ALBERT HEIJN'S BOTERSTAVEN Texel heeft weer een aanzienlijk tekort (f471.485,57) ZEZIJNERWEERd „Verhoog het basisbedrag per inwoner, opdat het tekort voor nu en volgende jaren kan worden opgevangenaldus verzoek van B. en W. aan de Minister. Urgent geachte investeringen Ouderavond te De Koog ROOMBOTER AMANDELEN De „....Wij zien geen enkele mogelijkheid het bestaande tekort te dekken en zien ons derhalve genoodzaakt tot u een verzoek te richten het basisbedrag per inwoner van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te verhogen tot een zodanig bedrag, dat het mogelijk is de voor 1953 en volgende jaren geraamde en nog te verwachten begrotingstekorten op te vangen. Het achterwege laten van de gewenste verhoging zou leiden tot een cumu latie van achterstand in zodanige mate dat Texel over een langdurige periode gezien, noodzakelijk zou gaan behoren tot de meer achterlijke gebieden. Bij ge brek aan eigen middelen kan een zich van zijn verantwoordelijkheid bewust gemeentebestuur, gezien ook het stelsel der financiële verhouding tussen rijk en de gemeenten in de gegeven omstandigheden niet anders doen dan aandringen op verhoging van de uitkeringen. Resumerende verzoeken wij u beleefd het basisbedrag per inwoner van de nieuwe algemene uitkering uit het gemeentefonds zodanig te willen verhogen, dat het verwachte begrotingstekort voor 1953, 1954 en 1955 ad f 366.532,76 volle dig wordt gedekt en dat de mogelijkheid voor het verder inlopen van de be staande achterstand en voor een verdere ontwikkeling en ontplooiing van de gemeentelijke activiteit in algemene zin voor de toekomst wordt geschapen", al dus B en W in een uitvoerig schrijven aan het ministerie van binnenlandse za ken. Een afschrift daarvan troffen wij aan in 't machtige boekwerk over de be groting voor het jaar 1954. Ons gemeentebestuur merkt o.a. op, dat de huidige uitkeringen uit het ge meentefonds voor een zeer belangrijk deel gebaseerd zijn op een uitgavenpeil van de jaren, waarin de gemeentelijke voorzieningen lang niet voorzagen in de werkelijke behoefte. „Het voor-oorlogse gemeentebestuur, zo vervolgen ze, heeft een beleid gevoerd, waarbij het streven steeds gericht is geweest op het behoud van de financiële zelfstandigheid en aan dit streven om aan noodlijdendheid te ontkomen, ziin zeer vele voorzieningen van primaire aard, aan welke ook toen een op zichzelf hoge mate van urgentie toegekend had behoren te worden opge offerd. Practisch geen enkel kapitaals object kwam tot uitvoering en iedere verbetering in het voorzieningspeil bleef achterwege. Op het onderhoud van we gen en gebouwen werd tot het uiterste bezuinigd; aan het onderwijs werd zo weinig mogeliik besteed en op de credie- ten in de sociale sfeer werd steeds be knibbeld". Bij hun opsomming van de bestaande „achterstand op velerlei gebied", vesti gen B en W in de eerste plaats de aan dacht op het terrein van de volksge zondheid en daarbij doelen zij allereerst op de noodzakelijkheid van de aanleg en verbetering van rioleringen. Voor de hoogst noodzakelijke verbetering en uitbreiding van de rioleringen zal in de komende 5 jaren 'n bedrag van f 900,000 nodig zijn. Hierboven komen nog de kosten van de zuiveringsinstallaties van het rioolwater, ten bedrage van tenmin ste f500,000.