NATIONALE TEXTIEL WEEK Fa. Kl. Boon 5 Zn. Herenschoenen De boot is aan! J. DE WIT T exel 1 - W ater vogels 1 Stemt schipper De Wit de wilde olifant" ZOMERSCHOENEN SLOTACCOORD 68 1.18 1.68 1.48 3.35 1.45 9.85 98 1.95 8.75 2.20 2.98 3.50 1.95 2.95 1.28 4.85 1.38 3.85 1.48 34.75 49.75 69.75 43.50 SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT 9.75 1150 345 2675 5.85 9.75 2.87 1.68 4.20 2.57 195 49 2.95 6.50 169 1.72 16.85 1.65 9.95 6.25 1.48 8.50 3.90 1.48 Ji min min mm mm mm urn Over prima gesproken! mm mm mm mm mm mm it Schrik- apparaten Rentenaar Mantje's Schoenhandel Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. „Mabok, „Het Kleuterhuis" Bakker's Ijzerhandel HOOGÈRSTRAATM.TEl 102 OEN BURG Etamine keurige vitrage 90 cm. breed Marquisette uitstekende fijne kwaliteit, 90 cm breed Marquisette met mooie kant 90 cm breed Brabants bont fris geruit 80 cm. breed Molton dekens reclame Plastic melkwit of doorschijnend 120 cm. breed Plusfours sterke wollen stof v.a. 7 jaar Keukenrand frisse blokjes met tussenzetsel Fantasie schorten veelkleurig Jasschort met rits of knopen Marquisette met kant en tussenzetsel 90 cm breed Voile met gerimpelde ruche 90 cm breed Voile met brede ruche en fraai tussenzetsel Satinet voor deken- overtrek 80 cm. breed Markiesdoek fris gestreept tentlinnen 140 cm. breed Lingerie katoen 80 cm. breed Werkhemden van sterk flanel, verlaagd van f 6,75 voor Keukenrand wit, in kleuren geborduurd Nylons geheel geminderd Kousen zijde met ka toen, geplateerd (voor het werk) Regen mantels geheel dubbel aan beide kan ten popeline Falcons pracht kleuren dubbel popeline Costuums zuiver kamga- ren, met het Forse binnen werk 115,-, 95.-, 85,- Swaggers moderne dracht fraaie stoffen 80,-, 68,-, 59,- IN Schriftelijke bestellingen worden met spoed uitgevoerd betekent de beste en voordeligste aanbieding van de Nederlandse industrie DEN HELDER Japonnen modelijn fraaie stoffen, moderne dessins 29,75, 24,50, 19,75 13,50 Rokken tropical kamga- ren, stolpplooi en knopen Blouses nieuwe modellen popeline en ka toen, 8,75, 6,90 4,85 Jackets prima ribflu weel, deelbare rits, terra, rood, bruin, groen Lakens prima gras linnen, 2-pers. Lakens fraai gebor duurd, 180 cm. breed, van 11,85 nu Slopen fraai geborduurd van 3,60 nu Khakistof voor overhem den, 80 cm. br. Tuinkleden pracht bloem dessins 90x90 Sajet sokken wol met nylon Tino shirts 15 tot 18 jaar Pannelappen badstof Pullovers leuke dames truitjes, alle kleuren 3,95, 3,50 Jurken met fraai smok- werk, v.a. 7 jaar Olga zomerwol, 2 bol voor een truitje per bol Sokkenwol met nylon, zwart en ge kleurd 1,96 Beauty Form corset met elastieken maagband Beauty Form B.H.'s jeugdvorm Tweka badcostuums pracht weefsel en kleuren Tweka meisjes bad costuums, be- ginprijs 78 jaar Baddoeken prima, wit en gekleurd, 1,95 Delana meisjesrokken klokkend met opgestikte naden v.a. Verpleeg sters schorten graslmnen Fantasie camisole of directoir goed model van Slopers uw werk! Grijp in, voor het te laat isl „Duphar" levert u de middelen! Ziekten, insecten en onkruid breken af wat u met zoveel zorg en moeite hebt tot stand gebracht. Laat de opbrengst van uw land niet ver beneden uw verwachtingen blijven doordat u niet waakzaam was. Met „DUPHAR" bestrijdingsmiddelen - tijdig toegepast - bent u zeker van de meest doeltreffende en economische bestrijding. Bontoa voor doeltreffende Insectcnbestrljding In de akkerbouw ..Duphar" Lindaan speciaal voor do bestrijding van insecten op groonlongewassen en fruitbomen. Duphar" Parathlon logon luis. spint en Iruitmotie. „Duphar" Phonoiyloen-30 (MCPA) (cr bestrijding van onkruiden In grassen en grenen „Ouphar" Loolvorbrandor voor hot doodspuiten van aardappelloof „Duphar" SavlOB-13 (DNBP) far bestrijding ven onkruiden in erwten en vlas Dithaon Z-78 tegen schimmelziekten In groentenon fruitteelt, bloemen- on bloembollenteelt Op aanvraag zenden wij u gratis een uitgebreid overzicht van de toepas singsmogelijkheden