Sportvereniging Oosterencl bood afwisselend programma Buitenlanders bezoeken Texel Hoe een Franse familie ons eiland ziet De stuntclub stond nergens voor K Ingezonden Straks geen Helders vuil meer op Texels strand Drie dagen bazar! De Virgo" (Vliehors) bijua vlot Nieuwe kabels voor de automatisering van ons telefoonnet De Zaterdag door de Sp rtvereni^ing van Oosterend georganiseerde sportdag is een klinkend succes geworden: ruim duizend personen waren naar het ter rein aan de Westerweg gestroomd, belangstellenden uit alle delen van ons eiland en ook zagen wij vele overkantse gasten, en zij hebben een alleraardigst pro gramma meegemaakt, dat inderdaad elck wat wils bood. Er waren sensationele stunts bij, maar de- EHBO behoefde niet eenmaal in touw, alles liep gesmeerd en zonder brokken af. Kort nadat twee slagen uit de forse toren van Oosterend waren gebuiteld stapte de voorzitter van de Sportclub achter de microfoon om de feestmiddag te openen. Hij verheugde zich zeer over de grote belangstelling en hoopte, dat dit evenement zo mogelijk de voorgaan de nog zou overtreffen. Ziin stem werd bekrachtigd door de geluidsinstallatie van ide heer De Wilt die over het "©he le veld goed te verstaan was. Het programma werd gereend met een behendioheidsrit voor motoren met duo. De passagier had tot taak een mens-gro te pop aan te kleden. 1 werd de heer A. de Smit en mej. T. Lexmond, 2 de heer A. van Liere en mej. I. Boon. Vervolgens stelde de stuntclub zich aan het geach te publiek voor. Als eerste stunter ~af de heer L. Heerschap een stout staaltje weg nl. staande op de duo-voetsteunen en vervolgens staande op het zadel, bei de ritten met los stuur. Hierna was het de beurt aan de hart lopers: 2,5 km. voor heren: 1. N. van Eg- mond in 9 min. 25,5 sec., 2. R. Mantje 10.54,2, 3. L. Broekman 11 min. De stuntclub, met de heer N. Dros aan het stuur bereed vervolgens met acht man één motor. De bestuurder zal er volgend jaar no" twee man bij nemen! Dit nummer ontlokte het publiek een da verend applaus. De 100 meter hardlopen werd gewon nen door mej. I. Boon in 14,3 sec. 2. mej. M. Beumkes in 14,4 sec.; 100 meter he ren: 1. de heer M. Boogaard in 13 sec., 2. dhr C. Timmer in 13.1 sec. In de de mi-finale was de heer K. Burger de snelste met 12,8 sec. De koppelwedstrijd voor wielriiders (geen racefietsen) ging over 15 ronden. Het korwel F. Tatenhove-T. Domna werd nr 1. Zij waren keurig op elkaar afge stemd en wisten de rivalen dan ook ge makkelijk van het lijf te houden. 2.J. Kiewiet-A. Kalf, 3. P. v.d. Slikke en G. Kuiper. De athletiekwedstrijden stonden onder de deskundige leiding van de heer J. v. d. Pij'l Sr. De stuntclub gaf in totaal 20 nummers weg, wat een zeer gewaardeer de afwisseling bleek te zijn. Er werd over een levende brug (acht personen) gesprongen. Knap was ook de accroba- tiek van de heer Beuvink, die een hoog standje maakte boven de bestuurder, de heer W. Koopman, die de motor los in bedwang hield. Behoorlijk was ook het trapezewerk van de heren Koopman en Trap, die beiden op een ladder klommen, welke op de motor was gemonteerd. Met gang reden zij over het veld, wat verre van gemakkelijk was, daar het terrein hard en hobbelig is. Ook de stunt met vier man op een motor, allen los staan de, was de moeite waard. Het avondfeest begon met de voetbal finale Tex. Bovs-Oosterend. De Boys wonnen met 2-0. Er werd aan beide kan ten hard "ewerkt en het was dan ook HEDEN STEENLEGGING O.L.SCHOOL DEN BURG In verband met de afbouw van de o.l. sahool in Plan-Zuid te Den Burg zal he denmorgen om half elf door burgemees ter De Koning een steenlegging plaats vinden, terwijl twee kinderen, leerlingen van de school, een oorkonde zullen aan brengen. Deze oorkonde wordt in een loden buis gedeponeerd, welke op zijn beurt in een ijzeren bus zal worden ge