TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ODD. Sportvrienden S.V.Texel maakten een 2-daagse reis Woensdag vergadering Dirk de Vries en Cor van Sijp op verkenning door J\ieu w-Zeela n d Mijnheer Pimpelmans nfl heeft alweer pech ZATERDAG 31 MEI 1952. 65e JAARGANG. No. 6635 AANGIFTE LEERLINGEN Burgemeester en Wethouders van Texed maken bekend, dat op 1 September a.s. nieuwe leerlingen kunnen worden toege laten tot de openbare lagere scholen en de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten tot een openbare lagere school moeten de kinderen vóór 1 October a.s. de leeftijd van zes jaren hebben bereikt; voor de toelating tot de openbare U.L O.-school moet de zesde klasse der lagere school zim doorlopen. De aangifte behoort te geschieden bij het betrokken hoofd der school in het tijdvak van 4 tot en met 9 Juni 1952. Burgemeeser en Wethoudsrs van Texel, De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. HET MAAIEN VAN GRASVELDJES TE OUDESCHILD Aan de bewoners van Oudeschild wordt verzocht de grasveldjes aan de dorpsstraat voor hun woningen te wil len maaien en opknappen. De Directeur van Gemeentewerken te Texel, (Ir. J. F. KIPPERMAN). VERNIEUWDE SCHAPENMARKT TE PURMEREND GEOPEND Burgemeester Mr R. Kooiman heeft Dinsdagmorgen onder grote belangstel ling de geheel vernieuwde schapenmarkt te Purmerend officieel geopend. In het openingswoord wees de burgemeester er op, dat de Purmerendse schapenmarkt op het ogenblik de op één na grootste in ons land is Tot 20 Mei bedroeg het aantal aange voerde schapen 10,000, dat is ruim 32 pet. hoger dan in 1951. Het is dan ook een wijs besluit van de raad peweest de schapenmarkt uit te breiden De heer Roeper, die namens het N. Hollands Stamboek voor Schapen. het woord voerde, zei dat Noordholland met zijn geregistreerde schapen en lammeren aan de spits staat. Hij hoopte dat Pur merend de grootste schapenmarkt van Nederland zal worden. SCHAPEN TWEEMAAL PER JAAR LATEN LAMMEREN Om zo snel mogelijk de sohapenstapel uit te breiden heeft men zowel in de VeF. Staten van Amerika als in Engeland proeven genomen om te komen tot twee maal lammeren per jaar. De Amerikaan se fokkerij Armour en Company is het gelukt om met behulp van hormonen, de moederschapen tweemaal per jaar te laten lammeren. Het schijnt, dat men het systeem van tweemaal lammeren per jaar het beste door kan voeren op bedrij ven, die de beschikking hebben over vol doende weide. (Deutsche Landw. Presse, 5 Jan 1952.) van de Raad der gemeente Texel op Woensdag 4 Juni 1952, des namiddags 2,30 uur ten gemeentehuize. Texel, 28 Mei 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. Notulen. 2. Ingekomen stukken en.mededelingen 3. Benoeming van een gemeente-ar beider in het bijzonder belast met schil derwerk. Aanbevolen worden: 1. de heer M. Hoogesteger, Oudeschild 2. de heer W. v. Engelen, Den Burg. 3. de heer W. Timmer, Oosterend. 4. Verlening van eervol ontslag aan de heer B. van der Belt als hoofd van de gemeentelijke visafslag te Oudeschild. 5. Verlening van een vacantietoelage over 1952 aan het personeel der ge meente. 6. Aangaan van een geldlening van f 125,000 met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten, ten behoeve van de uitbreiding van diverse schoolgebou wen (school voor u.l.o., school voor C.V. O. en R.K. school). 7. Toekenning van een tegemoetko ming ex art. 13 der Lageronderwijswet 1920 aan de heer A. Compagner te Het Noorden. 