Cjroen 2rwarL-Jexels in het harL. IVOROL „Vriendenkring" WEK DE GAL IN UW LEVER OP Stichting 1940-1945 Texelaars wandelden hun eiland rond A HOOFDPIJN! Oud-Texelaar de Bronzen Leeuw Oosterend herdacht de gevallenen Stapelkamp sprak voor de Antirevolutionnaire Kiesvereniging ,Nederiand en Oranje" ZATERDAG 10 MEI 1952 TEXELSE 65e JAARGANG. No. 6629 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652.-Abonn. pr. f 1,80 p. kwart, -f- 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. Vele ouderen zullen, vooral aan Den Burg, wel van deze vereniging hebben gehoord. In 1900 werd ze opgericht door enige menslievende burgers. Bij meer gegoeden werd, wanneer de kas ledig was, aangeklopt om een gelde lijke bijdrage en dan werden, alleen op advies van doktoren, aan herstellende hoofden van gezinnen, versterkende middelen als melk, eieren, enz. verstrekt. Was de kas leeg, dan werd er weer met een lijst gelopen en altijd werd de com missie vriendelijk ontvangen en werd er gul gegeven. j Dezer dagen kwam het bestuur bijeen. Er werd een bedrag van f 50 gegeven aan iemand op Texel, die beide ogen heeft 1 'moeten missen. Reeds lange tijd wordt zilverpapier e.d. vergaard om hem aan een geleidehond te helpen, maar wij al len weten dat een dergelijke actie maar heel weinig opbrengt en dat het op die manier jaren duurt eer het gestelde doel is bereikt, temeer daar zo'n hond meer dan f400 moet kosten. Men heeft dan ook gemeend, dat het schenken van het geld hiervoor ook min of meer een Vriendenkring"-werk was! Moge de wens van de blinde spoedig in vervulling gaan! Wie volgt? Het geld kunt u storten op postgiro 652 t.n. van N.V. v.h. Langeveld De- Rooij, Den Burg-Texel, met ver melding: „Voor een Geleidehond", of af geven aan Bureau Texelse Courant. U zult 's morgenN „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet Uw lever een liter gul ln uw Inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt \erstopt. wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlij ke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverpllletJes De herdenkingsdag behoort weer tot 't verleden. De avond van de 3e Mei ver- toonde een beeld van medeleven met de j slachtoffers van het verzet, met hen die i hun leven voor de vrijheid gaven, ja die hun leven gaven voor een ieder on zer. En velen zullen in hun gedachten hebben voelen opkomen, wat eenmaal aan hen, die vielen, is toegezegd. De ge dachten nl. dat wij allen hebben be loofd te zullen zorgen voor hun nagela ten betrekkingen en dat zij zouden kun nen voortleven, in stoffelijke zin, op de zelfde voet, als ware hun niets ontval len. Velen, ook vnl. op Texel, hebben zich van deze plicht gekweten en zijn zich van hun verantwoordelijkheid zeer goed bewust geweest en zijn contribuant ge- worden van de Stichting 1940-1945 en i zijn dit gebleven tot op deze dag. De maand Mei staat,zoals altijd, in 't te ken van de inzamelingsactie voor de Stichting 1940-1945, dus voor de nagela ten betrekkingen van de verzetsslacht- offers. Een algemene inzameling zal er dit jaar op ons eiland niet worden ge houden, gezien het grote aantal contribu anten dat Texel bevat. De jaarlijkse kwi tanties zuLlen u echter in deze maand wel weer worden aangeboden en er wordt een dringend beroep op betrokke nen gedaan uw bijdrage met liefde en gulheid te offeren, gedachtig aan onze eenmaal gedane