Nooit! Z.D.H. gaf twee goed geslaagde uitvoeringen Vergeten De schapenhouderij Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Donderdag en Vrijdag jl. bracht de Hoomder sportvereniging ZDH haar jaar lijkse toneelavonden. Was de eerste avond de zaal van Loodsmanswelvaren niet ge heel gevuld, de tweede avond was ze tot de laatste plaats bezet. De eerste avond is gewoonlijk voor de ouderen en daar de straat nogal glad was, zal dit vermoede lijk wel de oorzaak geweest zijn, dat er toen minder aanwezig waren dan ge woonlijk. Nadat het Texelse kwartiertje al ruim schoots was overschreden, sprak de voor zitter van ZDH, de heer J. Beumkes, het openingswoord. Op de eerste avond mocht hij speciaal Burgemeester en Me vrouw De Koning welkom heten. Spre ker gewaagde van de moeite die men met het instuderen had gehad. Wegens studie en werkzaamheden werd nogal eens een repetitie gemist. Na het ope ningswoord werden de spelers aan het publiek voorgesteld en begon de opvoe ring. Ten tonele werd gebracht ,,De nieu we Veearts", een blijspel in 3 bedrijven. We maken kennis met Dirk Verhoeve (P. Zijm) een boer met een kapitale boer derij. Hij is trots op zijn bezit, dat hij door hard werken heeft verkregen. Zijn grootste wens is, dat zijn zoon Jaap (A. Bloem) later de teugels van het bedrijf in handen zal nemen. Deze wii echter gaan studeren voor veearts. In een gesprek met zijn schoonzuster An de Vos (mej. W. Duinker), die na de dood van zijn vrouw de huishouding verzorgt, komt Verhoeve tot het besluit, Jaap de vrije keus te la ten. Verhoeve heeft twee dochters, Han- nie (mej. A. Bakker) en Miep (mej. W. Bloem). Hanme was zo goed als verloofd met Bram Vermeer, een buurjongen, die al 2 jaar in Frankrijk op de boerderij van zijn broer werkte. Hannie ontvangt een bnef waarin Bram vertelt, dat hij naar Holland komt met vacantie, maar zij is niet erg enthousiast bij dit bericht. Zij heeft nl. de laatste tijd een verhouding met Dr. Veringa tot Stavoren (F. Zwa nenburg), een waarnemend veearts. Deze waarnemer is een aanstellerig en op scheppend iemand, maar Hannie is weg van hem. Als zij en de veearts op een keer in een intiem gesprek zijn gewik keld komt onverwachts Bram Vermeer binnen die een dag eerder was gearri veerd. Het komt tot een breuk tussen Bram en Hannie, maar Miep probeert hem te troosten. Zij was altijd een goede kameraad voor hem geweest. In diezelfde tijd komt de dorpsonderwijzer, meester Mierema (Jb Boon) bij Dirk Verhoeve en vertelt deze dat hij trouwplannen heeft. Hij heeft nl. een oogje op An, Dirks schoonzuster. Hij weet Verhoeve zo ver te krijgen, dat deze An eens zal polsen over een mogelijke verbintenis tussen hem en haar. Als Verhoeve het verzoek overbrengt is deze hevig teleurgsteld. Zij had verwacht, dat Dirk zelf haar ten hu welijk zou vragen. Als meester naar de uitslag komt vragen, kan hij haast niet geloven dat Ans nog geen toestemming 41. Ziezo, die ben ik kwijt, dacht me neer Pimpelmans. Maar aar. de andere kant van de muur stond schoenmaker Pikdraad met juffrouw Van Sintelen te praten, ze hadden het over honden, waarvan juffrouw Van Sintelen een pracht-exemplaar bij zich had „Nee, zei de schoenmaker, „ik hou niet van hon den, ik kan er niet mee weglopen!" FEUILLETON 28.) Nu ja, het Bauer-kwartet was be kend genoeg in Berlijn en de eoed door gevoerde reclamecampagne had ook het hare er toe Dijgedragen Niet te vergeten het opvallend persbericht in een van de kranten met een foto van het kwartet en een naar Grete's smaak