f C. Huisman Zoon Wat is er te doen? Dirk de Vries en Cor van Zijp toeren door Nieuiv-Zeeland Dr Alb. Vis jubileerde in Beverwijk Sport op Texel Kapelaan Auwens sprak over Sterrenkunde in min Him mm mm mm mi Drukkerij Texelse Courant Donderdag 6 Maart Vergadering Ruil verkaveling in Hotel Texel. Inleider Ir. Maandag. Vrijdag 7 Maart met TESO naar de R.A.I. Zaterdag 8 Maart: Uitvoering door Udi. Zaterdag 8 Maart: Ontwikkeling Oos terend Zaterdag 8 Maart: Openbare vergade ring P. v.d. A. Dinsdag 11 Maart Vergadering Coop. Boerenleenbank. Dinsdag 11 Maart Filmavond tbc-be- strijding. Donderdag 13 Maart Boeke's Mc Cor- mick Deeringfilm Zaterdag 15 Maart: Middenstands Fa milieavond. Zaterdag 15 Maart Propaganda-avond Kotex. Zaterdag 22 Maart: Uitvoermg door „Het Masker". VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 25 Febr.-2 Mrt. 1952: 1806 kg schol f 0,44-f 0,20. 458 kg tong f 3,00-f 1,30. 73 kg tarbot f 1,90-f 0,70. 577 kg schar f 0,26-f 0,20. 574 kg bot f0,27-f0,16. 193 kg kabeljauw f 0,75- f 0,40. 302 kg wijting f 0,22-f 0,16. 989 kg handelsgarnalen f 0,80-f 0,59. 478 kg wul ken £1,40-f 1,20. 1366 kg Kruikels f 0,20- f 0,20. 1220 kg kokhanen f 0,35-f 0,35. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 25 Febr.-l Maart wer den aangevoerd 97,951 stuks eieren. Hiervoor wordt per kg uitbetaald f 2,10. Vorig jaar in dezelfde periode aange voerd 94,417 stuks, prijs per kg toen f 1,95 Oude kippen. Hiervoor v/ordt per kg uitbetaald f 2, EEN BIJZONDER ZWARE KOE Een door de Hoornder veehouder, de heer Jac. Lap Kzn. aan de Coop. Vee- afzet verkochte vette koe bleek bij de aflevering, Maandag jl. te Oudeschild, een gewicht te vertegenwoordigen van niet minder dan 886 kg. Van zo'n zware Texelse koe hebben wij nog nooit ge hoord! OOSTERENDERS VOOR DE POLITIE RECHTER „De Oudejaarsavondviering is in ons dorp rustig verlopen", aldus berichtte on ze Oosterender correspondent ons op 2 Januari jl. Op de Maandag door de poli tierechter te Alkmaar genouden zitting bleek echter wel anders: T. v.d. V. kreeg f 50 subs. 25 dagen wegens het vernielen van een brandmeldersruitje; G. P. en T v. d. V f 50 subs. 25 dagen en J. S. f 25 subs. 10 dagen wegens erfvrede- breuk (zij waren het gesloten café bin nengedrongen). C. V. kreeg f 100 subs. 30 dagen wegens weerspannmgheid. DE TEXELSE MELKCONTROLE- VERENIGING BESTAAT 25 JAAR Zaterdag 1 Maart bestond de Texelse Melk-Controle-Veremging 25 jaar. De heer J. Brouwer, monsternemer van de oprichting af, werd Maandagmiddag har telijk gehuldigd. Als blijk van erkente lijkheid werd hem een armstoel aangebo den. Uitvoeriger verslag over dit jubile um in volgend nummer. DE HEER A. STOLK WON DE FIETS! De heer A. Stolk heeft het herenrij wiel gewonnen, de eerste prijs van de Vlotbrugwedstrijden, welke in Hotel De Graaf zijn gehouden Het batig saldo komt ten goede aan het fonds, waaruit de kosten der viering van het 40-jarig jubileum van de S.V. Texel bestreden zullen worden. De opbrengst is lang niet gek, want er zijn honderden series gespeeld De heer Stolk werd nr. 1 met 115 punten, de heer Helderman, Alkmaar, 2de met 113 punten (een electrisch scheerapparaat; de heer J Agter Jr nr. 3 met 111 pun ten (een rijwiellamp). COLLECTE ZONNESTRAAL N.V.V.T.B.C. FONDS Evenals vorig jaar zullen Zonnestraal en het NVV-TBC fonds weer samen col lecteren, van 316 Maart. Samen collecteren betekent soms, dat de opbrengst vermindert. Daarom doen wij een dringend