Burgemeester De Koning verontwaardigd over cri- tiek van de Minister MUSEUM BEIDE PAASDAGEN OPEN! Texel's Museum, zeer attractief!, is beide Paasdagen geopend. BEKENDMAKING Volgens besluit van de gemeenteraad worden in de Gemeente Texel, evenals dit in vele andere gemeenten het geval is, uniforme huisvuilemmers ingevoerd. Deze emmers hebben een inhoud van 33 liter en worden door de gemeente aan de inwoners in bruikleen gegeven Het tarief bedraagt per jaar voor de eerste emmer f 7,- en voor iedere volgende emmer f 6.-. Als regel wordt ten behoeve van 1 gebouw 1 emmer in bruikleen gegeven; op verzoek kunnen 1 of meer extra em mers in gebruik gegeven worden. Hiertegenover staat, dat niemand meer vuilnisemmers behoeft aan te schaffen. De inning van de vergoeding geschiedt door de gemeente-ontvanger. Bij de vuil nisemmer, welke u één dezer dagen zal worden uitgereikt, bevindt zich een em- merkaart, deze kaart dient te worden bewaard en bij eventuele verhuizing met de emmer in de woning te worden ach tergelaten. De emmers zijn en blijven het eigendom van de gemeente. Aan de in bruikleen-verstrekking zijn de volgende algemene voorschriften ver bonden: 1. De emmer dient zodanig te worden gevuld, dat het deksel behoorlijk beslo ten kan worden; alleen geheel gesloten emmers kunnen worden geledigd 2. De emmer behoort niet te vroeg bui ten te worden gezet en na lediging on middellijk te worden binnen gehaald. 3. Bij aanwezigheid van een verhoogd voetpad of stoep dient de emmer aan de rand hiervan te worden geplaatst aan de straatzijde; in andere gevallen be hoort plaatsing onmiddellijk tegen de afscheiding van het perceel en op de openbare weg te geschieden. 4. Het gebruik van andere emmers of vaten, dan die vanwege de gemeente verstrekt, kan niet worden toegestaan. 5. De in gebruik gegeven emmer moet geregeld goed schoon en droog gehouden worden, zodat ook de vuilresten verwij derd worden. 6. Telkens vóór het in gebruik nemen behoort de bodem met kranten te wor den bedekt. Daardoor blijft de emmer schoon en wordt het ledigen vergemak kelijkt. 7. Om de zinklaag van de emmer te sparen verzuime men niet om vochtige of sterk aan bederf onderhevige stoffen in papier te wikkelen en hete as te laten afkoelen vóór deze in de emmer te de poneren (dit laatste mede wegens brand gevaar). 8. De gebruiker van de emmer is te allen tijde aansprakelijk voor het verlo ren gaan. vernielen of beschadigen daar van. 9. Bij vertrek uit de gemeente, verhui zing of opheffing der bewoning om an dere redenen, moet hiervan, afgezien van de noodzakelijke opgave ter secreta rie, tevens onmiddellijk kennis worden gegeven aan het kantoor van Gemeente werken, Parkstraat 3, Den Burg. 10. Grote stukken tuinafval, emballa ge en dergelijke grove stoffen kunnen, mits behoorlijk samengedrukt en gebun deld, op verzoek door de reinigingsdienst worden afgehaald tegen het daarvoor geldende tarief. Gaarne rekenen wij op uw volle me dewerking ter bevordering van de rein heid in onze gemeente en ten behoeve van een economische inzameling van het huisvuil. Texel, 2 April 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel. C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. VOORBEREIDING VASTSTELLING en herziening uitbreidingsplannen Het Hoofd van het gemeentebestuur van Texel maakt bekend, dat door de Raad dier gemeente op 31 Maart 1953 is besloten tot voorbereiding van de herzie ning van de uitbreidingsplannen in on derdelen voor Den Burg, Schilderweg en De Koog en de vaststelling van dergelij ke plannen voor De Cocksdorp, Den Hoorn, Oost, Oosterend, Oudeschild en De Waal, alsmede de vaststelling van een plan in hoofdzaak voor dat gedeelte van het eiland, waarvoor nog geen plan in onderdelen in voorbereiding of van kracht is. Texel, 1 April 1953. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, C. DE KONING. