Texelse hoofddracht De gemeente Texel besloot tot aan koop van de voormalige Doopsgezinde Pastorie in de Parkstraat te Den Burg „Het Masker" gaf badgasten goede indruk van het Texelse Amateurstoneel Barneveldse weekmarkt 100 jaar Pluimveestad in feestcostuum Drukkerij Texelse Courant Op voorstel van B en VV heeft de Raad gistermiddag besloten tot de aankoop van de voormalige Doopsgezinde Pastorie aan de Parkstraat te Den Burg voor de som van f 12000. In dit gebouw wil men tijdelijk het Bureau Gemeentewerken onderbrengen in afwachting van de bouw van een nieuw Raadhuis. B en W schreven inzake deze aangele genheid aan de Raad o.a.: De voormalige pastorie doet sedert 1945 dienst als postkantoor. Binnenkort zal dit kantoor echter worden overge bracht naar het nieuwe en bijna vol tooide gebouw aan de Parkstraat hoek Nieuwstraat. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het gebouw na aankoop te bestemmen tot ambtswoning voor de burgemeester. Een nader onderzoek heeft echter uit gewezen dat het daartoe minder geschikt is. De verbouwingskosten zouden nl. een te groot bedrag vorderen. De nog steeds groeiende taak van de gemeentelijke overheid heeft 'n langzame, maar zeke re uitbreiding ten gevolge gehad van de personeelsbezetting. Hierdoor is de tota le in het raadhuis beschikbare ruimte in gebruik genomen. Het is dan ook zeer bezwaarlijk het voor gemeentewerken nieuw benoemde en verder nog nodig geachte personeel een redelijke werk ruimte te bieden. Reeds thans is een aan zienlijk gedeelte van het archief onder- ONDERWIJSNIEU VVS Mej. A. v. d. Sterre is niet te Den Hoorn tot onderwijzeres benoemd, zoals op de le pagina gemeld wordt, doch te Oosterend. Voor de vacature te Den Hoorn zullen nieuwe sollicitanten worden opgeroepen. Mej. P. Druif werd benoemd tot onder wijzeres aan de o.l. school te Z.-Eierland De heer W. Boon is benoemd tot waar nemend hoofd der o.l.s. te Z.-Eierland, wegens ziekte van de heer De Vries De heer Hopman tot waarnemend on derwijzer te Oudeschild. De heer Jn. Bruin tot waarnemend on derwijzer aan de o.l.s. te Den Burg. Donderdag 17 Juli bestond de beroem de Barneveldse weekmarkt honderd jaar. Bameveld, vanouds vermaard door de dodensprong van Jan van Schaffelaar, heeft zijn welvaart te danken aan een eenvoudig dier als een kip. Toch was het in 1852 toen de weekmarkt op 17 Juli geopend werd niet dit pluimvee, dat om een speciale markt vroeg. In die da gen waren de schapenmarkten de hoog tijdagen en niet te vergeten de boter markt. Uit een vergeeld archiefstuk blijkt zelfs, dat er in 1854 nog maar een 4000 kippen in Barneveld waren en340 honden en 1400 katten. De veestapel dei- Barnevelders bestond verder uit 2000 koeien, 1500 kalveren, 1900 varkens en 400 geiten. In 1853 was de aanvoer van boter 32000 ponden. Ter schapenmarkt kwa men in 1854 10,850 hamels, 5,783 ooien en 3960 lammeren. Voorts werden op de markt verhandeld 987 keuen, 127 var kens en 260 paarden. Er was toen dus een schapen-, boter-, varkensmarkt (elke week) en de paar denmarkt (tweemaal per jaar) nog over gebleven. Wel werd er in 1855 geschre ven ..Door gunstige omstandigheden en enige Tandelsliefde is onze botermarkt voor gped gevestigd", maar het zou de kip worden, die de bloeiende botermarkt verdrong, waarmee niet gezegd is, dat de botermarkt aan dit beest zijn onder gang te wijten heeft, want die was een gevolg^van de opkomst der boterfabrie- ken. Een zusje van haar is er voor terug