-. Dan wordt gesproken over de belang rijke uitgaaf ten behoeve van de ko mende drinkwaterinstallatie; over de achterstand t.a.v. de lichamelijke ont wikkeling. B en W wijzen voorts op de bijzondere structuur van onze gemeente. Met na druk wordt gestipuleerd, dat op Texel nagenoeg geen rijks- of prov. wegen zijn, waardoor het onderhoud, uitgezon derd de bijdragen uit het wegenfonds, geheel ten laste van de Texelse ge meenschap komt. Ook onze excentrische ligging heeft bijzondere gevolgen (brandweer, vleeskeuringsdienst, ver werkingsinrichting, marktwezen, vis- afslag, haven). Deze bijzondere omstan digheden vragen t.o.v. andere gemeenten van gelijke grootte extra lasten. Het vreemdelingenverkeer. Het groeiende en bloeiende vreemde lingenverkeer stelt veelomvattende ei sen aan het gemeentebestuur t.a.v. be paalde voorzieningen: wegen, straten en rijwielpaden dienen in behoorlijke staat te verkeren. Daarnaast: beplantingen van wegen, aanleg plantsoenen, stich ting van kampeercentra, aanleg van sportvelden en tennisbanen is gewenst en van parkeerplaatsen en verbindings wegen naar het strand noodzakelijk. Baten staan daar practisch niet tegen over. De landbouw cn de verbinding. Door de sterk gemechaniseerde land bouw moeten verschillende wegen, ook dikwijls binnenwegen, worden ver zwaard en verbreed. Uit deze structuur wijziging in de landbouw vloeit tevens voort de sterke behoefte aan een betere verbinding met de vaste wal. Ongeacht de oplossing welke gekozen zal worden, moet aan dit object een zeer grote ur gentie worden toegekend. De hieruit voortvloeiende uitgaven zullen belang rijk zijn en zullen derhalve in de eerst komende jaren ten laste van de gemeen te komen. Genoemd wordt ook het vervallen van de Waddenvisserij (van een opbrengst voor de gemeente wegens afslagrechten ad f28000 in 1950, f43216 in 1946 is deze gedaald tot plm. f 4000 in 1953). De kosten van de sooiale zorg zullen in de toekomst nog verder stijgen als gevolg van de uitbreiding van de ver- plegingsmogelijkheden en de zeer ge wenste aanstelling van een sociaal werkster. Wii verwachten, dat de uit gaven hierdoor met f 22000 per jaar zul len stijgen tot f 66,000. Behoefte bestaat aan een inrichting voor buitengewoon lager onderwijs, verbetering en uitbreiding van de schoolartsen- en schooltandartsen dienst, de medische verzorging van zuigelingen en kleuters, de kraamverpleging en de tbc- en iheu- mabestrijding Aan de jeugdzorg, zo merken B en W nog weer op, is tot nu toe geen aandacht besteed. Hier ligt een der taken van de Culturele Raad, welke ook weer bepaalde uitgaven zal vragen. Tenslotte wijzen B en W er op, dat Texel ook aan een nieuw raadhuis toe is. B en W voegden aan hun uitvoerige brief, gericht aan de Minister van Bin nenlandse Zaken, een staat toe, waarbij een opsomming wordt gegeven van de m 1954 en 1955 zeer urgent geachte inves teringen. Van de met minder dan 80 genoemde objecten laten wij hier een aantal volgen: (Waar geen jaartal wordt vermeld betreft dit de begroting 1954): Uitbreiding en aanleg riolering Den Burg f 150.000; Oudeschild f 50,000. Idem Den Burg 1955 f 125,000; Oudeschild, '55 f 75,000. Zuiveringsinstallatie Den Burg f 75,000; Oudeschild f 25,000. Den Burg 1955 f75,000; Oudeschild f25,000. Vloei- weide De Koog f 23,000. Ambtswoning burgemeester f 29,600. (De stichtingskosten worden geraamd op 680 m3 a f 55 is f 37400 met 1200 m2 grond a f8 is f 9600. Totale kosten f 47000. Getracht zal worden deze wo ning te doen bouwen ter vervanging van een door oorlogsgeweld vernielde ge meentewoning. In verband hiermede wordt gerekend op bijdrage Rijk f 17400. Twee babyspuiten f 8000. Brandspuit huisje De Koog f 4250, te Oudeschild f 1750. Uitbreiding verwenkingsinriah- ting met slachtplaats f 7500. Krotop ruiming f 15000, voor 1955 eveneens f 15000. Bouw van schilderswerkplaats f 10,000. Bouw garage voor 4 auto's f 15,000. Bouw uitkijktoren Fonteinsnol f 5000. Bouw kas in kweektuin f 5000 Jeep f 8000. Vrachtauto f 12,500. Uitbrei ding parkeerterrein De Koog f 3750. Kosten