Er komen weer kampioenswedstrijden voor motorrijders Parlementair Overzicht Mijnheer Pimpelmans heelt alweer pech Vergeten Nooit! Op reis Zaterdag 5 April hield de Motorclub „Texel" haar jaarvergadering in Hotel Texel. De voorzitter de heer C. P. Moojen, opende de vergadering met een hartelijk welkom, waarna de secretaris, de heer L. Bakker, de notulen las en een zeer uitgebreid jaarverslag liet ho ren. Een luid applaus bewees, dat het zeer werd gewaardeerd. De penningmeester, de heer Eg. Boe kei, deed daarna zijn financieel verslag en het bleek dat er een klein tekort was. De kas werd bij monde van de heer C. Mets in orde bevonden. De penningmees ter werd dank gebracht voor zijn keurig en accuraat beheer. Daarna volgde bestuursverkiezing. De heren C. Blokker en E. Boekei waren wegens vertrek niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de heren B. Dros Czn. en J Daalder. De nieuwbenoemde be stuursleden werden door de voorzitter gelukgewenst en de scheidenden harte lijk bedankt voor alles wat zij in het belang van de club hadden gedaan Hierna deelde de voorzitter mede, dat het clubblad begin Mei zal uitkomen, dank zij de medewerking van hen die voor een advertentie zorgden. Betreffen de het rittenreglement deelde de voorzit ter mede, dat de K.N.M.V. een regle ment wil samenstellen dat voor alle clubs gelijk is. Bespreking kampioensrit 1952. Besloten werd dit jaar G ritten te hou den en wel 2 betrouwbaarheids-, 2 puz zle- en 2 nachtritten, waarvan er 3 gel den. De le wordt 14 April verreden 's middags om 2 uur start Waalderweg 3 Mei nachtrit, 22 Mei puzzie-rit, 2 Juni betrouwbaarheidsrit. De andere worden later bekend gemaakt. De contributie wordt vastgesteld voor de KNMV-leden f 2.50, clubleden f 5,- en donateurs f 2,50. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 31 Maart lm 6 April: 787 kg schol f0.66-f0.32; 255 kg tong f 2,75-f 1,57; 21 kg tarbot f 1.85-f 0,70; 418 kg schar f 0,37-f 0,25, 548 kg bot f 0,57- ffl.40; 7 kg kabeljauw f 0,75-f 0,50; 425 kg wijting f 0,24-f 0.22; 19 kg handels garnalen f0.62-f0.62; 1679 kg export- garnalen fl,07-f 0,76: 825 kg kruikels f 0,20-f 0,20; 1500 kg kokhanen f 0,35- f 0,35; 6V2 kg zalm f 7,75-f 7,50. EMIGRATIEHOEKJE In Nieuw-Zeeland is plaatsingsmoge lijkheid op grote schapenfarm voor ge zin met 2 jongens, in de leeftijd van plm 16-18 jaar (niet jonger dan 14 j.). De werkgever vertoeft momenteel in Lon den en wil, bij goed aanbod, naar Ne derland komen, teneinde overkomst naar N -Zeeland te regelen. In verband met huisvestingsmoeilijkheden in Nieuw- Zeeland, kan het bovenstaande voor ge gadigden als zeer mooi aanbod worden beschouwd. Aanvragen met spoed in te dienen bij het Arbeidsbureau alhier Inschrijfgeld bij ritten voor niet-leden het dubbele bedrag. Hierna volgde de rondvraag, waarbij de voorzitter nog al eens van de hamer gebruik moest maken. Besloten werd om in het seizoen een Irial-rit te organise ren, alsmede een rit voor fietsers en bromfietsers welke door ons uitgezet en gecontroleerd zal worden. Het was al laat eer de voorzitter allen dank bracht voor de aangename bespre kingen. Hij sprak de wens uit, dat 1952 een sportief jaar zal worden. STRIJD OM DE GROTE LEUGEN Kamer aanvaardt voorstel tegen licht vaardige echtscheidingen Minister Mulderije had dezer dagen 'n zeer belangrijk ontwerp te verdedigen, nl. het regeringsvoorstel om lichtvaardi ge echtscheidingen legen re gaan. Men weet dat het probleem der echtscheiding de gemoederen danig bezig houdt. Ei genlijk al sinds de laatste 70 jaar. De entiek op de echtscheidingsprocedure richt zich vooral op de zgn grote leu gen". Echtscheiding bij overspel is mo gelijk. Welaan, zo redeneert men, als één der partijen deze schuld op zich dan kan ons huwelijk worden ontbon- neemt en dit voor de rechter