wSÊêê. De heer J. Koorn besprak de Kunstmatige Inseminatie Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech „Het Masker" gaf prachtig boeiend spel Vergeten Nooit! Motorclub Texel vierde feest door G. Th Rotman (Nadruk verboden) AAN DE TEXELSE VEEHOUDERS De aandacht wordt er op gevestigd dat aan het laboratorium van de Vétérinair- Hygiënische Dienst der gemeente Texel aan de Hallerweg te Den Burg steeds ge legenheid bestaat melkmonsters in te zenden voor het onderzoek op Strepto- coccen en Abortus Bang. Van positieve bevindingen wordt zo spoedig mogelijk mededeling gedaan opdat de veehouder zich in verbinding kan stellen met zijn practiserende dierenarts. Men bedenke, dat één met Streptococcen besmette koe een groot gevaar is voor het overige melkvee; voor Abortus-Bang geldt dit in nog grotere mate! Het is nodzakelijk minstens 250 cc melk in te zenden en het fabrieksnum- mer duidelijk te vermelden. De mon sters moeten worden bezorgd aan het la boratorium. VRIJSTELLING VAN DIENST. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemene Kennis, dat de Mi nister van Marine bij zijn beslissing van 13 Maart 1952, nummer Pa 82297/2, voor goed vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige heeft verleend aan C. Hillen, wonende Parkstraat 22 te Den Burg op Texel, wegens kostwinnerschap. Tegen deze uitspraak kan iedere be langhebbende in beroep komen, uiterlijk de tiende dag na dagtekening van deze bekendmaking. Het verzoekschrift, waarbij het beroep wordt mgesteld, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij de Burgemeester, ter secretarie dezer ge meente Het behoeft met te worden ge steld op gezegeld papier. De Burge meester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschil len van bestuur. Texel, 26 Maart 1952. De Burgemeester van Texel. C. DE KONING C. J. M. V. De afdeling De Koog van de C.J.M.V., de jongensclub ,,De Strandlopers" en de meisjesvereniging „De brandende kaars" hielden vorige week in Het Witte Huis haar feestelijke jaaivergadering. Hier voor bestond veel belangstelling. Deze avond, aldus Ds Janse, staat in het teken van het vermaak, maar we komen wekelijks niet alléén voor het genoegen bij elkaar Het aoel der ver enigingen is om de jeugd in 'n bepaalde richting te leiden en is gewijd aan Hem, Die ons roept en liefheeft. Ni voorlezing van Ps. 148 en gebed, werd Ps. 149 ge zamenlijk gezongen. De familie Visser werd met enkele hartelijke woorden, een mooie fruitmand aangeboden. Hierna werd een begin gemaakt met het uitvoeren van het programma. Akke Kikkert was het eerste aan de beurt. Zij zong, begeleid door Corrie, „Holland", gevolgd door Janke Pranger die het ge dichtje „Moeder" op zei. Het schetsje „Onraad" bracht een vrolijke stemming. Vervolgens werden weer enkele gedicht jes gezegd nl. Iense Bonne met Water land" en Klaas Bonne met ,.De Water geuzen", die ook enkele goocheltoeren ten beste gaf. Drie meisjes lieten enkele vlotte volksdansen zien. Ds Janse deed hierna zijn naam. een vlotte verteller te zijn, eer aan met een amusant verhaal over een wedstrijd tussen een postduif en een vliegtuig. Het schetsje „Verplich te inwoning" werkte flink op de lach spieren. Na de pauze werden volksdansen ten tonele gevoerd, zong Akke Kikkert Wat is de wereld toch wondermooi", droeg Iense Bonne voor „Een aardig misver stand" en Janke Pranger „De telefoon". Het schetsje „Dienstbode gevraagd" viel ook best in de smaak. In Hoenderlo is vorig jaar