Bruin worden Het Vak-onderwijs SLOTACCOORD "in [West-Friesland Nieuwe vinding voor plantenbezitters Enkele nuttige wenken Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam Internationaal congres besprak Rupsenplaag in Joegoslavië JAARVERGADERING en tentoonstelling van de Vereniging ter bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland De afdeling Texel van de Vereniging ter Bevordering van Vakopleiding in West-Friesland verzorgt deze keer de jaarvergadering en de daaraan verbon den tentoonstelling van de gemaakte proefwerkstukken en de resultaten van de eindexamens van de leerlingen die dit jaar him diploma behaalden. Voor verschillende vakken o.a.: tim meren, schilderen, metselen, machine- bankwerken, smeden, wagenmaken. U kunt hier een overzicht krijgen van wat jonge vaklieden in enkele jaren, het zij na het verlaten ener nijverheidsschool of gewone lagere school, in de practijk en in hun vak reeds bereiken aan vak kennis en handvaardigheid. De Vereniging ter Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland ver zorgt reeds 44 jaar op deze wijze die tak van technisch onderwijs. De jongens, die bij deze Vereniging zijn aangesloten, werken normaal over dag bij een patroon en zijn door een overeenkomst als z.g. contract-leerlingen ingeschreven. Verdeeld in 2 groepen: A. die van de L. school direct bij een pa troon gaan werken maken een leertijd door van 3 jaren. „A-opleiding". B. zij die reeds een 2-jarige dagschool, nijverheidsschool hebben bezocht, komen nog 2 jaar als contract-leerling te wer ken. „B-opleiding". Jaarlijks moeten zij een werkstuk ma ken wat dan op de tentoonstelling te zien is. Deze opleidingen zijn kosteloos, evenals die van de avondtekenschool, welke in de wintermaanden van 1 Oct. tot 1 April, naast de werkplaats oplei ding - gedurende die tijd - verplicht is gesteld als aanvulling voor hun techni sche en theoretische kennis. De Vereniging verzorgt naast de werk- plaatsopledding nog 10 van deze avond- tekenscholen, door geheel West-Fnes- land, van welke scholen ook op deze tentoonstelling een grote inzending van tekenwerk van alle vakken te zien is. Er is een gezonde wedijver om te ko men tot de beste prestaties en die wor den dan ook beloond met een prijs, dit geldt ook voor de gemaakte werkstuk ken. Voor die ouders, die zich geplaatst zien voor de moeilijkheid, wat hun zoon verder zal moeten gaan doen of in welk vak hij zal gaan beginnen, is hier een ge legenheid om eens te bekijken wat voor mogelijkheden er zijn. Ook moet een ieder, die eens overtuigd wil worden van het feit, dat de liefde voor het vak nog niet is verdwenen, hier gaan kijken wat jonge vaklieden in op- leiding^ juist nu in deze tijd daar een grote behoefte aan is, presteren om zich verder te bekwamen tot bekwame bruik bare mensen in de maatschappij. De tentoonstelling is geopend op Za terdag 26 Juli en Zondag 27 Juli a.s., telkens van 1 tot 9 uur en Maandagmor gen van 9-1 uur. FEUILLETON door T. LODEW1JK 26.) Verscheidene leden van het ge zelschap kwamen met wensen en Ada schoof achter de vleugel en speelde, ter wijl de anderen geboeid luisterden. Plot seling zei ze: U als laatste nog.... me neer Terlaer, zegt u het ditmaal. Frits stond op en kwam naar de vleu gel toe. Dat Scherzo van Ohopin, dat je laatst speelde in de pauze, met dat mooie psalmodiërende thema er in weet je nog? Dat is mijn lievelingsstuk. Goed, zei ze, als jouw lievelings stuk zal ik het ook spelen. Hij ging zitten en luisterde. Ada speelde brillant, maar ditmaal scheen het alsof ze zichzelf overtrof. Hartstoch telijk en droevig tegelijk klonk de mu ziek van de Poolse meester en Frits droomde weg. Hij zag de anderen niet meer, zijn ogen staarden als in trance naa>- de slanke figuur van