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan. Matheus Hendncus Smit, lichting 1952 afgewezen, uitspraak 25 Maart 1953, nr. 821646. Tegen elke omtrent vrijstelling geda ne uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uit spraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschreve ne, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen 'genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. Texel, 2 April 1953. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. KAMPEERVERORDENING Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat door de Raad dezer gemeente bij besluit van 31 Maart 1953, no. XX, is vastgesteld de „Eerste verordening tot wijziging van de Kampeerverordening op Texel, vastgesteld bij raadsbesluit van 8 Mei 1951" Genoemde verordening, welke heden in werking treedt, is, te rekenen vanaf heden, voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie ter lezing ne- dergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 2 April 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN De afgelopen maand (Maart) zijn op Texel geen gevallen van besmettelijke veeziekten geconstateerd. VOOR HET BIO-VACANTIEOORD De Kerstcollecte voor het Bio-vacan- tieoord heeft f211,92 opgebracht. DE SPREI NAAR WESTERGEEST De door de Vrouwengroep van het N. V.V. gemaakte sprei is gewonnen door mevr. Vermeulen-Houtwipper, Wester geest. Zoals gemeld kwam de opbrengst van deze verloting ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. (1000 loten 25 ct.). EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE De Texelse padvinders hopen de ko mende Paasvacantie goed te besteden: evenals vorig jaar zijn zij wederom pa raat voor het verrichten van alle voor komende werkzaamheden onder het mot to ,,een heitje voor een karweitje". Als de werklustige knapen langs komen om een opdracht te aanvaarden, kunt u hun werkdrift dus helpen botvieren! Naar we vernemen is de helft van de opbrengst be stemd voor invalide padvinders, terwijl de andere helft aan de groep zelf ten goede komt. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 23 t.m. 28 Maart 1953 1863 kg schol; 589 kg tong; 39 kg tar bot; 983 kg schar, 688 kg bot; 333 kg wij ting; 12 kg kabeljauw, 2395 kg garnalen, 1383 kg kruikels; 3140 kg kokhanen; 271 kg wulken; 1280 kg vispuf Ze hewvve in Spang zelf al een plaatselijke commissie maakt. Een goeie: van voor- en teugenstemmers! Wanneer? Woensdag! Woensdag? Maar doe was het toch ien April. De Indonesische Dansavond Dikwijls roerloos van spanning heeft een 130-tal leden van ,,Het Nut" vorige week het optreden gevolgd van twee In donesische dansers met medewerking van mevr. Ajoe Jodjana, die een duide lijke inleiding en toelichting gaf. Kun nen wij de leider van onze S.V. Texel zo vaak balbehandeling horen noemen als voorwaarde voor goed voetbal, de „Indo nesische Bewegingskunst" staat en valt bij het beheersen der spieren. Alle spie ren bleken een belangrijke rol te spelen zowel die van de ledematen als die van de hals, het gelaat, ja, het gehele li chaam wordt van top tot teen ingescha keld bij deze oude en zoveelbetekenende danskunst, die wij Westerlingen moeilijk zouden kunnen volgen zonder een helde re toelichting. De dansen werden op bui tengewoon bekwame wijze uitgevoerd en alle lof voor de wijze waarop mevr. Ajoe Jodjana een en ander toelichtte en muzikaal begeleidde Na een algemene inleiding waarbij de betekenis van de verschillende bewegin gen der lichaamsdelen werd uiteengezet in woord en gebaar, vermeldde het pro gramma allereerst de rijst rite. Het zaai en, het oogsten, 't stampen enz. .enz-. De clank aan de goden. Als tweede optreden een Ambonnese vissersdans Daarna een droom, waarbij de verering en liefde voor een vrouw werd uitgebeeld. Het drama van Koning Kelomo, die eigenlijk een roofridder was en zijn gerechte straf niet ontliep: in een tweegevecht werd