Twijnder s Manufacturen Personeel Dertig Polders ging met de „Neli-Anna" het land door Grondonderzoek en bemesting Texellied Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam" door J. van der Slikke Begunstigd door stralend mooi weer, begon voor ons als personeel der 30 Pol ders op Texel vacantie, welke we door zouden brengen aan boord van de „Neli-Anna", het motorschip van de heer J. Dekker van Wieringen, die zijn schip hiervoor gratis ter beschikking had gesteld van 25 Juli tot 1 Augustus. Wat voor ons onmogelijk scheen, is door de goede wil van de schipper en samen werking van ambtenaren en personeel tot stand gekomen. Wel moesten er heel wat moeilijkheden worden overwonnen eer het zo ver was. Begonnen met een grap, werd alles tenslotte werkelijkheid. Er was nl. door Kees Vinke een vraag gericht aan de schipper of hij ons niet eens een rondvaart door Nederland kon aanbieden. Door Dekker werd dat m ernst aangenomen en zo begon hij dit plan spontaan uit te werken! Hiertoe moest een vergadering worden belegd, welke we dezelfde week nog hielden in de school te De Waal. Aanwezig waren de schipper, de heer J. van der Pijl Jr., het voltallig personeel en 6 vrouwen. Hier werd al zoveel geregeld, dat het vrijwel vast stond, dat die reis zou sla gen. Zo werd er met ongeduld gewacht tot de grote dag zou aanbreken. Aangezien er veel slecht weer aan vooraf ging, zagen we met angst en be ven de Zaterdag tegemoetmaar bo ven aller verwachting was het prachtig weer. De entree op het schip was boven ai- ler verwachting, er was nl. op Vrijdag al door een man of 3 begonnen om het schip om te toveren tot een gezellig verblijf, het was ook werkelijk een echt toeristenschip geworden, er was nl. een flinke eetzaal gemaakt, met 2 afdelin gen voor slaapgelegenheid, alles onder toezicht en voorlichting van de schipper en de heer v.d. Pijl, hoofdambtenaar der 30 Polders. Ook de dijkgraaf, de heer P. Bakker Azn., gaf blijk van zijn be langstelling en sprak er zijn tevreden heid over uit, dat alles er zo goed uitzag. Onder grote belangstelling van fami lie en bekenden voeren we om 10 uur de haven uit en arriveerden om ruim 11 uur in Den Oever. Na een oponthoud van plm. een half uur voeren we ver der, het IJselmeer op. De wind was in tussen wel wat aangewakkerd, maar van deining was niets te merken, zodat we vol moed onder veel vrolijkheid onze eerste maaltijd beneden gingen nuttigen, welke we ons door de voortreffelijke verzorging van onze vrouwen goed lieten smaken. Inmiddels waren we al een flink eind het IJselmeer op en hadden al spoedig Urk in zicht, waar we om 3,45 uur aan wal. gingen. Na een rondgang door de haven en het dorp, waar we o.m. j de vuurtoren beklommen, wat 'n prach- FEUILLETON door T. LODEWIJK 29). Was het die meneer, die net is aangekomen? vroeg Rudi. Ja, 'n ouwe heer met een stok. Hij loopt erg moeilijk. Rudi dacht even na. Wie kon het zijn? Misschien die ouwe meneer Koster, Ge- raerdt's patroon? In ieder geval kon ze hem niet wegsturen. Laat maar hier komen zei ze kort. Het was inderdaad de man, die zoeven was gearriveerd. Rudi zag de auto nog waahben voor het hek. Rudi keek de bezoeker sdherp aan en haar ogen werden groot. Dat was toch Lk zie, dat u verwonderd bent zei de bezoeker dat begrijp ik. Ik ben het inderdaad: Twijnders. O zei Rudi. Ze kon niets anders zeggen. Gaat u zitten voegde ze er aan toe. Moeilijk zette hij zich op de stoel neer. Rudi keek hem aan. Dit was dus Twijn ders. Ja, nu herkende ze hem wel. Dit was de man, die ze eens had gehoond, omdat hij haar tante het leven ondraag lijk had gemaakt. Dit was de man, die ze eeuwige vijandschap gezworen had. En ze dacht aan de woorden van Twijn ders zoon: vader is een zieke man. Nu, daar zag hij wel naar uit. Wat was die man veranderd! Hij leek twin tig jaar ouder geworden. Zijn haar was geheel wit. Maar nog altijd stak die tig gezicht was, en waar we de N.O.