Iwijnder's Manufacturen Vijandelijke troepenlanclingen op Texel Maar de Nationale Reserve was op haar post Bi) de eerste aanwijzing van Rhenmatische Pijn moet gi] zeker Kruschen nemen. Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam' Texelaar verzamelde reeds meer dan 5000 Sigarenbandjes Overpeinzingen in Examentijd Op reis dan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V.V.V. „Texel" LANG IS DE TEXELSE KUST. De Mariniers, die vanuit de Mokbaai met landingsboten via het Marsdiep de Noordzee opvoeren om van de strandzijde het Texelse binnenland in te dringen, hadden de landing gemakkelijk onopge merkt kunnen fixen, maar zij waren sportief genoeg om de verdediging, die im mers maar een betrekkelijk klein groepje soldaten, leden van de afdeling Texel van de Nationale Reserve, omvat, te verklappen, dat het in de bedoeling lag om de landingsboten tussen paal 11 en 12 door de branding te jagen. Reeds voor het vallen van de scheme ring was de Nationale Reserve, onder aanvoenng van de sergeanten Van den Boomgaard en Dros, naar het terrein van de komende operatie getrokken. Zodoen de konden zij daar eerst eens wat plaat selijke terreinkennis opdoen. Inmiddels waren de Mariniers op De Mok bezig de aanval tot in de puntjes voor te bereiden. Toen de verslaggever van de Texelaar omstreeks elf uur de duinweg bij de hoe ve „Heidehof" insloeg had de nacht het eiland reeds zo goed als veroverd, slechts m het Noorden gloorde nog wat talmend licht. De vuurtorens van Den Helder en De Cocksdorp, alsmede de krachtige bun dels van lichtschip „Texel" gaven gele genheid tot een gemakkelijke oriënte ring. En achter de donkere contouren van de uitgestrekte duinterreinen hoor de je het zachte, monotone ruisen van de zee. Het weer leek ons, buitenstaan ders, voor een landing wel geschikt: de zee zou stellig erg kalm zijn Op de plek vanwaar de Nationale Reserve het duin was ingeslopen stonden enige auto's o.a. een vracht-auto van „Fa Drijver, Aan nemer". Nu, de Mariniers zouden die nacht wel eens tot devies kunnen heb ben kunnen kiezen „Aannemen die flod der!" Daar ontmoeten wij Majoor Kropf, de districts-commandant van de Natio nale Reseive Noordholland-Noord en ka pitein Koppenol, hoofdinstructeur. „Pardon, hier niet roken, heren!" werd er gemaand, en alleen maar fluisteren, zo als wij nu hier praten is het al op het strand te horen en zodra wij leven maken is alles verkeken!" „Nou dan gaan we maar", zo klonk een kwartiertje later de invitatie en met de militairen voorop trokken wij naar de laatste duinrichel Ja, de zee was prach tig geschikt voor een landing, zo vlak het water, dat de zwakste zeeman zijn uiterste best zou moeten doen om zee ziek te raken. De kleine maan stond rood tussen vrij veel bewolking, recht boven ons hadden de sterren ruim con tact met de aarde. Nu en dan kwam een vogel over en riep dan zijn naam. Maar de leden van de Nationale Reserve hiel den zioh best schuil. „Dat je niets van hen hoort is een teken, dat ze goed zijn afgericht", aldus kapitein Koppenol. VOOR ONS LIGGEN de brokstukken van een in de oorlog op last van de be- Mariniers van De Mok hebben in de nacht van Dinsdag op Woens dag een oefening gehouden in samenwerking met de Texelse leden van de Nationale Reserve. Nu ja, samenwerking was het feitelijk nu bepaald niet: de Ma riniers hadden tot taak een lan ding uit te voeren op de Texelse kust en de eilanders zelf hadden hun grondgebied te verdedigen. In bijgaand artikel geven wij U een verslag van deze actie. zetters gebouwde barricade, die de Chi nese Muur wordt genoemd. Het gaat vloed worden en de eerste rollers be proeven reeds de kracht van het beton. De zee licht zwakjes. „Sssst", horen wij daar motoren van