gekomen, nl. de kaasmarkt voor de Gel derse Vallei, welke vorig jaar geopend werd en om de 14 dagen te Barneveld ■>houden wordt. De handel in pluimvee en eieren nam lieverlede toe, aanvankelijk als on derdeel van de botermarkt, die gehouden werd onder de overkapping van de eeu wenoude Schaffelaarkerk. In December 1906 kwam er bij de raad van Barneveld een verzoek binnen van kooplieden in eieren om een speciaal gebouw voor de eiermarkt te bouwen. Op 17 April van dat jaar besloot de raad over te gaan tot de bouw van een overdekte eiermarkt, waarvan de kosten begroot waren op f 1625... De tegenwoordige- ,,oude" eierhal werd in 1913 gebouwd f 11,120,60. Spoedig moest er ook een pakhuis gebouwd worden. In 1929 werd begonnen met de bouw van nog een eier hal, welke zijn voorgangster in grootte nog overtrof. Er scheen dus iets gebeurd te zijn in Barneveld. En dat was er ook. In Barne veld was het kwaliteitsei ontdekt. Het is moeilijk te verklaren, maar een feit is, dat de kippetjes in de Gelderse Vallei waarvan Barneveld het hart is, prachti ge eieren legden en leggen. „Het is de grond, die het doet", zeggen deskundi gen. Dit kwaliteitsei had de aandacht op de Londense markt getrokken. Exporteurs zagen goede kansen en Barneveld voer er wel bij. Tussen die eieren zag men hier en daar een bruin ei en nu wilden de omstandigheden het, dat er verband gelegd werd tussen die goede kwaliteit n de bruine schaal. Het bruine ei n productie van de Barnevelder kip ~d favoriet. De roem van de Barne- bgr de kip nog steeds bleef niet tot Europa. Weldra kwamen er agen uit Noord- en Zuid-Amcrika, gebracht in de kamer van de directeur van gemeentewerken. Afgezien van het feit dat dit in het algemeen ongewenst moet worden geacht, is het bovendien in hoge mate storend bij de werkzaamhe den. Het raadhuis is in feite te enenmale ongeschikt om de gemeentelijke diensten langer te herbergen. Het is om deze re den dat de plannen om te komen tot de bouw van een nieuw raadhuis al thans intern meer vaste vormen be ginnen aan te nemen. Thans kan een tussentijdse oplossing worden verkregen door de aankoop van de voormalige Doopsgezmde pastorie aan de Parkstraat, waarin bv. tijdelijk het bureau gemeen tewerken zou kunnen worden onderge bracht. Aangezien het nieuwe raadhuis is ge projecteerd op de plaats van het huidi ge kan een gedeelte van het aan te ko pen gebouw wellicht tevens worden ge bruikt om één of meer afdelingen van de secretarie in onder te brengen geduren de de tijd van de sloping en de nieuw bouw van het raadhuis. Wij hadden gaarne het gebouw in zijn geheel aangekocht, doch dit bleek niet mogelijk, aangezien de Doopsgezinde ge meente het gedeelte, omvattende de gang, reeds had verkocht aan de Fa. F. Zegel te Oudeschild. De ondergrond van het perceel behoeft niet te worden aan gekocht, aangezien deze reeds eigendom van de gemeente is. De Doopsgezinde ge meente heeft echter tot 1 Januari 1964 het recht van erfpacht. De Doopsgezinde gemeente vraagt voor haar opstal een prijs van f 12000. Dit bedrag is wel is waar niet laag, doch geenszins onredelijk te noemen, aldus B en W. HONDERD JAAR GELEDEN Honderd jaar geleden droeg een zeer groot aantal Texelse vrouwen nog de Texelse kap, nu moet u ze met een lan taarntje zoeken! Maar.... Dinsdagavond a.s. zal het in Den Hoorn, Texeis Zuide lijkste dorp, wemelen van de blinkende kappen en de zijden petjes, die de boeren vroeger opzetten als ze de schapen had den gemolken! En al die