SLOTACCOORD Er is er één jarig! Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Sport op Texel De heer W. N. Kelder onderscheiden met de Bronzen Leeuw Nr. 199. HENNY EN WIM HUIZINGA Henny viert Vrijdag 9 Mei a.s. haar 6de verjaardag en Wim heeft Zon dag 20 April zijn 2de verjaardag ge vierd. Ze wonen aan het Schilderend 61 te Den Burg. Hennny wil zo graag een fiets hebben als ze jarig is, dan kan ze met vader en moeder mee fietsen naar Ome Gerrit en Tante Frouw aan Skil. Zeg, Wim, kan jij ook al. zo mooi zingen als je zusje? Veel plezier Vrijdag! VIERING KONINGINNEDAG IN DE KOOG Aan de kinderspelen, die de Oranje vereniging 's middags organiseerde, nam de jeugd met veel animo deel. De uitsla gen hiervan waren: Blokjesrapen: meisjes 5 t.m. 7 jaar: 1. Jansje v. Tatenhove; 2. Marianne Bonne; 3. Alie Kiewiet. j Idem jongens: 1. Harry Wuis; 2. Arie de Ridder; 3. Hansje Peeters. i Jongens 8-9 jaar: 1. Henk Kiewiet; 2. Jan Bruin. Stoelendans: meisjes 8-9 jaar: 1. Thea Bakker; 2. Rietje Zwan; 3. Tineke de Visser. Hoogspringen: oudere jongens: 1. Inse Daalder, 1,40 m.; 2. Anton v.d. Vis, 1,35 m.; 3. Jan Daalder, 1,35 m. Tot slot speelden alle oudere kinderen een partij slagbal, die met 30-30 gelijk eindigde. TEXELSE STIEREN OP DE ALKMAARSE CENTRALE KEURING Vrijdag 25 April werd te Alkmaar de jaarlijkse Centrale Stierenkeuring ge houden. In de rubriek 3-jarige stieren werd De Bonte's Adema van Wed. D. Huisman te Bargen geplaatst als no. 2 in de 2de klasse. Deze rubriek omvatte 13 van de beste 3-jarige stieren uit N.-Holland. In de eerste klasse werden 3 dieren ge plaatst waaronder de Kampioen van de Keuring. De door de heer Th. Rutten aange kochte stier Adema 20 v. d. Beemster- hoeve, fokker wed. J. Ruyter te Beem- ster, werd in de rubriek 1-jange stieren geb. 16 Maart en later, geplaatst als no. 3 in de 3de klasse. Kampioen werd de 3-jarige Ceres van Blokland, eig. Coop. Ver. voor K I. Hol lands Noorden 'te Söhagerbrug Reserve kampioen werd Blitsaerds Kleine Nico, een 2-jarige Friese stier, eveneens eigendom van de Coop Ver. K. I. Hollands Noorden. Deze vereniging kan dus zeer zeker op een zeer ge slaagde keuring terugzien. Evenals vorig jaar kunnen ook leden van andere K.I. verenigingen hun Stam boek koeien geïnsemineerd krijgen van de Kampioen.. De belangstelling voor de keuring was groot. JOURNALIST SPRAK OVER AUSTRALIË De schrijver-journalist Dijstra heeft Donderdag voor leerlingen van de Ulo- en landbouwhuishoudschool enige aan trekkelijke lezingen gehouden over Au stralië, welk werelddeel hij in alle rich tingen verkend heeft. Hij heeft even eens lange reizen gemaakt door Zweden, Frankrijk en andere landen. Zijn licht- beeldenserie was eveneens van goede kwaliteit. In het najaar hoopt hij lezin gen te houden voor de Vereniging van Oud-Leerlingen, de Bedrijfsvereniging, de landbouwschool en de Bond van Plat telandsvrouwen, terwijl met de K.A.B. overleg gaande is. DE KLEINE ONBEKENDE! In het weekblad „Elsevier" lazen wij de volgende advertentie: „Kinderkamp „De Kleine Vallei". Geeft uw kinderen een heerlijke vacan- tie TEXEL. Prospectus op aanvraag. J. Hesterman, Adsn. Leraar M.O. Lich. Opv., Amsterdamseweg 264, Amstelveen. Pers. inl. na tel. afspraak bij F Schui tenmaker. Onderwijzeres, tel. 84255 Amsterdam." „Ik heb nog nooit van dit kamp ge hoord, het bestaan er van is me geheel onbekend", aldus de voorzitter van de VVV. DE SCHEEPSKRANT MELDT: Het Bureau Ontwikkeling, Sport en Ontspanning der Koninklijke Marine te Den Helder zond ons ter kennismaking en ter kennisname een nummer van de „Scheepskrant voor Nieuwediep". In dit alleraardigste blad, waarin ernst en luim om de voorrang pezen, wordt de lof trompet