NICO GRAAFF Jaarvergadering EEN MODERNE ULSTER beginnend assistent U bezoekt toch ook de Bazar van D.E.K. BIBLIOTHEEK VULPENHOUDER BRIEFPAPIER FOLDER Bazar Kerkekamer Ned. Herv. Gemeente Oosterend bracht netto f 1330,21 op! J. H. v. d. Veen Chirurg Afwezig tot 5 November J. A. STAAL huishoudster Denkt U om de vergadering vanavond van de R.K. Middenstand? Kleuterschool Oosterend Zaterdag de gehele dag gesloten Duinkonijnen KRUIJER's Wildhandel Te koop aangeboden: Vrijdag gesteld „De Hoop" koopt U goed koper Bloemisterij Jac. Hin Czn Bietenrooiers gevraagd Kohier trapnaaimachine vaste knecht nieuwe wasmachine Heeft U wel eens pijn in de rug? BEAUTYFORM rubber Massage Corset Hermann Zaiss Zaterdag 1 November in Den Helder Herwonnen Levenskracht de strijd tegen de tuberculose Vele attractiesVele prijzen Het opknappen of veranderen van oude gouden of zilveren sieraden is de moeite waard MANT JE - Hogerstraat R.K. Ontwikkelingsclub Vrijmetselarij, Aan de Boekhandel Parkstraat SPOORSTRAAT 50 DEN HELDER Boekhandel „Parkstraat" Pfaff naaimachine mill mm mm mm mm uiiii mr Dikke speculaas m. roomboter II,- Dik blank speculaas 80 ct. Dik gekruid speculaas 75 ct. Bakkerij „De Hoop" ui mm min mm uiiii min mil PTT- telefoniste De verzorging ervan is in vertrouwde handen bij Drukkerij Texelse Courant De Vrijdag en Zaterdag gehouden ba zar ten bate van het fonds restauratie kerkekamer is uitstekend geslaagd: in groten getale trok men beide dagen naar dit festival, waarvoor vooral de Vrou wenclub zich zo buitengewoon had in gespannen. De stemming was geweldig! Hieruit blijkt dus wel, dat Hervormd Oosterend zeer ingenomen is met de geheel nieuw ingerichte kerkekamer! De Bazar heeft netto opgebracht f 1330,21 en dank zij dit prachtige resultaat, zijn de restauratiekosten thans geheel betaald Twee jaar geleden had men ook al een bazar voor hetzelfde doel georganiseerd en eveneens met groot succes. De bazar werd geopend docr Ds Klijns- ma, die alle medewerkers aan de tot stand koming hiervan hartelijk dankte. Een en ander had heel wat werk en opoffering gevraagd! ,,Ik hoop, aldus richtte spreker zich tot de staf van medewerkers en medewerksters, „dat u het de komende twee dagen ook nog zult volhouden!" Vrijdagmiddag was het al meteen erg druk en 's avonds kon je wel over de hoofden lopen. Aanvankelijk had het niet in de bedoeling gelegen om de bazar ook Zaterdagmiddag open te houden, maar terwille van de jeugd heeft men de zaak toch laten draaien. De kinderen hebben zo verwoed gegrabbeld, dat er niet veel meer dan een totaal geplunder de ton overbleef! Ook 's avonds was het bijzonder druk. De handwerktent genoot vooral de belangstelling van de zijde der dames! Terwij1 de heren zich weer el ders amuseerden. De thee- en limonade tent had ook puur klandizie. De gezellig heid werd nog verhoogd door een strijk je, gevormd door een viertal dames. Reeds vroeg op de avond waren de loten van verschillende attracties uitverkocht! En dat was geen wonder, want er waren vele mooie dingen te winnen. Mej. Geert je Ellen won met nr. 714 een mooi ta felkleed, de heer A. v.d. Knaap won met nr. 132 een fraai theeservies, de heer Jn. Dogger wisselde nr. 162 in voor een strijkbout. De heer P. v.d. Vis Azn. won een mooie pop, mej. A. A. v.d. Vis Bd., een straalkacheltje, de heer P. Dros Gzn. een spoortrein. Voorts viel op nr. 215 2 mud eierkolen en op