beroep op alle Texe laars om met milde hand te geven. De tbc is een van de ergste kwalen en er zijn enorme bedragen nodig om haar te bestrijden. Alleen wanneer we allen naar vermogen steunen, kunnen we hier voor de nodige middelen bijeen krijgen. Wanneer iemand door de gevreesde ziekte is aangetast, mag hij niet tever geefs om hulp aankloppen Wij rekenen dus op u. IIOND NEERGESCHOTEN Krachtens de Algemene Politieveror dening voor onze gemeente is het verbo den honden elders dan in gebouwen of op erven los te laten lopen zónder be hoorlijk toezicht. De politie is bevoegd iedere hond neer te schieten, wanneer aan bovengenoemd voorschrift niet de hand wordt gehouden. Dezer dagen heeft de poiilie een hond doodgeschoten. De hond had dit gefor ceerde einde van zijn bestaan te danken aan de nalatigheid van zijn eigenaar De maatregelen moeten wel streng worden doorgevoerd, daar Texel als schapenland van de zonder toezicht los lopende honden niets dan grote schade te duchten heeft. Vele van deze illegaal op pad zijnde honden zijn der schapen én der lammeren dood! Een zonder toezicht langs de weg slenterende hond betekent ook een groot gevaar voor de motorrij ders, vele motorrijders toch, hebben een incident met een hond met de dood moe ten bekopen. Eigenaars, houdt uw hond dus óp uw erf en in ieder geval in het oog! N. H. GEMEENTE DEN HOORN Hedenavond 8 uur Praatkring in De Westen ten huize van de familie Keijser. Vrijdagavond 8 uur, Bijbelkring in de P. H. Polder ten huize van de familie Roeper, „Kapni". Onderwerp: „Vasten en de biecht". N.H. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond 8 uur: Samenkomst in de school van Oost. Piet Keesom had een auto voor hen gekocht Het is al weer lang geleden dat ik aan de Tesselaar geschreven heb. Dat gaat 20. In het begin is alles nieuw en lijkt alles belangrijk en dan schrijft het gemakke lijk. Maar later wordt alles weer ge woon. Maar nu zijn we voor drie weken met vacantie geweest en ik dacht, dat is toch nog wel iets bijzonders. Ik wil eerst even waarschuwen dat ook N.-Zeeland zijn mooie en minder mooie zomers heeft en dit schijnt de allerslechtste te zijn. Maar zo slecht was het nu ook weer niet. Afijn, daar gaan we dan. We startten de 17e December met veel kaarten van N.-Zeeland, maar met geen vast plan. Piet Keesom heeft al lang ge leden een auto voor ons gekocht, een ruime oude car en die kunnen we in vijf minuten omtoveren tot slaapwagen. We hebben een primus gekocht om water te koken, zodat we wat thee kunnen zetten en ons kunnen scheren en brood en alles bij de hand. De bedoeling is één keer per dag een warme maaltijd te kopen. De au to heeft ter ere van het feest een naam gekregen en wel Texel-Holland! De New- Zealanders komen er niet uit, dat Hol land gaat wel, maar Texel, nee, dat zal wel taxi betekenen in het Hollands! Afijn we gaan. Het is 17 December en we gaan de boel in de car sjouwen. De auto wordt zo dicht mogelijk bij de deur gereden, want je raadt het al wel, het regent. En niet zo zuinig ook! Niet veel weer om met Holidays te gaan zegt Rod- ge, de andere knecht hier. Ik zeg, het is niet veel weer om te werken. We gaan eerst naar Te Awamutu, waar de auto nog even nagekeken moet worden en om half twaalf starten we dan in Zuidelijke richting. We hadden een vaag idee om naar New-Plymouth te gaan, wat aan de W.