gestoken over de schoonheid van Texel. Het blad schrijft o.a. en voorts: een breed en vrij strand, tientallen kampeerterreinen, duinformaties, zeerobben op de zandban ken, oude dorpjes, lammeren, schapen, vogels en tuunwaoltjes, uitgestrekte bos sen en prachtige fietspaden over het ge hele eiland. De schepen van Texels Ei gen Stoombootonderneming brengen u in drie kwartier naar dit eiland Texel, het vogelparadijs. Het eiland waar Hol lands natuur hoogtij viert!" Vele Mariniers en Marva's zullen door deze bejubeling van ons eiland stellig eens een kijkje komen nemen op dat ge lukkige Gouden Bolt je! door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) H 75. Nadat het paard aan wal geholpen was, werd de reis weer op dezelfde voet voortgezet. Het beest had echter vol strekt geen lust meer, om hard te lopen en zo duurde het een half uur, eer ze eindelijk de spoorwegovergang bereik ten, die natuurlijk precies voor hun neus gesloten werd. 76. Meneer Pimpelmans beefde als een rietje, want hij voorzag al, wat er gebeuren zou. En net was hij van plan, zich van ihet paard te laten glijden, of daar vloog met hevig geratel en gestamp de trein voorbij. Bles maakte van schrik een sprong, zoals hij van z'n leven nog niet gemaakt had, keerde zioh om, en S. V. Texel. Uitslagen van Zondag, 4e kl. A KNVB: Schagen-ZAP 3-2; Texel-Watervogels 5-1; RKAFC-VZV 4-5; W.Waard-Succes 2-7; Vrone-Bergen 3-3; Grasshoppers-D TS 2-0. Jubileumkruis: Texel 2-WGW 2 1-2 Watervogels moet met Vrone een be slissingswedstrijd spelen. De winnaar blijft m de 4de klas. Bergen is juist in veiligheid. Texel 1-Watervogels 1. Voor de aan vang werden bij ons monument, gewijd aan de tijdens de 2e Wereldoorlog ont vallen sportmakkers, bloemstukken ge legd door Watervogels en Texel. Voor de wedstrijd werd 1 minuut stite in acht genomen en maakte deze stille eerbied een diepe indruk op ons allen. We betui gen voor deze sympathie onze hartelijke dank. Texel was de betere ploeg, waartegen W. niets kon uitrichten. Keeper Dirks van W. was in prima vorm en dan moet men heel wat meebrengen om hem te passeren. Ook had hij geluk toen P. Eel- man een voorzet tegen de lat kopte en Bert een goede kans door onnodig hands verspeelde. Het was duidelijk dat W. het niet zou kunnen bolwerken. Niek Veld- stra demonstreerde zijn uitstekende bal behandeling en passeerde zijn tegenstan ders met het grootste gemak. Er werd dikwijls fraai gecombineerd. Bij een T- aanval kopte P. Stam fraai in maar kee per Dirks heeft geluk: een corner. Door dat de halfs de bal iets te lang in het middenveld hielden, liep de voorhoede veel in de buitenspelpositie. Uit een cor ner kopt P. Stam mooi in, maar scheids rechter Van Velzen had een overtreding gezien, zodat dit punt werd afgekeurd. Meer actie in onze aanval; Bert schiet hard in het zijnet. Dan volgt een voorzet van Harry, Piet Eelman kopt, maar de bal springt terug waarvan P. Stam pro fiteert met een onhoudbaar schot: 1-0. In de 2e helft wordt W. totaal over speeld en menig corner wordt op het W- doel genomen. P. Stam heeft menig duel met de r-back te leveren en meestal blijft hij winnaar. Met een pracht kopbal scoort Bert no. 2. De weinige W-aanval len leveren niet veel moeite voor onze verdediging op, "waar Henk, Wim en Gerrit het best afkonden. P. Eelman pro fiteert van een voorzet van Bob: 3-0. Uit een vrije schop vlak voor het W-doel langs sohiet Bert no. 4 in. Een vrije schop door Harry scheert de lat. Uit een schijnbaar onbeduidende W-aanval sohiet de l^buiten in en Bertus, blijkbaar verrast, laat de bal glippen: 4-1. Niet vallen, maar opstellen is beter. Uit een nieuwe T-aanval scoort Harry no. 5; dat is de eerste in dit