Jutten is ook een vak f Films en lezing over vee en veevoeding Uitstapje Oudeschild organiseerde het Sint Maarten-Feest Drie prijzen uitgereikt voor de leukste Lampions Wij zijn koper van fabrieks aardappelen C.A.V. „TEXEL" TE KOOP ONZE BRANDWEER WAS PARAAT Zo'n brandweersirene brengt maar een bar enerverend geluid te weeg. En soms voor niks en niemendal: neem nou het gerucht van „brand, brand!", Donderdag door de straten van Den Burg. Zeven seconden na het alarm snelde Luit Sok reeds in vol ornaat de Groeneplaats op, waar alras de knalrode manschappenwa- gen verscheen. Die wagen kon weer spoedig kazernewaarts gaan en de slan gen hoefden niet eens uitgerold te wor den, want „het was al uut!" De haard van al de sensatie lag in een perceel aan de Warmoesstraat, waar de bewoonster, juist terug van een reis naar het vaste land, de stuipen op het lijf had gekre gen toen bij het aanmaken van de haard haar een vervaarlijke (spiritus-)vlam te gemoet sloeg. Om alle risico te vermij den, snelde zij naar de deur en riep luidkeels „brand!" en dan is natuurlijk onverwijld het woord aan de sirene! Vlak voor de haard wilde enig vuur gretig gaan voedselen in het tapijt, maar eer de Rode Haan stevig kon toepikken, kon de zaak worden gesmoord door overrompeling met een ouwe mat. (Vervolg van le pagina) Na deze inleiding en toelichting op de film was het woord aan de operateur, die ons meenam naar Denemarken. Het was een prachtige film, die door de vee houders met grote aandacht werd ge volgd. Opnamen van de bedrijven, fraaie natuuropnamen en niet te vergeten de opnamen op de tentoonstellingen en an dere evenementen! Wij zagen er o.a. de fraaiste stieren en koeien en namen er een kijkje op buitengewoon goed ver zorgde modelboerderijen, waar men om zo te zeggen van de groep kon eten als de koeien de wei ingejaagd waren: want nauwelijks hadden de dieren de stallen verlaten of daar verschenen reeds per soneelsleden met water en bezem om aan het schrobben te slaan! Hier kwam o.a. een viertal koeien voor de lens, dat gemiddeld 1 kg. boter per dag en per dier produceerde! Daarna was het woord aan de heer Eijkelenboom, die trouwens ook de film toelichtte! Tot en met 1949, aldus spre ker, hebben wij, Hollanders, wat de ge middelde opbrengst per koe betreft, kwa vet steeds bij Denemarken een klein beetje achter gestaan, maar in 1950 leverde onze rundveestapel een gelijk pet. vet op en in 1951 idem, en voor zoveel bekend ^Jcomt ons land ook dit jaar met ten achter. Wij hebben één voorsprong en dat is onze vrij belangrij ke export van fokvee en dat hebben de Denen niet: als een Deense koe afgemol ken is, houdt men weinig koe meer over! Wij hebben eenzelfde boteropbrengst per koe, wij produceren wat meer liters en Denemarken wat meer vet. Men heeft echter meer aan wat meer melk met ma tiger vetprocent, met het oog op de kaas makerij en in Denemarken gaat men ook de kant uit van meer kaas maken en minder boter, omdat de afzet van kaas gemakkelijker gaat dan die van boter! Op één ander punt is Dene marken ons echter weer voor: het na gaan, het controleren van de hoeveel heid verstrekt voer! Verschillende be drijven, die ik bezocht, aldus spreker, konden mij zo opgeven hoeveel er ge produceerd was en hoeveel voereenhe- den dat gekost had. De ene koe heeft heel wat meer voer nodig dan de andere en voor de boer gaat het er om met hoe weinig mogelijk