Ada, die haar lenige vingers over de toetsen deed glij den en hem verplaatste in een toverwe reld Het bleef even stil, toen de laatste toon was weggeklonken. Ada bleef op de kruk zitten, het hoofd gebogen, als nog in de ban der muziek. Frits liep naar h^ar toe en vatte haar hand. Dank je wel.zei hij.dat was Ja, antwoordde ze bijna fluisterend, ik wéét wel wat het was. Toen klonk het luid applaus der an- U kunt ook hier alle gewenste in lichtingen krijgen en degene die een werkstuk willen kopen kunnen ook te recht. Behalve het reeds genoemde biedt de tentoonstelling U verder nog stands op het gebied van keukens door de fa. Eecen, Oudkarspel. Bouwmaterialen door J. C. Rab N.V. en Bakkers Ijzer handel. Alles zeer interessant en een be zoek overwaard. Wij verwachten U. Uw bezoek wordt op hoge prijs gesteld. Voor de liefhebbers van kamerplanten bespreken wij een nieuwe Nederlandse vinding, een zeer doelmatige bloempot, de „Provistapot", die in samenwerking me: Prof. Sprenger na veeljarige proef nemingen tot een volledig bruikbaar ar tikel is geworden, vervaardigd door de N.V. Nederlandse Glasfabriek Leerdam. Deze bloempot bestaat uit een speciale binnenpot van aardewerk en een buiten- pot van glas. Giet men water tussen de beide potten in, dan verspreidt zich dit in de poreuze wand van de binnenpot en de plant kan er zich naar behoefte van bedienen. Dit berust op het principe, dat de wortels van alle planten over een be paalde zuigkracht beschikken, waardoor ze water onttrekken aan voorwerpen of stoffen, die het vaak zeer sterk vasthou den. Problemen, als de vraag of een be paalde plant veel of weinig water nodig heeft en verzorging in de vacantie men behoeft slechts de buitenpot te vul len en de plant kan weken vooruit! zijn hiermee opgelost. Hier gebeurt dus geheel iets anders, dan wanneer men zijn bloempotten in een bak met water zet. Dan immers is spoedig het waterniveau in bloempot en bak gelijk. Naast een gemakkelijke verzorging bleken bv. een doeltreffende bemesting toevoer direct naar alle wortels en verzekering van voldoende luchttoevoer voordelen te zijn. Men dient er wel op te letten, dat planten, die reeds wortelvilt tegen de potwant vormden, wel overgeplant kun nen worden, maar men moet dan de ruimte tussen de potkluit en de wand van de nieuwe pot met goede grond aanvullen en stevig aandrukken. Er mogen geen ruimten in de aarde over blijven. De aarde verzuurt dan niet en er kun nen zich geen algen vormen. Het water in de buitenpot blijft steeds op kamer temperatuur. Aesthetisch zal de pot in elk interieur een uitstekend figuur slaan. Deze nieuwe pot geeft de Nederlandse fabrikant met recht reden tot trots en wij twijfelen er niet aan, of ze zal spoe dig algemeen gebruikt en gewaardeerd worden. deren. Ada stond op en dankte met een stralende glimlach. Kom kinderen, zei de voorzitter, 't is bedtijd. Tot de volgende repetitie, en welterusten allemaal! De dag van de uitvoering naderde met rasse schreden en Frits ging door het leven als een blij en gelukkig man. Van Sietske had hij een brief ontvangen waarin ze hem enthousiast verslag uit bracht van haar belevenissen daarginds. Het speet haar dat ze al weer zo gauw terug moest, de tijd vloog om maar ze zou toch erg blij zijn wanneer ze weer bij hem was. Ze was opgetogen over het grote nieuws van zijn benoeming en erg blij dat ze tijdig in Amsterdam terug zou zijn om het afscheidsconcert van Brede- rode mee te maken. Hij zat 's avonds thuis te luisteren naar de radio, toen hij het portier van een auto hoorde dichtslaan en even later de bel door het huis schrilde. Verrast liep hij naar de deur.wie kon daar zijn? Tot zijn prettige verbazing zag hij Ada voor zich staan. Dag! zei ze, dat treft, dat je thuis bent. Ik dacht