Verstuivende duinen deden het dorp De Westen ten ondergaan Elk initiatief is de moeite van het overwegen waard" De rest van de Benbraek wordt gesloopt SLOTACCOORD Zo kleedt U zich goed! Wat zegt de Wet? de be®>te tandpasta die men O raden kan „EEN Gemeente? En hoeveel dorpen? Zeven zegt u?" De toerist anno 1952 interviewt een Texelaar en de eilandbewoner vertelt graag van zijn Gouden Boltjc. „Maar vroeger telde je acht dorpen, is het niet, want tussen Den Hoorn en Den Burg lag toch het dorp De Westen?" zo informeerde een andere badgast. „Dat klopt, maar ook in die dagen had je zeven dorpen, want toen De Westen nog bloeide moest De Cocksdorp, gele gen in Eierland, nog heel lang op haar geboorte wachten en toen dat zover was, viel er van het dorp De Westen heel weinig meer te ontdekken: er stond alleen nog een ruïneuze toren en een boerderij". Van de toren is geen spoor meer te vinden, maar het boerderijtje staat er nog, zij het, dat dit bouwsel wel niet meer in zijn oorspronkelijke staat zal zijn. Tot het midden van de veertiende eeuw lag het dorp De Westen aan zee, het was een vissersdorp en klaarblijkelijk in de vroege middeleeuwen het belangrijkste wooncentrum, aldus het boek „Texel". Den Hoorn was tot de vijftiende eeuw zonder betekenis, in een privilege van 1414 wordt het dorp zelfs niet genoemd, maar wordt wel gesproken van de „Kerksoekinge then Westen". Drie van de 13 schepenen werden toen door De Westen aangewezen. Ook De Waal en Oosterend hadden drie schepenen in het bestuur, alleen het dorp Den Burg wees toen reeds vier schepenen aan. M.a.w. De Westen had aan belangrijkheid ten koste van Den Burg ingeboet. De Westen is door het voortdurend verstuiven van de niet met helm be plante duinen ten onder gegaan, er bleef letterlijk niets van over. In 1749 waren er nog maar 22 huizen. De ondergang van dit dorp was bezegeld door de plun deringen van de Watergeuzen. Het na bije Den Hoorn, waar eerst de kerk van De Westen een kapelletje had, kwam op. In 1514 werd de kapel tot parochiekerk verheven. Dr Ponger, door familierelaties met Texel verbonden, heeft enkele jaren ge leden door middel van opgravingen een onderzoek naar de kerk van de Westen ingesteld. Hij kwam tot, de conclusie, dat 'hier waarschijnlijk reeds in de eerste helft van de tiende eeuw een tufstenen kerkje stond in Romaanse stijl, waarbij later een toren werd gebouwd. Het be- nedenstuk van die toren was ook van tufsteen, het bovenstuk, gedekt door een zadeldak, was vroeg-gotisch en van bak steen. Het zadeldak en de zwerfkeien van de funderingen wezen op verwant schap met soortgelijke Romaanse kerk jes in Friesland en Groningen. De stenen sarcop'hagen van de Westen, nog ge noemd door de Haagse kunstschilder Van Cuyck, die omstreeks 1750 het ei land bezocht, schijnen Pongers opvattin gen te bevestigen. Lang heeft de toren van De Westen als baken voor zeevarenden dienst gedaan en werden gelden voor het onderhoud van de toren uitgetrokken. Hierdoor overleefde deze de eigenlijke kerk. In 1859 was de toren echter geheel verval len en werd tot afbraak overgegaan. Het vrijkomende puin is gebruikt voor ver harding van de Hoornderweg. Het oude kerkhof is in 1888 afgegraven, de grond met vele doodsbeenderen werd als mest verkocht. Een verontwaardigd inzender luchtte toen in de Texelse Courant zijn ergernis over de geringe pièteit bij de afgraving betracht. Hij schreef o.a.: „De zer dagen (1888) het Westerkerkhof be zoekende, heb ik daar een toestand van vandalisme en barbaarschheid aange troffen, die men tevergeefs bij de wilde volksstammen zou zoeken. Menschelijke overblijfselen liggen daar verspreid en worden door paarden en rijtuigen ver trapt en verbrijzeld; een gedeelte wordt met de afgegraven grond naar het land