Z1 Avontuurlijke Jeep-tocht strandde bij „De Strooppot" Bazar S. V. De Koog werd groot succes Dameshandbalclub G.D.S. werd kampioen Zeemeeuwen, dat eervol verloor (2-3) miste penalty De Anti-Revolutionnaire Partij te Oosterend kwam in vergadering bijeen De openbare vergadering van de Partij van de Arbeid te De Cocksdorp TWEE MARINIERS van De Mok von- den schildwacht spelen maar een dood vervelend baantje. Meer voelden ze zich in hun element aohter het stuur van een snelle jeep. Ze warmden elkaar op en een ogenblik later snorden ze al door Texel-Zuid. 't Was laat in de avond en niemand zou iets van hun uitstapje mer ken tenminste als ze er voor zorgden weer op tijd op post te zijn. Ze brachten het was Zaterdagavond een bezoek aan De Koog, kregen daar op de Bazar met alleen veel pret en keerden om streeks eén uur in de nacht in een tip top-stemming terug. Met vaart, want het was wat later geworden dan volgens het opgestelde plan de campagne Tot huize „Landzicht" ging het bochtenwerk voortreffelijk, maar bij huize „Agnes", dus precies tegenover de historische „Strooppot" had je de poppen aan het dansen: ze vlogen daar uit de bocht en INLICHTINGEN UIT DE KIEZERS LIJST De Burgemeester van Texel brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kos teloos inlichtingen uit het kiezersregis- ter kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een an der daarin al dan niet behoorlijk is op genomen. Texel, 24 Maart 1952. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. DOKTER SWART WEER NAAR HOLLAND Dokter Swart en gezin keren deze zo mer weer naar Holland terug. Zoals be kend, hebben zij ons eiland vorig jaar September verlaten met het doel zich te vestigen in Nieuw-Zeeland. Dokter Swart zou een practijk worden toegewe zen op het Noorder-Eiland, maar men heeft hem op het Zuider-Eiland „gezet". „Men heeft ons zeer misleid, niet alleen wat de standplaats aangaat en daarom komen we 12 Juli a.s weer naar Holland terug", aldus schrijft dokter Swart ons 14 dezer uit Otautau. ZOEKEN EN RAPEN VAN EIEREN VAN SCHOLEKSTERS EN GRUTTO'S Tot en met 19 April is het rapen van eieren van scholeksters en grutto's toe gestaan. Het vervoeren en verkopen van deze eieren is toegestaan t.m. 21 April 1952, met dien verstande, dat op 20 en 21 April het vervoeren slechts is toege staan binnen de bebouwde kom der ge meenten en langs openbare wegen en pa den. Het zoeken en rapen, vervoeren, verkopen, enz., van eieren van zwanen, ganzen, alle soorten eenden, duikers, wa tersnippen, goudplevieren, kemphanen, wulpen, tureluurs, meerkoeten en water hoentjes is niet toegestaan. VEEMARKTDIE VEN Gelieve dit stukje te plaatsen in uw veel gelezen Texelse Courant uit „Het Nieuws van de Dag" geknipt. Bij voor baat dankend aldus schrijft ons 'n abon- né, die bij het lezen van dit berichtje blijkbaar gedacht heeft „Een gewaar schuwd Texels koopman telt voor twee"! Purmerend, 24 Maart. Vorige week zagen enige Amsterdammers kans de Edammer C. Roele, tijdens een bezoek aan de veemarkt, een bankbljet van dui zend gulden afhandig te maken. Hoewel de rijkspolitie onmiddellijk vele mensen fouilleerde, had dit geen succes. Na een uitgebreid onderzoek slaagde men er in de hoofdstedelingen Th. B. en K. v. B. te arresteren, die na langdurig verhoor een volledige bekentenis aflegden Van de duizend gulden was nog bijna achthon derd gulden over JN. DEKKER DE UITBLINKER IN DE A-KLASSE De kampioenswedstrijden der A-klasse zijn reeds zover gevordeid, dat er be hoorlijk tekening komt in het