m Puistjes RANG Ódóla( ^UdU D.DD Twijnder's Manufacturen Drinkwatervraagstuk alheel oud Personeel Dertig Polders ging met de „Neli-Anna" het land door Pezsm/j&u'nfi pan d? msfe aznfr De AVRO met Zomertournee op Texel In 1936 wendde de redactie van dit blad zich tot mr Kamp, de toenmalige burgemeester van Texel, met het ver zoek te mogen worden ingelicht omtrent het stadium, waarin de plannen voor een centrale watervoorziening op Texel ver keerden. De redactie vernam het volgende: Het drinkwatervraagstuk op Texel heeft reeds van 1911 af de aandacht van het gemeentebestuur. Op verzoek van de gemeenteraad is met financiële mede werking van het rijk en de provincie indertijd door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening een serieus bo dem- en grondwateronderzoek ingesteld, waartoe o.m. verschillende diepboringen behoorden, ter opsporing van een ge schikte waterwinplaats voor een centra le drinkwatervoorziening. In het in 1917 door het Rijksbureau uitgebracht rap port vond het gemeentebestuur aanlei ding tot de Minister van Binnenlandse Zaken het verzoek te richten, het Rijks bureau te belasten met de voortzetting van het geologisch en hydrologisch on derzoek, nodig om een conclusie te kun nen trekken, welke van de beide moge lijkheden, die het rijksbureau zag, uit een financieel oogpunt de voorkeur zou verdienen. Tevens werd verzocht het rijksbureau het opmaken van de plannen op te dragen. Dit aanvullende onderzoek heeft plaats gehad in 1918-1919, waarna begonnen is met het opmaken der plannen, begro ting en rentabiliteitsrekemng. De voort gang van deze werkzaamheden werd door verschillende omstandigheden aan merkelijk vertraagd. Het rapport verscheen in 1922, in de slotbeschouwing merkt de diercteur van het rijksbureau op, dat de totstandko ming van een centrale drinkwatervoor ziening technisch mogelijk is, doch dat de financiële vooruitzichten van zulk een onderneming in de gegeven omstan digheden weinig gunstig waren. Zelfs bij toepassing van een vrij hoog tarief en bij de invoering van verplichte aan sluiting zou de onderneming in de naaste toekomst niet tot een rendabel bedrijf kunnen leiden. Bij lezing van het boven staande mag echter niet uit het oog worden verloren, dat de materiaalprij- zen toentertijd nog in top stonden en ook de rentevoet hoog was. In het rap port is nl. gerekend op een te betalen rente van 6 pet. Toen in 1931 deze fac toren ten goede gekeerd waren heeft het gemeentebestuur het rijksbureau uitge nodigd de rentabiliteit van een drinkwa- terleadingbednjf voor deze gemeente an dermaal te onderzoeken. Aan deze uitnodiging heeft het rijks bureau een begin van uitvoering gege ven; evenwel is de opdracht met instem ming van B en W niet voltooid, zulks in verband met de inmiddels opgetreden economische crisis, waarvan de gevolgen zich in steeds sterker mate ook in deze gemeente deden gelden. Het omzien naar mogelijkheden voor uitbreiding der werkgelegenheid op Texel deed B en W in het najaar van 1934 besluiten, zich tot het Werkfonds 1934 te wenden om zich te vergewissen in hoeverre de commissie van het Werk fonds in beginsel bereid zou zijn te be vorderen, dat in de kosten van de aan leg van een centrale drinkwatervoorzie ning uit de middelen van het Werk fonds een zodanig bedrag beschikbaar wordt gesteld, dat het plan bij redelijke watertarieven rendabel kan worden ge acht Mede naar aanleiding van een hier op gevolgde bespreking is einde 1935 be richt ontvangen, dat het plan niet voor hulp uit het Werkfonds in aanmerking komt. Daaraan was toegevoegd de me dedeling, dat de aanvrage nader in be schouwing kan worden genomen, voor 't geval mocht komen vast te staan, dat in de toekomst de benodigde buizen in Ne derland kunnen worden vervaardigd. Cu B en W vonden hierin aanleiding om ziah omtrent de mogelijkheid van de bui- zenfabneage in ons land te oriënteren. Van de Directie van de Kon. Nederland se Hoogovens en Staalfabrieken mochten zij bericht ontvangen, dat