'I Is Prodcn^ 'l blijK prodent Ledenvergadering Coöp. P.I.V Texei a£jm De grootste tube tegen de laagste prijs! De feestavond van „Vriendenkring" Het Mysterie van de Blauwe Tram Bekendmakiag van de Schade Enquête Comm. De getrouwen 80 c V.V.V. „Texel" Wij komen a.s. Maandag op de markt, met extra lage prijzen! Piet Vroegop uit StPancras Erdal poetst vlugger en beter! De Cocksdorp. 31 Januari hielden de leden van de Sociëteit „Vrienden kring" met hun dames een feestelijke bijeenkomst in Hotel De Hoop. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer A. Hapke, met een hartelijk welkom; in het bijzonder aan het erelid, de heer K. Kalf, die van Callantsoog was overge komen om deze feestavond bij te wonen. Ook een woord van welkom aan Craa- nen's band. Leden van SVC waren bereid het blij spel „Een zeeman gaat uit passagieren" in 3 bedrijven, op de feestavond van de Sociëteit voor het voetlicht te brengen. Frans, een huisknecht (W. v. 't Noord- ende) en Martie, 'n dienstmeisje (mevr. Buis) waren in dienst bij Ferrie Moerha- ven >(W. Kan) een zoon van een directeur van een scheepvaartmij. Ferrie en Arie, een matroos (J. Daalder), bekijken alles van de vrolijke kant. De Baron (O. de Kindt) wil zijn nichtje Mia, de freule van Mees van Vendel (mevr. v.d. Linden) aan Ferrie koppelen, maar Mia heeft ook zin in Arie, die zich als officier heeft ge kleed. Dan heeft er een verwisseling plaats en Lenie (mej. J. v.d. Berg) geeft zich uit voor de freule. Ferrie's vader, mr. Moerhaven (M. Reuvers) maakt ken nis met haar en is verheugd haar tot schoondochter te krijgen. Frans en Mar tie zien de bui aankomen: de zeeman met de freule en Feme met Lenie de zange res, die zich voor freule uitgeeft. De ba ron verwijt Ferrie dit en wil dwang op hem uitoefenen Frans en Martie heben het diner op gediend maar niemand komt opdagen. Onverwachts komen Arie en de freule, want de baron en Ferrie zijn op zoek naar hen, maar Mia laat niet merken, dat zij een freule is en zij verzoekt aan Frans om de zaak niet te verklappen. Dan komen de verwikkelingen. Lenie vertelt aan Mia, dat zij niet langer voor de freule wil doorgaan. Mevr. Haver- mans (mevr. de Braven) komt op bezoek bij de heer Moerhaven, die elkander in 3U jaar niet hebben gesproken. Zij wil zijn zoon Ferrie spreken, die haar doch ter Lenie heel goed kent, maar Moerha ven is van gedachte dat zijn zoon Ferrie met Mia gaat. Maar Ferrie vertelt aan de baron de verloving met wederzijds goed vinden te hebben verbroken. De baron is hierover verschrikkelijk boos, temeer als Ferrie zegt, dat Arie zich binnenkort met Mia gaat verloven. Frans verklapt aan mevr. Havermans wie de werkelijke freule is en die Leme rustig voor freule liet spelen. Op het laatst wordt alles duidelijk. Arie en de freule gaan aan boord en alles komt in orde. Zelfs Frans en Marte krijgen er de smaak van. Dit blijspel is heel aardig gespeeld. Tussen het 2e en 3e bedrijf werd m de pauze een verloting gehouden en werden allen op koffie en koek getracteerd. De heer Meindertsma vermeldde nog, dat 40 jaar geleden, op 3 Febr. de Soci ëteit werd opgericht. Verder werden nog een 3-tal blijspel letjes in één bedrijf opgevoerd, geti teld De wraak van een koe, Het goede hart van Lobbers en 25 Jaar putjes schepper. De voorzitter bedankte alle medewer kenden. De oud-voorzitter, de heer Kalf, bracht vele herinneringen naar voren