klasse ment. N. de Graaf, Jn. Hooijberg, Jn. Dekker en H van Dijk ïijn nog zonder verliespunten en zullen dus het komende weekend om de bovenste plaatsen moe ten strijden. E. Breeuwer kan daarin ook nog een woordje meespreken daar hij nog tegen Jn. Dekker en H. van Dijk moet uitkomen. Jn. Dekker heeft qua spel en gemiddelde veruit de beste pa pieren al staat hij momenteel met één partij minder gespeeld op de 3de plaats. Nic. de Graaf verbetert, terwijl ik dit schrijf de hoogste serie en brengt die op 59 en staat nu met 5 beurten op 116 te gen E. Breeuwer 14 Jn. Dekker speelde gisteren een soortgelijke partij die hij in 14 beurten beëindigde (gem. 14,28), hetgeen zijn alg. gem. over 3 partijen op 12 bracht, wat enorm genoemd mag wor den. Volledigheidshalve dient vermeld dat H. Ran zich op het laatste nippertje heeft teruggetrokken Hij werd vervan gen door L. Kellner. Met spanning hebben we het verloop van vorengenoemde partij afgewacht, doch N. de Graaf kon er niet in slagen het hoogste partij gem. te verbeteren. Hij finishte in 16 beurten (gem. 12,50) De stand is momenteel: N. de Graaf J. Hooijberg Jn. Dekker H. v. Dijk A. Barhorst P. de Graaf L. Kellner E. Breeuwer 800 800 600 600 643 595 504 194 111 140 50 110 120 116 i23 52 59 7,21 45 5,71 56 12, 31 5,45 43 5,36 5,13 4,10 3,73 Rooster voor de komende dagen: Dinsdag 25 Maart 2-6, 7-8. 2-7 Vrijdag 28 Maart 3-4, 6-8, 3-5, 6-7 Zaterdag 29 Maart 2-8, 1-4, 2-3, 1-5 Zondag 30 Maart 1-2, 4-5, 1-3 Spelers. 1. H. v. Dijk; 2. E Breeuwer; 3. Jn. Dekker; 4. N. de Graaf; 5. Jn. Hooijberg; 6. A. Barhorst; 7. L. Kellner; 3. P. de Graaf. dwars door de heinmg het land op. Door de gang konden ze nog wel weer ineens de weg bereiken, maar er stond 'n stevig landhek, geflankeerd door behoorlijke palen. De jeep maakte van dit obstakel weliswaar een hoopje brandhout, maar deze capriool kostte het autootje een duik over de kop dc sloot in. De sloot was nagenoeg droog en de auto werd door de kanten gesteund. Een der inzit tenden werd er uit geslingerd, maar de bestuurder werd door een vastklemmen de jas in het kussen gehouden. Zijn ka meraad rende naar omwonenden om hulp. Intussen wist een passerende wiel rijder, de heer A. Bakker, Den Burg, de bestuurder te bevrijden, nadat hij hem zeer letterlijk volledig had ontmanteld. Hij mankeerde niets, maar zijn passagier bleek een hersenschudding te hebben op gelopen. Met een ambuluncewagen van De Mok, welke via telefoon 36, Den Burg werd gewaarschuwd, werden de avontuurlijke heden kampwaarts ver voerd. Een kraanwagen heeft de veron gelukte jeep de volgende ochtend weg gesleept. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 17-22 Maart werden aangevoerd 111,663 stuks eieren Prijs per kg f2,10. Vong jaar in dezelfde periode aange voerd 113,141 stuks. Prijs per kg bedroeg toen f 2,05. Oude kippen. Hiervoor wordt per kg uitbetaald f 2, W AT IS ER TE DOEN? 26 en 28-30 Maart wedstrijden te Ou- deschild om het Biljart kampioenschap Klasse A. Donderdag 27 Maart: Verkoping op „Tienhoven" Zendingsfilm: Woensdag 26 Maart in De Waal en in De Koog; Donderdag 27 Maart in De Cocksdorp, Vrijdag 28 Maart in Oudeschild en in Den Burg. Zaterdag 29 Maart: Uitvoering door „De Lofstem" en het Chr. Mannenkoor te Oosterend. Donderdag 3 April: ledenvergadering Witte Kruis De bazar van de Koger sportvereni ging is een groot succes geworden. De al hoog gespannen verwachtingen zijn ver re overtroffen. Met vreugde mag worden geconstateerd dat de stand op de rang lijst de genegenheid, die