- polder geheel konden overzien, gingen we weer terug aan boord, waar de schipper ons tracteerde op ijs. „Strijd" in Kampen Spoedig waren we nu weer op het IJselmeer en het Keteldiep en om 7 uur bereikten we Kampen. Na een heerlijk warm maal gingen we met z'n allen de stad in, waar we onder meer het Park bezichtigden. Hierop volgde nog een vrolijke avond, die we doorbrachten met het echte Texelse spel: de strijd om de man en de vrouw, wat door de Kampe naren met belangstelling werd gevolgd en waar ze zich goed mee vermaakten. De heren Koopman en Kiewiet zorgden volgt dan ook weer een nacht en met voor de muziek. Na een prettige dag veel kabaal werden voor de eerste keer de slaapgelegenheden opgezocht, welke we onderweg al hadden klaar gemaakt; maar eer iedereen een plaatsje had was er nog heel wat te doen. De volgende morgen (Zondag) was het al weer vroeg leven en beweging aan boord, want om half 5 gingen de heren Dijker, Heerschap en Vinke al een slip pertje maken! We ontbeten al om 7 uur, daar de schipper beslist om half 8 wilde gaan varen om op tijd in Zwolle te ko men, waar we allen ter kerk zouden gaan. Maar dat zat ons niet mee: ten eerste was het een hele toer om een paar nogal corpulente vrouwen van boord te krijgen. Daar we hier in Kater- veer niet aan een steiger lagen, moest de ontscheping over een loopplank ge beuren. Maar we kregen ze er toch. Na lang wachten kwam de bus naar Zwolle. Maar daar raakte de schipper het spoor bijster en konden we de kerk niet vin den zodat we daar te laat voor waren. Bij het inschepen beleefden we weer mooie taferelen, maar met veel overre dingskracht, gesteun en geduw kregen we het weer klaar en het leek warempel wel dat ze er beter op durfden dan er af. Na dit alles was het middageten ook weer klaar en lieten we 't na al deze con sternatie goed smaken, onderwijl was het schip weer vaarklaar en gingen we naar Deventer. Ook hier hadden we weer een klein incident, want op een gegeven ogenblik kwam Koopman ons verzame len om naar het achterdek te gaan, an ders kon, zea hij, het schip met onder de spoorbrug door. Niemand, die het ge loofde natuurlijk, want het doodernstige gezicht van Koopman kennen we al wel, maar achteraf bleek het toch waar te zijn, want de schipper wilde geen risico nemen en had liever dat het achterschip wat zakte. Dit verliep dus naar aller j tevredenheid en spoedig waren we op de I rivier, waar we aan weerskanten prach tig mooi roodbont vee in grote kudden wilskrachtige onderlip vooruit en viel die nu witte lok over dat gerimpelde voorhoofd. Ja, het was Twijnders, haar aartsvijand. Meteen dacht ze aan de brief van Johan. Er was geen twijfel aan, begreep ze, hij had het bij het rechte eind gehad. Twijnders zat hier achter. Waarom zou deze man haar anders komen opzoeken? Strijdlustig gang ze rechtop zitten en vroeg: Wat wenst u van mij, meneer Twijnders? Bk kom eens met u praten zei hij rustig. Zo constateerde ze vlak Als ik het goed heb, komt u me vertellen, dat u opnieuw misbruik gemaakt hebt van de narigheid van een ander, dat u zich in mijn zaak hebt geboord, zoals u eens de zaak van mijn tante kapot ge maakt hebt. Een vos verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken. Hij glimlachte als vermaakt. U bent nog niets veranderd ant woordde hij. Nog altijd even opge wonden en strijdlustig. Zoudt u me niet eens gelegenheid willen geven, juffrouw Taal, iets te zeggen? Daarna kunnen we zoveel kibbelen als u wilt, tenminste als u er lust in hebt. Ik ben er niet meer zo geschikt voor. Meteen schaamde ze zich. Dit was geen optreden tegen deze man, die daar als een invalide in zijn