&c-n halve ecu,w Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" -*• Het Mysterie van de Blauwe Tram ROODBLIKKEN VAN IN NOOD GE DODE OF GESTORVEN REACTIE- DIEREN Krachtens een beslissing van de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening zullen vanaf 1 Novem ber geen slachtbewijzen (ter verkrijging van een slachtpremie van f 150) meer mogen worden afgegeven voor in nood gedode of gestorven reageerders, tenzij bij deze dieren door de betrokken keu ringsveearts of het Hoofd van de Vlees keuringsdienst vóór het slachten de zgn. „levende keuring" heeft plaats gevonden. Dit houdt dus in, dat alle reageerders, die dood aangevoerd worden in een nood- slachtplaats en niet bij leven gekeurd zijn, niet meer in aanmerking komen voor een roodblik. De Dir. Gezondheidsdienst voor Dieren in N.-Holland, D. REMPT. „VERJAARDAG-HUISJES" GOED IDEE OM GELD TE VERZAMELEN! „Ons Huis", het verenigingsgebouw van de Ned. Hervormde gemeente van Den Hoorn, moet zo lezen wij in „Her vormd Gemeentewerk" dringend on der handen genomen worden. Het hier voor benodigde geld hoopt men o.m. bij een te brengen door het laten circuleren van zgn. verjaardag-huisjes. Zo'n huis je zal ieder lidmaat op diens verjaardag worden thuisbezorgd met het verzoek dit te laten rondgaan of het een in het oog springende plaats te geven. Dit is stellig een vruchtbare poging voor 't collecteren van duiten, want ver- jaardagvierders plegen in 'n goeie stem ming te verkeren en dan is men nu een maal vlotter geneigd tot het verlenen van een bijdrage. GOEDKOPE JACHTAKTE VOOR BOEREN? De Stichting van de Landbouw heeft bezwaren tegen het ontwerp van een nieuwe jachtwet, dat bij de Kamer aan hangig is. Zij acht bv. de kosten van f 55 voor een jachtacte te hoog, indien deze acte alleen dient voor de bestrij ding van schadelijk wild. Daarom pleit de Stichting voor het invoeren van. een goedkope jachtakte voor de jacht op schadelijk wild. Verder meent de Stichting dat de Jadhtraad voor de helft dient te bestaan uit vertegenwoordigers van de land bouw. Ten aanzien, van de duur van de huur overeenkomst betreffende de jacht, geeft de Stichting voor de Landbouw er de voorkeur aan, dat dit geregeld zal worden bij de wet en niet wordt overge laten aan de Minister. Het vaststellen van de duur is nl. van ingrijpende aard. Ook het geven van re gelen ten aanzien van de grootte van het jachtveld moet niet aan de Minister worden overgelatenl Deze regelen moeten in de wet zelf worden opgenomen. De Stichting dringt er op aan, dat de regelen, die thans in de practijk gelden, onveranderd zullen worden opgenomen. De Stichting heeft haar wensen in een adres ter kennis van de Tweede Kamer gebracht. („Trouw".) VOLKSHOGESCHOOL TE BERGEN Van 2-5 December wordt op de Volks hogeschool te Bergen N.H. weer een voorlichtingscursus voor a.s. emigranten gehouden. Telkens weer blijkt het, dat die emigranten, die zich het best hebben voorbereid en zich door een goede voor lichting op de hoogte hebben gesteld van alle mogelijkheden en onmogelijk heden in hun nieuwe vaderland, de bes te kans van slagen zal hebben. De cursus van 2-5 December, die door de Volkshogeschool in samenwerking met het Algemeen Landbouw Emigratie Comité wordt georganiseerd, zal in het bijzonder voorlichting geven voor emi granten naar Australië, Nieuw-Zeeland en Canada. Door deskundigen zullen verschillende onderwerpen worden ingeleid waarna 'n discussie zal volgen, waarbij men nog gelegenheid heeft alle bijzondere infor maties te krijgen, die men zich wenst. In deze cursus zal gesproken worden over: „Emigratie, waarom en waarheen? Wat moet ik doen om emigrant te worden en hoe verloopt een aanvraag voor Austra lië, NieuW-Zeeland en Canada? Land en volk van Australië, N.