- kust ligt, maar dat ging al gauw ovfer. Toen we voorbij Te Kuite een splitsing kregen, bleek de weg naar New-Ply mouth geblokkeerd te zijn. De oorzaak daarvan waren de vele regens van de laatste tijd, waardoor in de bergen hele stukken grond naar beneden komen en de wege?i versperren. We gaan nu maar recht door, maar komen toch al gauw in de bergen wat met regenachtig weer niet zo leuk is. Over het algemeen zijn de wegen in de bergen slecht, veel wasbord achtig. Is het echter mooi helder weer, dan is het in de bergen ook mooi. Na de middag wordt het weer beter en begin ik ai eens uit te kijken naar de berg Rua- pehu, een berg waar altijd sneeuw op ligt en welke ik bij Mason vandaan één keer gezien heb, maar die ciaar 120 mijl vandaan ligt. Maar voorlopig laat hij zich niet zien. We hebben ongeveer 40 mijl gereden voor we in de bergen zijn en weer 30 mijl voor we er uit zijn Over het algemeen is daar nog weinig leven. De plantengroei is afwisselend, het is bos of struikgewas, soms alles varens of een soort brem. De riviertjes, die we zien zijn ware modderstromen. We raken de bergen weer uit en komen dan in het National Park, een grote provincie, maar zeer dun bevolkt. We passeren eerst een klein dorpje en later de stad National Park St. welke we ook ïurtig voorbij gaan, omdat we denken dat die 50 of 60 huizen geen stad kunnen zijn. Maar we komen toch maar weer terug, omdat deze stad eigenlijk ons einddoel voor de eerste dag is. Maar we zijn gauw uitgekeken. Er is geen bios, er is geen motorkamp. we kunnen dus net zo goed ergens aan de weg overnachten. Het is aan half vier en als we de stad weer verlaten, krijgen we ineens de berg Ruapehu te zien. De lucht is helder geworden en de berg ligt misschien 20 mijl daar vandaan in Z O.- richting. We slaan de weg naar Paupo in en zul len proberen zo dicht mogelijk bij die sneeuwhoop te komen, zoals Cor dat uitdrukt. Het wordt steeds helderder en het is een prachtig gezicht. Die berg is 9100 voet hoog en boven de 6000 voet is het alles sneeuw. We vinden echter geen weg weike ons dichterbij brengt, maar wel een paar heldere bergstromen, zodat we wat water putten en thee gaan zet ten Hier wordt aan de kant van de weg de pic-nic georganiseerd. Na de thee gaan we nog even door en vinden dan een mooie plaats in de den nen voor de auto om te overnachten en we zullen dan maar even lopende naar die berg gaan. Maar zoiets kun je wel uit je hoofd laten Je loopt een half uur en kunt niet zien dat je dichterbij komt. Wat we nog wel vinden is een plaats, waar vroeger een zaagmolen heeft ge staan. De molen is er niet meer, maar wel de enorme hopen afvalhout, welke hier niet weggehaald worden. Bij Te Awamutu staan twee van die molens en daar kun je voor 7 shilling 'n auto vol afval halen, daar wordt het wel opgeruimd. Dan maar weer terug naar de car en het bed opgemaakt. De eerste nacht slaap ik niet geweldig. Alles is vreemd en do- vendien komt er een flinke onweersbui en regent het verder de hele nacht. Ook de volgende morgen is het regen en we trekken verder in de richting van Taupo. Je vindt hier geen enkele farm, hoewel het vlak land is. Maar het lijkt wel allemaal rivierzand te zijn, er is geen zwarte grond op. Er groeit alleen wat hard lang gras. Later komen er steeds meer dennen en passeren we ook een dorpje waar vermoedelijk alléén mensen wonen die voor de Staat werken. Er staan een paar honderd kleine hokjes, welke door vrijgezellen bewoond wor den en twintig huizen welke allemaal hetzelfde van bouw zijn. De Staat is ip verschillende