stoel zat. Neem me niet kwalijk stamelde ze u hebt gelijk. Ik heb geen mame ren. Gaat uw gang, meneer Twijnders. Opeens trok een lach over zijn gezicht. zagen grazen. Na het passeren van v-le steenfabrieken en militaire 'bouwwer ken, betonwerken enz., kwamen we om plm. 4 uur in Deventer aan, waar we bleven liggen en vrijaf kregen om te gaan passagieren. Alles ging er natuur lijk op uit totdat het koppiestied was. Ook daarna was er nog volop gelegen heid om de stad met 't prachtige Park en omgeving te bezichtigen. Nu waren we niet gezamenlijk gegaan, maar in twee groepen en zo was het de kunst om elkaar weer te vinden en dat gelukte ook, maar anders dan we ver wacht hadden, want laat de eerste groep de tweede nu niet meer herkennen! Hoe dat kwam? Wel, natuurlijk weer een vondst van Koopman: ze waren uitge dost met snorren en antieke hoeden. Van Maandag af was er een dagroos- ter, zodat ieder zijn werk aan boord kreeg, waar we ons aan hadden te hou den. De eerste corveërs waren al vroeg op en het ontbijt was weer prima. Toen nog even de stad in om de beroemde Deventer koek te kopen en ansichten te halen. Vervolgens naar Zutphen. Onder weg werd het weer er niet beter op, want de ene bui volgde op de andere en toen we in Zutphen aankwamen was het weer zo slecht dat het onmogelijk was de wal op te gaan. Voor het inslaan van het ailemoodigste zijn er nog enkelen de wal op geweest. Ook kwam er hier voor het eerst een parlevinker langszij; dit zijn varende winkels. Het plan was nu om naar de Middach- terallee te gaan. Het bleef slecht weer, zodat we steeds binnen moesten blijven. De schipper had het gezellig, want in plaats dat hij alsmaar alleen in de stuur hut was, stond het nu steeds stikvol. Maar toch kwam er van het bezichtigen van de verlichte Middachterallee niets, omdat het nog steeds geen weer was en de schipper wilde zo met voor anker gaan midden op de rivier. En omdat we niet in Zutphen hadden kunnen zijn, was het daar ook nog veel te vroeg voor. Hij besloot in overleg met ons allen, dan ook maar door te varen naar Arn hem, een ruk van 2 Va uur. Ge lukkig klaarde toen de lucht op en eer de IJsel ten einde was, was het goed weer. Op de scheiding van de IJsel en Rijn was het een machtig mooi gezicht. De schipper had handen vol werk om de „Neli-Anna" de Rijn op te krijgen, maar het ging prima en toen we eenmaal stroomafwaarts de Rijn af gingen, waren we zo in Arnhem. Na het broodeten ging ieder de wal weer op. Natuurlijk was het eerst de binnenstad die aller belangstelling trok met zijn vele mooie, prachtig verlichte winkels. Om half 11 was ieder weer „thuis" en gingen we weer naar de kooi om de volgende morgen (Dinsdag) weer vroeg op te staan, want er stond heet wat op het programma. Er werd druk gewinkeld en geloof maar dat er heel wat gekocht is, gezien de vele pakjes die er aan boord kwamen, 's Middags zwierven we overal heen. De omgeving was prachtig, heel mooi is hier het heu- Nu hoeft u met zo boetvaardig te doen. Ja, u bent zo impulsief, juffrouw Taal. Ik wou eens met u praten. Over uw zaak, ja. En ik heb er geld in gesto ken, dat is waar. Dat geef ik meteen toe. Niet om u er uit te boren of mezelf er in. Maar om iets goed te maiken. Ze zag hem verbluft aan. Luistert u eens. Ik wil geen oude koeien uit de sloot halen, maar ik heb indertijd door mijn scherpe concurren tie de zaak van uw tantever moord. De zaak èn mijn tante corri geerde ze scherp. Hij maakte een vermoeid gebaar. Ik weet niet, of u dat zo moogt stel len. Maar u ziet het in ieder geval zo. U moet me geloven, ik heb er geen bewijs voor, als ik zeg, dat ik nooit speciaal te gen iemand heb gevochten, alleen vóór mijn eigen zaak. Uw tante is daar de du pe van geworden. Ik weet niet of dat helemaal mijn schuld was. Ik