kosten krijg ik de hoog ste opbrengst Regenachtige dagen kun nen veel waarde hebben: men benutte ze om te zien hoeveel men zijn koeien gaf, dat werd nauwkeurig gewogen en opge schreven. Niet alleen controle van het gehele bedrijf, maar ook van de koeien individueel. Dat vergemakkelijkt de vraag van welke koe het kalfje dient te worden aangehouden. Wij stellen steeds hoger eisen aan de productie van de koe en daarom moeten wij er rekening mee houden, dat de die ren ook krijgen wat hun toekomt. Er dient niet alleen te worden nagegaan hoe het met het eiwit en zetmeel staat, maar men moet ook aandacht besteden aan de mineraalvoorziening! Als men niet voldoende hooi kan verstrekken, maar men bieten, pulp of aardappelen moet bijvoeren, dan is het gewenst, dat er mineralen bijgegeven worden. Het geeft practisch geen extra kosten en men houdt de dieren er beter mee in stand. En dan is vitaminenvoorziening nodig om goede vitale dieren te krijgen of te houden. 1 Kilo goed gedroogd gras is voldoende om de vitaminenvoorziening veilig te stellen. Anders geve men goede kuil- en vitaminenpreparaten. Minera len kunnen alleen tot hun recht komen als er voldoende vitaminen zijn om de mineralen af te zetten op de plaats waar ze moeten komen. De goede been vorming is gewaarborgd als er voldoen de vitaminen zijn. Vee, dat in het land loopt, doet, dank zij de zon, vitaminen D op, maar te mg in de stal, wordt de voorraad vitaminen aangesproken en als er dan te weinig vi taminen worden aangevuld, dan kan het niet anders of in Januari-Februari zal een tekort aan vitaminen ontstaan, waardoor de dieren er droog en dor zul len gaan uitzien. Ten aanzien van de kalveren gaf spre ker de volgende raad: men menge geen meel door ondermelk of wei, maar ver- strekke het meel droog. Daardoor wordt een betere groei en ontwikkeling bevor derd. Dat is proefondervindelijk bewe zen. Het meel moet nl. worden voorver- teerd net als hooi. Bij ondermelk geve men eiwitarm voer, bij wei eiwitrijk voer. De varkenshouderij besprekend, merk te de heer Eijkelenboom o.a. op, dat de drachtige zeug een van de dieren is, die het meest wordt verwaarloosd. Voor de vorming der biggen heeft de drachtige zeug tekort aan enkel zetmeel, zij moet ook krijgen: eiwit, vitaminen en minera- VERKOOP OVERGEBLEVEN GOEDE REN BAZAR „EXCELSIOR" TE OOSTEREND Men schrijft ons: Hedenavond zullen de overgebleven goederen van de gehouden bazar van „Excelsior" bij opbod worden verkocht. Er is nog: textiel, strijkbouten, schaat sen, mondorgels enz. Alles moet weg. U kunt hier zeker koopjes halen, aanvang ha'f acht in het gebouw van Christelijke Belangen. LOONSVERHOGING IN DE LAND BOUW Daar er hier en daar nogal eens mis verstand over de lonen in de landbouw bestaat, meent de sociale afdeling van de Stichting v.d. Landbouw op Texel er goed aan te doen de meuwe lonen te pu bliceren en nader toe te lichten. Met ingang van 28 September zijn de uurlonen van de losse arbeiders met 3 ct. per uur verhoogd. Het uurloon was f 0,89 wordt nu f 0,92. In verband hiermee wordt ook de vacantiebon verhoogd van f 3,50 op f 3,60. De lonen van de vaste arbeiders moe ten evenredig verhoogd worden. Deze worden nu: Vaste arbeider A: was f58,71 en f 1,94 verhoging wordt f 60,65. Vaste arbeider B: was f 52,92 en f 1,76 verhoging wordt f 54,68. Vaste arbeider C: was f47,68 en f 1.59 verhoging wordt f49,27. In deze