de buizenfa- bnek van dit bedrijf in het najaar van 1936 gereed zal komen en dat verwacht wordt, dat de vennootschap alsdan in staat zal zijn de benodigde buizen te le veren. Uit het vorenstaande moge blijken, dat het gemeentebestuur van het nut van een centrale drinkwatervoorziening wel doordrongen is. Reeds enige jaren schrijft de bouwverordening een verplichte aan sluiting op het buizennet van een drink waterleiding voor, voor het geval een dergelijk middel van drinkwatervoorzie ning aanwezig is. Als het echter waar is, dat de handha ving van een voorschrift slechts mogelijk is, wanneer de bevolking van de noodza kelijkheid of het grote nut doordrongen is, komt de vraag naar voren of de pu blieke opinie op Texel met betrekking tot een drinkwaterleiding zo is, dat het gemeentebestuur zich verantwoord mag achten tot de uitvoering van een derge lijk ongetwijfeld groots plan over te gaan, stel een ogenblik, dat bij vrij alge mene medewerking de plannen rendabel zouden worden met tarieven, die onder de tegenwoordige omstandigheden voor de ingezetenen dragelijk mogen worden genoemd. Het publiek de ogen te openen voor de grote belangen, die met een centrale drinkwaterleiding gediend zouden wor den, kan een taak zijn voor allen, die zich geroepen achten 't algemeen plaat selijk belang te dienen. In dit verband kan het zijn nut heb ben mede te delen, dat volgens het jaarverslag van het rijksbureau voor drinkwatervoorzieninig over 1933, van de bevolking der provincie Noordhol land meer dan 99 pet. behoort tot ge meenten, die van waterleiding zijn voor zien. Wij moeten o.i. het gemeentebe stuur ten zeerste dankbaar zijn voor de pogingen, welke het in het weik stelde om een groots plan als dat ener centrale drinkwatervoorziening ten uitvoer te helpen brengen. Zal Texel binnen af zienbare tijd dit plan verwezenlijkt zien? Ja? Dan zal onze gemeente er zich meer dan ooit over mogen beroemen, de „Pa rel der Waddeneilanden" te zijn. Voor de ingezetenen in het bijzonder oök voor de veestapel achten we een cen trale drinkwatervoorziening van groot belang, maar ook in verband met ons toenemend vreemdelingenverkeer me nen we van een eis des tijds te moeten spreken, vooral nu ook Terschelling zich met plannen in die richting bezighoudt. ZITTING CONSULTATIEBUREAU Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 19 Aug. weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg door J. van der Slikke De volgende morgen (Donderdag) was het weer om 6 uur opstaan. Op het pro gramma stond een busreis naar Zuid- Limburg. Onderwijl waren ook de heer en mevrouw Van der Pijl en de heer en mevrouw Lap aangekomen, die de reis met ons zouden meemaken. Vanzelf was dat een hartelijke begroeting. We reden nu spoedig de stad uit, richting Venlo. Voor ons was dit alles nieuw, want nie mand was hier eerder geweest. Met een kalme gang van plm. 50 km. reed onze mooie bus over prachtige wegen met schitterend natuurschoon, het Zuiden in. Na Roermond gepasseerd te zijn werd 't landschap heuvelachtiger, wat nog mooier gezicht was. In Geleen werd ge stopt en al spoedig zat ieder aan een heerlijk kop koffie. Onderwijl belde de schipper Texel op om de Dijkgraaf onze groeten over te brengen. Na een half uur gingen we weer ver der, nu naar de uiterste punt van Neder land. Voor iemand die hier nog nooit is geweest, is dat iets om nooit te vergeten. Eerst kregen we een deel van de kolen mijnen te zien met zijn bergen van ko len, afval en grote gebouwen. Opvallend is hier in de mijnstreek, dat er zoveel nieuwe woningen en andere gebouwen verrijzen. Over prachtige heuvels, waar de oogst werd binnengehaald en waar rijk beladen boomgaarden stonden en prachtige dalen met heerlijke bossen, waar oude burchten en kloosters in ver soholen liggen, reden we naar Valken burg waar het een drukte van belang was, auto's en bussen uit het gehele land waren hier aanwezig. Alle dialec ten van Nederland kon men hier beluis teren. Ook zagen we nog een