van de sociëteit en van de toneelclub. Verder bedankte spreker de hotelhou der, de heer Kikkert voor de prettige sa menwerking en wenste hem en zijn ge zin veel voorspoed in hun nieuwe vader land. Tenslotte een welkom aan de nieu we kastelein. Het was een gezellige avond en verder kon men zich vermaken met dansen. Mevr. Craanen zong nog een 2-tal num mers als: Mijn Tessel, wat ben je mooi en De Vuurtoren. NAAR AFRIKA Op 31 Januari jl. vertrok de heer R. v. Heerwaarden, Kogerstraat, Den Burg, naar Rhodesia, om daar in dienst te tre den van de spoorwegen. FEUILLETON door T. LODEW1JK 29). Weet hij nog hoe de man er uitzag? Hm.een heel vaag signalement! Flinke gestalte, donkere nuiform. Waar deloos. Nee, daar hebben we niets aan. Maar die tram-theorie, vadertje, kon toch wel eens waar blijken. Die is waar! antwoordde Jochem völ vuur. Ik wacht maar op het ogenblik dat ik het bewijzen kan. Ik heb Bakker al gevraagd, waarom hij met toeslaat. Hij zal liever een kabeljauw dan een spiering vangen, denk ik, meende Val len tg oed. Jullie jongelui bent zo kort van stof. Nee, Jochem, wacht maar tot je ze op heterdaad betrapt.... en wees dan nog voorzichtig, jongen. Jochem keek nadenkend voor zich. Je moet nog meer groeten hebben. Meneer De Boer is bij me geweest. De Boer? Jochem keek verbaasd op. Tja, hoe komt het, dat ik daar niets meer van 'm heb gehoord? Ik had wel verwacht, dat hij mij even had opgezocht. Hij wist niet beter of je mocht nog steeds geen bezoek hebben. Daar heeft inspecteur Bakker wel voor gezorgd. Die wil trouwens De Boer hier buiten hou den. Dat is politiewerk, zegt hij, en na dat voorvalletje van jou is gebleken, dat je met zijn hulp ook al niet veel uitricht. Tussen twee haakjes, wat denkt hij daarvan? Gelooft natuurlijk niet aan een on geluk. Hij heeft positieve verdenking te gen enkele conducteurs, maar tja geen bewijzen. Ze hebben jou gewoon van de tram gegooid, zegt hij, en als je dood geweest was, hadden ze dat nog ZANGUITVOERINGEN VOOR HET RAMPENFONDS De christelijke zangvereniging „De Lofstem", directeur de heer Cor Bremer, Oosterend, die vorig jaar door haar suc ces in de afd. Uitmuntendheid naar de Ere-afdeling promoveerde, is voorne mens binnenkort en zo mogelijk nog de ze maand op alle dorpen en in Zuid- Eierland, uitvoeringen te geven, waar van de opbrengst geheel ten goede komt aan het Nationaal Rampenfonds. Voor het programma, dat een 9-tal liede ren zal bevatten, wordt reeds ijverig ge repeteerd (3 maal per week!). De mooi ste liederen van „De Lofstem's" reper toire zullen ten gehore worden ge bracht, terwijl men bovendien de mede werking van een declamator hoopt te verkrijgen. Ten einde een zo hoog mogelijke op brengst te bereiken, hoopt men op gratis vervoer der bussen, gratis zaal, vrijstel ling van vermakelijkheidsbelasting, gra tis reclame enz. enz. Wij twijfelen niet of de zangvereniging zal op de grootst mo gelijke medewerking mogen rekenen! KATHOLIEKE KEKKL1JST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 biechtgel., om 7 u roz. Zondag, Quinquagesima. Óm 7,30 de ge lezen H. Mis, om 9 u. communieuitr., om 10 u de Hoogmis, 's Av. 7 u. lof t.e.v. Maria. Deze week: Dinsdag-, Donderd. en Zaterdagav. om 7 u. Woensdag, Aswoens dag. Begin v.d. 40-d. vasten. Óm 7,30 de gez. H. Mis. Vóór de H. Mis communie uitr. en daarna wordt vóór de H. Mis de as gewijd en uitgedeeld. Zaterd. op