8. Vaststelling over 1951 van de be dragen van de gemeentelijke vergoeding voor het bijz. lager onderwijs en van de TnTTTT" Nlel krabben De helder vloeibare .1 ff" 11 Wh D D.D. kalmeert de jeuk In enkele U JU U JLseconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep In de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Nr. 204. MARIETJE BUIS Marietje viert heden, Zaterdag 31 Mei, haar 6e verjaardag. Ze hoopt dat van daag al haar vrendinnetjes haar verjaardag komen meevie ren, want ze woont daar aan de Duinweg in de buurt van de vroegere Noord batterij wel erg eenzaam' Rietje kan al best boodschappen doen, helemaal op de autoped naai ,,duip". Wat is ze dol op haar pop Roodkapje Karin, die helemaal uit Duitsland is gekom?n! Veel plezier vandaag! Dat was Woensdag 21 Mei vroeg op pad. Met de le booot vertrok een gezel schap van ongeveer 25 personen. Per T. E.S.O.-touringcar ging het door de Wie- ringermeer over Medemblik, Hoorn, daar even langs J. Pz. Coen, via Edam naar Volendam, onze eerste stopplaats, het was „koppiestied". Het eerste intermezzo hadden we op de Hoornse Jaagweg even voor Edam. Twee paarden in een brede sloot, dus stoppen om te helpen. Piet Vlaming ging daarbij in traming in een punter (roei bootje), hij krijgt wel een kans voor Hel sinki. We moesten onze pogingen opge ven en overlaten aan de bewoners daar, die beter gekleed waren voor en derge lijk nat en modderig karwei. Onze route ging langs zeer smalle weggetjes en dito bruggetjes en er werd af en toe stil geknepen. Hier en daar hoorden we 'n gilletje. De koffie in Vo lendam was goed. Op een voetbalbiljart werd een spannende matah gespeeld. Dit was in een prachtige zaak die we geheel bekeken, ook de toneel-(bioscoop)zaal. Ondanks de vele aanbiedingen om als groep in Volendams costuum gefotogra feerd te worden, waarvan geen gebruik werd gemaakt, vertrokken we richting Amsterdam, waar we al door P. Kooy's Rondvaarfcbedrijf werden opgewacht. Dit is altijd een interessante tocht in de ha ven voeren we heel dicht langs en ach ter een der grootste dokken en kregen een goede indruk van de werking daar van. Een en ander werd door een gids uitgelegd en toegelicht. Deze man sprak vlot Engels, Frans, en Italiaans dit was een werkstudent. Hierna gingen we broodeten. Vermelden we nog dat gedurende de reis voor versnaperingen werd gezorgd. Na vertrek uit Amsterdam werd ieder op een lolly getracteerd. Na een interessan te rit richting Hilversum, kwamen we daar om 3 uur aan. Wat is het in deze tijd van het jaar overal mooi. De bomen fris, mooie ver gezichten, die fraaie tuinen, schitterend aangelegd, die Arooie rodondendrons, se ringen, gouden regen. Die prachtig aan gelegde bloemperken, stemmen tot stil genieten, vooral nu de zon alles rijkelijk bescheen. In Hilversum City werd een half uur gepauzeerd. De markt werd op gezocht, want „o, die zwarte kralen", al leen maar houtjes, een lastig probleem voor Wim en Jo. Direct na het vertrek een knoertje worst voor ieder, dat was ftheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin to een nieuw leven - fit en vief vrij van pijn. Zoals Krusahen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik. zo kan zich ook bij U die welda dige bloedzuiverende werking voltrek ken Met Kruschen regelmatig ge bruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggenomen van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Krusahen bij Uw apotheker of drogist en begin morgenochtend die heil zame kuur. PREMIEREGELING INKUILMACIIINES De Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Schagen maakt het volgende bekend: Indien een nieuwe inkuilmachine is of wordt aangeschaft kan hierop premie worden gegeven. Deze premie bedraagt 20 pet van de aankoopkosten tot een na der vast te stellen maximum. Reeds eer der verstrekte premies worden in minde ring gebracht. Ook voor machines, welke het volgend jaar worden aangeschaft en in 1953 nog werken, geldt de premieregeling; later aangeschafte machines komen echter niet in aanmerking. Zowel loonwerkers als coöperaties kun nen premie aanvragen. De machine moet aan bepaalde eisen voldoen Er moeten voldoende silo's en opzetstukken aanwe zig zijn om de machine volproductief