De Gereformeerde Kerk te Den Burg werd in gebruik genomen Ledenvergadering P.T.V. „JUICHT, ELK OM STRIJD, met blijde galmen; Zingt, zingt den Hoogsten vreugde psalmen!" Dit lied, psalm 105:2 galmde Donder dagavond even na half acht door 't nieu we gebouw van de Gereformeerde Kerk te Den Burg, welke dien dag onder grote belangstelling in gebruik werd genomen, nadat op Maandag 30 Juli 1951 de eerste steen voor dit gebouw was gelegd. De plechtigheid van de eerste steenlegging werd verricht door de voorganger, Ds. A. F. Goedendorp en was thans ook hij het, die het eerste woord tot de leden van de Kerk mocht richten m het zojuist gereed gekomen gebouw. Onder de belangstellenden merkten wij o.a. op: burgemeester De Koning, wethouder De Waard, Ds. M. N. de Wolf van Oosterend, Ds. Hartkamp van Den Helder, Ds. van Reijendam, namens de N. H. Gemeente van Den Burg en de di verse bouwlieden. Het beho-ft geen betoog, dat de 21ste Februari van het jaar 1952 voor de Ge reformeerde Kerk van Den Burg een bij zonder blijde dag was, een dag, waarop een lang gekoesterde wens in vervulling is gegaan: zij kreeg een écht kerkgebouw, nadat men zich zovele jaren in noodge- bouwtjes had moeten behelpen. De dank baarheid en vreugde waren dan ook zeer groot. Geen wonder dus, dat aller eerst het 2e vers van psalm 105 gezon gen werd! Er was immers alle reden tot juichen! Ds. Goedendorf las na de zang Efeze 2:11-12 en koos als tekst voor zijn preek Efeze 2:14a :,,Want Hij is onze Vrede". De vraag ,,Wat gelooft ge van de kerk?" aldus begon Ds. Goedendorp zijn predi king, is niet de allereerste vraag, die in u op mag komen, maar de eerste vraag moet zijn: „Gelooft gij in de Zoon van God?" In Hem, die de gemeente verga dert, ongeacht rassen, rangen en standen? Die de tussenmuur, die scheiding maakte weggebroken heeft? Ds. Goedendorp wees er op, dat tussen de Farizeeërs enerzijds en „de schare die de wet niet kende", anderzijds, een hoge muur was opgetrokken. Jezus fulmineerde hiertegen met: „Jullie zijn allen als de tollenaren en de verleidende vrouwen'Deze muur heeft God afgebroken, er bestaat dus geen voorkeur. Ook Paulus ziet dit ge beuren door Christus in de wereldge schiedenis. En nu: hoe wagen wij het in onze hoogmoed elkander niet lief te hebben? Vrede met elkaar, dat is te mooi en te moeilijk voor de practijk. Nemen wij el kaar aan? Achten wij de een boven de ander? Broeders en Zusters, wij zitten vol vriendjes-politiek. Is dan de Kerk 'n Godslasterlijke klucht? Of is de Kerk dan beter? Kan dat? Paulus zegt ja: God neemt ons aan. De muren worden door God weggenomen. Het gaat niet aan el kander te verwerpen. Daar worden wij aan herinnerd nu we deze nieuwe kerk in gebruik mogen nemen. Geen verhef fing boven anderen, doch veiootmoediging tot God en 'n mishagen aan ons zelf. Moge God geven, dat ook door dit nieuwe ge bouw onze gemeente gebouwd moge wor den. Na de dienst, dus direct na het uit spreken van de zegen, was eerst 't woord aan Ds. M. N. de Wolf. Geachte collega, kerkeraad en gemeente van Den Burg, dit is ongetwijfeld ook voor Oosterend een grote dag, nu u dit geschenk uit Gods hand moogt ontvangen. Oosterend leeft met u mee. Daarom is het dat wij u vanaf deze plaats van harte gelukwen sen en Gods zegen toewensen. Vervol gens wees spr. op Christus, die de bron is van alle goed „Houdt vast aan Hem, dan zal de kerk bloeien". Den Burg heeft een