een jeugd kamp gehouden, waar ook de Koger jeugd een prettige week heeft gehad. Dit jaar zullen de jongeren oprieuw in de gelegenheid zijn, in deze mooie, bosrijke omgeving een kamp mee te maken. Om en indruk te geven hoe het daar toegaat, werd als slotnummer een kampvuur ge houden, compleet met kampliedjes en kampverhaal. Nadat mevr. BoogaardWitvliet nog met een geschenk dank ge bracht was voor haar vele moeiten, be hoorde deze feestelijke jaarvergadering weer tot het verleden. „UIT UW APPLAUS hebben wij mo- gen concluderen, dat wij met succes hebben gespeeld", aldus sprak de voor zitter van de toneelgroep „Het Masker", Zaterdagavond in De Oranjeboom" na de opvoering van „Een schip vaart uit", toneelspel in 3 bedrijven door Chris v.d. Heuvel. Inderdaad heeft „Het Masker" prachtig, gaaf spel te zien gegeven, waarmede we de toneelgroep compli menteren. Dit stuk speelde op een klein vissers dorp aan de Noordzee .en alles wat het oog zag vond plaats in de woonkamer van dominee Hartman (de heer G. Wit vliet), een indrukwekkende figuur, die het gebod „Hebt uw naaste lief als u- zelve" gaarne als richtsnoer nam voor een christelijke levenswandel. In lijn rechte tegenstelling was de geestesge steldheid van zijn zwager, Zacharias Braet, (de heer Haaker), wiens lippen dropen van vroomheid, maai wiens hart een poel van onwelriekende dampen bleek te vormen. Telkens komt het tus sen deze twee figuren tot verschil van mening. Braet, de verpeste vroomheid, moet maar al te dikwijls ae vlag strij ken, waar de dominee hem op de juiste plaats weet te treffen, doch de man be raamt een vuil plan als hij „niet goed schiks" zijn doel weet te bereiken. De dominee heeft eens een behoorlijke schuld geaccepteerd ter wille van de goede naam van zijn schoonvader. Braet, een ongelooflijke geldwolf, ziet zijn kans schoon om nóg meer duiten bijeen te garen ais in het dorp een groot hotel annex bioscoop zal verrijzen: hij zegt de dominee zijn hypotheek op teneinde de Zeebadmaatschappij een buitenkansje te kunnen bezorgen, want die pastorie en haar prachtige tuin zouden uitnemend bouwterrein vormen voor genoemd ob ject. Te elfder ure weet een vriendin van de familie Hartman (mevr. Vetter), dit snode plan te verijdelen. Maar zij is niet de enige, die ae dominee bijstaat: een oud-zeekapitein. Jozef Stael geheten (de heer M. Moojen), is ook belust om de gnieperige zwager zijn bekomst te ge ven. Gnieperig zeggen we, erger nog: die man toch trachtte de architect (de heer C. v.d. Kerkhof) om te kopen en die jongeman trapt daar nog in ook! De ouwe zeerob, die zijn ogen goed de kost geeft, vindt waardevolle papieren, die betrekking hebben op het corrupte plan en dat wordt de troef, waarmede de huichelaar volkomen verpletterd wordt. En dat is dan hel zakelijke gedeelte van het stuk, maar er was meer, hoe zou tenslotte een stuk kunnen slagen alls Amor ook niet een vinger in de pap kreeg?! We maken ook kennis met de dochter van dominee Hartman (mevr Haak). Zij verlooft zich met stuurman Geert Zantinga (de heer J. Schotanus) ofschoon ze elkaar nog slechts kort ken nen. Maar ze zijn zeker van elkander en beloven eLkaar trouw, als ae stuurman afscheid neemt om een vol jaar lang op de wereldzeeën te gaan dobberen. Maar dan komt de verleider, de archi tect, die bij de dominee in pension gaat. Saar, de huishoudster (mevr. Breet-Fidde- laar) had daar niks mee op, twee jonge mensen onder één dak en de verloofde zo ver weg. En laat nou