paar be kenden, nl.de heer en,mw. VanBeijeren uit Oosterend, waar we nog enige tijd mee hebben gesproken. Nu we het toch over ontmoetingen hebben, vermeld ik hier nog even, dat wij in Nijmegen onze burgemeester, de heer De Koning, heb ben ontmoet. Dat was een leuk moment, zo zie je, dat Nederland eigenlijk maar klein is. Nu we in Valkenburg waren, moesten Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze In voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangecje" DE EERSTE BOUYVSPAARDERS WONING In polder Het Noorden is begonnen met de bouw van de eerste bouwspaar- derswoning, een woning dus, die ge bouwd wordt door een spaarder bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse ge meenten, waarvan ook onze gemeente lid is. De woning in Het Noorden zal worden betrokken door de familie Jac. Boon Jzn. en de bouw is in massa opge dragen aan de fa. Gebr. Bruin (het tim merwerk zal door de heer J. Daalder, Den Burg, worden uitgevoerd). Binnen kort volgt de bouw van nog twee Bouw- spaarderswoningen: een woning voor de heer J. C. Jonker, Den Burg, aan de Westerweg en een woning voor de la- milie D. de Jong, De CoCksdorp, aan de Brink te De Koog. OPNIEUW EEN ENORM SURPLUS AAN JONGE KATTEN De Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren adviseert voor het geval men geen goede tehuizen voor jonge katten heeft deze dieren onmiddellijk na de geboorte een pijnloze dood te bezorgen. Men kan zich daartoe wenden tot het Secretariaat van een plaatselijke afde ling van Dierenbescherming (men raad plege daartoe de telefoongids), dan wel tot een dierenarts. Wanneer beiden niet te bereiken zijn, kan men de pasgebo ren diertjes het beste doden door ze in een netje ondergedompeld te houden in lauw water. Dit moet met zorg en grote accuratesse geschieden. De diertjes moe ten helemaal onder water blijven, dus niet naar boven kunnen drijven. De dood treedt spoedig in, maar voor het zgn. „bijkomen", late men de emmer met inhoud een paar uur staan. we ook de ruïne bezoeken. Het was een hele klim, maar toen we eenmaal boven waren, was ieder vol bewondering over het uitzicht dat we hier hadden, onder geleide van de heer Van der Pijl, die ons veel uitlegde, konden we alles prachtig bekijken. Onderwijl werden er verschei dene foto's genomen. Na de rondgang waarover we niet uitgepraat raakten, werden er souvemertjes gekocht. Na al les gezien te hebben, ging het met de bus naar Vaals, de allerverste punt van Nederland. Ook hier was het fantas tisch mooi; vlakbij zag je de torens van Aken, de oude Keizerstad van Duits land, onder je liggen. Toen de zon door brak was dit een gezicht om nooit te vergeten. 500 Meter verder was het Drielandenpunt, waar Nederland, Bel gië en Duitsland elkaar raken. We zijn daar ook allen even over de grenzen ge weest, dus kunnen we nu ook zeggen, dat we in het buitenland zijn geweest. Weer terug bij het grensterras, werd er weer koffie gedronken en een groepsfo to gemaakt en toen gingen we weer in Noordelijke richting naar het Ameri kaanse soldatenkerkhof te Margraten, waar de schipper een minuut stilte ver zocht om de gevallenen te herdenken. Een ontroerend ogenblik. Nu eerst naar Maastricht waar we de binnenstad doorreden, naar de Maas bruggen en vandaar naar de St. Pieters berg. Wegens tijdgebrek zijn we hier niet uit de bus geweest. Wel hebben we de mergelgroeven en de cementfabriek E.N.C.I. gezien. Ook zijn we voorbij de grotten gereden, maar er niet in ge weest. Na Maastricht gezien te hebben, was de trugreis aangebroken en reden we eerst weer naar Geleen, waar we in hetzelfde hotel van 's morgens weer koffie gingen drinken, met nog iets toe, wat door ons allen dankbaar werd aan vaard. Nu hadden we wat de tractatie betreft deze dag toch geen klagen, want we waren 's morgens nog maar amper uit Nijmegen, toen de heer Van der Pijl al met sigaren rondging, terwijl mevr. voor iets anders zorgde en dat ging zo maar de hele dag door. Met dezelfde kalme gang var 's