ereschuld der dankbaarheid. Met een „dank u wel" is deze niet voldaan. In dit opzicht liggen hier nog perspectieven voor u. Het zal voor u niet meevallen om uit de schuld te komen, maar als u ziet op Christus, zal het een lichte last voor u zijn. Nogmaals onze hartelijke gelukwensen en ik hoop, dat u ten zegen mag zijn voor ons eiland. Vervolgens was het woord aan Ds. Hartkamp, Geref. predikant te Den Helder, die namens de Classis Alkmaar en de kerk van Den Helder sprak. De ingebruikneming van de nieuwe kerk is voor ons een reden tot grote blijd schap. Ik weet nog hoe u eerst kerk hield in de bewaarschool. Had men stoelen te kort, dan was het: „Dominee, nog even wachten, eerst een paar zitplaatsen ha len!" Daarna kwam u in het gebouw in de Parkstraat, wat ook al een flinke ver betering gaf. En nu mag u dit schone gebouw uit Gods handen ontvangen. Wij hebben ook graag oog voor het mooie van onze Godshuizen, de plaats waar men God dient. Mij schoot vanavond een woord te binnen uit psalm 84: „Hoe lief lijk zijn Uwe woningen" Verder schetste hij hoe ook de Israëlieten eerder al van hun gebouwen (Tempels) hielden en zo ook wij Calvijn heeft eens gezegd: „De Kerk is een werkplaats van de Heilige Geest". Ook moet ik denken aan de tekst die door de schilder van dit kerkgebouw is aangeboden, nl.: „Aan deze plaats zal Ik vrede geven". Onze en mijn wens is, dat u die ervaren zult. Burgemeester De Koning sprak ver volgens: Het is in mijn ambtsperiode de eerste maal dat er een nieuwe kerk op ons eiland in gebruik wordt genomen. Ik ben blij, dat ik u van deze plaats geluk mag wensen met dit mooie gebouw. Spre ker noemde dit de „trots voor ons eiland" Ds. Van Reijendam, die namens de Ned. Herv. Gemeente van Der. Burg zijn gelukwensen overbracht, kon ten volle met dit alles meevoelen, daar ook de N. H. Gemeente van Den Burg reikhalzend uitziet naar de dag, waaroD haar in res tauratie zijnde kerk weer in gebruik kan worden genomen. Het woord concurren tie kwam mij in de gedachte, wie is het eerste klaar? Ik wil echter graag het woord concurrentie zien in z'n oorspron kelijke betekenis „samengaan". Tevens hoop ik, dat gij als predikant het Woord met vreugde mag bedienen. Ds. vau Veen, die zijn gelukwensen overbracht namens de Doopsgezinde ge meente, was zeer getroffen door de pre diking van de avond, door 't wereldwijde van het evangelie. „Als één lid lijdt, lij den alle leden". Zo is het ook met de vreugde. Wij delen in de vreugde van uw gemeente Laten wij hopen, zo voort te mogen gaan en verbonden te zijn in Christus. Opdat wij elkander erkennen als broeders in Christus. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer Jn. Vlaming van Oosterend. Ook hij bood zijn gelukwensen aan en wenste de kerk Gods zegen toe. Het viel Ds. Goedendorp moeilijk woorden te vinden, welke die dank bren gen, welke hij verschuldigd was te bren gen. Hij dankte de burgemeester en 't ge meentebestuur van Texel voor de vlotte medewerking bij diverse vergunningen enz. Alles werd in het werk gesteld om de zaak zo snel mogelijk te doen verlo pen. Ten opzichte van Oosterend zijn we zeer dankbaar en wij hopen nog veel en lang met elkander samen te werken. Verder werden alle dank gebracht die ook maar in enigerlei mate hadden me degewerkt tot de bouw van deze kerk. Er was een schrijven van de architect, de heer C. v. d. Bom, Amsterdam, ont vangen, waarin alle lof