-Zeeland en Cana da. Huisvestingsproblemen. De vrouw in Australië, N.-Zeeland en Canada. Gees telijk leven in het nieuwe vaderland. Verder zullen aan de orde komen de vragen van werkgelegenheid en cultu reel leven, terwijl een aantal films ver der een beeld zullen geven van wat de emigrant te wachten staat. Op deze cursus verwachten wij diege nen, die het voornemen hebben naar ge noemde landen te emigreren, zowel als hen, die reeds een aanvrage hebben lo pen en zich nader willen oriënteren. Nadere inlichtingen over deze cursus, die f 15 kost, waarbij huisvesting en voe ding zijn inbegrepen, geeft de Volksho geschool in Bergen N.H. EMIGRATIEHOEKJE (Inlichtingen Arbeidsbureau). In Zuid-Afrika is plaatsing mogelijk voor jongelui van 17 jaar af, als assis tent opzichter bij de wegenbouw van het Provinciaal Bestuur van Kaap de Goede Hoop. Gegadigden moeten in het bezit zijn van het einddiploma MULO of HBS. Zij worden in Nederland medisch ge keurd. De aan te stellen personen ont vangen een contract van 6 jaar. Vergoed worden passage van woonplaats tot ha ven van bestemming, eventueel met ge zin en kosten van vervoer van bagage. Aanvragen met spoed. AFDELING TEXEL VAN HET WITTE KRUIS CONSULTATIE-BUREAU VOOR DE RHEU MA-BESTRI JDING Dr C. v.d. Berg, Hoofd-rheumato- loog zal voor dit bureau voortaan zitting houden ELKE TWEEDE VRIJDAG van de maand, van half drie tot vier uur na middags, te beginnen Vrijdag 14 Novem ber a.s. Voorlopig hebben deze zittingen nog plaats in het Wijkgebouw van het Witte Kruis, Witte Kruislaan 19, Den Burg. NUTSSPAARBANK BIJKANTOOR DEN BURG In October werd f 12,849,03 (f 12,817,29) ingelegd en terugbetaald f 6,805,16 (f 2,197,19). Er werd f6,043,87 meer in gelegd dan uitbetaald (vorig jaar f 10,620,19). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt nu f 149,476,61 (f 60,987.03). In October werden 8 (10) nieuwe boek jes uitgegeven en ingetrokken 2 (2) boek jes. In omloop zijn 237 (134) boekjes. Het aantal posten van inleg bedroeg 50 (41) en dat van terugbetaling 50 (25). Tussenhaakjes de cijfers over Oct. '51. ZAKENNIEUWS. DE PRESTATIE DER JAWA De fa. gebr. M. en A. J. Vonk (zie hun adv. in ons blad van Woensdag jl.) vestigt er onze aandacht op, dat de door de heren Paling van Veen en Willemsen ondernomen woestijntocht, waarover de dagbladen en ook de radio reeds hebben geschreven, gemaakt werd op een Jawa 250 met zijspan. In iVz maand werden 16,500 km. gereden, zonder dat de Jawa hen een enkele maal in de steek liet. 4500 km. gingen door de ongebaande woestijnpiste. Deze piste heeft veel weg van een groot formaat wasbord en was dikwijls zo slecht, dat de mannen er meermalen de voorkeur aan gaven naast de piste te gaan rijden in 't mulle zand! Hun lekke banden vulcaniseerden zij op de gloeiende uitlaatpijpen. In Afrika voerde hun tocht o.a. over een hoge pas van het Atlasgebergte. Die „weg" was ongeplaveid (Siem de Waal heeft er ook nog zoete herinneringen aan.en be staat uit grof steenslag. 2400 Bochten ko men er in voor en deze pas is hoger en steiler dan de beroemde St. Gotthard. Het pakket onderdelen, dat de heren aan boord hadden, werd ongeopend terugge bracht! Zij waren de eerste Nederlanders die met een zijspan-combinatie door de Sahara trokken. De spreekwoordelijke betrouwbaarheid, aldus de agent van de Jawa, is hiermede voor de zoveelste maal bewezen. Den Hoorn, 28 October 1902. Heden werd benoemd tot onderstrandvonder de heer C. Smit Czn. De Cooksdorp, 3 November 1902. Tot omuchter van den polder Eierland is benoemd de heer J. Kalis