echtparen zul len acte de presence geven bij het oud- Texelse volksspel Strijd om de Man en de Vrouw, waaraan iedereen, Toerist en Texelaar naar hartelust kan meedoen! (Zie ook de adv.) VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 14 tan. 19 Juli 1952: 316 kg schol; 126 kg tong; 4 kg tarbot; 12 kg schar; 340 kg bot; 1360 kg garna len; 200 kg puf garnalen; 506 kg krui kels; 2100 kg kokhanen; 4% kg zalm; 16 kg geep; 167 kg makreel. KOGERSTRAAT GEDEELTELIJK EEN-RICHTING-VERKEER In verband met de restauratie van het perceel Kogerstraat 1 zal de Koger- straat vanaf de Witte Kruislaan tot aan de Stenenplaats door auto's, motorrijtui gen, wagens en vee slechts in één rich ting mogen worden bereden, nl. vanuit Den Burg. Het genoemde verkeer zal dus ge bruik dienen te maken van de Witte Kruislaan, Wilhelminalaan en-of Waal- derstraat.. Deze maatregel viel te ver wachten, waar voor het genoemde pand een steiger is geplaatst, die de toch al zeer nauwe straat nog smaller maakt. LAMPIONOPTOCHT TE DE KOOG Door de VVV „Texel" zal Maandag avond te De Koog vermoedelijk een lam pionoptocht worden georganiseerd. U ge lieve even op de raambiljetten te letten. Azië, Afrika, kortom, het Barnevelder ei was beroemd geworden over de gehele wereld. Deze roemruchte jaren duurden voor Barneveld ongeveer van 1920 tot 1930. De verregaande inteelt verzwakte lang zaam maar zeker het ras. De legcapaci- teiten werden minder en de zakelijke Barnevelder verkocht altijd nog liever tien witschalige eieren voor 5 cent per stuk (f 0,50), dan 8 bruinschalige voor 6 ct. per stuk (f 0,48) en zo won de beste legkip het op de duur van de Barnevel der. Deze verandering kon niets meer af doen aan de betekenis van Barneveld als centrum van eier- enpluimveehandel. Ook vandaag is te Barneveld nog steeds de grootste vrij eiermarkt en de groot ste pluimveemarkt van het land. Het is nog heel gewoon, dat'er in een paar uur tijds en millioen eieren omgezet wordt, terwijl de pluimveemarkt in het drukst van het seizoen aanvoeren haalt welke de 50,000 overschrijden. Alle provincies zijn op Donderdag in Barneveld verte genwoordigd. Een dergelijke handel trekt bepaalde industrieën aan, zoals kist- en cartonna- gefabrieken, welke men dan ook te Bar neveld vindt, evenals enorme broede- rijen, fok- en vermeerderingsbedrijven, pluimveeslachterijen, e.d. En zelfs een sexschool, waar onderwezen wordt, hoe men in ijltempo vaststellen kan, of een eendagskuiken een hennetje of haantje is, een kunst, welke tot voor kort alleen de Japanners nog maar machtig waren. Sinds vorig jaar is er te Barneveld ook een coöperatieve eierveiling, terwijl er tijdens het broedseizoen ook een pluim- veezakenbeurs gehpudéh wordt. Barneveld kan men daarom dé in dustrieplaats van kippen en eieren noe men met al wat daarmede samenhangt. Geen wonder dus, dat Donderdag 17 Juli de honderdste verjaardag van de Barneveldse weekmarkt een bijzonde re dag voor de Barnevelders was. De burgemeester, mr C. E.E. Kuntze, schet ste in een toespraak de betekenis van de markten en huldigde diverse perso nen, wier werk van grote betekenis is ge weest voor de bloei van de Barneveld se eier- en pluimveemarkt. RESULTAAT VAN FLESSEN- WERPERS Er wordt nog al eens een fles op het strand verbrijzeld. Dezer dagen werd een jongetje van de overkant door een glas scherf ernstig aan een voet verwond. KERKDIENST N.H. GEMEENTE DEN HOORN WORDT UITGEZONDEN Zondag 10 Augustus, aanvang half 11 zal