vervoerd en uit winstbejag verzameld en verkocht. Het is hier de vraag niet, wel ke geloofsbelijdenis men is toegedaan, wij zijn allen Christenen en willen in on ze gemeente geen toestand dulden die onchristelijk is. Ik verzoek in naam van allen, die zich over dien toestand er geren, in naam der menschelijkheid en alleen nog een ruïneuze toren en een boerderij. De kerk van De Westen of het Wambas, was de oudste kerk, tevens de Moederkerk van Texel waar bij eeuwenlanq het enige gewijde kerk hof van het eiland lag. voor de eer van den raad dezer ge meente, waartoe wij de eer hebben te behooren, onverwijld die maatregelen te nemen, die noodig zijn om aan dien toe stand een einde te maken. En een andere schrijver merkte op: Zulk een wandalisme te aanschouwen moet een ieder als mensch tegen de borst stuiten, de grond te horen kraken onder zijn voeten van de menschenbeenderen en wij moeten ons schamen voor iederen vreemdeling, die zulks te zien krijgt. Zij klagen vaak over ons slecht straatpla veisel en aan dien wenk schijnt gehoor te zijn gegeven (althans wat Den Burg betreft). Welnu, als wij dan de stenen des aanstoots voor hunne voeten wegne men, moeten wij dan niet met des te meer ijver de beenderen des aanstoots aan hunne blikken onttrekken?" KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 24 Aug. 12e Zondag na Pink steren H.H. Missen Den Burg 7,30, 8,45 (vacantiegangersmis, vrije plaatsen en heffing van plaatsengeld van allen) en de hoogmis om 10 uur. Den Hoorn 7,30 en 10 uur en Oostèrend alleen om 10 uur. Communieuitreiken om 7 uur en verder onder al de Missen (begint achteraan, langs de zijpaden heen en langs midden pad terug en bank voor bank). Biechtgel. voor de Mis van 7,30 en in de bijkerken voor en eventueel na de Missen. Lof om 7 uur met roz. vooral v.d. wering van gemengde huwelijken en het gebed voor priesterwijdingen. Maandag 25 Aug.: Mis om 7 en 8 u. Dinsdag 26 Aug. Mis om 7 en 8 u. Woensdag 27 Aug.: Mis om 8 u. en in Den Hoorn om 7,30. Om 7,30 Jo- sephlof met roz. en litanie v.d. op de schaal neergelegde intenties. Donderdag 28 Aug.: Mis om 8 uur en in Oosterend om 8 uur. Vrijdag 29 Aug.: Mis om 7 en 8 uur. Zaterdag 30 Aug.: 6 u. roz. en biechtgel. van 5-9 uur op de hele uren. Zondag 31 Aug.: 2 Missen in Oosterend om 7,30 en 10 u. In Den Hoorn om 10 u. In Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 uur. S.V. Ousterend. Zondag a.s wordt op ons terrein ge- i speeld de wedstrijd Tex. Boys-SVC voor de finale SVO-beker 1951. Aanvang 2,30 uur Voor het 2e elftal is ook de indeling voor de a.s. competitie bekend: SVC 2, De Koog 2, Oosterend 2, Texel 3, Tex. Boys 2, Watervogels 3, WGW 5 en Zee macht 2. Er zijn maar 3 wedstrijden over het Marsdiep te spelen, dit kan dus geen bezwaar zijn. Jongens, probeer er iets van te maken, het kan! S.V. De Cocksdorp Zondagmiddag speelt hel le aan Oos terend tegen Tex. Boys 1 in de finale om de SVO-beker. Doordat Nico en Eddie hun vaderlandse plicht moeten vervul len, komen we met een proefelftal uit. Hieruit zal een competitie-elftal gekozen worden. Zorg er voor, dat Tex. Boys er voor moet werken, jongens, om ook deze beker te bemachtigen! Aanvang 2,30 uur. Vertrek De Cocksdorp 1 uur. Elftal in 't kastje. HEVIGE REGENVAL OP VLIELAND Zaterdagnacht ontlastte zich boven Vlieland een zwaar onweer, gepaard gaande met hevige regenval. De grote re genval {40 mm.) veroorzaakte op vele plaatsen in het dorp overstromingen, daar de roilering het regenwater niet al lemaal verwerken kon en op sommige plaatsen de putjes verstopt zaten. Op no. 161 stond het water reeds in de gang. De nishutten onder het Torenduin kre gen niet alleen water, doch ook zand in huis. Uit de keuken van een dezer nis hutten werd zelfs door 3 man ongeveer 