de Kogers hun sportvereniging toedragen, niet heeft kunnen verflauwen en stellig zal dit dan ook een aansporing te meer zijn in het volgende seizoen letterlijk en figuurlijk het beste beentje voor te zetten. Vrijdag- en Zaterdagavond (en ook 's middags, toen de jeugd er zijn hart op haalde) was het een gezellig geroezemoes in de, tot een „voorjaarsbeurs" herscha pen zaal van De Toekomst. De attracties hadden het zonder uitzondering druk. Vooral het stukgooien van flessen gaf aanleiding tot veel vrolijkheid, één en thousiasteling zag zelfs kans, het glas bier in de hand van de ,spullebaas" te verbrijzelen! Twee dames-leden van de Toneelclub speelden haar rol in de oliebollenkraam voortreffelijk, het rad van avontuur trok vele goklustigen, en dan de schiettent! De heer Savelkouls ging hier met 35 van de 36 punten met de le prijs schuiven. Veel behendigheid kwam er behalve bij het sjoelen ock te pas bij het „ijzeren gordijn". Door gaas kan je met een staaf de prijs-van-je-gadmg aanwijzen, maar als je het gaas aan raakte, ging er een belletje en uit was de pret! Toch was hier wel een en kele IJzeren Hein. die er geen moeite mee hadEr is héél wat gegrabbeld en bij het touwtrekken waren tenslotte geen prijzen meer beschikbaar. De pop bleek „Marietje gedoopt te zijn, de heer Verseput was zo gelukkig haar na loting mee naar huis te nemen. Ja, de penningmeester zal zijn geluk met op kunnen, nu er weer geld in kas is! Er is veel dat dringend aanvulling en verbetering behoeft en nu uitgevoerd kan worden, dank zij deze zo geslaagde Bazar! De Anti-Revolutionnaire Partij hield Woensdag jl. een vergadering in het ge bouw voor christelijke belangen te Oos terend. De voorzitter, de heer A. v. d. Brink, opende door te laten zingen Ps. 138:1 en las daarna een deel uit Fillip- penzen 4, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord verwelkomde spreker in het bijzonder de heer Gosker, die wegens ontstentenis van de heer Chr. v.d. Heuvel naar Texel was gekomen. 1952 staat in het teken der verkiezin gen. De verantwoordelijkheid van het christelijk volk is groot. Prof. Huizinga heeft geschreven „Wij leven in een waan zinnige wereld". Wij weten het en vra gen ons wel eens af: „Is er nog wel weten gelukkig, dat God alles bestuurt naar Zijn wil en welbehagen. Hierop was het woord aan de heer Gosker. Het is op grond van een bevel, dat ik hier deze avond aanwezig ben, al dus spreker. Ik wil met u eens spreken over het regeringsbeleid over de laatste 7 jaar. Wij hebben redenen om hierover niet tevreden te zijn, maar onder de re gering Colijn was alles ook niet goed. Dit moeten wij wel inzien, maar de socialis ten, samen met de R K. Volkspartij, heb ben gezegd „Wij zullen hot beter doen dan voor de oorlog!" Ze hebben ons in een hoek getrapt, maar wat hebben zij er van terecht gebracht7 Veel is mis lukt, ja, sommige dingen zijn een cata strophe geworden. Ik geloof niet dat het de bedoeling is geweest om Indonesië van Nederland los te scheuren, maar wij zijn het kwijt, dat is het resultaat. Ook wij waren bereid te helpen en hun rech ten te erkennen, maar eerst orde en rust en dan hen tegemoet komen door middel van de Ronde Tafel Conferentie. De Bijbel laat hierover geen onduidelijk geluid horen. De P.v.d.A. en de R K. zijn veel te kort geschoten, zij iiebben de Ko ningin geprest om afstand van Indone sië te doen. De woningbouw politiek is een mislukte sociale politiek. Er wordt geschermd dat in één jaar 56000 wonin gen zijn gebouwd. Als men nagaat dat er vóór de