nr. 210 1 mud, een taart op nr. 406. De Amerikaanse verlo ting liep ook gesmeerd. Hierbij konden worden gewonnen: een worst, een taai taai, speculaas, damestasje, enz enz. De heer C. de Jong had er goed slag van om de spullen aan de man te brengen; 50 kg. aardappelen bracht, op z'n Ameri kaans verloot, f 12,- op. De heer A. Ellen werd tenslotte voor drie kwartjes de be zitter. Bij de verloting viel een mooie sprei op nr. 922, welk lot in handen was van mej. G. Ellen. De pop heette Koen. De heer A. v.d. Vis Pzn., ontpopte zich als een koning-schutter en ging met de hoofdprijs, een fietslamp, schoot! Zijn hoogste serie over beide dagen was 32. Mej. A. A. v.d. Vis won een heerlijke Goudse kaas, de hoofdprijs van de sjoel wedstrijd. Om half 12 werd de bazar besloten met de Avondzang. R.K. MIDDENSTANDERS IN VERGADERING BIJEEN De afdeling Texel van de R.K. Mid denstand hoopt hedenavond haar algeme ne ledenvergadering te houden in Hotel De Zwaan, aanvang 8,15 uur. (Zie adv.) Op deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door een Bondspropa- gandist. Voorts meldt de agenda o.a.: be stuursverkiezing de heer P. Swarthof zal zijn functie om gezondheidsredenen neerleggen, terwijl tevens voorzien moet worden in de vacature J. van Beem, we gens diens vertrek naar elders. De win kelweek zal ook een onderwerp van bespreking uitmaken en voorts zal van gedachten worden gewisseld over de a.s. familie-feestavond met eventueel een kinderfeestmiddag daaraan verbon den. BENOEMD De heer K. Nijdam, werkzaam ter ge meente-secretarie, afdeling Financiën, is benoemd tot ambtenaar eerste klasse ter gemeente-secretarie te Wonseradeel (Friesland). AANLEG NIEUWE PLANTSOENEN Aan de Kogerweg, op de „Huiskoog van Buitenlust" is de Dienst Gemeente werken bezig met de aanleg van een plantsoen. Dit terrein kwam aan de ge meente, nadat de Kogerweg ter plaatse aangepast was aan het moderne ver keer. Voorts zal een plantsoen worden aangelegd op het terrein Hoek Suiker- weg-Hollewalsweg, te Den Burg, te De Waal zullen heesters worden geplant op de grens van het kerkhof, dus aan de en tree van het dorp; tussen De Strooppot en „Agnes", Kogerweg, zullen ook hees ters worden geplant, de berm is daar zo breed, dat beplanting geen belemme ring voor het verkeer zal opleveren; dan komt er geboomte aan de Brink te De Koog en voorts zullen de beplantingen in de plantsoenen van Oudeschild enige uitbreiding (en herstel) ondergaan. KLEUTERSCHOOL OOSTEREND De Christelijke Kleuterschool wekt in een adv. haar leden, donateurs en andere belangstellenden op tot bijwoning van haar algemene jaarvergadering, welke Vrijdagavond a.s. in het Gymlokaal zal worden gehouden. TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres l te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te koop beste jonge geit F. Oosterhof, Burst, Eierland Verl. 2 i 3 weken terug 1 p. rubber beenpijpen. Gaarne terug Willy Barhorst, Duin weg B 153, Dennen Verl. een paar leren handschoenen gaande van Steenenplaats n. Gravenstraat C. Pool, Eier land Gevr. bietenrooiers M. Boon, "Klein Zeeland" Te k. 1 overjas m. 44 en 1 paar bruin suède schoenen m. 38 J. v. Strien, E 23 Te k. frisse vaars met kuikalf „Tubantia„ Waskacheltje te k. gevr. J. Kooger, Zeven huizen O 129 Te k. grijze damesmantel m. 42 f 25,00 P. Visser, Dennen Te k. 20000 kg voerbieten Gebr. Trap, Bosweg !6, Oosterend Te koop 