onzer producten. Vcrjispkantosr: P C. Hotfluraal 171-177, Amucrdam Dan een paar prima heren sokken met nylon van Den Hoorn, Telefoon 22 Het adres voor niet toebehoren. Vraagt eens prijsopgaaf voor complete installaties. Tevens verstrekken wij keuringsbewijzen. Heren, doet Uw voordeel en maakt een keus uit onze uitgebreide collectie f 12,90, f 16,90. f 19,75 en zo oplopend tot f50, Financieringskantoor „Hofgeest" Hoofdkantoor: Mrervlietstraat 36a te Velsen. Telefoon K 2550 nummer 4210. Heeft gelden beschikbaar voor: Landbouwmachines, Tractoren, Vrachtauto's, Luxe Auto's, Motoren, Bromfietsen enz. Geheimhouding verzekerd. Nu is het hoog tijd om als Commissaris te kiezen! Zondagmiddag 2,30 uur Deskundig op nautisch terrein. Zondagmiddag 4 uur en Zondag en Maandagavond 8 uur Koningin van het oerwoud vindt haar jongle-prins! Ziet deze film en de jungle gaat voor U open. In technicolor TOEGANG BOVEN 14 JAAR. In ons journaal: Vervolg van het bezoek van Koningin Juliana en Prins tlernhard in de Ver. Staten. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. Haar heb jij die mooie lap stof gekocht Natuurlijk bij Brügeinann! Ze hebben pas weer een nieuwe zending ontvangen en van leder dessin 1 japon. Komt U ook eens kijken, het verplicht U tot niets! A. M. D. Brügemann-Graaf Voor Ursusgaas Kippengaas Harmonicagaas Creosootpalen Heden ontvangen grote partij in alle moderne tinten. Zowel in BETERE als ook in GOEDKOPE SOOKTEN. Alvorens U elders koopt, ziet eerst onze etalage en. vergelijk PRIJS en KWALITEIT. "EUILLETON door T. LODE WIJK 5.) Er is mij te veel ersatz bij zei hij gemelijk altijd die bergen en die bossen en die sterke kloeke figuren en die edele karakters.als je er één ge lezen hebt, weet je ook wat er in de rest staat. Ze keek hem nadenkend aan. Tja aarzelde ze daar heb ik nou nooit over nagedacht, maar eigen lijk hebt u wel een beetje gelijk. Weet u, ik houd wel van die landelijke sfeer, daar ben ik zelf in groot gebracht, en van de beschrijving van het leven op zo'n boerderij, zo anders dan bij ons. Natuurlijk begreep hij u leest zo'n boek anders dan ik. Ik heb wel eens de neiging, juffrouw Hard ink, om alle mensen mijn eigen ik op te dringen, en dan ben ik wel eens wat eh ontac tisch. Enfin, daar weet u van mee te praten, nietwaar? Ze ldeurde. Laten we daarover nu toch zwijgen. Dat was toch in orde? Als u 't zegt, ben ik al lang geluk kig lachte hij. Weet u Sietske begreep zelf met hoe ze zo vertrouwelijk en spraakzaam kwam tegen deze toch bijkans vreemde jongeman ik lees altijd maar zo'n beetje op m'n eigen houtje. Soms ga ik af op recensies, maar er is veel dat ik niet begrijp, en daarom misschien ook niet waardeer. Het is natuurlijk gemak kelijk om altijd op dezelfde voet door te gaan. Maar daarmee kom je niet verder vulde Frits aan. Maar het is zo'n doolhof ging het meisje voort die boekenwereld van deze dagen. Soms lees ik een boek dat hemelhoog wordt geroemd en dan begrijp ik eerlijk niet dat iemand het uit heeft kunnen lezen En andere boeken die gekraakt worden, vind ik heus wel mooi. Ze zei het bijna verontschuldi gend. U moet ook nooit aLleen afgaan op het oordeel van anderen, al zijn ze nog zo bevoegd of denken ze dat ze het zijn antwoordde Frits. U moet naar eigen smaak uw keus leren bepalen. Niet iets mooi vinden omdat een ander het mooi vindt. O, maar dat ben ik ook helemaal niet van plan. Nee, daar zie je wel naar uit dacht Frits, die het gesprek graag wat langer had gerekt, want met onverdeeld genoegen staarde hij naar het gezichtje van het meisje voor hem Zelfstandig genoeg als het er op aankomt, alleen nog wat hulpeloos in dingen waar ze niet in thuis is. En plotseling rijpte bij hem een gewaagd denkbeeld. Luister eens, juffrouw Hardink zei hij, en de vertrouwelijkheid van zijn toon deed hem zelf blozen. Ik heb zelf niet zo heel veel boeken, maar wat ik heb is met erg veel zorg uitgekozen. Er zijn er bij, die u zeker mooi zult vin den hij noemde een paar