zo bij mezelf, zo'n stro weduwnaar is natuurlijk overal te vin den behalve thuis. Ik zit dikwijls 's avonds alleen thuis antwoordde hij. Arme eenzame stakker.... dan is het maar goed dat ik je even kom op zoeken. O, ik voel me helemaal met een zaam, zei Frits en voelde opeens dat dit niet bijzonder hartelijk klonk. Hij voeg- A 1 „Hoe bruiner, hoe mooier!" Dat zeg gen al die mensen, die 's zomers uren lang in de zon liggen te bakken, te bra den en te stoven. Ze hebben zich met ge lukzalige gezichten zo plat mogelijk uit gespreid in de heimelijke verwachting, dat ze er straks belangrijk vlotter en sportiever zullen uitzien dan ze oor spronkelijk deden, aldus de Wieringer Courant. Helaas, blonde mensen kunnen zoveel ultraviolette stralen tegelijk niet goed verdragen. Jeuk, pijn en het daarbij be horende slechte humeur zijn maar al te spoedig het gevolg. De huid is in het begin knalrood, na een paar dagen be ginnen de slachtoffers met grote lappen te vervellen. Roodharige mensen zijn in dit opzicht nog gevoeliger. Zij worden na overmati ge zonbestraling werkelijk ziek. Al spoe dig klagen zij over gebrek aan eetlust, over slecht slapen en wat nog erger is, vaak krijgen zij barstende hoofdpijn en flinke koorts. Pas na een week komen de blaren onder een dikke laag poeder tot genezing. Met verstand. Wanneer men een beetje kalm aan begint en wanneer men de duur van het zonnebad geleidelijk uitbreidt, kan dit alles zeer wel worden voorkomen. En is er „haast" bij het bruin worden, dan kan men zich insmeren met de daar toe onder weidse namen alom in de han del zijnde oliën. Het is echter niet zo, dat deze middelen zelf een bruinkleurend vermogen bezitten. Dat moge in de ad vertenties en op de verpakkingen wel eens zo worden voorgesteld, maar de snelheid en intensieve pigmentatie treedt alleen op, doordat deze producten het mogelijk maken, dat de zon zonder onaangename bijverschijnselen langer dan onder gewone omstandigheden op de huid kan inwerken. Een uitzondering vormen natuurlijk de werkelijk bruin kleurende smeersels, die echter met was sen weer verdwijnen! Zomersproeten. Tegen de ultraviolette stialen kan men zich beschermen door gebruik te maken van een donker gekleurde strooipoeder. Een geschikte samenstelling voor zulk een poeder is: zinkoxyde 15,0, magnesi- umcarbonaat 2,5, bruin ombra 6,0, rode oker 1,0, gele oker 1,0, talk 25,0. Zonderlinge strepen. En geen eau de cologne ir. het zonne bad. Dat is een uitstekend middel voor oude dames om in een overvolle trein nieuwe energie op te snuiven, maar on der invloed van het felle zonlicht kunnen er de raarste dingen mee gebeuren. In deze welriekende vloeistof bevindt zich namelijk bergamotolie, die de huid on der inwerking van zonnestralen vlekkig doet verkleuren. Door het gebruik van eau de cologne zijn er al heel wat zonnebaders thuis gekomen met de meest grillige vlekken, Bim en Bam hebben zo juist het verhaal gelezen van de Kalif van Bagdad, die rondreisde op een vlie gend tapijt. „Hadden wij ook maar zo'n tapijt," zeg gen ze tegen elkaar. Ze rollen hun vloerkleed op, dragen het naar buiten en gaan er op zitten. „Vlieg dan kleedje!" roepen ze, maar natuurlijk gebeurt er 'niets en Bim en Bam zijn erg teleurgesteld. De vrien delijke ooievaars vinden het zielig voor de kleintjes en ze pakken ieder 'n punt van het kleed in hun snavel en kijk, daar vliegen ze de de lucht in, met Bim en Bam. Zo vloog het tapijt tenslotte tochal werd het een klein beetje gehol pen! de er dan ook haastig aan toe, maar daarom vind ik het wel erg gezellig dat je me komt opzoeken. Toe, doe je jas even uit. Nou aarzelde ze, zou ik dat doen? Ik kom maar voor. Ja, je hóéft niet, ik zal je mijn gastvrijheid niet opdringen schertste hij maar nu je er toch