zeer overdre ven mededeling over het plotseling in springen van de nieuwe celliste, die zich in recordtijd heeft weten aan te passen en die nu volkomen ingespeeld is. Met gemengde gevoelens sluit Grete zich bij de wachtenden voor de kassa aan. Het was vandaag voor het eerst dat ze zelf een kaartje voor een kwartet avond der Bauers moest kopen, dacht ze bitter. Ze had alleen maar Hollmann be hoeven op te bellen, maar daarvoor was ze te trots. Als noch Renate, noch de vroegere vrienden het nodig achtten, haar een vrijkaartje te sturen, welnu, ook goed; er om bedelen zou ze beslist niet. Pas op het laatste ogenblik had ze be sloten naar het concert te gaan. Gedeelte lijk uit nieuwsgierigheid, maar in hoofd zaak toch om een andere reden. Ze moest Renate vandaag nog ter verant woording roepen. Wie weet of ze haar morgen nog te pakken kreeg. Het belletje ging al, toen Grete haar garderobe afgaf. Ze liep haastig de trap pen op en kwam nog op het laatste nip pertje de zaal binnen, voordat de deuren had gegeven. Tenslotte weet Verhoeve hem zo ver te krijgen dat hij zelf zijn aanzoek doet. Als hij door Ans wordt af gewezen, is hij als gebroken. Juist als hij wil weggaan, komt Hannie met de veearts binnen. Meester herkent in de veearts een oud-leerling van hem. Het komt uit, dat de veearts van doodgewone komaf is. Tenslotte vlucht hij het huis uit, tot verbazing van meester. Uit een schrijven van de zieke veearts, voor wie de waarnemer gekomen was, blijkt, dat de laatste een bedrieger is. Inmiddels is het tussen Miep en Bram Vermeer tot een verloving gekomen. De kameraad schap was in liefde veranderd. Verhoeve is met die verloving zeer in z'n schik. Als Bram naar Canada wil emigreren, geeft hij hem de helft van zijn land. Als An hem wil verlaten om een andere werk kring te zoeken, vraagt hij haar ten hu welijk. In dit stuk maken we verder nog de idylle mee van de diensrbode Maartje (mej. A. Roffel) en Jan de post (de heer C. de Brum), terwijl Teun (de heer H. Slegtenhorst) de arbeider op de boerde rij ook enkele malen op de planken ver scheen. De spelers en speelsters hebben al len hun best gedaan hun rol zo goed mo gelijk naar voren te brengen. Een dank baar applaus beloonde hen voor de schit terende uitvoering. Na afloop sprak de voorzitter zijn dank uit voor het aandachtig gehoor in de zaal. Verder aan de medespelenden die zich zo veel moeite hadden getroost om het stuk tot een succes te maken. In de pauze werd op beide avonden een verloting voor de kas gehouden. De trekking vond na afloop plaats Menigeen ging met een mooieprijs naar huis. De tweede avond was er een gezellig bal na dat tot 2 uur duurde. ZDH kan dus weer op geslaagde uitvoeringen terug zien. ESPERANTO-NIEUWS Esperanto bij het Onderwijs. Aan 8 gymnasia en andere hoge school-inrichtingen in Griekenland volg den in 1951 niet minder dan 1096 stu denten Esperanto-cursussen. Esperanto op internationale spoor lijnen. Wagons-Lits Cook zal op de internatio nale lijnen en op de grote ilijnen in Ne derland, in de restauratiewagens spijs kaarten in Esperanto-tekst gebruiken. Op initiatief van de Esperanto-Federa- tie van Deense Hogescholen zal van 17 24 Aug. 1952 een internationale conferen tie van Esperanto-studenten worden ge houden te Schluchsee (Duitsland). O.m zal hier de oprichting worden besproken van een Internationale - Esperantisten studenten. Er worden afgevaardigden van Esp.-studenten-groepen uit verschil lende landen verwacht. 