Het Kinderdolc werd op Texel gebouwd dank zij het initiatief van mej. Tusenius, sociaal werkster bij de N.D.S.M. Zaterdag en Zondag modeshow met Texelse Mannequins Hoogtepunt van handwerktentoonstelling De nieuwe vuilnisemmers Op reis Texels Bioscoop Theater A.s. weekend „Limelight" met Charles Chaplin Jeugdrubriek De heer S. van Leeuwen veertig jaar werkzaam op boerderij „De Korenschoof" Oorkonde van de Holl. Mij van Landbouw „Het Kinderdok" van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij, te Amsterdam, is Zaterdagmiddag geopend. Gisteren is de eerste groep herstel be hoevende kinderen gearriveerd. Het „Kinderdok zal het gehele jaar in gebruik zijn, iedere zes weken zal een nieuwe groep kinderen naar het eiland komen. By de N.D.S.M. werkt niet minder dan 6000 man, het aantal kinderen kan dus op een 18,000 worden gesteld, waaruit volgt, dat „Het Kinderdok" het hele jaar door volgeboekt zal zijn. Zaterdagmiddag vernamen we hoe toevallig dit herstelhngsoord op Texel is gevestigd: het initiatief tot de stich ting ervan is uitgegaan van mej. Tuse nius, die tot voor kort als sociaal werk ster aan de N.D.S.M. was verbonden. Zij is een groot bewonderaarster van ons eiland en derhalve trouwe bezoek ster. Getroffen door de schoonheid van „Het Gouden Boltje", dat terecht het „klein Zwitserland" wordt genoemd, getroffen door zijn bijzondere sfeer en zijn talloze mogelijkheden, heeft zij er van meet af aan voor geijverd, dat dit Kinder dok op Texel zou worden ge bouwd. Wij hebben in ons vorig nummer reeds een foto geplaatst van het Kinderdok en bij de beschrijving niets dan (luide) de loftrompet kunnen steken over de wijze waarop het is gebouwd en ingericht. Nu alles dan klaar was, was vooral mej. Tu senius (hoog) in de wolken en ze liet zich dan ook ontvallen: „Nu hadden wij de barak van Terschelling er eigenlijk even bij moeten hebben!" Dat zal inder daad een hemelsbreed verschil geweest zijn! (De directrice van het Kinderdok, mej. Bonnes, kon bij de opening jam mer genoeg niet aanwezig zijn, maar Maandag is zij gearriveerd. Zij zal voor al haar ogen uitkijken als zij een blik zal werpen in „de kamer van de direc trice!") Onder de vele N.D.S.M.'ers merkten we de directeur, de heer F. de Boer op. (Onmiddellijk na de bevrijding was hij enige tijd burgemeester van Amsterdam), de heer mr F. H. F. Oldewelt, secretaris van de directie, en de bestuursleden van de fondsen voor Sociale Voorzieningen en Bijzondere Noden Beambten. Als eerste spreker werd in de speel- gang van het Kinderdok, waar de pla quette (gedenksteen) nog schuil ging on der de Maatschappij vlag, het woord ge voerd door de heer Oldewelt en wel als bestuurder van de Stichting Kin/derdok. Dit gebouw is nl. door de genoemde fondsen inmiddels overgedragen aan een stichting. De heer Oldewelt huldigde in zijn inleidend- en begroetingswoord o.a. de grote voortvarendheid en energie, waarmede mej. Tusenius deze zaak had aangepakt Burgemeester en wethouders alsmede de gehele Vroedschap werden bijzonder hartelijk bedankt voor de grote belang stelling die zij van meet af aan voor de plannen van de Fondsen hadden ge toond en voor de medewerking, door hen in ieder opzicht op buitengewone wijze verleend. Het Staatsbosbeheer werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van de grond (het gebouw heeft een gro te tuin-in-aanleg en een uitgestrekte speelweide). Voorts werden woorden van hulde gericht aan het adres van de heer P. A .de Rode, directeur van de T E.M., die voor de stroomvoorziening had zorggedragen (in dit onrendabel gebied Red.), geroemd werd het werk van de architecten Tiessen en Boogaardt en van de uitvoerder, de heer Jac. Drijver