landingsvaartuigen? Gespannen aandacht. Vissersvaartuigen? Of kun je de koopvaarders, die aan de einder hun lichtjes over de zee dragen, zelfs tot hier opvangen?? Hee, rechts, is dat met een landingsvaartuig? Vlak aan de kust? Nee, het is een zakkende bun ker. Ach, het is ook zo donker, nu de maan ook van het toneel verdwenen is. „Zelfs de plaatselijk goed bekenden ver gissen zich!" zo verheugt de majoor zich. OM kwart voor 12 schijnt er ineens le ven in de brouwerij te zullen komen: de Nationale Reserve laat een liahtkogel uit een motier suizen en deze verlicht een strook strand en zee. Blijkbaar hadden zij zich ook vergist, want er valt niets verdachts waar te nemen. Om vijf over twaalf schieten ze wederom een liohtko- gel af. Een badgast en wijzelf ook me nen een of ander obstakel te ontdekken op de rand van licht en volkomen duis ternis. Ineens worden alle mensen van ons, tussen twee duintopjes weggedoken groepje, onpasselijk van een vreemde stank. Traangas? De tranen biggelen je langs de wangen. „Mogelijk, dat twee kikvorsmannen door de aanval zijn ge dropt en dat zij een traangaspupilletje hebben laten springen", aldus de kapi tein. Om 5 voor één horen we de motor van een vlieguig. Een badgast weet zé ker, dat het een KLM-lijntoestel is, ko mend uit Kopenhagen!, maar precies vijf minuten later komt de KLM'er terug en werpt met tussenpozen van een tiental seconden drie felle lichtkogels uit, die de omgeving in een straal van kilome ters verlichten. „Dit is een vliegtuig van de aanval, die door de lichtkogels de contouren van de kust duidelijk en op grote afstand kan onderscheiden". Tien minuten later horen wij de motoren van landingsvaartuigen en zo waar is de Vuurtoren op de hand van de verdedi ging als zij de grijze boten heel even met haar lange armen aantipt.Vijf minu ten later schiet de verdediging maar eens een paar lichtkogels weg en on middellijk daarop laten ze de geweren en andere wapens blaffen. Zover gaan on ze aantekeningen, daarna hebben wij blijkbaar van de spanning geen- notities meer gemaakt. De aanval begon verwoed te antwoor den met behoorlijk „grof geschut", dat door twee boten scheen te worden ge lanceerd. De kust werd ook dl nijdiger. Daarop werd het weer rustig, als was een gevechtspauze ingetreden, maar de strijd was toch verder gegaan: zonder gerucht waren andere vaartuigen de branding genaderd en hadden meer Zuid waarts een groot aantal mariniers in de gelegenheid gesteld over het smal ge worden strand de duinrichel te nemen. Hevig schieten over en weer in het duin duidde op behoorlijke strijd. De Nationale Reserve hield zich aan de re gelen van de kunst: waar nodig schie ten en.... altijd mondje dicht, verraadt je positie niet! „De onbekendheid met 't terrein bemoeilijkt de aanval niet wei nig", aldus de kapitein. Opeens kwam een loeier in onze richting, we doken, maar.stonden behoorlijk voor gek, want een reservist had zijn laatste licht- kogel afgeschoten en even later ont moetten wij hem bij de startplaats. „Ik ben uitgespeeld" zei hij mismoedig; m'n lichtkogels zijn op. De soldaat had zich uitstekend gecamoufleerd met alle mo gelijke planten. Een lange rij mariniers drong langzaam landinwaarts. Even een oponthoud ibij een schrikdraad, die boer Lap of boer Drijver voor zijn kudde had laten spannen. En aan dat oponthoud bij die schrikdraad alleen hebben wij kun nen merken, dat de actie slechts als een oefening was bedoeld. W. De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewan den aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden wor den afgevoerd en zo worden rheumati- sdhe pijnen gesmoord in de kiem. In dui zenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen? TEXELSE MARKT Den Burg, 27 Juli 1953. Aangevoerd: 280 lammeren f 45-f 54. 