42 Nu, dat laatste was wel een beetje te veel gezegd, dat zou de man terstond blijken. Want op 't zelfde ogenblik schoof er iets over zijn hoofd en alles werd nacht om hem heen. En tegelijk werd hij met onweerstaanbare kracht vooruitgetrokken, zodat nij moest lopen, of hij wou of niet. Want Houvast kreeg direct ruzie met de hond van juffrouw Van Sintelen en rende die achterna. werden gesloten. Terwijl ze in de drukte haar plaats zocht, liet ze haar blikken over het publiek gaan. Niet zonder erger nis moest ze vaststellen, dat het concert uitstekend bezocht was Voor de tweede maal ging het belletje over. De grote zaallichten gingen uit. De staande lamp op het podium wierp haar licht over de vier lessenaars en de stoe len, het was een zwakke poging om in de grote concertzaal de intieme sfeer van een huisconcert te scheppen Het losbre kende applaus verscheurde de ingetreden stilte; ze kwamen. Grete Dorfling voelde een schok door zich heengaan, toen ze zag met welk een zelfbewuste houding Renate de plaats innam, die de vorige winter nog aan haar broer had toebehoord. Ze was nog nooit zo jaloers op Renate geweest als vandaag. Want ze zag aan de bewonderende blikken der heren, welk een aantrekkingskracht er van haar uit ging. Renate scheen niet in net minst ze nuwachtig te zijn. Een stil glimlachje lag over haar gezicht. Nu fluisterde de alt violist haar iets toe, waarschijnlijk een opmerking over Tibor, die met een uit dagende onverschilligheid zijn instru ment nog eens stemde. De vertrouwelijkheid, die uit deze scè ne sprak, verhoogde Grete's geprikkelde stemming. Wacht maar, gemene kat, dacht ze, straks zal je het lachen wel vergaan. Eindelijk was Tibor klaar. Een kort knikje van Michael, het spel kon beginnen. Er was wel niemand in de zaal, die zo critisch luisterde als Grete. Zelfs de he- Esperanto bij de politie. De heer Georges, politiechef van Ham burg (Duitsland) verklaart, dat volgens bij hem ingekomen rapporten, het ge bruik van het Esperanto 'in het verkeer met vreemdelingen, zeer goede resulta ten afweipt. De politie van Hamburg zal daarom ook alles doen om het gebruik van Espeianto in het internationale ver keer, te steunen en uit te breiden. Esperanto en de pers. In het bekende blad van de Labour Party „Socialist Leader" stelt de heer Granville Marsh voor, het Esperanto als verplicht vak in te voeren in alle scho len ter wereld, als een eerste stap naar wereldvrede. De schrijver meent, dat Engeland hiermede een begin dient te maken. In een tweede artikel wordt aanbevolen het Esperanto te doen on derwijzen in alle bezettingslegers, opdat de soldaten uit verschillende landen zich onderling zullen kunnen onderhouden en tevens met de burgers der bezette ge bieden. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,40; 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,20; 16,20; (Zat. 16,30); 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50, 11,45; 18,00. Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. B1LJARTNIEUWS Donderdag 14 Februari vond in Hotel De Graaf een vergadering plaats voor al le biljarters van de A en klasse en an dere belangstellenden. Na een hartelijk welkom door de voor zitter volgden de besprekingen die be gonnen met de verkiezing van een nieuw bestuur dat na een vrije stemming als volgt werd samengesteld A de Wilt, voorzitter (herkozen), B. Coevert, penningmeester; J. Hooijberg, secretaris; E. Breeuwer en Nic. de Graaf, commissarissen. Hierna werd dank uitgebracht aan de. heer N. Rijk voor zijn werkzaamheden als penningmeester