titels en bemerkte dat het meisje ze niet kerf de zal ik die volgende keer naar de repetitie meenemen? Dan krijg ik ze bij gelegenheid wel eens van u terug. Het meisje aarzelde. Ze hoorde reeds de eenvoudigste manier was. En meteen de commentaren van de koorleden. Sietske en meneer Terlaer. Sietske papt aan met de schoolmeester. Nee, dat wou ze liever niet. Maar tooh voelde ze het gemis, dat ze totnogtoe maar vaag be seft had, het gemis van een gids die haar leidde door alles wat haar belangstel ling had maar waarin ze de weg niet wist. En deze Terlaer, hij zag er naar uit dat hij wel wat meer in zijn mars had. Nee zei ze doet u dat niet. Dat heb ik liever niet Ze zag iets van gekrenktheid in zijn gezicht. Ik bedoel haastte ze zich de anderen hebben daar niets mee nodig, begrijpt u?'Maar als het u niet al te veel moeite is, geeft u ze dan even op de boerderij af als u langs komt Of op een andere dag Hindert niet. Ik ben tooh haast altijd thuis. Frits zag haar peinzend aan. Nodigde ze hem uit? Moedigde ze hem aan? Nee, begreep hij meteen, hier was geen bere kening bij. Ze zei dit simpel, omdat het maakte hij een plan. Vindt u het goed, dat ik Zaterdag middag aan kom. Dan neem ik een paar boeken mee? Da's best antwoordde het meisje vriendelijk. Hanne zal het ook wel leuk vinden, als u even langs komt. Hanne? vroeg hij. Ja, dat is mijn zuster, die blonde, die ook op het koor is. Ze zegt: als ik meneer Terlaer eens apart spreek, zal ik hem wel eens vertellen, dat hij niet al tijd zo tegen de sopranen moet razen! Ze lachten beiden. Nu goed stelde Frits vast. U kom ik boeken brengen en bij Hanne een standje halen. Tot Zaterdagavond dan! Dag juffrouw Hardink. Toen hij weer buiten liep besefte hij dat hij de boekwinkel weer uitgegaan was zoals hij er was binnengekomen. En de oude boekhandelaar, achter zijn bu reautje zag hem gaan en glimlachte we reldwijs. III. Het zachte licht van'de lamp scheen op de donkere kroezende haardos van Sietske Hardink, deed de blonde krul len van haar zuster Hanne fel oplich ten. In de hoek zat de oude Hardink en las ,,De Boerderij" en moeder Anne be dierf haar ogen met een priegelwerkje, waarvoor ze haar bril had afgezet om beter te kunnen zien. Zulke klusjes deed ze alleen Zaterdagsavonds. Dan werden er geen kousen gestopt en kielen versteld. Zaterdag is al een klein beetje Zondag, vond ze, en haar man had van de eerste dag stilzwijgend zijn instemming met die opvatting betuigd. Het was gezellig in de huiskamer van de Hardinks. Het oud-hollandse meubi lair paste in deze sfeer, waar het bur gerlijk old-finish of een modern blank ameublement misstaan zouden hebben. Een mooie aardappelen-met-wortelen doek" waarvoor kunstkopers een goed sommetje over gehad zouden hebben, lag over de balpoottafel. Aan de wand tikte statig een grootvadersklok met scheep jes, en aan weerskanten staarden twee duistere portretten van een vorig Har- dink-geslaoht ernstig naar.de nieuwere generatie. Een mooie antieke tinnen koffiepot verborg haar geurige inhoud, en midden op de tafel prijkte een aarden kom met goudgele dotters. Vader Hendrik vond het eigenlijk maar mal, die bloemen die zo maar aan de sloot groeiden, op je tafel te zetten. Maar Sietske had een willetje en moeder Anna vond alles goed, wie was hij, Hardink, dan, om zich over zo'n kleinigheid tegen het vrouwvolk te weer te stellen. We krijgen vanavond bezoek, kondigde Sietske aan, opziende van haar boek. Zo, ook weer een keer? infor meerde Hanne en lachte al bij voorbaat. Moet er weer een met de kous op de kop naar huis, Siets? Pas maar op, vandaag of morgen ben je oud en dan vreselijk blij als er een weduwnaar met acht kinderen om je komt. Nou, dat zal vandaag of morgen nog niet gebeuren meende moeder. Maar wie komt er vanavond, Siets? Meester Terlaer en ze wist dat ze kleurde. Voor jou? Ze vond een schertsend antwoord. Nee, voor Hanne. Voor mij? Ja, let maar op! (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4