9 roen /wa in het V Rumoer in het dorp 30 October Wereldspaardag 'exelaars brachten in 9 maanden bijna inderhalf millioen naar de spaarbank en haalden f 1.210,500,36 terug Feestavond voor de Landarbeiders J „Leve de lol het motto? t 0P reis WOENSDAG 28 OCTOBER 1953 TEXELSEWCOURANT 67e JAARGANG. No. 6781 Uitgave N.V. v.h. Lanqeveld De Rooij Joekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbu» 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. BoerenL Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 1,80 p. kwart, -f- 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. In de afgelopen jaren is er nogal eens 'at huilerig gefilosofeerd over het ver- Ivvijnen, althans verzwakken van de paarzin van het Nederlandse volk. Het uord ontsparing is, naar wij menen, in ie jaren aan de Nederlandse woorden- chat toegevoeigd. Of dit een aanwinst is aten wij in het midden. Zeker mag 'orden gezegd dat het nuchter bezien, iet deze „ontsparing" wel losgelopen is. U met al heeft deze in totaal niet meer an slechts enkele procenten van het otale spaartegoed bedragen. Sindsdien deze schade ruimschoots ingehaald. Het sparen in 1953. Thans zijn de voorlopige cijfers over e eerste 3 kwartalen van 1953 beschik bar. Bij de plaatselijke spaarbanken Ie leden van de Nederlandse Spaarbank- Kind, is gedurende die -tijd 114,1 millioen lulden meer ingelegd dan terugbetaald, iat is bijna 10 pet. van het totale te- ;oed op 1 Jan. jl. Bij de Rijkspost- ïpaarbank is bovendien over dezelfde leriode nog 26.8 millioen meer ingelegd an terugbetaald. In totaal dus een ac res van een stevige 140 milloen gulden. Iet is waarschijnlijk dat het toegeno men vertrouwen in de waarde-vasfcheid an de gulden hieraan niet vreemd is. let is voor de spaarder van groot be- ang, dat het geld, dat hij spaart, zijn loopkracht behoudt. Het geld moet rollen. Men maakt zich minder zorg over de loookracht van de gulden. Het bedrijfs- even gaat zich daarentegen wat meer org maken over de koopkracht van het lubliek. De ene branche na de andere riekert over de invoering van de be aamde „gemakkelijke" betalmgsre^e- ïngen. Men kan daarmede echter de to- ale koopkracht niet vergroten, deze ten ïoogste eerder aanspreken; aanspreken elfs vóór dat deze koopkracht verdiend s Veeleer leidt dit tot verkleining van le totale koopkracht, althans van dat leel van de koopkracht dat aan fabri- canten en wederverkopers ten goede count. Een deel komt dan immers in de •orm van een stevige interest in de zak ten der financiers terecht. Hoe meer de oekomstige koopkracht via de verkoop >p crediet wordt uitgehold, hoe dieper roeg of laat het dal moet worden. Aan xmsumenten die onder zware afbeta- ingslasten gebukt gaan, raakt men niet 'eel meer kwijt, althans niet op lonende lasis. Bekijken we in dit licht nog eens de paarcijfers over de periode 1 Jan.1 )ct. van dit jaar: ban'khandeling op die dag wordt nl. gratis een verjaardagskalender beschik baar gesteld. De Nutsspaarbank zal op die dag zor gen voor een aardige verrassing voor hen. die de weg naar het kantoor in de Kogerstraat zullen weten te vinden. Bij deze instellingen overheerst de •kleine spaarder. De spaarder die o.a. spaart voor aanschaf van de „grote stukken" in de huishouding. Zij bundelen op hun spaarbankboekje kleine stukjes koopkracht tot er vol doende bijeen is voor de aanschaf van kleding, huisraad enz. De opgenomen 650 millioen heeft zonder enige twijfel voor het grootste deel zijn weg gevon den naar de winkelbedrijven. Het is ver diende koopkracht. Er is contant mee betaald, een wiize van zaken doen die de bona fide handel toch altijd nog het aangenaamst is. Dit bedrag is doorge gaan naar de