15 schapen f 80- f105. 11 pinken f 350-f 450. 26 biggen f 38-f 55. 6 n. kalveren f 45-f 60. Bim en Bam zitten de hele dag al te vissen, maar er is vandaag geen vis, die bijten wil. En nu wordt het zo langzamerhand avond en ze durven in het donker niet naar huis, dus blijven ze in de boot slapen; dat is toch ook wel eens leuk, zo'n hele nacht op het wa ter. Ze laten het anker vallen en gaan slapen. Als ze de volgende morgen wakker worden, hebben ze helemaal geen zin om weer te gaan vissen, dus halen ze het anker op. Tenmin ste, dat proberen ze, maar het gaat met, het is veel te zwaar. Hoe komt dat nu toch? Trekken en trekken en wat komt daar boven water? Een heel oude kist, die heel lang geleden door zeerovers in het water is gegooid. Gauw openmaken en kijken wat er in zit. Verbaasd wrijven Bim en Bam hun oogjes uit. Jon gens, vol met goud! Nu hoeft er niet meer gevist te Copyright P Een paar jaar geleden maakten we melding van de sigarenbandjesverzame ling van Jurr. Noordijk. Hij had toen niet minder dan 2773 verschillende mer ken in zijn album geplakt. Dezer dagen toonde hij ons zijn nieuwe aanwinsten: de stand is nu 5046! Hij is nog maar een jaar of vijf aan het sparen en is dus naar het ons lijkt op weg nationaal kampioen te worden! Of.zou hij dat al zijn?! Hoe hij ze bij elkaar haalt? Wel, door zijn vele relaties! En die blijkt hij over de hele wereld te bezitten, vooral onder stuurlieden ter koopvaardij en die doen voor hem natuurlijk menig vreemd en nieuw merk op. Het is dan ook een lust al die soorten netjes in zo'n album bij- worden, want met zoveel winkels van de stad wel goud kunnen ze alle vis- leegkopen! Voor een groot gedeelte van de school gaande en studerende jeugd vormen de maanden Juni en Juli een uitermate spannende periode, waarin voor hun ver dere leven belangrijke beslissingen val len. Dit immers is de tijd, welke men pleegt te typeren door te zeggen, dat de ene helft van ons volk door de andere helft wordt geëxamineerd. Overal in den lande .gonzen"de examens om ons heen, overal worden de jongelui thans aan de tand gevoeld en op de door hen ver gaarde kennis getest. Is deze enerverende tijd eenmaal voor bij en zijn de resultaten bekend gewor den, die hier vreugde zullen brengen en daar desillusies zullen veroorzaken, dan breekt het moment aan, waarop ten aanzien van de vraag, welke richting de jonge mens zal inslaan ter voorbereiding op ter verkrijging van een plaats in de samenleving, een beslissing genomen dient te worden. Een beslissing, die niet gemakkelijk is, omdat de toekomst van het kind op het spel staat, waarbij over wegingen van uiteenlopende aard en twee in elkaar samenvloeiende vragen van groot belang: „wat wil en wat kan het kind worden?" een rol zullen spelen. Wanneer die overwegingen van strikt materiële aard zijn, zullen die twee vra gen meestal overstemd worden. Het enige doel zal dan zijn het betrokken kind zo veel mogelijk „geld te laten ver dienen", teneinde op die manier enige verlichting te krijgen in de hoge gezins uitgaven. Nog maar al te vaak komt het voor, dat jongelui, doordat zij terstond na beëindiging van de schooltijd op de arbeidsmarkt een of andere betrekking moeten gaan zoeken, van de mogelijk heid verstoken blijven die opleiding of die studie te volgen, waarnaar hun ver langens uitgaan. Het gevolg is, dat in de kiem aanwezige talenten ongebruikt blijven en niet tot ontwikkeling komen, tot schade niet slechts van de jonge mens zelf, maar ten nadele van de samenle ving, waarvan hij een integrerend onder deel uitmaakt en welke dan niet van zijn capaciteiten kan profiteren. Indien men van de wenselijkheid over tuigd is, ieder individu