loonsverhoging is verhoging van de pensioenpremie opgenomen. Hoe zit hel nu met de premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering? Deze wet is per 1 Juli in werking getre den. De premie bedraagt voor losse ar beiders 8,8 pet., voor vaste arbeiders 2,2 pet. Van deze premie betalen werkgever en werknemer elk de helft. M.i.v. 1 Juli moest eohter ook het arbeidsloon ver hoogd worden met het arbeidersdeel in in de premie. We moesten dus met in gang van 1 Juli eerst het loon verhogen met 4,4 pet. of 1,1 pet. en daarna van het verhoogde loon de premie inhouden. In de laatste loonsverhoging is de pre mie voor de W.W. ook niet opgenomen. Ook deze lonen moeten dus nog ver hoogd worden met het arbeidersdeel in de premie. Dit geldt voor alle lonen, voor vaste- zowel als voor losse arbei ders, ook als in accoord wordt gewerkt. De loonberekening is tamelijk inge wikkeld geworden. We zullen proberen om met een voorbeeld de berekening van het netto loon duidelijk te maken. Als voorbeeld nemen we een losse ar beider met 2 kinderen. De man heeft in accoord gewerkt en f 50 per week ver diend. Bruto loon f 50 en 4,4 pet. premie W.W is f2,20, totaal f52,20. Het brutoloon van elke arbeider wordt dus eerst verhoogd met het werknemers deel in de premie wachtgeld en werk loosheidsverzekering. Het nu verkregen loon moet ook op de loonlijst van de Bedrijfsvereniging worden ingevuld. Nu berekenen we het loon voor de loonbelasting. Afgetrokken moet worden Vs pensioenpremie van f 3 is f 1,50; 4,4 pet. WW-premie is f 2,20, totaal aftrek f3,70 f52,20 min f3,70 is f48,50. Dit bedrag moet verhoogd worden met: Kinderbijslag voor 2 kinderen is f 5,82, 3/-i vac. bon a f3,60 is f2,70, totaal f8,52. (De vac. bon moet voor de loonbelasting voor 3/» belastbaar). Na aftrek van pensioen en W.W.-pre- mie gaan we nu het loon verhogen: f 48,50 en f 8,52 is f 57,02. Over dit bedrag moet de loonbelasting berekend worden. Verder hebben we met dit bedrag niets meer te maken Wat moet men nu inhouden op het loon? Loonbelasting f 1,03, ziekenfondspre mie 1,9 pet. van f 52,20 is f 0,99, llt pen sioenpremie a f 3 is f 1,50, 4,4 pet. W.W.- premie van f 52,20 is f 2,30. Totaal f 5,82. Het brutoloon met de verhoging W.W. premie was f 52,20; inhouden f 5,82. Uit te betalen nettoloon f 46,38. W. ZUID-EIERLANDS BAZAR ALLESZINS GESLAAGD! Het was Donderdag en Vrijdag, 5 en 6 November, nu niet bepaald een pretje om in de avonduren de neus biuten de deur te steken, maar in weerwil van het ongunstige weer is de op die dagen te Zuid-Eierland gehouden bazar ten bate van het onderhoud der kapel, toch alles zins geslaagd! Er heerste een gezellige drukte en toen de heren commissieleden na afloop het laadje omkeerden, kwam daar het prachtig (bruto-)bedrag van f 842 uit ritselen (om met Ds Janse te spreken). Zo graag hadden wij een wat uitvoeriger verslag van dit feestje ont vangen. Wie voelt voor het doorgeven van Zuid-Eierlands nieuws bericht jes, verslagen van vergaderingen etc. gelieve zich in verbinding te stellen met de redactie van de Texelaar. len. Als de zeug goed gevoerd wordt is de melk vitaminenrijker. Zij produceert 3/< liter melk per big per dag. Als bijvoer aan varkens beval spreker aan: grond, gras en bieten. Gevraagd werd wat spreker van bijvoeren van gerst dacht Gerst is voor jonge dieren buitengewoon belangrijk, dit product is bijna niet te vervangen en