3 uur lang zand geschept en per krui wagen verreden. Een bouwput voor de I.C.W.L van aannemer Hofstra spoelde weer gedeeltelijk dicht met zand. Tent bewoners moesten ervaren, dat een tent geen ideale verblijfplaats is met zulk weer, de bakkersoven bracht in sommi ge gevallen uitkomst door de nat ge worden inventaris te drogen. De overstromingen m het dorp zouden voor de Brandweer o.i. aanleiding kun nen zijn om eens per week of 14 dagen de rioolbuizen door te spuiten, wat vele mensen een hoop ongemak zou besparen en voor het personeel der spuit een goe de oefening zou zijn. DL RESTANTEN van het wrak van de Benbraek, een Engelse stoomboot, die op 23 Januari 1890 voor De Sluiter strandde, zijn door Registratie en Do meinen verkocht aan een Helderse fir ma, die het wrak op haar beurt weer aan een Amsterdamse onderneming 99 INGEZONDEN Het ingezonden artikel van de heer Siem de Waal, onder de titel van: „Er hing een wapen aan de muur" in de Texelse Courant van 13 Aug. jl., is zeer zeker het lezen waard. Vele lezers met mij kunnen zich voor stellen hoe aangenaam de heer De Waal werd getroffen, toen hij het mooie wapen van ons goede eiland, ergens in Afrika aan de muur van een huis zag prijken. Persoonlijk werd ik echter minder aan genaam getroffen door het feit, dat de schrijver van deze gelegenheid gebruik maakte, om de eertijds in uw blad door de heer Thijs Reuvers voorgestelde ver betering van de Eierlandse polder, op een ietwat spottende wijze in twijfel te trekken, althans diens bewering niet au-serieux te nemen, waardoor m.i. aan het door de heer Reuvers gedane voor stel, afbreuk wordt gedaan, hetgeen hij naar mijn mening niet verdient. Immers, indien het zo is, dat de ver gelijking „Van Woestijn tot Lustoord", door de heer Reuvers gebezigd in ver band met de Eierlandse Polder, niet ge heel juist is, wat dan nog? Het is een ieder bekend dat er in het binnen- en buitenland reeds vele dorre en on- vruohtbare gebieden door een doelmatige bevloeiing en bewerking van de grondslag tot zeer vruchtbare gebieden zijn her schapen en het moet volgens ge leerden met wereldvermaardheid moge lijk zijn de Sahara door bevloeiing etc. tot vruchtbaar gebied te maken. Of de door de heer Reuvers voorgestel de wijze van „diepspitten" technisch en- of commercieel de juiste is, hierover kan ik niet oordelen aangezien ik geen bo dem- of landbouwdeskundige ben, ik meen echter aan te mogen nemen, dat- de heer De Waal dit ook niet is, overi gens met alle respect voor diens bouw kundige capaciteiten. De hoofdzaak is, dat de heer Reuvers de aandacht vestigde op de noodzaak of wenselijkheid bepaalde verbeteringen aan te brengen aan de bodemgesteldheid van de Eierlandse polder, welke hopelijk kunnen leiden tot grotere productie, minder risico's voor de landbouwers en meer welvaart voor de polderbevolking in het bijzonder en die van Texel in het algemeen. Het was ook dezelfde heer Reuvers, die enkele jaren geleden in uw blad wees op de noodzaak dat Texel een eigen waterleiding krijgt. Naar ik meen zijn er toen ook velen geweest, die dit plan weer „echt iets van Thijs Reuvers" von den, maar deze zomer heeft toch wel on omstotelijk bewezen, dat de heer Reu vers een goed vooruitziende blik heeft gehad. Bovendien gaat het er niet om of de wijze van uitvoering waarop hij zijn voorstellen lanceert, technisch de juiste is, doch veeleer het feit dat hij zijn plan nen openbaar maakt is reden om hem hiervoor op gepast wijze hulde te bren gen. Objecten welke vóór 25 jaar technisch onuitvoerbaar waren, blijken thans, of naar te verwachten zeer binnenkort, geen moeilijkheden meer op te leveren. De hard groeiende bevolking van Texel zal in de naaste toekomt voor grote pro blemen worden gesteld, wat betreft o.a. de