mor gens ging het nu weer op Nijmegen aan. De stemming was prima, en er werd flink gezongen. Onderweg werd er nog even gestopt om de stuw in de Maas te bezichtigen. Een 20 km. van Nijmegen af was het de bus die ons in de steek liet: de benzine was schoon op, geen pomp station en geen wegenwacht te zien. Wij allen er uit, maar met praten kwam er geen benzine. De chauffeur er op uit. Na een stief kwartiertje kwam hij met 5 •liter benzine aansjouwen, dus was dit avontuur ook weer ten einde. Onderwijl was het donker geworden en was de ver lichting in Nijmegen weer ontstoken. Pe chauffeur was zo vriendelijk de hele stad nog eens rond te rijden, wat voor een paar oudere dames wel leuk was, daar die de vorige avond niets van de verlichting hadden gezien. Na de stad gezien te hebben, die volgens buitenlan ders mooier verlicht was dan Londen tij dens de Kroningsfeesten, was het hoog tijd om naar het schip te gaan. De schip per verraste ons met 30 warme worstjes en de dames met koffie. We mogen wel zeggen, dat deze dag een van de rpooiste dagen is geweest van de hele vacantie. Op het water is het prachtig en de me dewerking van de schipper is boven alle lof verheven, maar een dag op het land er doorheen is toch mooi! Nu lag alles spoedig te bed en ik geloof, dat iedereen voldaan is gaan slapen. Ane bedankte de schipper voor het geen hij ons tot dusver had laten zien en bood hem namens allen uit erkentelijk heid een mooie vulpen en een kistje si garen aan terwijl Harm een grote doos eigaretten overhandigd werd. Mevrouw van der Pijl was de volgen de morgen keukenprinses en voor zover ik dat beoordelen kan, ging dat puma. We wisten dit trouwens al eerder, want als een van ons een karweitje bij de baas thuis moet doen, is het mevrouw altijd, die voor een heerlijk kop koffie of thee zorgt. Slot volgt). GERARD LEBON en zijn Tiroler Holz- hacker Bub'n trokken Dinsdagavond 11 Augustus met minder dan 2400 toeristen en eilandbewoners naar het Park van Den Burg. En hoe de avond geweest is? Wie de herhaalde en spontane bijval van het pubhek heeft gehoord, weet, dat de toeschouwers en luisteraars een genot volle avond is bezorgd met een aller aardigst ^programma, dat van kwart over acht tot kwart over tien aan één stuk door heeft geduurd. Er werd niet ge pauzeerd omdat het toch overigens gro te aantal zitplaatsen bij lange na niet voldoende bleek en honderden personen zich met een staanplaats tevreden moes ten stellen, 't Is tussen haakjes natuur- Jijk met in de haak, dat vele jongeren (vnl. kinderen uit Den Burg) op de hoog te van de situatie in het Park, zich zeer tijdig van een zitplaats verzekeren en volwassenen, ja bejaarde bezoekers doodleuk laten staan, de hele avond lang. Hier zou een of andere regeling dienen te worden getroffen. Maar hoe? Het moest zo zijn, dat Frans du Mee en de Wama's met mee waren gekomen (ze zouden met een latere boot arrive ren, maar nimmer hebben zij Texel be reikt). De leiding heeft hun huis gebeld, niemand wist waar ze uithingen, de stu dio gebeld, niemand had taal noch teken van hen gehoord en ook andere telefoon tjes bleven teleurstellend. „Als ze maar niet verongelukt zijn!" sprak Rob Mil ton ernstig, voor zover hem dat moge lijk was.Maar als u het óns vraagt: wij hebben geen ogenblik de afwezig heid van genoemd trio als een gemis ge voeld en dat houdt tevens een huldiging in aan het adres van dirigent Lebon en zijn staf, die dien avond het vuur in dubbele kwantums uit hun schoenen hebben gelopen om toch maar zo'n en thousiast mogelijk publiek te hebben. Het orkest, in de vlotte Tiroler pakjes, gaf een voortreffelijk repertoire van al- leihande populaire Tiroler liedjes. Truce Speyck en Dolf Driessen, die beiden over een uitstekende stem beschikken, zongen uit de Vogelkoopman resp. Schenkt man sich Rosen in Tirol en Ahndllied, terwijl alle solisten (Corry Vroons, Gerda Ziller, Rob Milton en Hans Wilton, medewerkten aan „lm Weissen Róssl", geaccompagneerd door Die Tiroler