voor de gro tere dieren ook best voer, maar de prijs moet verantwoord zijn. De heer C. van Groningen meende, dat de aanleg van kunstweiden op het droogtegevoelige Texel verstandig is; de heer Eijkelenboom bleek deze mening ten völle te onderstrepen. In de pauze werd een gratis con sumptie aangeboden. De hierna vertoonde film toonde de prachtige Nederlandse rundveestapel. Bedrijven uit alle hoeken van ons land met de meest vermaarde dieren. Als slot gaf de film ons een beeld van het in drukwekkende gebouwencomplex te Worm erv eer. De avond werd door de heer Van der Meulen gesloten. Sportnieuws SVC. Morgen ontvangt het le om 2,30 uur DWOW 1. We rekenen er op dat iedere speler zich voor de volle 100 pet. zal ge ven. Terreindienst: H. v.d. Berg en H. v. Boven. Het 2e speelt om 10 uur tegen Watervogels 4. Vertrek boot van kwart voor acht. Willen de leden er om den ken, dat bij verhindering tijdig afbericht gezonden wordt? Elftallen in het kastje. Ook in Eierland is nu een SVC-kastje. De spelers kijken hier wel even hè? De bekende „Kronkel" van dagblad „Het Parool" heeft zowaar reclame ge maakt voor Texel als vaoantieoord. Leest u maar eens wat hij dezer dagen schreef: Lange tijd had de man tegenover mij in de trein, roerloos naar de voorbijglij dende Veluwe zitten kijken. Toen knik te hij met toegeknepen mond als iemand die een probleem na lang vorsen einde lijk in de zak heeft, keerde zijn hoofd naar mij en sprak: „Da's móói!" „Nou", zei ik. Hij bleef zijn blik in de mijne boren, alsof hij geen genoegen nam met dit ant woord. „Voor de vacantie, of zo", vulde ik dan ook aan. Nu knikte hij, met een dat-is-béter- laohje, vouwde de handen behaaglijk op zijn enorme buik die in een speciaal ge bouwd herenvest rondhing en vervolgde: „Wéét u wat óók mooi is?" Om niet weer „nou?" te zeggen gaf ik mijn gezicht de blijde expressie van ie mand, die op het punt staat te bemerken dat hij met een gelijkgestemde geest spreekt. „Tessel!" riep de man uit. „Het éiland Tessel." Hij kreeg nu het stralende van een genieter, die zich vroeger genuttigde ban- quetten voor de geest haalt en vertelde: „Ja, daar ben ik eens geweest met de vacantie. Niet nou. Ik spreek van veer tig jaren terug. Ik was nog maar zo'n ventje en ik woonde in Amsterdam. Op een dag, we hadden net grote vacantie gekregen, komt mijn vader thuis en die zegt: „vooruit, opgedonderd naar school". Want dat was niks voor die ouwe, kin deren om zich heen. Maar me broertje ik had nog drie broertjes hè was nogal bij de hand en die zegt: „néé, we hebben grote vacantie!" Hij knipoogde even naar me, bij de vermelding van dit stoute stukje, ont stak een sigarenstomp die al geruime tijd doelloos aan zijn lippen hing en her nam: „Toen zegt die ouwe: „Vacantie? Dat kan ik hier niet gebruiken. Gaan jullie maar naar me neef op Tessel". Want hij had daar een neef wonen, hè. Nou, wij mee naar een café in de haven. Er stond een schipper, waar me vader 's ochtends mee had staan praten en die man had een klein bootje, waarmee hij zo nu en dan eens van Tessel op Amsterdam voer. Me vader zegt: „neem jij die jon gens van me eens mee, want ze motten naar me neef, op Tessel". Nou, die schip per voelde er al dadelijk niks voor, maar die ouwe smoesde nog wat en komt ten slotte naar ons toe en zegt: „Ga maar op het schip. Aju". En weg was hij. De man stiet een grote, nadenkende rookzuil uit en keek deze