op een goeie of beter kwade dag, de gnieperige heer Braet dominee Hartman een foto onder de neus duwen waarop diens dochter voorkomt, op de schoot van de ar chitect, die haar al die tijd het hof had gemaakt. Die foto zou een enorme op schudding in het dorpje teweegbrengen. Ge voelt dat wel aan, 't is de oppervlak kig levende en denkende grote stad daar niet! Een schande te bedekken of te ontmaskeren is in handen van de heer Braet. Had zij haar verloofde dan inderdaad bedrogen? Ach, wat wilt ge: er was een fuifje geweest en in één ogenblik van onbedachtzaamheid was zij, door hem gelokt op de knie van de architect geschoten en had hem uit gek heid gekust, 't Was volkomen mallig heid geweest. Zij hield alleen van Geert. Maar die scène had de heer Braet fluks met zijn flas-light-camera vereeuwigd. Gelukkig maar, dat de oud-zeekapitein beter troeven op tafel kon brengen en het snode plan verijdelen Kon. Een span nend uur breekt aan als dominee Hart man lid van de reddingboot, overboord slaat, maar hij wordt gevonden en alles komt weer op z'n pootjes terecht: een Als tweede spreker kwam de heer J. Koorn, inseminator van de K.I. vereni ging „Texel" naar voren. Allereerst richtte spreker de vraag tot de aanwezigen, waarom KI. in Neder land? Hiervoor zijn vele redenen en wel de voornaamste was de noodzaak als ge volg van dekinfecties zoals Abortus Bang, Vibrio foetus, enzoötische sterili teit en Tnchomonade infecties. Deze infecties richten grote schade aan voor de veehouders, ooor het niet drachtig worden, of niet op tijd drach tig worden met gevolg een verkeerde afkalfdatum, en het verwerpen van de vrucht na enige maanden drachtigheid. Door middel van kunstmatige insemi natie vindt er geen besmetting plaats, waardoor er een veel effectievere be strijding plaats vindt. In vele streken heeft de K.I. dan ook om deze reden een grote vlucht genomen. Ook op Texel heeft de K.I. voor een deel zijn snelle groei hieraan te danken. Als tweede re den noemde spreker dat voor hetzelfde dekgeld veel betere stieren kunnen wor den gebruikt, omdat er in coöperatief verband wordt gewerkt. Van Leopold van Blokland werden in het afgelopen seizoen 1531 runderen drachtig Óver 3 jaren berekend wer den dit er 3400. Hieruit volgt dat bij gebruik van K. I. het peil der gehele veestapel veel sneller omhoog kan worden gebracht, wat in de tegenwoordige tijd van snelle vooruit gang op allerlei gebied van groot belang is. Vervolgens vertelde spreker iets van het technische gedeelte der K.I., waarbij de tekeningen op het bord veel voor de aanwezigen verduidelijkten, o.a. over 't opvangen van het sperma en het ver dunnen hiervan. Spreker wees er nadrukkelijk op, van hoe groot belang het is, dat precies vol gens de regels wordt gewerkt daar de kleinste fout reeds tot negatieve resulta ten kan leiden. Er wordt altijd met ste riele instrumenten gewerkt. Bij een sprong van 5 cc zaad kan dit in de drukke tijd tot 10 maal worden verdund, waardoor plm. 50 koeien van één sprong kunnen worden geïnsemi- neerd. Iedere stier heeft zijn eigen code- letter: Leopold van Blokland is L.B., Melle is M., Ruutjes Archimedes T.K., en Gerard Sikkema heeft T.S. tot code- letter. De code letters worden bij een inseminatie op de ïnseminaüekaart in gevuld, omdat de boer dan altijd later na kan gaan waar de kalveren van af stammen en de fokresultaten kan beoor delen en na verloop van enige jaren niet in familieteelt behoeft te vervallen bij het