in het sociaal- economisch leven op die plaats te bren gen, waarvoor het op grond van zijn in telligentie en ambitie het meest ge schikt is, zal men er goed aan doen, bij het overdenken van de toekomst van zijn kinderen de financiële kant van een volledige scholing tot een gespeciali seerd vakman of van een studie op het niveau, waartoe het kind in staat moet worden geacht, bijtijds onder de loupe te nemen. Indicaties in een bepaalde richting Het is verstandig daarmede reeds te beginnen als het kind nog in zijn kleu terstadium verkeert, ook al valt het moeilijk in zijn eerste levensjaren te be oordelen of zijn aanleg in een bepaalde richting wijst. Naarmate het kind ech ter verder opgroeit, zullen zijn talenten en geschiktheid voor deze of gene func tie duidelijker aan de dag treden. Eerst komt de vraag, wat het kind wil worden aan de orde, als na het doorlopen van de lagere school de keuze van een inrich ting voor verder strekkend onderwijs moet worden gedaan. Een paar jaar la ter, als het kind het voortgezet onder wijs met succes heeft gevolgd, komt het een te zien. Frappant, dat Jurr. zo uit z'n hoofd weet, of hij een bepaald band je al heeft of niet! De ontwerpen voor sigarenbandjes zijn legio en op ieder ter rein weet men motieven te vinden: we weten allemaal, rokers en niet-rokers, dat de sigarenfabrieken gaarne met be kende figuren uit de roemruchte geschie denis geuren, maar daarnaast zagen we vogels, munten, schepen, wapens, gebou wen, vorsten en vorstinnen, spreuken, bloemen, landen, gewesten, streken en steden. Eindeloos is de variatie. Het beeld van een Deense koe, „1901 L.L.T. B. 1951" (Limburgse Landbouw Tuin bouw Bond), huifkarren, een Amster dams Weesmeisje, „Unsern Tapfern Knegern", de Queen Mary. Onder de buitenlandse troffen we een Australisch bandje en 9 stuks uit Spanje aan. Voorts „Boschwachter Smit en Bosöhwachter Van der Werf"! Vitesse's jubileumband je, toen ze in 1952 zestig jaar bestonden, Prins Jan van Luxemburg en Prinses Jo- sephin van België pas uitgekomen. We bladerden maar door „Ik ben op weg naar de tienduizend en als ik dat getal heb bereikt kom ik nog wel eens terug!" sprak Jurr optimistisch. „DE PRIVé-VERPLEEGSTER" Morgenavond brengt de toneelgroep „Het Masker" het blijspel „De Privé- Verpleegster" voor het voetlicht in de schouwburgzaal van „De Oranjeboom" te Den Burg. Pension- en hotelhouders, ex ploitanten van kampeerterreinen, ves tigt de aandacht van uw gasten even op deze uitvoering met bal na, die de aan wezigen een leukè avond zal bezorgen. beroepsvraagstuk in zijn volle omvang om een oplossing vragen. Blijkt het kind op grond van zijn ver standelijke vermogens, zijn aanleg, ka raktereigenschappen en lichamelijke ge steldheid, rijp te zijn voor een universi taire studie of voortgaande opleiding voor het beroep zijner keuze, dan zal het in de regel van de aanwezige financi ële middelen afhangen, of het kind de volle kans gegeven kan worden zich voor te bereiden op de functie, waartoe het zich aangetrokken voelt. De met een voortgezette opleiding ge paard gaande kosten mogen niet onder schat worden. Voeding, kleding, ont spanning e.d. vergen juist in de jaren, waarin het jongere geslacht naar zijn volwassenheid toegroeit, extra uitgaven. Om teleurstelling te voorkomen moet het dus als een zaak van wijs beleid worden beschouwd zich reeds in de priil- le jeugd van het kind te bezinnen op de zware eisen, die in de latere jaren aan het gezinsbudget zullen worden gesteld. Met dit probleem heeft ook het le- vensverzekeringbedrijf zich bezig gehou den. Het heeft verschillende vormen van verzekering ontworpen, waarvan elk afzonderlijk geschikt is om voor de bekostiging van studie en opleiding de nodige middelen te verschaffen, ook wanneer door het overlijden van het ge zinshoofd de achterblijvenden met sterk gereduceerde inkomsten moeten zien rond te komen. KATHOLIEKE KEKKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biedhtgel. Zondag, 10e Zondag na Pinksteren. Om 7,30 gelezen H. Mis, om 9 u. comm. uitr., om 10 u. de Hoogmis, 's Av. 7 u. lof t.e.vh. H Hart, in de week geen roz., tenzij Zaterdag na het biechth. om 7 uur. Donderdagavond 7 u. biechth. Vrijdag, le Vrijdag. 