êen -(Val ue eeuw geleden Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" Sport op Texel Op reis Het Mysterie GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Verseput, Wachtmeester der Rijkspo litie te Voorschoten, slaagde op 15 Octo ber jl. aan de Politie-Tekenschool te Ve- nendaal voor het diploma „Situatie-teke nen" met beoordeling „zeer goed". KONIJNENFOKVERENIGING „KOTEX" TEXEL VIERT HAAR TIENJARIG BESTAAN Men schrijft ons: Een konijnenfokvereniging, och me nigeen haalt daar de schouders voor op, wie fokt er nu konijnen, ja konijnen heb ben vele mensen om deze met de Kerst dagen heerlijk op te eten. Nu, dat doen deze fokkers ook, want ze kunnen toch immers niet alle dieren aanhouden om het volgend jaar mee te fokken. Maar, en nu komt het kardinale punt, de fokkers van Kotex fokken speciaal om elkaar te meten op de tentoonstelling, die we mogen veronderstellen dat u allen dat weet, Kotex organiseert op 8, 9 en 10 November a.s. in Den Burg voor iedere Texelaar in de welbekende Gemeentelij ke Gymnastiekzaal Molenstraat. Verzuim niet daarheen te gaan, gij zult zien, dat deze fokkers, die daar hun dieren hebben ingezonden, een pracht van een vrije-tijd-besteding hebben, dit is ook een van de mooie voordelen van de konijnensport, liefde voor dieren en steeds bezig om voor voeder, hok enz. te zorgen en van tijd tot tijd een heerlijk boutje konijn op tafel. Gij weet mis schien nog niet dat konijnen vlees beter is dan welk ander soort vlees ook, vooral de zieken krijgen door gebruik van konijnen vlees versterking. Maar dit is evenwel niet alleen het be langrijkste, ook de pels, want, en dat kunt ge zien op de tentoonstelling, er zijn vele nuttige gebruiksvoorwerpen van te maken. Dus, geachte Texelaars, 2;omt en laat deze kans niet voorbij gaan, de grote Bontvellenstand heeft beslist ook uw volle aandacht. „DE STEM DES VOLKS" Men schrijft ons: Op Zaterdag 22 November a.s. geeft „De Stem" haar uitvoering in „De Oran jeboom" en het belooft een prima avond te worden.Voor de pauze zal het koor een 8-tal liederen ten gehore brengen, waarbij overwegend nieuwe nummers. Daarna brengen we een splinternieuwe revue van Mevr. Craanen, getiteld „Gaat u vanavond met ons mee?" Zij brengt u op alle dorpen, u ziet uw bekende plaatsen op Texel, met actuele gebeur tenissen vol humor en vrolijkheid, met eigen decors en costumes. Een vrolijk gezelschap, dat u een programma brengt waarmee ze alle vorige opvoeringen overtreft. Kampvuur en toepasselijke lie deren. En vergeet niet, dat wij steeds een prettige sfeer weten te behouden, zodat het een onvergetelijke avond zal worden. Houdt u deze avond vrij! (Zie ook de adv.) DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 31 October: A.: P. Jansen-G. Dros 2-0; S. Ros-C. v.d. Werf 2-0; C. v. Heerwaarden-P. Kooij 2-0; J. Vinke-Sv. Heerwaarden 2-0. B.: C. P. Burger-A. v.d. Slikke 0-2; N. de Graaf-W. J. Boon 2-0; J. Hooijberg- A. Vinke 0-2; W. A. v. Zeijlen-J. P. Stam 0-2;J. N. Rijk-Joh. D. Bakker 0-2. C.:H. Gomes-P. Bakker 2-0; Jb. Koorn Jb. v. Heerwaarden 0-2; Joh. v. Heer- waarden-D. v.d. Werf 2-0. D.: S. v. Heerwaarden Johzn.