Zo als gemeld zijn de gelden voor de bouw merendeel bijeengebracht door giften van binnen- en vooral van buitenlandse rederijen als waardering voor het vak manschap der werkers bij de NDSM. In dit verband mogen wij ook noemen de namen van de leveranciers der materi alen, die deze voor zeer „schappelijke" prijs hebben geleverd: Fa. Groenveldt v d. Poll verzorgde de electrische installa tie, fa. Geveke de verwarming, fa. Dam de benodigde metalen onderdelen, fa. Schroder de stoffering, fa. Hoving de gordijnen, Machinefabriek Stork de keu ken inrichting. Ook werden woorden van waardering gericht aan het adres van de Bouwcom missie, bestaande uit de heren Lamber- mont, Loppersum, Heere, Groen en Lie- man. De heer Bloem verzorgde de in richting en uitrusting, de fa. Wits het schilderwerk. Mej. Marits heeft de leiding van de keuken terwijl de dames Edelenbos en Smit als kinderverzorgsters werkzaam zullen zijn. De heer Oldewelt sprak de hoop uit, dat zij hier vele jaren met voldoening en plezier zullen mogen wer ken en vele kinderen nieuwe levens kracht zullen mogen helpen geven. Mimi Rolloos zei hierna het volgende gedichtje op: „Het is een feest voor mij geweest Toen ik de eerste steen mocht leggen, Maar dat ik bij de opening ook iets mocht zeggen, Dat is voor mij het grootste feest Want van nu af zal 't hier zijn Een en al spel en festijn Ik hoop dat de kinderen die hier komen logeren Als blozende bijtjes in Amsterdam terug zullen keren. Dit is mijn wens! Roept allen mee: Leve ons Kinderdok aan de zee!" De directeur van de NDSM, de heer F de Boer, namens het bestuur van de Stichting het Kinderdok uit handen van de heer Oldewelt aanvaardend, sloot zich gaarne aan bij de hoop, dat het Kinder dok ten volle aan zijn' doel zal beant woorden. „De omgeving is fantastisch mooi! Een prachtig eiland. Tot mijn spijt hen ik hier thans pas voor de eerste keer van mijn leven, van ver had ik het reeds een. 50 jaar geleden zien liggen: ik was nl. een enthousiast beoefenaar van de watereport en heb heel wat uren op het Marsdiep in de zeilsloep gevaren. Ik denk, dat Texel toen nog geen auto's of bussen bezat, alles zal wel met de bol derwagen gegaan zijn! Wij hopen van harte, zo vervolgde de De Boer, dat ve le kinderen van het personeel die dit nodig hebben, hier nieuwe gezondheid en kracht zullen mogen opdoen". Spre ker noemde ter illustratie van de be hoefte aan dit Kinderdok een treffend voorbeeld: een kind, dat in het voorjaar, als de meuwe lente komt, zich als opge sloten gevoelt tussen al die stadsmuren, zich niet kan uitleven en er de terug slag van ondervindt." Dit gebouw overtrof spreker's stout ste verwachtingen „Ik ben er stil van geworden!" Spreker gaf tenslotte de verzekering, dat de stichting al haar zorg aan „Het Kinderdok" zal besteden. Burgemeester De Koning zei de uitno diging aan B. en W. (ook de beide wet houders waren aanwezig) met genoegen te hebben ontvangen. De Gemeenteraad en ons college, zo vervolgde spreker, zijn door de sociale inslag ervan bijzonder ver heugd dat de NDSM dit werk op zich heeft genomen; dat u dit gebouw op Texel heeft willen vestigen stemt ons tot niet minder groot genoegen. Wij wensen de stichting veel succes en hopen dat dit Kinderdok in de toekomst door nog meer dere gebouwen zal worden gevolgd". Hierna bood de burgemeester de heer De Boer een schilderij van de Slufter aan. „Een uitstekend schilderij" aldus de heer De Boer: „je hoeft hierbij tenmin ste helemaal niet te prakkizeren hoe je het houden moet!" Namens het personeel sprak een N.D.S. M.'er zijn dank uit voor het initiatief van de fondsen en de hoop, dat dit Kin derdok zou mogen bijdragen tot her nieuwde