te kunnen laten werken. Er zijn nog enkele andere voorwaar den, o.a. geldt de verplichting tot het voe ren van een goede boekhouding. Nadere inlichtingen verstrekt de Rijkslandbouw- consulent, bij wie tevens de aanvraag voor premieregeling moet worden inge diend. door G. Th. Rotman 85. Maar niet zodra was hij in de stad, of de stier stootte hem tegen z'n elleboog waardoor meneer Pimpelmans z'n stuur kwijtraakte. Met suizende vaart stoof de auto regelrecht op het stopsein af, zodat de verkeersagent in allerijl benen moest maken om niet vermorzeld te worden. om op te kikkeren. We waren nu op weg naar Arnhem, onder veilige hoede van onze le navigator Gerrit. Om even 6 uur bereikten we ons ho tel „H.O.V.I.". Onze kamers werden op gezocht, even gezellig nakletsen en daar na gezamenlijk warm eten. Ook weer 'n bewijs van goede organisatie. Het was in orde en het was weer uitermate gezel lig. De avond was voor ieder vrij maar het overgrote deel ging naar de IJsre- vue en hebben daar intens genoten. Een aantal onzer nam na afloop nog deel aan een contactavond van de Arnhemse Voet balvereniging ..Hertog Hendrik", waar met een gezellig dansje deze avond werd besloten. Donderdag,als gewoonlijk later dan op het plan was uitgestippeld, werd uit Arnhem vertrokken, richting Wagenin- gen, om een bezoek te brengen aan de Grebbeberg, waar we bloemen brachten bij het graf van onze onvergetelijke vriend P. Kikkert. Vandaar ging het larrgs de Rijndijk naar Wijk bij Duurstede, waar we bij de bekende molen aankwamen en koffie gingen drinken. Daarna naar het nieuwe A'dam-Rijnkanaal, waar we langs de machtige ,,Irene"-sluizen kwamen Een prachtstuk werk! Langs een lieflijk landweggetje zouden we de reis vervolgen, maar de weg liep dood Wat is die Jan Daalder daar be kend in die streek, hij had trouwens al gewaarschuwd Dus terug Nu kwam het in orde en ging het via Houten het Utrechtse binnen. Prachtige wegen, mooie landstreken, het bleef een lust om met een gezellige club als die van ons, zo'n toer te maken. Het doel was nu Alphen a cl. Rijn, waar we eerst weer op krachten kwamen, koffie en brood, ge noten op een terras aan de Oude Rijn Een werry met 4 man en stuurman, was in training, iets nieuws voor ons. Avifauna werd bezocht, de roep die daarvan uitgaat wordt door ons beves tigd, we hadden tijd tekort» maar we hebben daar genoten. Om 4.30 uur via Leiden naar Haar lem, passeerden ,,de Vecht" Een hoge hefbrug over de Rijn. Om 6 15 uur wa ren we binnen deze veste en zochten Ho tel Leeuwerik op waar we heel gezellig op ons diner hebben gewacht, dat we, eenmaal op-gediend, ons uitstekend lieten smaken. Om ongeveer ha'lf tien werd de terugreis ondernomen, na eerst een ge deelte der Texel Radio-uitzending in de autobus te hebben beluisterd Te half 12 waren we bij de boot. waar we op de aankomst van dc juichende fan faremannen wachtten cn een gezellige terugreis was gewaarborgd door het suc ces van de le prijswinnaars. We hebben een onvergetelijke trip ge had. De leiding en voorbereiding was in goede handen De dames hebben met kennis van zaken de versnaperingen ge kozen. Een verrassing gemaakt voor ie der in de vorm van een grabbelton. Voor alles niets dan lof! Dat een dergelijk gebeuren de vereni ging sterker maakt, de geest van elkaar begrijpen en zich naar elkaar regelen wordt bevorderd, is duidelijk. In deze geest zullen we ook onze club trouw die nen te blijven. Dat dit mogelijk is, be wijst een gezamenlijk genieten van al het schoons dat de natuur ons biedt en van de wil tot een ongestoorde harmo nie. Een extra pluim dus voor Dick Huizin- ga, G. Wilner en de onafscheidelijke stuwkracht W. v. Zeijlen Nogmaals on ze dank. PEPERMUNT (Nadruk verboden) 86 Een eind verder was juist 'n nieuw sigarenmagazijn geopend en de verver was juist bezig, dit feit op het winkel raam