oorlog 54000 werden gebouwd, nu zijn het kleine woningen, toen waren het grote woningen, nu heerst er wo ningnood, toen niet. In Den Haag wordt alles geregeld, men moet op de knieën vallen om een woning te mogen zetten. „Over 40 bureaux", aldus een opmerking uit de zaal. En toen waren er 40,000 werklozen en nu 166,000. Het is tegen woordig geen pretje om in 'n gemeente raad zitting te hebben want in Den Haag wordt alles bedisseld zonder dat de ge meenten er in worden gemengd. Ook wil men het politieapparaat aan de gemeen ten onttrekken. Veel belasting wordt er van ons gevraagd, zowel van rijk als arm. Lieftinck ontvangt in één jaar net zo veel als Colijn in zijn gehele regerings periode. En wat werdt er mee gedaan? De sociale zekerheid is zoek, men heeft het wel beloofd, maar ze is er niet. De sociale wetten van Talma waren dege lijk opgezet. Maar er is een streep door gehaald. Drees had geen recht om de wet Talma kapot te maken en in plaats daarvan de Noodwet Drees in te stellen. De ouderdomswet Talma was goed ge zond. Door jaren te storten was dit fonds goed, er was al een groot kapitaal aan wezig. Maar wat is er deze 7 jaar gedaan? Alles is op, ook die 8,5 milliard, die hoofdzakelijk door het buitenland is ge komen, zoals de Marshall-hulp. Als het het weer voor elkaar te krijgen: al het geld is uitgegeven. Minister van Rhijn is met een tas vol moderne wetten uit Lon den gekomen. Maar zij steken hun hoofd in het zand, zij willen niet zien ofschoon ze meerdere malen door de Chr. Vakor ganisatie op hun fouten zijn gewezen. Een socialist maakt het altijd veel mooier dan het is Zij denken dat ze knap zijn, maar toch is het mis, ze moe ten afstand doen van hun hooghartig heid. De voorzitter dankte de heer Gosker voor zijn rede. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen Een der vragenstellers zeide, dat hij niet kan begrijpen, zoals spreker zei, dat de P. v.d. A. Indonesië niet weg heeft willen geven. Spreker zei: „Tooh geloof ik zeker dat het zo is, maar men stond op de benen te trillen als een Amerikaan zijn mond opende. Ze kregen veel steun van die kant, zij kon den dus niet anders, maar dat neemt niet weg dat zij mede verantwoordelijk zijn voor die 3000 gesneuvelde Holland se jongens. Ook werd er nog gevraagd: waarom heeft de A.R. voor de noodwet Drees ge stemd en niet die van Talma? Antwoord: De A.R verkeerde in een dwangpositie, men had maar te kiezen, óf de noodwet Drees óf niets. Nadat nog vele vragen duidelijk waren beantwoord, dankte de voorzitter de spreker voor zijn mooi be toog en de toehoorders, die de zaal zo goed als geheel vulden, voor hun be langstelling. De heer Gosker sloot de bij eenkomst met dankgebed. J.T. De GDS-verslaggeefster schrijft ons: Na 2x5 minuten verlenging viel dc be slissing tussen de favorieten van de Texelse handbalcompetitie: de Zeemeeu wen en dc R.K. handbalclub G.D.S. ten gunste van GDS. 't Was een wedstrijd, die door de sportiviteit van de speelsters uitmuntte en door hoog lempo zeker de aandacht van het publiek opeiste, een wedstrijd, die door de verdeling der sco res en niet minder door de verlenging, de spanning ten top voerde. Beide clubs gaven zich tot het uiter ste, wat bij de aanwezigen zeker en ge wis een goede indruk voor deze sport heeft achtergelaten en voor hen een prikkel zal zijn om óf zelf lid te worden óf meer interesse voor deze tak van sport op ons eiland te tonen. Het begin liet ons een geharrewar en kluwens van speelsters zien; moesten eerst de zenuwen zich ontspannen