-P. v. d. Vis 2-0; F. v. Sambeek-C. Vinke 0-2; Jb. Mosk-Joh. v.d. Vijver 0-2. Zondag 9 November Del. Texel-HDC, aanvang 12 uur in Hotel de Graaf. Maandagavond 10 Nov. Texel 3 en 4 naar De Cocksdorp. Vertrek half acht vanaf Hotel De Graaf. Nr. 231. MARY ZIJM Mary viert Vrijdag 7 November a. s., haar zesde verjaardag. Zij woont aan de Hollewalsweg te Den Burg. Mary houdt veel van tekenen, kleuren en knippen en ze gaat graag naar de kleuterschool. Haar slaappop wil_ze aan tante Corrie en Ome Siem en aan Ome Louis en Rita Dijt laten zien: die wonen allemaal in Australië! Veel plezier Vrijdag hoor, Mary, krijg je van je pop een extra dik ke zoen? Nu weten wij toch wie die vier kinde ren waren, wier foto's wij zonder naam moesten afdrukken: door een of andere oorzaak heeft het briefje ons niet be reikt! Het waren Alie, Corrie, Gerda en Wim Stalenhoef uit Nederhorst den Berg Alie wordt 3 Febr. 9 jaar, Corrie 28 Maart 8 jaar, Gerda 3 Mei 6 jaar en Wim 19 Juli 5 jaar. Zij gaan graag naar school waar ze goed hun best doen. Alie leest graag en Corrie naait graag kleer tjes voor haar pop. Gerda helpt haar moeder altijd en Wim zit het liefste op de wasserij, waar hij altijd met de auto mee mag rijden. Hij wil later chauffeur worden. Adv. in de Tesselaar van Donderdag 23 October 1902: Het Bestuur van den pol der Eijerland op Texel, roept sollicitan ten op naar de betrekking van: Secreta ris, op een jaarwedde van f 100, Pen ningmeester, op een jaarwedde van f 100, Opzichter, op een nader te bepa len salaris; de opzichter is verplicht te De Cocksdorp te wonen. De betrekkin gen zijn ook vereenigbaar. Sollicitanten kunnen zich schriftelijk wenden tot den Dijkgraaf van Eijerland, te Den Burg op Texel, vóór 28 October a.s. bij wien te vens nadere inlichtingen zijn te beko men. Texel, 21 October 1902. Namens het Bestuur voornoemd, H. Flens, Dijkgraaf. A. Dros Azn., Heemraad. Oudeschild, 24 October 1902. De oudste bewoonster van dit dorp, mej. de wed. S. Hemelrijk geb. Flens, telt thans negentig jaren en mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Het getal harer kinderen, behuwd-, klein- en ach terkleinkinderen, bedraagt thans 125 personen. HET ROODBORSTJE Het roodborstje is een bij iedereen be kend vogeltje, doordat vooral in de herfstmaanden dit aardige kleine diertje, als het ware de nabijheid van den mens opzoekt. Terwijl de meesjes in de bomen, vliegend van tak op tak, hun fijne geluid jes laten horen, scharrelt het roodborstje meestal tussen heesters en struiken rond, van de grond, of lage takken, af en toe een klein insect oppikkend. Wanneer je in de tuin enige bezigheid verricht, is er zeer dikwijls al spoedig zo'n kleine scharrelaar in je nabijheid, eerst nog een beetje schuw, al spoedig naderbij komend. Toen ik mijn gladiolen uit de tuin haalde, volgde er een mij bijna op de voet. In de losgewoelde grond was er natuurlijk wel voor hem enige lekkernij op te pikken. Hetzelfde was het geval toen ik dezer dagen, wat verwaaide en half uitgebloeide dahli as afsneed. Al kleiner werd toen de af stand, tot 20 a 30 cm. toe. Bij een breed uitgegroeide plant toefde ik wat langer en hipte het diertje letterlijk voor mijn voeten heen en weer, af en toe met zijn aardige kraaloogjes naar boven kijkend en toen een spinnetje zich aan 'n draad je naar beneden liet zakken, wipte het vogeltje zelfs op mijn klomp om zijn prooi eerder te kunnen bemachtigen. Opziende met het kopje schuin, als het v/are om te vragen of ik het goed vond, bleef het zelfs nog even zitten ook. En óf ik het goed vond, om zijnentwil le toefde ik zelfs belangrijk langer dan eerst mijn bedoeling was geweest. In de tuin is immers altijd wel iets te doen en je beleeft er bijna ook altijd iets wat voor een natuurynend van belang is. J. HOOIJBERG. Copyrighf P I 8 80* 6 Cooenhogcn Bim en Bam zijn de grond aan 't omspitten, ze willen een mooi tuintje gaan ma ken. „Kijk eens", roept Bim, „ik heb een gulden gevonden". Dan gaan ze eerst eens 'n middagdutje doen. De andere dieren echter, geloven beslist wel dat er nog