aanbieden der afstammeling van K.I. voor inseminatie. De beste tijd van aanbieden voor in seminatie is als de koe op de helft van de tochtigheid is. Uit persoonlijke erva ring en aantekening is gebleken, dat dan de meeste koeien bestand blijven. Dus niet zoals sommige boeren denken, op 59. Boem! Daar schoot meneer Pim pelmans onderuit en kwam zittend op de baan terecht; een hevig gekraak volgde, want de dunne planken waren niet op een gewicht van honderd kilo berekend; het vloertje bezweek en meneer Pimpel mans ging er glad doorheen. 60. De eigenaar van de speeltuin kwam op het lawaai aanlopen. Z'n boze FEUILLETON 37. Paul pauzeerde even en ging toen aarzelend voort: En het belachelijkste er van is, dat ze daaruit nu gedistilleerd heeft, dat jij deze gehele zaak opzette lijk op touw hebt gezet om mij uit het kwartet te krijgen, opdat er voor jou een plaatsje vrij kwam. Ten slotte maakte ze in haar brief nog een paar voor mij on duidelijke toespelingen, dat ze hoopte, dat de kwestie nu binnenkort in orde zou komen. Dat weet ik, mompelde Renate. Hij keek verbaasd op. Werkelijk? Heeft ze jou dan ook geschreven? Geschreven niet. Maar ze heeft het mij gezegd, indertijd al, in Berlijn. Had mij dat maar in Aken gezegd! zei hij. Renate haalde haar schouders op. Ik vond het eerst niet zo belangrijk, ver klaarde ze. En ik had gedacht, dat ze haar opwinding intussen te boven was gekomen. Ik geloof er natuurlijk geen woord van, ging Paul haastig voort, en ik heb haar direct geschreven, hoe de vork in de steel zat. Haar tevens flink de les gelezen en haar gevraagd, hoe ze op zulke gedachten over jou kon komen. Ik vind die kwestie uiterst onaangenaam, zowel voor jou als voor haar. Maar ten slotte zal je te harer verontschuldiging het einde van de tochtigheid, maar bel bij de eerstvolgende gelegenheid op. Deze inleiding welke in grote trekken een beeld gaf van de werkwijze van de K.I., viel bij de toehoorders goed in de smaak, wat uit het applaus viel op te merken. Er werden nog talrijke vragen gesteld welke door de heer Koorn vlot werden beantwoord. P.B. Zaterdag hield de M. C. Texel haar jaarlijkse feestavond in Hotel Texel. Te plm. half 9 opende de voorzitter, de heer C. P. Moojen met een hartelijk welkom, in het bijzonder de vrienden uit Purmer- end die met de boot van half 5 overge komen waren Hij wenste allen een pret tige avond en gaf de leiding over aan de feestcommissie, bestaande uit de heren C. Mets, B. Dros, J. Daalder en N. Dros. Nu, dat was, samen met de Band van Craanen, in goede handen De stemming zat er al direct in. De avond werd afgewisseld door zang, muziek en voordrachten. Een 5-tal dames uit Eierland zong voortreffelijk Vuurto renwachter met de vuurtoren op de voorgrond. Een andere groep dames zong een welkomstlied: „Zeeman" en „De Speeltuin". Het was een Koddig gezicht, al die dames als kinderen gekleed met Pa en Moe naar de speeltuin. Mevr. Craanen zong „Als je op Texel bent ge boren". De voordrachten werden gege ven door de heren P. C. Roeper, C. Mets en C. P. Moojen. C. Mets verzorgde ook de hersengymnastiek tussen een vijftal Purmerenders en een vijftal Texelaars, welke door de gastheren werd gewon nen. Bart je kwam op een gegeven ogen blik het toneel oprijden op een nieuwe motor. Nou, die wist ook heel wat te ver tellen hoor. Kortom het was een knal avond. De heer Everts uit Purmerend zong ook nog een paar liedjes. Voordat men het wist was het 3 uur (sluitings tijd). De