of kwam dit door het aanpassen aan eikaars speltechniek? De Zeemeeuwen lieten hun top-speelster zwerven, terwijl GDS het stopperspelsysteem gebruikte, (wat uit eindelijk een mooier spel te zien gaf. Voor de rust was het vooral het midden veld, waar de strijd woedde, terwijl GDS één van de enkele uitschieters benutte en de rust inging met een 1-0 voorsprong. Na de rust trokken de Zeemeeuwen meteen op het doel van GDS af, maar toch was het hun over de hele linie bekeken snellere tegenpartij, die de voorsprong vergrootte tot 2-0. Nu gingen de Zeemeeuwen nog hardnekkiger tot de aanval over; na enkele verkenmngsscho- ten brachten de Zeemeeuwen de stand op 2-1. De supporters juichten en dans ten van vreugde evenals de scheidsrech ter. De doelmond was gevonden en na korte tijd werd het 2-2; zo bleef de pun- tenverhouding tot aan de verlenging. Handbalnieuws Zeemeeuwen. Onder gunstige weersomstandigheden is Zondag jl. de beslissingswedstrijd Zeemeeuwen-GDS gespeeld. In een spor tieve en zeer spannende wedstrijd wist GDS de overwinning te behalen. Hier voor nogmaals onze gelukwensen. Na af loop werd GDS door Zeemeeuwen in een mooie bouquet bloemen gezet en wel in hun veremgingskleur wit-rood. Dit was tevens voor Gonda de laatste wedstrijd, daar zij het eiland gaat verla ten. Jammer. Gonda, met jou gaat een goede kracht heen. Misschien ontmoeten wij je nog wel eens in een wedstrijd, want je gaat in je nieuwe woonplaats todh ook weer aan de slag? Langs deze weg nogmaals onze harte lijke dank aan het bestuur van S.V. Texel, welke haar veld, kleedkamers en materiaal belangeloos ter beschikking stelde. De heren Kiewiet en Klaassen Bos resp dank voor hun medewerking en leiding. Texelse Boysnieuws. Ook nu is het ons le elftal niet gelukt een overwinning of gelijk spel in de wacht te slepen tegen LSVV. De Boys namen de aftrap en aanvan kelijk werd het spel op het middenveld uitgevochten. Langzamerhand kwam L. opzetten en na ca. 15 minuten scoorde de midvoor het eerste doelpunt Kort hierop schoot L. een penalty naast. Ook de Boys wisten enkele malen gevaarlijk door te breken, maar door kordaat op treden van backs en keeper bleef de ge lijkmaker uit. In de 30e minuut leidde een aanval van L. tot het 2e doelpunt. Hierna een hevig Boysoffensief dat in de 40e minuut tot een doelpunt leidde, na dat de 1-buiten een goede kans om zeep bracht, maar de midvoor wist de bal nog te bemachtigen en de stand werd hiermede op 2-1 gebracht. Vlak voor de rust maakte L. 3-1 De 2e helft bracht mooie aanvallen over beide kanten, waarbij de keeper di verse malen succesvol optrad. Een kwar tier voor het einde bracht I.. de stand op 4-1. Daarna zakte het tempo enigszins af en waren de aanvallen niet meer zo ver rassend. Einde 4-1. Volgende week thuis tegen Oosterend. Voor beiden een zeer belangrijke wed strijd. De Cocksdorp. Vrijdagavond hield de P. v.d. A., afdeling De Cocksdorp, een propaganda-avond in Hotel „De Hoop". Als spreker trad op de heer W Thomas sen, burgemeester van Zaandam. Als onderwerp was gekozen „De komende verkiezingen". „De Stem des Volks" ver leende haar medewerking o l.v. de heer Craanen. De opkomst was matig. De heer C. Pool, voorzitter der afdeling, opende met een hartelijk welkom, waarna de Stem des Volks een paar zangnummers ten beste gaf. Hierna verkreeg de heer Tho massen het woord. Spreker zei, dat als hij een briefje thuis ontving, hem de schrik om het hart sloeg, want dan was het meestal alweer een vergadering Maar een aanbod van Texel, dat was wat