verricht. De overige leden hebben zich in de loop van het jaar teruggetrokken. Vervolgens werd een oude belofte in gelost: het kampioenschap libre zal voor de A-klasse verspeeld worden in café P. Dekker te Oudeschild. Omtrent de B- klasse z-il het bestuur nog nader beslis sen. Advertentie met officiële data en inschrijvingstermijn volgt. Voorts werd besloten geen kampioenschappen meer te verspelen buiten Den Burg, daar dit in verband met de organisatie en reisgele genheid to grote moeilijkheden oplevert. Nu de grote bond andere dan ivoren ballen als wedstrijdballen heeft goedge keurd, zal dit jaar als proef met glas worden gespeeld. In principe is aansluiting bij de bond nu een feit geworden. De practische uit voerbaarheid zal door het bestuur nader onder het oog worden gezien, daar dit voor Texel met z'n geïsoleerde ligging nog wel enige moeilijkheden biedt. Daar net verenigingsjaar van de K.N. B.B. van 1 Mei tot 1 Mei loopt, vallen de kampioenschappen van dit seizoen nog buiten iiet lidmaatschap van de bond en blijft de inschrijving volkomen vrij. De partijen voor de A-klasse zijn op of ficieel peil gebracht en verlengd tot 200 caramboles. Daar de rondvraag weinig meer ople verde sloot de voorzitter met dank voor de aangename besprekingen en een tot ziens bij de komende wedstrijden. Handbal De Koog. Zondag hebben we de laatste competi tiewedstrijd tegen GDS gespeeld, welke door het slechte weer steeds was uitge steld. Nu was het trouwens ook weer niet mooi. Het werd een vlotte wedstrijd. De dames van De Koog hebben hun best ge daan, maar in de eerste helft bleven de puntjes uit. Na de rust kwam er veran dering m en wisten Jo en Kinie ons ie der een punt te bezorgen, maar GDS maakte er 3. Onze dames probeerden het nog steens maar het mocht niet baten te gen de veel snellere dames van GDS. Toen Siem dan ook het eindsignaal floot, was het nog sleeds 3-2 voor GDS. Daarom niet getreurd, we gaan door. Jannie Kiewiet-Sandee hebben we weer in ons midden, dat scheelt weer. Of we Zondag spelen staat nog niet vast, raad pleeg courant en kapper, dan is alles Oké ren van de pers konden geen strenger oordeel vellen dan de blijkbaar onbe duidende pianolerares, die onder het bit tere onrecht leed, dat, naar haar me ning, haar geliefde broer was aangedaan Toen de laatste noten van het openings stuk waren weggestorven en het Bauer- kwartet zich na verschillende terugroe pingen, thans voor een korte pauze in de solistenkamer had teruggetrokken, moest Grete helaas toegeven, dat Renate uitste kend op de cellistenplaats voldeed en dat hun samenspel perfect was. De uitvoering van het Beethoven- kwartet, dat nu volgde, overwon het laatste restje van haar tegenstand. Het viel met te ontkennen: zo volmaakt en innerlijk gerijpt hadden ze vroeger al leen maar een enkel groot ogenblik ge speeld. Zou dat werkelijk aan de veranderde samenstelling van het kwartet liggen? Neen, en nog eens neen! Grete verzette zich met hand en tand tegen deze op vatting, want daarin zou besloten liggen, dat Renate von Mahlitz een betere kracht was dan haar broer. En dat klopte niet. Voor het Bauer-kwartet bestond er geen betere cellist dan Paul Dorfling. Dat kon iedereen getuigen, die van zulke dingen een beetje verstand had. Het laatste deel bracht de oplossing voor Grete: het was Michael Bauer, die het gehele ensemble tot zulk een presta tie meesleepte. Zijn spel trof haar als nog nooit tevoren. Hij liet al het techni sche, het ingestudeerde vergeten. Hij vond een toon, die