m Zuid-Afrika kan geschoolde krachten gebruiken Het Mysterie Van Vrijen en Verloven vy êe u (Value c-c-wio ij e-feSe-n 0P rvrt Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" De vooruitzichten voor de emigratie van Nederlanders naar de Unie van Z. Afrika zijn zeer goed, zodat verwacht kan worden dat in 1953 het recordjaar 1952 zal worden overtroffen. In 1952 is meer dan het dubbele van het aantal Nederlandse emigranten ver trokken dan in enig ander jaar in het verleden, doordat aan het eind van dit jaar meer dan 5000 emigranten hun goedkeuring voor blijvende vestiging in de Unie hebben ontvangen. In dit komende jaar 1953 zal op grond van de gehouden bespreking een nog groter aantal Nederlanders zich in Zuid-Afrika kunnen vestigen. In ver band hiermee is reeds vastgesteld dat 6 (dit jaar 5) schepen mèt emigranten in 1953 naar Zuid-Afrika zullen vertrek ken. Bovendien zal de KLM voor dit doel maandelijks een speciale vlucht uit voeren. Tijdens de onderhandelingen werd vast gelegd dat Zuid-Afrika ook dit jaar be hoefte heeft aan geschoolde krachten in de metaalindustrie, dc bouwnijverheid, de mijnen en de electriciteitsbedrijven en dat met het oog op de industriële ont wikkeling van de Unie tal van kleinere bedrijven diverse categorieën van arbei ders die over een zekere beroepsbe kwaamheid beschikken, zullen aanstel len. Ook Nederlandse vrouwen zullen in Zuid-Afrika voldoening gevend werk kunnen vinden. Immers de South- Afri can Nurses Services zullen in Nederland opgeleide verpleegsters gaarne aanstel len. Tenslotte behoeven de departementen DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 2 Januari 1953: Wegens te veel afwezigen kwam van de bekerronde weinig terecht. Voor de competitie werd nog gespeeld A.: P. Jansen-C. v.d. Werf 1-1; S. Ros- S. v. Heerwaarden 1-1; C. Dijker-J. Vin- ke 1-1; S. v. Heerwaarden-P. Jansen 2-0, C. Dijker-P. Jansen 2-0; P Jansen-C. Dijker 0-2. B.: J. Hooijberg- J. N. Rijk 0-2; N. de Graaf-J. P Stam 2-0; C. P. Burger-W. A. van Zeijlen 0-2; J Kikkert-A. Vinke 1-1. C.: Joh Schoo-D. v.d. Werf 2-0. D.: Jb. Mosk-Fr v. Sambeek 0-2; J. v. d. Vijver-P. v.d. Vis 2-0; S. v. Heerwaar- den Johzn.-C. Vinke 2-0; J. v.d. Vijver- F. v. Sambeek 2-0 Uitslagen bekerpartijen: P Jansen-C. v.d. Werf 1-1; H. Gomes- Joh v. Heerwaarden 2-0; Joh. Schoo-D. v.d. Werf 2-0; D. v.d. Werf-Joh. Schoo 0-2. Hollandia I-Dcl. Texel. A. Bizot C. Dijker 11 J. Koppies S. v. Heerwaarden 20 N. Koppes S. Ros 02 P. Singer C .v. Heerwaarden 02 A. J. Buyck C. v.d. Werf 20 Th. Zwier G. Dros 20 W. Timmermans J. Hooijberg 11 A. v.d. Tuuk W. A v, Zeijlen 20 P de Flart A. Vinke 11 H. Rensen H. Gomes 11 Eindstand 128. FEUILLETON van de Blauwe Tram door T. LODEW1JK 18.) U hebt het over de bloembollen streek. bracht Jochem bescheiden in 't midden, maar is het u wel opgevallen, dat het eigenlijk alleen betreft het tram traject Klinkerbergerbrug-Bennebroek? Inspecteur Bakker keek verbaasd de jonge man aan. Ik zal me wat duidelijker uitdruk ken, ging Jochem voort; vindt u het niet toevallig, dat al die overvallen naast de trambaan plaats hadden? Daar lijkt me de verklaring wel voor te vinden, antwoordde Bakker enigszins sarcastisch Aangezien de gro te weg nu eenmaal langs de trambaan loopt, kan het moeilijk anders, nietwaar? En u vindt het ook niet opvallend, vroeg Jochem niet uit het veld geslagen, dat de verschillende slachtoffers, hoewel ze maar weinig méér weten, toch nog min of meer een vage herinnering heb ben, dat ze een tram gezien hebben vóór het beslissende ogenblik? Ook dat kan ik nog niet zo verwon derlijk vinden, bromde de inspecteur wat ongeduldig Hebt u er wel aan gedacht, dat er op de uren der verschillende aanslagen volgens de dienstregeling, geen trams meer rijden? Wat wil je toch met die tram? in formeerde de Amsterdamse inspecteur van landbouw, bosbouw en naturellen- zaken geschoold personeel. 