anders. Texel trok hem. Honderd jaar geleden was er een stro ming van Europische socialisten In Rus land bespotte men de gerechtigheid. De socialisten hadden gedacht, de eerste Wereldoorlog tegen te Kunnen houden, maar de sociaile denkbeelden werden vroeger verworpen. Men zag wel, dat het anders moest worden. Neem de vroe gere woningtoestand, toen men voor krotjes nog een gulden per week moest betalen en de arbeider 6 a 7 gulden per week verdienden De socialen moeten opbouwend werk verrichten; we zijn in een overgangsperiode Het buitenland is verplicht hieraan mede te werken, het betreft een internationale politiek Azië verkeert in een ramp van revolutie. Bij vroegere natuurrampen schonk men weinig of in het geheel geen aandacht, omslaat dan is het niet gemakkelijk om maar niet tegenwoordige politieke ge schillen is de gehele weield gemoeid. We zitten midden in een wereldpro bleem. Als men een wandeiing langs de verschillende partijen maakt, zien we, dat de communisten een werktuig zijn van buitenlandse politiek, waarvan de beste communisten de commando's van uit Moskou uitvoeren, \ooral het af schaffen van geestelijke politiek. Van de K.V.P. hebben wij geen con currentie te vrezen; dit is een partij die van rechts naar links gaat en waar men dus geen houvast aan heeft. De V.V.D. is een partij van veel geld en weinig leden. De VVD had weinig respect voor Minister Drees, er werden hem verschillende feiten vei weten, o.a. zijn reis naar Amerika, maar later werd de onbillijkheid van deze verwijten door de VVD ingezien. Om met de A.R. mee te varen, is de tocht heel moeilijk. Men kan niet deze week Christen zijn en de volgende week sociaal. De Christenen van de P. vd. A. zijn net zo goed als de Christenen van de Chr. Historischen. Spreker zegt, wat is een Staat; deze is onderworpen aan het recht en gebon den aan zedelijke rechten, de Staat is een dienend orgaan. In de crisisjaren deed de Staat niets. Vanaf 1945 tot heden heeft de P. v.d. A. al veel goeds tot stand kunnen brengen met zijn bekwame ministers als Drees, Mansholt en Lieftinck. Wat zijn de ge volgen van de Korea-oorlog; hoge wol-, textiel-, tin- en houtprijzen, vandaar de hoge bouwprijzen. De opbouw van de cultuur is ontzettend moeilijk. Het pro- Hierin was het weer GDS die zich in de eerste 5 minuten van een voorsprong verzekerde, welke in de volgende 5 mi nuten ondanks en penalty van de schier feilloze goalgetster der Zeemeeuwen haar de kampioenstitel bezorgde. GDS, van harte de vijf. Het was een zware strijd en de zege werd jullie niet op een dienblad aangeboden, maar de welverdiende beloning voor jullie zwoe gen: de competitie- en kampioensbeker is in jullie bezit! Hulde evenwel aan beide ploegen, zo wel Zeemeeuwen als GDS om hun spor tiviteit en prestaties1 een gezonde geest heerst in deze clubs. Hulde ook aan S.V. Texel, die voor de onpartijdigheid, be langeloos haar veld voor deze sensatio nele match beschikbaar stelde. Jammer echter dat de leider van deze strijd me de volgens de speelsters van beide par tijen niet aan de eisen voldeed. Zou voor de komende seriewedstrijden een bonds- soheidsrechter (misschien) niet dé aan gewezen man zijn? S. V. Texel. Uitslagen 4e kl. KNVB. Inhaaldag: W Waard-Bergen 0-41, VZV-Oudesluis 5-1, ZAP-Grasshoppers 1-3, Watervogels -Vrone 2-1 Afd. N.H.: Helder 4-Texel 3 5-3. Grasshoppers is blijkbaar nog juist op tijd van zijn dwaling teruggekeerd: met 3-1 in de Polder te winnen was een goede gooi, Watervogels is inderdaad de moeilijkheden te bov.en, ook