plaatsen bezig bossen aan te leggen. Dit is nodig, omdat vroegere ontginners de gewoonte hadden om alles maar plat te branden, waardoor hele bossen verloren zijn gegaan We komen nu toch weer gauw in de bewoonde wereld met mooie groene vel den en zien ook al gauw het meer Taupo verschijnen Het dorpje Taupo is 2en badplaats. Er liggen veel zeil-, roei- en motorbootjes, maar er is niets te beleven. We lopen het dorp eens rond, eten wat in een restaurant en kijken eens bij een hengelaar. Het water van dit meer is zo helder als glas, je kunt alles op de bo dem zien liggen. Dit meer moet behoor lijk hoog liggen, want de Waikatorivier ontspringt hier. Als het drie uur is wordt besloten weer verder te gaan en wel naar Roto- rua, de duivelsplaats. Het is 50 mijlen rijden, ook weer berg- of heuvelachtig, waar ook flinke dennenbossen zijn aan gelegd, maar waar we ook een stuk pas seren dat wel 5 of 6 mijl lang is waar het vuur danig in heeft huisgehouden. Wan neer we dichter bij Rotorua komen, staat er een bord aan de weg met Wonderland er op en dat moeten we toch even zien. Je ziet hier koude en hete bronnen naast elkander en verder zwarte, groene, gele en blauwe bronnen. Als we op een hoogte gaan staan zien we luiks een hel der blauw en rechts een lichtgroen meer tje. We zien twee watervallen in een meertje uitlopen, dat zo groot is als een kamer, terwijl er bij staat dat ze geen uit laat van dat meertje kunnen vinden en dat de waterstand toch altijd dezelfde blijft. Het is inderdaad een wonderland. Toen maar weer verder naar Rotorua, waar je de bronnen op verschillende plaatsen in de stad vindt en ze ook nog eens ruiken kunt. Het ruikt altijd naar zwavel, wat we ook in het motorkamp ruiken, dat we nu opzoeken. Die motor- kampen zijn gemakkelijk, het kost ons niet meer dan 2 te shilling pei dag omdat we niet veel ruimte nodig hebben en je hebt er koud en warm water bij de hand. In Rotorua zijn we twee dagen geble ven. Een record dus. Het weer was de volgende 2 dagen prachtig en we lagen de hele dag in de zon. De bedoeling was om bruin terug te komen en hier kon dat. Rotorua ligt ook weer aan een meer waar je eigenlijk altijd zwemmen kunt, want onder een gedeelte er van zitten warme bronnen, zodat het water daar nooit koud is Maar dat water is daar met schoon, zodat wij maar naar het koude gedeelte gaan, waar het water hel der is. Veel drukte is er hier verder nog niet, maar met de Kerstdagen dan wordt er veel volk verwacht. (Wordt vervolgd). BOUWVERGUNNINGEN Gemeentebestuur van Texel herstel o. 1. school Den Hoorn, de heer C. Groen hof, Dorpsstraat 47a, De Koog, bouw woonhuis en winkel; Bestuur Gerefor meerde Kerk te Den Burg, bouw schuur tje; de heer G. J Bruin, Wsalderstraat 45, Den Burg, plaatsen van 'n dakkapel; de heer G. de Ridder, E 177, bouw vee stalling; de heer K. de Boer, Weverstr. 63, Den Burg, verbouw van een keuken en een bijkeuken; de heer P J. Brouwer, B 39a, verplaatsen van 2 kippenhokken. Dr. Alb. Vis, van November 1925 tot September 1939 op Texel, voorganger van de Doopsgezinde Broederschap in Beverwijk, viert 10 Maart de dag, waar op hij 12te jaar geleden zijn intrede deed in de gemeente Beverwijk. Aanvankelijk zou dr. Vis deze dag in alle stilte voorbij hebben willen laten gaan, maar en dat pleit voor zijn po pulariteit daar nemen zijn vrienden en gemeenteleden helemaal geen genoe gen mee, aldus het in .Beverwijk ver schijnend dagblad. Want vrienden heeft