meer guldens gevonden kunnen worden en zij spitten gretig verder, terwijl Bim en Bam sla pen. Maar ze vinden geen geld meer want Bim en Bam hadden de eerste gul den zelf in 't zand gelegd. Als de dieren naar huis gaan om te eten, is het he le veld al omgespit en alles wat Bim en Bam nog maar te doen hebben, is paden te maken en rozen planten. De volgende morgen lig gen ze heerlijk in hun nieuwe, mooie tuintje, als de dieren langs komen. „Wel bedankt voor jullie hulp met het omspitten", zeggen Bim en Bam, „het was werkelijk jammer dat jullie geen guldens meer hebben gevonden.' IA UITBREIDING PENSION Pension „De Zwaluw", De Koog, zal belangrijk worden uitgebreid. Het werk is bij onderhandse aanbesteding gegund aan de heer J. Drijver Czn., Oosterend. STICHTING KRAAMZORGCENTRUM DEN HELDER EN OMSTREKEN Donderdag 6 November (morgen) 10- 11 uur spreekuur in Witte Kruisgebouw. De naam „Kraamzorgcentrum Den Helder en Texel" is veranderd in boven genoemde naam. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 5 October 1952 t.m. 16 Mei '53 Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,50; 17,50 Van Den Helder: 6,40; 10,30; 13,25; 16,20 nZa. 19,35; 16,30 Za. Op Zon- enalg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,50; 11,45; 18,00 Van Den Helder: 10,30; 13,25; 19,35 nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag. Tex. Boysnieuws De wedstrijd van het le werd afgelast. Boys 2 speelde thuis tegen Oosterend 2. Al spoedig wisten de Boys een 3-0 voorsprong te veroveren. In de 2e helft wist Oosterend deze achterstand tot 3-2 in te lopen. Hierna werd door beide par tijen nog eenmaal gedoelpunt, zodat de Boys deze wedstrijd met 4-3 gewonnen hebben. Ook de wedstrijd van de adsp. werd afgelast. Donderdag a.s. is er geen training van wege de konijnententoonstelling. Z.D.H.-Nieuws De wedstrijd ZDH-Callantsoog lever de voor ons niets op, daar Callantsoog met een dikke 6-0 overwinning naar huis trok. Dat de score zo hoog opliep, was wel te wijten aan het feit, dat onze stop- perspil Kok, die toch binnenkort ver vangen zal moeten worden, nu eens in de voorhoede opgesteld stond. Van de verwarring die hierdoor in de achter hoede ontstond, maakte C. dankbaar ge bruik en nog voor de rust werd de stand reeds 5-0 voor C. Na de rust kwam Kok als stopperspil weer naar de achterhoede en C. wist met moeite nog maar één doelpunt van verre afstand te scoren. Moed houden, jongens! Volgende week vrij. S. V. Oosterend OosterendSchoorl: 4-0. Met een ideaal voetbalweer heeft Oosterend Schoorl wel wat geflatteerd aan de „zegekar" gebonden. Voor de rust is het Schoorl die vele goede kansen verknoeide. Onze doelman had geen slechte dag en het geluk was dan ook aan zijn kant. Toch toonde hij ook nu weer kwaliteiten. Het plaatsen van ons is wel beter geworden. Buitenspelers niet te lang de bal houden, maar direct voorgooien, zodat de tegenstander zich niet bijtijds op kan stellen. Na een van de aanvallen weet Gerrit te doelpunten, maar helaas buitenspel. Door ziekte van Joop speelt Piet op de halfplaats eerst onwennig, later met succes. Blanco gaat de rust in maar vol goede moed wordt aan de tweede helft begonnen. Vooral onze r-back zit er goed in en menige aanval wordt dan ook door hem afgesla gen. Schoorl probeert alles maar hun voorhoede schiet zeer slecht. O. komt meer opzetten. De eerste corners worden genomen door ons. Na goed doorzetten van Boet weet hij voor ons de score te openen. Even daarna is het dezelfde speler die nogmaals doelpunt. Nu is het Klaas die met een goed schot er 3-0 van maakt. S. probeert alles en is