levenslust van de herstelbehoe- vende kinderen. De heer J. Tiessen bracht als architect dank aan hen die vertrouwen in hem en de heer Boogaardt hadden gesteld en voor de onontbeerlijke medewerking van verscheidene zijden ondervonden. Tenslotte bedankte de heer Oldewelt de heer Bakker, chef arbeidszaken, voor de uitvinding van de naam „Kmderdok", welke zeer spreekt tot allen, die bij de NDSM betrokken zijn. Hierna vond de onthulling van de ge denksteen plaats: Jannie Boogaard en Mimi Rolloos verrichtten deze plechtig heid. In grote dank werden twee prachtige sprookjesboeken in ontvangst genomen: een geschenk van mej. Tusenius. Vervolgens werd het machtig mooie gebouw bezichtigd. Het dagverblijf en eetzaal is 7 bij 9 meter. De speelgang 3 bij 11 meter. Alle deuren zijn van gepo litoerd teakhout. Evenals op de schepen is er veel rotan gebruikt (lambrizering, meubilering). Bijzondere zorg is ook be steed aan de vloerbedekking' het dag verblijf heeft een rubbervloer, de speel- gang een coloriet tegelvloer Na de bezichtiging 'werd door de di rectie van de NDSM een diner aangebo den in Hotel Texel. Hier zagen we ook dr Wittenburg en echtgenote, die met een latere boot waren overgestoken. Dr Wittenburg is als arts aan de NDSM ver bonden. Dat dit Kinderdok tot stand is geko men is vooral van betekenis voor kleu ters, dus voor kinderen, die nog niet on der de leerplicht vallen (Leerplichtige kinderen toch worden voor zoveel mo gelijk op advies van de schoolarts uitge zonden). Voor de kleuters is wegens ge brek aan geldmiddelen voor de te stich ten gebouwen meestal geen gelegenheid in een herstellingsoord te worden opge nomen voor deze categorie wordt door het Rijk nl. nog geen subsidie verleend. Daarom is het streven ontstaan de stich ting Kinderdök in het leven te roepen. Voorheen huurde men hier en daar een huisje, bv. enige keren op Terschelling. De Fondsen en de Stichting Kinderdok complimenteren wij van harte met het bereikte.' de bouw van dit Kinderdok op een eiland, dat reeds duizenden en dui zenden, jong en oud, nieuwe gezondheid gaf. KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN VOOR TEXEL Evenals voor de le klas wedstrijden is ook voor deze Titelstrijd geen volledig achttal ingeschreven. Ook nu zullen de no's 1-2, 3-4, 5-6 een extra partij tegen elkaar moeten spelen, hetgeen de ge luksfactor altijd enigszins vergroot. De deelnemers zijn: 1. M. Vonk; 2. A. Barhorst, 3. N. de Graaf; 4. J. Hooijberg; 5. N. Rijk, 6. E. Breeuwer. Het programma luidt: 7 April: 5-6 3-4 1-2 4-6 3-5; 9 April: 1-5 2-4 1-3 2-5 3-6; 10 April: 2-6 4-5 1-2 5-6 3-4; 11 April: 1-6 2-3 1-4. Behalve Zaterdags zal er om 7,30 uur worden begonnen. Partijlengte is 100 caramboles. Wij hopen weer op een spannende en sportieve wedstrijd. SCHIETOEFENINGEN „DE HORS" De burgemeester van Texel maakt be kend, dat vanaf heden tot en met 11 April 1953 zonder voorafgaande waar schuwing op de „Hors" zal worden ge schoten. Het is daarom ten strengste verboden, wanneer de rode vlagen gehesen zijn, de „Hors" te betreden. Texel, 7 April 1953. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. Hoera! de nieuwe vuilnisauto Doet binnenkort zijn diensten hier. Het is een hoogst moderne wagen Voor vuilnis en voor oud papier. De emmers worden nu gekiept maar En komen ledig weer terug Ja alles gaat nu zonder stuiven En zeker ook nog even vlug! De nieuwe emmers, die wij krijgen Zijn ook al van 't fijnst metaal, Zo'n drie en dertig liter inhoud Die ledigt men zonder kabaal. Geen builen, schrammen en zo voort meer Zoals 't met de oude emmers ging, Nee, nu is oppassen de boodschap Zo'n emmer is een waard'vol ding! Ik las de Texelaarjongstleden, Maar