7 uur comm. uitr., uitstelling en acte v. toe wijding tot het H. Hart. Om 7,30 gez. H. Mis, daarna Tantum Ergo. 's Av. 7,30 lof t.e.vh. H. Hart. Zaterdag 5-8 biechth. voor het a.s. Aanbiddingsfeest. St. Mar- thaver.: Vrijdag 2,30: A. Bakker en N. Hin.Zondag a.s. 11e Zondag na Pinkste ren en Aanbiddingsfeest in deze paro chie. In de week zijn de Missen om 7,30. FEUILLETON door T. LODEWIJK 25). Eigenlijk zei Geraerdts tenslotte bedachtzaam kan ik hem daarin geen ongelijk geven. Kijk es, hij heeft het, voorzover ik kan nagaan, eerlijk be doeld. Hij heeft je niet willen bedriegen, hij heeft alleen een erg ehzakelijke kiik op het huwelijk gehad en kreeg van jou de indruk, dat jij er net zo over dacht, of misschien wel, dat je van hem hield. We zijn nooit ergteder geweest verklaarde Rudi blozend. Ik heb hem, geloof ik, maar twee keer een zoen gegeven. Hij was trouwens ook niet zo aanhalig. Dat vond hij flauw; goed voor bakvissen. Ja, ja. knikte Geraerdts maar je begrijpt, dat nu jullie niet trouwt, het erg moeilijk zal zijn samen te werken. Vooral hier, in deze kleine stad. De men sen kletsen zo gauw, als hij een avond een beetje laat in de zaak blijft, krijg je van alles te horen. Is het niet? Tja moest Rudi toegeven dat zei Johan ook. En hij wil vrij zijn en over zijn geld beschikken. Hij wil geen geldschieter of stille vennoot zijn. zei hij. Nee stemde Geraerdts toe is hij nog veel te jong voor. Hij kan moeüijk van dat beetje geld al gaan ren tenieren. Neen, Rudi, zoals ik het zie, zul je de consequenties moeten trekken en de band met Lastman geheel door snijden. Dat is wat ik het liefst zou willen, en liever vandaag dan morgen stem de Rudi toe maar.hoe kom ik aan het geld? Alles zit in de zaak. Ik kan toch zo maar geen achtduizend gulden losmaken? We hebben al een flinke hy potheek, ik heb nogal lange credieten lo penik zou het fundament onder m'n zaak uithalen als ik er dat geld aan onttrok. Heb je niemand, die het je lenen wil? Ik zou niet weten wie. Tja, ik momenteel ook niet. Ik wil m'n best voor je doen. Morgen komt hij terug. Nu ja, morgen hoef je hem zijn geld nog niet te geven. Hij zal je min stens een maand moeten geven om hef vrij te maken Maar dan moet je het ook hebben. Enfin, ik zal m'n best doen, maar ik kan natuurlijk niets beloven. Beste meneer Geraerdts zei Ru di ontroerd en greep zijn hand. Daar heb ik me in de nesten gestoken zonder u er met een woord over te raadplegen en nu het mis gaat door mijn eigen schuld, staat u me alweer met uw raad terzijde. Ik heb het niet verdiend, voeg de ze er beschaamd aan toe. Ik was ook eerst wel een beetje te leurgesteld erkende hij openhartig. Ik dacht, is de ouwe man nou alleen goed om te helpen als er narigheid is en heeft Rudi Taal me niet nodig als het haar goed gaat? Maar ik begrijp nu wel, jij bedisselde alles met Lastman en hij zou je mis schien vreemd hebben aangekeken als je had voorgesteld met mij er over te pra ten. Vooral om al die geheimzinnigheid. Ja ging hij voort, toen Rudi kleurend het hoofd boog dat kan ik niet goed praten, Rudi. Dat je met Twijnders wilt ooncurreren, allo, maar dan op een eer lijke manier. Het valt me van Lastman trouwens bitter tegen. Maar ja, hij is 'n eerzuchtig mens en als hij zijn doel maar bereiken kan, dan maakt het hem niet veel uit welke middelen hij gebruikt Toen Geraerdts was heengegaan, voel de Rudi de hoofdpijn, die ze even niet bemerkt had, als verdubbeld terugkeren. Ze hield zich vast aan de tafelrand, want ze voelde zich duizelig en ziek. De eer ste verkoopster kwam juist binnen en zag haar ontsteld aan. Jufrouw Taal, u bent ziek! riep ze. U ziet er uit als een geest. Waarom gaat u niet naar bed. Ik red het hier wel. 