productie-bedrijven, waar liet nieuwe arbeid en nieuw inkomen verschaft heeft. Uit dat inkomen is in middels het koopkracht-reservoir reeds weer gevuld, zodat er van uitholling van de toekomstige koopkracht geen sprake is. Door de opeenvolging der spaarders blijft er bij spaarinstellingen, ondanks het toe- en afvloeien van spaargelden, een vrijwel oermanente kern. Maar ook cht geld blijft rollen via de beleggingen. Zowel via leningen aan rijk, provinices en gemeenten als rechtstreeks is o.a. de woningbouw er voor een niet onbelang rijk deel mee gefinancierd. Wereldspaardag en dc zwarte lijst. De onvrijwillige crediet-verlening', het euvel der wanbetaling bezorgt meni ge zakenman slapeloze nachten. In vele branches heeft men er mee te kampen. Onlangs was een hele stad in rep en roer omdat de kolensohuld zo groot ge worden was, dat de brandstoffen/handel zijn herbevoorrading niet meer kon fi nancieren. Men vergadert, men legt zwarte lijsten aan, maar het helpt alles niet veel. Onlangs wees men een woord voerder van een zeer door wanbetaling geplaagde branche op de toenemende spaarsaldi. Men achtte deze twee ver schijnselen niet goed te rijmen. „Maar dat zijn ook niet dezelfde mensen", zei •hij. „Lui met een spaarbankboekje beta- jen ons wel". Waaruit weer op een an dere manier het maatschappelijk nut van het sparen, ook van het zign. con sumptieve sparen blijkt. Het afbetalingsstelsel kan tijdelijk het toerental van het economische bestel op- ^Jaatselijke spaarbanken hjkspostsp a a rb a nk 'otaal ingelegd f 490,6 millioen f 307.0 millioen f 797,6 millioen opgenomen f 376,5 millioen f 280,2 rmllioen f 657,7 millioen En hoe houdt Texel zich? Deze cijfers worden voor ons interes- ianter wanneer we ze kunnen leggen ïaast die van ons eigen eiland over de- elfde periode. Ze zien er als volgt uit: Spaarbank van de Coop. Boerenleen- lank: ingelegd f998,269,70; opgenomen 865,868,62. Nutsspaarbank" ingelegd f 273,423,02; upgenomen f 143,432,74. Rijkspostspaarb.: ingelegd f 188,396, >pgenomen f201,199, Totaal: ingelegd 1.460.088.72, opge- ïomen f 1,210,500,36. (Over de cijfers van de afdeling Texel 'an de Middenstandsspaarbank besdhik- :en wij momenteel niet). De verhouding van ingelegd tot opge komen spaargelden ligt op Texel dus ets ongunstiger dan het gemiddelde van iet gehele land. Uit een door de Rijks- lostspaarbank doorgegeven specificatie >lijkt nog dat de dorpen Den Burg en )e Waal ongeveer dezelfde verhoudin gen vertonen als het gehele land gemid- ield, Den Hoorn leede net zoveel in als iet opnam, terwijl de spaarders (nog fteeds bij de Rijkspostspaarbank) van de ndere dorpen beduidend meer opna- nen dan inlegden. Verhoudingsgewijs Dant De Koog daarbij de kroon: de Ko- ler spaarders legden van 1 Jan.-l Oct. 12,416,- in en namen f24,988,- op. Uit e cijfers van een enkel jaar zijn na- «urlijk geen conclusies te putten. Daar- voor zijn gegevens van een hele reeks 'an jaren nodig. Wel blijkt duidelijk, at Texel (en wellicht is dat het geval toet de meeste plattelandsgemeenten) 'eel meer spaart dan het gemiddelde andelijke cijfer zou doen vermoeden, toimers, het saldo van ingelegde gelden Texel bedraagt 250 duizend gulden, ïet inwonertal van Nederland op 10 toillioen stellende, zou dus Nederland *n saldo van 250 millioen gulden moe- *n heben. Het is echter slechts biina '41 millioen. Overigens laat ook de Rijkspostspaar bank de Wereldspaardag niet onopge merkt voorbij gaan. Voor elke spaar- voeren, het kan de machine over zijn toeren brengen; het sparen daarentegen oliet de machine en houdt er de gezonde gang in. Op éen voorwaarde: dat het spaargeld wordt toevertrouwd aan bona iide spaar-instellinigen, die het geld via hun