legd. De afbouw betreft de bouw van twee lokalen en een gymnastieklokaal. WEDSTRIJD BIJ „BOSCH EN DUIN" Op een weiland, gelegen naast hotel- cafe-restaurant „Bosch en Duin", Wes- termient, werd Vrijdagavond de strijd om de man en de vrouw gevoerd. Boven de kampplaats waren guirlandes van oranje, rood, wit en blauwe lampjes aan gebracht. Het muzikale gedeelte werd door de Hoornder Bietenbouwers ver zorgd 0.1.v. Maestro Gerardo Couverti. Er bestond voor dit spel grote deelname en naarmate de rijen strijders zich dun den werd de spanning groter. S.V. Oosterend Zo is dan de grote Sportdag van Oos terend weer voorbij, we zullen hopen dat wij ook volgend jaar weer tot zo iets kunnen komen of nog beter. Vanaf deze plaats danken wij allen die deze dag hebben doen slagen. Wij wil'len in het bijzonder dank zeggen aan de Ge meente Texel, de heer van der Pijl, de heer Westerdijk en de kinderen van zijn klas. En ook onze leden Nel van der Vis en Arie Kalis. Zoals de leden weten, is de indeling van de competitie weer veranderd en wel in ons nadeel, we moeten nu name lijk 8 keer naar de vastewal. Teneinde moeilijkheden te voorkomen, wil ik de leden, die niet mee willen doen, vragen of ze dit nog deze week aan het be stuur willen mededelen. Dit geldt voor de volgende spelers: S. Kevser, P. Ro- zendaal, G. Kuvper, A Kalis, R. Mantje, P. v.d. Slikke, B. Plaatsman, K. Burger, J. Brouwer, W. J. v.d. Slikke, W. v.d. Slikke, K. van Leeuwen en M. Mosk. De mogelijkheid bestaat dat we met een boot van 6 uur weer terug kunnen. DE MOTORSTUNTCLUB Verenigingen of feestcommis sies, die hun programma od aar dige wijze willen afwisselen, raden wv aan contact op te ne men met de O.S.C., dit is de Oosterender Motorstuntcluh, die een aantrekkelijk programma kan bieden. Het is zeker de moeite waard dat is Zater dagmiddag in Oosterend bewe zen de demonstratie met wat op een motor kan worden uit gehaald mee te maken. een aardige ontmoeting. De stuntclub gaf weer enige leuke nummers ten beste en daarna werd de fik gezet in een met felbrandbaar spul ingesmeerde hoepel. 3 motorrijders, de heren N. Dros, P. Heerschap en W. Koop man vlogen door deze hinderns heen. Hierna was er strijd om de man en de vrouw. Winnaars werden 1. mej. T. Lex mond, 2. mej. M. Daalder; 1. de heer KI. Burger en 2 de heer J. Pancras. Er was veel en enthousiaste deelname. VIOS dat al eerder een rondgang door het dorp had gemaakt zorgde voor het muzikale "edeelte. Bij de prijs uitreiking zegde de heer A. Kalis, een der organisatoren, allen, die hun mede werking hadden verleend hartelijk dank De heer Renout was weer met zijn filmcamera present geweest, wat door Oosterend altijd zeer op prijs wordt ge steld. COLLECTE VOOR GRIEKENLAND Dinsdag 25 Augustus a.s. zal door het Nederlandse Rode Kruis op Texel een collecte worden gehouden ten bate van de slachtoffers der aardbevingen in Griekenland. Collectanten(-trices) voor Den Burg, kunnen zich aanmelden bij de heer Van Ingen Schenau, Schilderweg 140. Voor de andere dorpen telefonisch bij Mevr. Vrijdag, tel. 176, Den Burg. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" De huis aan huis collecte voor Her wonnen Levenskracht heeft opgebracht f382,03. AFSCHEID KAPELAAN VAN DER KOOIJ Kapelaan Van der Kooij neemt Don derdagavond om 8 uur in het St. Jans huis afscheid van de parochie en diverse j eugdverenigingen. KLEIN CAFETARIABEDRIJF De minister van economische zaken heeft de heer J. Huizinga verdunning verleend tot de vestiging van een klein- cafetariabedrijf met verlof B in perceel Binnenburg 5, „De Smulpot". BOUWVERGUNNINGEN N.V. Bouwkas Noord Ned. gemeenten: bouw van een woonhuis in Het Noorden voor de heer Jac. Boon; idem voor de heer D. de Jong, aan de Brink te De Koog. TEXELSE MARKT Den Burg, 17 Augustus 1953. Aange voerd werd: 50 lammeren f 46.