gewo ne tijd biechtgel. en om 7 u roz. Zond. a.s. Ie Zondag v.d. Vasten. St. Marhaver- eniging: Donderd. half 3: Maartje Bak ker en Cathrien Maas. In de week zijn de H.H. Missen om half acht. De Secretaris van de Schade-Enquête- Commissie Noordholland, Keizersgracht 143, Amsterdam, tel. 30144-30333-31402 maakt bekend, dat zij die materiële schade leden door de overstroming op 1 Februari 1.1. hiervan opgave kunnen doen bij het Districtskantoor Den Burg gevestigd Raadhuis te Texel op Maandag 16 Februari a.s. van 9 tot 12,30 uur alwaar dan door ambtenaren van de Sohade-Enquête-Commissie wordt zit ting gehouden. Volgens de tot heden bekende gege vens komen uitsluitend schadegevallen in aanmerking, die geleden zijn door storm en water in combinatie en gele den op het eiland Texel, terwijl voorlo pig slechts in aanmerking komen schade geleden aan: 1. Gebouwd onroerend goed; 2. Bedrijfs- of beroepsuitrustingen; 3. Bedrijfs- of handelsvoorraden; 4. Schepen; 5. Goederen behorende tot een agra risch bedrijf; 6. Huisraad. Zonodig kunnen in zeer dringende ge vallen, op de schaden genoemd onder 1 t.m. 5 vrijblijvende voorschotten wor den verleend. Over een eventuele vergoeding van schaden geleden aan huisraad en kleding is nog niets beslist, evenmin over scha den geleden in de provincie Noordholland buiten Texel, en evenmin over schaden, die uitsluitend door de storm zijn ver oorzaakt. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 14 Febr. op om 7,56; on der om 5,53. Maan: 14 Febr. N.M., 20 Febr. E.K. Hoog water ter rede van Texel: 14 Febr. 9,34 en 10,09. 15 Febr. 10,17 en 10,57. 16 Febr. 10,59 en 11,37. 17 Febr. 11,39 en 18 Febr. 0,21 en 0,23. 19 Febr. 1,02 en 1,05. 20 Febr. 1,45 en 1,49. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. liever gezien. Ze willen jou buiten het spel houden. De Boer dringt er op aan, dat ik me intensief met het geval ga be moeien en ik heb maar niet verteld dat Bakker d'r achterheen zit. Waarom niet? Omdat Bakker geen hulp van ama teurs wil. Hij zou me heel niet vriende lijk aankijken, als ik hem De Boer op z'n dak stuurde. Hoe vindt u De Boer? vroeg Jo chem. Een joviale vent, zei de ander met zijn gewone voorzichtigheid. Dat is ie zeker, stemde Jochem toe. Als deze maskerade afgelopen is, gaan we samen nog eens een sigaartje roken. Maar ik geloof nooit, dat het alleen die conducteurs zijn. Er zit meer achter. En ik heb een vermoeden wie. Toen vroeg hij naar Brinkmans en de andere collega's en de inspecteur wist, dat z'n vroegere hulpagent dan niet meer over het verlaten onderwerp aan 't pra ten te krijgen was. Dus gaf hij 'n fleurige beschrijving van een geval, waarbij de ijverige staticus van het Lisser bureau betrokken was en waarover heel de be volking zich een week lang vrolijk had gemaakt. Van 't een kwam het ander en toen Jochem met grote passen naar de halte rende, klonk de fluit van de Leide- naar al om de hoek. Het was de laatste die avond. XIV. Ziekenhuis alles uitstappen! klonk het door de tram. Jochem schrok op. Diep in gedachten had hij in de duister nis zitten turen. Hij repte zich tussen de banken door en stond even later op de Rij nsburgerweg. De tram zette opnieuw aan, draaide fluitend linksaf, naar de remise. Jochem wandelde rustig in de richting van de spoorwegovergang. Het was niet weinigwaaraan gij zijt trouw geweest. God zelf heeft u beloond, toen