eenmaal bent en als je geen haast hebt, waarom zou je dan niet even blijven? Nu vooruit dan maar besloot ze. Frits hing haar mantel op, ze schikte nog vlug even iets aan haar strak kapsel en volgde hem naar de gezellige zitka mer, waar een leeslamp brandde en het verlichte schaalvenster van de radio haar toewenkte. Sjonge, wat heb je het hier toch gezellig zei ze rondziend zo echt het nestje van het jonge paar. Ze liep vrijmoedig door de kamer heen. Dat is een mooie pastel, zeg, die je daar hebt. En dit beeldjeze nam het voor zichtig in haar handen en bekeek het liefkozend. M'n compliment voor je smaak, Frits. Of is het Sietske's smaak? Van ons allebei, zei hij wat stug. Bij Sietske was het nog niet zo ont wikkeld, maar die heeft dat wel aan geboren. Ze had altijd een hekel aan le lijke dingen. Trouwens, in die boerderij van hen was er nogal wat heel mooi antiek. Ik houd niet van antiek zei ze geef mij maar modern. Ohroom, lich te tinten, moderne schilderijen. Je moet eens op mijn flat komen kijken, Frits, ik wil jouw oordeel wel eens horen. Jij vreemde figuren en zonderlinge strepen op hoofd, hals, schouders en handen, zo dat zij de indruk maakten van wilden op het oorlogspad. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 27 Juli. H. Missen in Den Burg 7.30 uur, en de Hoogmis om 10 uur; in Oosterend alleen om 7.30 uur en in Den Hoorn alleen gezongen om 10 uur. Com munie uitreiken in Den Burg om 7 en 9 uur en voor de Mis van 7.30 uur nl. 7.15 en na deze Mis om 10 uur en in de bijkerken alleen onder de Missen. De uitreiking in Den Burg begint vooraan. Biechtgelegenheid in Den Burg voor de Mis van 7 tot 7.15 uur in de bijkerken voor en eventueel na de Missen. Heden de 8ste Zondag na Pinksteren. Collecte voor de benodigdheden en sieraden. Lof ter ere van St. Jan de Doper met roz. voor de zondaars van de parochie en het gebed om priesterroepingen. Maandag 28 Juli. Mis om 7 en 8 uur. Dinsdag 29 Juli. Mis om 7 en 8 uur. Woensdag 30 Juli. Geen Mis om 7 uur maar alleen Comm. uitreiken en Mis om 8 uur en om 7.30 uur in Den Hoorn. Om 7.30 uur Jos. Lof. Donderdag 31 Juli. Geen Mis om 7 uur maar alleen Comm. uitreiken en Mis om 8 uur en ook om 8 uur in Oosterend. Biechthoren van 7 tot 8 uur. Vrijdag 1 Augustus. Eerste Vrijdag. Com. uitreiken om 6.30 uur Om 7 en 8 uur gezongen Mis t.e.v. het H. Hart. Eerste Vrijdag Lof om 7.30 uur. Geen Mis in Den Hoorn. 7.30 uur Lof in Oosterend. Zaterdag 2 Augustus. Eerste Zaterdag. Communie uitreiken om 6.30 uur. Om 7.30 uur eerste Zaterdagoefening. Biecht horen van 5 tot 9 uur op de hele uren en om 7 en 8 uur. Geen Mis in de kapel. MELDT U TIJDIG VOOR CANADA! In de winter van het vorig jaar vroeg in Canada een der Parlements-leden aan de Minister voor de Immigratie of hij enkele immigranten kon helpen, die ge strand waren. De Minister antwoordde dat deze personen naar Canada waren gekomen zonder dat vast stond dat er voor hen werk zou zijn. Hoewel de rege ring geen verantwoording kon aanvaar den voor emigranten die op goed geluk het land binnenkomen, zou hij toch het mogelijke doen de gestranden aan werk te helpen. De betrokken immigranten waren in dit geval Engelsen; uit het voorval blijkt echter wel dat het voor immigranten die 's winters het land binnenkomen niet gemakkelijk is om werk te vinden, met name in de landbouw. De bedrijvigheid op de Canadese boerderijen begint in het voorjaar. Om moeilijkheden als bovenge noemde te vermijden, dient het vertrek der emigranten dus in de eerste maan den van het jaar, d.w.z. in het vroege voorjaar, plaats te vinden. Zowel van Ne derlandse als van Canadese zijde wordt al 't mogelijke gedaan om dit te bereiken, maar 't spreekt vanzelf dat er met 't oog op de plaatsing der emigranten nog veel