het I.K.O.R. een dienst in de N. H. kerk van Den Hoorn over de radio uit zenden. Voorganger is Ds J. A van Bo ven. TOREN HOORNDER KERK KRIJGT GOEDE BEURT De gemeente Texel heeft besloten tot het schilderen van de toren der N. H. kerk van Den Hoorn. De gemeenteschil ders zijn reeds bezig. RESTAURATIE TOREN TE DE COCKSDORP De heer H. Daalder, aannemer, is in opdracht van de Dienst Gemeentewerken begonnen met de restauratie van de to ren der N.H. kerk te De Cocksdorp. Het kerkgebouw zelf wordt door de kerke lijke gemeente gerestaureerd en dit werk vordert reeds goed. DE HEER AKKERMAN NAM AFSCHEID De heer C. Akkerman, hoofd van de o.l. school te De Koog, die als zodanig te Landsmeer is benoemd, heeft dezer da gen afscheid genomen van de Oranje vereniging te De Koog, waarvan hij een reeks van jaren voorzitter is geweest. Een actief voorzitter, die veel voor deze zo populaire vereniging heeft gedaan. Ten huize van de heer J. P. Eelman aan de Minister Ruisweg, werd hij wegens zijn verdiensten hartelijk gehuldigd en als blijk van waardering werd hem een fraaib vulpen aangeboden. HET STRANDFEEST TE DE KOOG Ondanks de zeer koele Noordenwind bestond voor het strandfeest, dat Woens dagmiddag te De Koog werd gehouden, grote belangstelling: er konden 150-200 werkstukken worden beooraeeld. De ju* ry, die werd gevormd door Toeristen en Texelaars, had het heus niet gemakke lijk! Er waren leuke prijzen en alle deel nemende kinderen werden onthaald. Bui ten mededinging wrocht een oudere bad gast een keurige zeemeermin, die door een welbewuste Neptunus mét drietand werd geleid. De jury was zeer erkente lijk voor de geste van de heer Jan Maas, die een badhokje beschikbaar stelde. VANDAAG VOOR HET LAATST! HEDEN geven De Gooise Wagenspe lers „onherroepelijk" hun laatste voor stellingen: vanmiddag om half vijf wordt in het Park te Den Burg een sprookje voor de kinderen opgevoerd ouderen mogen natuurlijk ook komen kijkn! en vanavond wordt voor volwassenen ge speeld. Het gezelschap trekt eerst in vol ornaat door ons dorp: om kwart voor 8 wordt op de Groeneplaats gestart, de nar gaat als heraut vooruit, gezeten op een écht Texeis peerd. De route is als volgt: Groeneplaats, Binnenburg, Hoger- straat, Gravenstraat, Warmoesstraat, We verstraat, 'Binnenburg, Groeneplaats, Parkstraat, Park. Heeft u ze al gezien? Het spel is zeer boeiend. STRIJD OM DE MAN EN DE VROUW NU OOK IN OOSTEREND Hedenavond zal in Oosterend op het terrein van kamphuis „De Roezemoes" aan de Peperstraat het oud-Texelse volksspel Strijd om de Man en Strijd om de Vrouw worden gehouden. Er zijn heel wat badgasten in het dorp en daar om heeft het bestuur van de Chr. Mu ziekvereniging „Excelsior" gemeend him een leuke attractie te bieden. „Maar ook de inboorlingen zijn welkom", aldus be richt men ons. Eerst zal de muziek een rondgaang door het dorp maken. Het ligt in de bedoeling dit feest iedere Za terdagavond te herhalen. Ei zijn aardige prijzen te winnen. BEKRONING WERKSTUKKEN Op de tentoonstelling van de Vereni ging ter bevordering van het Vakonder wijs in West-Friesland (zie artikel le pa gina) werd het werk van de volgende Texelse adspirant-vaklieden bekroond: Th. Witte Jzn., Molenstraat, loodgie ters-zinkwerk: le prijs met lof. C. Mole naar Thzn., Nieuwstraat, timmerwerk: le prijs met lof. L. Bruin G.Jzn., Koger straat, metselen: 2e prijs. W. Rauwerda, Redoute, mach. bankwerker: 2e prijs. G. A. Keijser, De Waal, loodg.