beleggingen aan de welvaart en werkgelegenheid ten goed doen komen. Geld in de oude kous is dood, maat schappelijk nutteloos en voor de spaar der renteloos. De Wereldspaardag werd door de spaarbanken over de hele wereld inge steld, om ieder jaar ten minste éénmaal de betekenis van de juiste manier van sparen in het licht te stellen. Uit deze overpeinzingen blijkt wel, dat de We reldspaardag niet slechts een aangele genheid van de spaarbanken is, maar van 't gehele volk in al zijn geledingen. Trouwens slechts voor het dienen van de volkswelvaart zonder eigen winstdoel zijn de spaarbanken opgericht. ZITTING CONSULTATIEBUREAU Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt HEDEN weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. „DE STEM DES VOLKS" A.s. Zaterdag wordt een uitvoering ge geven in „Ons Eigen 'Gebouw" te Ou- sohild, waar ook de revue „Gaat u van avond met ons mee" voor de laatste maal, met enige toepasselijke verbete ringen, wordt opgevoerd. Tekst enz. mw. Craanen, directeur de heer H. Craanen, verlichting de heer Roest, die gratis medewerkt. Een goed zangpro gramma, leuke liedjes, een vrolijk bont programma met een gezellig bal tot be sluit. Mededeling aan alle leden: Heden avond 8 uur slotrepetitie in „Ons Eigen Gebouw" Oudesdhild. We gaan per fiets. Ieder zorge er voor op tijd pre sent te zijn. Deze uitvoering staat in het tek in van het 60-jarig jubileum der Wilhelmina Kleuterschool aldaar, waar voor ook te baten zijn. AAN SCHILDERSBEDRIJF D. G. TOOLENS OPGEDRAGEN Naar men ons meedeelt is het glas-, schilder- en behangwerk aan het nieuw te bouwen stationsgebouw met woning op het Vliegveld Texel opgedragen aan Schildersbedrijf D. G. Toolens. SPAARBANKKALENDER 1954 De Nutssoaanbank te Den Helder zond ons ter beoordeling toe een frisse vier- •bladive kalender. Duidelijk gezet, en 4 werkelijk keurig gedrukte platen met historische voorstellingen. Geen slecht figuur in de waarschijnlijk weer ellen lange rij reclame-kalenders. KINDERPOSTZEGELS 1953 Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van de Kinderpostzegels 1953, zullen bij de postzegelhandel zgn. eerste-dag-omslagen verkrijgbaar zijn. Indien men deze eerste-dag-omslagen, waarop geen andere zegels mogen zijn geplakt dan Kinderzegels 1953, op 16 Nov. a.s. aan het loket van het post kantoor ter plaatse afgeeft, zal de Phi- latelistische Dienst van PTT ze voorzien van een afdruk van een speciaal stem pel. DRIE DAGEN V.I.O.S.-BAZAR Oók het enthousiaste fanfarecorps VIOS heeft naar een gelegenheid moe ten omzien om tot meer contanten te geraken. Wel, de bazar, die deze week Donderdag t.m. Zaterdag in de o.l. school te Oosterend zal worden gehouden, is niet kinderachtig aangepakt. O.a. de vrouwenclub heeft ongetelde uren be steed aan het vervaardigen van velerlei handwerken, die te pronk zuilen liggen en zeker kopers zullen vinden. Er wor den natuurlijk verlotingen gehouden, terwijl de buksen, waarmee gedurende 3 dagen scherpgeschoten zal worden, na afloop zullen worden verloot. De dorpen De Cocksdorp, De Waal, Den Buig en Oudeschild hebben flink bijgedragen tot de grote collectie artikelen. (Zie ook advertentie). HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 28 Oct. 0,51 en 1,22. 