nu werd ge wonnen en werd Vrone het kind van de rekening. Het begint er nu donker uit te zien daar Bergen weer eens heeft ge wonnen. De spanning die we in de kop nog zouden wensen is in de staart nog volop aanwezig. A.s. Zondag wordt een zeer bijzondere dag in ons voetbal gebeuren, dan speelt Texel 2 thuis tegen Vios 2 Beide ploe gen zijn gegadigden voor de bovenste plaats. Als Texel 2 wint is ze kampioen, maar als ze verliest hebben we alleen nog een kans als Vios in haar resterende wedstrijden faalt! Het is voor ons 2e maar zaak om nu meteen maar voor de beslissing te zorgen. Maar.... dan goed voorbereiden en Woensdagavond (heden dus) allemaal present. Een goede condi tie en prima geest van saamhorigheid en daarnaast het grote verlangen om deze ongekende uitzondering mede te maken, moet tot grote daden dwingen. Maar op passen en je geheel voorbereiden op een strijd met volle overgave. Texel B kon weer in De Cocksdorp niet terecht Op ons terrein werd Zondagmiddag een beslissingswedstrijd gespeeld tussen de handbalploegen GDS en Zeemeeu wen. We hebben van een uiterst span nende strijd kunnen genie,en. Ook dit is een spel van snelheid en balvaardigheid. Het dient gezegd, dat de G-dames snel ler en meer vaardigheid met de bal toonden. Adsp.. Trainen: Woensdagavond 6 uur op het sportterrein. BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verleend: C. de Waard, De Cocksdorp 12, bouw garage; C. Daalder Kzn De Cocksdorp 75, verplaatsen schuurtje van De Cocks dorp naar Kogerweg 5, Den Burg; Jac. P. Schoorl, Weverstraat 71, splitsing, resp. utibreiding van woonhuis; J. Th. v. Bennekom, E 121,, bouw varkensstal; Dames Schrama-Bakker, Warmoesstr. 42 bouw woonhuis aan de Burgerhoutstr.; J. Vlaming, Oostwijk nabij Oosterend, bouw schuurtje; Fa. A. Langevëld Pzn., Warmoesstr. 10, plaatsing dakkapel op graandrogerij, Wilhelminaiaan. GOED WEEKEND VOOR S.V. DE KOOG Naar we vernemen heeft de Bazar van de SV De Koog (dus de sportvereni ging van De Koog) c-en batig saldo opge bracht van ongeveer f 500 Dat was dus een goed zaakje' gramma luidt: dat ieder gelijke kansen kan krijgen, dat ook de kinderen van minder goed gesitueerden in de gelegen heid moeten worden gesteld hun talen ten door ruime studie te kunnen ont plooien en niet alleen de rijken dit voor recht genieten. We willen vrede, wél vaart en gerechtigheid. Dat we straks, na de verkiezing van 25 Juni, niet moe ien bekennen: „Ik heb mijn best niet ge daan, om mijn medemensen te overtui gen te stemmen op de P. v.d A. In de pauze werd een zangnummer ten gehore gebracht en werd ieder in de gelegenheid gesteld om vragen te stel len. Hiervan werd door enige personen gebruik gemaakt. Deze vragen werden door de heer Thomassen correct en dui delijk beantwoord. Aan het einde van zijn rede werden nog enige nummers gezongen. Aan het slot bedankte de heer West dorp Sr. de heer Thomassen voor zijn vlotte rede. Ook bracht spreker dank aan de „Stem des Volks". Ook werd dank gebracht aan de Ouden van Dagen voor hun belangstelling. Zij hebben er zoveel belang bij een vast pensioen tegemoet te mogen zien. Voorts spoorde spreker allen aan om paraat te zijn en de tegenstanders niet te onderschatten. MOND- EN KLAUWZEER Er heerst thans mond- en klauwzeer op de bedrijven van Gebr. Koorn Drie huizen en D. J. Roeper, „Akenbuurt". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Hedenavond 8 uur samenkomst in het Noorden ten huize van de familie J, Roozendaal.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2