Holzhaoker. Gerda Ziller jo delde er lustig, fris en ongekunsteld op los en natuurlijk kreeg dit 16-jarig meis je veel applaus. Wim Bosch ontpopte zich als een accordeon-virtuoos en toen hij zijn populair-zing-mee repertoire draai de, had hij terstond het hele Park ver overd. Met genoegen volgden wij ook de gracieuze dansen door Corrie, Gerda Hans en Gé Wirtz, die vooral onze Texel, se Volksdanskenners en -beoefenaars in verrukking moet hebben gebracht! Dolf Driessen en Truce Speyck hadden zich intussen bliksemsnel omgekleed en ver momd als de gezusters Edel en i(niet) Weis hernamen zij stelling achter de rm- crofoonmstallatie (van Ome Adriaan). 't Ging over een koe, doch we hebben maar met een half oor geluisterd, waar wij tot de ontdekking kwamen, dat een goede stem met altijd gepaard kan gaan met de beoefening van een kunst, die slechts voor mannen als Snip en Snap is weggelegd. Rob Müton daarentegen is 'n geboren komiek: de jongste toeschou wers hingen tijdens zijn optreden slap tegen de bomen! Een pracht stunt was ook de dingeerwedstrij d, waaraan twee badgasten en een Texelse dame, mevr. J. Room-Wilkeshuis deelnamen. Mevr. Room was geheel in stijl en stond daar te dirigeren alsof ze met de Zangklasse op concours was! Ze kreeg dan ook een dikke tweede prijs: een eerste ging naar een dame uit Pui-merend, die haar kracht zocht in een swing-demonstratie en u weet, dat men daar tegenwoordig nogal op verkikkerd is. Een Wageningse viel de 3e prijs ten deel. Met de Tune „Tot Weerziens" beëindigde de AVRO deze zeer geslaagde avond. NIEUWE FRANKEERZEGEL In verband met de invoering der nieu we tarieven, bestond er bij PTT behoef te aan een postzegel van 3 ct. Dit zegel is nu aangemaakt in een bruine kileur in het zgn. cijfertype (ontwerp van Krim pen) en op de postkantoren verkrijgbaar. Zuiver en ontamet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN SVC -Nieuws SVC 1 gaat vanmiddag om half 4 uit De Cocksdorp naar Sint Boys, boot half vijf. Er gaat 30 man mee. Morgenavond met de laatste boot terug. Doordat VIOS te Oosterend in touw moet zijn ,is er he denavond geen feest op Durp. S.V.O.-nieuws. De secretaris van SVO schrijft nog: Zo hebben wij dus hedenmiddag onze grote sportdag, die zeker weer in de smaak zal vallen. Ook is de oliebollentent weer aanwe zig. Moge er veel gebruik van worden gemaakt! Er is de hele middag en avond muziek van De Wilt en VIOS. Komt op in groten getale. Zie verder adv. en raambiljetten. Hierbij willen wij al onze leden, zo wel dames als heren, oproepen tot mede werking aan deze dag, houdt u met af zijdig, meldt u even op het terrein. Deze dag is oök in uw belang en dus reke nen wij zeker op uw hulp, zodat wij elkaar na deze dag niets hebben te ver wijten. Dat doen we dus hè? Prachtig! Onze indeling in de competitie is weer veranderd en wij krijgen nu vreselijk verre reizen, maar de tijd dat wij van Texel gaan en terug zijn, blijft gelijk. Daar verandert dus niets aan. P.R. KATHOLIEKE KERKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zondag, 12e Zondag na Pinksteren en de dag van de plechtige hernieuwing der doopbeloften v.d. kinderen. Om 8 uur de gez. H. Mis, w.o. de hern, der doopbe loften, om half elf de gelezen H. Mis. Om half vijf de namiddagoefening, w.o. de toewijding aan Christus en Maria en lof. In de week zijn 's morgens de Missen om half 8. Zaterdag van 6-7 u. biechtgel., om 7 ai. roz. Zondag a.s. om 7,30 gez. Mis, om 10 u. de gelezen Mis. St. Martha: Donderdag 2,30: Maartje Bakker en Ca- thrien Maas. FEUILLETON door T. LODEWIJK 30.) Daarom zei ik tegen Geraerdts: blijf waai' je bent, ik ga er zelf op af, ik zal het met dat juffertje wel klaren. Hij lachte. Rudi wist niet waar ze kijken moest. Het gevoel van zelfbeschuldiging, dat zich in deze dagen van haar meester ge maakt had, kwam met kracht terug. Al die mensen, waarop ze neergezien had, die zij hooghartig geoordeeld en veroor deeld had, waren tenslotte beter dan zij. Lastman was de dupe