alhier en tot secretaris-penningmeester de heer W. Lap Azn. te Den Burg. Denl Hoorn, 7 November 1902. He den werd benoemd tot Hoofd der kust wacht alhier de heer P. Daalder Johzn. Oudesohild, October 1902. Door sommige visschers wordt een nieuw ar tikel in de handel gebracht, nl. levende krabben. Deze zeebewoners worden te gen 2 ct. per kg. ingekocht. Vele jaren geleden werd ook eens gepoogd om krabben naar België ter markt te zen den. Het artikel scheen toen te veel aan transport te kosten om den opkoopers voordeel te kunnen doen behalen. Nr. 232. GERDA EN THEA BAKKER Maandag 10 Nov. vierde Gerda haar zesde verjaardag, Thea viert haar 9de verjaar dag ook op een Maandag: 1 December! Zij wonen in De Koog. Gerda speelt erg graag buiten. Dat doen alle gezonde kinderen wel, dunkt ons! Maar de laatste dagen is er buiten met dat miezerige weer niet veel aan, hè? Thea heeft een hoekje op zolder, waar ze met haar poppenkamer speelt. Was dat even een blijde ont dekking, toen jullie poes die lieve poesjes had gekregen! Veel plezier op jullie verjaar dag, hoor. Copyright P I. B Bo» 6~'Copenhoge> Hop, hop, hop, Bim en Bam zijn heerlijk aan 't rijden op twee varkens. Al les gaat prachtig, totdat de varkens plotseling beslui ten; in verschillende rich tingen verder te gaan. „Hé, stop eens", schreeuwen Bim en Bam. Maar de var kens luisteren niet, ze ren nen zo hard ze kunnen en op het laatst moeten ze er wel afspringen. Na een hele tijd te hebben gezocht en gelonen, vinden Bim en Bam elkaar weer. Hoe moe ten we naar huis?" vragen ze aan de schildpad. Ge lukkig kent de schildpad een kameel, die hen wel naar huis wil rijden. „Wat fijn, dat de kameel zo ge maakt is dat er twee passa giers op kunnen zitten", zeggen Bim en Bam, ter wijl ze op de bulten van de kameel zitten. „Nu weten we tenminste zeker dat we nu niet weer van elkaar gescheiden zullen worden". DS MACKAAY IN „EBEN HAEZER" Naar we vernemen zal Ds P. J. Mackaay van Oegstgeest op Zondag 23 November, 's avonds om 8 uur het woord voeren voor de kerkeraden, de gemeentelijke Zendings-eommissies en andere belangstellenden in het Zen dingswerk. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken Den Hoorn en Oosterend Zondag 16 Nov.: 24e Zondag na Pink steren. Missen, biechtgel. en communie als op Zondag. Twee Missen in Ooster end en communieuitreiken van achter aan. Om 7 u. lof t.e.v. St. Joseph met roz. v.d. overledenen van de parochie en het gebed v.d. Martelaren van Gorkum. Daarvóór de meisjescongr. Daarna man- nencongr. Maandag 17 Nov.: Om 8 u. de op één na laatste les over voorlichting bestemd voor moeders met grote kinde ren. Om 9 uur een gez. H. Mis. Mis ook om 7 en 8 uur. Dinsdag 18 Nov.: Om 8 u. gez. Req. v.d. doodceel. Om 7,30 en 8,30 de 18-j. cursus. Woensdag 19 Nov.: Mis in Den Hoorn met biechth 4e klas. Om 7,30 Josephlof en daarna Mariagarde v. d. jongens. Mis in Den Burg om 7 en 8 uur; in Den Hoorn om 7,30 uur. Donder dag 20 Nov.: Mis in Oosterend en biecht horen 4e klas. Den Burg Mis om 7 en 8 u., Oosterend om 8 u. Vrijdag 21 Nov.: Om 3,30 biechthoren 4e klas Joseph- school. Missen om 7, 7,30 en 8 uur. Za terdag 22 Nov.: Missen 7 en 8 u„ ook in de kapel om 8 uur. 4-8 biechtgel. op de hele uren, 6 uur rozenkrans. Zondag 23 Nov.: Laatste Zondag na Pinksteren. Mis in Den Burg om 7,30 en 10 uur; Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; Oosterend om 10 uur. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 7 November: A.: S. Bakker-P. Kooij 1-1; J. Vinke- G. Dros 2-0; S. Ros-C. v. Heerwaarden 2-0. B.: J. N. Rijk-J. Hooijberg 2-0; N. de Graaf-W. A. v. Zeijlen 2-0; J. Vinke-W. J. Boon 2-0; Joh. D. Bakker-A. v.d. Slik- ke 1-1; J. Kikkert-C. P. Burger 0-2. C.: Jb. v. Heerwaarden-Jb. Koorn 2-0; Joh. v. Heerwaarden-H. Gomes 0-2. D.: S. v. Heerwaarden Johzn.