wordt gebracht aan de aannemer die zich voor honderd procent had ingespannen opdat de gebou wen zo spoedig mogelijk voltooid konden worden. Architect en aannemers hebben alle eer van hun werk! Het hooggewelfd ge bouw maakt een ruime indruk en biedt plaats aan ongeveer 300 personen. De banken zijn in zacht groene kleur ge bracht, parelgrijs zijn de hoge muren, veel licht straalt door de wijde en hoge ramen. En de sfeer zal volkomen zijn als t.z.t. ook een kerkorgel aanwezig zal zijn. Naast de kerk liggen het erenigingslo- kaal en de kerkekamer, als een verbin ding met de pastone, die thans ook be woond is. We vernemen voorts nog, dat aanne mersbedrijf Jb. Drijver en Zonen een fraaie kanselbijbel heeft geschonken, schildersbedrijf Cor Bremer en Zonen vervaardigde een zeer geslaagde wand- tekst (I Kon. 8:29) en smederij IJska heeft een doopvont gemaakt, zeer kunst zinnig, waarin een bijbel staat gegra veerd. Ook is het smeedwerk „Gerefor meerde Kerk" door de fa. IJska gemaakt alsmede de lantaarns. Voors vermelden we nog, dat het lood- gieterswerk en het electra uitgevoerd werd door de fa. Jan Agter. VOOR DE DERDE MAAL! „Zeg mij hoeveel volle zalen ge trekt en ik zal zeggen of uw revue geslaagd is!" De revue van Joop Roeper en zijn staf zal hedenavond voor de derde keer worden opgevoerd. Gisterochtend waren er al tegen de 200 kaarten verkocht, zo dat ook hedenavond „De Oranjeboom" goed bezet zal zijn! Heeft u dit stuk al gezien? 't Is alles Tessels wat de klok slaat. O, DIE GRIEP! OOK IN DE COCKSDORP heeft de griep heel wat inwoners een poosje op non-actief gezet. Of SVC daardoor Zon dag op z'n sterkst kan uitkomen is ons niet bekend, wel deelde men ons gister ochtend mede dat de Jeugduitvoeringen, welke vanavond en Maandagavond zou den plaats vinden, wegens griep moeten worden uitgesteld. Men hoopt, dat deze feestavonden over 14 dagen gehouden kunnen worden. „De helft van de kinde ren die in de operette zullen meespelen, ligt momenteel ziek te bed!" zo vertelde ons mevrouw Meindertsma spijtig. Over het offensief van de griep wilden wij het hoofd van de school te De Cocksdorp even aanklampen, maar ons werd medegedeeld, dat ook de heer Lef- ferman zelf door de griep is gegrepen. Van de ruim 100 leerlingen zijn er thans 58 ziek. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 24 Februari 1952 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. 7,30 uur Ds. v. Reijendam, in Eben Haëzer Maandagavond 8 u. Doopaangifte aan de pastorie. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening H. Avondmaal 19,30 uur Jeugddienst. Ds. Soesan. Al len welkom. Extra bus rijdt. Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Onderwerp: „Wat blijft". Oosterend half 9 Ds. Klijnsma, Jeugd dienst. Maandcoll. v.d. kerkvoogdij Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bediening H. Doop. Maandcoll. voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Bediening H. Doop. Aangifte Zater dagavond 8 uur a.ü. pastone. 