dan ook in het veld heus niet de mindere. Burger weet binnen het kwartier de stand op 4-0 te brengen. Deze klap komt onze te genstander niet meer te boven. Zo heeft O. weer 2 kostbare punten in de wacht gesleept. Er is voor gewerkt, lui, ga zo door! Het 2e heeft wel zijn best gedaan maar verloor helaas met 4-3 van SVC 2. Wie brengt in het vervolg een verslag over deze wedstrijden? Zo ook het pro gramma voor de komende wedstrijden? Wie o wie!? Deze week op naar de trainingsavon den! Sportnieuws SVC. Het le was Zondag op bezoek bij Dirkshorn 1. Door de vele regen was het veld spiegelglad, hetgeen in de 2e helft duidelijk voor ons elftal een handicap was. Na de aftrap gaat S. ten aanval, een mooie combinatie over rechts wordt ech ter door onze 1-binnen naast geschoten. Even komt D. opzetten, maar de achter hoede staat pal in de modder en Ale heeft pech als een boogbal over de kee per net nog tegen de lat tikt en door de afwezigheid van de linker-aanval gaat deze mooie kans verloren. D. weet zich na 20 minuten los te werken van de S- aanvallen en komt over rechts goed door en de midvoor weet te doelpunten: 1-0. Deze vreugde is echter van korte duur want enkele minuten hierna is de stand gelijk: 1-1. Met gelijke kansen wordt nu om de leiding gestreden. D. komt nu gevaarlijk opzetten en duide lijk komt nu uit dat de gasten op dit veld zich beter thuis voelen dan de S- spelers. Nog voor de rust speelt de strijd zich hoofdzakelijk af voor het S- doel en de achterhoede wordt dan ook totaal leeg gespeeld. Met nog 2 doelpun ten voor D. komt het einde van deze sportieve wedstrijd in een iets geflatteer de zegen voor Dirkshorn. Het 2e verloor thuis met 4-1 van WGW 5. Het programma voor a.s. Zondag is nog met bekend. De adsp. spelen Zater dag om 3 uur thuis tegen Texel B. clan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V.V.V. „Texel" 4X S. V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4e kl. A KNVB: Schagen-Watervogels 2-0; Succes Limmen 2-1; HSV-Randers 2-1; MFC- USVU 1-3; Oudesluis-DTS 2-2; ZAP— Texel 1-1. Afd. N.H.: BKC 2-Texel 2 0-1; Texel 3-Helder 5 3-1; Adsp. BKC A-Texel A 0-8. Met voldoening kennis genomen van het feit, dat de ongunstige uitslag tegen Succes vorige week, geen verzwakking maar enkel een „off day" geweest is. Vandaag tegen ZAP, dat een beste technische ploeg bezit is prima partij ge geven, zodat het uitvallen van Bert Jul- lens maar weinig indruk heeft gemaakt. Voor Henk toch ook wel prettig, dat hij op z'n verjaardag met een tevreden ge zelschap huistoe kon gaan. Nog gefelici teerd. Texel 2 zorgde voor de grootste ver rassing door met 1-0 van een der sterkste ploegen in onze afdeling te winnen. Eenmaal de voorsprong verkregen, heb ben ze zich met „hand en tand" verde digd en ziet het resultaat. Het was an ders een droevig gezicht toen we Zater dag al die veranderingen in het kastje lazen. Vandaag is weer bewezen, dat met spelers van goede wil het meeste valt te bereiken. Texel 3 heeft de overwinning op Hel der 5 lang niet cadeau gekregen. H. be schikte over een pittige jonge ploeg waar heel goede spelers in zaten. Al was clan de eerste aanval voor T., het eerste doelpunt was voor H. uit een slecht te ruggespeelde bal van Jaap Mosk. Jan v.d. Sterre, het deed ons genoegen hem weer in onze kleuren te zien, zorgde met een prachtig schot voor de gelijk maker. Het spel golfde heen en weer en om beurten kwamen de doelen in ge vaar, waar de keepers voor elkaar niets onderdeden. Na de rust kwam T. meermalen in het offensief en na een kwartier zorgde Teun voor no. 2. Bij een bal door het midden