't Is Donderdag, er zullen niet veel klanten komen. Toe, gaat u naar bed en slaap eens lekker uit met een aspirientje, u hebt u veel te druk gemaakt. Ik denk maar, dat ik het doe gaf Rudi loom toe. Het kon haar opeens alle maal niets meer schelen, ze verlangde alleen nog maar naar bed, naar slaap, rust, vergetelheid en verlossing van dat zieke gevoel in haar ledematen, die klop pende pijn in haar hoofd. Een kwartier later trok ze de deken over zich heen. Het zou in de zaak wel loslopen Het meisje had de sleutel en kon dus de winkel sluiten. Ze zou er zich vandaag niets meer van aantrekken. Morgen was ze een stuk opgeknapt en zou ze wel verder zien. Maar de slaap wilde niet komen. Het werd donker en Rudi lag nog steeds te staren. De gedachten flitsten door haar hoofd, rusteloos woelde ze en snakte naar slaap. Het was al heel laat, toen eindelijk haar vermoeide ogen zich slo ten. De volgende morgen werd ze gewekt door het licht, dat in haar kamer scheen. Ze staarde de nieuwe dag in, probeerde zich alles van gisteren te herinneren, het lukte maar al te goed. Want deze dag had niet anders in petto. Ze voelde zich nog net als gisteren, ziëk, duizelig, heel 'haar lichaam deed pijn. Ze wilde zich vermannen, het bed uitkomen, zich aan kleden maar miste er de moed toe. Ze bleef liggen, suffend, zich nauwelijks be wust van wat er in haar omging. Ze hoorde de sleutel in de winkeldeur. Dat was Gerda, de eerste verkoopster. Die zou raar opkijken, als ze haar nog in bed aantrof Inderdaad zag ze enkele minu ten later het verbaasde gezicht van het meisje om de hoek van de kamerdeur. Ligt u nog in bed? Hebt u zioh ver slapen? En bent u er van opgeknapt? NeeGerda lusteloos kwam het er uit, Ik geloof niet, dat ik er uit kan komen. Ik voel me helemaal niet goed. Ik heb zeker kou gevat. Zal ik de dokter bellen? Ach, dat is niet nodig. Het meisje zag Rudi scherp aan. Ik geloof van wél zei ze beslist. U ziet er zo ellendig uit, juffrouw Taal. En u bent hier helemaal alleen. Niemand om u te helpen, als er eens wat gebeurt. Wat zou er gebeuren? lachte Rudi flauw tjes. Dat zullen we maar niet afwachten besliste het meisje. In ieder geval blijft u er in tot de dokter komt. Ja, nu moet u mij eens over u laten bazen. Als de andere meisjes er zijn, zal ik thee zetten en een beschuitje klaar maken, u hebt natuurlijk niet gegeten ook. Rudi sloot de ogen. Ze was eignelijk blij, dat er iemand was, die haar de be slissing uit de handen nam, die eens over haar moederde. Gerda was toch wel een hartelijke meid. De doker kwam al vroeg. Gerda had zeker nogal wat drukte gemaakt door de telefoon. Hij zei niet veel, keek Rudi on derzoekend aan, voelde haar pols, onder zocht haar bloeddruk, stelde kortaf en kele vragen. U hebt een lelijke kou gevat, stelde hij vast maar dat is niét het ergste. U bent volkomen overspannen. U hebt ab soluut rust nodig. En u nergens mee be moeien. Dokter, hoe kan dat nu kreet Rudi en m'n zaak dan? Als u zo doorgaat, gaat uw zaak er aan en u zelf ook antwoordde de dokter stellig. U moogt hier niet blij ven, het is hier te druk en te benauwd en u zoudt u toch mef alles bemoeien. Ik zou willen, dat u zo mogelijk vandaag nog hier vandaan ging. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4