—f 54.-; 40 schaoen f 85.-f 95; 7 pinken f 325.- f 375.-; 43 bi""en f40,-f55.; 5 n. kalve ren f 45.-f 65.-. ORGELCONCERT TE DEN HOORN De heer Kees Verkerk, organist te Schellingwoude, zal hedenavond, aan vang half acht, in de N.H. kerk van Den Hoorn een orgelconcert geven. Er zul len o.m. werken worden uitgevoerd van Bach, Mendelssohn en Piet van Eg- mond. In verband met andere activitei ten op deze avond te Den Hoorn zal een betrekkelijk kort programma worden geboden. De heer Landré, een kleine beweeglij ke Fransman, is met vrouw en drie kin deren naar Texel gekomen op aanraden van een vriend, die het hier zo heerlijk rustig heeft gevonden en de vrije na tuur bewonderde. De familie reisde per KLM, hoewel de heer Landré employé is bij de Air Fran ce. Na het vertrek uit Parijs stee? het vliegtuig tot boven de wolken; toen het enige tijd later tot onder het wolkendek daalde, werd de aarde zichtbaar en zag men 'n landschap door talloze lijnrechte sloten in vakken verdeeld. Dat was Hol land, begreep de heer Landré onmiddel lijk. Wat hem het eerste opviel waren de fietsers, die hier keurig rechtop zitten, als op een stoel. Ze voelen zich fietsend echt op hun "emak en kletsen intussen alsof ze thuis zijn. Texel was zoals de familie Landré was gezegd, men heeft hier volop van de DOOR STROOM GEDOOD Zaterdagmiddag is de 20-jarige jonge man I. Boon uit Opmeer, kleinzoon van mevr. de wed. I. Moerbeek, Parkstraat, Den Burg, door electrische stroom ge troffen en gedood. De jongen had zijn windjack opgeperst en trok een verlengstuk van het snoer van de strijkbout af, waarbij hij in aan raking kwam met het koper van de stek ker. Met grote verontwaardiging denk ik nog eens even terug aan wat zich j.l. Zaterdagavond in het Paik heeft voor gedaan tijdens de uitvoering van Texels Fanfare en de Accordeonclub. Ik geloof wel dat ik de tolk van vele bezoekers mag zijn, die dergelijke han delingen ten zeerste afkeuren. Door het oorverdovend lawaai, vooral toen het Texels Fanfare zioh opstelde voor de lampionoptocht, was het mij niet mo gelijk de accordeonclub van de heer Brouwer te beluisteren, iets waar een uitgenodigde vereniging toch recht op heeft. Al met al iets, wat voor de vele be zoekers een zéér onaangename indruk heeft gemaakt. Dankende, C. W. In verband met het concert van Za terdag jl. willen wij gaarne het volgen de oomerken: Wij waren uitgenodigd om medewerking te verlenen aan het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps voor een concert. Maar ons was niet bekend, dat om 9 uur een lampionoptocht zou wor den gehouden. Dit lazen we echter Woensdag pas in de krant. Zelfs de lei der van ons ensemble was er buiten ge houden. Dit had toch wel eerst bespro ken kunnen worden. Maar nu was het zo, dat de voorzitter van het Fanfare ons verzocht op te houden, wat onder de aanwezigen al rumoer verwekte. En het toppunt was nog wel, dat het fanfare met veel lawaai het Paik uitmarüheer- de, terwijl wij aan het spelen waren. Als het fanfare nog eens van plan mocht zijn een rommel-avond te organiseren, laat het dan geen medewerking van een club vragen, maar met eigen krach ten zo'n avond tot stand brengen. Dankend voor de plaatsing, De Accordeonclub. In verband met bovenstaande ingezon den stukken hebben wij ons tot het be stuur van het Koninklijk Texels Fanfa recorps gewend. Dit merkte het volgen de op: Met verwondering lazen wij de inge zonden stukken over de jl. Zaterdag ge houden uitvoering en lampionoptocht. Omdat de daarin gedane verwijten juist aan het adres van de accordeonclub en hun leider zelf thuishoren. De heer Brouwer werd er wel degelijk van in kennis gesteld, dat het in de be doeling lag na het concert om ongeveer kwart over negen een lampionoptocht te houden. Hem werd verzocht zijn programma, evenals dat van het Fanfare niet