pakte, waardoor de toehoorders vergaten adem te halen en die direct zijn weg naar het hart vond. Texelse Boysnieuws. Wederom werden alle wedstrijdendoor de KNVB afgelast. Dit was jammer, want er had op ons terrein best gespeeld kunnen worden. Zondagmorgen werd er nog voor een vriendschappelijke wed strijd gezorgd, nl. tegen een combinatie van Texel. Eindstand 1-1. Het ging in deze wedstrijd niet om de punten, maar meer om in conditie te blijven hiervoor was het een goede wed strijd. De laatste trainingsavonden zijn prima bezocht en waren gezellig, hetgeen voor de clubgeest bevorderlijk is. Leden, pro beert dit zo te houden, dustot Donderdagavond 8 uur. S.V. De Koog. Jl. Zondag werd weer alles afgelast. Zondag: De Koog 1-Flevo 1, half drie. Zaterdag: Texel C-De Koog A, 4 uur. Woensdag 26 Februari vergadering in De Toekomst. Allen worden verzocht aanwezig te zijn met het oog op de a. s. bazar. A.s. Zaterdag gaan de ophalers weer huns weegs. Veel succes heren! Dorpsge noten, laat ze niet in de steek! Sportnieuws SVC. Doordat de KNVB reeds Zaerdag alle wedstrijder aflaste werd ook deze week met gevoetbald. Het wordt nu welhaast een eentonig gehoor. Maar enfin, niets aan te doen. Denken de spelers vooral om de training7 Hedenavond 8 uur. Zaterdag: SVC A-Texel B. Zondag: SVC 2-Zeemacht 2, SVC 1-ZDH 1. Op de jaarvergadering zijn stemmen opgegaan om een oudere heren gym in te schakelen. Velen gaven zich reeds op Degenen die interesse hebben kunnen zich opgeven bij D Buys. Er zal dan na De derde en laatste spreker was de heer P. Bakker, die een causerie hield over „De Schapenhouderij". Hij bleek goed in het vak thuis te zijn. Een éénzijdig schapenbedrijf is, aldus spreker, absoluut onverantwoord. Er zijn verschillende factoren, welke zo'n be drijf riskant maken. Zo bv. de wisselval ligheid van de prijzen der lammeren, ou de schapen en wol. Ook een strenge win ter kan voor de schapenboer finest zijn. Om de risico's te verminderen is het ge wenst om naast schapen em.g rundvee en bouwland te hebben. Oo zo'n bedrijf knappen de schapen het land achter de koeien weer op. De koeien hebben dan in de zomer beter en frisser gras en in de winter hebben de schapen meer ruim te in het land wat veel hooi en kracht voer bespaart. Vervolgens vertelde spreker over de werkzaamheden van de scnapenboer. Op Texel begint de dektijd over het alge meen tussen 20 en 25 October. Sommige boeren laten de ram los tussen de scha pen lopen en zeggen: „Hij redt 't zelf wel", maar het lopen met de ram biedt veel voordelen. Hierbij geeft men om de 3 of 4 dagen de gedekte ooien een ander merk. Zodoende weet men in het voor jaar welke schapen het eerst moeten lammen. Met het voeren en in de schuur halen kan hier rekening mee worden ge houden. Dit is vooral van belang als het weer in de lamtijd slecht io en men bin nen over weinig ruimte beschikt. 's Winters voert de boer zijn schapen bij met hooi, wat liefst niet te grof moet zijn. Vanaf plm. half Januari krijgen de jonge schapen, die het eerst moeten lam men, wat krachtvoer. Tegen Februari de xest jonge schapen en de oudere die het eerst lammen, en half Februari allemaal. Het spreekt vanzelf dat de hoeveelheid voer sterk uiteenloopt, al naar de winter streng of zacht is. De lamtijd begint plm 20 Maart. Dit is een drukke tijd voor de schapenboer, want hij moet dag en macht klaar staan. Sommige boeren slapen 's nachts bij de schapen in het hooivak en hoi en dan als er een schaap wil lammen. Wanneer men niet al te vast slaapt, is