al wat daarin wordt gezegd Dat maakte mij bevreesd voor 't nieuwe Vooral met 't oog op 't „emmerrecht" Het „liefdewerk oud papier" is Vooreerst nu zeker van de baan, Want telkens als je emmer leeg is Dient er een krant weer in gedaan. Heb je iets vochtigs, 't zij een schiltje Van een banaan of appelsien, Eerst moet je het in kranten pakken, In de as mag men geen vuur meer zien. Een beetje al te groot papiertje Moet je apart doen in een pak, Dat moet je extra dan betalen, Niet voor het geld", doch voor ,,'t qe- mak". Ik vraag me af, wat moet men dan toch In zulk een vuilnisemmer doen? Je durft de stofzuiger niet te legen, Je peukjesbak niet met fatsoen. Nee, heus, 't is wel heel ver gedreven, Al die geboden in de krant, Je krijgt zo aan die nieuwiqheden Een beetje dan toch wel het land! L. dan Uw spoorkaartje ge- baald bij de V.V.V. „Texel" BOUWVERGUNNINGEN De heer Han Alta, Amerongen, bouw van een Kampkeuken op „De Bremak ker", Gerritsland; de heer R. Langeveld Mzn., Eierland E 80, bouw van een wo ning aan de Prof Keesomlaan te Den Burg; de heer Ph. Stark, Eierland E 144 verbouw van een woonhuis, de heer J Boogaardt, Oosterend O 135, verbouw van een dubbel woonhuis; de heer W. Bakelaar, De Koog, bouw van een hooi- berging. „Limelight", de film van de thans 63-jarige Charles Chaplin, de grootste filmster die de wereld ooit gekend heeft, draait komend weekend in Texel's Bio scoop Theater. Het verheugt ons ge- isoleerde Texelaars, dat de Directie deze uitnemende keus heeft willen doen. In ons volgend nummer zullen wij een be schrijving van de inhoud geven, hieron der laten wij eerst enige perscritieken horen, opdat u ervan overtuigd worde, dat „Limelight" (Chaplin) u een bijzon der goede avond bezorgen zal. Het doet ons een genoegen ook Buster Keaton weer te zullen ontmoeten. „Het Alg Handelsblad": Onvergelijkbaar, met zijn boude sen- timentaliteiten, zijn onvergetelijke tragi sche en dramatische hoogtepunten, zijn wijsgerige blijgeestigheden, zijn harts tochtelijke levensdrang, zijn verrukkelij ke variété-nummers vol heimwee naar een zwieriger verleden, zijn clowneske humor en zijn clowneske droefheid, zijn romantische overgevoeligheid en zijn romantische ironie. „Het Parool": een verwarrend goede film. Een film, die hartelijk, knan. humoristisch, gevoelig, overgevoelig, melodramatisch, dwaas, droevig is. Er zijn nog een naar kwalificaties bij te noemen. Meeslepend, dat moet ik nog wel zeggen. „De Volkskrant": Hoe zijn nieuwe film ook zal zijn, het lijdt.geen twijfel dat Chaplin, zijn 63 jaar ten spijt, in „Limelight" een nieuw hoog tepunt in zijn uitzonderlijke carrière heeft bereikt „Het Vrije Volk": van deze merkwaardige en in ve le opzichten zeer mooie film. Lime light" onnavolgbaar! Neerlands nieuws. O.a. Betrouwbaarheidsrit voor brom fietsen De Huishoudbeurs. H.M. de Ko ningin bezoekt Noord- en Z.-Beveland. Nederland-Zwitserland te Amsterdam: 1—2. Buitenlands nieuws. O.a.: Koningin Mary van Engeland overleden. Tito's bezoek aan Engeland. Onrust in Bonn. Atoombom-proeven in Nevada. Blackpool wint de demi-finale. Ieder wordt verzocht de voor de ten toonstelling gemaakte handwerken voor zien van naam, Vrijdag 10 April van 2-4 uur in te leveren in de Huishoudschool. Ook wordt dan graag het gebak in ont vangst genomen. Zaterdag 11 April 's middags van half 3 tot half 6 handwerktentoonstelling met TEXELSE MARKT Den Burg, 7 April 1953. Aangevoerd: 14 graskalveren f 175-f 275. 22 biggen f 40-f 50. 