seizoen, vertelde hij. Texel heeft keurig gespeeld en Water vogels, dat technisch en tactisoh ver de mindere was,„ heeft fair en sportief ge streden. Texel 2 verloor van WGW 2 met 1-2. Zelden hebben we deze ploeg een zo slechte wedstrijd zien spelen. W. nam de leiding door een fout van Jan. Ook de W-keeper was niet gelukkig, waardoor het gelijk werd. Dat T. niet heeft ge wonnen was hoofdzakelijk aan het slech te slordige en te langzame spel te dan ken. Uit een strafschop nam W. de lei ding. Dat zal toch tegen Vios anders moeten. De reisclub van T. gaat op reis en nu zijn er sommige mensen die menen, dat deze reis uit de kas zou worden gefinan cierd. Dat dit dwaasheid is, zal ieder weldenkend mens begrijpen. Reeds lan ge lijd wordt er door de deelnemers ge spaard. Zo'n reis kan alleen het cluble ven en de vriendschap versterken, en waarmede wij ook de dames iets kunnen aanbieden. ZDll-Nieuwa. Het is ons helaas niet gelukt de 2de overwinning voor het jubileumkruis te behalen. Direct na de aanvang zette JVC een snel offensief in, waardoor onze achterhoede zich totaal liet overspelen en in minder dan geen tijd stond het 2-0 voor JVC. Voor de rust maakte Henk er echter nog 2-1 van. Na de rust ging het spel gelijk op en beide elftallen wisten nog 2 doelpunten te maken. Eindstand 4-3. Volgende week Oosterend thuis. Wat zal dat worden na deze nederlaag? Onze vroegere eilandgenoot de heer W N. Kelder, thans burgemeester van Mon nikendam, is bij Koninklijk Besluit van 31 Maart 1952, no. 98 een zeer hoge on derscheiding geworden; hem is namelijk toegekend De Bronzen Leeuw, welke op een na de hoogste Nederlandse onder scheiding is! In de oorkonde lazen wij: „Op grond van uw dappere daden, ver richt in de bezettingsjaren 1940-1945", aldus H.M. de Koningin. „(De heer Kelder) heeft zioh door het bedrijven van bijzonder moedige en be leidvolle daden in de strijd tegenover de vijand onderscheiden in de laatste maan- Texelse Boysmeuws. Boys 1 heeft zijn 2e Jubileumkruiswed- strijd gewonnen. Dit was een uitwed strijd tegen Geel Zwart 2. Het was direct te zien dat de Boys technisch sterker waren, maar door het enthousiasme van Geel Zwart duurde 't nog ruim een kwartier eer het le doel punt kwam. Een voorzet van rechts werd door de 14) uiten ingeschoten: 0-1. Kort hierna een schermutseling voor het G-idoel, welke in doelpunt werd omgezet, maar dit werd afgekeurd door buiten spel, hetgeen niet juist was. Hierna kwam G. opzetten, een schijnbaar onge vaarlijke aanval werd in een doelpunt omgezet, doordat back en keeper door het gladde veld kwamen te vallen: 1-1. In de 2e helft kwamen de Boys ge vaarlijk opzetten hetgeen na 10 min. in 'n doelpunt werd omgezet. Uit een cor ner van rechts schoot de G-r.-half on houdbaar in eigen doel 1-2. Meteen na de aftrap een snelle G-aanval, uit een voorzet schoot de G-midvoor hard in, maar het reactievermogen van onze kee per was prima en met een pracht uitval wist hij de bal te stoppen. Hierna waren de Boys het meest in de aanval en werd de G-achterhoede uit haar verband ge speeld, hetgeen tot doelpunt no. 3 leidde, welke door de 1-buiten werd gescoord. ÏO Minuten voor het einde maakte de Boys-midvoor de stand op 4-1. Einde. S.V. Oosterend. Het le wist in een lauw partijtje van Watervogels te winnen, rust 3-1 voor O. door doelpunten van Piet 2 maal en Klaas. Na de rust wist Jan nog één keer te scoren. Zondag a.s. uit tegen ZDH, we hopen, dat jullie beter spelen dan tegen W. en denk er vooral niet te licht over. Het 2e verloor van De Koog met 15-2. K. dat met bijna het le elftal in 't veld kwam, was natuurlijk geen partij voor ons 2e. We zullen dit een volgende keer anders doen. Indien er voldoende deelname is, rijdt er Zondag een bus naar Den Hoorn. Zij die mee willen moeten zich opgeven vóór morgenavond 8 uur bij C. Daalder. De trekking van de verloting is 2 we ken uitgesteld en zal nu plaats vinden op 15 Mei. SCHOOLVOETBAL De uitslagen van de Zaterdag jl. ge speelde wedstrijden zijn. Afdeling I: OLS Den Burg-Den Hoorn. 