voorzitter dankte allen die had den medegewerkt tot het slagen van de avond en hen die iets voor de verloting hadden gegeven. Hij deelde nog mede, dat de Puzle-rit om 2 uur zou beginnen, start Auto-Centrale. De dames hadden in hun openingslied gezongen van „Weest morgen allemaal fit voor onze puzzle-rit", nu ze waren al lemaal fit. Er verschenen er 45 aan de start en dat ze niet hadden zitten slapen, bewees de uitslag: in de zware klasse waren er 10 met 2 strafpunten en in de lichte klasse 3 met 4 strafpunten. Voor elke groep waren 3 prijzen beschikbaar, welke op voorstel van hei bestuur wer den verloot. Om half zes werd gestart en convo- yeerden de Texelaars hun vrienden naar de boot waar hartelijk afscheid werd genomen want er is tussen beide clubs een vriendschapsband ontstaan, welke nimmer zal verslappen. Zingende van „O, o, o, 'o, wat een club is dat!" voeren ze de haven uit. bui zakte echter terstond, toen hij zag, dat meneer Pimpelmans net zo dik was als hij, want dikke mensen waren vol gens hem de beste, dat wist hij bij on dervinding. En vooral toen meneer Pim pelmans zei, dat alles voor zijn rekening gerepareerd kon worden, was hij de te vredenheid zelf moeten toegeven, dat die verdenking gemakkelijk kan ontstaan. Renate nam hem onderzoekend op om zijn intiemste gedachten te kunnen ra den. Je hebt het dus ook geloofd, stelde ze kalm vast. Als ik heel eerlijk moet zijn, ja, gaf hij schuchter toe. Maar alieen op het eerste ogenblik. Ik was net in een slech te bui. Geen succes, heimwee, nog al tijd een beetje harteleed, nu ja, je be grijpt het wel. De beschuldigingen van Grete kwamen toen als een slag uit de heldere hemel. In het begin verzette ik mij er tegen en toen begon ik te twijfe len. Ik schaam mij er nu wel erg over, Renate. Het deed Renate met weinig pijn, dat hij zo aan haar had kunnen twijfelen. Met schrik bedacht ze, dat de kwartetge noten op die manier eveneens aan Gre- te's verdachtmakingen geloof zouden hechten, indien ze haar bedreigingen ten uitvoer zou brengen. Renate werd zich van de hopeloze situatie w; arin ze zich bevond, volkomen bewust. Geloof je me nu werkelijk, Paul? Zonder voorbe houd? Dat ik je niet met opzet uit het kwartet heb gedrukt om er zelf een plaats te vinden? Maar Renate! Zou ik je anders alles zo eerlijk hebben opgebiecht? Er ontstond een pauze in hun gesprek, waarin Renate lang in de o?en van Paul keek. Toen zei ze: Paul, je moet mij helpen. Graag, antwoordde hij hartelijk. Ik zal alles doen, wat in mijn macht staat. Renate gaf hem een kort overzicht van haar belevenissen en haar zorgen in het kwartet, tot aan het laatste onder houd met Michael en het gevaar, d^t haar nu van de kant van Grete dreigde. Wel, allemensen, riep Paul ten slot te. Die zal ik haar huid vol schelden! Dus je weet hoegenaamd niet, waar ze op het ogenblik is en wanneer ze hen met haar beschulidigingen wil overrom pelen? Helaas niet. Ik weet alieen, dat het binnen de eerstkomende drie dagen te wachten is, omdat we in de buurt hier klaar zijn en naar München reizen. Paul trok met een kwaad gezicht aan zijn sigaar en hulde zioh in een rook gordijn. Vervelend toch. Morgenavond heb ik een belangrijke bespreking in Zunch en overmorgen moet ik m St. Gallen spelen. Anders was ik eenvoudig met je meegereisd. Maar wat moeten we nu doen? Renate haalde haar schouders op en zweeg teleurgesteld. Zeg eens eerlijk, Paul, ben je op het ogenblik tevreden? begon ze na een poos je