hij gedood. Vervolgens bracht men een tragedie op Bali: de vorst, door vijanden omringd wordt door vrouw en kinderen gesmeekt hen te doden opdat zij niet levend in handen van de vijand zullen vallen. De vorst gaat tot deze lugubere daad over na hen te hebben gezegend en tenslotte tredend voor het altaar treft hem een vijandelijke kogel.Besloten werd met de uitbeelding van de god met het dubbele aangezicht, een der grote godenfiguren de god van de dood, die zulk een wellustig plezier vond in een algehele verwoesting en daarna de god der herschepping, blijmoedig bij de uit voering van zijn wonderbaarlijke daden, het scheppen der elementen. De voorzitter, de heer Wiennga, die de avond ook had geopend, zegde de op- tredenden, die veel applaus hadden mo gen ontvangen, hartelijk dank voor de indrukwekkende avond, welke mogelijk was geworden dank zij de subsidie door de Sticusa (Stichting voor culturele sa menwerking tussen Oost en West). Naar aanleiding van de behandeling der gemeentelijke begrotingen 1953 richt te de minister v. Binnenlandse Zaken een schrijven aan de Provinciale Besturen. Zijne Excellentie zegt daarin o.m.: „In de laatste tijd kan in verschillende gevallen de neiging worden geconsta teerd om begrotingen op te stellen van uitgaven voor nodig of wenselijk ge achte voorzieningen en de dekkingsmid delen dan aan het bedrag der uitgaven aan te passen door zonder dat daar voor een reële basis bestaat tot het be drag van het nadelig verschil hogere in komsten uit het gemeentefonds te ramen. Deze begrotingen worden dan aan de Colleges van Ged. Staten ingezonden, waardoor de zorg en de verantwoorde lijkheid om een sluitend budget te ver krijgen in feite op deze colleges en op het Rijk worden afgewenteld. Tegen deze ontwrichtend werkende ontwikkeling, die mij met zorg vervult, dient naar mijn mening stelling te wor den genomen. De taak om een sluitende begroting op te stellen rust in de eerste plaats op de gemeentebesturen, waarbij reëel beschikbaar zijnde inkomsten het uitgangspunt en tevens de grens voor de vaststelling van het budget dienen te zijn". Ik kan niet anders zeggen, aldus bur gemeester De Koning in de Dinsdag 31 Maart gehouden gemeenteraadsvergade ring dan dat ik deze passage met stijgen de verontwaardiging heb gelezen, te meer nog toen ik mij bedacht dat de ge meenteraad van Texel zonder discussie en met algemene stemmen op de raads vergadering van 9 Februari besloot om in verband met de door de nationale ramp ontstane behoeften elders het beraamde nieuwe raadhuis van de begroting 1953 te schrappen. Dit acht ik een juist gevoel van verantwoordelijkheid naar buiten. En het zou van gemeentelijke zijde getuigen van een onjuist gevoel van ver antwoordelijkheid naar binnen, indien conform het aanschrijven van de Minis ter van Binnenlandse Zaken werd ge handeld, want de gemeentebesturen zijn niet verantwoordelijk voor de befaam de financiële verhouding, die maakt dat inderdaad de verantwoorelijikheid ver legd wordt naar de colleges van Gedep. en het Rijk. Het zou onverantwoordelijk zijn van een Raad en een College van Burgemees ter en Wethouders indien zij niet bij voortduring bezig waren met de ophef fing van reële bepaalde tekorten. De tegenstrijdigheid van de standpun ten enerzijds van het Provinciaal en het Gemeentelijk Bestuur en anderzijds de gezaghebbende rijksinstanties betreft hier een tegenstelling, die gemeenten als de onze de grootst mogelijke zorg baart De ondergrond van die tegenstelling lijkt mij hierin gelegen dat uiteraard het ge meentelijk bestuur, maar ook het Pro vinciaal bestuur, nog zo dicht bij de no den en behoeften staat van de plaatselij ke bevolkingen, dat van een waarlijk medeleven sprake kan zijn en dus op grond daarvan ook van het beramen van de te nemen nodige maatregelen en te zoeken middelen. Centraal is men nu eenmaal niet in staat de