1952 is voor de Nederlandse emigratie uitermate belangrijk geweest. Uit het record aantal Nederlandse emigranten en bovendien uit de omstandigheid dat Zuid-Afrika beroeps-beoefenaren uit verschillende categorieën heeft opgeno men kon worden vastgesteld dat de Ne derlander er 'n welkome werkkracht is. Auto-monteurs, bouwvakarbeiders, me taalbewerkers en technici hebben er in de loop van 1952 een goede vooruit zichten biedende werkkring gevonden. De in 1952 opgedane uitstekende ervaringen en het gunstige perspectief voor het jaar 1953 hebben er toe ge leid, dat de Commissaris voor de Emi gratie en de Z.-Afrikaanse emigratie-at taché vaststelden, dat het van het groot ste belang is de migratie van adspirant- emigranten naar Z.-Afrika te bespoedi gen. Vandaar dat thans reeds het voor- pig programma van zes afvaarten van emigranten-schepen en een maandelijkse vlucht van een KLM-toestel is opgesteld. DE KOMENDE SUIKERBIETENUIT ZAAI EN DE VERGELINGSZIEKTE De suikerbietenoogst 1952 behoort weer tot het verleden. Ondanks de schier onoverkomelijke moeilijkheden hebben boer en fabrikant in nauwe sa menwerking de campagne weer tot een goed einde gebracht. De opbrengsten zijn boven verwachting gunstig uitgeval len. Menige boer heeft zich in de loop van de zomer met zorg afgevraagd, wat er van zijn suikerbieten terecht moest ko men, toen de zo gevreesde vergelings- ziekte reeds zo vroeg zijn aanval inzette Nu wij reeds menige stem uit de prak tijk hebben vernomen, blijkt achteraf de schade, veroorzaakt door de vergelings- ziekte, toch nog te zijn meegevallen. Een van de oorzaken ligt waarschijn lijk in het feit, dat zeker twee derde van het suikerbietenareaal bezaaid was met E-rassen. Zoals ook o.a. het Zeeuwsch Landbouwblad van 4 October jl. schreef, kwam dit duidelijk naar vo ren op een perceel suikerbieten, waar men op de rij af het verschil Klein- wanzleben, Hilleshög en Khun P zag Ze waren gelijk gezaaid op dezelfde grond, met dezelfde bemesting en bewer king. De laatstgenoemde soorten stonden veel geler Kennelijk bleef ook hier Kleinwanzeleben beter bestand tegen de vergeling dan de beide genoemde ande re rassen. Bovendien kan bovengenoemd E-ras door zijn geringere schieterneiging en snelle grondbedekking vroeg gezinid worden, hetgeen eveneens de kans op infectie met vergelingsziekte sterk ver mindert. Men bedenke echter wel, dal men bij vroeg zaaien meer zaaizaad per ha. nodig heeft om een regelmatige op komst en een plantbestand van 70 a 80,000 stuks te verkrijgen. Nu de vergelingsziekte zich steeds meer heeft uitgebreid is het zeer ge wenst aan het bovenstaande uw vode aandacht te schenken. kortaf. Dat weet ik zelf nog niet, ant woordde Jochem en begon voor de beide verbaasde politiemannen een theorie te ontwikkelen, die hij zich op vrij wankel bare gronden had gevormd, maar die hen toch, tenslotte, in een nadenkend zwijgen liet. Het lijkt me rijkelijk fantastisch, meende tenslotte inspecteur Bakker. Maar wél de moeite van een onder zoek waard, voegde inspecteur Vallent- goed er aan toe. A propos, werkt u in deze zaak geheel alleen? Ja, tot nog toe wel, was het ant woord. Ik moet er een flinke kerel uit de buurt bij hebben, die de streek kent als zijn broekzak. Ik denk, dat Verkruysen hier niets liever zou willen, waagde inspec teur Vallentgoed. En op dat moment ver rees in Jochem's hart een standbeeld voor z'n chef, dat niet licht meer van z'n voetstuk zou tuimelen Zoek jij de stuk ken voor die zaak van