belofte. Het moge ons geoorloofd zijn een be roep te doen op diegenen, die geen con tribuant zijn van de Stichting 1940-'45, om, indien zij een vrijwillige bijdrage willen verstrekken, dit kunnen doen bij het plaatselijk bestuur van de Stiohting, terwijl een eventuele bijdrage ook kan worden gestort op postrekening 427611, ten name van J. Westdorp, Zvvaanstraat 8, Den Burg, met vermelding van: „Bij drage Stichting 1940-1945". Texel, Mei 1952. Namens het afdelingsbestuur J. WESTDORP Sr. Bij de Zaterdag gehouden herdenking werd de krans gelegd namens de Stich ting '40-'45; dus niet namens de Lande lijke Organisatie voor hulp aan Onder duikers. Blanke tanden - Frisse adem LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken het volgende bekend: De grote lammerenmarkten zuilen dit jaar worden gehouden op de volgende data: 19 en 26 Mei, 3, 9, 16 en 23 Juni 1952. De toelating tot deze markten ge schiedt, bijzondere gevallen uitgesloten, alleen wanneer vooraf de nodige hok ken zijn besproken. Daartoe zal de ge legenheid bestaan: a. ter gemeente-secretarie op alle werkdagen, uitgezonderd marktdagen, van 8,30-12,30 uur. b. ten raadhuize des Zaterdagsavonds van 19 tot 20 uur. c. op de marktdagen van 9 tot 13 uur aan de kiosk op of nabij het marktter rein. Verzocht wordt bij het bespreken van lammerenhokken met gepast geld te be talen. Aangiften na Zaterdagavond 20 urn- ontvangen voor de markt van Maandag d.a.v. worden niet meer ten uitvoer ge bracht. Aanvoer van de lammeren en het ove rige vee kan alleen geschieden tussen 8 en 10 uur en alléén door de Parkstraat, met dien verstande, dat de Parkstraat niet anders bereikt kan worden dan door de ingang bij de Weverstraat. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat het niet toegestaan is de lammeren te merken met teer. Texel, 8 Mei 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. Zondagochtend startten vijf Oosteren- ders, het echtpaar Dijt, mej. G. Mosk en de heren Jaap Timmer en Jn. Koopman, voor een wandeling rond Texel (60-70 km). Ze gingen via Skil en bereikten om 10,53 hei Hoornderslag. Op het strand bij De Koog moesten de drie eerstge- noemden opgeven. Een taxi bracht hen naar Oosterend terug. De andere twee zetten moedig door. om 2,40 Slufter, 5,41 de Schorren en om 7,15 Nieuweschild, waar vrienden hen met bloemen huldig den! 13 Uur tevoren waren zij daar ge start. Er was tweemaal een kwartiertje gerust. KIPPENHOK AFGEBRAND De motorrijder B. Roest ontdekte in de nacht van Donderdag op Vrijdag om streeks 12,15 uur brand op het terrein van de heer D Brans te Harkebuurt. Er stond een kippenhok in lichterlaaie. Men wist het vuur te doven, maar kon niet voorkomen, dat een zo goed als nieuwe maaimachine en een, aantal klaverruiters verbrandden. Omtrent het lot van de kippen en kuikens was volgens onze cor respondent niets bekend. Vermoedelijk zijn vonken van een hoopje bietenafval de oorzaak van dit brandje. Nr. 200. TIIEA EN KLAAS LIPS TEXELAAR WON FIETS De heer W. Grisnich, Kogerstraat, Den Burg, won een rijwiel als deelnemer aan een prijsvraag, welke werd uitgeschre ven door het dameslijdschrift .Margriet' ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 Mei op om 4,52; on der om 8,21. Maan: 16 Mei L.K.. 23 Mei N.M. Hoog water ter rede van Texel: 10 Mei 9,31 en 10.06. 11 Mei 10,14 en 10,48 12 Mei 10,57 en 11.29. 