Cjroen wartsjexeh in het harL, Een graanvoedersilo betaalt zichzelf Ook de Texelaar heeft recht op drinkwater, dat voldoet aan alle eisen 't Is of gij de vlam uitblaast WEK DE GAL IN UW LEVER OP Vriendschappelijk Sport HAftfiEA veekend op Boys-terrein ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1952 TEXELSE 65e JAARGANG. No. 6663 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652.-Abonn. pr. f 1,80 p. kwart. -f- 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. FILMNIEUWS „DE DUIVELSPAS" Broederschap tussen blanken en Indi anen is het denkbeeld van de Indiaan Lance Poole, die, teruggekeerd uit de Amerikaanse burgeroorlog (1865) een veefokkerij begint, maar dwars gezeten wordt door bepalingen, welke de koloni satie door blanken moeten bevorderen. Er ontstaat een ernstig conflict. Bij een zwaar gevecht wordt Lance dodelijk ge troffen. Nu al zijn krijgers dood zijn geeft hij zich over, onder voorbehoud dat de vrouwen en kinderen terug mogen gaan naar het reservaat. Dan trekt hij zijn oude legeruniform aan, groet de Amerikaanse vlag, en sterft. „HET LIED VAN DE ZUIDZEE" Mimi Bennett is half Tahitiaanse, maar overigens even Amerikaans als ie der ander meisje in de Verenigde Staten. Op een goede dag peddelt ze met Tavae en Teuru, haar Tahitiaanse vrienden, in een inlandse kano het stoomschip tege moet dat uit de V.S. arriveert. Aan boord is een knappe onderwijzer uit Spring field, Ohio: Hazard Endicott Hij komt naar Tahiti om de cocosplantage van zijn overleden oom in bezit te nemen. Als alle toeristen gooit hij 'n muntstuk over boord en beduidt Mimi het op te duiken. Ze begrijpt, dat hij haar voor een echte Tahitiaanse houdt, die geen Engels ver staat en ze doet wat hij haar vraagt. La ter, op de kade, probeert Endicott Mimi in dienst te nemen als huishoudster. Ze zet speels het misverstand door, doch wijst zijn aanbieding van de hand. Maar tenslotte.... enfin, „een man en een meisje vinden elkaar in de tropische maannacht", lazen wij op een affiche, waarmee ons zonneklaar is, dat ze me kaar tóch krijgen. Neerlands nieuws. O.a.: Viering van de Indonesische on afhankelijkheidsdag in Wassenaar. Hon den in dienst van de Ned. Luchtmacht. Nationaal Concours Hippique in Den Haag. Draverijen Nederland-België op Dumdigt. Kamp van jeugdige Model vliegtuigbouwers in Ermelo. Autoraces om de Grote Prijs van Nederland. Buitenlands nieuws. O.a.: De Engelse badplaats Lynmouth door natuurramp verwoest. Laboratori ummodel van Vliegende Schotel. Het grottendrama in de Pyreneeën. Vijfkamp cp Soesterberg. ZON, MAAN EN HOOG WATER VRIJSTELLING VAN DIENST De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog bij zijn beslissing van 27 Augus tus 1952, nr. 752874, aan de dienstplichti ge Nicolaas van Egmond, wonende te Texel, W 6, voor één jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoonlijke onmisbaarheid heeft verleend, zulks met ingang van 1 Sep tember 1952. Te?en deze beslissing kan iedere be langhebbende, uiterliik de tiende dag waarop de thans genomen beslissing ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. De verzoekschriften, waarbij beroep wordt ingesteld moeten met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij de Bur gemeester, ter secretarie van deze ge meente. Zij behoeven niet op gezegeld papier te worden gesteld. De Burge meester zorgt voor doorzending van de verzoekschriften aan de Koningin, die op de beroepen beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de ge schillen van bestuur. Texel, 6 September 1952. De Burgemeester van Texel, C DE KONING. SCHIETOEFENINGEN De burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat van 5 t.m. 12 Sep tember a.s. zonder voorafgaande waar schuwing op de „Hors" zal worden ge schoten. In verband hiermede is het ten streng ste verboden de „Hors" te betreden wan neer de rode vlaggen gehesen zijn. Texel, 2 Sepember 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. NIEUW TONEELSTUK IN STUDIE Door de R.K. Toneelvereniging „Sint* Jan" is in studie genomen het toneelspel in 3 bedrijven „Verzegelde Lippen", ge schreven door Maarten van Vught. Het ligt in de bedoeling het stuk eind Octo ber op te voeren. (Ingezonden Mededeling). z6 prompt doolt zuurbranden op de maag - met een ot twee Renmes. Iedere Texelse landbouwer die wel eens wat verder gekeken heeft dan ons eiland zal het opgevallen zijn, dat het aantal groenvoedersilo's op Texel in ver houding tot vele plaatsen aan de vaste wal, maar heel klein is. We behoeven daarvoor niet eens een grote reis te ma ken, want reeds in de kop van Noord- Holland is het aantal silo's beduidend groter dan op ons eiland, waar tot voor jaar 1951 practisoh geen silo te vinden was. We vinden het een gelukkig ver schijnsel, dat hier enige verandering in komt. In 1951 zijn enkele silo's gebouwd en dit jaar kwamen er nog wat meer. Maar in totaal zijn het er toch nog niet meer dan twintig. Dit aantal is we zijn daar vast van overtuigd veel te klein! Er moeten ook op onze Texelse bedrijven meer silo's komen. Op het ogenblik denk ik daarbij niet speciaal aan de graslandbedrijven, maar heb vooral de gemengde of meer op akkerbouw gerichte bedrijven op het oog. We achten het een voordeel, dat ook de meer eenzijdige akkerbouwbedrijven weer meer vee gaan houden, omdat we hierin een belangrijk middel zien in de strijd tegen de toenemende klachten over verdroging, verstuiving en verslem- ping. Stalmest is in de strijd tegen deze kwalen practisoh niet te vervangen. Het houden van meer vee op de ak kerbouwbedrijven brengt als vanzelf mee een grotere zorg voor de winning van goed veevoeder en in dit opzicht is het bezit van één of meer groenvoedersilo's buitengewoon belangrijk. Er zijn aanwij zingen, dat de verbouw van suikerbieten op Texel zich gaat uitbreiden en iedere veehouder weet, dat dit gewas ons als zeer gewaardeerd voedermiddel blad en koppen levert. Een product, dat mits goed behandeld ook in ingekuilde vorm een waardevol veevoeder is. Op dat „goed behandeld" willen wij echter de nadruk leggen. Meermalen komen wij in de winterhopen ingekuild bietenloof tegen, die meer van een slordige mest hoop dan van een voorraad hoogwaardig veevoeder weg hebben. In veel gevallen gaat 50 pet. of meer van de waarde ver loren. Wij zijn er van overtuigd, dat men ook zonder silo een kuil bietenkoppen kan maken, die een gunstiger beeld vertoont dan wij hiervoor beschreven, maar het bezit van een silo maakt het werk wel veel eenvoudiger en het staat vast dat men zonder groenvoedersilo nooit kan bereiken wat mogelijk en nodig is. En even zeker is het, dat het bedrag dat jaarlijks moet worden berekend voor rente en afschrijving van een silo, maar een gedeelte is van het geldelijk voor deel, dat er mee kan worden bereikt. Hoewel het op 't moment enigszins een waagstuk is om ook de bedrijven met overwegend grasland in dit artikel te betrekken menen wij het toch te moeten doen. Na deze zomer met zijn vele zor gen om de dieren voldoende in het gras te houden, krijgen we ook weer eens een tijd, dat we een perceeltje gras over heb ben voor „de kuil" en op dat moment is een groenvoedersilo een rijk bezit. Men werkt plezieriger en vlotter en het resul taat is een kuil met weinig afval. We