6 700 kg groen trwtens'ro. J. Pranger, De Dennen Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jacob A. v. DIJK-Keijser |AC v DIJK MARTHA ANNEKE Texel, 26 October 1952, Den Burg, Emmalaan 94. P. A. van der Vis en P. B. Gravendeel geven kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op 31 October a.s. om 3.15 uur te Texel Inzegening in de Ned Herv. Kerk te Oosterend door de Weleerw. Heer Ds. Klijnsma om 4 uur. Texel Rotterdam Gelegenheid tot gelukwen sen op de trouwdag van 7 tot 9 uur in het Gebouw v. Chr Belangen te Ooster end October 1952 Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voorde vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onze gelief de Moeder en Behuwdmoe- der REINOUTJE BEUMKES- Bruin In het bijzonder danken wij de Zusters Harinck en Dokter Schalkwijk voor hun hulp, Ds. van Reijen- dam voor de troostvolle woorden, alsmede Dragers en Kleedoplegsters voor de laatste eer aan de overle dene bewezen Verder onze hartelijke dank aan allen, die tijdens haar langdurige ziekte van hun belangstel ling blijk gaven Uit aller naam, A. Bakker-Beumkes Den Burg, October 1952 H. J. KAGER en J. KAGER-Witte zeggen, mede namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervon den Texel, October 1952 Allen, die blijk gaven van deelneming bij het overlij; den van mijn innig gelief de Vrouw GEERTRUIDA JACOBA BAKKER geb. Dekker betuig ik mijn hartelijke dank. In het bijzonder aan Ds. v. Reijendam voor zijn troostvolle woorden en dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. J. BAKKER, Waalderweg Arts voor neurologie en psychiatrie. Afwezig van 26 Oct. tot 10 November. Biedt zich aan 35 jaar. Br. no. 284 aan bur van dit blad. Ondergetekende wil aan besteden het bouwen van twee schuren in de Kantoorstraat. Teke ning drie gulden, ver krijgbaar bij Lips, Weverstraat 43 Gunning voorbehouden Ontwikkeling Oosterend Op Zaterdag 1 November „Met Dokter Renout naar Finland" Causerie met films in „Het Wapen van Amsterdam" Aanvang 8 uur precies. van de Vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs te Oosterend op Vrijdag avond 31 Oct. a s. 's avonds 8 uur in het Gymn lokaal naast het Kleuterschool- lokaal. leder lid, donateur en be langstellende wordt vrien delijk uitgeno iigd deze vergadering bij (e wonen. Het Bestuur. Wegens R.K. Zondag H. GOMES, Peti oleum, Insulinde Koffie en Thee Zwaanstraat 7. Ik betaal heden voor de Konijnen 12,25 p. st. Volle Hazen f 6,25 p. st. Wilde Eendvogels f 2,10 p. st. betaalt steeds hogere prij zen voor het wild Stuur heden af. De vracht wordt door mij betaald. Na ont vangst direct postwissel. Warmoesstr. 4, Haarlem, Telefoon 10924. I z.ga.n. Damesmantel m. 40 f40,-, 1 i g.st.z. meisjes mantel, Iff. plm 14 jr. f25,-, 1 wollen meisjesjurk, Ift. 12 jaar f 13,-. Den Hoorn 111. Wegens bijzondere om standigheden zijn de dans lessen inplaats van Don derdag op Henk Craanen Bij Bakkerij Zandgebakjes met room boter 7 cent per stuk Spijsgebakjes 12 cent per stuk Accountantskantoor vraagt bij voorkeur in het bezit van praclijk-diploma Boek houden Brieven onder no. 285 aan bureau van dit blad. Voor Uw bloeiende en groene potplanten, hang en klimplanten; voormand en schaalbeplanting bij huwelijksfeesten of jubilea Ook voor hyacinten-, nar cissen- en tulpenbollen, vruchtbomen en heesters naar een vertrouwd adres Koogerweg II, Telef. 