dr Vis vele, niet alleen op kerkelijk terrein, maar ook op wereldlijk gebied. Deze vriendschap heeft de jubilaris te danken aan zijn hou ding tegenover een ieder die bij hem om raad komt, tot welke kerk of richting hij ook behoort. In de betrekkelijk kort tijd, dat dominee Vis in Beverwijk woont, is hij van alle kanten aangezocht plaats te nemen in verenigingen en commissies van allerlei aard. Behalve in Beverwijk, heeft dr Vis ook de geestelijke verzor ging van de Doopsgezinden in Castri- cum, Bakkum, Limmen, Uitgeest, Heems kerk en Velsen-Noord. Tegelijk met zijn ambt van dommee vervult hij voorts de post van secretaris-penningmeester van de Doopsgezinde Gemeente. Een druk bezet leven, waarin hij toch nog tijd vindt om zijn verenigingen, waarvan hij voorzitter is, te steunen en te presideren. Een opsomming te geven van deze ver enigingen zou een indrukwekkende was lijst doen ontstaan. Zijn meest geliefde „kinderen" krijgen een ereplaats je bij de jubileumviering: het Kindertehuis en Vacantieoord „Het Hoefijzerhet Emma- huis te Wijk aan Zee en de 15 „D.P.'s", voornamelijk Russen uit de oorlog '14-T8, ondergebracht in een huis m Schoorl. Over deze oudjes kan dr. Vis urenlang vertellen; zijn bezoeken aan dit tehuis zijn dan ook veelvuldig en hij is er trots op, dat de Doopsgezinde Broederschap als enige kerk deze verstokenen in één huis heeft ondergebracht. Eigenlijk was het niet de bedoeling om als predikant steeds bij een gemeente te blijven, daar dr Vis in 1936 gèpromo- veerd, zijn studies liever wdde voortzet ten. Maar zoals hij zelf zegt ,„de mens wikt, God beschikt": de oorlog brak uit en hij was gedwongen in Beverwijk te blijven. Dat hij hiervan geen spijt behoeft te heb ben zullen de vele blijken van belang stelling hem Zondag 9 Maart wel bewij zen. Op die dag hoopt dr Vis in zijn preek een korte herdenking te houden, waarna hij 's middags in zijn 'woning ge legenheid tot feliciteren zal geven. Handbalnieuws S.V.C. Zondag wonnen we in een soortieve wedstrijd van SVO, dat niet geheel vol tallig was. Door 1 doelpunt van Anneke, 1 van Marie en 4 van Annie konden we de score tot 6-0 opvoeren. In plaats van Donderdag trainen we nu Woensdag avond om 8 uur. S.V. De Koog. Jl. Zondag heeft De Koog weder een nederlaag moeten incasseren en wel van Duinranders: 10-0 A.s. Zondag nog maar een? Uit tegen Geel-Zwart. De adsp. hebben gewonnen met 62 van Tex. Boys A, een prettig resultaat, jongens. Ga zo door, dan is het resul taat niet slecht! S.V. De Cocksdorp. SVC A behaalde Zaterdag een 8-1 ze ge op Texel C. Nog een paav puntjes, jon gens, dan staan julle weer goed. Het le heeft het ook in zijn laatste thuiswed strijd niet tot een zege kunnen brengen Met 5-2 werd van Sint Boys verloren. Er kwam goed tot uiting, dat men zonder trainen niet tot het einde op volle toe ren kan spelen. Alleen de eerste 25 minuten waren goed. Hierna kwam de inzinking al. Het S-elftal was steeds even te laat bij de bal, wat tot gevolg had, dat St. Boys na de 1-0 achterstand nog voor de rust een nuttige 3-1 voor sprong had. Nadat S. het tot 3-2 had ge bracht was al het kruid verschoten en kwam het emde met een 5-2 zege voor St. Boys. Trainen heren, anders gaat het niet! Deze week, in verband met de Jeugduitvoering, Donderdagavond 8 uur. Programma a. s. Zaterdag. Oosterend A-SVC A, 3 uur. Zondag: WGW 4-SVC 2 2,30 uur. Eerste is vrij. S. V. Oosterend. Het le elftal leverde tegen Dirkshom een keurige