wereldkundig te maken. Letter voor letter vloeide uit zijn kunstvaardige hand en zozeer was hij in zijn werk ver diept, dat hij niets van het rumoer ach ter zioh hoorde Wc komen met de middag .n Waihi aan en zullen eerst maar eens lekker eten. Maar dat. is niet zo gemakkelijk, er is maar één hotel en dat lijkt nogal deftig En als we in de hal lopen, zeg ik al te gen Cor, dat is niets voor ons, je krijgt niets te eten en een flinke rekening. Maar Cor dacht, dat moeten we toch ook beleven! Nou, dat is dan gebeurd. We moesten eerst een half uurtje wachten en toen werden we aan lafel geroepen. Eerst kregen we soep. Een mooi bord met op de bodem wat soep! De volgende gang was beter, aardappel, met meer dan één, met vlees en groente. De aardappe len worden -hier heel gekookt, wat nut tig is, want toen ük hem doorsneed, bleek hij hol te zijn Ik keek eens raar Cor, die was met een tomaat aan het vechten en die hij om 't leven niet lust en dacht zo, het kost misschien wel wat, maar ik heb dan toch lol voor m'n centen Nog een bordje pudding en 't feest was gehouden. We betaalden per man 12-6 wat onge veer f 7 is en hadden 's avonds veel hon ger. We zijn vandaag naar Waihi-beach ge reden, wat ongeveer 7 mijl en een prach tige weg was. Waihi-beach is ook weer een plaatsje in opkomst, veel nieuwe huizen en wat altijd vreemd aanvoelt, de huizen vlak aan het strand. We gaan weer in een kamp en zitten misschien 25 meter van het strand af, bii de Mount was het nog dichter. Het weer wordt weer mooier, de volgende dag is het druk aan het strand. Maar het water is nog koud. Wat we bij de Mount en ook hier wel zien is surfing. je kunt hier van die dingen huren, het is een soort plank en je ziet ze ook met rubber overtrok ken van ongeveer een halve meter breed en een meter lang. Je ghat er een eindje de zee mee in en als er een flinke golf komt en je bent daar midden in, ga je op dat ding liggen en hij brengt je tot op het strand terug. We blijven hier 2 dagen, 2 echte zomerse dagen. Liggen overdag aan het strand en gaan 's avonds nog een einde lopen. Want al is het hier strand, een klein eindje verder zijn het rotsen en kun je weer een flink eind de lucht in komen. De tweede dag werd er een circus en een zweefmolen opgetrokken vlak bij ons en dat geeft 's avonds een hele drukte. In het circus was 'n kracht patser, die had 'n instrument met stalen veren en wie dat volledig uit kon trek ken kon 50 pond verdienen Cor had wel zin in die 50 pond en probeerde het maar het ging niet. Toen deed die man het dan maar en hij gebruikte niet de volle hand, maar alleen de wijsvingers! De zweefmolens hier zijn Amerikaans, d.w.z. alléén voor kinderen. We zijn toen weer verder getrokken naar Thames. Dit is geen grote trip, het is 60 mijl, maar -het is de mooiste welke we tot nog toe gemaakt hebben. De weg slingert tussen de bergen door terwijl al les mooi begroeid is. Soms door ravijnen waar de bergen aan weerskanten lood recht omhoog stijgen Later wordt het wat vlakker, maar Thames ligt toch ook weer aan de rand van de bergen. Het ligt ook aan het water, maar is geen bad plaats. Het water is zelfs zo smerig dat je er niet in zwemmen kunt. Dit komt hoofdzakelijk van de rivier de Thames, welke er veel modder of slik in brengt Dc zee is niet diep en met ruw weer komt de modder weer bo-ven. En het waait pittig als we daar zijn. We nemen dus maai een kijkje in de stad. Hier vind je meer oude huizen, deze stad dankt zijn ontslaan aan het goud, dat vroeger in de bergen gevonJen werd. Nu is het een rustig s adje. We vinden ook hier weer een kamp en de volgende dag gaan we een grote trip maken, naar Auckland en zelfs nog verder. Naai Auckland is 100 mijl over gouJe weg. i en tamelijk vlak land. Hoe dichter we Auckland naderen, hoe meer auto's op de weg en in Auckland wordt het lastig. Ik