werk verzet moet worden, hetgeen een tijdige aanmelding vereist. Het zal voor velen op dit ogenblik, nu het hoog-seizoen is in het landbouwbe drijf, misschien niet gemakkelijk zijn om zich voor aanmelding vrij te maken. Toch is het beslist noodzakelijk dat zij die enige zekerheid willen hebben dat zij in 1953 kunnen vertrekken, hiertoe het werk een ogenblik onderbreken, daar aanvragen voor emigratie naar Ca nada, die na September a.s. worden in gediend, niet meer in behandeling ge nomen kunnen worden. Het is daarom dringend aan te raden, zich zo spoedig mogelijk, liever vandaag dan morgen, aan te melden. TEXELSE MARKT Den Burg, aangevoerd werden op Maandag 21 Juli 1952: 140 Lammeren f 56.f 65.-, 80 Schapen f 90.- f 110.-, 3 Koeien f 600.f 700.-, 48 Big gen f 40.f 65.-, 7 n. Kalveren f 45. f 60.-. bent tenminste wat dat betreft nog on bedorven, die kennissen van mij vinden iets alleen maar mooi wanneer het totaal geen gelijkenis vertoont met wat het eigenlijk moest zijn. Frits verontsohiudigde zich even en scharrelde in de keuken, produceerde weldra koffie. Ada dronk met welbeha gen. Prima zeg, jij bent een ideale man. Daar heeft Sietske voor gezorgd haastte zich Frits ik had alleen de melk maar te warmen. Er staat genoeg koffie-extract voor een maand. Je hebt een beste vrouw vond Ada houd haar maar in waarde, Frits. Frits vond die aansporing wel wat overbodig, maar terwijl hij naar Ada zat te kijken, die daar volkomen op haar ge mak koffie zat te drinken in zijn huis kamer, drong het vaag tot hem door dat er voor waardering verschillende maat staven zijn. Sietske en Ada waren eigen lijk niet met elkaar te vergelijken, zo totaal verschillend. En hij bemerkte, dat hij de een zowel als de ander bijzonder waarderen kon Natuurlijk, van Sietske hield hij, terwijl Ada. De bezoekster verklaarde het doel van haar komst. Men wilde Brederode bij zijn afscheid een hulde bereiden. Voor zitter Lannooy zou hem toespreken, de wethouder voor kunstzaken was ook aangezocht, en nu zou het bestuur ook graag willen dat Frits een woordje zei tot zijn leermeester en voorganger. Kort, Frits, en niet officieel! je weet wel, hartelijk en persoonlijk. Bre derode houdt niet van poespas, en jullie kent elkaar goed genoeg om te weten Nu moeten wij niet denken, dat al leen de groene blaadjes in de Texelse duinen van rupsen te lijden hebben ge had; op het internationaal congres van entomologen, dat in de zomer van 1951 te Amsterdam heeft plaats gehad, deed de vertegenwoordiger van Yougoslavië de verontrustende mededeling, dat in zijn land een rupsenplaag was uitgebro ken. De veroorzaker, een Amerikaanse rupsensoort, Hyphantria cunea, tast de boomgaarden aan en verricht hier enor me schade. Aan het einde van de zomer staan talloze bomen kaal. Zij zijn over dekt met de vuilwitte spinsels der rup sen. Vruchten dragen deze bomen in het geheel niet meer. Als de rupsen de bo men hebben kaalgevreten, begeven zij zich naar de naburige landbouwgewas sen. De maisteelt, die in Yougoslavië zeer belangrijk is, heeft ook reeds ern stig van deze rups te lijden. De plaag verspreidt zich met een snelheid van on geveer 40 km. per jaar en doet ook in Oostenrijk al belangrijke schade. Het is te verwachten, dat dit insect, dat in de USA een grote verspreiding heeft, zich in een groot deel van Europa thuis zal gevoelen en zich met grote snelheid ver der zal verspreiden. Gezien de ernst van de schade is het van groot belang, dat deze verspreiding met alle ten dienste staande middelen wordt voorkomen. Dit is alleen mogelijk als direct krachtdadig wordt ingegrepen. Gelukkig heeft de European Plan Pro tection Organisation zioh de zaak aan getrokken. De Directeur-Generaal van deze internationale organisatie, die in Parijs