g' ingingt tot het feest. Ge waart de eersten toen de klokken klepten En man en macht zich naar de dijken repten. Nu staan we halt verdoofd op het behouden land. En buigen bij de vers gedolven graven Zo kort na die in oorlogsbrand, Het offer van hun dure leven gaven. Het was niet weinig, waaraan gij zijt trouw geweest. God zelf herkende u bij d' ingang tot het Feest. Wassenaar. D. de Vries-Kikkert. TEXELSE SCHAPEN OP WEG NAAR INDONESIË Door tussenkomst van de heer H. J. Keijser, Waalderstraat, Den Burg, zijn door de Fa. Schaap uit Deersum, vee- exporteurs aldaar, onlangs op Texel 20 rammen en 80 ooien gekocht. Donderdag middag is dit wolvee per veeboot van de V.T B. naar Amsterdam vervoerd, van waar de dieren gisteren per „Talesse" van de Mij. „Nederland" naar Indonesië zijn verscheept. R.K. ONTWIKKELINGSCLUB Op uitnodiging van het bestuur der RK. Ontwikkelingsclub zal de heer J. Juistema, districtsvoorlichtingsambtenaar van de PTT, een causerie houden over het PTT-verkeer. Daarbij zullen enkele geluidsfilms vertoond worden zoals „P. C. H. de vriend van de zeeman". Een film over het werk van Scheveningen radio. „Nachtposttreinen" toont hoeveel werk er verzet moet worden door de mensen van de nachtpost om brieven, 's avonds gepost, 's morgens tijdig te kun nen bestellen. Verder een bedrijfsfilm over de aanleg van een telefoonkabel tussen Den Helder en Texel met de daaraan verbonden voorbereidingen. (Zie ook adv.) AUTO TEGEN TREKKER Een tj-ekker van de heer KI. Mantje, hoeve „Ruijsdael", en een personen auto, bestuurd door de heer H. Veene- ma, Den Burg, kwamen Donderdagmid dag om kwart voor 3 op de gevaarlijke bocht bij het kerkhof te De Waal met el kaar in botsing. De trekker, die zwaar beschadigd werd, verloor een wiel. De auto werd practisch niet beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. OFFERWEDSTRIJD NEDERLAND— DENEMARKEN Op Zaterdag 7 Maart a.s., aanvang kwart voor 5, wordt de officiële Landen- wedstrijd Nederland-Denemarken te Rotterdam gespeeld. Kaartenaanvraag tot Zondagavond 15 Febr. bij G. ten Cate, daar de toegangs prijs vooruit moet worden betaald, moet bij elke aanvraag contant worden be taald, verhoogd met f 0,10 per aanvraag. Een ieder kan kaarten aanvragen. Prijzen der zitplaatsen 6,-, 5,-, 4,-, 3,50 en 2,50 gld., staanplaatsen f 1,75 en f 1,-, jongensplaatsen f 0,50. RECTIFICATIE De belangstellende lezer van het „In gezonden stuk" van ons blad van 11 Fe bruari jl., zal bemerkt hebben, dat twee (2) zinstorende drukfouten zijn ingeslo pen, te weten: Pag. 2 kolom 4 „Ingezonden Landaan winning, Zoetwaterbekken: voor het woord vruchtbaar in regel 11 van boven leze men „onvruchtbaar" en in kolom 5 re°el 8 van onder gelieve men het woord niet te veranderen in dit, zodat de zin wordt: „Bovendien mag het noordelijk bassin van het IJselmeer niet dichtlopen en moet dit tot in lengte van dagen voor bevloeiing zoetwaterbekken blijven". Redactie. In het gebouwtje naast de remise brandde nog licht. Jochem wandelde ar geloos langs het emplacement, stopte toen om een sigaret aan te steken. De trammannen liepen langs hem heen, zich haastend naar huis. In het verlichte ge bouwtje wist hij de ploeg, die deze avond de „surplus" tram naar Haarlem bren gen zou. Het remise-emplacement lag nu geheel verlaten. Jochem blies de lucifer uit, een brandende sigaret zou hem in deze om standigheden