13 Mei 11,47 en 14 Mei 0.14 en 0,43. 15 Mei 0.59 en 1,36 16 Mei 1,49 en 2.35. Aan het strand is het ongeveer eer» •uur eerder boog water Klaas viert heden Zaterdag 10 Mei, zijn 6e verjaardag. Thea 2 September haar 10de. Zij wonen Schilderend 83, Den Burg Klaas gaat graag naar de Kleutersahool, maar verlangt intussen erg naar de Grote School! Als hij groot is, gaat hij zijn vader assisteren! Thea zit in de 4de klas. Ze is al vol van het komende schoolreisje! Nr. 201. YVONNE HILLEN Dit fotootje hebben wij niet zelf kunnen ma ken. Yvonne woont vele dui zenden kilome ters var» Texel nl. in Z.-Afrika, Alexandraroad, Pietermarits- burg. Natal 12 Mei a.s. viert ze haar 6de ver- jaardag Wij heb- ben haar eerste pasjes zien doen in het tuintje van „De Keet" voet Hoge- berg en later nog eens zien pootjebaden aan het Westerslag, aan de hand van va der Piet Kort daarop is de familie ge- emigreerd. Yvonne herinnert zich van Texel nog Teun Koorn Jzn., Schilder end, óf die knaap dus toen reeds veel in druk op haar heeft gemaakt! Yvonne gaat op een Engelse school, verlangt erg naar Opoe Hillen en heeft vader ge vraagd of ze niet ers op de motor naar Texel kunnen! NAAR CANADA De familie A. Helsloot vertrekt eind dezer maand naar Canada. DE WERKLOOSHEID Eind April telde Texel 126 werklozen. Van hen waren er 76 werkzaam in de D. U.W. Vorig jaar stonden op dezelfde da tum bij het Arbeidsbureau 77 werklozen ingeschreven, toen waren er 39 in de DUW werkzaam. TEXELAARS IN CANADA Het voorprogramma van Texels Bio scoop Theater brengt o.a. een filmpje van de regeringsvoorlichtingsdienst over Canada. Hierin komen enige oud-Texe laars voor de lens en wel Akke Reitsma, haar broer Henk en diens vrouw Annie de Jong. BENOEMD TOT HOOGLERAAR De heer W. Baarda, die kort voor de oorlog als student te Den Burg opmetin gen verrichtte voor het Kadaster en la ter huwde met onze vroegere plaatsgeno- te mej. M. Jonker Cd., toen woonachtig Kogerstraat, Den Burg, is benoemd tot hoogleraar in waterpassen en geodesie (landmeetkunde) aan de Hogeschool te Delft. De heer Baarda is 34 jaar en kan dus tot de jongste professoren van ons land worden gerekend. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 14 Mei as. weer zitting: 2-2,30 uur zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. S.V. Dc Koog. Jl. Zondag speelde De Koog 2 tegen Oosterend 2. Wij hebben verdiend ge wonnen. Voor morgen zal ik proberen SVC 2 als tegenstander te krijgen, zie hiervoor kastje. Morgen De Koog 1 uit tegen SVC. S.V. De Cocksdorp Morgen ontvangt het le De Koog 1 voor het Jubileumkruis, aanvang 2 uur. Terreindienst: de heren E. v. Beek, L. v. Tongelen en Jb .v.d. Berg. Na afloop wordt gehandbald tussen SVC en Zee meeuwen, aanvang 4 uur. Texelse Boysmcuws Zondag a.s. is alles vrij. Volgende week gaat Boys 1 naar WGW 2 voor het Jubi leumkruis, en die week daarop spelen zij de laatste competitiewedstrijd, nl. uit tegen Zeemacht 1 Denken de leden om de jaarvergadering welke Dinsdag a.s. gehouden wordt. S.V. Oosterend. Morgen gaat het le naar ZDH. Het is al weer een paar jaar geleden, dat we te gen deze club in competitieverband speelden. In de comp. was ons resultaat niet zo best! Waarschijnlijk gaan we met de bus, als er voldoende supporters zijn. Geef u spoedig op bij S. Keijzer, dan weet die of de bus door gaat. Volgende week Zaterdag spelen we thuis tegen Breezand