langer dan een half uur te laten duren, waar mee hij volkomen accoord ging. Daarna hebben wij de heer Brouwer enkele ma len om zijn programma gevraagd, doah dit was steeds nog niet klaar, waarna hij het zelf op het laatste nippertje bij de Texelse Courant heeft ingeleverd. In de courant van Zaterdag lazen we In verband met de a.s. automatisering van het telefoonnet op ons eiland wor den de bestaande kabels van het zgn. in ductor-systeem vervangen door kabels met grotere capaciteit. Vorige week reeds werd de Molenstraat te Den Burg opgebroken, gisteren was men tot de Groeneplaats gevorderd. Te Den Burg, Den Hoorn, Oos terend en De Koog zullen automaten worden geplaatst, die alle gesprekken automatisch zullen registreren. Ons corps telefonisten zal hierdoor dus tot werkloosheid worden gedoemd, althans t.a.v. de huidige werkkring. De kabel door het Marsdiep, die 11 jaar geleden werd gelegd, kan dienst doen in het nieuwe systeem. Op deze waterkabel wordt een nieuwe kabel van De Mok naar Den Burg aangesloten, welke reeds gelegd is. Van Den Buig komt een nieu we kabel naar De Koog en Oosterend. Op de nieuwe kabel Den Heider-Den Burg kunnen 40 gesprekken gelijktijdig rust genoten. Bij de omzwervingen over het eiland kwamen telkens weer de vriendelijkheid en hulpvaardigheid der eilandbewoners naar voren. Het heeft de familie getroffen hoe men zijn best deed, de gevraagde inlichtingen te ver schaffen met de vaak weinige woorden Frans, die men sprak. Het Hollandse eten vond de heer Lan dré maar een matig genot. Het was voor hem iets ongewoons en voor twee weken ging het best, maar hij zou het liever niet altijd eten. Hij miste erg zijn fles wijn en de lekkere scholletjes, die hij, uit liefhebberij, thuis vaak zelf klaar maakt. Terwijl hij hierover sprak, likte hij onwillekeurig zijn lippen af. De heer Landré raakte haast niet uit gepraat over de slechte sociale verhou dingen in Frankrijk, waarvan hij talrijke oorzaken aanwees. Het is, naar zijn me ning, geen wonder dat er gestaakt wordt, de ontevredenheid is groot en algemeen. Hoewel hij een goede positie heeft, is zijn vrouw gedwongen een betrekking bij te PTT aan te nemen, om het gezin het nodige te kunnen verschaffen. De Hollandse kamers, die ook bij heel gewone mensen er welverzorgd uitzien, hebben hem getroffen, ook hier zag hij een groot verschil met zijn eigen land. Mevrouw Landré heeft met bewonde ring en ontzag naar de Texelse vuilnis auto gekeken! Die zijn moderner dan in Parijs, verzekerde zij ons .enige malen. Daar verspreiden ze, doordat ze niet zijn gesloten, een vieze stank, evenals de vuilnisbakken. Ze zag hierin een bewijs van Texels vooruitstrevendheid. Hoe goed ook werd nagedacht, de fa milie Landré kon niets naar voren bren gen, dat als kritiek op ons eiland kon gelden, men hoopte dat wij hierin geen vleierij zouden zien. Het heeft de familie Landré hier zo goed bevallen, dat het afscheid als iets vanzelfsprekend een „tot weerziens" inhoudt. S.V. Texel. Hier volgt een veranderde indeling van Res. 3 G, afd. Nh. HRC- 6, JVC 2, Helder 4, Succes 3, Texel 3, Watervogels 3, ZAP 2, Geelzwart 2, Oudesluis 2. Reeds op 6 September wordt met de competitie voor Texel 2 en 3 begonnen en nog kunnen we aan de opkomst ter training niet merken dat deze gebeurte nis zo aanstaande is. Al mag het dan wat warm geweest zijn en al zijn er die heel veel belang stelling aan de dag leggen voor alles wat 'hier met vacantia is, toch moet er voor de training tijd vrij gemaakt worden. Wel zijn er tal van mogelijkheden tot ontspanning, maar tooh zou men zijn voetbalclub niet willen missen, zorgt er dan voor dat gij allen uw plicht doet, dan zijn er voldoende mogelijkheden. Sportuitwisseling Texel-Wieringen op Zondag over een week: Helpt ons aan adressen voor logies!. Dat moet nu, liefst deze week