's Av. half 8 Jeugddienst. Voorganger de Eerw. Heer Velthuis m.m.v. het kerkkoor o.l.v. de heer J isser De Waai 10 uur Ds. Janse Voorjaarszendingscollecte De Koog n m. 3 uur Ds. Jansc Voorjaarszendingscollecte GEREF KERK (onderh. art. 31, K O.) Oosterend 2,30 en 7,30 uur Dienst GEREF KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds. Bos Den Hoorn 19,30 uur Ds. Bos KIND UIT DE HAVEN GERED De schipper van een in Oudeschild lig gend vaartuig heeft Woensdagmiddag zijn 4-jarig zoontje uit de haven gehaald, nadat hij door zijn dochtertje was ge alarmeerd. STRANDVONDERIJ VERKOCHT HOUT De strandvonderij heeft de deze maand aangespoelde mijnstutten enz., totaal ruim 100 m3 hout, verkocht aan de Fa. Fr. Zegel Kzn., te Oudeschild. MOND EN KLAUWZEER Op het bedrijf van de heer S. Keijser, Schildereind 50, Den Burg, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Het bedrijf van de heer H. J. Zijm, Emmalaan, hoek Haffelerweg, Den Burg, is nog niet gene zen verklaard. ONDERHANDS VERKOCHT Het woonhuis in de Molenstraat, be woond door de familie C. Koijzer, is door de heer Commandeur, Den Hoorn, onder hands verkocht aan de heer C. Buisman, Parkstraat, Den Burg. De heer Keijzer gaat een meuwe woning bouwen aan de nieuwe weg ten westen van de R. K. School. ALLEMAAL WEER PRESENT DE SCHOOL IN MIDDEN-EIERLAND is de griep-epidemie weer geheel te bo ven. Een poosje terug was het daar zo erg met die ziekte gesteld, dat 20 van de 40 leerlingen te bed lagen! Thans zijn ze al lemaal weer present en allemaal konden ze dan ook aanwezig zijn op de feest avond, welke Donderdag is gehouden. Een bont programma werd het, met to neel, muziek en zang. Woensdag hopen wij er uitvoeriger over te vertellen HET VERMAAK IN 1951 Het publiek op Texel heeft in 1951 voor een bedrag van f 80,917,uitgege ven aan toegangsbewijzen voor openbare vermakelijkheden. Hiervan heeft de ge meente voor f 16,435 aan belasting gehe ven of te wel gemiddeld 27,5°/o. Tex. Bio scoop Theater trok in '51 43,465 bezoe kers of gemiddeld 836 per week. (De Texelfilm is hierbij niet inbegrepen). De in '51 op 'Texel gehouden sportwedstrij den trokken 11,700 betalende bezoekers, de concerten 13,276 en de overige voor stellingen 41,626 In totaal 110,067 be zoekers. „WILDE VAART" HEDENAVOND geeft toneelvereniging „De Duinkanters" in Hotel De Toekomst te De Koog een uitvoering van „Wilde Vaart, spel rond de havens. De Dumkanters zijn de toneelkunst nog lang niet verleerd, dat is Donderdag avond in De Cocksdorp wel bewezen, want daar hebben ze veel succes geoogst, toen zij voor Sociëteit „De Vrienden kring" optraden. „Prachtig spel", zo tele foneerde ons gisterochtend onze corres pondent, die voorts mededeelde, dat op de feestavond ook enige voordrachten ten beste werden gegeven, ja zelfs was ons aller Bartje van de partij! Over deze fuif vertelt hij u Woensdag wel meer! WAT IS ER TE DOEN? Zaterdag 23 Febr., heden, derde opvoe ring Revue „Met de Jan Plezier" Zaterdag 23 Febr., heden, Jaarverga dering 'iexels Fanfarecorps. Zaterdag 23 Febr.: Ulo-feestavond Zaterdag 23 Febr.: Uitvoering door to neelvereniging „De Duinkanters". Zondag 24 Febr.: K.A.B.-feestmiddag voor de jeugd. Maandag 25 Febr.: Vastenavondbal. Woensdag 27 Febr. Houtverkoping in „Bosch cn Duin". Woensdag 27 Febr. ledenvergadering der Coop. Zuivelfabriek „Eendracht". Donderdag 28 Febr. Filmavond door de Vereniging NederlandUSSR. Donderdag 28 Febr. A.N.P.V. over op fok van kuikens. Dinsdag 4 Maart Bijeenkomst bond van Plattelandsvrouwen. Donderdag 6 Maart Vergadering Ruil verkaveling in Hotel Texel. Inleider Ir. Maandag. BILJARTEN Hier velgen nog enkele biizonderheden omtrent de a.s. biljartkampioenschap- pen. Zoals reeds gemeld speelt de A- klasse bij P. Dekker en wel op 21, 22, 23, 24. 25, 26. 