wou graag het kamp nog even zien waar we geweest zijn toen we pas in New- Zeeland kwamen, maar het is niet te vinden. Auckland is erg uil gebreid, het is de grootste stad van New-Zeeland, telt 200,000 inwoners en is ruim ge bouwd Van het kamp naar de city was 7 mijl en vrijwel alles huizen, daar komen we dus niet uit. We gaan dan maar door de stad heen en even kijken naar de vlieghaven, waar we zijn aangekomen Hier is nog wel wat te z<en, er komen hier schepen van alle landen. Tegen de avond trekken we verder en als het 8 uur is zitten we aNveer 40 mijl van Auckland af Wel een beetje verder dan de bedoeling was, ik had naar de weg gevraagd, maar we hadden het bord waar we moesten afslaan, niet gezien. We hadden naar de Eastern Beach ge wild, maar zitten dan nu in Beach- lands. Dit is een badplaats v.elke pas in opkomst is. Het is een mooie gelegenheid, maar ver van de bewoonde wereld Het strand is bij hoog water met langer dan 100 meter en 3 meter breed en alléén langs trappen te bereiken. Bij laag water kunnen we om de rotsen heenlopen en vinden verder weer een strandje Za terdagsavonds wordt er zelfs 'n film ge draaid. Er is een aardig gebouwtje met wat ouwe stoelen en banken er in Nor maal komt in iedere bios eerst het En gelse volkslied en de Koning op 't doek. Hier is het alleen het volkslied en op het doek komt niets. Maar de mensen gaan evengoed staan, dat hoort hier zo. Maai bij een volgend stuk duikt ineens de Ko ning op! De mensen lachen maar, maai de helft staat al weer. Dan komt de man die de film draait zijn excuus aanbieden, hij heeft blijkbaar een fout gemaakt En de rest verloopt goed. We zijn hier Vrij dagsavonds aangekomen en Zondags morgens vertrokken we weer. We had den het best naar de zin, rnaar er was geen kamp, zodat we steeds ergens om water moesten vragen. We beginnen nu ook aan de laatste week en trekken weer een beetje op huis aan. Eerst zoe ken we de Eastern Beach nog op, wat dé badplaats van Auckland is en waar het dan ook bar druk is. Het is een mooi strand en met hoog water kun je hier fijn zwemmen. Maar met laag water moet je er wat voor over hebben, want dan is het water zeker 500 meter weg. We hebben het gelopen en dat was geen onverdeeld genoegen. Het was geen zand maar rots, iets wat ze een Koraalrif noe men denk ik en erg saherp aan de voe ten Ik liep erg voorzichtig, maar New- Zeelanders lopen veel op blote voeten en voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor dat onderwijs, ingevolge art. 103, 2e lid, der Lager-onderwijswet 1920. 9. Vaststelling van de 11e en 12e sup- pletoire begrotingen voor de dienst 1951. 10. Vaststelling van de 4e en 5e sup- pletoire begrotingen voor de dienst 1952 11. Verlening van machtiging aan het bestuur van het Alg. Weeshuis tot het opnemen van een 16-jarige. 12. Vaststelling van de 2e wijziging van de Veeverordening, in verband met het laten loslopen van rammen 13. Vaststelling van een sohadever- goedmgsverorderung. 14. Stemming over een wijziging van de tarieven van de N V. T.E.M. 15. Stemming over de vaststelling van de balans van de N V. T.E.M. per 31 December 1951, alsmede van de verlies- en winstrekening over 1951 16. Stemming over het verlenen van machtiging aan de directeur van de N. V T.E.M. tot het aangaan van een geld lening. 17 Intrekking van het raadsbesluit van 28 December 1951, no X, tot het verlenen van een garantie ten behoeve van de bouwspaarder G Bakker Pzn., te Den Burg. 18 Overdracht van te Oudeschild, Oosteiend, Den Hoorn en De Koog ge legen grond aan de Woningbouwvereni ging Texel voor de bouw van woning wetwoningen. VLIELAND WEER PAARDRIJDEN Naar wij vernemen komt de heer P. B. J. Berkenmeyer, directeur der Holland se menagebedrijven binnenkort weer met een aantal rijpaarden naar Vlie. Ook zullen weer toohten per luxe Jan Ple zier gehouden worden. Naar wij verne men zullen er geen geregelde diensten meer gehouden worden naar de Texelse boot op het strand v.v. per Jan Plezier. O.i. heeft de directie hiermee een stap in de goede riohting gedaan, daar het vervoer van passagiers van en naar de boten op het terrein der autobusonderne- m.ngen thuishoort. Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennies op zak... Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan.... de lof die ze voor Rennies heb ben. Innemen doen ze die tabletjes on opvallend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook U! ik zag er dan ook verscheidene die blijk baar nergens last van hadden. We maakten hier ook van 't Oud in 't Nieuw mee, maar daar is weinig aan. Lr worden wat kinderen voor de micro foon gehaald, die moeten dan wat zin gen. maar als het 10 uur is, is de pret af. We liggen dus op tijd in bed. De volgende dag (Nieuwjaarsdag) ma ken we weer een grote sprong, want we hebben besloten de laatste 4 dagen de oude vrienden nog eens op te zoeken. We gaan eerst naar Hendrik Donker, die nug steeds zijn zelfde baas heeft en daar best tevreden is. We komen er na de middag aan en hij is met de tractor be zig om hooi te keren, maar zet die dirèct maar stop. We gaan later eens even boeren", er is veel gras van 't jaar, veel regen geweest en de meikerij is best. Hendrik heeft een goede kans op sjèr- melking, de plaats gaat dan in tweeën, ieder de helft, de jongens hebben het best naar de zin en moeder is nu ook goed gewend, alles is dus oké. De vol gende dag krijgt Hendrik weer vrij, maar na het eten gaan we weer verder naar Drent, een Drentenaar, die wel eens bij ons kwam. Zij werken met z'n Uveeën op de farm, twee broers en heb ben sjèrmelking voor 20 pet. Dat is dan alléén melken. Moet er verder wat ge daan worden dan wordt dat extra be taald. Ze zijn goed tevreden, verdienen goed, maar met de baas vlot het niet erg. Ze melken samen 100 koeien wat niet te veel is, maar van 't voorjaar waren er nogal wat met zere spenen, zodat ze er soms 20 met de hand moesten melken. En daar is de aardigheid gauw af. Gerrit Drent zit hier al drie jaar en heeft ook deze plaats voor hun samen opgedaan. Maar Lucas Drent is met z'n gezin later gekomen, die zit hier 10 maanden Ze hebben een meisje van 7 jaar, dat hier dus naar school gaat en dat spreekt geen woord Hollands meer! Ze "erstaat het nog wel, zei haar moeder, maar geeft veel gemakkelijker antwoord in 't En gels. Ook Anneke van Piet Keesom be gint al aardig krom Hollands te spreken. Als we daar weer een dag geweest zijn, gaan we naar de Gebr. v.d. Star die hier nog niet lang zitten, maar ook al best gewend zijn. Ze melken ook samen 100 koeien (de Waikato hangt van koeien aan mekaar) en vinden dat het nogal ge- makelijk gaat, zij wilden er nog wel wat bij hebben! Zo is het in Holland wel niet dat je aan 100 koetjes niet genoeg werk hebt met z'n tweeën! We gaan daar van daan nog even bij onze buren aan, dat is A. Kik, die zit 9 mijl bij ons vandaan en lopen dan Vrijdagsavonds 12 uur binnen. We hebben dan de Zaterdag en de Zondag nog om een 'beetje bij te komen. In totaal hebben we dan 989 mijl gere den, veel gezien, geen lekke banden of motorstoring gehad en zijn goed bruin geworden Als we weer thuis komen, liggen daar voor mij alleen 16 brieven en een stuk of wat Tesselaars en die week er op komen er nog 8 brieven bij. Daar zijn er verschillende die vragen of ik eens een beetje uitvoerig terug wil sahrijven, nou geduld maar. Ik besluit met to zeggen, dat ik het hier best naar de zin heb, dat vrijwel al le Hollanders hier goed tevreden zijn en dat degene, die emigreert deze kant op, er geen spijt van zal hebben. Verder al len het beste toegewenst van D. DE VRIES, Te-Awamutu, Nieuw-Zeeland.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 3