voor el kaar. Adressen: J. Hooijberg, W. van Zeylen en D. Dapper. dit programma dus voor het eerst en kwamen tot de conclusie, dat het ac cordeonprogramma zeker een uur zou duren. Hier is dus sprake van schromelijk misbruik maken van vertrouwen. Toen de accordeonclub enkele nummers had gespeeld, heeft de voorzitter niet ge vraagd op te houden maar hoever ze wa ren met hun programma en het ant woord was, „wij zijn zo klaar". Hoewel het de hoogste tiid was om te vertrek ken, hebben wij toch nog zo lang moge lijk gewacht. Dit als excuus aan de hon derden (terecht) ongeduldige kinderen en hun moeders. Toen echter het ver wachte einde niet kwam, konden wij niet anders doen dan vertrekken. De heer Brouwer had toen zijn met ons overeengekomen half uur ruimschoots gehad en was met zijn programma nog maar half klaar. Als wij daarop hadden moeten wachten, was er van de nu zo alleszins geslaagde lampionoptocht niets terecht gekomen. Het advies van de accordeonclub om „als het fanfare weer eens zo'n „rom- mel"-avond organiseert (en dat doen wij zeer zeker), het dan alleen te doen", is overbodig, want de ervaring van Zater dag heeft ons geleerd, dat wij daar geen verenigingen met een dergelijke leiding bij kunnen gebruiken. Het Bestuur van Koninklijk Texels Fanfarecorps. worden gevoerd op die tussen Den Burg- Oosterend en Den Burg- De Koog zullen 20 gesprekken mogelijk zijn. Voor de route Den Burg-Oosterend en Den Burg- De Koog wordt gebruik gemaakt van een der bestaande kabels van Den Hei der-Den Burg. Na de uitvoering van deze werkzaam heden zal de vol-automatisering welis waar nog niet kunnen worden toegepast, maar toch zal reeds van een winst kun nen worden gesproken: de wachttijden kunnen dan nl. belangrijk worden ver kort. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Mersen uit Hoorn onder toezicht van de „Dienst Kabels en Versterkers" te Den Haag. De arbeidskrachten komen uit Hoorn, daar op Texel geen arbeiders te werven bleken: de oogst en dakwerk zaamheden hebben alle valide krachten hard nodig. De werkzaamheden zullen ongeveer zes weken duren. Een verslaggever van „Het Vrije Volk" is dezer dagen met een Helders vuilnisschip naar de stortplaats ten Westen van het Marsdiep gevaren. Hij schrijft o.a.: De wijze, waarop Den Helder zich van zijn huisvuil ontdoet, is uniek in ons land. Twee schepen, de „Hygiea" 1 en 2, brengen het vuil de zee op en storten daar hun stinkende last in het Westgat. Dat gebeurt al jaren op deze wijze, en tot veler tevredenheid. Toch bestaat er de mogelijkheid, dat in de toekomst hier een einde aan zal komen. Het is nl. mo- Een Bazar die goed op poten is gezet en de nodige attracties biedt, doet het op ons eiland altijd. Verwacht mag dan ook worden, dat de Bazar, welke van morgenavond tot Zaterdagavond in Eben Haèzer zal worden gehouden ten bate van de Gereformeerde Kerk te Den Burg, zal slagen: men kan er zich op al lerlei wijzen amuseren en natuurlijk zijn er weer bijzondere koopjes te halen. Voorts zal er een grote verloting zijn met fraaie prijzen. (Zie adv.) Het ogenblik waarop het Zweedse stoomschip Virgo de Vliehors, waarop het in de stormnacht van 1 Februari is gestrand, kan verlaten, is niet ver meer. liet schip is de zee reeds dicht gena derd: Zondagmorgen heeft het zich aan de ankers zeventig nieters naar zee ge trokken. Het wachten is nu op een gunstige ho ge waterstand, die het mogelijk moet maken om de Virgo in één ruk naar diep water te brengen. R1NGSTEKERIJ TE DEN HOORN Zaterdagavond zal te Den Hoorn in sa menwerking met motorclub „Texel" een gecostumeerde rin^stekerij worden ge houden. Dit festijn vindt plaats op de oude kampplaats in de Dorpsstraat ter hoogte van hotel-café-restaurant Loods manswelvaren. SPORTUITWISSELING TEXEL—WIERINGEN Woensdagavond 19 Augustus (heden) wordt op het