verklaart, den. Inderdaad zo is het, want de rech ter vraagt niet naar het bewijs. Deze gang van zaken verontrust dat deel van Nederland, dat op het standpunt van het onontbindbare huwelijk staat. Het doet dat om prmcipiéle redenen. De meer linkerzijde in de Kamer, die heus niet de echtscheiding propageert, denkt daar iets anders over. Het liefst zouden die afgevaardigden de gronden voor de echt scheiding willen uitbreiden, zodat de grote leugen niet meer nodig is. Het ont werp van de Minister van Justitie had echter met de grote leugen of de uitbrei ding van de echtscheidingsgronden niets te maken. Deze moeilijke kwestie heeft de regering rustig bewaard voor een volgend Kabinet. Neen, nu wilde men lichtvaardige scheidingen tegengaan door 'de verzoenmgsprocedure te ver zwaren. Men kan in de toekomst niet zo maar een eis tot echtscheiding indienen. Eerst zal men daarvoor aa.n een speciale rechter (de gezinsrechter) verlof moeten vragen. Deze gaat het geval zorgvuldig na, waarna hij het in handen geeft van de gezinsraad, die eveneens met beide partijen gaat praten om te trachten een verzoening tot stand te brengen. Zijn de pogingen van de gezinsrechter en de ge zinsraad volledig mislukt, dan krijgt men gelegenheid om echtscheiding aan te vragen. Het zal niet gemakkelijk meer gaan. In het debat sprongen twee grote vraagstukken naar voren: ten eerste de grote leugen en ten tweede de uitbrei ding van de echtscheidingsgronden. Dit klinkt misschien vreemd omdat we zo juist verklaarden dat het wetsontwerp daarmede niets te maken had. Hoe juist deze stelling is, blijkt wel uit het feit, dat amendementen over beide vraag stukken door de Kamer werden verwor- door G. Th. Rotman (Nadruk verbodenl 65. Het zag er lelijk uit voor mevrouw Pimpelmans, maar als de nood op het hoogst is, is de redding nabij. Ze vloog met een bons regelrecht tegen de keil- ner aan, die juist met een presenteerblad vol broodjes met ham kwam aanlopen, welke heerlijkheden natuurlijk op de grond terechtkwamen 66. De hond was nu opeens mevrouw Pimpelmans totaal vergeten, hij begon ijverig de broodjes met ham te consu meren en boer Hamstra moest ze alle maal betalen. Mevrouw Pimpelmans raapte haar bril, die ze verloren had, weer op en weer een illusie armer, ver liet het waardige echtpaar de speeltuin. pen. Zelfs met de stemmen der k.v.p. voor, die toch niet lichtvaardig over de heiligheid van het huwelijk spreekt. Prof. Gerbrandy (a.i.) diende een voor stel in om de grote leugen te verbieden, want, zo meende hij, nu heeft de Minis ter eindelijk eens de kans dit probleem aan te pakken, een Minister, die krach tens zijn overtuiging, het roerend met de a. r. afgevaardigde eens is. Minister Mulderije deed echter niets. Het amen dement kunnen we niet behandelen zon der te spreken over de uitbreiding van de scheidmgsgronden, zo zeide hij en daarin had hij gelijk. De heer Stokvis (comm.) bv. sprak er reeds over. Hij had een voorstel orn „onheelbare twee spalt" ook als reden voor echtscheiding te erkennen. Deze poging faalde even eens. Tegen dit wetsontwerp waren al leen de communisten en de v.v.d. Voor de laatste trad als woordvoerster op mw. Fortanier de Wit. Zij had er bezwaar te gen, dat beide partijen verplicht zijn om voor de gezinsraad le verschijnen. En bovendien was zij boos omdat een amen- demen V d. Feltz (c.h.) werd verwor pen. Daarin werd bepaald, dat een ge zinsrechter niet de gezinsraad behoeft te raadplegen als het duidelijk is, dat over leg niet kan baten. Het merendeel dei- Kamer had daar bezwaar tegen omdat ook de gezinsraad in zo'n duidelijk geval wel spoedig klaar zal zijn met het on derzoek. Bovendien; welk geval is hope loos? zo vroeg de heer Bachg (k.v.p.) Het verwerpen van dit amendement was voor mevr. Fortanier de druppel die de emmer deed overlopen en dus