problemen, waarom het gaat anders dan min of meer mechanisch te beoordelen. Dit is geen verwijt maar een constatering. Uw laatste daad van het jaar 1952 was het aannemen van de begroting '53, een begroting met een aanzienlijk tekort. Een tekort, waarin uiteraard niet anders kan worden voorzien dan door een ver hoogde bijzondere uitkering. Wij lichtten u uitvoerig toe welk een tekort het voorzieningspeil van Texel vertoonde en welke urgentie er was om niet te dralen met tal van maatregelen. U en wij kwamen tot deze begroting, ons volledig bewust van onze verant woordelijkheid naar binnen en naar bui ten. Ik heb. mede omdat dit punt in de loop van 1953 nog wel eens meer ter sprake zal komen, gemeend hierop bij zondere aandacht te moeten vestigen, aldus burgemeester De Koning. Tenslotte deelde spreker nog mede, dat het College van Gedeputeerden blijkens een recente mededeling aangedrongen heeft op een bijzondere uitkering. Burgemeester De Koning eindigde met de wens dat dit laatste streven succes moge hebben. PLATTELANDSVROUWEN AFDELING TEXEL De bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Texel werd door ongeveer 80 dames bijge woond. Na opening en notulen volgde behandeling van de ingekomen stukken, o.a. van 't hoofdbestuur over de vriend schapspakketten voor onze leden in het rampgebied. Verscheidene dames hadden al reeds een pakket meegenomen. Leden die nog met een pakket bezig zijn, gelieven er om te denken een brief in te sluiten voor het getroffen lid dat uw pakket ontvangt. Onze handwerktentoonstelling wordt gehouden 11 en 12 April in de Huis houdschool. Dokter Renout nam ons mee naar de Olympische Spelen. Op een heel pretti ge manier vertelde hij ons van zijn reis per Volkswagen via Duitsland, Dene marken, Zweden en Finland naar Hel sinki. Na de pauze draaide spreker een film over de reis en de Olymp. Spelen; ook kregen we onze Texelse turners op het doek. Na dank gebracht te hebben aan dok ter Renout voor deze prettige avond, Sloot mevr. Laan de vergadering. De volgende bijeenkomst wordt be houden op 23 April, waarvoor de heer Rommerts is uitgenodigd om de avond te vullen met muziek en zang M. SLECHTS 21 WERKLOZEN Eind Maart telde Texel slechts 21 werklozen, vorig jaar eind Maart 126. Dit staat in verband met de dakwerk zaamheden en is mede te danken aan het feit, dat de activiteit in de bouwvakken de laatste weken weer begint op te leven KLOK WORDT OPNIEUW GEGOTEN De destijds door de bezetters wegge nomen 1300 kilo wegende klok van de toren aan de Binnenburg kwam gescheurd terug, hij werd gelast, maar een ieder kon horen, dat dit niet afdoende is ge weest. Nu is besloten om de klok door van Bergen te Heiligerlee te laten over gieten. Dinsdag wordt hij uit de stoel ge nomen en voor Pinkster hoopt men hem weer in de toren te kunnen aanbrengen. SPANG HEEFT ELECTRISCH LICHT! Als u in de eerstvolgende nummers van ons blad in de rubriek ,Texelaartjes' vele aanbiedingen zoudt lezen van „pe- troleumhanglampen te koop" moet u dat met verwonderen: Donderdag jl. is Spang nl. aangesloten op het electrisch net van de T.E.M. en over een goeie week hoopt men ook de tweede transformator, die Dijksmanshuizen en Omgeving zal voor zien, gereed te hebben. Zo is weer een stuk „onrendabel gebied" geëlectrifi- ceerd en wij hopen voor de belangheb benden zeer, dat spoedig ook de andere „gebieden en gebiedjes" door de TEM kunnen worden ingeschakeld. VOORJAARSMARKT TE ALKMAAR Aan een uitvoerig bericht van Dr Rempt ontlenen wij: Het gaat goed met de tbc-bestrijding onder het rundvee en vanaf 20 Mei 1951 tot op heden zijn er reeds meer dan 21,000 reageerders „geroodblikt" in N.