geruime tijd innig na. „En wij naar Tessel hè me drie broertjes en ik", vervolgde hij opge ruimd. „Eerst wou die schipper er ons nog afschoppen, toen hij aan boord kwam, maar ja, hij had een paar glaasjes op, en op het laatst stak hij maar van wal. Nu deed je daar vroeger lang over», meneer een paar dagen wel, want het was een zeilscheepje en veel wind stond er niet. En kwéad dat die vent op ons was. We mochten ons niet verroeren en nergens aankomme en niet prate af- fijn, we zaten maar achter in dat roeffie. Te eten kreeg je ook niet veel, zo'n be schuit, weet u wel. Hij keek me opeens gebelgd aan en zei: „Want bróód had-ie niet". Maar zijn toon werd meteen weer te der toen hij vervolgde: „Nou, eindelijk waren we op Tessel en wij naar die neef van me vader. Maar die was zeker net kwaad met 'm, want hij zei: „Nee, gaan jullie maar weer gauw terug". En dicht de deur. Wij weer naar die schipper. Vloeken en tieren na tuurlijk, maar toen heb-t-ie toch nog een bootje terug voor ons versierd. En die ouwe kwaad. „Zijn jullie daar nou al weer?" Maar tja.t. Hij maakte een wijsgerig handgebaar en zei met milde ogen: „Maar 't is móói daar, hoor." ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 16 November 1952 N. H GEMEENTE Den Burg 10 uur Eerw. Heer H. Veld- huys in Eben Haëzer. Zendingscollecte 7,30 uur Ds v. Reijendam in Eben Haëzer. Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Prof. M. van Rhijn, van Utrecht, bevestiging cand. C. H. van Rhijn. half 3 Intrede Ds C. H. van Rhijn. Extra collecte voor de kerk Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Najaarszendingscollecte De Koog 10 uur Ds Janse De Waal 7,30 uur Ds Janse De Cocksdorp half 10 Ds Soesan Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan In beide diensten oogstcollecte. GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds De Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K O.) Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Veen Gezinsdienst Geen Zondagsschool voor Juniores en grensvolk. De Waal 11,15 Ds van Veen De feestcommissie te Oudeschild was op de gedachte gekomen te trachten de St. Maarten-viering in andere banen te 'lqiden. Het gebedel aan de huizen is soms heel erg en men wilde dit voorko men, door aan elk kind dat met een lam pion aan St Maarten deelnam in georga niseerd verband, een versnapering uit te reiken. De deelnemers waren bij de R.K. kerk opgesteld en in optocht ging het door het dorp. Na afloop kwamen de kinderen in het Eigen Gebouw bijeen, waar de ver snaperingen werden uitgereikt en tevens beslist werd wie de leukste lampion had. De 3 prijswinnaars waren: Kees Kuiper, Jan Stolk en Peter Hemelrijk, die van een voederbiet een alleraardigste lampi on hadden gemaakt. Over het algemeen hebben de wat ou dere kinderen de bedoeling van de feest commissie niet gewaardeerd. Het zingen bij de huizen werd toch leuker gevon den. Vooral omdat er weinig werd ge zongen en slechts één keer langs de Dorpsstraat werd gelopen. De oudere mensen zullen het eohter stellig zeer rustig hebben gevonden. Het lijkt ons dus zaak dat de feestcommissie met haar pogingen doorgaat 'en tracht de bezwa ren voor een volgende keer te ondervan gen. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 5 October 1952 t.m. 16 Mei '53 Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,50; 17,50 Van Den Helder: 6,40; 10,30; 13,25; 16,20 nZa. 19,35; 16,30 Zk. Op Zon- en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,50; 11,45; 18,00 Van Den Helder: 10,30; 13,25; 19,35 nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag. VISAFSLAG OUDESCHILD. 565 kg schol; 383 kg tong; 51 kg tar bot; 125 kg schar; 144 kg bot; 196 kg wij ting; 8 kg kabeljauw; 725 kg garnalen; 4116 kg pufgarnalen; IV2 kg zalm; 953 kg kruikels; 1487 kg wulken; 6 kg haai. VROUWENBOND P. v. d. A. Volgende week Donderdag houdt de Vrouwenbond van de Partij v.d. Arbeid weer zijn jaarlijkse Vrouwendag. Even als vorige jaren belooft het weer prima te worden. Een ieder is welkom, ook de mannen. Zie adv. in volgend nummer. Beter in het geheel niet gekeerd dan ten halve gedwaald. (Van een bijzondere medewerker) Dagenlang heb ik in najaarsweer rond gesjouwd op het strand van een van de waddeneilanden. Het was een uiterst ge not. Ik begroette meeuwen en strandpa- len op het laatst als oude kennissen en zag de zee en het zwerk in vele gedaan ten. In mij ging de vonk gloeien die bij sommigen een vlam is. Mijn oog ver wijdde zich, leerde turen in „het voor ste zeetje" om daar iels te ontdekken wat zachtkens heen en) weer schommelt, donker van aanblik en onzeker van vorm is. Het blijft „het ding" van Ger de Roos, zolang je het niet veilig in je knuisten hebt. Negen van de tien keer is het hout. Je leert onderscheiden: als dit stuk goed droog en klein gezaagd is kan ik het stoken, als dat stuk een beetje bijge werkt wordt is de gammele plek in mijn kippenhok verholpen., enz. Je bent op- weg om een jutter te worden. Tenminste dat denk je. Reeds is het plan in je gerijpt om een keer goed je slag te slaan. Je hebt gesproken met kenners wier beknopte spreekwijze een waarborg voor hun wijsheid is. Nuchter leggen ze je uit wannéér je moet gaan om de kans te hebben iets goeds te ver schalken. Ze willen wel wat vertellen van de geheimnissen van dit kansspel, want je bent immers toch geen concur rent. Af en toe valt het woord „deklast". Ten slotte weet je iets af van het „ron- je et nods" van de Noordzee en je voelt je niet weinig gewichtig. Ais straks de wind Dan is het. zover. Het is vroeg in de nacht, regen en wind slaan tegen de ruiten. Het is boos weer. Nog wat ver suft door de eerste korte slaap ga je naar buiten en je begeeft je manmoedig op weg. De nacht verhult je vreemde tuigage. In de verte brult de zee. Felle regen slaat je in het gezicht. Maar niets kan je weerhouden. Scheef hangend op de woeste wind loop je verder tot de duinen zijn bereikt. Het gebrul wordt luider en ineens is daar een kolkende witte massa. De Noordzee onstuimiger dan ooit. Je en thousiasme bekoelt enigermate, maar je daalt af naar waar je het strand ver moedt. Flarden schuim vliegen in het rond. Er is nauwelijks strand. De dwarre lende witheid gaat vrijwel onmiddellijk over in de laatste bezwerende verhef fing van het duin. Er is zo'n groot ge raas dat je de eigen gedachten waartus sen je naarstig zocht naar een op deze situatie toepasselijk stuk jutterswijsheid, ternauwernood kunt beluisteren. Waar ligt tussen al dat schuim en water het „ding" of liever „de dingen?" Er is geen levend wezen te beken nen wie je het zou kunnen vragen. Een tocht langs de vloedlijn, die niet is te vinden is onmogelijk. Als 'n kwelgeest komt steeds een groot warm bed in je gedachten terug. Lezers, om kort te gaan, ik heb er van afgezien. Ik