denken hierbij vooral ook aan de moge lijkheid om machinaal te gaan kuilen volgens de zgn. Hardeland-methode. De laatste weken hebben we in diverse vak bladen weer kunnen lezen welke grote voordelen deze methode geeft. En de mo gelijkheid om op deze manier te gaan werken is er practisch alleen bij het be zit van een silo. Op allerlei gebied blijkt telkens, dat de Texelse landbouwers met hun tijd mee gaan. Met de mechanisatie van onze be drijven staan we minstens op 't peil van het landelijk gemiddelde. Tot nu toe kan dat niet gezegd worden wanneer het gaat over de conservering van veevoeder. Er wordt hier over het algemeen nog iets minder hooi op ruiters gewonden dan aan de vaste wal, een grasdrogerij bezit ten we niet en we zouden ook niet zon der meer durven beweren dat die er ko men moet en het aantal silo's is zoals ge zegd veel kleiner dan aan de vaste wal. En wat dit laatste betreft zijn we er ze ker van dat hierin verandering moet ko men. Wenst u inlichtingen over soort en. grootte van de silo, dan kunt u altijd bij ons terecht. C. v. Gr. GESLAAGD De heer C. Daalder, Oosterend, werd nummer 1 bij het vakexamen timmer man, uitgaande van de Stichting Vakop leiding Bouwbedrijf. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 Aug. t.m. 4 September 1952 Geboren: Klaas zv W. Timmer en G. Hogetoorn. Jacob Klaas zv J. Verhoeve en J Dijker. Yvonneke Maria dv P. Kuip en A Oud. Cornelis Hillebrand zv L. Burgman en M. de Vries. Jacobus Mat- theus zv M. Witte en C. A. Kager. Ondertrouwd: A. Medema en M. Drij ver. •Getrouwd: F. M, Roeper en J. Blom. W. Slaman en A. C. Witte. Gevonden voorwerpen. 1 kindertasje, 1 halsketting, 1 werkjas, 1 fototoestel, 1 tasje en 1 bril. ILLEGALE KONIJNTJESJAGERS IIOREN EEN MAAND EISEN Voor ieder tweemaal f 150 boete of 2 maal 30 dagen eiste de officier van justi tie bij de Alkmaarse rechtbank, mr Holsteyn Dinsdagmorgen tegen de Texe laars J. v.d. S. en J. J. G., die waren be trapt op het stropen in de duinen. Hun werd ten laste gelegd, dat zij zich met een lichtbak en een hond op het duinge bied van de Staat der Nederlanden wa ren aangetroffen zonder vergunning van de eigenaar. De stroperij werd niet ten laste gelegd, hoewel de vangst een 18-tal konijntjes, niet te versmaden was. Behalve de geldboete eiste de officier verbeurdverklaring van de opbrengst van de konijnen en van de lichtbak. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 10 Sept. zitting. Van 22,30 uur zij die per taxi of bus komen; 2,30-3 30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur m >eders uil Den Burg. OPHAALDIENST BAZAR Binnenkort zal een bazar gehouden worden waarvan de opbrengst zal die nen om de schulden te dekken, die ge maakt zijn bij het opnieuw inrichten van het Gebouw voor Christelijke Belangen, „Eben Haëzer" te Den Burg. U zult allen begrijpen, dat in deze tijd door fabrikanten niet zoveel artikelen beschikbaar worden gesteld, dat de op brengst hiervan voldoende is voor ons doel. Daarom worden allerlei kleinighe den in ontvangst genomen, om op de ba zar verkocht te worden. Eén dezer dagen zullen dames huis aan huis komen vra gen of u nog iets voor ons kunt missen. Kijkt u nog eens goed ui uw kasten en eeeft, zodat wij straks over voldoende artikelen beschikken om onze bazar een succes te doen worden De Commissie. 