stemde zij tegen. Dat was jammer, want het ont werp bevat goede bepalingen. Haar sexegenoot, mw. Ploeg-Ploeg (arb.) zag dat beter in. Zij hield een pri ma speech, die nu en dan buitengewoon geestig was. De Kamer had er plezier in toen zij hoorde dat een enquête in Engeland had uitgewezen, dat beschuit eten in bed, het slobberen van de soep, de scheve naad in de kous, de scheve pet, de afgezakte rok en het peuteren tussen de tanden met een lucifer rede nen tot echtscheiding kunnen zijn. Zo beleefde men in al deze zwaarwichtige en vaak tere debatten ook nog de komi sche noot. Daarin is de Kamer sterk. Het debat kan niet zo belangrijk zijn of een of andere speelse geest maakt een aardige opmerking. Ontwikkelingsgebieden. 1 Een ander belangrijk ontwerp dat de Kamer z.h.s. goedkeurde, was de open legging van de ontwikkelingsgebieden Z.W. en Oostelijk Groningen, Oostelijk Friesland, N.O. Overijssel, Oostelijk W- Friesland, Z.W. en N.O. N.-Brabant en Noordelijk Limburg. In deze streken, waar verhoudingsgewijs veel werkloos heid heerst, gaat men de werkgelegen heid opvoeren, door middel van aanleg en verbetering van kanalen en wegen en door de gebieden geschikt te maken voor industrialisatie Deze plannen kos ten uiteraard veel geld. Daarom zal men ze uitvoeren in vijf phasen. Voor de eerste phase vroeg de regering f 9 milli- oen aan, die zonder gemor door de Ka mer werden verstrekt. Natuurlijk wer den er vragen gesteld van zeer gedetail leerde aard. Waarom deze plaats in het streekplan opgenomen en die met? Waarom dit kanaal wel en het andere niet? Al deze opmerkingen veegde Mi nister v d. Brink van de kaart door er op te wijzen dat het slechts een Overheids taak is om de gebieden aan te wijzen. De Provinciale organen moeten dan aange ven waar de industriekernen gevestigd dienen te worden. Bij de opstelling van de plannen is de regering uitgegaan van de realiteit dat Nederland in steeds sterker mate een industrieland wordt. Reeds nu zijn we het dichtstbevolkte in dustrieland in W.-Europa. In de genoem de ontwikkelingsgebieden zijn reeds 71 nieuwe bedrijven gevestigd met een werkgelegenheid voor 3200 man, van wie 28 pet. vrouwen Dit ;s hoogst nood zakelijk, aldus de Minister, want in de jaren 1953-1968 zullen ongeveer 300 a 400,000 arbeiders in de industrie werk moeten vinden. Een nadeel noemde hij het dat ver keer en handel in het westen van ons land zijn gelocaliseerd. De vestiging van nieuwe bedrijven moet daarom zoveel mogelijk verspreid worden, al is een re gionale concentratie daarbij geboden. Later in deze week begon de Tweede Kamer nog aan de behandeling van het Japanse vredesverdrag waarop we nog nader terugkomen. (Nadruk verboden). Nr. 193. ANNIE VAN DER VIS VANDAAG VIERT Annie haar zesde verjaardag. Ze woont in de Peperstraat 87 te Oosterend. Ze helpt haar tante wel eens met werken en schrobben! Ze zingt terwijl ze werkt, want ze houdt erg van zingen Slingers en legkaarten maken vindt ze op de Kleuterschool het fijnste vak! Veel plezier vandaag hoor! GESLAAGD A. v. d. Geest, P. H Polaer, deed met gunstig gevolg examen voor het eind diploma R.K. Landbouwwmterschool te Hoorn. S.V. De Koog. Jl. Zondag moest De Koog 1 ook zijn meerdere erkennen in Oosterend, dat de ze ontmoeting met 6-1 won. 2e Paasdag. De Koog 1-jVC 1, half 3. Dit voor de jubileumwedstrijden. Veel succes, heren. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 4 April. A.: S. Bakker-C. Dijker 0-2 B A. v. d. Slikke-P. Jansen 1-1 Prom.degradatie A-B: P. Kooij-N. de Graaf 2-0 B. C C. P. Burger-J. N. Rijk 2-0 Al waren er maar 4 partijen te spe len toch zijn er deze avond weer enige beslissingen gevallen. Nog niet in A waar Dijker zijn kans blijft houden, maar wel in B waar P. .Jansen het enig benodigde puntje om kampioen te wor den tegen Van der Slikke net kon halen. In de promotiepartijen wist P. Kooij zich door een zege op De Graaf in de A-klas te handhaven, en werd Rijk voor promo tie naar de B-klas vrijwel uitgescha keld door z'n nederlaag tegen Burger. A.s. Vrijdag spelen we de 2e beker ronde waarvoor we alle betrokken spe lers op tijd verwachten. Eindstand in klasse B: P. Jansen 18 9 6 3 24 N. de Graaf 18 9 5 4 23 J. Vonk 18 8 6 4 22 W. A v. Zeijlen 18 8 6 4 22 J Hooijberg 18 6 8 4 20 A. v. d. Slikke 18 7 4 7 18 J. P. Stam 18 3 10 5 16 J. Kikkert 18 2 9 7 13 C. P. Burger 18 4 4 10 12 Joh. D. Bakker 18 2 6 10 10 Promotie-degradatie A-B: G. Dros 2 1 1 0 3 P Kooij 2 1 0 1 2 N. de Graaf 2 0 1 1 1 S.V. Oosterend. Ons le kreeg Zondag jl. bezoek van De Koog en wist deze ontmoeting met 6-1 te winnen. O. wint de toss en speelt eerst met de wind in de rug, toch duurt het nog geruime tijd eer tr een doelpunt gemaakt wordt. K. komt er voor de rust in het geheel niet aan te pas. Na 20 mi nuten spelen opent Gerrit de score, ge volgd door Cor en Boel (2 keer). Na de rust verwachten we een offensief van K maar ook nu kunnen zij 't niet tot grote daden brengen. O. voert de stand op tot 6-0. Dank zij de stormacht.ge wind wordt de stand niet meer opgevoerd. K. kreeg kort voor het einde een doelpunt cadeau. De handbalwedstrijd werd gestaakt wegens het slechte weer. Zondag a.s. gaat het le naar JVC 2. Dit is de eerste wedstrijd voor het Gou den Kruis. Héren, denkt er niet te licht over. Er zullen 4 jongere spelers worden opgesteld. Wie verhinderd is berichte dit vóór Donderdagavond 8 uur. NUTSSPAARBANK BIJKANTOO DEN BURG In Maart werd op spaarbankboekje ingelegd f 3083,61, (vorig jaar f 8418,07^ en terugbetaald f 12,178,33 (f 1818,87). Er werd derhalve f 9094,72 meer terugbe taald dan ingelegd. Er werden 3 (11) nieuwe boekjes uitgegeven. Het aantal posten van inleg bedroeg 25 (20) en dat van terugbetaling 39 (11). Texelse Boysnieuws. Ons le heeft in zijn uitwedstrijd tegen Holl. T. 2 kostbare punten veroverd. De Boys kregen eerst voor de sterke wind te spelen, hierdoor gesteund werd Holl. T. in de verdediging teruggedron gen. Menige aanval werd door de Boys ondernomen, welke de H.T.-verdediging uit haar verband bracht. Na ongeveer een kwartier spelen beoordeelde de H- keeper een ver schot verkeerd en na 'n kleine schermutseling voor doel schoot de B-midvoor de bal in 0-1. De weinige aanvallen die H. ondernam, waren niet zonder gevaar en de keeper moest enke le malen handelend optreden, hetgeen hem heel goed afging. Steeds kwamen de Boys opzetten met mooie aanvallen over beide vleugels, diverse malen wist H. redding te brengen door de bal corner te werken, deze corners werden goed voor doel geplaatst, uit een van deze corners werd de bal teruggespeeld op de l.-half die meteen inschoot en via de binnenkant van de paal belandde de bal in het net: 0-2. Rust. In de tweede helft was het eerste half uur voor H., maar daar de B-backs in vooruitgeschoven positie speelden, lever den deze aanvallen geen indirect gevaar op, want de keeper kreeg hierdoor een vrij veld voor zich waardoor hij iedere situatie kon overzien. Mede door de harde wind werden door de H-veidediging de ballen te ver naar voren gespeeld waar op de H-voorhoede niet kon lopen. In het laatste kwartier wisten de Boys zich uit deze aanvallen los te werken en met mooi samenspel langs de grond werd menig aanval ondernomen. Maar de H- verdediging wist al deze aanvallen het hoofd te bieden Met een 2-0 stand voor de Boys floot de goed leidende scheids rechter v. d. Wal, voor de laatste maal. We hebben nu gezien dat het kan, Boys. Daarom de laatste 2 wedstrijden de tan den op elkaar. Hedenavond trainen, de udsp. om 6,30 uur en de senioren om 7,30 uur op het veld. We rekenen op allen. S.V. Texet. Het eerste treffen in de Jubileumbe kerronde