heb na een wat trieste te rugtocht de kwelgeest opgezocht. Ge lukkig lagen mijn huisgenoten in diepe rust. Maar nu komt het erge. Datgene wat haast niet te dragen was. Bij het aan breken van de dag ik was daar geen getuige^ van zijn de jutters, die ronk ten toen ik ontwaakte, die ik „half noemde terwijl ze „heel" bleken, met bezwete koppen teruggekeerd van het strand, belast en beladen met datgene wat zo mooi en zo talrijk en zo om pu bliciteit schreeuwend was, dat het naar de strandvonderij moest worden ge bracht. Maar dat is een ander chapiter. Vergeeft u mij, dat ik wrokte? 's Nachts had ik ze niet gezien, de slimme rikken. Ze wisten het wel: eerst moet de vloed een beetje aftrekken, dan kun je pas wat zien. Ze noemden het nu groot moedig „stom geluk". Woorden be doeld als balsem voor mijn gewond ge moed. Erg aardig van ze Ik heb er echter zo mijn gedachten over. (Harl. Courant) TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz Voor Uw Bruiloft de Accordeonist-Feestleider Jo Siesling, Zandvaart 175, Breezand. tel. 415. Gevr. net meisje v. hele of halve dagen F. v.d. Kooi, Binnenburg Te koop een mooie trekbok, mak in alle tuigen en 1 paar lage sch. z.g.a.n. m 38 en 1 pr laarzen m. 39. A. v.d. Vis, Wilh.laan Te k. aaneeb. kleine Adler loopt 1-16 Garage v. Boven, Oudeschild Te k donker bruine jongensjekker, z.g a.n. leeftijd 8 9 jr. Wilh.laan 22 Te koop D M.F.-motorrij- wiel 1950, Puch-motor 125 cc piijs f 800. Herzogstraat 18, Den Helder Voerbictente koop. H. J. v.d. Geest, P. H Polder Te k. jongensjas 12 jr. f 10, een haardkachel, prijs f 30. C. Ellen, Nieuw- straat 7, Den Burg Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het zo plotselinge ver lies en de teraardebestel ling van onze lieve Vrien din en Zuster AL1DA SCHRAM-A betuigen wij bij deze, onze welgemeende dank Mej. M. BAKKER Fam. SCHRAMA Den Burg, Burgerhoutstr. 14 Texel, November 1952. Wim Trap en Grietje Eelman geven U hiermede, mede namens wederzijdse ouders kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden te Den Burg op 28 November as, v.m 11.30 uur. Kerkelijke bevestiging n m 1 uur te Oosterend door de Weleerw Heer Ds M N de Wolf. Hoekstraat 11, Oosterend „Noordwijk", 't Noorden Texel, 11 November 1952 Receptie „Noordwijk". 21 November n m. 8 uur. Hoekstraal 1 l,25November n m 8 uur. Toekomstig adres: O 12 Oosterend Heden overleed lot on ze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H H Sacramenten der stervenden, onze zorg zame, innig geliefde Vrouw, Moeder en Oma Anna Johanna Smit in de leeftijd van bijna 75 jaar J. ZOETELIEF J. BEERS- Zoetelief P. A BEERS en Kleinkinderen Den Burg, Texel, 11 November 1952 Warmoesstraat 51 Heden overleed plot seling onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Barendina Witvliet, in de ouderdom van 73 jaar. Den Burg. Texel I Witvliet Pz. N Witvliet-Brouwer Wed. J Huijsman- Brouwer J. Huijsman M Huijsman-Boon Amsterdam J. N: Fehrmann- Huijsman P. Fehrmann Den Burg, Texel, 14 November 1952. De teraardebestelling zal plaats vinden Maan dag 17 November as. 's namiddags 2.30 uur vanaf het sterfhuis Ju- lianastraat 12 VORAN, ALPHA e a. voor goede prijzen, zand vrij in schip Een vette en een pas afgekalfde koe. (2 jaar) P. BRUIN Jzn, Weverstraat 35 BIEDT ZICH AAN nette huishoudster P.G. Brieven onder no. 292 bur. v. d blad

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2