zetelt, heeft de situatie ter plaat se opgenomen. Op een conferentie, die hiervoor is belegd, is besloten dat You goslavië en Oostenrijk technische en fi nanciële hulp zullen krijgen om de plaag me: bespuitingen te bestrijden. In de U. S.A. zullen parasieten, de natuurlijke vijanden dezer rupsen, worden verza meld en ter beschikking van de getrof fen landen worden gesteld. Zwitserland heeft aangeboden om technici voor de bestrijding op te leiden. De hoop is gerechtvaardigd, dat het door deze samenwerking zal gelukken de plaag te onderdrukken en de rest van Europa te vrijwaren voor een nieu we gevaarlijke vijand van land- en tuin bouw. Ook voor ons land met zijn inten sieve fruitteelt is er veel aan gelegen, dat deze internationale bestrijdingsactie tot volledige uitroeiing van de haarden zal leiden. Texelse Roysmeuws. Training: We hebben nu een rust pe riode van 6 weken gehad en nu oegint het weer tijd te worden om ons op de komende competitie voor te bereiden. In de resterende weken moeten wij nu in tensief aan de training deelnemen, op dat wij in de competitie '52-'53 geen gek figuur zullen slaan. Daarom Boys, Don derdagavond allemaal present. De asp. training begint om 7 uur welke tot 8 uyr duurt, direct daarna de overige leden. Laten we afspreken dat zonder geldige reden geen mens op het appél ontbreekt. Handbalnieuws SVC. Zonder één van onze beste /oorhoede- speelsters moesten we Vrijdag om 8 uur de strijd aanbinden tegen Zeemeeuwen. Reeds na 5 minuten spelen wist een Z.- adspirantje met een mooie bal ons met 1-0 achter te stellen. Ondanks een krach tig SVC offensief wisten we, mede door de prima Z. keepster dit niet in punten uit te drukken en konden zelfs niet ver hinderen dat we met de rust met 3-0 achter stonden. Na de rust weer een fel aanvallend SVC dat toen toah ook gauw de moeite door een doelpunt beloond zag. Wat Z. echter niet verhinderde om direct hierna hun 4de doelpunt te scoren. In een vlot hoog tempo werd de tweede helft gespeeld, wat voor S nog 2 doel- nunten opleverde en voor Z nog 1. Zo kwam met 5-3 voor Z het eind van deze sportieve wedstrijd. Vooral Cowrie, onze keepster, heeft eer pluim verdiend. Nel zullen we de eerstvolgende wed strijd wel moeten missen, doordat ze op de terugweg zo ongelukkig kwam te val len dat ze door Dokter Feikema moest worden behandeld. Van harte beterschap Nel. Deze week spelen we thuis tegen Den Hoorn. De datum wordt vroeg ge noog bekend bemaakt. wat eoht is en wat décor. Nu, Frits had helemaal geen bezwaar. Dat kwam in orde. En toen zaten ze el kaar een ogenblik aan te kijken. Zou Ada nu opstaan en weggaan? vroeg Frits zich af. En hij betrapte er zioh op dat hij dat niet prettig zou vinden. Hij stond op. Heb jij mijn gramofoonplaten-ver- zameling al eens gezien? Nee, laat eens kijken wat je hebt. Er zal wel niet veel jazz bij zijn, denk ik zo? Een paar heel goede Amerikaanse platen. Maar de rest is klassiek. Meest Beethoven, Chopin, wat liederen van Shubert en Schuman, en wat van De bussy, Ravel, en ja.... Rachmaninoff. Hou je daarvan? Ik heb z'n Tweede Pianoconcert. 1 Frits!toe, zet op. Wou je het graag horen? Erg graag.'Het lijkt me ideaal. Al les zo rustig hier, wij met z'n tweeën, en dan die muziek.... toe Frits, mag ik dan nog wat blijven? Ze was bijna kinderlijk nu, dacht hij, en bijna had hij met z'n hand gestreken over heur haar, toen hij zei: Natuurlijk, graag zelfs. Ze nestelde zich behaaglijk in haar fauteuil, stak een sigaret op, terwijl hij de pick-up klaarmaakte en voorzichtig als waren ze van porselein, de platen uitzocht en opzette. Weldra ruisten de eerste tonen van de muziek door de ka mer, machtig, aangrijpend, met een on dertoon van diep verlangen. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4