opnieuw. Dat is wat je noemt een gewetens vraag, lachte hij. Hoe kom je er bij? Ik hoop, dat je niet boos op mij wordt, maar ik kom nog eens terug op hetgeen wij toen in Aken besproken hebben, antwoordde ze zacht. Ik kan eenvoudig niet meer Paul. Ilc ben aan 't einde van mijn wilskracht. Maar meisje, dat is toch niets voor jou om meteen het bijltje er bij neer te leggen? riep Paul verschrikt uit, getroffen door de wanhoop, die uit haar stem sprak. Je zou Grete toch alleen maar in de kaart spelen, door je nu te rug te trekken? En die geschiedenis met Michael is ook veel eenvoudiger dan jij haar nu ziet. Op het ogenblik bekijk je alles van een veel te donkere kant. Dat is niet alles, mompelde ze en zonder het te willen kwamen de tranen haar in de ogen. Neem me niet kwalijk. Paul. Hij streelde zacht haar hsnd en keek haar vragend aan. Stort je hart maar uit. Wat is er nog meer? Renate vocht nog een ogenblik tegen de verleiding om haar hart voor iemand te kunnen uitstorten. Paul wachtte ge duldig en schonk haar glas nog eens vol. Ze nam haastig een teug wijn en haalde daarna diep adem. Nu, wat is er? vroeg hij Maakt Tibor het je weer lastig? Och, Tibor, antwoordde ze met 'n ge dwongen lachje, dat loopt zo'n vaart niet. Neen, het gaat om Walter. Walter Borner, vroeg hij ver baasd Ja Paul.... Ik.... heb hem lief. En ik geloof, dat hij ook van mij houdt, al doet hij alle moeite om zijn gevoelens te verbergen. Je kent hem immers. Hij houdt streng aan zijn principes vast en hij voelt zijn plicht tegenover het kwar tet zó sterk, dat hij liever zijn tong zou afbijten, dan de vrede van het muziek- ensemble te verstoren. Ik voel duidelijk, dat hij net zo erg ender deze terughou dendheid lijdt als ik. zeer happy end, waar Geert, in de buurt varend, het vissersdorp mag aandoen om zijn verloofde bij te staan in het moeilij ke uur, dat ook haar vader haar ontrukt zou hebben, nadat zij reeds lang de liefde rijke zorg van moeder had moeten ont beren. Het spel. Tegen half negen ging het doek op en het liep reeds naar half één toen de souffleur (de heer H. C. Prins) zijn boek je kon dichtklappen. De rollen en ver scheidene hadden een grote rolzaten er goed in. Als wij nagaan dat de opvoe ring door ziekte van enkele leden ern stig was gehandicapt en deze na enig uit stel met remplaganten moest worden gegeven, mogen we „Het Masker" wel dubbel complimenteren met het succes. De heer Witvliet was de waardige, vriendelijke dominee. Goed van mimiek en verdienstelijk van gebaar. Een van z'n beste creaties. Het telefoongesprek met de notaris had echter aan diepte gewon nen als hij zijn bezorgdheid had onder steund door enig gebaar. Op de kansel zou hij toch ook wel dat prachtige mid del hebben toegepast Mevr. Haak. Proficiat! Zij was stuk ken beter dan vorige keer, toen zij haar debuut deed. Vlot was haar spel, na tuurlijk, ongekunsteld. We verbaasden ons er over, dat zij dit stadium zo snel heeft kunnen bereiken. De heer Haaker was verreweg de bes te vertolker. Zijn mimiek was subliem. De grimeur (C. H. Schroder en Zn), had van hem een prachtig type gemaakt met zijn knalrode kop. De heer M. Moojen heeft allen zeer plezierd met de typering van een echte, ronde zeerob. Het tieffendst was zijn toespraak-in-de-geest tot zijn scheeps volk. Die scène met de dominee stond opi zeer hoog peil. De heer C. v.d. Kerkhof gaf dikwijls verdienstelijk spel, vooral waar hij naar de hand dong van Marie, maar overigens was zijn