4-0; Oos- terend-CVO Den Burg: 1-0, CVOo.l.s. Den Burg 0-1; Oosterend-Den Hoorn 2-1. Afdelmg II R.K. school Den Burg-De Koog 0-2 ;De Waal-Oudeschild 1-1; De Koog-De Waal 0-2. Sommige wedstrijden hadden een bij zonder spannend verloop. Volop sporti viteit en actie. Weinig mistrappen of ketsers. Verbluffend is het gemak, waar mee de jongelui overschakelen van het ene systeem in het andere. We zijn be nieuwd naar de uitslagen van Zaterdag a.s. Hier volgt het programma: Afdeling I: Den Burg-Oosterend, 2,30-3,05 (Got- schall); CVO-D- Hoorn, 3,05-3,35 (Van Zon). Afdelinig II: R.K. Den Burg-Oudeschild, 2,00-2,35; Oudeschild- De Koog, 2,45-3,15.; De Waal-Den Burg 3,15-3,45. In deze afdeling wordt om 2 uur be gonnen, opdat om 4 uur de onderwijzers klaar kunnen zijn voor hun jaarlijks du el met Gemeentewerken, „het festijn der krakende spieren". den der bezetting op het eiland Texel toen de opstand der Georgische troepen op 6 April 1945 een toestand van oorlog veroorzaakte, waarop de Binnenlandse Strijdkrachten met goedvinden van de Commandant der Georgiërs het bestuur van het eiland over te nemen van de Burgerlijke Autoriteiten en sloot een 50- tal vrijwilligers zich bij de opstandige troepen aan, waarbij rond de haven van Oudeschild hevige gevechten plaats von den. Nadat de Duitse troepen verster king kregen uit Den Helder en de Duit se artillerie een bombardement opende op Den Burg, werd de toestand voor de Binnenlandse Strijdkrachten onhoudbaar en moest men op de boerderijen onder duiken. De Georgiërs hielden stand in en achter de duinstrook langs de Noord zeekust en werden door de bevolking van het eiland gevoed. Als Hoofd van de Binnenlandse Strijdkrachten op Texel nam de heer Kelder de leiding bij bo vengenoemde gebeurtenissen; hij nam de functie van Burgemeester op zich in de eerste dagen van de opstand en onder hield nauw contact met de bevelvoeren de officier der Georgiërs, ook nadat hij met de Binnenlandse Strijdkrachten had moeten onderduiken. Zodra de toestand het gedoogde, kwam hij weder naar Den Burg om de leiding van het Burgerlijk Bestuur in handen te nemen, nadat in Nederland de wapenstilstand was gete kend, doch op Texel de militaire macht in feite nog in Duitse handen was, zodat hij hierbij aanzienlijke risico's liep. Aan zijn leiding is het te danken, dat de chaos in de 14 dagen na het sluiten van de wapenstilstand geen bloedige gevol gen heeft gehad". Wij feliciteren de heer Kelder van harte met deze Hoge Onderscheiding. „DE KLOMP EN DE GOUDVIS" Dit is de titel van het 3 bedrijven tel lende blijspel, dat de toneelclub van Z.- Eierland heden, Woensdag 7 Mei, in het verenigingsgebouw te De Cocksdorp zal opvoeren. De première in Zuid-Eierland was een succes en daaruit mogen wij op maken, dat de toeschouwers heden even eens een genoeglijke avond wacht. MEI-INVENTARISATIE 1952 De Provinciale Voedselcommissaris v. Noordholland maakt het volgende be kend: De aandacht van landbouwers, veehou ders en tuinders wordt er op gevestigd, dat van 6-24 Mei wederom de grote In ventarisatie van Land- en Tuinbouw zal worden gehouden, waartoe alle geregis- treerden worden opgeroepen. Men wordt er op gewezen, dat de bedrijven NIET door tellers bezooht worden, zodat het op tijd op de zitdagen komen dringend no dig is. Het oproepformulier moet inge vuld op de zitdagen worden ingeleverd. Er wordt op aller medewerking ver trouwd. 