Boys, aanvang 3 uur. Handbal S.V. De Koog. SVO liet ons Zondag in de steek! Mor gen hopen we op een mooie wedstrijd. De vergadering was maar matig bezocht. Het nieuwe bestuur bestaat uit: L. van Koningsveld, voorz.. K. Otten, penning meester, N. v. Heerwaarden, secr., van 8-6 tel. 39 Den Burg. Houden andere clubs daar rekening mee? Voortaan trai nen Vrijdagavond 7,30. S. V. Texel. Programma Zondag: Jubileumwed strijden Groep L. ZAP-Watervogels; Texel-Oudesluis werd afgelast. Reisclub. Op 21 en 22 Mei gaat onze reisclub per bus een 2-daagse trip ma ken met een uitstekend verzorgd pro gramma. In Arnhem wordt overnacht. Ook de Avifauna wordt bezocht. Door 't openvallen van enkele plaatsen is er voor een paar leden nog gelegenheid deze tocht mede te maken. U kunt zich opge ven bij de heer Dick Huizinga, die ver der alle inlichtingen geeft. A.s. Woensdag is de officiële datum dat onze sportvereniging 40 jaar geleden werd opgericht. Zie vooral het volgend nr. van de Texelse Courant. 17 Mei vindt de receptie plaats, 's avonds een feestavond voor leden met dames. Zondag Erewedstrijd Texel 1-West Frisia (Enkhuizen). Op een nog vast te stellen avond zul len bij ons monument onze ontvallen vrienden herdacht worden. Nadere gegevens a.s. Woensdag in dit blad. KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biechtgel7,30 Avond oefening met rozenhoedje, daarna nog biechtgel. Deze Zaterdag om 12 u. voor bereiding v.d. eerste communicanten. Zondag, 4e Zondag na Pasen. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communieuit- reiken en om 10 u. de Hoogmis. Heden geen voorbereiding v.d. eerste communi canten. Om 7 u. Meimaandlof. Deze week iedere avond om 7,30 Avondoefe ning v.d. Meimaand. Zaterdag, 16 Mei, om 12 u voorbereiding v.d. eerste com municanten. Van 6-7 u. biechtgel, om 7,30 Avondoefening v.d. Meimaand. St. Marthavereniging: Vrijdag 2,30: Annie Bakker en Nel Hin. In de week zijn de H.H. Missen om 7,30 uur. ADVERTENTIE KLOPTE NIET! In de adv. van Tuinderij Buisman stond „Prijs f 1,60". Dit waren de kosten van de adv.! BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 2 tot en met 8 Mei 1952 Geboren: Willem Hendrik Maria, zv Willem H Zijm en, Maria A. Hollenberg. Jan zv George J. Dekker en Henriëtte van den Berg. Jetske Maria Wilhelmina dv Comelis Drijver en Pietje M. Stoep- ker. Trijntje Willemina Maria dv Marti nus Verijzer en Jantje Druif. Ondertrouwd: Cornelis Blokker en Jo hanna Gersonius. Karei Roeper en Fijt- je van Egmond. Dominicus Flapper en Geertruida Anna v. Twisk. Getrouwd: Jacobus J A. Spigt en Ca rolina J. Beins. Jakob Robbers en Maria Drijver. Piet Daalder en Dieuwertje Hui zinga. Jacobus M. Witte en Catharina Bakker. Overleden: Gene. Gevonden voorwerpen: 1 padvindersriem, 1 parelsnoer (imita tie), 1 bruin windjack, 1 dekzeiltje. INGEKOMEN PERSONEN Johannes M. Brugman v. Ren/kum, Groenemdaalseweg 47 n. Schilderend 91a. Albert Compagner v. Bergensahenhoek, Hoeksekade 230 n O 154 (m. gezin.) VERTROKKEN PERSONEN Everlhardus J. Daniels v. Oudeschild 38a n. Amsterdam, v. d. Pekstraat 41-1 Immetje Vlaming v. Peperstr. 