-F. Schuit 2-0; J. Mosk-D. Roeper 0-2; C. Vinke-D. Roeper 0-2. In de wedstrijd Del. Texel-HDC gin gen de punten met deze altijd prettige tegenstander mee. Del. Texel HDC C. Dijker D. C. Rab 0—2 S. v. Heerwaarden J. Stoll 11 S. Ros C. J. Leibbrand 11 C. v. Heerwaarden J. v.d. Molen 02 S. Bakker A. Ouwens 20 C. v. d. Werf P v.d. Berg 2—0 G. Dros D. Dissel 02 P. Kooij J. Bezemer 02 J. Hooijberg J. Zijderveld 02 A. Vinke A. Bremer 02 Eindstand 614 Eiland-competitie: Vrijdag 14 Nov.: De Koog 1-Oosterend 1. De Koog 2-Oosterend 2. Sportnieuws SVC Zondag speelde het le thuis tegen ZD H.Z. wist 'n verdiende 3-0 zege te be halen. Het vlotte en frisse spel van ZDH beantwoordde SVC slechts met een slor dig heen en weer getrap, wat natuurlijk een fiasco werd. Een wedstrijd die niét vergeten moet worden maar die terdege tot nadenken stemt! Zondag a.s. SVC 1-DWOW 1; Water vogels 4-SVC 2 om 10 uur. Adsp. vrij. Z.D.H.-Nieuws Zondagmiddag bracht ons elftal een bezoek aan SVC; deze wedstrijd was van belang met het oog op de dreiging van de onderste plaats. Aart won de toss en koos de harde wind in de rug. Ge steund door de harde wind gingen we ten aanval, maar de doelpunten waren duur. Na bijna de hele eerste helft in de aanval te zijn geweest, slaagden we er pas vlak voor de rust in te scoren door een goed schot van Dick; rust 1-0. Na de rust moest tegen de harde wind in gespeeld worden, maar dit ging veel beter dan voor de rust. Keurig spelend trokken we ten aanval en wist v. Ernste er 2-0 van te maken. We bleven maar aanvallen, sporadisch kwam ons doel in gevaar, de achterhoede was er prima in en het was Dick die met een pracht doel punt de stand op 3-0 bracht uit een keu rige combinatie van de voorhoede; het werd zelfs 4-0, maar dit doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel. Met 3-0 kwam het einde. Als we zo blijven spelen komen er meer overwinningen, het was dik ver diend. We hadden weer een zwaar ge wijzigd elftal, maar deze opstelling vol deed prima. Ónze stopper Kees Kok (ali as Terlouw) gaat deze week in dienst, we blijven op je rekenen, Kees. En onze secretaris Wim Bakker W.Tzn. gaat zijn functie neerleggen wegens de dienst plicht Nu ik dit schrijf weet ik nog niet wie de opvolger is geworden. Wim, je wordt bedankt voor het vele werk voor onze vereniging, we blijven ook op jou rekenen. De wedstrijd van Zondag tegen Dirks hom is uitgesteld. Tex. Boysnieuws Texelse Boys 1-Duinranders: 4-0. In een tamelijk eenzijdige wedstrijd hebben de Boys 2 kostbare punten ver overd. Daar de scheidsrechter niet was opgekomen eh Duinranders geen scheids rechter beschikbaar had", werd gespeeld onder leiding van de heer J. Nooij. De Boys moesten eerst tegen de vrij sterke wind op spelen. In den beginne was de strijd vrijwel gelijk doch door 't windvoordeel was D. iets meer in de aanval. Langzamerhand kwamen de Boys er beter in en zodoende ontstonden gevaarlijke momenten voor het D-doel, over het algemeen werd er door de Boys te hoog geschoten, waarmede de D-kee- per niet veel moeite had. Toch ging de rust in met een dubbel blanco stand. In de 2e helft was er geheel een Boys- overwicht eni na 10 minuten spelen werd j dit overwicht in een B-doelpunt uitge- drukt. Een corner van de r-vleugel werd scherp voor doel geplaatst, een D-back kopte de bal over de handen van de reeds toegelopen D-keeper heen, waar door de Boys 1-binnen de bal rustig in kopte: 1-0. Door deze goal aangemoe digd werd het Boys-offensief hog ster ker en met open