geloof niet, dat ze in haar zakenmethoden he lemaal met haar tijd meeging. Ze had er geen geld voor. Tjazo gaat het in de wereld, juffrouw Taal. Een dubbeltje wint het nooit van een kwartje. Maar al stel ik dat zo onbarmhartig vast, dan wil ik u toch zeggen, dat ik nooit de bedoeling heb gehad uw tante haar bestaan te ontnemen. Maar ik had alleen oog voor mijn zaak en dacht niet aan anderen. Toen ik hoorde hoe de zaken bij u ston den, vond ik dat ellendig. Ik ben naar u toe gegaan, ik weet eigenlijk niet waar om. Misschien had ik iets kunnen doen, Hoewel reeds veel gepubliceerd is over de betekenis van het grondonderzoek en de hierop gebaseerde bemesting, lijkt het ons toch wenselijk in het kort de grote betekenis hiervan weer te geven. Nu van vele percelen bouwland de stoppel weer geploegd moet worden, is het tijd aan grondonderzoek en bemes ting de nodige aandacht te schenken. Deze twee begrippen zijn niet van el kaar te scheiden. Bemesten zonder dat men iets weet van de voedingstoestand van de grond, is dikwijls paarlen voor de zwijnen werpen. De analyse van het grondonderzoek leert hoe in vele geval len bezuinigd had kunnen worden, ter wijl er andere percelen grond zijn die jaar op jaar te kort komen. Voor een organische bemesting is het thans de meest gunstige tijd om stal mest te strooien, terwijl daarnaast en in niet mindere mate de kalktoestand van de grond de nodige aandacht verdient. Van de kalkmeststoffen staan verschil lende goede soorten ons ten dienste. Ook is de tijd om Thomasmeel te strooien weer aangebroken. Deze mest stof die in vergelijking met vorig jaar aanzienlijk in prijs is gedaald, wordt verkocht op fosforzuurgehalte. De hoe veelheid werkzame kalk (40 kg per 100 kg. product) hebt u er dus gratis bij. Boer en tuinder, raadpleeg uw land- en-of tuinbouwconsulent en assistenten. Het is in de eerste plaats uw eigen voor deel. velachtige landschap, een deel is per rondritbus gegaan, een ander deel lo pend; ook waren er die per bus de om geving in gingen, zelfs tot Rihenen en de Grebbeberg toe. 's Avonds stond voor een deel een bezoek aan het Circus op het program ma, een andere club ging op eigen gele genheid passagieren Verder was hier bij het station een gedeelte van de stad verlicht. Fantastisch, die duizenden lampjes in allerlei kleuren, schitterend waren de zes fonteinen die in het mid den van prachtige bomen en planten hun wonderlijk verlichte waterstralen naar beneden wierpen, wonderlijk was ook het groen der bomen en planten die we hier zagen. Tot slot, op de terugweg naar het schip, konden we ook nog een televisievoorstellinig bezichtigen. Om 11 uur was alles weer aan boord. De eerste nachten werden we nogal gestoord door een soort gezaag, het was eigenlijk meer een schrobzaag (maar na geslepen te zijn, en wat dunner hout, was het al veel beter). De volgende dag, Woensdagmorgen, was het weer om 6 uur opstaan om af te varen naar Nijmegen, waar we om 10 uur aankwamen. Hier ontmoetten we ook het schip van de fa. Rab, dat we trouwens in Arnhem ook al eens hadden gezien, maar we mochten er niet vlakbij gaan liggen, omdat hier juist een half uur te voren een jongen van 10 jaar was verdrenken, en men er nu aan het dreg gen was. Dus moesten we het even ver der op zoeken, maar we lagen hier ook heel mooi en een deel van ons was weer spoedig aan de wal. Het duurde niet lang of alle vrouwen stonden in een uit verkoop japonnetjes en jumpers te pas sen. Toen ze weer aan boord kwamen, waren ze zowat allen in het nieuw. 