heeft ons le een 3-1 overwin ning opgeleverd in haar ,,uit"wedstrijd tegen Watervogels. Beide ploegen hadden 2 invallers. Het is een matige wedstrijd geweest, waarin W. voor de rust met wind mee spelend een 1-0 voorsprong nam. Een zeer hard schot van Bert trof het houtwerk. T. stelde er na de rust echter 3 doelpunten tegenover. Laten we zeggen, een goed en hoopvol begin en een nuttige proef voor de debutanten. Zaterdagmiddag trokken we met onze B-adsp om de laatste competitiewed strijd te spelen tegen SVC, die al vele malen werd uitgesteld. Het verwonder de ons ten zeerste r iemand van het be stuur of van de leden op het veld aan te treffen, terwijl er geen lijn te bekennen viel, evenmin waren er de doelnetten op gehangen. Het spel was niet het beste van wat onze jongens al meermalen eer der hadden laten zien. Wal werd menig aanval ondernomen, maar ook SVC kwam meermalen zeer dicht bij ons doel. Onze jongens slaagden, na enige goede kansen gemist te'hebben, het eerste doel punt te maken. Maar Dick maakte onno dig „hands" vlak voor ons doel, waar door de rust met 1-1 intrad. De 2e helft met wind mee was geheel voor ons en de ene aanval na de andere volgde en van de talloze kansen werden er maar 3 benut, zodat met 4-1 een waardig besluit kwam van onze jonge kampioenen. In de kleedkamer werden de spelers door de voorzitter toegesproken en ge lukgewenst en werd hun als herinnering aan dit succes een foto van het elftal uit gereikt. Trainen adsp.: a.s. Vrijdagavond 6 uur in sporttenue. Voor Maandag 2e Paasdag, ingelast competi tiewedstrijd Oudesluis-Texel 41.) Dat zijn er maar vier, zei de con troleur hoofdschuddend. En omreden die al begonnen zijn, moest u er zelf toch bij zijn, is 't niet. Dus kan ik u er niet in laten. Tegen zoveel logica kon Renate niet op en dus moest zij wel goedschiks of kwaadschiks, een kaartje kopen. Wit u een programma? vroeg de Cerberus, toen hij de deur voor haar opende. Renate schudde lachend het hoofd en glipte naar binnen. Ze bleef bij de in gang staan, totdat de laatste noten van het eerste deel waren weggestorven. Toen ging ze in een van de achterste rijen zitten. Haar hart kromp te zamen, toen ze het vereende kwartet weer op het podium zag zitten. Het was een hele opoffering voor haar, maar de beste op lossing. Ze moest met verbazing constateren, dat Paul zich als vanzelfsprekend aan paste, alsof hij nooit weg was geweest. In het begin hoorde haar geschoolde oor een nauwelijks merkbare onzekerheid, die alleen een insider kon opvallen. Maar in het tweede deel viel daar van al niets meer te bespeuren. Nu pas erkende Renate ten volle, dat ze gelijk had gehad. Paul was de vierde man, volkomen ingesteld op de anderen, iemand die het artistiek tot een volmaakt geheel wist te maken. Zulk een graad van saamhorigheid had zij nooit bereikt en dat zou ze ook nooit bereiken. Als kunstenares in hart en ziel gaf ze dit zonder afgunst toe, ook al was het moei lijk een eenmaal begonnen carrière op deze wijze op te geven. Toen ze in de grote pauze op weg naar de solistenkamer was, liep ze tegen ba ron Kielmannsdorf op Opgetogen be groette hij haar. Wat jammer, dat u niet meespeel de, betreurde hijMaar ik voel mij ge rustgesteld, dat u tenminste niet ernstig ziek bent. Die ziekte van mij was maar een leugen om bestwil, verklaarde ze met een flauw glimlachje. Van heden af maak ik geen deel meer uit van het kwartet. Er zijn verschillende moeilijk heden gerezen. Kielmannsdorf was fijngevoelig ge noeg om niet verder op de voor haar minder aangename aangelegenheden in te gaan Hij gaf het thema derhalve een andere wending. Wij waren ook net op weg om uw vrienden te begroeten, zei hij. U herinnert zich miss Clive toch? Ze was weer voor een paar v/ejeen bij mij met vacantie en toen zij hoorde, dat ik hier het concert