28, 29 en 30 Maart Voor de R-klasse wordt gespeeld in Hotel De Graaf op 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 15 en 16 Maart. Partijlengte voor de B-klas se is vastgesteld op 125 carr. Inschrijf geld voor beide klassen is als vanouds f 2,50. Persoonlijke wensen betreffende speeltijd en data vernemen wij gaarne bij inschrijving, daar het bestuur alles in het werk zal stellen het rooster hier naar te regelen, voorzover dit binnen re delijke grenzen mogelijk is. Buiten de noodzakelijke arbiters zal op iedere speeldag een der bestuursleden als wed strijdleider fungeren We hopen, dat zowel de spelers als het publiek de grootst mogelijke sportivi teit zal betrachten. (Zie ook adv.) S.V. Texel Morgen heeft Texel 1 vrijaf. Voor de afd. N.H. wordt gespeeld: Res. 2 D: Watervogels-DTS 2, Oude- sluis 2-Vrone 2, HRC 5-ZAP 2. RKAFC 3-Texel 2. Res. 3 E: Texel 3-HRC 6. Adsp.: Texel A is vrij. Texel B gaat op bezoek bij SVC A. Texel C ontvangt De Koog A. In Res 2 D een uiterst belangrijk pro gramma. Hier zijn nog meerdere gega digden voor de bovenste plaats. Belang rijk is, dat Texel 2 haar partij weet te winnen. T. 3 is niet kansloos. Texel B mag geen fout maken. Texel C zal het moeilijk krijgen. Met de strijd op de Vlotbrug kunt u daadwerkelijk beginnen. Tot 3 Maart hebt u een kans op de prachtig prijzen. Hoofdprijs rijwiel, mooie dagprijzen! DE OPKOMST op de vergadering van de Coop. PTV Texel, was Donderdag avond wel bevredigend, ofschoon een klem percentage van het giote aantal le den aanwezig was. De voorz. de heer J. Keijser Dzn., zei, dat '51 een betrekke lijk gunstig jaar was geweest. Nadat de secretaris, de heer J. Stammes, de notu len had gelezen, bracht de directeur, de heer P. Sluisman, zijn Jaarverslag uit. Daaraan ontlenen we: Evenals 1950 kenmerkte 1951 zich voor onze PTV als een vrij gunstig jaar. Er werden 520,289 eieren meer aange voerd dan in 1950. Gemiddeld 10,000 per week. Meerdere uitbetaling per week f 1162,37 of in totaal f60,443,20. Er werden in totaal 4,385,497 eieren aangevoerd. Andere eieren, t.w. eendeie ren, ganzen- en kalkoeneieren 6347 stuks. Hiervoor is uitgekeerd f 646,02. Voor de aangevoerde kipeieren is uit gekeerd f 565,858,08. Dit na aftrek van f 888,59 voor de 2e soort eieren. De gemiddelde prijs per 100 bedroeg over '51 f 12,90. De gemiddelde prijs per kg. bedroeg ruim f 2,16. Gemiddeld ge wicht van de aangevoerde kipeieren 59,66 kg. per 1000 stuks. In 1950 was de gemiddelde prijs per 100 eieren f 13,08 of 18 cent hoger. In '51 werden van de aangevoerde eieren 4,090,226 stuks aan Alkmaar afgeleverd. Plaatselijk werden verhandeld 301,618 stuks. De afzet was behoudens enkele weken ook in het afgelopen jaar vrij vlot. Dit hield verband met grote ex portmogelijkheden. Dank zij de export bleef de prijs vrij stabiel. Bij de binnen landse afzet speelt de prijs een vrij gro te rol. De minste verhoging is van directe invloed op het verbruik. Evenals in 1950 mochten wij wederom belangrijke bedragen aan winstuitkering ontvangen van de VECE. Deze bedragen zijn geheel ten goede gekomen aan onze aanvoerders. Het was ons door deze uit kering mogelijk een belangrijk bedrag boven de VECE notering aan de pluim veehouders uit te keren. In totaal beliep deze extra uitbetaling f 5903,24. Per 100 eieren bedroeg dit f 0,13441. De uit kering was mede mogelijk door de gun stige financiële positie van onze vereni ging. Indien wij voor grote kosten