55 JAAR GETROUWD Het echtpaar Jac. Buijs en Tr. Buijs- Dekker, Oudeschild, heeft 16 April zijn 55-jarig huwelijksfeest gevierd. De heer Buijs, die te De Cocksdorp geboren is, is 80 jaar, mevrouw Buijs, die in de Wie- ringerwaard het levenslicht zag, is 77 jaar. De heer Buijs is 20 jaar molenaar i geweest in polder Het Noorden. (Hij volgde destijds zijn schoonvader, wijlen de heer Floris Dekker, op). Hij oefende daar tevens de palingvisserij uit. Voorts was hij steigermeester voor de gemeente en sluiswachter voor de Dertig Polders, Eierland en Waalenburg. Zij wonen reeds 22 jaar in Oudesohild. Wij wensen hen nog vele jaren in goe de gezondheid. TEXELSE SOLEXRIJDERS NAAR BREDA Naar we vernemen zullen ook enige Texelse Solexrijders deelnemen aan de Solex Rallye naar Breda, te houden op 20 Juli. Voorts zullen enige Texelse Solexers deelnemen aan de Flevo Rallye, welke op 15 Juni door de Solexclub „Pak je Solex" te Hoorn wordt georganiseerd in samenwerking met de Solexfabneken. Hoofdprijs een Solex-rijwiel. FEUILLETON door T LODEW1JK 6). Gunst, ik ben al vergeven hoor, ik laat Harm niet schieten, voor geen hon derd meesters. Hij laat jou anders wel schieten vanavond. Hij heeft vergadering van de Boe renbond. Is dat belangrijker dan zijn meisje? Schertsend ging het gesprek tussen de twee zusters. Ze konden best met elkaar overweg en Siets mocht de nuch tere, rustige Harm, Hanne's verloofde, graag lijden. Ze wist wel dat Harm van avond een belangrijke lezing bijwoonde, maar kon niet natalen Hanne er mee te plagen. Maar nu mengde de boer zioh in het gesprek. Harm heeft groot gelijk zei hij een boer die altijd op z'n boerderij blijft zitten of iedere avond met het meid je vrijt, brengt het niet ver. Je moet tegen woordig méér in je mars hebben om in het boerenbedrijf wat te betekenen. Harm weet dat best en daar kan Hanne alleen maar zij bij spinnen. Daar moet ze dan maar een avond voor over heb ben. Die Harm boft toch maar met zo'n schoonvader plaagde Siets. De borst is mij goed genoeg, ver klaarde Hardink en sloot daarmee het gesprek en ik wou maar vast dat er zo'n vrijer om jou kwam. Aangezien dergelijke gesprekken im mer met zulk een wens werden besloten, boog Sietske zioh weer over haar boek, maar haar gedachten waren er niet bij. Er werd aan de zijdeur geklopt. Ter- laer wist wel dat de grote voordeur met de blinkend gepoetste koperen bel niet de plaats was waar bezoekers zich aan meldden. Laat maar, zei Hanne, ik doe wel even open en plagend kijkend naar Sietske hij komt toch voor mij, niet? Enkele ogenblikken later stond Ter- laer in de ruime woonkamer. Goedenavond zei hij joviaal. Hij was altijd op zijn gemak met boeren mensen. Hoe gewoner je deed, hoe beter Hij stapte op Hardink af, die rustig in zijn stoel bleef zitten. Hardink, ik ben Terlaer, ik had met Sietske afgesproken dat ik haar wat zou brengen Zo meester antwoordde Hardink nou, als je hier toch bent, dan drink je maar meteen een bakkie koffie. Moe der heeft ze net bruin. Hiermee was de vaderlijke toestem ming een feit en Frits groette de ande ren. Sietske was opgestaan, ze gaf een stevige hand. U treft de hele familie, behalve Harm, maar die vergadert. Dat weet ik, ik zag hem net in de Gouden Leeuw binnen gaan. Hij heeft me nog de groeten voor je meegegeven vervolgde hij tot Hanne. Anders niks? lacht die. De rest komt hij zelf wel brengen. Dat vertrouwde hij mij niet toe. Frits zette zich aan de tafel en moe der Anne was al druk scharrelend met het koffiegerei. Zo'n meester ergens in de kost, die zou best een bakkie lusten en had ook wel behoefte aan gezellig heid, vond ze in de goedheid van haar groot moederlijk