verlengen Witte Weg (Den Hoorn) tot strand f 33,750. Schilderweg aanbrengen deklaag (1955) f 140,000. Aanleg cn verbetering Ruigendijksweg (1955) f 60,000. Beplanting langs de we gen f 2500, voor 1955 eveneens f 2500. Aanleg trottoir Wilhclminalaan f 18,000. Aanleg cn onderhoud rijwielpaden f 24,000, voor 1955 eveneens f 24000. Aan koop kolkenzuiger f 30,000. Aankoop timmermanswerkplaats f 6000. Aankoop woon- en winkelhuizen i.v.m. uitbrei dingsplan cn bouw raadhuis f 30,000, voor 1955 eveneens f 30,000. Verbeteren, uibr. en vernieuwing Groe neplaats, 1955 f22,000. Verlenging Sui- kerweg, 1955 f 18,000 (dus doortrekking tot de Westerweg, waardoor verkeer uit de Westen dan buiten Den Burg om kan. Red.) Aankoop grond in het -ka der van de ruilverkaveling en uitbr. plannen f 90,000. Bouw o.l. school Den Hoorn f 80,000, meubilair f 9200. Uitbrei ding o.l. school Oosterend (1955) f 46000, meubilair en leermiddelen (1955) f 9000. Uitbreiding school met de Bijbel, Oos terend (1955) f 31,000, meubilair en leer middelen f 4000. Uitbreiding R.K. school Den Burg f 30,000, meubilair f 3250. Bouw kleuterschool Den Hoorn f 44,000. Bouw kleuterschool (voor welk dorp is momenteel nog niet bepaald) (1955) f 44000. Meubilair f 4000.Restauratie toren Oosterend f 35000. Aankoop en restauratie „Vergulde Kikkert" (1955) f 43000. Gedeeltelijke inrichting 20 ha. kampeercentra f 49,000, (1955) f 50,000. Aanleg sportpark 1955 f 16,000, 2 tennis banen, 1955 f 20,000. Verbouw o.l. school De Waal tot gymlokaal en dorpshuis f 6500. Idem f 6500 voor De Koog, idem Den Hoorn, 1955. Aankoop gymmateriaal voor De Cocksdorp f 2000. Aanleg ijs baan en speelweide f 12,500. Restauratie kerk Oudeschild, 1955, f 20,000. Restau ratie kerk Den Hoorn, 1954, f 25,000. KOTTER IN WILD WEER De kotter TX 49, schipper C. Vlaming, werd vorige week bij een wilde zee door zo'n zware golf overspoeld, dat een der opvarenden van voor naar achter werd gesmeten. Gelukkig wist hij zich vast te grijpen. Alles wat niet vastgesjord was raakte overboord. ZOMER IN DE TUIN De heer Joh. van Leeuwen, Z,-Eier- land, verraste ons Maandag 2 Novem ber met een handjevol frambozen, die nog aan een met donkergroene bladeren getooide tak pronkten. De prachtige vruchten waren op het nieuwe hout ontwikkeld. De Zuid-Eierlander schreef deze late bloei toe aan het bijzonder zachte weer van October. Nog nooit had hij in November of October nog frambo zen kunnen plukken: de normale oogst- tiid is nl. eind Juni. Vorige week toonde de heer P. v. d. Slikke. Westerweg, ons ,een stelletje aardbeien-aan-de-plant. Ook een bij zonderheid, niet waar?! HET VERLANGLIJSTJE VAN ONS GEMEENTEBESTUUR Op de begroting 1954 zijn de volgen de posten geplaatst: bouw nieuw raad huis f 200,000. (Voor 1953 was f 50,000 t.b.v. de voorbereidingen uitgetrokken en voor '55 zou men f 250,000 willen uit trekken. Totale kosten bouw raadhuis dus vermoedelijk f 500,000. Aankoop brandblusmiddelen f 30,000. Waterleiding in div. gemeentegebouwen f 18,500. Verbetering verbinding Texel Den Helder f 500,000. Gezien de geruime tijd van voorbereiding die de betreffen de plannen reeds hebben, wordt ver wacht, dat de beslissing wel in 1954 zal vallen. In verband hiermede wordt ge rekend op een investering van de zijde van de gemeente van f 500,000 te doen in ,54. Aankoop wegenwals f 30000 (evenals de bestaande, die af is, van 10 ton). Elec- trische luidinstallatie in de gemeentelij ke toren te Den Burg f 750. Kampeer centra f 49000 (25 gebouwtjes). (Zie verder de lijst, welke de Minister werd toegezonden). FILMNIEUWS „PARASIETEN DER WERELDSTAD" Sheila Bennett smokkelt mèt diaman ten een der gevaarlijkste