typering te jeugdig als ingeni- j eur-architect, méér zagen we in hem de zorgeloze HBS-er. De heer Jb. Schota- i nus voldeed wel als stuurman, maar aan i mimiek moet hij toch nog veel winnen. Mevr. Vetter ons compliment voor de wijze waarop /ij haar rol vertolkte. U moet weten, dat zij pas vier weken tevo- ren aan de studie moest beginnen, waai de speelster, mevr. Craanen-Hemelrijk cie rol door omstandigheden uit handen moest geven. Wel vonden we „Trudie" die immers al tien jaar weduwe was, een ietwat te jeugdige indruk maken, het geen echter weinig hinderlijk was. Mevr. Breet-Fiddelaar was de figuur van Saar, de huishoudster, een kolfje I naar haar hand. Grappig van zotheid waren haar kibbelarij tj es met Jozef en hoe groot bleek haar genegenheid in woord en gebaar voor haar dominee! Tenslotte was daar nog het dorpstype Klaassie (de heer B. Heerschap), die goed speelde. (Overigens begrijpen wij niet, waaróm de schrijver er ook nog een arme van geest moest bijslepen, waar het stuk toch eerder te lang dan tekort was! De regisseur had iets kunnen couperen, vooral de schemeruur-dialoog Hartman-Braet had aan kracht gewon nen door bekorting Doch zoals de lezer ziet, zijn de aanmerkingen in geen enke le verhouding tot de voortreffelijke kwa- leiteiten, deze avond zo duidelijk gede monstreerd. Wij feliciteren „Het Mas ker" daar gaarne mee. OUD-TEXELAAR SPREEKT VOOR ZIJN VAKGENOTEN De heer H. Buis, die reeds lange tijd in Afrika woont, en thans met vacantie op Texel vertoeft, zal Dinsdag 1 April in Hotel Texel een praatje houden voor de bouwvakarbeiders. Ook voor de werk gevers zal hij op een avond gewagen van z'n wederwaardigheden in Z.-Afrika en de kansen voor de bouwvakken al daar. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,40; 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,20; 16,20; (Zat. 16,30); 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50, 11,45; 18,00. Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. Ze lachte bitter. Och Paul, wat een waanzin eigenlijk. Walter en ik brengen de grootste offers om het kwartet te red- den en die twee anderen trekken er zich geen zier van aan en breken alles weer net zo hard af, wat wij met moeite op- 1 bouwen. Hoe lang ik het zelf nog kan volhouden weet ik met, ik ben ten slot- i te niet zo sterk als Walter en ik vrees zelfs dat ik bijna aan het einde van mijn j krachten ben gekomen. Maar ik wil niet, dat al die offers voor niets zouden zijn gebracht, besloot ze haar betoog opge wonden, en daarom vraag ik je nog eens Paul: kom alsjeblieft in het kwartet te rug. Jij bent de enige, die het kan red den. Jij hebt van de oprichting af met de anderen gewerkt, ie hebt moeizaam de vele voorbereidingen meegemaakt en al die moeite beloond gezien door het steeds stijgende succes. Je past mense lijk en artistiek bij de anderen en jij bent in elk opzicht de geroepen cellist voor dit ensemble Je moet het kwartet redden. Paul kauwde, diep in gedachten, aan zijn inmiddels niet meer brandende si gaar. Zijn gezicht stond strak en afwij zend. Het is een verdraaid moeilijk be sluit Renate, antwoordde hij langzaam. Ik begrijp volkomen om we'ke redenen je mij er toe wilt bewegen mijn oude plaats weer in te nemen en ik heb ach ting voor je oprechte gevoelens voor het kwartet. Een paar maanden geleden, toen wij elkaar in Aken hebben ont- i moet, zou ik er nog wel oren naar heb- ben gehad.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4