deze manier wel aan te bevelen. Niet op tijd aanwezig zijn kan wel eens nare gevolgen hebben: in het vlies gestikte lammeren of sohapen die bij hun lammeren vandaan raken en hun eigen kroost niet meer willen hebben en meer dergelijke dingen Vervolgens vertelt spreker over de Zijn hartstochtelijke wil, die zijn vrien den dwong, boven hun eigen krachten te spelen, waardoor het pianissimo nog fluisterender klonk, het forto nog sterker en gedragener, die wil was een muzikale openbaring, die uit het diepste van zijn wezen voortkwam. De grote pauze was aangebroken. Gre te Dorfling baande zich een weg door de mensenmenigte, om over het podium naar de solistenkamer te komen Een heer met sneeuwwit haar hield haar staande en begroette haar. Hij was een bekend vioolbouwer en hij ontbrak op geen enkele kamermu ziekavond. Enorm, vindt u niet, juffrouw Dorfling, zei hij met glinsterende ogen. Ik geloof, dat ik Beethoven nog nooit zó heb horen spelen. Bauer heeft grote vorderingen ge maakt, gaf Grete toe Och wat, Bauer het hele kwartet was volmaakt! riep de oude heer. Een prachtig, gesloten ensemblespel. Ook die Mahlitz heeft zich uitstekend weten aan te passen. Grete nam haastig afscheid, voordat de instrumentenmaker gelegenheid kreeg naar haar broer te vragen Tegen haar beter weten in ergerde het haar, dat de algehele prestatie van het kwartet als zodanig werd geroemd. Zij wilde zich met alle geweld voorhouden, dat alleen Michael voor dit succes verantwoorde lijk was. En over Renate's aandeel hierin wilde ze helemaal niets horen. In werkelijkheid had Renate heel veel hiermede uitstaande. En niet in de eerste plaats de musiciepne, ook al had ze alles overleg getracht worden een oefenavond vast te stellen. Door omstandigheden weren de jeugduitvoeringen een week uitgesteld. Deze worden nu a.s. Zaterdag en Maandag gehouden. Kaarten verkrijg- baar aan de bekende adressen. S. V. Oosterend Daar de Bond alle wedstrijden weer aflaste, speelde het le met een paar in vallers een oefenwedstrijd tegen een Texel-comb. O., dat met lö man speel- de waar was je Boet? liet voor de rust beter spel zien dan T., het was dan ook Piet die een door Wim voorgezette bal benutte, dit doelpunt rook trouwens sterk naar buitenspel. Voor de rust wist Piet nog twee keer het net te vinden. Na de thee hadden we wel wat meer van T. verwacht, maar hun aanvallen strandden steeds op de hechte O-verdediging. Ook O. bleek zijn kruit te hebben verschoten, .4 keeper Rijk moest nog wel eens hande- 'I lend optreden, maar moeilijk werd het n hem toch niet meer gemaakt. Voor beide 9 partijen een goede oefenwedstrijd, je kon SI ook zien dat het nodig was. Wim, de mid- I voor uit het adsp. elftal, speelde op de rechtsbuitenplaats een goede partij en J kon het daar met Klaas best hebben, ook C Rien speelde een goede wedstrijd, dit i\ worden straks goede plaatsvervangers voor de oudjes. Zondag: Oosterend 1-Hollandia T. 1, aanvang 2.30 uur. Zaterdag: Tex Boys A -Oosterend A. aanvang 3 uur. Hier is de stand van de adsp. J. op 4 Februari" Texel B 10 9 0 1 18 42- 7 Tex. Boys A 10 8 0 2 16 57-23 Oosterend A 9 6 0 12 41-24 De Koog A 9 3 1 c 7 32-26 ZDH A 10 3 1 6 7 27-40 Texel C 9 2 1 6 5 11-42 SVC A 9 0 1 8 1 11-59 verschillende manieren van overwennen wat dikwijls moeilijk is en veel practi sche kennis vereist. Meestal is het een noodzakelijk kwaad. Navelinfectie kan veel schade doen. Veel lammeren gaan dood en de rest wordt mager en stijf. Om dit te voorkomen ontsmet men direct na de geboorte