de inbraak bij Baarenhorst eens bij elkaar voor de zit ting van morgen, Verkruysen, zei in specteur Vallentgoed. Jochem begreep de wenk en verliet het bureau, maar had specteur Vallentgoed voort Ik geloof lang werk om de stukken te ordenen, want zijn gedachten daaiden als in een mallemolen in het rond. .Toen Jochem verdwenen was ging in- met, dat het een slechte keus zou zijn, wanneer u Verkruysen als helper nam. Hij is hier in de streek geboren, wel een tijdje weg geweest, maar dat hindert III. Het ligt in de natuur van de mens, dat man en vrouw zich verenigen tot een paar. De vrouw treedt hierbij in de regel minder werkzaam oo dan de man. Ze moet vaak afwachten. In Finland be stond de mogelijkheid, dat de vrouw zich tegen het ongetrouwd zijn kon verzeke ren. Een maandelijkse premie, te betalen van het 17e tot het 42ste jaar, gaf haar het recht op een lijfrente ingaande op het 42ste jaar, indien ze dan nog niet ge trouwd was. Verschillende gebruiken zijn bekend om een jongen en een meisje, zij het eerst voorlopig, aan elkander te verbin den. Zo was het in Schermerhorn ge bruikelijk, dat er in de herberg, na be kendmaking door de dorpsomroeper „vrijstersmarkten" gehouden werden, waar de huwbare meisjes naar toe gin gen en door de makelaar bij opbod aan de meestbiedende vrijer verkocht wer den. Ook in het Rijnland kende men de ze gewoonte. Hier echter stond het de vrijster vrij het bod aan te nemen of niet. In het eerste geval legde ze een krans om de hoed van de bieder en mocht ze binnen een jaar niet met een ander uitgaan of dansen. In Bulgarije was, of is het nog, ge woonte dat de jongedochter en jongeman die ze mag, uitdaagt om het langst te dansen. Legt de jongen het af, dan moet hij het meisje nemen. Pasgeboren meisjes worden in Albanië gekocht door de vader van een jongen. En deze jongen moest later het meisje nemen, ook al was ze ziekelijk en ge brekkig of zelfs krankzinnig. Bepaalde markten in ons land waren gelegenheden, dat jongens en meisjes el kaar vonden. Zo bv. de Ganzenmarkt te Zwolle (de 2de Vrijdag in November) waar de Staphorster jongens hun meis jes trachten te veroveren, door hen het kussensloop, waarin ze hun inkopen de poneren, af te pakken. Lukt dit, of laat ze dit lukken, dan is het „aan". Als een Friese jongeman zich een meisje had uitverkoren en wilde weten of zij geen bezwaar tegen een mogelijke verbintenis had, dan ging hij naar haar toe en reikte haar, losjes in een doek, „knottedoek" geknoopt, een aantal geld stukken, ducatons of andere schellingen toe. Als het meisje het aannam en de knoop strakker aantrok, dan was de verloving gesloten Gaf ze de doek met inhoud terug, dan had hij een blauwtje DIENSTREGELING N.V- T.E.S.O. ingaande 5 October 1952 t.m. 16 Mei '53 Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,50; 17,50 Van Den Helder: 6,40; 10,30; 13,25; 16,20 nZa 19,35, 16,30 Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,50; 11,45; 18,00 Van Den Helder: 10,30; 13,25; 19,35 nZa is niet op Zaterdag Za is alléén op Zaterdag VAN DE WIEG TOT HET GRAF Het ligt in ons voornemen om in enkele artikelen iets mede te delen over verschillende gebrui ken, welke in onderscheiden plaatsen in zwang waren bij zeer belangrijke gebeurtenissen in het leven van de mens, dus op zijn weg van de wieg tot het graf. Dat zijn: geboorte, doop, vrijen, verloving, trouwen, dood en be grafenis. gelopen. Later kwam in de plaats van de knottedoek het „knottedoosje". Het „knottegeld" werd zuinig bewaard en ook later tijdens het huwelijk niet dan in de allergrootste geldzorg aangesproken. Het gebruik van verlovingskaartjes dateert van het begin van de 18e eeuw. Bilthoven. B. Jongsma