11 tuit 'n morgens „kiplekker" uit beo sprinccu. Elke dag moet Uw lever een liter gal In uw Inge wanden doen etromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. I' raakt verstopt, wordt humeurig en ioom. Neem de plantaardige CARTER'S L.E- VERPIL.LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlü ke wijze te regelen.Een pluntaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.ElstCarter'sLeverpllletjea KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oostcrend Zondag 7 Sept. lie Zondag na Pink steren. H.TI. Missen in Den Burg om 7,30 en 10 uur, in Den Hoorn 7,30 (de Hoog mis) en 10 u. (stil) en in Oosterend al leen om 10 u. Biechtgel. in Den Burg vóór de Mis van 7,30 en in de bijkerken vóór en eventueel na de Missen Commu- nieuitreiken in Den Burg buiten de Missen om 7 en 9 u. en verder onder al de Missen (begint achteraan). Na de Hoogmis gebed v.d. bekering der onge lovigen en zegen met het Allerheiligste. Lof om 7 u. met roz. v.d. maandintentie v.h. Apostolaat des Gebeds en gebed van Eerherstel. Na het lof congregatie voor de mannen. Maandag 3 Sept: Missen 7, 8 en 9 u. Dinsdag 9 Sept.: Mis om 7, 7.30 en 8 u. Woensdag 10 Sept.: Mis in Den Burg 7 en 8 u. en in Den Hoorn om 7,30 en aldaar biechthoren v.d. kinderen v.d. 3e kl en met het oog op het Aanbiddings- feest v.d. kinderen, die willen. Om 7,30 Jcsephlof m. roz. en lit. v.d. op de schaal neergelegde intenties. Daarna congr. v.d. jonge mannen Donderdag 11 Sept.: Mis in D:n Burg om 7 en 8 u. en in Oosterend om 8 u. en aldaar biechthoren v.d. kinderen v.d. 3e klas en met het oog op het Aanbiddingsfeest zij, die wil len. Om 8 u. congr. v.d. jonge dames. Vrijdag 12 Sept.: JL Naam v. Maria. Mis om 7, 7,30 en 8 u. Om 3 30 biechthoren v.d. 3e klas Josephschool en 's morgens na de Mis van 8 u. v.d. kinderen van de 2e en 4e klas. die dit wensen met 't oog op het Aanbiddingsfeest. 's Av. van 7-9 biechtgel. in Den Hoorn en Oosterend. Om 7,30 kort lof met voorbereidingspie- dikAntie door 'n Eerw Pater. Zaterdag 13 Sept.: Mis om 7 en 8 u. en in de kapel om 8 u en aan Maria-altaar om 7.30. Geen roz. om 6 uur. Biechtgel. van 4-6,30 en van 7,30-9 u. achtereenvolgend. Zon dag 14 Sept.; 15e Zondag na Pinksteren. Hoogfeest v. Aanbidding. De Missen zijn dan om 7,30 en 10 u. in Dan Burg (plech tige Hoogmis) en in Den Hoorn alleen om 7,30 (niet 10 u.) en in Oosterend om 7,30 en 10 uur. De zon komt 6 Sept. op om 6,01; onder om 7,14. Maan: 11 Sept. L.K., 19 Sept. N.M. Hoog water ter rede van Texel: 6 Sept. 10.53 en 10,55. 7 Sept. 11,34 en 11,37. 8 Sept. en 0,11. 9 Sept. 0,19 en 0,54. 10 Sept. 1,03 en 1,43. 11 Sept. 1 52 en 2,27. 12 Sept. 2,32 en 3,24. Aan hei strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Het snerpenste branden in de maag soms tot in de keel toe, dooft U onmid dellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voor baat Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd, 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En.... Rennies zijn nog smakelijk óók. Het door de Boys en GDS georgani seerde sportweekend, waarin DWO uit Slootdorp ons een tegenbezoek bracht, is weer achter de rug en we kunnen op een paar prettige en sportieve dagen te rugzien. Zaterdagmiddag arriveerde de stoet van 60 man bij het St. Janshuis, waar enige leden van Boys en GDS hun gasten be groetten en waar in een vrolijke stem ming werd gegeten. Om kwart over 6 ging het naar het Boysveld wqar als eerste, GDS 2 'n wed strijd speelde tegen DWO 2. Een vlotte wedstrijd, waarin GDS het eerste puntje wist te scoren, jammer dat deze 1-0 voor sprong neg voor de rust werd veranderd in een 3-1 achterstand. Zondagmiddag volgde de 2e helft van deze wedstrijd. GDS wist het, hoewel steeds in de aanval, niet tot doelpunten te brengen. Na 8 minuten werd „ge draaid". Nel in het doel, kreeg heel wat aanvallen te .verduren, die ze op 2 na al le wist te stuiten. Keurig gedaan, Nel! Eindstand: 