wilde bijwonen, moest en zou zij ook meegaan. Pas nu kreeg Renate de knappe Ame rikaanse in het oog, die zich afzijdig had gehouden. Met gemengde gevoelens be groette zij haar, Miss Clive zag er beter uit dan ooit, bruin, opgewekt en stra lend van vreugde. Zou ik u misschien mogen vragen pas na het concert de kwailetgenoten op te zoeken, wendde Renate zich tot de baron. Wij hebben natuurlijk nog het een en ander te bespreken, t Vanzelfsprekend, verzekerde Kiel mannsdorf. Het zou mij een genoegen zijn, als wij na afloop nog gezamenlijk een gezellige avond er van kunnen ma ken. Renate beloofde, dat ze er met haar vrienden over zou spreken De vier vrienden hadden het zo druk met elkaar, dat ze het binnenkomende meisje niet eens opmerkten, toen ze de kamer betrad. Zo diep gaat die liefde van jullie dus, riep ze verwijtend, toen ze nader op het groepje toekwam. Uit het oog uit het hart, jullie hebt mij nu al vergeten! Renate! Paul sprong op. Integen deel. Ik had het juist over je. Ik ver telde hun, dat je me juist de ogen hebt geopend over mijn verkeerde voorstel ling van een solistencarrière. En waar achtig, je hebt gelijk gehad. Je woorden zijn mij voortdurend door het hoofd ge gaan. Toen ik tenslotte mijn cello voor de dag haalde, zag ik het pas duidelijker in. Je had een volkomen juiste mening over mijn spel: als solist deugde ik niet. Hier, bij jullie in het kwartet vind ik de aangewezen plaats voor mij. Zo Mi chael, zeg jij je lesje nu maar op Michael stak haar een hand toe, die Renate aarzelend aannam. Het was hem aan te zien, hoe moeilijk het hem viel, zijn onrecht te bekennen. Renate, ik vraag je om vergiffenis, kwam het er moeilijk uit. Ik heb je ge meen behandeld. En jij hebt nog wel mijn kwartet gered. Hou maar op, Michael viel ze hem in de rede. Ik heb zelf ook dwaas ge handeld. Wij zullen niet haatdragend zijn en weer goede vrienden worden, vind je ook ndet? Wie weet waarvoor 't allemaal goed is geweest. Maar nu zou ik ook eindelijk eens met je willen dansen, Renate, zegt Mi chael verwijtend, als het dansorkest op nieuw begint te splen De gehele avond heb ik al op die gelegenheid gewacht en toch zijn de anderen mij steeds te vlug af. Renate staat glimlachend op. In wer kelijkheid was het zo, dat de knappe Amenkanse steeds met hem heeft ge danst en de gehele tijd beslag op hem legde. Hetgeen Michael niet eens zo erg onaangenaam scheen te vinden, zoals Renate had opgemerkt. Weet je, zo juist, toen wij allemaal bij elkaar waren heb ik het niet alle maal zo goed kunnen zeggen, wat ik op mijn hart had, begon Michael, toen ze over de dansvloer gleden. De wijn had zijn gebruikelijke terughoudendheid verdreven. Je bent de oprechtste en beste vriendin, die er bestaat Renate! En ik ben de gemeenste en meest infaamste schurk die er op aarde rondloopt. Als je nu nog eens op mijn voeten trapt, ben ik het volkomen met je eens, lachte ze. O, neem mij niet kwalijk! Maar zonder gekheid, ik weet niet hoe ik je moet bedanken voor al hetgeen je voor ons hebt gedaan, ging hij voort. Je hebt mij voor een grote dwaasheid bewaard en je hebt mij mijn kwartet teruggege ven en gedurende de winter zijn we, dank zij jouw medewerking, toch ook weer stukken opgeschoten. We staan diep bij je in de schuld. Hoor eens, ik geloof, dat miss Cli ve jaloers wordt, probeerde Renate zijn huldebetuigingen te onderbreken, als je nog lang zo innig tegen mij spreekt. Kan mij niets schelen, bromde Mi- chael en het scheelde een haar of hij had een botsing veroorzaakt tussen hen en de muzieklessenaar van oe saxofonist. Weet je wat ze wil? Ik kan het mij voorstellen, ant woordde Renate droog. Maar over zo iets spreekt een echte dame niet. (Slot volgt). dan Uw spoorkaartje ge- CJ haald bij de V.V.V. „Texel"

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4