van afschrijving en rente hadden gezeten, was deze extra uitbetaling zeker niet mogelijk geweest. Gezonde basis. Ons bestuur heeft er reeds jaren naar gestreefd om de vereniging op een ge zonde basis te krijgen. We mogen zeg gen dat we daarin, mede geholpen dooi de leveranciers, behoorlijk zijn geslaagd. Zie Balans en Verlies- en Winstrekening. Nogmaals dringen we aan op verbete ring van de kwaliteit der geleverde eie ren. Er worden nog te veel eieren afge wassen. Dit komt omdat dc- hokken en de nesten niet zindelijk zijn. Ook meer dere malen uithalen van de eieren bevor dert de kwaliteit. Het wassen der eieren is vooral tijdens de zomermaanden funest. De bederfwerende laag wordt door af wassen verwijderd. Bij warme dagen zijn de eieren daardoor in enkele dagen be dorven. In onze bestuursvergadering is reeds verschillende malen gesproken over uit betaling naar de kwaliteit der eieren. Dit zou een grote billijkheid zijn. Het verschil der eieren is zeer groot. Nu ontvangt el ke pluimveehouder eenzelfde kg.-prijs. Voor de 2e soort is ook over 1951 slechts een gering bedrag afgetrokken. In totaal beliep dit f 888.59 Over een uitkering van bijna 566 duizend gulden is dit bedrag zeer gering. Het indelen naar kwaliteit zou echter niet gemakkelijk zijn. Men kan eieren nu eenmaal niet ge lijk stellen met aangevoerde melk. Verder zouden we bij de rondvraag gaarne dc mening vernemen hoe men denkt over de leveranciers die geen lid zijn van onze PTV. De laatste jaren wor den alle aanvoerders op gelijke wijze be handeld. Er worden nu geen kosten in mindering gebracht op het aangevoerde product. Voorheen werd voor de niet-le- den 1 pet. kosten meer berekend. Dan hebben we ook nog enkele leden die hun eieren met bij ons afleveren. Ons regle ment en statuten voorzien in dit geval nog niet. Ook hierover vernemen wij straks gaarne uw mening. Pluimvee. De aanvoer hiervan was over het af gelopen jaar beduidend. In totaal werd voor 't aangevoerde pluimvee f 18.666,60 uitgekeerd. Wekelijks wordt de uitbetaling in ons marktbericht van de eieren opgenomen. Van verschillende pluimveehouders heb ben wij vernomen dat men op deze note ring gesteld is. Voor het aangevoerde pluimvee worden in verhouding tot de markt behoorlijke prijzen gemaakt. Kos ten worden hiervoor tot heden nog niet berekend. Bedrijfsmiddelen. In 1951 werd een nieuwe vrachtwagen aangeschaft. De oude Ford was in een zo danige toestand, dat met reparatiekosten grote bedragen gemoeid waren. De keuze van de Opel blijkt goed ie zijn geweest. Na een afschrijving van f 1727,64 komt de auto thans op de balans voor f 3800. Gebouwen. Hierin kwam over 1951 geen verande ring. Het houten pakhuis is in 1951 van een nieuwe dakbedekking voorzien. Het kan nu weer behoorlijk worden aange wend voor de opslag der aanwezige kis ten. Een gedeelte der opslagruimte wordt door ons verhuurd. In de laatst gehou den bestuursvergadering is besloten om met ingang van 1 Mei a.s. de huur een weinig te verhogen. Op de verbouwings- kosten, welke in de vorige balans nog stonden op f 800, is nu weer f 277,38 af geschreven. Resteert nu nog f 522,62. De andere gebouwen komen in de balans voor op een waarde van f 1, Leden. Het aantal leden bedraagt momenteel 329. Het aantal leveranciers is belangrijk meer. Nog steeds kan men gebruik ma ken van ae gelegenheid om als lid der P. T.V. toe te treden. Het register kan ten alle tijde ten kantore worden getekend. Bestuur on Personeel. In de commissie van beheer werd in de vorige jaarvergadering gekozen de heer Jac. Bakker Azn. Deze trad in de plaats van de heer S. Bakker, die niet herkies baar was. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Ook in het personeel kwam geen verandering. Allen vervulden met ijver en accuratesse hun werkzaam heden. Hiervoor komt hun een woord van dank toe. Rest mij tot slot nog te vermelden de prettige samenwerking in ons bestuur. Steeds kenmerkten de bijeenkomsten zich door een bijzonder goed verloop. De heer Steenhof van de eierveiling Alkmaar heeft er op aangedrongen dat één van on ze bestuursleden zitting neemt in het be stuur van de eierveiling te Alkmaar. Om gekeerd zouden wij dan gaarne zien dat ons bestuur werd uitgebreid met een der leden van het bestuur der E.V. Alkmaar. Mogen ook deze avond de besprekingen omtrent enze PTV in een vriendschappe lijke en opbouwende geest gevoerd wor den, aldus besluit de directeur zijn ver slag. (Zie verder volgend nummer). Jaar Aantal eieren Bedrag Gem. prijs Opbr. p. 180 Voerprijs Bruto winst per 100 eieren - p. 40 kg. 1925 1121214 80166 7,15 jaarproductie 1926 953050 62901 6,60 per Kip 1927 1853895 115868 6,25 1928 2489026 156808 6,30 1929 3594503 238675 6,64 11,95 6,14 5,81 1930 4428603 240916 5,44 9,79 5,34 4,45 1931 4664096 208018 4,46 8,03 4,20 3,83 1932 4707258 144042 3,06 5,51 3,34 2,17 1933 4033159 113735 2,82 5,08 2,79 2,29 1934 3858279 101858 2,64 4,75 2,74 2,01 1935 3469975 88484 2,55 4,59 2.84 1,75 1936 2966907 87523 2,95 5,31 2,88 2,43 1937 2897490 97935 3,38 6,08 3,66 2,42 1938 2857611 101445 3,55 6,39 3,68 2,71 1939 2942728 105643 3,59 6.46 3,68 2,78 1940 2403744 99755 4,15 7,47 4,00 3,47 1941 1086764 69009 6,35 11,43 4.62 6,81 1942 95599 6825 7,14 12,85 4,65 8,20 1943 79761 6101 7,65 13,77 4,90 8,87 1944 73078 5663 7,75 13,95 5,25 8,70 1945 75270 10936 14,53 26,15 7,90 18,25 1946 228867 32659 14,27 25,69 9,35 16,34 1947 1529082 181960 11,90 21,42 10,03 11,39 1948 2120761 253855 11,97 21,55 10,15 11,40 1949 2921198 381300 13,07 23,53 9,94 13,59 1950 3860946 505011 13 08 23,54 11.07 12,47 1951 4385497 565729 12,90 23,22 12,63 10,59 TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Ouders van L)e Koog en Om streken zeg Uw kinderen dat het streng verboden is door de sneeuwklokjes te lopen en te plukken Goed tehuis gezocht voor jonge hond. 5 Maanden oud. „De Pelikaan", De Koog Te k. prima Philipsradio L. Goenga.Den Hoorn - Aangeb. nieuw 12-els wol pluche kar pet. Adres Hallerweg 3, Den Burg Te k. een op kalven staande koe. A. Garritsen, „Marthahoeve" Te huur gevr. voor de zomermaanden strandtent. Brieven onder no. 185 bureau v.d. blad Te k modern klein radiotoestel (Philips) in houten kastje De Waal 2 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Cornelis Johannes Wilhelmus (KEES) E. C Bruin-Trooster C. Bruin Jan Den Hoorn 64, Texel 21 Februari 1952 Jan Zegel en Klaske Annema geven hierbij kennis van hun voorgenomnn huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Zaterdag 1 Maart 1952, 's voormiddags 11 uur te Oosterwolde (Fr.) Oudeschild 258 Oldeberkoop 12 Toekomstig adres: Weverstraat 67, Den Burg, Texel. Bij mijn vertrek naar Canada, groet ik al mijn Familie, Vrienden en Ken nissen. A. JANSEN a.b. s.s „Rijndam", 22 Februari 1952.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2