gespeeld, reageerde J. v.d. Sterre heel snel en met een goed schot was het 3-1. Gom doet hier door z'n eigen spel en z'n leiding in de ploeg goed werk. Texel A liet ook BKC weinig illusies. Met 8-0 vonden ze het genoeg. Maar jammer, dat we met dit elftal zo slecht zijn ingedeeld. Adsp. B ging niet door, het was ook geen weer Zaterdagmiddag. Adsp. a.s. Zaterdag geen trainen. A.s. Zondag: Texel 1-HSV 1. Deze ploeg heeft nog niet verloren; dat wordt dus oppassen Texel! Texel 2 gaat naar Hollandia 3, dat wordt weer moeilijk. Texel 3 is vrij. Adsp.: Texel A-W.Waard. Zaterdagmiddag: SVC A-Texel B. FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 3.) Zwijgend stapte de dokter, z'n kof fertje in de hand, naar de auto. De in specteur lichtte bij. Aandachtig bekeek de medicus de wond op het hoofd van de bewegingloze man. Een behoorlijke tik op z'n schedel gehad, zei hij, 't is te hopen dat zijn her sens door de bloeding niet beschadigd xijn. Voorzichtig en lange tijd voelde hij naar het hart van het slachtoffer. Hij is nog niet dood, maar veel scheelt het niet, constateerde hij. We kunnen hem daar niet laten. Het beste is het zieken huis, Leiden is het dichtste bij. Kan Brinkmans niet even Ja, Brinkmans, zei z'n chef. Jij staat toch maar te niksen, rij je es even naar Van der Aar voor de ziekenauto en bel dan meteen Leiden op dat ze een klant krijgen. De dokter gaf de agent nog enkele aanwijzingen en deze tufte weg, voor de tweede maal. Licht nog es bij, vroeg de dokter. Aandachtig keek hij in het gezicht van de man achter het stuur, floot dan zacht jes tussen zijn tanden. Een kennis van me, legde hij uit. Van der Jagt, weet je wel? Jacques van Tagt, van Van der Jagt Brothers uit die grote bollenexporteurs. „Het aw annex atelier; ue new o. xwi* Weduwnaar, z'n zoon zit ergens in Cali- fornië. Aardige vent.... de vader be doel ik. Wie zou 'm dat gelapt hebben? Tja, de inspecteur krabde zich eens onder z'n pet, het zal wel een kluifje voor mij worden om dat uit te zoeken. 't Is je gegund, spotte de dokter. Je kunt naam maken, kerel. De Lisser Moordzaak. Inspecteur Ontraadselt My sterie van Geheimzinnige Auto.. Met kruisje: de plek van de misdaad, links op de foto de onvermoeide speurder, in specteur Valientgoed. Ik zie de koppen en de foto's al in de kranten. Je maakt nog promotie! Promotie! gromde Valientgoed. Meer kans op vervroegd pensioen! Kom, kom, lachte de dokter. Oud- cavalenepaard, je wilt nog best. Weer es wat anders dan artikel 461 en zwijn tjesjagers, man! Ik weet het niet, zei de inspecteur, plotseling ernstig, je moet er geluk bij hebben ook. Het hangt voor een groot deel vanaf wat deze vrijer kan verteilen, als ie nog wat kan vertellen.en wat ze in de wagen vinden. In de boeken loopt dat allemaal prachtig.... kunnen ze aan de kleur van je sokken zien dat de moordenaar van spiegeleieren houdt. Maar ik zou Edgar Wallace en Van Dine en al die mysterie-makers wel eens met d'r lui neus voor die wagen hier op de Hereweg willen zetten en kijken wat ze er van terecht brachten! Jochem Verkruysen had al die tijd, be scheiden op de achtergrond toegeluis terd. Nu waagde hij een stap naar voren. Als u die zaak gaat uitpluizen, chef z'n stem klonk bijna smekend laat mij u dan helpen! Brinkmans inte resseert er zich niet voor, dat heeft u wel gemerkt, en de andere collega's hebben alle allemaal hun vaste aanstel ling en hun dienstjaren. Maar ik moet nog leren! Nou ja.je wilt tenminste leren, antwoordde de inspecteur vaderlijk- goedmoedig. Jij denkt tenminste niet, dat het maken van je ronde en afzettings diensten op