- Holland. Deze 21,000 reageerders ziin dus geslacht en bij het voorlopig over zicht van de resultaten van de winter- campagne 1952-'53 komt dit duidelijk tot uiting, want het reactiepercentage is wederom behoorlijk gezakt. Wij kunnen dus op de a.s. voorjaars- markt te Alkmaar een grote aanvoer van tbc-vrije runderen verwachten. En nu is het van groot belang, dat deze vrije die ren met in aanraking komen met rea geerders, want onder de reageerders kunnen „open vormen" schuilen. In gezamenlijk overleg is daarom be sloten de markt op 22 April a.s. te split sen in een vrij en een niet-vrii gedeelte, waarbij gezorgd zal worden, dat het niet mogelijk is om met de reageerders of runderen met rode verklaringen op de vrije markt te komen. Chlorophyll-tandpasta PEPKA SVC-Nieuws 2de Paasdag speelt het 2e aan Ooster end om 2,30 tegen O.W. 2. De adsp. om 1 uur uit tegen Tex. Boys A. Het le ont vangt om 2,30 DirkShorn 1. Terreindienst J. Reus en C. Wetsteen. Voor de adsp. zal getracht worden hun wedstrijd te spelen na Tex. Boys 1-Fle- vo 1. Zij krijgen bericht. Texelse Boys-nieuws. 2e Paasdag alleen Boys 1 tegen Flevo 1, de nog ongeslagen leider. Een zware wedstrijd dus. De adsp. spelen vanmid dag om 1 uur thuis tegen SVC A. De Boys-avond: Kaarten kunnen door grote leden op vertoon van hun lidmaat schapskaart afgehaald worden le Paas dag na de Hoogmis in Casino, waar ook de contributie kan worden voldaan. (Zie ook adv.) SV De Koog. Jl. Zondag moest De Koog 2 zijn meer dere erkennen m Tex. Boys 2. De stand 7-1 was wel wat te erg. De Koog 1 wist het beter te doen en stuurde Vesdo 1 met een 3-1 nederlaag naar huis? Goed spel was het na de rust zeker niet. Vol gens mij hadden de meesten het idee „och het komt wel", maar dat is niet juist, heren, aanpakken van begin tot eind. 2e Paasdag speelt alleen De Koog 1 uit tegen DWSW. Succes! Handbalnieuws G.D.S. Al 3 jaar lang was GDS de Texelse handbalkampioene, maar nu moest zij toch de eer laten aan haar mededingster naar deze titel „De Zeemeeuwen". Waar de Zeemeeuwen met hun aldus sup porters buiten de lijnen 2-mansvoor- hoede geen al te grote 'hinder van de krachtige Zuidwester ondervonden om hun spel te ontplooien, daar strandde G. D.S. dat tot kort samenspel in plaats van een waaiervormige strijd was gedoemd. Deze beslissingswedstrijd tussen dé handbalnvalen had onder de vakkundi ge leiding van de heer W. F. K. Ouwens Jr. een vlot en van beide zijden spor tief verloop. De Zeemeeuwen wonnen de tos en na de rust met 4-2 voorsprong te zijn ingegaan de eindbeslissing met een 6-3 scorestand. De beide clubs boden elkaar bloemen aan, waarna de scheidsrechter de win nende Zeemeeuwen de kampioensbeker van de competitie '52-'53 overhandigde met de raad dat zowel GDS als de Zee meeuwen zich zouden toeleggen op min der individueel spel doch op meer wer ken van en met de bal. Zoals gezegd, gaven de speelsters van beide clubs blijk van een gezonde geest van sportiviteit. Pijnlijk was het echter, te moeten constateren dat de leiding van de Zeemeeuwen deze jammerlijk mist. Terwijl GDS bij de vorige „competitie" niet de seriedagen een speelster van De Cocksdorp overnam en trainde, maar haar de competitie bij De Cocks dorp liet uitspelen, stelde de leiding van de Zeemeeuwen een speelster uit De Koog op, die pas 's avonds voor de wed strijd schriftelijk afschrijving had ge daan aan het bestuur van deze club. Vol spanning zien we uit naar de vol gende krachtmetingen tussen deze beide ploegen in de verse competitie, die de tweede Paasdag begint. Zeemeeuwen, van harte gefeliciteerd en behoudt uw plaats! GDS beid uw tijd! S.V. Texel verdient weer alle lof voor 't belangeloos beschikbaar stellen van haar sportveld. Nr. 250. RIKIE EELMAN Rikie viert mor gen, Zondag 5 April, le Paasdag, haar 6de verjaar dag. Zij woont in Eieriand E 148. Is dat even boffen, dat je een fiets krijgt! Dan kun je na de grote vacan- tie op de fiets naar school! Veel plezier ge wenst op je ver jaardag. Nr. 251. DEANNE VAN KONINGSVELD Deanne heeft op 28 Febr. haar 6de verjaardag gevierd 't Heeft wel lang geduurd hè, eer