besmettelijke ziekten de V.S. binnen, nl. de pokken. De arts komt niet op pokken, want daarvan is de laatste 10 jaar in New- York geen enkel geval bespeurd. Ont dekt hij echter de oorzaak van haar ziekte, dan is zij voorlopig onvindbaar: zij achtervolgt haar trouweloze echtge noot, die bovendien haar diamanten roofde. De spanning stijgt nog meer als hij in de loop van haar revolver kijkt. De politie en de dokter verschijnen juist op tijd om te zorgen dat dit drama tot één slaohoffer beperkt blijft. „GULLIVER'S REIZEN" Een heerlijke romantische tekenfilm in technicolor naar het onvergetelijke boek van Jonathan Swift. Lemuel Gulliver, een Engelse zeeman en avonturier, heeft schipbreuk geleden op de kust van een onbekend land. Uit geput valt hij in een diepe slaap, in volle lengte uitgespreid op het strand. Het eiland waarop hij neergeworpen is, is het koninkrijk LiUiput, bewoond door 'n menigte heel kleine mensjes, waarvan de grootste niet meer dan zes duim lang is. Gabby, de stadsomroeper van Lilli- put, ontdekt per ongeluk de slapende drenkeling, terwijl hij zijn. nachtelijke rondgang rpaakt. Wanneer Gabby zich realiseert, dat de bergachtige massa een menselijke reus is, rent hij naar het pa leis om Lilliput's regeerder, Koning Little, van zijn ontdekking te vertellen. U kent de verdere verwikkelingen en het happy end. Neerlands nieuws. O.a.: Demonstratie met nieuwe brand blusmiddelen in Amsterdam. Nieuwe rijdende kraan met 10 ton hefvermogen. Terugreis en thuiskomst van de KLM- Liftmaster. Prijsuitreiking in Christ- church; huldiging in Djakarta; welkom op Schiphol. Buitenlands nieuws. O.a.: De vliegramp bij Hannover. De toestand in Brits-Guyana. Koningin Ju liana en Prins Bernhard in Parijs. Miss World in Londen gekozen. Malenkov opent de vergadering van de opperste Sovjet. De verjaardag van President Ei senhower. Voetbalwedstrijd Engeland-? F.I.F.A. Team: 4-4. UITVOERING TEN BATE VAN DE KLEUTERSCHOOL TE OUDESCHILD Zaterdag jl. gaf „De Stem des Volks" o.l.v. van de heer H. Craanen, samen met de Texelse revue van het echtpaar Craanen, een uitvoering in het Eigen Gebouw ten bate van de K.W. Kleuter school. De zaal was geheel gefvuld, wel een bewijs, dat de Oudeschilders de kleuterschool een goed hart toedragen. De heer C. A. Kaczor verwelkomde vooral de medewerkenden van de zang, de heer en mevr. Craanen en de heer L. Kuiper. In 1893 werd in de trouwzaal van het Raadhuis besloten tot oprichting van de eerste kleuterschool op Texel en wel te Oudeschild. Veel is hierover te zeggen, maar dat zullen we doen als de in re stauratie zijnde kleuterschool gereed is en we alsnog het 60-jarig bestaan gaan vieren. Het doet ons genoegen, dat er zoveel belangstellenden zijn, aldus de heer Kaczor, want we hebben veel geld nodig. UDI heeft ons verleden jaar ge holpen en nu De Stem des Volks, waar we zeer dankbaar voor zijn. De verbouw van de school heeft veel geld gekost en daarnaast is de inventa ris verrijkt met tafeltjes en stoeltjes. Gelukkig konden we deze aanschaf be talen met een legaat van f 500 van wij len juffrouw J. W. Dros, maar er is nog zoveel nodig. Spreker wekte vooral de jongere gezinnen op om donateur te worden. De ouderen moeten door geld gebrek wel eens bedanken, nemen jullie hun plaats in. Hierna was het woord aan de zang. Allereerst werd ten gehore gebracht Zegepraal, Zondagmorgen en Zegen ons Mei. De heer Craanen, or> de piano be geleid door mw. Craanen-Hemelrijk, vergastte de aanwezigen met een viool solo, nl. Serenade van Toscelli, waarop de zang vervolgde met een drietal num mers, o.a. Ellen en Morgenrood. Na de pauze volgde de opvoering van de revue, die al eens