Koninginnedag de voor naamste plichten van de politieman zijn. Hij mocht Verkruysen wel. Een vent uit 't goede hout gesneden. Niet om het mak kelijke baantje, vrij kleding en pensi oen politie-agent geworden, of om de meisjes het hoofd op hol te brengen. Nee, die Verkruysen was een echte speurder, of zijn mensenkennis en jaren lange ervaring zouden hem geducht be drogen hebben. Geluidloos remmend, stond de witte wagen met groen-lichtend kruis boven de cabine naast de donkere auto. Voor zichtig trokken de mannen de stille fi guur van de exporteur van achter het stuur vandaan, legden hem op de bran card, sloegen met een gewoontegebaar de deken over het, in de maneschijn nog ééns zo witte gezicht en schoven het lichaam in de wagen. Jij gaat mee, zei de inspecteur op eens tegen Jochem en wijkt niet van z'n sponde, zoals dat in boeken heet. Zodra hij een veer van z'n lippen kan blazen, probeer je te weten te komen wat er I Hier had men afstanden van 550 km. I de heer W. Duinker Jbzn. gebeurd is voorzichtig aan, natuur lijk en bel me op zo gauw je wat weet. Goeie reis, en maak geen gekheid met die knappe verpleegsters daar! Jochem salueerde, en zat enkele ogen blikken later op het bankje naast de brancard. Zacht verend schoof de wa gen door de nacht, de weg op naar Lei den. HOOFDSTUK II. Door het venster van de ziekenkamer scheen het heldere lioht van de voor jaarsmorgen, met een groenige weer schijn van de bomen in de ziekenhuis- tuin. Jochem Verkruysen verschoof eens op z'n stoel. Het was nu negen uur 's morgens; hij had in geen etmaal een oog dicht ge daan. De patiënt was meteen behandeld en verbonden. Nu lag hij daar op het witte bed, het hoofd geheel in vérband gehuld, bewegingsloos en buiten bewustzijn. De zuster, die, zoals ze zei, nog meer te doen had, had Jochem haar taak zo lang overgedragen. Bij het eerste teken van verandering moest hij bellen. En nu wachtte hij en staarde naar wat er van het wasbleke gezicht op het kussen tus sen het verbandlinnen te zien was. Och, hij had het hier niet sleaht. En als het roken niet verboden was ge weest, zou hij het weken hebben kunnen uithouden. Zwak klonken de geruchten uit de bui tenwereld tot hem door. Een autoclaxon it dat vdiv- u snerpte door de stilte, een tram reed, ge dempt bellend voorbij, in de verte zeur de de deftige fluittoon van de Wassenaar- se tram Af en toe trippelden vlugge passen in de gang voorbij, soms afgewis seld door langzame, zware mannen stappen. Plotseling meende Jochem een lichte beweging bij de patiënt te bespeuren Ge spannen tuurde hij naar de roerloze ge stalte. Neen, hij had zioh vergist. Het bewoog heel even onder de gladde de ken, een zacht kreunen ontsnapte de halfgeopende mond. Op z'n tenen wipte Jochem naa: de belknop. Een ogenblik later opende een bijdehand verpleegstertje met koolzwar te ogen de deur, trok vragend de wenk brauwen op. Jochem weer naar het bed. Zachtjes liep ze er heen, bekeek de gewonde lang en aandachtig. Hij komt bij, knikte ze tegen Jochem, maar u moogt geen woord tegen hem zeggen, denkt u er om? Maakt u maar zolang een wandelingetje op de ganv. dan zal ik de dokter halen en eens zien of u bij de patiënt kunt worden toegelaten. Ze verdween met een air of het hele ziekenhuis haar persoonlijk eigendom was, meende Jochem, die bang was voor verpleegsters. Hij slipte de gang op en vond tot zijn verrassing een geopend raam met uitzicht op de tuin, van waar uit hij clandestien een paar trekjes kon doen aan de sigaret, waarnaar hij reeds enkele uren had zitten snakken. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4