29 Oct. 1,50 en 2,11: 30 Oct. 2,50 en 3.09. Aan het strand is het ongeveer één uur eerder hoog water. INGEZONDEN AAN DE HERVORMDE GEMEENTE VAN OUDESCHILD! Naar aanleiding van het ingezonden stuk van mw. H. Hoogerheide-Blom in dit blad van 21 Oct., moeten mij enige dingen van het hart. Mevr. H. meent, dat de gemeente op onrechtmatige wijze naar beneden is gehaald. Dat deze me ning postgevat heeft is te betreuren, daar het alleen de bedoeling van mijn man geweest is de gemeente te wijzen on de bestaande wonden in het lichaam van de Kerk van Oudeschild. Als men naar de toestand van vóór de oorlog kijkt, is de kerkgang zeer verbe terd (van 15 tot een gemiddelde van 40- 45 per Zondag). Maar is dit op rekening der Vrijzinnig Hervormde Oudeschil ders? Niettemin het is verheugend, het geen ook door mijn man is gezegd! De Zusterkring is een gezonde vereni ging, die zeker bestaansrecht heeft, evenals het kerkkoor. Maar waar is de Broederkring? Als men meent, dat er ie mand is die het voortbestaan belemmert zeg het de betreffende persoon en, op mijn woord, hij trekt zich ogenblikkelijk terug, zodat de Broederkring haar be staansrecht bewijzen kan. De oppositie in de Wijkcommissie is ook niet hart verheffend, besef toch, mensen, wat er op het spel staat! De Meisjes Vrije Vogelclub is er nog, maar waar is de leiding? Meisjes van 12-15 jaar kunnen in clubverband niet op eigen benen staan. En waar is de hoofdleiding voor de Zondagssohool? Ik zal vanzelfsprekend geen namen noe men, maar het is bedroevend dat ik tel kens mijn neus stootte bij mijn pogen leidsters te vinden. Deze krant is niet de juiste plaats om in te gaan op het bedanken van de heer Kaczor als ouderling. Welke beweegre denen de heer K. ook dreven, het was o.i. niet het juiste moment. Immers, de heer K. had een klinkende naam onder de Vrijzinnigheid van Oudeschild en door toen te bedanken, stond hij zijn plaats af aan een wellicht Rechtzinnige opvolger. Met het pand, dat mijn man de heer Kaczor toevertrouwde, bedoelde hij: „Sta pal voor de vrijzinnige gedach te! Als iemand als u nu al denkt: de zaak is nu toch verloren, wat is er dan nog te hopen?" Het is jammer, dat dit als een beledi ging gezien is. Tot slot zou ik dit nog onder uw aan dacht willen brengen: Vindt u, dat de Vriiz. Herv. Gemeente te Oudeschild springlevend is, welnu, dommel dan rus tig verder in dit zalige besef! Vindt u echter, dat er iets gebeuren moet tot het behoud en de opbouw van uw gemeen te, welnu, schud roddelnraat van u af en werk met al uw krachten, om het pand, dat u is toevertrouwd, te behouden en te doen bloeien. Uw Zusterkring heeft het gezongen: Gezang 121. Gemeente, besef het, maak het waar. W. DULFER-Bruinooge. 55 55 Zaterdagavond jl. was het de avond van de afd. Texel van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond. Een speech, gevolgd door de muzikale, co- medie „Rumoer in het Dorp" en beslo ten met bal, ziedaar de drie gangen van •het „geestelijk" diner. De heer W. Wassenaar, voorzitter van de Texelse afdeling, verwelkomde de volle zaal van De Oranjeboom, met een kort woord, speciaal burgemeester en mevrouw De Koning. Hij herinnerde de toehoorders aan net succes dat het zelfde gezelschap het vong jaar met z'n opvoering behaalde en dat ook de peis, met uitzondering van de Helderse Cou rant, enthousiast was geweest. De ma nier waarop spreker meende genoemd dagblad een hak te moeten zetten was, üumet ons, met zo erg gelukkig. Spre ker verleende daarop net woord aan de neer L. Douma, hoofdbestuurder van de /vig. Nederlandse Agrarische Bedrijfs bond. Deze bestuurder noemde het bescha mend, dat propaganda voor de bond nog steeds zo bitter noodzakelijk was. Nu, na 50 jaren hard werken, is nog steeds meer aan de helft van de landarbeiders ongeorganiseerd, maar profiteert van 't werK van de wel-georganiseerden. De progaganda, aldus spreker, staat de laat ste tijd onder het motto ,naar de 40,000', zoals net motto nog niet zo lang geleden een getal van 30,000 noemde. Er zit goed schot in. Er zijn mensen, die het huidi ge aantal, vergeleken met dat van voor ue oorlog, nog maar minnetjes vinden. En