's Middags ging ieder op eigen gele genheid de omgeving in, prachtig is het ook hier, vooral Berg en Dal, waar we allen zijn geweest, maar elkaar ook weer kwijt raakten. In het Julianaoord en de Heilige Landstichting was het m- drukwekkend mooi, hier heeft een deel van ons ook nog een dienst in het non nenklooster bijgewoond. Na een prachtige middag moesten we om een uur of 6 weer naar boord. Wat de verlichting hier in Nijmegen betreft, dat is schitterend, iets mooiers hadden we nog niet meegemaakt, we konden alles in één avond niet verwer ken. De indrukken zullen wel lang in on ze herinnering blijven. Het plan was om Woensdagavond vroeg naar bed te gaan, maar door de mooie verlichting en het schitterende weer werd het toch weer laat. (Wordt vervolgd). voor uw tante of voor u. U hebt me als een hond van de deur gejaagd. Ik wist niet, dat u dat van plan was zei Rudi verlegen ik dacht dat u Dat ik me kwam verlustigen in uw narigheid. Dat was niet zo, juffrouw Taal. Dat moet u geloven. Leven en la ten leven, dat is altijd mijn stelregel geweest. Uw tante in haar kleine win keltje zou mij geen faillissement be zorgd hebben. Helaas wist ik dat alles te laat. Ja zei Rudi opeens weer onbarm hartig en nu is het te laat om er over te jammeren. Gedane zaken ne men geen keer, meneer Twijnders. Soms wel, juffrouw Taal. Laat me nu eens uitpraten en val me niet in de rede. Ja, dat was weer een ogenblik de Twijnders van vroeger, gewend te bevelen en zijn zin te krijgen. Toen ik van mijn vriend Geraerdts. Uw vriend? Tja, ik kan het toch niet helpen, dat wij zo door de jaren heen vrienden zijn geworden? Geraerdts is een pracht vent, een eerlijke zakenman met een warm hart Daar weet u van mee te praten, geloof ik. Toen ik dan van Ge raerdts, in het strikste vertrouwen, hoorde, hoe de zaken er voor stonden, zag ik een kans. Geraerdts heeft mij niet gevraagd behalve advies. U zult het misschien vreemd vinden, dat hij mij, uw concurrent, er over sprak, maar u weet misschien, dat ik weinig meer in de zaak doe en Geraerdts vertrouwde, Onderstaand gedichtje werd ons toege zonden door een bewonderaarster uit Twente, leidster van het Kinderkamp „De Bremakker". (Wijze: Twents Volkslied) Daar ginds in de Noordzee, daar ligt een stuk land, Dit rustige eiland heet Texel; De golven bespoelen de duinen aan 't strand, Alom van ons heerlijke Texel. Daar grazen de schapen zo vredig in 't gras, En zien we het bloeiend en rijpend gewas. De dennen zo groen en de heide zo paars, Dit alles is hier op ons Texel. De zon en de vogels, die Wekken ons vroeg, Ze zingen en kwinkeleren. We zien er de landman al druk met de ploeg, Geen zorgen die hem kunnen deren. De wind brengt ons later de geuren van 't hooi, Dit maakt ons zo slaap'rig, we gaan vroeg naar kooi. We slaoen bij 't ruisen der golven zo fijn! Des nachts op ons heerlijke Texel. GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" Den Burg: J .v. H. f 1,-; J. E. f2,50; S. W. f 1,-; C. K. f2,50; fam. L. f2,50; D. L. f 2,50; fam. M. f2,50; J. H. H. f2,50; fam. W. f 0,50; fam. J. f2,50; P. M. H. f 1,-; M. B. f2,50, K. v.d. P. f2,50. Eierland: fam. v. B. f 1,-; fam. S. f 2,50; K. R. f2,50; J. C. D. f2,50. Oudeschild: S. S. f2,50; C. K. f2,50. De Koog: fam. J. f 2,50; badgast f 1,-. S.V. Texel. Hulde aan onze adspiranten, die tij dens hun verblijf in het Jeugdsport- kamp van de KNVB kampioen werden van de afdeling C (jongens van 12-14 jaar). Bovendien werd hun een eervolle vermelding uitgereikt voor netheid en sportief gedrag tijdens de wedstrijden en in het kampleven. Een trophee werd verdiend en vol trots getoond. Deze prijs was door de Zwaluwen, u weet wel, dat Semi Nederl Elftal, aangebo den. Het zal dezer dagen geëtaleerd worden en daarna een ereplaats in onze medaillekast krijgen. Jongens, jullie hebt dit knap gedaan en allemaal dus hartelijk gefeliciteerd. Jullie hebt onze goede naam hoog ge houden en de kameraadschappelijke band versterkt. Wil echter bedenken dat deze pracht kampweek voor jullie moge lijk was