de navel met navelolie Als de lammeren plm. 8 weken oud zijn, worden de beste ooien voor de fok uitgezocht en de rest gaat naar de markt. Het schapenmelken is geen bekoorlijk werk ais je het ziet doen, maar als de schapen er wat aan gewend zijn is het heus geen monnikenwerk en bij kaas makerij best lonend. De oude schapen, welke vijfmaal gelamd hebben, worden eerder droog gezet om te groeien voor de verkoop. Uit het oogpunt van een schapenboer zou spreker op een bedrijf van 20 ha. liefst 60 a 70 schapen zien, met daar naast 8 a 9 koeien en een paar bunder bouwland. Wat echter nog niet zeggen wil, dat dit de ideale verhouding is. Hoe minder schapen een boer heeft, hoe min der ze ;n verhouding ook zullen kosten, door de grotere ruimte in de winter. Krimp het aantal schapen echter niet te veel in, ook al zouden de prijzen flink dalen. Eer. oude ervaren boer zei eens: „Schapen duwen je soms in de sloot (fi nancieel gezien), maar ze halen je er zelf weer uit". Dit is de laatste jaren ook wel bewezen. Na deze inleiding volgde weer een flink aantal vragen, welke door de spre ker goed beantwoord werden. Schapen zijn verzot op fijn hooi, voor al op het eigenlijke minderwaardige ha- renthooi. Waarschijnlijk bevat dit mine ralen of iets dergelijks waar de dieren behoefte aan hebben. Het los laten lopen van de ram geeft veel arbeidsbesparing, maar meestal sneuvelen er meer lammeren doordat de boer dan niet precies weet wanneer de schapen moeten lammen. Het is raad zaam, wanneer de rammen er los bij lo- pen, deze na 17 dagen van schapen te ver- wisselen met het oog op het gevaar van opbreken der schapen van een bepaalde ram. Herkenning van afkomst kan men zien door de ram 't zelfde merk te geven als op de schapen wordt aangebracht. Huidjes overtrekken van gestorven dieren is een goed middel voor overwen nen. Op een perceeltje bouwland kan veel schapenvoer verbouwd worden, zo als bieten, haver, veldbonen en lupinen. I Zwoegers komen meestal voor op zout land. Hiermede was de praatavond weer ten einde gekomen. J.R. v.d. G. gegeven wat m haar was, maar veeleer de vrouw, die Michael en door hem het gehele ensemble in die herscheppings roes had meegevoerd. Want voor haar had Michael gespeeld, door zijn liefde voor haar waren nieuwe krachten in hem vrij gekomen, die hem in staat stelden zich en het gehele kwartet tot de hoog ste presatie op te voeren. Sinds Walter hem argeloos zijn verkeerde conclusie over Renate's optreden had medegedeeld, was Michael een ander mens geworden. Grete wierp een vluchtige blik dooi de halfduistere gang, die toegang gaf tot de solistenkamer, waarvan de deur open stond. Het eerste zag ze Tibor die de an deren aan haar oog onttrok. Hij sprak met wanhopige gebaren en een zeer ver ongelijkt gezicht met een elegant gekle de dame, die Grete alleen het diep uit gesneden rugdécolleté toewendde. Grete glimlachte veelzeggend. Ze kende Ti- bors moeilijkheden. Nauwelijks kreeg de vioiist haar in het oog of hij snelde op haar toe en schudde haar hartelijk de hand. Grete Dorfling! Wat aardig dat je gekomen bent. Nu, hoe vond je het? En hoe gaat het met Paul7 Wil je mij een ogenblikje excuseren, Erika? wendde hij zich even tot de dame in avondtoilet, wie deze onderbreking in haar gesprek met Tibor helemaal niet gelegen scheen te komen Je moet ons nog veel over Paul vertellen, Grete. Hij schrijft ons helemaal met meer. Neen, wat ben ik blij, dat je gekomen bent! (Wordt vervolgd.) (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4