prestatie door hen met 41 te verslaan. O dat voor rust tegen harde wind in speelde, werd geheel op eigen terrein teruggedrongen. Keijzer had het dan ook nogal druk. Na ongeveer een kwartier spelen, geeft Klaas goed af aan Boet, die mooi voorzet en Piet schiet van dicht bij in: 1-0 voor O. Maar D. laat zich ook niet onbetuigd en uit een van hun vele aanvallen weten ze te scoren. Toch weet O. nog voor de rust de leiding weer te nemen als Piet van dichtbij in schiet. Na de thee is het O. dat met de wind in de rug het doel van D. onder vuur neemt. Uit een corner, goed door Burger genomen, maakt Gerrit er met een mooie kopbal 3-1 van. Boet nam no. 4 voor zijn rekening, kort daarvoor kreeg hij die kans ook al, maar toen kwam hij nogal hardhandig met de keeper in aan raking. Hierna werden aan beide kanten nog wel aanvallen opgebouwd, maar tot doelpunten kwam het niet. Het handbalelftal kon het tegen de dames van SVC niet houden en verloor met 6-0. Hoe zit het dames, waren er niet meer dan acht of hadden de andere da mes geen bericht gehad? VERTROKKEN PERSONEN Bernard Marius Mulder v Julianastr. 3 n. Amsterdam, Nieuwe Spiegelstr. 42. PROGRAMMA KAMPIOENSCHAP LIBRE B-KLASSE Begin der wedstrijden 19,30 uur. Tijds duur der partij 1 uur. Donderdag 6 Maart: 3-6; 5-7; 8-4. Vrijdag 7 Maart: 1-4; 2-5; 3-8. Zaterdag 8 Maart: 5-4; 2-7; 6-8; 1-7. Zondag 9 Maart: 3-7; 2-4; 5-8. Dinsdag 11 Maart: 1-3; 4-7; 2-6. Zaterdag 15 Maart: 2-8; 1-5; 4-6; 1-8. Zondag 16 Maart: 7-6; 3-5. 1. A. Stolk; 2. C.Room; 3 L. Kellner; 4. D. v.d. Slikke; 5. P. de Graaf; 6. N. Rijk; 7. P. de Jong; 8. H. Timmerman. Maandag zijn de eerste partijen ge speeld. De uitslag was: P. de Graaf 125 21 15 5,95 L. Kellner 125 39 17 3.28 A. Stolk 125 42 12 2,97 C. Room 113 42 14 2.69 N. Rijk 52 21 15 2,47 D. v. d. Slikke 89 39 10 2,28 Voor de leden van de R. K. Ontwikke- lmgsclub en vele andere belangstellen den werd Donderdag jl. 111 Hotel „De Zwaan" een zeer interessant en leer zaam onderwerp door kapelaan A. Au wens in behandeling genomen. Het be trof de sterrenkunde en dat spreker zijn thema goed beheerste, bieek al heel spoedig door zijn vlotte en onderhouden- ae manier van vertellen. Wanneer wij, aldus spreker, een blik werpen in die grote ruimte om ons heen, dan zien wij aan het i u mament, de zon, maan en ster ren, hemellichamen, die zo ver van ons verwijderd staan, dat wij dit practisch bijna niet meer in getallen kunnen uit drukken. De astronomen spreken dan ook niet meer van km.-afstanden maar van lichtjaren. Hieronder verstaat men dan de afstand, die het licht in de tijd van een jaar aflegt. Het licht legt in één seconde 300,000 km. af. Om enig idee te krijgen van de verschillende afstanden van de aarde tot de heméllichamen, noemde spreker de maan als eerste op, daar die het dichtst bij de aarde is nl. 384000 km. Wil men bv. per vliegtuig dat een snelheid van 350 km. per uur heeft een reis naar de maan maken, dan zou men hierover een maand doen. Ook van de verschillende planeten en sterren gaf spreker een duidelijk beeld en als slot van zijn causerie wees hij er op, dat vele ongelovigen, juist door de beoefening van de sterrenkunde en het dieper indringen in de kei. nis der na tuur, tot God kwamen door de overtui ging, dat deze zo juiste regeling van de verschillende hemellichamen niet bij toeval kan zijn ontstaan, maar dat dit alles moest zijn gemaakt door een onein dig almachtige en alwijze Schepper. MOTORBAKFIETS