je foto in de krant stond! Ga je in September naar de grote school? Jul lie krijgen sooedig een mooie nieuwe school zeg! Dicht bij je huis. Ga je nog wel eens met Oma inkopen doen in Den Buig? PAAS-WEEKEND OP TEXEL Aan de door de Nederlandse Reisver- eniging naar ons eiland uitgeschreven Paasreis, met een weekend van 3-6 Aroril wordt door ongeveer 80 leden deelgeno men. Vandaag komen zij op Texel aan. Er wordt in „De Pelikaan" gelogeerd. De heer Strijbos zal daar vanavond een filmprogramma verzorgen. Wij wensen het gezelschap en alle andere toeristen 'n zonnig weekend! RECENSIE BLUE BAND JEUGD-ENCYCLOPEDIE „IK WEET HET" Dat de verschijning van een jeugd-en- cyclopedie in opdracht van de Blue Band fabrieken door onderwijs kringen ten zeerste wordt toegejuicht, kunnen wij ons levendig voorstellen, want uit deze encyclopedie kim je heel veel leren. Als meester of juf zal vragen: „Wie weet 't?" en jij prompt kunt antwoorden „Ik weet het!" is de meester of de juf natuurlijk reuze ingenomen met je grote kennis omtrent legio dingen, allemaal geput uit dat prachtige, grote boek, dat je in 25 delen bij elkaar kunt sparen. In ieder deel 10 mooie, gekleurde plaatjes tussen de tekst en tenslotte kun je het ook nog laten inbinden, zo je wilt! 250 plaatjes totaal! Wij hebben de eerste twee delen ter recensie ontvangen en kunnen niets an ders zeggen, dan dat wij met de onder wijskringen spontaan mééjuichen, want aan de samenstelling ervan is alle zorg besteed en die zorg heeft zulk een prachtwerk stellig oök nodig! De R.K. geestelijke, Rector Wachters, alsmede Ds Wanting en Ds van Veen, stelden zich bereidwillig beschikbaar om dit werk in zijn geheel op godsdienstige en paedagogische merites te toetsen. De plaatjes worden cadeau gegeven bij aankoop van twee pakjes Blue Band. Iedere 14 dagen komt er een meuwe aflevering, die je kunt verkrijgen tegen inlevering (opplakken op voorlaatste pa gina van ieder deeltje) van acht zegel tjes, plus resp. 15 ct. en 6 ct. aan post zegels. Om je de eerste maal te helpen, heeft Blue Band al twee zegels inge drukt, die dus niet behoeven te worden beplakt. ZONDAGSDIENST DEN BURG BEIDE PAASDAGEN DOKTER SCHALKWIJK. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Zaterdag 4 April 1953 Vanavond om 8 uur opvoering van „Herrijzenis", een Paasspel. Zondag 5 April (le Paasdag) N.H. GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Paasdienst Paascolllecte De samenkomst in Oost die om 2,30 zou worden gehouden, kan in verband met vernieuwing van het lokaal niet doorgaan. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Paascoliecte De Koog 9,30 uur Ds Janse mm.v. het kerkkoor. Paascoliecte De Waal 11 uur Ds Janse rnm.v. het kerkkoor. Paascoliecte Den Hoorn 9,15 uur Kinderdienst. (Er rijdt een taxi door de P.H. Polder). 10,30 uur Ds van Rhijn, m.w.v. het kerkkoor. Extra Paascoll. Den Burg 10 uur Ds van Reijendam in Eben Haëzer. Paascoliecte. Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Duif er medewerking kerkkoor. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp n.m. 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur Ds de Wolf n.m. 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K O Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds van Veen Extra collecte De Waal 11,15 uur Ds van Veen Den Hoorn 19,30 uur Ds van Veen Alle Zondagsscholen gaan gewoon door Maandag 6 April (2e Paasdag) N.H. GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds W. A. Soesan Paascoliecte 8 uur Herv. Geref. Paassamenkomt in de Ned. Herv. kerk. Zuid-Eierland 10 uur Ds Klijnsma uit Oosterend. Paascoliecte. Den Hoorn 10 uur Ds v. Reijendam Den Burg 10 uur Ds van Rhijn in Eben Haëzer. Paascoliecte. Oudeschild nm. 7 uur opvoering „Paas spel" DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds van Veen.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2