dat lijkt op het eerste gezicht ook zo. Toen echter was er een „werklozen kas", en het aantal „kastrekikers" onder de leden bleek dan ook bijzonder groot. Het was met die kas aldus geregeld, dat men, na een lidmaatschap van 3 jaar, gedurende eén jaar in geval van werk loosheid niet van de kas kon profiteren. Zo was bv. het aantal leden in 1922 22,000. Binnen een iaar daalde dat aan tal tot 7,000! Oorzaak: wegvallen voor één jaar van de werklozenkas. Maar hoe is het nu? Van zo'n kas is natuurlijk geen sprake meer, en dus is de „kwali teit" van de leden veel en veel beter. En zij zijn het ook die zich als landar beider een rechtspositie hebben ver worven. De heer Douma, zijn helder en wel overwogen betoog vervolgende, meen de dat de komende winter voor de acti viteit van de bond weer veel te bete kenen zou krijgen. Er is een beslissing gevallen in de loonactie, maar daarnaast zijn er nog vele mogelijkheden. Zo is er nog steeds geen gelijkstelling met ande re groepen. Allerlei besprekingen heb ben vervolgens tot resultaat gehad dat de klassiLcatie naar gemeente op redelijker basis wordt gebracht, terwijl de geschoolde arbeider beter zal worden beloond. Spreker wekte de leden op er op uit te trekken opdat de organisatie naar binnen en naar buiten zou worden versterkt. Veel weerstanden zijn te overwinnen, en dus is een sterke vak beweging noodzakelijk. Er is, zei snre- ker, een oud gezegde, t.w. „Ongeorgani seerden, gij zijt een blak aan het been naar een betere toekomst". Onze taak is het dat blok zo licht mogelijk te ma ken". Het is dan de beurt aan de theater groep „De Verenigde Spelers". Gebracht werd, zoals al gezegd, de muzikale co- medie „Rumoer in het dorp", geschre ven door Bert Kroon met muziek van Han Beuker. Jacob Hendrik IJzerdraad (Tonny Fo- letta) is de burgemeester van een dorp zonder naam, en hij regeert zijn onder danen op zeer dictatoriale wijze Hij is de mening toegedaan dat buiten het dorp uitsluitend schurken en moorde naars rondlopen en heeft dan ook uit voorzorg zijn gemeente van de misdadi ge buitenwereld doen afsluiten door die pe grachten en prikkeldraadversperrin gen. Zijn lieftallige dochter Linda (Ma rijke Jonker) lijdt daar hevig onder, maar moet bukken voor de ijzeren wil van vader. De potsierlijke Galnoot (Ger- rit Lindenberg) staat de burgemeester als gemeente-secretaris bij in diens zware arbeid. Gerrit Lindenberg deed meer. Hij beeldde ook al twee dorpsbe woners uit, nl. Stoppel, de barbier en Veter, de schoenmaker. Mie-Betje •(Jeanne Hunsche-Verkade) is de huis houdster van de burgemeester. Het is daar maar een rare samenleving. Maar dan verschijnt Tobias (Bert Silvester), „een zwerver met een hart". Deze vro lijke jongeman zwerft over de hele aardbol, om de muziek te vinden, die bij zijn „Lied van het Geluk" bëhoort. Hij „neemt" de prikkeldraadversperrin gen en verschijnt in het dorp. Natuur lijk zaait hij al direct ernstige onrust in het hart van Linda. Maar vader IJzer draad bewaart in de torenkmer van het stadhuis zorgvuldig de veelgezochte me lodie, waarbij hij de woorden nooit heeft kunnen bemachtigen. Enfin, Tobias wordt via dolle verwikkelingen gesnapt en als ongewenst vreemdeling door de burgemeester tot levenslange celstraf veroordeeld. Maar er dreigt op stand in het dorp, de burgemeester raakt bijna van zinnen en laat zich tot slot ompraten. Tobias, die", vrijgelaten door Linda, zich over de melodie van het geluk heeft ontfermd, zingt nu het lied en het geluk begint oók al in va der IJzerdraad's brein te schijnen. En dat is het. Een onmogelijk geval, zult u zeggen. Ook dat is het. Maar nu kan men, bij de beoordeling, zo'n draak van twee kanten bezien. Is het