IN DE SLOOT Oudeschild. Maandag is de heer P. v.d. V. met zijn motorbakfiets in een sloot gereden, toen hij een bocht met te grote snelheid nam. De bakfiets kwam op de kóp in de sloot te staan, maar de berij der was er van te voren afgesprongen en kwam er met de schrik en enige ontvel lingen af. De (onbeschadigde) bakfiets werd met hulp van enige voorbijgangers op het droge gebracht. TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te k. een beste tandem A. Schoo, Min. Ruysweg K 99a Ue Koog Te koop beste 5-jarige verse koe M. Roeper, Bargen Te k jongensrij- wiel sportmodel groen met nikkel 1 stel z g.a.n. voetbal schoenen m. 38-39 1 klein l-persoons houten ledikant Schoolstr. 16, Oosterend, Tel. 50 Te koop kinderwagen f 25,- Adres te bevr. bur. v d. blad Te k. kinderwagen, Kinderstoel en groot wafel ijzer. Adres te bevr. bur. v d blad Te k. z.g.a.n. wan delwagentje, kinderstoel, compleet z.ga.n. zitkamer- èmeublement goed dressoir Kogerstraat 52 Verloren Zaterdag 1 Maart mouwvest gaande van Kruiskeweg, Hoornderweg, Suikerweg Hollewalsweg en Gasthuisstr. Gaarne terug te bezorgen bij S. van Heerwaarden Gasthuis str. 9 Te k. beste lam- schapen ook in ruil met gelde schapen of oude rammen te bezichtigen bij W. Rijk, Waalderstraat 25 Stuur be richt en ik kom Te koop 1-pcrs. ledikant en zware strijkplank Warmoesstr. 7 Te k. groene meisjesmantel Ift. 14 jaar Wilhelminalaan 29 Te k. z g.a.n. aardap pelstomer 160 liter P. Keijser, Schilderweg Te k. zomer mantel m. 44 De Waal 27a Enige kennisgeving voor Texel. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze Dochter en ons Zusje ANNA MARIE G. LAAN-Kistemaker C. P. LAAN JAN WIEBE ANTON MAARTEN Den Burg, Texel, 1 Maart 1952 Zendt vroegtijdig Uw advertentie in. Ondertrouwd Piet Mechielsen en Jannie de Boer De huwelijksvoltrekking zal plaits vinden D.V. 20 Maart as v m 11 45 uur Kerkelijke bevestiging door de Weleerw. heer Us. M. N. de Wolf in de Geref. kerk te Oosterend n.m. 3 uur. Thuis 16 Maart Weststr. 1 Oosterend Toekomstig adres Hoekstr 21 Oosterend Met vreugde en dank baarheid aan God geven wij u kennis van de ge boorte van onze Dochter en Zusje Veronica Afra Maria Wij noemen haar Vera. H. DE RUIJTER- Keijzer H. DE RUIJTER AFRA Den Burg, Texel, 3 Maart 1952. Kogerstraat 20. Tijdelijk Huize Maris Stella, De Cocksdorp. Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van een Zoon JAN P. VLAMING W. VLAMING-Drost Oost, O 101, 2 Mrt. 1952 Enige kennisgeving voor Texel Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de ge boorte van een welge schapen Dochter MARIA ADRIANA A. TRAP P. TRAP-Bremer Hoekstr. 3. Oosterend 2 Maart 1952. Mei leedwezen ont vingen wij het bericht van het overlijden van onze penmngméester de heer C. N. v. Heerwaarden Zijn prettige omgang en accuratesse zullen bij ons in dankbare herinnering blijven Het bestuur der N.R K M afd. Texel Den Burg, Texel, 3 Maart 1952. Hoe bestaat het maar bij Huisman Zn. gaat het Puikkokende Groene erwten 30 ct. p.p. Grauweerwten 38ct p p. Bruine bonen 30 ct p.p. Grove rijst 48 ct. p.p. Havermout 32ct.pp Bloem 24ct.pp. 1 pot jam 42 ct 2 ons choc, vlokken 48 ct 2 ons vruchtenhagel 30 ct 6 st huishoudzeep 100 ct 2 cart zeep 100 ct 3 stuks toiletzeep 100 ct 1 ons zuurtjes 25 ct I ons bruidsuikers 25 ct pd. gem. koekjes 57 ct '/2 pd kransjes 43 ct Vragen en bezorgen zonder prijsverhoging. TELEFOON 69 - DEN BURG

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2