ADV. in de Texelse Courant van Don derdag 15 Januari 1903. WERKVER SCHAFFING. Donderdag 15 Januari a.s. zal de werkverschaffing beginnen, met hout te laten zagen op het erf van J. Gomes. Zij, die daaraan willen deelne men, kunnen zich daar vervoegen des morgens om 8 uur Met het oog op bovenstaande zal het bestuur zich de vrijheid veroorloven den ingezetenen een lijst aan te bieden om de nodige gelden daarvoor bijeen te krij gen. ADV. in de Texelse Courant van Don derdag 15 Januari 1903. Bij doorgaan den winter zal aanstaande Zaterdag, des middags ten 2 ure, eene wedstrijd wor den gehouden met priksleden op de Groeneplaats, voor jongens van 9-15 jaar. Aangifte uiterlijk Zaterdagmiddag 1 uur bij den heer J. Dekker, Apotheker. Namens het Bestuur, P. Lap Dzn secr. Officiële publicatie in de Texelaar van Zondag 18 Januari 1903. BRAND WEER. Burgemeester en Wethouders van Texel noodigen brandmeester, kom- mandeur en verder personeel der brand spuiten uit, de nog in hun bezit zijnde onderscheidingsteekenen als stokken en banden, spoedig ten Raadhuize in te le veren. Dit verzoek wordt hierbij tevens gedaan aan hen die niet meer bij de brandspuit dienen. Texel, den 16 Janu ari 1903, Burgemeester en Wethouders voor noemd, H. W. de Jonoheere, Burgemees ter. G. A. Hajenius, Secretaris. DE BURGEMEESTER van Texel, Gelet op de herhaalde gegronde klach ten bij hem ingekomen over de balda digheid van vele jeugdige kinderen, waardoor zij personen op de publieke straten overlast bezorgen of particuliere eigendommen beschadigen, hetgeen niet alleen hoogst hinderlijk is, doch door on- doordachtzaamheid aanleiding tot onge lukken zou kunnen geven en waartegen zonder krachtdadige hulp der ouders of verzorgers dier kinderen niet altijd te waken is; doet bij deze een dringend be roep op de medewerking dier ouders en verzorgers in het tegengaan en zooveel mogelijk voorkomen van baldadigheid en andere straatschenderij, door hunne kinderen daarop ernstig te wijzen, er vertrouwen m stellende, dat zij in het belang der openbare orde en veiligheid van personen en goederen, gaarne hun ne gewaardeerde steun daartoe willen verlenen. De Burgemeester van Texel H. W de Joncheere. De Cocksdorp, 16 Jan. 1903 De postdienst tussen hier en Vlieland ge schiedt nu weder vóór den middag. Het vele drijf ijs in het Eierlandsche Gat is hiervan oorzaak. Texelse Courant 18 Jan. 1903. Uit slag verkooping ten overstaan van nota ris Dikkers. Huis en erf in de Parkstraat, kooper Koenraad Vinken voor f 1705.- („Winkelhuis met erf en ruime steeg, winkelopstand en boet, kadastraal Sec tie K. no. 1335, groot 1,28 are ten verzoeke en wegens vertrek van den heer Jb Azn. Bakker aldaar.) RUILVERKAVELING EEN NIEUWJAARSVERRASSING De Cocksdorp. Op hoeve „Bern" (de heer P. Dros Albzn.) heeft een zwart schaap op Nieuwjaarsdag twee gezonde lammeren ter wereld gebracht. Wegens het koude jaargetijde genieten ze een bijzondere verzorging. FILMNIEUWS „NIEMAND DE DEUR UIT!" Harpo, de man, die in alle Marx Bro thers films een bijrol placht te spelen en er meestal slechts bijgesleept werd om op de harp te tokkelen, speelt de hoofd rol hier, een „stomme" rol uiteraard. En hij schaart zich hiermee onder de groot ste clowns en pantomimespelers van de laatste 50 jaar. De scène, waarin hij het mooie, bedroefde danseresje Maggie leert vrolijk kijtfen en de harp voor haar bespeelt (die is gelukkig toch niet ver geten) is van een ontroerende dwaasheid, die alleen de abstracte humoraohtige kolder van een Marx broeder kan voort brengen. Dat danseresje is Vera Ellen, op het ogenblik Amerika's grootste tap- danseres, die, samen met de danser Paul Valentine, de hoofdrol danst in 'n zeld