1-5. Om 4 uur speelde GDS 1 tegen DWO 1. In een goede wedstrijd wist Slootdorp ook deze wedstrijd te winnen met 6-2. Al meteen na het beginsignaal van de scheidsrechter opent de uiterst snelle midvoor van DWO de score met een Hamea Crème - Gezonde huid Hamea Gelei -Gave handen Texelse Boysmieuws. We staan weer aan het begin van de competitie. De wedstrijd voor het le voor Zondag a.s. is uitgesteld. Boys 2 en Adsp. zijn vrij. Zondag 14 Sept moet het le op bezoek bij Zeemacht, terwijl het 2e elf tal Zeemacht 2 op bezoek krijgt. De ad- spiranten moeten dan tegen ZDH spelen. Contributie: Alweer is er een maand verstreken. Zondag na de Hoogmis wor den alle leden in De Zwaan verwacht alwaar de penningmeester aanwezig zal zijn. Handbalnieuws Oostcrend De adspiranten hebben in plaats van om 7 uur Woensdagmiddag om 4 uur training ook als het regent, want dan gaan we de spelregels leren. En de da mes trainen Dinsdagavond om 7,15. Den- ken jullie om de contributie? pracht goal. Door mooi en vlug samen spel in de voorhoede weet DWO voor de rust nog driemaal te scoren. Rust 4-0. Hierna wist onze rechtsbinnen al gauw onhoudbaar in te schieten: 4-1. We krij gen weer een beetje hoop, maar het is DWO die weer tot de aanval overgaat en er 6-0 van maakt. Eén keer nog kan de GDS-voorhoede de perfecte verdediging van DWO te doorbreken, hiervan komt ons 2e en laatste doelpunt. Einde 6-2. Zo is dit weekend dan weer verleden tijd geworden. De resultaten waren niet zo goed als in Slootdorp. maar we heb ben veel van deze wedstrijden kunnen leren. Prettig was het vooral dat we nu eens publiek langs de lijn hadden, mis schien hebben we met deze wedstrijden ook weer eens de belangstelling .wakker gemaakt voor onze spert, die jammer genoeg, hier op ons eiland, nog zo wei nig belangstelling geniet. Tot slot nog danken we allen die heb ben meegeholpen onze gasten onder dak te brengen. Namens DWO kunnen we wel zeggen dat allen erg tevreden waren. Bestuur en leden van hand- en voetbal DWO roepen we toe: „Tot ziens volgend jaar!" De band, de vorig jaar is gelegd tussen Texel en Slootdorp en dit jaar is vernieuwd, zal zeker een volgend jaar opnieuw worden verstevigd. S.V. I)c Koog. Voor morgen zijn de volgende compe titiewedstrijden vastgesteld: 3 C.: De Koog 1-Winkel 1, half drie. Dit is de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen heren. Laat zien dat je wat ge leerd hebt. We verwachten een sportie ve wedstrijd en dat de puntjes thuis blij ven. Denken de heren om het terrein en kleedlokaal? Alles moet af zijn, denk daarom. Vlaggetjes e.d. Veel succes, he ren! S.V L>e Cocksdorp Zo staat ons le morgen aan het begin van de nieuwe competitie. Hopelijk zal deze brengen wat het doel van de sport is: steeds hoger, de leus van alle vereni gingen! Laat SVC dit in de komende we ken bewijzen door gezamenlijk een be hoorlijk resulaat te bereiken. Hiertoe dient men zioh voor de volle 100 pet. te geven. Daar de eerste punten de beste zijn, zal een ieder die de kleuren van S VC moet verdedigen, niet eerder tevre den moeten zijn voordat het eindsignaal heeft geklonken. Probeer de punten mee uit Callantsoog te nemen. Vertrek boot 10 voor 12. Vertrek Cocksdorp kwart voor elf. De competitie voor ons 2de en adspiranten beginnen volgende week. (Van onze landbouwk. medewerker) (Slot) Mogelijk maken sommige lezers de op merking: Het valt ons nog mee, dat op 45 pet. van de Texelse bedrijven drink water van goede kwaliteit aanwezig blijkt te zijn. Deze conclusie is helaas on juist. Bo de cijfers moet in aanmerking worden genomen, dat de veehouders, die onderzoek van