geworden van haar fout, Rolf Twijnders had ze geminacht, terwijl hij reden had haar te minachten, en de oude heer Twijnders.bij hem stond ze in de schuld. Letterlijk en fi guurlijk. De oude heer zag aan haar gezicht, welk een strijd ze streed. Ik ga nu weer zei hij want het gesprek vermoeit u te veel. Nee, praat nu niet verder. Als u dit allemaal verwerkt hebt, als u weer beter gewor den bent en het weer aan kunt als de zaak weer draait, bepaal dan definitief uw standpunt. Alleen, neem van me aan, dat er bij mij geen andere gedachte voor zit, dan een beetje goed te maken, waar voor ik, zij het buiten mijn wil, toch verantwoordelijk ben. Hij stond op en stalk haar de hand toe. Rudi aarzelde een ogenblik. Wanneer ze hem de hare gaf, betekende dit ei genlijk het einde van de vete. Dan had zij de hand gedrukt van de man, tegen wie ze zich met alles wat in haar was, te weer had willlen stellen. Twijnders zag het en begreep. Hij trok zijn hand terug. Nee zei hij nee, laten we dat nog met doen. Verwerkt u dit eerst maar eens allemaal en kom dan zelf tot de conclusie of u meent mij een hand te kunnen geven. Maar nu was het Rudi, die de hand uitstak. Meneer Twijnders zei ze ik zou me wel moeten schamen, wanneer ik nog twhfelde aan uw eeiilijkheid en oprechtheid. Ik heb heel harde tikken gehad in deze dagen. Ik meende, dat ik het bij het rechte eind had en dat ik het recht had op anderen neer te zien. Ik denk dat nu niet meer. Of ik inderdaad uw hulp kan aanvaarden, daarover ben ik het met mezelf nog niet eens. Maar ik wil niet doorleven in vijandschap. Zo zie je constateerde Twijnders filosofisch waar zo'n ziekte goed voor is. De mens wordt uit z'n verhoudingen gerukt en gaat dan het leven soms plots in de ware verhoudingen zien. Juffrouw Taal, het allerbeste en ik hoor nog wel wat u doet. Maar één ding: maakt u geen zorgen, want dan wordt u nooit beter! Ze zag hem na, toen hij moeilijk, steu nend op zijn stok, de deur uitging. Ze zag hem in de auto stappen en wegrij den. Toen liet ze haar hoofd op het kus sen zinken en haar gedachten de .vrije loop. Nu was het zover: ze had van aange- znaht tot aangezicht tegenover Twijnders gestaan Niet als een zegevierende con currente, als een wraakzuchtige vijan din. Maar ziek en hulpeloos en zelfs fi nancieel voor 'n groot deel van hem af hankelijk, had ze daar gelegen. Het wondde haar trots oneindig diep. Maar langzaam aan begon ze te begrijpen, dat juist die trots haar het meest in de weg had gestaan en een struikelblok was geweest op de weg naar werkelijk levensgeluk. VADER EN ZOON Vader zei Rolf Twijnders ik wou van het voorjaar gaan uitbreiden. Nu jongen als dat nodi><* is vind ik het best. Ben je weer over de inzin king heen? Ja, het was eerst wel lastig, toen we Lastman kwijt waren. Maar ik had wel gelijk: hij deed ons de laatste tijd meer kwaad dan goed. Hij saboteerde op zettelijk en probeerde de mensen zoveel mogelijk naar de concurrente te drijven Naar een bepaalde concurrent ze ker. Ja, naar die juffrouw Taal Rolfs stem klonk geërgerd waarmee hij on der één hoedje speelde. Het is hem op gebroken, want ze was nog slimmer dan hij. Toen ze eenmaal goed en wel in het zadel zat, heeft ze hem opzij geschoven. Ik vind dat nu niks voor Lastman onderbrak Twijnders zijn zoon die laat zich zo gemakkelijk niet op zij schui ven. Ja betoogde Rolf maar het zat allemaal heel geraffineerd in elkaar. Het schijnt, dat ze Lastman beloofd had met hem te trouwen en in goed vertrou wen heeft Lastman toen zijn spaarcenten in die zaak gestoken. Toen hij er door mij werd uitgegooid, heeft ze hem ook de bons gegeven. Hij kon toen niet veel meer doen dan zijn ^eld terugvragen en hoe ze het heeft klaargespeeld mag Joos weten, maar ze heeft het hem teruj kunnen betalen. Misschien is de een andere idioot er weer ingetippeld. Dat lijkt me niet onmogelijk stemde de oude heer toe met een on merkbaar lachje onder zijn grijze snor. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4