agrarische opbrengst, zomede de ver betering van het toeristenverkeer, de visserij en een nog op te bouwen doel matige industrie. Juist daarom zou het m.i. verstandig zijn van belanghebbenden en dat is iede re Texelse ingezetene, of hij die van zijn geboorte-eiland houdt, dus ook de heer De Waal, elk initiatief tot verbetering van bestaande toestanden niet af te bre ken, doch juist met „opbouwende" cri- tiek te steunen, om gezamenlijk tot een goede oplossing te komen. Uit gesprekken met vele Texelaars is mij meerdere malen gebleken dat sommi gen graag iets nieuws zouden willen on dernemen, doch in 'hun onderbewustzijn bang waren voor de algemene opinie, bv van: „Wat zouden ze er hier op Texel wel van zeggen". Vele jongeren en zeker niet de slechtsten trokken naar elders om daar hun ondernemingsdrang te kun nen uiten. Omgekeerd kwam er veel „import" naar Texel, die bloeiende bedrijven stichtten, doch geen hinder hadden van dat zgn. „roddel"-an?st-complex." De wereld buiten Texel draait door en zoekt onversaagd naar mogelijkheden om de productie en de welvaart te vergro ten. Wil Texel ook in de toekomst het „Gouden Boltje" blijven voor het nage slacht, dan moet ieder initiatief daartoe welwillend worden bekeken en indien mogelijk, daadwerkelijk worden ge steund, het nageslacht zal dan t.z.t. re denen hebben om mannen als o.a. Thijs Reuvers dankbaar te zijn, omdat zij niet schroomden hun visie op de toekomst openbaar te maken. Diemen. J. C. KUIPER. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Vertrek Van Texel: 5,30; 7,50; 9,50; 11,50 14,50; 16,00*) 17,50. Van Den Helder: 6,40; 8,50; 10,50; 13,20; 16,20nZa.; 17,30*); 19,30; 16,30Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50; 9,50; 11,50; 16,10a; 18,20 Van Den Helder: 8,50; 10,50; 13,20; 17,20a 19,30. (Juli-Augustus): Van Texel: 20,30; van Den Helder 21,30. van 5 Juli af tjn. 30 Aug. '52 alléén op Zaterdag. a is van 1 Juni af t.m. 7 Sept. ,52. Za is alléén op Zaterdag. nZa is niet op Zaterdag. overdroeg. Men zal proberen om de gro te hoeveelheid materiaal te bergen. Het schip had een lengte van ruim 90 me ter. In ons nummer van 12 April jl. heb ben wij een uitvoerige reportage aan de Benbraek gewijd. Bovenstaande foto werd toen genomen. Jubilea. Houdt men receptie dan kleedt de jubilaris, het jubilerende bestuur of de directie van het jubilerende bedrijf zich in jacquet (zwart vest, dubbele boord, grijze das, pochette, bloem in het knoopsgat). Voor hen die ter receptie gaan, zie: „Huwelijksreceptie" in 'n volgend nr. Recipieert een dame zelf, of indien zij de vrouw van de jubilaris of een der jubilerende heren is, dan blijven de hoed en handschoenen achterwege. Wordt een jubileum in een kring van genodigden gevierd en geeft men een di ner met vooraf een apéritief, dan geldt hiervoor: dames in avondjapon, heren in smoking. Begrafenissen. De vrouwelijke familie leden en genodigden in donker toilet en mantel, liefst zwart, de hoeden desnoods voorzien van een korte zwarte sluier, zwarte handschoenen, zwarte kousen en schoenen, geen juwelen. Voor mannelij ke familieleden en genodigden: jacquet, dubbele boord, zwarte das, hoge hoed, zwarte handschoenen, geen pochette. In dien de weersomstandigheden het nood- I zakelijk maken, zwarte of donkergrijze overjas en-of parapluie met donkere haak. Zij, die als belangstellenden naar een begrafenis gaan, derhalve niet tot de stoet behoren, kunnen naar verkiezing 't i jacquet of het zwarte colbert met ge- streepte pantalon dragen, zwarte das, i zwarte handschoenen, hoge hoed of zwarte deukhoed, zwarte of donkergrijze overjas en-of parapluie, geen pochette; de dames gaan in zwarte mantel, met zwarte hoed en handschoenen. CONCURRENTIEBEDING: beding in een overeenkomst, waarbij