40 naar Haarlem, Middenlaan 23. Simon Roozen- daal, v. E. 46 n. Wognum C 65. Foekje Meindertsma van C 45a n. Deventer, Veenweg 12. Mijnhaidi's Hoofdpunpoeders Doos 47 cent FILMNIFUWS „LET'S DANCE" Liefhebbers van zang, dans en een ge zellig geschiedemsje zullen zich stellig niet vervelen in deze aantrekkelijke, vlotte film met Fred Astaire en Betty Hutton. Men krijgt een top-show met tal van geestige vondsten. Men heeft bv. nog nooit een tijger zo vervaarlijk ho ren brullen als in zijn „Tiger-rag". Fred is verliefd op zijn partnerin en hij tracht haar te veroveren. Acht u hem daartoe in staat? CAPTAIN CHINA Deze captain China komt in grote moeilijkheden als drie leden van zijn bemanning 'n valse verklaring afleggen, waarin hij ervan wordt beschuldigd zijn schip opzettelijk op de rotsen te hebben laten lopen. Later krijgt h.j de gelegen heid zich te rehabiliteren. Hij krijgt niet alleen zijn rang terug, maar bovendien mag hij het hart veroveren van een lief tallig meisje, dal hij op een van zijn reizen ontmoette ^'tM-r'ands Nieuw* O.a.: Plechtige wijding van de nieuwe Engelse Kerk m Den Haag. Prinsessen nemen deel aan de Jeugdruiterwedstrij- den op de Grebbeberg. Opa Klijzing wereldkampioen pijproken. Het Konink lijk bezoek aan de V.S. Beziohtigmg van de Fordfabrieken in Detroit. Grootse ontvangst in Grand Rapids en Holland. Huitenland* Nieuw* O.a.: Watersnood in Canada, Amerika en Spanje. Nieuwe muziekinstrumenten in Amerika. Televisie opnamen onder water. onderscheiden met Onze vroegere eilandgenoot de heer W. N. Kelder, thans burgemeester van Monniken dam, die bij Koninklijk Be sluit van 31 Maart 1952, nr. 98 hoog werd onderscheiden: hem werd nl. toegekend de Bronzen Leeuw welke hoge on derscheiding aan weinigen wordt ver leend. Deze hoge eer is de heer Kelder ten deel gevallen „op grond van zijn dappere daden, verricht in de bezet tingsjaren 1940-1945". UITSLAG WEDSTRIJD KINDERSPE LEN OP 5 MEI 1952 Autopedrace meisjes l-2e klas; 1. Lida Koorn; 2. Betty Groot; 3. Ria Heymans. Idem jongens, l-2e klas: 1. Kees Tim mer; 2. Henrue v.d. Hoord; 3. Dick v. Egmond. Blokjesrapen meisjes, l-2e klas: 1. J. Swarthof; 2. D. Bruin; 3 B. Groot. Idem jongens, l-2e klas: 1. H. Ruiter; 2. H Geus, 3. G. v.d Star. Autopedrace meisjes 3-4e klas: 1. Tini Raven; 2. R. Schoenmaker; 3. Tineke Tool ens. Idem jongens, 3-4e klas: 1. Ide Moer beek; 2. Robbie Beumkes, 3. Sies Sierts- ma. Ballen op bordje meisjes, 3-4e klas: 1. D Boon; 2. B. Zoetelief, 3. N. Hopman. Idem, jongens 3-4e klas: 1. C. Graaf; 2. H. Marlens; 3. I. Moerbeek. Hardlopen, jongens 5-6-7e klas: 1. B. Dorenbos; 2. Kees v. Leersum; 3. Erik Keijser. Touwtrekken, idem: 1 D. Lap; 2. H. Zijm; 3. Toon Idema. Kruiwagenrace, idem; 1 D. Eelman; 2. B Dorenbos; 3. P. Eelman. Kruiwagen met bal (meisjes) 5-6-7e klas: 1 C. v.d. Vis; 2 M. Swarthof; 3. B. Spruit. Kruiwagenrace meisjes: 1. C. v.d. Vis; 2. A. v Dijk; 3. Tim Hopman. 11 Mei Moederdag Maak Moeder blij met 'n tube HAMEA-GF.LE1 Ook in Ooslerend zijn Zaterdag de ge vallenen herdacht. Men kwam bijeen bij het plantsoen, waar de plechtigheid ge opend werd dcor Excelsior, dat enige lie deren speelde. Daarna sprak Ds Klijns- ma een kort herdenkingswoord. Nadat 2 minuten stilte in acht waren genomen, speelde Excelsior het Wilhelmus. Onder de aanwezigen merkten wij padvinders- groep De Trekvogels op. Op Dinsdag 29 April hield de Anti- Rcvolutionaire Kiesvereniging „Neder land en Oranje" een goed bezochte ver gadering in het Gebouw voor Ohr. Be langen te Oosterend, waarin als spreker optrad de heer Stapelkamp, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. De