102 n. kalveren f 45-f 70. BEROEP NAAR LEEUWARDEN AANGENOMEN Naar wij vernemen heeft Ds Th. van Veen, leraar bij de Doopsgezinde Ge meente alhier, het op hem uitgebrachte beroep door de Doopsgezinde Gemeen te te Leeuwarden aangenomen. PARTIJ VAN DE ARBEID De candidatenlijst van de Partij v. d. Arbeid voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing is als volgt samengesteld 1. C. H. Roeper, Spang; 2. S. de Waard Den Burg; 3 W. Wassenaar, Den Buig; 4. J. Koning-Bruin, Oudeschild; 5. A. Dros, „Volharding", Eierland; 6. A. A. West- dorp, Weverstr. 13, Den Burg; 7. K. Beumkes, 't Horntje; 8. D. Kuiper, Har- kebuurt; 9. J. K. P. Zwan, De Koog; 10. C. J. Mantje-Mantje, Dijkmanshuizen; 11 A. Backer, Oudeschild; 12. C. Pool, Eier land; 13. C. Blom, Vuurtoren; 14. M. L. Kempenaar. Den Burg; 15. D. Dapper, Den Burg; 16. IJ. Brouwer, De Koog; 17. N. H. de Jong, Den Burg. In een kort berichtje maakten we reeds melding van het bijzondere jubi leum in polder Eierland: op 1 April was het 40 jaar geleden, dat de heer S. van Leeuwen, 's-Hertogenboschweg, in dienst trad op boerderij „De Korenschoof". U begrijpt, dat dit feit niet opopgemenkt voorbij is gegaan: toen wij Woensdag op „De Korenschoof" kwamen, troffen wij daar behalve de familie Keijser, de jubi laris en familie alsmede twee bestuurs leden van de Afdeling Eierland van de Holl. Mij. van Landbouw en wel de he ren P. Dros Bzn., voorzitter en de heer Alb. Dros Dzn., secretaris. Uit de woorden van de heer S. C. Keij ser, de patroon van de jubilaris, siprak de grote waardering voor hetgeen de heer Van Leeuwen gedurende de afgelo pen 40 jaar ten dienste van het bedrijf heeft verricht. Met dit bedrijf is hij ge heel en al vergroeid en toen de heer Keij ser destijds gemobiliseerd werd en later nog eens de leiding van het bedrijf we gens ziekte uit handen moest geven, was de heer Van Leeuwen de man waar de zaak op dreef. Een goed beschouwer voelde onmid dellijk aan, dat de verhouding tussen werknemer en werkgever hier voortref felijk is. Nadat de heer Keijser de jubilaris had toegesproken overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud, terwijl mevrouw Van Leeuwen, die al 30 jaar lief en leed met de jubilaris deelt, met bloemen werd gehuldigd. Hiema werd het woord genomen door de heer P. Dros, die terecht van een bijzonder jubileum gewaagde: „Het komt niet alle dagen voor, dat iemand 40 jaar op hetzelfde bedrijf werkt, het is eigen lijk al een bijzonderheid als men veertig jaar lang zijn beroep kan uitoefenen! Ook de mamer waarop hij zich al die jaren van zijn taak heeft gekweten ver dient grote bewondering. Hij kwam hier met zijn vader, een man met een uitge sproken eigen mening, die een straffe onvoedmg voorstond. Dit is ongetwijfeld van invloed geweest op de ambitie, de moeiten en inspanning, die zijn zoon zich altijd voor het bedrijf heeft getroost. Tegenwoordig hebben vele jongeren het misschien wat té gemakkelijk in hun jeugd: de heer Van Leeuwen Sr. bracht zijn jongens al vroeg en goed bij wat ge beuren moest, dat er aangepakt moest worden. Een harde jeugd is zo kwaad nog niet wat dat betreft!" Spreker kwam in herinnering de des tijds door wijlen de heer Thijs Smit ge dane opmerking: „Op heel „De Volhar ding" zal wel geen kluut liggen, waar jij met eens tegen aangetrapt hebt!" Wel nu, van de jubilaris kan ik zeker zeg gen, dat op „De Korenschoof" stellig geen kluit zal liggen waar hij geen tien keer tegen aan geschopt heeft! Wij koesteren grote waardering voor mensen als Van Leeuwen en iedere boer zal zich gelukkig achten als hij op een zodanige knecht aan kan. Ook de Holl. Mij. van Landbouw waardeert zulken: demonstratie kantklossen en smyma- knopen. Toegangsprijs 35 cent. 