omdat je hd bent van SV Texel. Zorgt er voor dat de SV op jullie zal kunnen blijven rekenen ook als er ge werkt moet worden. Vanaf deze plaats weer onze hartelij ke dank aan de eminente leider, de heer W. van Zeijlen. Nu weer trouw ter trai ning want de oompetitie is in aantocht. De oompetitie zal nu spoedig begin nen, in de afd. NH vermoedelijk al oo 6 Sept. voor het 2e en 3e elftal. De adsp. beginnen op 13 Sept. Deze indeling is nog niet in ons bezit. Indeling 2e elftal: Res. 2 D: BKC 3, Holl. T. 2, HRC 5, SRC 2, Texel 2, Vios 2, Vrone 2, VZV 2, Water vogels 2, WGW 2, W.-waard 2. 3e elftal, Res. 3 E: HRC 6. JVC 2, Helder 4, Succes 3, Texel 3, Watervogels 3, ZAP 2, Geel zwart 2, Schagen 3. Zo we zien is er weer werk aan de winkel en moeten we er met de groot ste nadruk op wijzen, dat ieder die ziin plaats in een der elftallen weer wil in nemen, nu wakker moet worden uit de zomerslaap en vanaf hedenavond ern stig gaan trainen. Zonder goede voorbe reiding volgt onherroepelijk teleurstel ling. Woensdagavond dus allen ter trai ning. Op 5 en 6 September vindt de sport- uitwisseling plaats met de Wieringer- sportverenigingen (Wiennger Sport raad). Dan moet ons terrein er weer piek fijn uitzien en dus mogen we verwach ten, dat we met onze eigen leden dit karwei opknappen. Wat bij andere clubs kan, moet ook bij ons mogelijk zijn. Gij zult na afloop van een en ander tevre den zijn over u zelf en de innerlijke kracht van de club hebben vergroot. dat ik van m'n wetenschap geen mis bruik zou maken. Toen Geraerdts mij dit alles vertelde, zag ik mijn kans. En ik heb Geraerdts gezegd: ik leen juf frouw Taal dat geld. U kent de voor waarden. Waren ze onbillijk? Nee zei Rudi haast onhoorbaar Niemand weet hiervan dan Ge raerdts en ik. Mijn zoon heb ik er niets over verteld. Het gaat hem niet aan wat ik doe met mijn privé-wermogen, want ik haalde het geld niet uit de zaak, weet. u. Lk wist, dat u het me zoudt terugbe talen en als u dat niet gelukt was wel, juffrouw Taal, dan was ik m'n geld kwijt geweest, maar ook m'n schuld aan u en uw tante. Dan had ik iets goed gemaakt Dat was het me wel waard. En ik had diep in m'n hart wel een klein beetje plezier als ik er aan dacht, dat juffrouw Rudi Taal me altijd met ha?r neus in de wind voorbij zou blijven lo pen, zonder te weten dat. Dat u me uit de penarie had ge haald Rudi kon het niet helpen, maar ze moest glimlachen. Dit appeleer de aan haar gevoel voor humor. Die ou de man had inderdaad een origineie kijk op mensen en dingen. Twijnders zag de verandering op haar gezicht en die weerklonk ook in zijn stem. Nu belde Geraerdts me op en zei, dat u het ontdekt had. Hoe, weet ik niet Ik begreep, dat u zich allerlei gedachten in het hoofd haalde en :lie arme ouwe dikkerd met verwijten zou overladen. (Wordt vervolgd). Bim en Bam hebben het vandaag erg druk. Alle bloemen in de tuin moeten begoten worden en ze sjou wen zich naar met hun kleine gietertjes, van de kraan naar de tuin, als maar heen en weer. Op het laatst zijn ze zo verschrik kelijk moe van het heen en weer geloop, dat de drup peltjes van hun beren snoetjes lopen; ze hebben gewoon geen moed meer om verder te gaan. Zou er nu niemand zijn die de vriendjes een handje wil helpen? En ja hoor, daar komt vriend Jumbo aan, die laat z'n vriendjes nooit in de steek. Wat doet Jum bo, die slimmerd? Hij stopt z'n lange slurf in de teil water die onder de kraan staat. In die slurf kan wel water voor een hele bloe mentuin. Bim en Bam snap pen het direct en ze ma ken de sproeier aan 't eind van de slurf vast. En kijk het eens fijn gaan. Bim staat vol bewondering naar Jumbo te kijken en Bam van dat gesjouw eens zit heerlijk op de bank om ker uit te blazen. lek-

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4