voorzitter, de heer A. v. d. Brink, opende de vergadering, liet zingen Ps. 86: 6, las daarna een Schriftgedeelte en ging voor in 't gebed. Na een welkomstwoord en in het bij zonder aan de spreker, wordt deze het woord gegeven om de betekenis van de komende Kamerverkiezingen uiteen te zetten. Wanneer een schip zich in de storm bevindt, is het van de allergrootste be tekenis dat er goede stuurlui aan boord zijn en dat zij varen op een goed kompas, aldus de spreker. Dat geldt ook voor de stuurlui op het schip van Staat. De jaren die sinds de bevrijding voor bijgingen, waren voor ons land niet ge makkelijk en de vooruitzichten voor de naaste toekomst zijn dat evenmin. De Antirevolutionaire Kamerfractie heeft de regering gesteund waar dit mo gelijk was, maar heeft herhaaldelijk moeten constateren, dat de elkan der opvolgende kabinetten, óf niet tegen de grote moeilijkheden op konden óf het goede kompas misten. Dat is gebleken met betrekking tot In donesië. Spreker betoogt dat de slechte verhoudingen met Indonesië de schuld zijn van het groeiende verkeerde beleid. Tegenover de Ambonnezen heeft de re gering haar belofte, dat deze zelfbestuur zouden krijgen in een federaal met In donesië verbonden staat, niet gehouden. Zij heeft lijdelijk toegezien toen Ambon en 't Ambonnese volk door de Republiek werden neergeslagen. De 30,000 Am bonnezen die in Nederland in balling schap verblijven zijn een aanklacht te gen de Rood-Roomse Regeerders. Critiek had spreker ook op de gevoerde sociale politiek en wonmgbouwpolitiek. De eer ste heeft zeker niet gebracht wat men van socialistische zijde de arbeiders had beloofd. Van sociale zekerheid is stellig geen sprake. Behalve de waohtgeld- en werkloosheidwet heeft men zich bepaald tot enkele noodwetten. De voor-oorlogse politiek was in dit opzicht vruchtbaar der dan de periode na 1945. De door Dr. Drees in 1947 toegezegde ouderdoms voorziening laat nog steeds op zich wachten. De gevoerde woningbouwpoli- tiek is volkomen vastgelopen. Dit wordt zelfs van socialistische zijde erkend. De toestand van de middenstanders is uiterst precair. Wanneer niet spoedig verlichting van belasting wordt doorge voerd, bezwijkt een gedeelte er van on der de lasten. Zo staat het ook met de val der grote bedrijven In plaats van nooit meer werkloosheid, zoals de so cialisten verkondigden, toen zij nog in oppositie waren, neemt de werkloosheid met de dag toe. Op 31 Maart waren er nog 153,000 werklozen. Spreker wekt zijn gehoor op, straks bij de stembus op de antirevolutionaire partij te stemmen. Het is een principi ële partij, zij wil een christelijke staats- kunde. Het is ook een partij van sociale rechtvaardigheid. Zij wil sociale wetge ving die de arbeider een recht geeft. Geen armenzorg en geen steunregeling als de regeringen in het leven riepen. Daarnaast wil zij strijden voor herstel van de economische positie van de mid denstand, van de landbouwers en de an dere groepen onzer maatschappij. Zij bestrijdt de Staatsalmacht en Staats- voogdij, zij wil een christelijke samenle ving met vrije onafhankelijke burgers. Zij wil varen op het nooit falend kom pas: het Woord Gods. Van het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt, die allen tot be vrediging werden beantwoord. Na dankgebed van de spreker, sloot de voorzitter de vergadering.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 1