zame show, die op een verbijsterende manier de Marx humor in al zijn facet ten schijnt te weerspiegelen. Groucho Marx, als altijd met sigaar en snor, is de meest dwaze detective, die ooit op het witte doek rondspeurde en Chico maakt weer eens een grandioos variéténummer van een virtuoos gespeelde solo aan de vleugel. „THE AFRICAN QUEEN" Een nogal wilde, avontuurlijke ge schiedenis van een tocht met een oud stoombootje door de stroomversnellingen en een moeras van een der rivieren in het Afrikaanse oerwoud. Het doel daar bij is een meer te bereiken, waar een Duitse patrouilleboot het verhaal speelt in de oorlog '14-T8 met behulp van zelfgemaakte torpedo's tot zinken moet worden gebracht. De eigenaar van het schuitje, een ru we, maar goedhartige schipper, voelde eigenlijk niets voor deze dolzinnige on derneming, maar hij wordt steeds weer opgedreven door zijn passagiere, de En gelse zendelinge Rosie Sayers. Zij is tot dit plan gekomen nadat haar broer ten. gevolge van een rooftocht der Duitsers om het leven was gekomen. Het verhaal wordt met grote vaart ver teld en er is volop gebruik gemaakt van de gelegenheid om uitstekende opnamen van de bewoners der Afrikaanse jungle in te lassen. Van begin tot eind is de film daardoor uitermate boeiend. Zijn waarde ontleent The African Queen echter aan het voortreffelijke spel van Katherine Hepburn en Humphrey Bo- gart, twee geheel tegengestelde naturen, die langzaam naar elkaar toegroeien. Neerlands nieuws. O.a.: H.M. de Koningin onthult monu ment ter herinnering aan de „Februari staking". Reünie van modelvliegtuigbou wers op Ypenburg IJs belemmert de scheepvaart op het IJsselmeer. Buitenlands nieuws. Terugblik over 1952. rian Uw spoorkaartje ge- T-Jf haaldbij de V.V.V. „Texel" i* RECENSIE. „MAN EN VADER" Naar we vernemen is er zo juist een boek verschenen over de man, zijn leven en zijn speciale moeilijkheden, getiteld: „Man en Vader", geschreven door zeven vooraanstaande mannen en één vrouw. In dit boek zijn aan het woord: een pae- dagoog, een psycholoog, een psychiater, een predikant, een leider van een bu reau voor huwelijks- en gezinsmoeilijk heden, een sexuoloog, een litterator. Het is ingesteld op de practijk van het leven, zodat ieder de vragen en moei lijkheden die zich in het leven van elke man en vader voordoen, er in terug vindt. Er bestond tot dusver nog geen boek speciaal voor de man en vader, waarin zijn problemen en zijn strijd, zijn bijzon dere geschapenheid en plaats in de we reld, naar voren komen. Het is tevens als 't ware een analyse van de Man"; inter ressant ook voor vrouwen! promotie en de oude heer Terweeghen zijn zin gegeven! Die avond zaten Jochem en inspecteur Bakker in een verscholen hoekje van de serre van het hotel ure'n lang te praten. Jochem vertelde de inspecteur van z'n vermoedens, van de ontmoeting met de nerveuze conducteur in de tram, van de Amsterdamse chauffeur (die nog steeds de toegezegde Capstan niet was komen halen!) en, van z'n plannen en ambities. De inspecteur kreeg schik in zijn helper en nadat hij Jochem een dikke sigaar had Gepresenteerd, vertelde hij op z'n beurt het een en ander uit zijn langjari ge praktijk, zonder opsmuk, met 'n van zelfsprekendheid als gaf hij een jaar verslag Jochem's ogen fonkelden. Dat was leven. Dat was werk. En toen einde lijk de kellner, met een droevig-verwij- ende blik in de deur-opening naar hun tafeltje keek, en beiden begrijpend aan stalten maakten om te vertrekken, was de zaak beklonken. Jochem, hoewel nog niet officieel, was als rechercheur aan een Rijksinspecteur toegevoegd. De volgende dag liep Jochem bij de sigarenwinkelier Markus binnen en kocht een doosje sigaretten, 't