-zinkw.: 2e prijs. Geslaagd van het leerlingstelsel: Schilderen: J. W. Dooren, Wilhelmina laan, A-opl. Timmerlieden: F. v. d. Meer Oudeschild en D. v Heerwaarden, „Lan- gebos", Kogerweg, A-opl. Mach. Bw W. Rauwerda,.Redoute", A-opl. Metselaars: L. Brum G.Jzn., Kogerstraat, A-opl. Mach Bw.: P. de Wit, Den Hoorn. B-opl. Smeden: C. Slaman, Oudeschild, B-opl. GESLAAGD De heer F. Brinkerhof, Burgerhout straat, Den Bufg, deed te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor de acte Engels l.o. Hij werd opgeleid door de heer F. Seidel. Evert J. Bolt, Oosterend, deed met gunstig gevolg examen voor het Mid denstandsdiploma. Hij werd opgeleid door de heer W. J. van Beijeren. Geb. Boogaard, Kaapweg, De Koog, deed met gunstig gevolg toelatingsexa men voor de Machmistenschool te Vlis- singen. Het Middenstandsdiploma werd behaald door Koen en Cor de Rooy, te Oosterend Aart Slegh, Den Hoorn, Mw. Peeters, Kogerstraat, Den Burg en mej. Aly Ide- ma, Schoonoordweg, Den Burg. Marian Backer Ad., en Corrie Bakker Joh. Dd., beide te Oudeschild en Annie Bruin Jacd., Stenenplaats te Den Burg, deden met gunstig gevolg examen voor het MULO-diploma. P. B Doornbos, André Ran, beide te Den Burg, slaagden voor hulpmonteur te Amsterdam. De heer Janse, onderwijzer aan de ULO alhier, behaalde te Den Haag de acte Handelskennis l.o. DE TONEELGROEP „HET MASKER" heeft onze badgasten, die de grote zaal van „De Oranjeboom" Donderdag na genoeg geheel vulden, een kostelijke avond bereid met de opvoering van „De Nieuwe Veearts", het blijspel in 3 be drijven van P. L. van Prooijen-Bogaerds. De hele geschiedenis speelt zich af op de kapitale boerderij van Dirk Ver hoeve (de heer P. Haker). Deze welge stelde boer heeft 2 dochters, Hannie (mej. Marianne v.d. Slikke Pd.) en Miep (mej. Ellie Verstegen Dd.) en een zoon (de heer Bertus Heerschap). Hannie, de oudste dochter, die zo'n jaar of 24 zal zijn, wordt het hoofd op hol gebracht door de plaatsvervangende, pas-afgestu deerde veearts (de heer Cor van der Kerkhof). Zij opent nog wel de brieven van Bram Vermeer (de heer Kees Koet sier), die als agrariër in Frankrijk aan de slag is gegaan en binnenkort naar Holland zal terugkomen, maar de inhoud interesseert haar slechts weinig meer, nu „de nieuwe veearts" in haar leven is gekomen. Deze jongeman heeft de laat ste jaren in Den Haag gewoond en dat is 'm wel aan te zien! Hij verzint de meest romantische verhalen, welke Han nie gretig accepteert. Papa heeft een stal in het Noorden des lands, enfin, hij is van een adellijke stam. Het zusje Miep, dat zo'n jaar of 16 zal zijn, heeft het drukker met haar konijnen! Als Bram uit Frankrijk terugkeert betrapt hij Hannie, voor wie hij een kostbare ring heeft meegenomen^jnet de held harer dromen. Hij weet het: 't is uit. Papa is er helemaal niet over te spreken, dat WEER EEN TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN De Feestcommissie van Skil is reeds bezig met de voorbereidingen van 'n in September te houden tocht voor Ouden van Dagen. Evenals vorig jaar belooft het weer een onvergetelijke dag te wor den. Tochten maken kost echter geld en aangezien er nog een paar duiten ontbre ken, doet de feestcommissie een beroep op de burgerzin der Oudeschilders. Bij dragen kan men aan een der bestuursle den doen toekomen. Natuurlijk zijn ook giften van buiten Skil welkom! De dorpsgenoten boven de 65, die aan het uitstapje willen deelnemen, gelieven zich vóór 1 Augustus aan een der be stuursleden op te geven. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER ELIAS. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 27 Juli 1952 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Gymlokaal, Molenstraat De Koog 9,30 uur Ds Janse 20 uur Ds de Jonge van Zaandam, (Jeugddienst) De Waal 11 uur Ds Janse Oudeschild 10 uur Weleerw. Heer Vroeg in de Weg, van Krimpen a.d. IJsel. Maandcollecte kerkvoogdij Oosterend 8,30 uur Ds Klijnsma, Jeugd dienst. Maandcoll. v.d. kerkvoogdij 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte v.d. kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds A. de Jonge van Zaandam De Cooksdorp 9,30 uur Ds Soesan Extra coll. v.d. restauratie v.d. kerk Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan Bediening v.d. H. Doop. Extra coll. v.d. restauratie van de kerk GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 7,30 u. Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds P. Robbers van Rotterdam GEREF. KERK (onderh. art. 31. K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Ds J. M. Kroes, uit Dalfsen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds S. M. A. Daalder zijn oudste dochter zo met de veearts flirt en de tante, die sinds de dood van haar zuster de huishouding op de hof stede voert (mevr. Breet-Fiddelaar), evenmin. De verrukte dochter wordt diep ontgoocheld als een onderwijzer verklapt, dat de nieuwe veearts een be drieger is, een nietsnut, de eeuwige stu dent, die nog nimmer is afgestudeerd en dat niet alleen: hij onthult dat de dandy de zoon is van een hard-ploeterende kruidenier en dèt doet (voor de dochter met het hoge hart) de deur hermetisch dicht. De nieuwe veearts neemt de be nen. Amor heeft het intussen beter voor met Bram en de jongste dochter des hui zes: zij worden vrij zwaar verliefd op elkander en het slot is, dat Bram de helft van de grote boerderij krijgt aan geboden. Het spel. De nieuwe veearts was onovertrefbaar goed. Wat had hij deze avond een succes. Een rol, die dit ook nog vrij jonge lid uitnemend lag, ja, die voor hem geknipt was. Een ieder amuseerde zich enorm om zijn manier van optreden. Alle lof dus! Verhoeve's rol werd door een oude, beproefde kracht uitnemend uitgebeeld. Een grote rol die knap werd vertolkt. Ook hier dus een goede opvatting van de verre van gemakkelijke taak, waar dikwijls strijd en spannng moesten wor den uitgebeeld. In zijn opemngswoord had de voor zitter, de heer M. Moojen, opgemerkt," dat „Het Masker" deze avond vnl. het woord zou geven aan haar jonge krachten. Welnu, de jonge krachten hebben ge speeld zo goed als zij konden en gezien hun spel beschikt deze toneelgroep over jong bloed, dat haar nog vele prestaties waarborgt. Nemen wij bv. „Hannie". Deze figuur werd voortreffelijk naar vo ren gebracht door een jeugdig lid, dat als wij ons niet vergissen, Donderdag avond voor het eerst een dergelijke be langrijke rol was toebedeeld. Zij speel de vol gratie, zij toonde het klappen van de zweep al behoorlijk te kennen. Haar mimiek was ook best. En datzelfde kan gezegd worden van „Miep", een nog jeugdiger lid. Die twee komen ér wel! Ze speelden vlot en voelden het hoe en waarom goed aan. Regisseur P. L. S. Stechweij kan nog veel met hen berei ken. „Jaap" was de leergierige zoon, die veearts wilde worden. Hij speelde lang niet slecht. De tante was de kalme, rus tige figuur, die er wezen moest om de temperamenten der anderen nog scher per naar voren te brengen. Dat deze de vote schoonzuster