's Avonds 8 uur modeshow van dames-, heren- en .kinderkleding met als manne quins leden, hun echtgenoten en kinde ren. Toegangsprijs f 1,- plus één con sumptie. Zondag 12 April om 3 uur modeshow 's avonds 8 uur handwerktentoonstel ling. Voor deze show komt een beperkt aantal kaarten in voorverkoop vanaf he den bij: Mej. E. Dijt, mw Bruin-Over en mw. Veen erna, Den Burg; mej. Blok, „de Kamp"; mw. Bakker-Zuidewind, De Koog; mw Roeper-v.d. Oord, Oosterend; mw. Keijser-Roeper en mw. Meinderts- ma-IJbema, Eierland. Het Bestuur. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4e kl. A KNVB: Succes-HSV 2-5; Scha- gen-MFC 2-0. HSV zit al heel dicht bij het kampi oenschap en kan de vlaggen al vast wel uit de kamfer halen. Texel 2 behoefde niet op reis. Het W.- Fnsia-terrein werd afgekeurd. Helder 5 had uitstel gekregen voor de wedstrijd tegen Texel 3, zodat in ons Paasprogram- ma alleen gespeeld werd: Texel A-Pet ten A, uitslag 11-0. Voor de rust tegen de vrij sterke wind in was T. al sterker. Heel spoedig gingen enkele goede kansen verloren, na 10 minuten opende Max Veldstra de score, spoedig gevolgd door 2 goede goals van Leen. Rust 6-0. Voor de wind spelend was T. niet zo goed in haar spel, men liep te ver met de bal en wilde het graag zelf doen. Daartegen moeten wij ernstig waarschuwen. Nu nog één wedstrijd, als die gewon nen wordt zijn jullie kampioen. Zorg er dus voor dat het in de bus komt. Texel 1 a.s. Zondag naar Oudesluis. Texel 2 vrij. Oosterend 2-Texel 3. Ad- spiranten vrij. Training: Zorgen jullie er voor, spe lers, Zondag in prima conditie te zijn!? Woensdagavond nu eens allemaal pre sent. Bij goed weer op het terrein. Adsp. vanaf 12 jaar. Vrijdagavond 6 uur op het terrein. Komt op tijd, het is nog vroeg donker. de Maatschappij bestaat uit boeren en die weten stuk voor stuk wat trouw be tekent. Daarom is zij gewoon bij deze gelegenheden een getuigschrift aan te bieden". Hierna overhandigde de heer Dros de jubilaris het fraaie getuigschrift (foto in volgend nummer. red.) Hij wenste hem toe, dat hij dit nog vele ja ren in goede gezondheid zou mogen aan schouwen. De volgende spreker was de heer Alb. Dros. „Op het getuigschrift staat o.a. het woord „Trouw". Dat is een van de pila ren waarop onze Holl. Mij. van Land bouw rust. Koos, jij hebt steeds trouw betoond aan je gezin, aan de familie Keijser, aan het land en aan jezelf. Ik ken je persoonlijk goed en daarom is het mij een genoegen dit te mogen zeg gen. Ik hoop, dat wij je over tien jaar hier wederom in gezondheid zullen mo gen ontmoeten! En dat ook je vrouw, dochter en schoonzoon dan weer aanwe zig zullen zijn, want ook zij hebben steeds blijk gegeven trouw te kunnen zijn". Wij behoeven wel niet te vertellen, dat men na dit officiële gedeelte nog ge ruime tijd in de allerbeste stemming bij een bleef! Wij zouden juist een interview afne men, toen ons de idee aanklampte, hier mede te wachten tot het gouden jubile um, waarbij ook wij dan gaarne van de partij zullen zijn! Jubilaris, nogmaals van harte geluk gewenst en tot 1963! Nr 252. ARNOUD EN ULKO VAN VEEN Zij zullen, zeer tot beider spijt, spoe dig tot de grote categorie oud-Texelaars behoren, want zoals in dit nummer ge meld wordt, heeft hun vader het beroep naar Leeuwarden aangenomen. Ulko (en Arnoud is solidair) wil veel liever op Texel blijven wonen, want in de stad vreest hij geen gras voor zijn konijnen te zullen vinden. En.... we menen te weten, dat ze in Leeuwarden evenmin een Meierblis houden! Hebben jullie al een boel spullen bij elkaar gesleept? Wij hoorden, dat een aap van een jongen ergens bij Den Burg een Meierblis in brand heeft gestoken. Die zullen jullie met Luilak zeker wel krijgen?! Ulko heeft 6 Februari zijn 8ste verjaardag ge vierd en Arnoud wordt zeven op 8 Mei.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2