Kon de laatste wel zijn, dat je me verkoopt, merkte hij schijnbaar achteloos tegen de nieuwsgierige winkelier op, die er altijd op uit was een nieuwtje te vernemen en dit, 't zij aan het plaatselijk nieuwsblad, 't zij aan een der vele dagbladen, waar van hij als correspondent fungeerde, door te geven. (Wordt vervolgd). ✓Copynghl P I 8 Bo« 6 Copenhagen Bim en Bam hebben een meertje ontdekt, waar ze iedere morgen gaan zwem men. „Maar het zou wel leuker zijn als we een springplank hadden", zegt Bim. „Die zullen we gauw even maken", zegt Bam en zij gaan meteen aan het werk. De volgende dag is de springplank klaar en Jumbo is de eerste die zal duiken. Trots marcheert hij over de plank en springt: Ploemp! Het water spat naar alle kanten, maar het is jammer genoeg niet een erg groot meer, en na Jum bo's sprong is er dan ook geen water meer over! Het is werkelijk jammer voor Bim en Bam, die nu alle moeite voor mets hebben gedaan. niet. Een flinke, intelligente, ijverige en betrouwbare kerel Wilt u hem dan wel missen? vroeg de ander met iets van argwaan. Die houd ik hier toch met, was het antwoord De knaap zit te vossen voor z'n inspecteursdiploma en doet er nog van alles bij; die heeft hoger ambities dan hoofdagent. Criminaliteit heeft zijn speciale aandacht. Dat is een geboren speurder, collega, of ik zou me al heel erg moeten vergissen. De jongen is onge trouwd, geen meisje, en kan zich hele maal inzetten Jawel, jawel, onderbrak inspecteur Bakker, maar ik had toch liever iemand, met meer ervaring. Iemand die een blau we Maandag bij de politie is.... al is hij nog zo goedwillend. Dit is een uitzondering, verklaarde Vallentgoed vol vuur, de jongen heeft voor onderwijzer geleerd, is dat ook nog een tijdje geweest in die beste tijd van kwekelingen met acte, maar hij wou al tijd al bij de politie. Maar tja, als een jongen hersens heeft kan ie toch geen \politieagent worden? Dan moet er min stens 'n schoolmeester uit groeien! meen de Vallentgoed sarcastisch. En verder? vroeg de ander In de oorlogsjaren ondergedoken, bij de K.P., verdienstelijk werk gedaan Waarom zit hij dan nu niet bij de PRA of zo iets? vroeg inspecteur Bak ker, die een onverklaarbare, maar hart grondige afkeer van de PRA had. Daar voelde hij niet voor, antwoord de zijn collega onbewust van het feit, dat hij hiermee een punt in Jochem's voor deel scoorde. De jongen mist ten enemale het illegalen-complex, heeft z'n best niet^ gedaan voor een baantje, maar een aan-' stelling als hulpagent kreeg-ie natuur lijk gemakkelijk. Waarom ging hij niet naar het on derwijs terug? Te tam. Als je met moffen aan het schieten bent geweest is er geen aardig heid meer aan nog een kwajongen een pak voor z'n broek te geven .met alle kans dat je een pro cesverbaal krijgt wegens mishandeling, gromde de Amsterdammer. .of, nog erger, 'n boze ma aan je deur, lachte Vallentgoed. Nee, collega, ging hij voort, je kon dommer doen als die jongen als assis tent nemen. Hij heeft in die zaak ai een en ander op eigen houtje onderzocht, en is daarbij naar ik vrees wel even buiten zijn boekje gegaan, waarover ik offici eel ernstig ontstemd ben, maar privé zeer tevreden Ik wil het proberen, gaf inspecteur Bakker toe. Vraag die vent me vanavond op te zoeken. Ik logeer in „Het Wapen van Friesland" in Hillegom. Om acht uur hoop ik hem daar te treffen. Als ie me bevalt, neem ik hem. De administra tieve kant van de zaak knap jij dan maar op. Inspecteur Vallentgoed liet z'n bezoe ker uit met hoofse zwier en verborg een glimlach. Had hij daar twee vliegen in één klap geslagen: Jochem Verkruysen een behoorlijk duwtje op weg naar zijn

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4