drinkwater voor het vee vragen in ieder geval een goede hoop hebben, dat het water geschikt zal zijn. Bij de door ons verzonden watermon sters is er bv. niet één afkomstig van bedrijven uit de P.H. Polder, omdat men van tevoren weet, dat het water toch niet geschikt is. In deze polder moeten prac tisoh 100 pet. van de veehouders het wa ter aanvoeren van plaatsen buiten hun bedrijf. En in grote delen van Eierland, het Noorden en Waalenburg ligt het al precies zo. In dit opzicht geven dus de cijfers, die wij hiervoor gaven een veel te gunstig beeld. Na het voorgaande zal het geen ver wondering wekken, dat het beeld, dat we krijgen wanneer we het Texelse wa ter gaan testen op de geschikheid voor huishoudelijk gebruik, wel zeer ongun stig is. Uit ons onderzoek bleek, dat nog geen 20 pet. der monsters waardig ge keurd werd voor huishoudelijk gebruik. In zeer veel gevallen werd gebruik ge maakt van water, dat voor geen enkel doel geschikt was. Wilde men hierin ver betering brengen, dan stond maar één weg open: Aanvoer van water van el ders. Onder deze omstandigheden is het niet te verwonderen, dat men heel vaak maar door blijft sukkelen met slecht wa ter, omdat niet iedereen in de gelegen heid is de maatregelen te nemen, die nodig zijn. In gedachte hoor ik nu verschillende iezers de opmerking maken. Maar is de gezondheidstoestand van de Texelaars nu zoveel nunder dan die van mensen, die Zuiver en ontsmet uw hulo met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TfGiN SI A Él huidaandoeningen JBJr* wonen in gebieden waar men meer be voorrecht is en reeds jaren waterleiding heeft? Ik zou dit met gaarne beweren, maar vind deze vraag toch wel wat kort zichtig en in ieder geval volkomen in strijd met de tegenwoordige eisen van hv- giëne. Laat me dit met een voorbeeld duidelijk maken. De Lagere Soholen krijgen tegenwoor dig regelmatig bezoek van de schoolart sen en hun assistenten. Bij dit bezoek wordt o.m. de aandacht besteed aan de reinheid van handen, hoofd en mond. En u weet, dat het wat dit betreft met kin deren uit bepaalde gezinnen altijd goed zit, terwijl het bij anderen juist altijd mis is. De laatste moeten steeds de op merking horen over vuile handen en nagels en ongewenste gasten op 't hoofd. Ik zou me de vader en moeder kunnen voorstellen die deze controle onzin vin den en dit verdedigen.met de bewering: Je kunt er immers mets van merken, dat de kinderen uit het gezin, waar alles in orde is, een betere gezondheid genieten dan die van mij, waar nogal eens iets op aan te merken is. En waarschijnlijk zou het heel moeilijk zijn om het tegendeel te bewijzen. Lk hoop, dat u door dit voorbeeld be grijpt wat ik bedoel. Wij moeten als eis blijven stellen: Ook de Texelaar heeft recht op water, dat voldoet aan de eisen, die onze tijd stelt op het gebied van hy giëne en smakelijkheid. Ook dit laatste mag er wel bij, hoewel natuurlijk de kwestie van smaak een zeer individuele blijft. Het is zoals wij uit ervaring weten voor een Texelse pensionhou der al van zeer groot belang, wanneer hij aan zijn gasten kan laten zien, dat het water van zijn bedrijf bacteriologisch en chemisch geen ongewenste bestanddelen bevat. Een iets afwijkende smaak wordt dan nog wel eens voor lief genomen al zijn we overtuigd, dat zeer veel gasten ook deze factor zwaar laten wegen. Laten we hopen, dat de ijverige pogin gen van ons gemeentebestuur om ons eiland binnen zo kort mogelijke tijd aan een waterleiding te helpen, succes mogen hebben. Tot meerdere welvaart van onze Texelse boeren- en pensionbedrijven. C. v. Gr.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 1