uitsluitend de bedoeling het publiek 'n avond „lol" te bezorgen zonder ook maar enige pre tenties? Wel, dan is de avond zonder meer geslaagd. De meeste toeschouwers wa ren zeer tevreden. Enkele spelers waren allergekst gekleed en gegrimeerd en het spel was vaak niet meer dan uiterlijk effectbejag. De stemmen van de spelers waren zonder uitzondering goed ver zorgd en zeer duidelijk, de zang, (van Bert Silvester vooral), was alleraardigst. In ieder geval bleek uit alles, dat de spelers tot andere dingen in staat zouden zijn. Dat is dan één gezichtspunt. Men kan ook zeggen: wij willen onze arbei ders nader brengen tot het goede toneel. Niet met één sprong naar moeilijke stukken als „Het Woord", maar succes sievelijk laten kennis maken met betere stukken. Een groot man als bv. Herman Iieijermans heeft toch niet vergeefs ge leefd? En op die wijze bezien achten wij het bewuste stuk geheel zonder waarde. Een „lachstuk" kan zeer zeker ook in houd hebben. Maar het gegevene is on werkelijk, terwijl ieder sociaal element ontbreekt. Maar wij willen geen criticaster zijn. Men heeft om de kolder hartelijk kun nen lachen en ook een „lach zonder meer" is veel waard. Wij mogen, tot slot, niet vergeten de goed verzorgde muzikale begeleiding van Jan Leenders te noemen. Het vol gende bal met de band van Henk Craa nen, bracht de benen tot diep dn de nacht van de vloer. TEXELSE MARKT Den Burg, 26 Oct. 1953. Aangevoerd: 16 koeien f 700-f 900. 12 pinken f400- f 550. 26 graskalveren f 200-f 325. 28 schapen f 804: 95. 20 biggen f 40-f 55. 4 n. kalveren f45-f60. UITSLAG AANBESTEDING Zaterdag 24 Oot. jl. ds onderhands door architect P de Graaf, aanbesteed het bouwen van een woonhuis te De Koog Texel voor rekening van de heer P. Savelkouls, met financiering door de Bouwkas Nederlandse Gemeenten- Laagste inschrijf ster: fa. J. Drijver Ik Zn., massa zonder loodgieters werk voor f 12950,-; loodgieterswerk: fa. J. Agter voor f 1179,15. ilan Uw spoorkaartje ge- haal d bij de V.V.V.„Texel" DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 23 October: le klas: C. DijkerG. Dros 2-0; S. v. Heerw.- C, v, Heerw. 2-0, S. Bakker-C. v.d. Werf 2-0, S. Ros-Joh. D. Bakker 1-1, P. Jan- sen-N. de Graaf 1-1. 2e klas: W. J. Boon-J. P. Stam 1-1; H Go mes- W. A. v. Zeijlen 0-2; A. Vinke-J. Kik kert 2-0; A. v.d. Slikke-C. P Burger 0-2; J. N. Rijk-Jb.v. Heerw. 2-0; 3e klas (16 en 23 October): - C. Vinlke-F. v. Sambeek 2-0; A. de Vr^es-S. v. Heerw. 0-2; Jb. Koorn-J. A. v. Enst 2-0; D. v.d. Werf-Jn. Barhorst 1-1 ;J A. v. Enst-D. v.d. Werf 0-2; S. v. Heerw.-Joh. v. Heerw. 1-1; A. de Vries- F. v Sambeek 0-2; J. A. v. Enst-C. Vin- ke 0-2; Jb. Koorn-Jn. Barhorst 1-1; Joh. Barhorst-D. v.d. Werf 0-2; P. Bakker J. v.d. Vijver 2-0; Joh. v. Heerw.-P. Bak ker 2-0; J. A. v. Enst-Jb. Koorn 0-2. Ondanks zijn verwoede tegenstand moest Dros tegen Dijker de vlag strijken; S. v. Heerwaarden bleek sterker dan C. v. Heerwaarden, terwijl S. Bakker v. d. Werf klopte. Joh. D. Bakker ontfutselde Ros een puntje terwijl De Graaf en Jan sen eveneens remise speelden. Bij de 2e klassers trok het prachtige spel van Boon en Stam aller aandacht, evenals de 6e overwinning in successie van v. Zeijlen; A. Vinke versloeg op de eindstreep de pas gestarte J. Kikkert; Burger handhaafde zich -tegen v.d. Slik- ke terwijl Rijk in een wisselvallige par tij de baas bleef over Jb. v. Heerwaar den. Het wedstrijdprogramma ven het 1ste 10-tal ziet er als volgt uit: 14 Nov. Texel-Damhist; 28 Nov. Texel Winkel; 3 Jan. '54 Texel-Hollandia; 9 Jan. Andijk-Texel; 23 Jan. Zijpe-Texel Maandag 2 November Texel 2-Texel 3. Willen onze spelers hieraan denken?

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 1