spel werd menig aanval ondernomen. Na goed doorlopen van de midvoor werd doelpunt 2 gescoord. De D-aanvallen leverden voor de Boys ach terhoede geen groot gevaar op en met verre schoten werd de B-voorhoede door de verdediging aan het werk gezet. Na een half uur spelen miste de B-linksbui ten een opgelegde kans. Deze speler herstelde kort hierop zijn fout door on verwachts met een diagonaal sahot de keeper te passeren: 3-0. Hierna probeer de D. alles om een tegenpunt te scoren, maar door slordig plaatsen en te lang treuzelen met de bal gelukte dit hen niet. In de laatste 10 minuten was het de B- midvoor die doelpunt no. 4 scoorde. In deze stand kwam geen verandering meer. De Boys hebben deze wedstrijd verdiend gewonnen en de stand gaf de verhouding juist weer. De scheidsrech ter had geen gemakkelijke taak, maar hij leidde prima. De wedstrijden van Boys 2 en Adsp. werden afgelast. FEUILLETON door T. LODEW1JK 5.) De gewonde schudde ontkennend het hoofd. Herinnert u zich helemaal niets? Weet u niet meer wat u daar deed, tus sen Sassenheim en Lisse? Weet u niet meer waar u vandaan kwam? Het slachtoffer knikte. „Haag" ver stond Jochem. Mooi. U kwam van Den Haag. Al léén? Een hoofdknik. Geld bij u? Veel? Hoeveel zegt u.... tienduizend?, terzijde tot Jochem: Heb je d'r iets van gezien, een portefeuille met tienduizend gulden ongeveer? Jocshem schudde ontkennend het hoofd. Motief: roof, constateerde de inspec teur fluisterend en toen weer tot de ge jonde: Kunt u zich herinneren of u een ongeluk gehad hebt, of misschien door iemand bent aangehouden? Een zwak hoofdschudden. Nu kwam de dokter, die zachtjes was binnengekomen, tussenbeide. Zo moest 't genoeg zijn voor vandaag, heren. Meneer Van der Jagt is nog té zwak dan dat hij een regelmatig verhoor kan doorstaan. Hij is er nog goed afgekomen en een nachtje slaap zal wonderen doen. Ik maak me sterk, inspecteur, als u morgen zo om 'n uur of elf terug komt, dat u een vrij geregeld gesprek met de patiënt voeren kunt. Nu komt u toch niets meer aan de weet. De inspecteur haalde berustend de schouders op, salueerde en vertrok. Jo chem volgde zijn chef, met een laatste blik op de patiënt, die goedmoedig knik te. Daar sta je nou, zei Vallentgoed op de gang, en als ik iets méér weet dan vannacht, ben ik een suikerboon. HOOFDSTUK III. Inspecteur Vallentgoed was gloeiend uit zijn humeur. Hoezeer hij zijn best had gedaan, het zaakje stil te houden, de kranten hadden de lucht gekregen van de lugubere ontdekking op de Rijksweg en met bittere spot herinnerde de inspec teur zich de woorden van de dokter, die hem al 'enkele krantenkoppen aan de hand had gedaan. Nu, er had inderdaad niets aan ontbroken. „Het mysterie van Lisse", „De geheimzinnige auto", „De Spook-auto", vormden slechts het boe ketje uit de stijlbloemen, die vindingrij ke journalisten duimzuigend hadden opgekweekt. De inspecteur wist echter heel goed, dat totnogtoe ieder spoor ontbrak. Nóch vingerafdrukken, nóch voetsporen had hij kunnen ontdekken, al had hij de au to en de naaste omgeving om zo te zeg gen met een vergrootglas afgezocht. Van alle kanten waren foto's genomen... maar van de daders geen spoor. Hij was opnieuw, samen met Jochem, naar het ziekenhuis gegaan. Het slacht offer had hen opgewekt begroet en bleek aanzienlijk vooruitgegaan. Veel licht had hij echter niet op het geval kunnen werpen. Hij was die middag, vertelde hij, naar Den Haag gereisd om daar een bedrag van f 10,000 te incasseren*. Het geld zou worden gebruikt om de volgende dag lo nen uit te betalen. Behalve de boekhou der en de secretaresse van het slachtof fer, wist niemand van de reis iets af. Passagiers