Tex. Bovsterrein een oe fenwedstrijd gesoeeld tussen onderstaan de handbalelftallen. Het is de bedoeling om na afloop van deze wedstrijd de de finitieve elftallen voor 30 Augustus a.s. samen te stellen. Aanvang van de wed strijd half acht. Ook de reserves worden dringend verzocht aanwezig te zijn, daar ook zij zo veel mogelijk in de gelegen heid worden gesteld om te spelen. Elftal A (wit): J. Westdorp, T. Kars- man, A. Bakker, Th. Waldus, L. Dijt, F. Bakker, E. van Heerwaarden, N Witte, J. Dalmeyer, A. Memdertsma, G. Saai. Elftal B (donker shirt): 1"). Drijv'er, P. Dalmeyer, M. v.d. Slikke, N. v.d. Vis, A. Bos, J. Agter, T. Heerschap. L. de Jong, R. van Beek, M. Kuip, A. Smit. Reserves. N. Plaatsman, F. Dros, J. Oele, mevr. Van Hoorn-Westdorp, A. Kooger, S. v.d. Beek, N. v.d. Beek, N. Ba cker en B. Dijker. gelijk, dat aan de gemeente Den Helder geen toestemming meer zal worden ver leend om na 1 Januari 1954 tot die tijd is de vergunning geldig vuilnis in zee te storten. B. en W. van Den Helder menen, dat het toenemende aantal schietoefeningen van de marine hier van de oorzaak kan zijn. Op de stortplaats gekomen noteert hij: Langzaam valt het huisvuil de zee in. Binnen een kwartier is het ruim leeg. Als kleine eilandjes drijft het vuil op de golven, met als passagiers de meeuwen. Het is nu eb, zodat het vuil niet naar land drijft. Na korte tijd wordt het nat, zakt naar de bodem van de zee, en nes telt zich daar in een kuil. Wat verteren kan, verteert, of wordt door de vissen dankbaar aanvaard als aas. Tot zover „Het Vrije Volk". „Als kleine eilandjes drijft het vuil op de golven", wij, die dikwijls, bij zomer en winter het strand betreden, weten, dat die eilandjes het heel ver kunnen brengen: de meeuwen kunnen hun komst rustig tegemoet zien vanaf hun domein aan het Texelse strandDit is niet van de laatste tijd: in oude Texel se Couranten kan men af en toe een in gezonden stuk aantreffen, waarin ge klaagd wordt over de verontreiniging van ons mooie strand door Helders huisvuil. Het doet ons dan ook goed te vernemen, dat aan de storting van dat vuil vol gend jaar waarschijnlijk een einde komt. ZDH-nieuws. Morgenavond speelt ons Zwaluwen elftal een wedstrijd tegen een ploeg uit „Bosch en Zee". De wedstrijd begint om half acht. SV De Koog. De nieuwe indeling is als volgt: 3 B Cocksdorp, Schellinkhout, De Koog, Vada AGSV, Moe., DWOW, Dinkshorn, Twisk, Vesdo, KSV. Willen de leden even om de achter stallige contributie denken? En diege nen die nog niet voor de Sportkeuring geweest ziin zich zo spoedig mogelijk met de secr. in verbinding stellen? An ders kunnen zij niet deelnemen aan de competitie. Dit geldt ook voor hen die nog lid wensen te worden. Texelse Boys-nieuws. Zaterdag jl. werd de finale gespeeld om de SVO-beker, hiervoor moest Boys 1 tegen Oosterend 1. De hele wedstrijd waren de Boys in de meerderheid en Oosterend verloor met 2-0 Met deze overwinning hebben we de beker weer voor een jaar in het bezit. Dit is nu voor het tweede jaar, dus Boys, moeten wij trachten het volgende jaar hem weer te winnen, waarna hij definitief in ons be zit komt. Donderdag a.s. is er een wedstrijd op het Boys-veld: Tex. Boys veteranen te gen Tex. Boys 1. Het veteranen elftal komt ditmaal in een jeugdige opstelling uit, en heeft een sierschild ter beschik king gesteld, waar 3 jaar om gestreden moet worden. Boys laat het een sportie ve strijd worden, misschien kunnen wij dan eersdaags weer over enkele van die jeugdige veteranen beschikken voor on ze vereniging. Aanvang uiterlijk 7.30 uur. Boys Veteranen: Jac. Schrama, H. Zijm, Jn. Schrama, T. Reij, T. Rijk, C. Ran, C. Witte, J. Hooman, K. v. Heerwaarden, A. v. Heerwaarden, J. Hoogenbosch Res. C. Bakker, Atlas, C. Bakker, Kap- berg, J. v. Heerwaarden.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2