men zich ver plicht gedurende zekere tijd en (of) in zeker gebied niet in een bepaald bedrijf of beroep werkzaam te zijn. Vaak bij overneming van dokters-, accountants- e.d. praktijken en van handelszaken. Bij de arbeidsovereenkomst speciaal ge regeld: alleen de meerderjarige arbei der (niet op een zeeschip) mag in zijn bevoegdheid om na het eind der ar beidsovereenkomst op zekere wijze werk zaam te zijn (en dan schriftelijk) worden beperkt, eventueeel met een boetebe ding a]£ versterking van het verbod. De Kantonrechter kan steeds op verzoek van de arbeider zulk een beding geheel of ten dele teniet doen (naar tijdsduur en (of) gebied) op grond, dat in verhouding tot het belang van de werkgever de ar beider door het beding onbillijk wordt benadeeld. De werkgever ontleent geen recht aan het beding wanneer hijzelf de arbeidsovereenkomst onrechtmatig heeft doen eindigen of aan de arbeider een dringende reden tot opzegging heeft ge geven en de overeenkomst op grond daar van ontbonden is. De rechter is ook steeds bevoegd een bedongen boete bij overtreding te matigen. BW 1637 x. Uit: Van der Koogh „Wat zegt de Wet?", reohtskundige encyclopaedie voor iedereen (ter perse). FEUILLETON door T. LODEW1JK 35.) Als je nou vanavond eens rustig thuis kon blijven zei ze Je bent heel de week nog maar één avond thuis geweest. Ja maar kindje, je weet toch Ja, ik weet het wel, antwoordde ze met iets van ongeduld in haar stem, maar waarom ben ik tenslotte met je getrouwd? Om hier iedere avond op m'n dooie eentje te zitten? Nou iedere avond Toch heel vaak, en soms avonden achter elkaar. Waarom neem je me niet eens mee, waarom blijf je niet eens rus tig thuis. Verveel ik je soms? Vervelen? Wat heeft dat er nu mee te maken? Maar je snapt toch wel dat er van mij op het ogenblik veel gevraagd wordt? Ik sta nog helemaal onderaan de ladder en ik ben niet van plan rustig op de onderste sport te gaan zitten. Pas maar op dat je er niet aftui melt. Lk pas wel op. Maar jij profiteert er ook van, wanneer ik succes heb. Ja, wat heb ik aan succes, als dat gaat ten koste van mijn geluk? Wat heb ik aan een man die overal wordt gevierd, terwijl vrouwlief zoet op de kleine past? Siets, je bent onredelijk. Ik ben niet onredelijk. Ik vraag alleen: is dit m'n voorland? Iedere avond alleen thuis te zitten? Dan liever een man met een beetje minder succes, waar ik tenslotte nog een beetje gezelschap aan heb. Frits wilde een scherp antwoord te ruggeven, maar bedacht zich. Siets vleide hij toe, begrijp dit nu ook eens. Heus, het blijft zo met. Je weet dat ik weer een concert wil ge ven. Dat is dan het eerste helemaal on der mijn eigen verantwoording. Je kunt er op rekenen dat er heel wat critici zit ten. Ik heb inmiddels kans gezien met heel wat van die lui kennis te maken. Voor hen ben ik geen vreemde meer en geloof me, dat scheelt je toch in de critiek. Ik zal heus geen huiselijk leven kun nen leiden, zolang ik er dit niet goed heb afgebracht. En daarna Daarna gaat het gemakkelijker. Dat zul je zien. Dan heb ik routine. Één maal moet je er doorheen. Maar zo leer je de wegen en weggetjes waarlangs je er komt. Dit is de rijstebrijberg, Siets. En luilekkerlandmag ik daar óók in? Luilekkerland is voor jou be loofde hij en dan zal je me al die rijstebrij vergeven. En wat eten wij nu? Ze schoot haars ondanks in een lach. Het is heus geen opzet zei ze, weglopend maar we eten rijstebrij! Ada zei Frits die avond, terwijl hij op haar kamer zat ik vind mezelf soms een misselijke vent. Dat ben je ook zei zijn gastvrouw kalmpjes. Dat zijn alle mannen op hun tijd. Wij vrouwen houden van ze, desondanks, en soms ook wel eens daar óm. Maar vanwaar die misselijkheid op eens? Ach, geduvel thuis, Siets zit zo vaak alleen. Ze klaagde