had hij niet gehad, behalve een bij de vele tramreizigers tussen Haarlem en Leiden bekende en populai re trambeambte, chef de Boer, die hij een lift had gegeven van de kalkzand steenfabriek, voorbij Hillegom, naar het Klinkerbergerviaduct. Hij had zich in derdaad tegenover de heer De Boer in eeni gesprek over de gevaren van het „liften" uitgelaten over het feit, dat hij die avond met een belangrijke geldsom zou terugkomen en gezegd, dat hij in zulk een geval zelfs zijn eigen schoon moeder nog niet zou meenemen. Op de vraag hoe het mogelijk was, dat terwijl hij om vijf uur het geld incas seerde, hij pas des nachts terugkeerde, vertelde het slachtoffer na enige aarze ling, dat hij, als weduwnaar, het plan had te hertrouwen met een niet onbe kende actrice, welke die avond optrad bij de première van een nieuw stuk. Hij had het nuttige met het aangename ver enigd en de voorstelling bijgewoond. Na afloop had hij haar even in haar kleed kamer begroet en was toen direct naar huis gereden. Verder wist hij zich niets meer te herinneren. Opeens kwam Jochem met een won derlijke vraag. Meneer Van der Jagt.... wéérom schrok u gistermorgen zo van de fluit van de tram? De man in bed keek hem verwonderd aan en dacht toen, zichtbaar ingespan nen na. Dat kan ik u niet zeggen, ant woordde hij, ik herinner het me ook niet meer zo precies. Had de tram op de een of andere wijze iets met het ongeval te maken? Nee.ik herinner me vaag dat ik het rode achterlicht van de tram er gens heb gezien. Dat was toch al vrij laat; zo laat rijden er over het algemeen geen dien sten meer tussen Leiden en Haarlem. Zo precies ben ik niet met de dienst regeling op de hoogte, zuchtte Van der Jagt vermoeid en sloot de ogen. Toen warenj ze maar vertrokken. En nu zat de inspecteur achter zijn bureau en liet de stukken uit het dossier een voor een door z'n vingers glijden. Rapporten.... rapporten.... maar nergens enig houvast. Gebleken was dat Van der Jagt tegen diefstal verzekerd was, zodat de beroving hem persoonlijk weinig schaadde. Ook de schade aan zijn schedeldak scheen nogal mee te vallen, morgen zou hij het ziekenhuis verlaten om verder thuis te worden verpleegd. Jochem kwam binnen en aan zijn ge zicht zag zijn chef reeds dat hij niet veel méér succes had geboekt. De beide man nen; staarden naar de dichtbetypte vel len der verbalen, die toch zo weinig licht verschaften, met bezorgde, landeri ge gezichten, toen plotseling de telefoon op het bureau van de inspecteur over ging. Inspecteur h er. Inspecteur, - klonk een nerveuse mannenstem aan de andere kant. U spreekt met Oudejans, de terreinbaas van Barends en Verhoeven aan de Hereweg. Er zit bij ons op het land een vreemde kerel. Misschien heeit ie wel wat te ma ken met die overval bij de brug. De inspecteur vroeg kortaf enkele bij zonderheden, legde de hoorn op de haak. Kom mee, Verkruysen, zei hij, bij Ba rends zit een vent in de schuur. Mis schien is 't een doodgewone landloper, maar we moeten geen risico nemen. Steek je proppenschieter in ieder geval bij je. Een ogenblik later trapte Jochem de motor aan, de inspecteur sprong op de duo. Ze vlogen de ooort van het politie bureau uit, misten maar op een haar een met een kolossale dragline beladen truck die met een slakkengangetje langs de weg kroop, en vlogen de weg naar Sas senheim op, waar, niet ver van de plaats waar de beroving had plaats gevonden, de bewuste bollenschuur, eenzaam, een eind in 't land stond. Ze parkeerden de motor vlak voor de woning van Oudejans, de baasknecht van de firma Barends en Verhoeven, die hen al in de deur opwachtte. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4