261 Kwekerij thans Koogerweg 14 Gaarne verzorgen wij ook Uw bruidswerk, in moderne stijl gebonden. Wed. D. HUISMAN, Bargen W 46 TE KOOP een zo goed als nieuwe op salonkast. JAC. BRUIJN, Stenenplaats, Den Burg Gevraagd voor direct Woning disponibel, k. W. STOEPKER, „Vruchtbaaroord" Te koop een prima onder houden electrische S van der Vis, De Koog, telefoon 13 Beautyform Dan kan een éventueel gedragen rmt RUBBER STEUNBAND de meest ideale op lossing zijn! Alleen Den Helder, verkoopt ze Als een goed krijgsknecht van Jezus Christus, verkondigende dat „Het Woord Gods levend is en krachtig" reist deze week door ons land en komt waar hij 's avonds om 7,30 uur spreekt in de Bethelkerk, terwijl meerdere ker ken zijn aangesloten, daar er duizenden verwacht worden. Ook gij zijt in de ge legenheid, daar na de samenkomst een extra boot terugbrengt. Ook kunt u met een bus van de boot naar huis. Laat niets u weerhouden en indien mo gelijk, neemt de boot van 2,45 uur, an ders wordt gij misschien teleurgesteld. P.S. Stelt uw radio hedenavond om 10,30 af op Hilversum I. Lagere Landbouwschool. Verkoop meubilair. De Inspecteur der domeinen, Alkmaar, Wilhelmina- laan 4, zal bij inschrijving verkopen enig meubilair, opgeslagen in het perceel Nieuwstr 20, Den Burg, als: kast, tafelfjes, stoelen enz., verdeeld in 10 ge nummerde kopen. Bezichtigen Zaterdag 1 Nov. a s 10-12 uur Nieuwstraat 20. Biedingen per koop, of combinatie van kopen, schriftelijk aan genoemde Inspecteur voor Woensdag 5 Nov. a.s. v.m II uur Betaling contant, opgeld 10% Inlichtingen bij het Hoofd der school, Kogersfraat 21, Den Burg. brengt een populair-wetenschappelijke FILM van Kees Strooband over: een ontroerende speelfilm, waaraan onder anderen medewerkten: Ank van der Moer, Johan Schmitz, Johan Fiolet, Gerard Rekers enz. Op Donderdag 30 October 's avonds 8 uur in Casino. Gratis toegang boven 18 jaar. Na de pauze fraai bijprogramma. op Donderdagavond, Vrijdag middag en -avond en Zaterdag middag en -avond in de O. L. School te Den Hoorn? Vraagt prijsopgaaf, het valt U mee! hierover spreekt morgenavond Dr DOMINICUS in Hotel „De Zwaan". Aanvang 8 uur. Entree niet-leden f 1,25 per persoon. van wordt maandelijks een aantal goede boeken toegevoegd. Dat is de jas, waarin U keurig en warm gekleed bent. De nieuwe kleuren in grijs, blauw en bruin, vindt U in onze collectie. De prijzen zullen U ver bazen. Zo laag! Schrijfgereedschap, dat met zorg moet worden uitgekozen Een goede Onze voorraad kan met elke „overkantse" collectie wed- ijveren, van de ranke dames pen tot het zeer forse he renmodel. Bekende merken Monlblanc. Parker, Water man, Osmia, Swan en Union. Ook schoolvulpenhouders en doorschrijfpennen. U vindt zeker het model naar Uw smaak bij Den Burg - Telefoon 11 Te koop een i.g.st.z. Te bevragen ZOETELIEF, „Vredelust" TE KOOP een klamp prima hooi, een rechte as met wielen voor luchtbanden P. KALIS, Waaldam Niettegenstaande onze lage prijzen handhaven wij onze be kende prima kwaliteit TELEFOONDISTRICT HAARLEM vruagt voor het Telefoonkantoor te Den Burg, een Leeftijd 17—25 jaar. Vereiste: Diploma M.U.L.O. of bewijs van overgang van 3e naar 4e klasse H.B.S. Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur van het Telefoon district, Zijlstraat 44, Haarlem. Een goed stukje Een frisse Telefoon 11 - Den Burg vakbelangen in nei uug uuuuw».

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 3