vanavond.... en ik moest me zelf bekennen dat ze gelijk had. En dan moet ik verhaaltjes ophangen over repetities enzovoort en dan kan ik soms kotsen van mezelf. Ada's gezicht, achter zijn rug, kreeg een harde trek. Daar had je het weer. Die mannen, ze wilden de appel opeten en bewaren tegelijk. Slap, om bij haar met die praatjes aan te komen. Had zij hem gedwongen? Kwam hij niet uit zich zelf? Moest hij dan niet zijn eigen pro blemen oplossen? Als hij z'n vrouw wil de bedriegen, was dat dan niet voor zijn eigen verantwoording? Maar ze zei: Nu, daar kon Sietske in derdaad wel eens geen ongelijk in heb ben. Je komt hier veel te vaak. Vind jij dat óók? O, je komt mij niet te vaak. Maar je moet nu eenmaal denken aan je.... je andere verplichtingen. Ik vind Sietske toch ook geen vrouw om maar avond aan avond in haar eentje te laten zitten. Je moet jezelf dan maar eens een beetje leren beheersen. Niet altijd maar aan je zelf denken. Je loopt zo hard van stapel, het loopt straks fout! Hij luisterde onwillig naar haar nuch tere raad. Ik voel me thuis opgesloten. Als ik bij haar zit, denk ik aan jou. Heel vleiend voor mij. Ada, sar me niet zo! Ik sar je niet. Ze gleed opeens naast hem. Wat denk je nu. Ik moet genoegen nemen met wat ik van jou krijgen kan. Daar neem ik genoegen mee. Moet ik nu óók nog je problemen oplossen? Wees sportief. Je hebt Sietske getrouwd. Je wilt toch niet van haar scheiden, wel? Scheiden? Nee, ik hoor het al. Zou ik je trou wens ook niet raden, met het oog op de reputatie die je nog niet hebt, maar moet maken. Nou, geef dan de keizer wat des keizers is. Wees een goeie huisvader bij Sietske. en bij jou? Frits. De Frits die ik ken en waar van ik houd. Ze meende het. Ze hield van hem. Hij was een verademing na al dat zwoele gedoe dat ze achter de rug had. Hij was zo serieus. Soms wel een beetje te seri eus. Hij vereerde haar. En hij was nog.... groen. Onschuldig eigenlijk Hij droeg haar op de handen. Het deed haar goed. Het gaf een gevoel dat ze beter was dan ze was. Ze begon weer 'n beetje vertrou wen te krijgen in het leven, in de man nen, in alles. Daar was ze Frits dankbaar voor. Hij bracht haar nieuwe ervaringen, nieuwe vreugden. Hij deelde met haar een intense liefde voor de muziek. Hij had een fijne, artistieke intuïtie; zij wist er meer van dan hij, en zo samen vonden ze de weg in die schone dwaaltuin der tonen. Ze konden soms, de handen ineen gestrengeld, doodstil zitten luisteren naar het ragfijne klanken-weefsel van Debussey of de droefgeestige betovering van Moussorgsky. De muziek was voor hun beiden meer dan een genot, 't werd hun tot een religie. En in de eredienst der muziek knielden ze naast elkaar. Maar als dissonanten klonken in die harmonie de banale klachten over een ontevreden huisvrouw, die 's avonds niet alleen wou zitten, van een man die van twee walletjes eten wou. Dat kon haar onuitsprekelijk ergeren. Dan, in die ogenblikken, zag ze Frits als een bur gerlijk schoolmeestertje met ingeroeste dorpse tradities, onmachtig zich te laten meevoeren op de stromen van een harts tochtelijke liefde, verankerd als hij was in zijn burgerlijke verzekerdheden. Kom, zei ze, opstaand, ik zal eens zien of ik nog wat van die sherry heb, waar jij de ene fles na de andere van leegdrinkt. Weldra was Frits al zijn zelf veroor zaakte zorgen vergeten en praatte ge animeerd over de plannen voor zijn con cert. Hij wilde daar voor de pauze alleen het koor laten zingen, na de pauze met solisten een werk van Bach uitvoeren. De tenor had hij al. Weener moest het zijn, de man van Heerhugowaard. Ja, dat staat vast beaamde Ada. Prachtkans voor hem, en pracht kans voor jou. (Wordt vervolgd.) een aanvang genomen. I

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4