geen dienst bewijzen. Toen slenterde hij, zich zorgvuldig in de scha duw houdend, naar het gebouwtje. Een snelle blikniemand zag hem. Hij gluurde door het raam, een moment slechts. Er zaten vijf man: midden voor de tafel. „Vossensnuit" en twee der an deren herkende hij positief als de beide conducteurs die hij in de verlichte mo torwagen had zien lopen. De beide ande ren zaten met de rug naar hem toe. Jochem trok schielijk zijn hoofd te rug, verkende de omgeving. Vlakbij was de deur van het gebouwtje. Voorzichtig probeerde hij de kruk. Die gaf mee. Langzaam draaide hij de deur open, en stond een ogenblik later in een soort portaaltje. Alleen een dunne binnendeur was nu nog tussen hem en het groepje mannen. Zeg Janus, we moeten vroeg zijn, denk je d'r om? Anders komt de maan op. Ja, bromde de aangesprokene, wiens stem Jochem herkende.... het was inderdaad de conducteur, die toen op weg naar Bennebroek zo snauwend geantwoord had. Nog tien minuten, dan vertrekken we. Kijk onderweg goed uit naar de chef, Henk. Drie harten! (Wordt vervolgd.) Kiest U de groene Prodent- Chlorophyl of de witte Prodent- Dispergonin elk geval koopt l vertrouwde, veilige Prodent-kwaliteit. GROEN met Chlorophyl zeer grote tube Dispergon zeer grote tube 44=, normale Prodent tandpasta maakt de adem ogenblikkelijk zuiver en beschermt Uw parelwitte tanden. Hiervan kunt U profiteren! Wie met Prodent poetst, merkt direct hoe heerlijk verfrissend deze natuur zuivere tandpasta is. Vooral voor okers en rooksters een uitkomst. Kies de veilige wegProdent heeft sinds jaren bewezen de beste en meest gevraagde tandpasta te zijn. Wees daarom verstandig en vraag nooit zomaar naar „tandpasta", maar eis PRODENT voor een frisse adem en parelwitte tanden! der in Hotel „De Lindeboom" op Donderdag 19 Februari a.s. des avonds om 8 uur. Agenda Notulen en Jaarverslag Ingekomen stukken Balans en Verlies- en Winstrekening Verslag der Commissie van Belieer Bestemming Batig Saldo Bestuursverkiezing, aftre dend de heren Jn Stammes en C. Bakker Dzn Beiden herkiesbaar. Commissie van Beheer. Aftredend G P Koorn, De Krim (niet herkiesbaar). Rondvraag. Het Bestuur. Keijser Dzn, Voorzitter J Stammes, Secretaris Witte's Roggebrood 't beste De eerstvolgende lijst met aanvragen wordt verzonden 20 Februari in plaats van 13 Februari a.s. Administratie V.V.V. „Texel" Heren Ruhberwerklaarzen vanaf f 10, Prima beste vetleren hoge Werkschoenen f 17,50 Kinder Rubberlaarzen in alle maten, vanaf f 3,50 Waterproof Regenpakken, restanten, vanaf f20, Leren Motorlaarzen, met wol gevoerd, vanaf f27,50 Leren Wanten, Motorkapjes, Handschoenen, Klomp- sokken, Pantoffels en Gymschoenen Extra voordelig lange leren Jassen f 160, Prima beste leren Motorjekkers f 110, Leren Sportjasjes met ritssluitiug f 1 CO, Leren Motorvesten, alle maten, vanaf f 65,— Lieslaarzen, Dijlaarzen, Landbouwkruipbroeken, Plastic Regenkleding en Oliekleding Altijd glansend nieuwe schoenen Geef Uw kostbareschoe nen elke dag die schit terende ERDAL glans, dat kost weinig moeite en nog geen cent per dag Bovendien blijven Uw schoenen dan barstvrij en soepel want de edele wassoorten in ERDAL voeden" het leer dagelijks. Poets en spaar met ERDAIjuist nu in dit jaargetijdel Grote doos 28 ct. Verkrijgbaar in de kleuren zwart, donker-, middel- en lichtbruin, oxblood en wit.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4