hart. En van kindsaf opgezien hebbend tegen allen die „ge leerd" hadden vond ze het toch eigenlijk wel een eer, dat de meester daar zo ge zellig bij hen op visite zat, als kind aan- huis. Nou Hanne, begin maar plaagde Siets. Waar moet ik mee beginnen? vroeg die verwonderd. Je zat net ook ai zo gek te doen. Hij komt voor jou. Maar ik weet nergens van. Weet je dat heel zeker? vroeg Frits die wel wist dat je op de boerderij niet met gejuffer moest aankomen, en dus gemakshalve de meisjes maar met een tutoyeerde. Hij wist dat ze het hem zeker niet zouden doen, een meester blijft meneer. Och zei Hanne en bloosde tot achter haar oren ik weet niet wat jullie hebben. Ik geloof dat ik een standje tegoed heb zei Frits met een schuldig ge zicht. Een standje, waarvoor? Omdat ik altijd zo te keer ga tegen de sopranen. Hanne keek beschuldigend haar zuster aan. Jij hebt gekletst, zei ze. Lelij kerd, wat ik hier zeg, hoef jij nog niet tegen meneer Terlaer te vertellen! Het is toch wel goed dat ik het weet vond Frits. Ik heb al gedacht, wat kijken die sopranen toch kwaad naar me, en vooral die ene blonde. Jaja, daar trekt u zich nogal iets van aan! meende Hanne En trekken de sopranen er zich wat van aan? vroeg Frits. Nou, als u zo te keer gaat wel, maar later op de dijk hebben we toch wel eens verschrikkelijk veel plezier. En Suus de Bondt kan u zo sprekend na doen. we lachen ons slap soms! En dan verbeeld ik me nog dat het indruk maakt verzuchtte Frits en aanvaardde dankbaar uit handen van moeder Hardink een dampende kop kof fie, waarvan hij de geur genietend op snoof. Je moeder kan koffie zetten! zei hij tegen Sietske en daarmee had hij meteen een ereplaatsje in het hart van de kof- fiezetster. Er werd nog wat over en weer ge praat en toen kwam Frits met de boe ken te voorschijn, die hij in zijn tas had meegebracht. Vader Hardink zat weer verdiept in De Boerderij, al ontging hem niets. Moeder naaide en Hanne keek be langstellend toe. Kijk zei Frits ik heb een paar dingen meegebracht en ik weet niet of je ze kent, maar al zijn ze niet modern, je moet ze toch eigenlijk gelezen hebben, Dit is van Carry van Bruggen, prachtig zoals die 't Joodse leven beschrijft En dit is weer heel wat anders, van Top Naeff. Ken je ze? Ik heb er wel eens van gehoord antwoordde Sietske maar ik heb ze nog nooit gelezen. Ze praatten verder en Terlaer merkte al spoedig dat het meisje wel beschikte over onderscheidingsvermogen, maar dat het niet gescherpt was door het lezen van goede literatuur. Van de boeken kwam het gesprek al spoedig op de mu ziek en nu deed ook Hanne mee. Er was een radiotoestel in de kamer, maar het werd zelden gebruikt. Vader hield niet van „dat gejammer", moeder luisterde graag naar iets stichtelijks en de meisjes wisten te weinig van muziek om het goede van het inferieure te kun nen onderscheiden. Toch krijg je pas echt plezier, ook in het zingen verklaarde Frits, als je iets van muziek begrijpt, iets van de geschiedenis ervan kent, weet hoe een muziekwerk ontstaat en hoe het is op gebouwd. Hij greep in zijn tas. Hier heb ik een bundel volksliede ren, die wou ik eens op Zanglust laten zingen. Het zijn Nederlandse liederen, helemaal niet zwaarmoedig maar het zingt leuk. Kijk, ik wil wel grotere wer ken instuderen, maar de mensen moeten ook liederen leren die ze thuis kunnen zingen en aan hun kinderen leren. Jullie •hebt hier zeker geen piano? Hardink fronste de wenkbrauwen. Hij had zich altijd tegen een piano verzet. Het bracht een sfeer in huis die hij niet wilde. Het was niet degelijk, het was stads en modern. Nee zei Sietske een beetje be schaamd we hebben alleen een orgel. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 5