niet alleen wilde blij ven en door Verhoeve tot vrouw werd gekozen, viel wel te verklaren. Zij ver diende het ten volle Een wel zeer dankbare rol had Mees ter Mierema (de heer H. C. Prins). Laat die nu ook een oogje op de tante heb ben! Het gras werd hem echter tijdig voor de voeten weggemaaid. Er is veel vrolijkheid ontketend om de dwaze han delingen van deze merkwardige man, die het toch zo goed meende! Het spel van „Bram" was verdienste lijk, hier en daar vlekte nog wat kunst matigs aan zijn figuur, maar dat stoorde practisoh niet. „Maartje" (mej. Nettie Boon) was een opgewekt dienstmeisje en Jan de Post (de heer Jaap Schotanus) een leuke snuiter, die het hart van het daghitje wist te veroveren. Het zeer kor- le rolletje van Teun de knecht werd keurig vertolkt door de heer Cor Mant- je, een nieuwe kracht van „Het Masker". Zoals gezegd was het een succesvolle avond. Dit stuk zal op 14 en 21 Augus tus worden herhaald. Als er dan weer zo gespeeld wordt en de grime weer wordt verzorgd door de heer Venis, Schagen, zullen de Maskerianen opnieuw veel bijval te oogsten hebben! De avond werd besloten met bal o.l.v. Henk Craanen's Band. De stemming was weer prima. Nog treurende over het verlies van mijn lieve enige dochter, irof mij wederom een zware slag in het plotseling overlijden van mljTT ge liefde man Pieter Boon Dzn in de leeftijd van ruim 68 jaren „Zalig zijn de zacht- moedigen, want zij zul len het aardrijk beërven" (Mt. 5 5) J. BOON-Schot De Waal, 24 Juli 1952 De begrafenis zal plaats vinden op het kerkhof van De Waal op Maan dag 28 Juli om 2 uur. Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden van onze lieve Broer, Schoonvader, Zwager en Oom Pieter Boon Dzn Fam D. C Vos-Boon A. Betsema C. Eelman Wed J. Boon-Eelman Fam J. P 'Pijpers- Schot Fam M. Bremer- Schot Neven en Nichten Texel - Den Haag, 24 Juli 1952 Voor Familie-Dru kwerk slechts één adres De Vereniging van Vrien den van het Zuiderzee museum te Enkhuizen zoekt voor haar kleder drachtcollectie een Brieven onder no. 249 aan bureau van dit blad. TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Jonge hanen en oude kippen te koop gevr. A N. PI ats- man, Poelier, Koogerweg 36, Telefoon 139 Te k. gevr. een tweeschaar- wentelploeg Adres te bevr. aan bur. v.d. blad Aangeb. bloembollen, schraagjes, lat ten en slieten J. Hoogewo- ning, Hallerweg 3 Gev portemonnaie met inhoud Tegen adv.kosten terug bij C. Ran, Warmoesstraat 47 Te koop gevr. een i g.st.z. rijzadel J. Smit, Molenstraat 37, Den Burg Verloren rood zakboekje van O'end naar Den Burg. Gaarne te rug aan C. Daalder School straat 15, Oosterend Wie heeft André Buis zijn drie wieler fietsje uit de speeltuin meegenomen Graag terug Nicuwstr. 45, Den Burg Beste aardappelen te koop P. v.d Slikke Westerweg Ned. Herv. meisje b.z.a. voor Vrijdags of enkele of alle dagen Brieven onder no. 248 aan bur. v.d. blad Aangeb. watertank inh. 1000 I. D. C. Witte, Schilderend 35 Prima jonge hennen tegen de leg 1 Blauwen) beste winter legsters f5,50 J. Bak ker, Waalderstr. - Gevonden bril op de Kogerweg bij De Koog Te bekomen bij J. van Heerwaarden, Oudeschild» Singel 370 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Theodorus Jacobus C DE GRAAF M DE GRAAF-Kager „Bouwlüst", Texel 22 juli 1952 De Heer en Mevrouw NAUTA-Hellema geven kennis van de ge boorte van hun Dochter Elisabeth Thekla Kampen, 18 Juli 1952, IJsselkade 41.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2