eerder is bespro ken. Het muzikale gedeelte was prima, maar de sketches voldeden minder goed. Sommige spelers waren trouwens ook met erg rolvast. De heer L. Kuiper goo chelde tussen de bedrijven dat het een lust was en ook zijn conference sloeg in, hoewel het niet allemaal onder de kerst boom verteld kon worden. Tenslotte vermelden we nog de kunst fluiter Joop v.d. Vijver met From the time you say good bye, Droomland en Now is the hour, waarmee hij buitenge woon veel succes oogstte. Al met al een zeer geslaagde avond en we nemen aan, dat er voor de Kleu terschool een aardig sommetje is overge schoten. (Naar wij vernemen werd een batig saldo bereikt van ruim f 300. Red.) VOLGEND JAAR BEGIN RESTAURA TIE N.H. KERK DEN HOORN? B en W merken in de toelichting bij de begroting 1954 op, dat de voorbereidin gen van de restauratie van bovenge noemde kerk zover zijn gevorderd, dat vermoedelijk in 1954 hiermede een be gin zal worden gemaakt. De kosten zul len plm. f 250,000 bedragen, waarvan de gemeente een tiende deel voor haar re kening wil nemen. SNERTRIT VOOR MOTOREN Zaterdag a.s. zal onze Motorclub Texel een zgn. snertrit uitschrijven. Men kan zich dien avond in De Lindeboom laten inschrijven, waarna om 8 uur wordt ge start. Het traject zal niet al te zwaar zijn. Gezien het succes van vorig jaar re kent men weer op grote deelname, zo wel door rijders als duo-passagiers. GEMEENTERAAD OP 20 NOVEMBER De eerstvolgende 'bijeenkomst van on ze Raad is bepaald op Vrijdag 20 No vember a.s. LOSLOPEN VAN HONDEN Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren aan de bepaling van artikel 98 der Algemene Politieverordening voor de gemeente Texel, die verbiedt, dat men honden elders dan in gebouwen of op erven los laat lopen zonder be hoorlijk toezicht. Krachtens artikel 103 der genoemde verordening is de politie bevoegd de in strijd met voormeld verbod loslopende honden terstond af te maken. Texel, 30 October 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. Meer dan 40 ouders waren aanwezig, toen de vorzitter, de heer C. M. Ba'kker, Vrijdagavond in Hotel Op Duin de ou deravond opende. Hierbij bracht hij o.a. in herinnering de eerste steenlegging van de nieuwe oJ. school, die 's middags had plaats gevonden. Het spijt, zei de voorzitter, niet alleen de ouderoommis- sie, maar ook de ouders en kinderen, dat mevr. Tiessen-Spaans naar de school te Den Burg vertrok. Het financieel verslag van mevr. v. d. Vis werd goedgekeurd; de aftredende bestuursleden mevr. Wuis en de heer De Ridder, werden herkozen. In zijn overzicht sprak de heer On- stenk woorden van waardering tot mevr. Tiessen-Spaans. Spontaan heeft de jeugd voor „juf" een cadeautje gekocht. Te vens zal, als herinnering, de foto, die indertijd in „Panorama" stond, waarop juf met haar klas en de schoolvarkens, worden aangeboden. Daar mevr. Room- Wilkeshuis slechts tijdelijk aan de school is verbonden, zal binnenkort een oproep voor een onderwijzeres met vaste aan stelling worden geplaatst. Misschien zal de nieuwe school zoveel aantrekkings kracht uitoefenen, dat er ook een sollici tante komt. Leerlingen der 6e klas mogen aan de Franse les deelnemen; zij leren zodoen de studeren als dit voor hun verder on derwijs nodig is. De „Operette" Goudhaantje en de „Troubadour" wordt nu ingestudeerd en zal in Februari of in Maart worden op gevoerd. Er wordt op gerekend, dat de oudei's willen meewerken om de kleding in orde te maken. Ook deelde de heer Onstenk het één en ander mee over de schoolreisjes, het sparen en het wel zeer geringe bedrag, dat bijeen werd ge bracht ten behoeve van het zwakke Texelse kind. Mevrouw Tiessen-Spaans dankte voor de prettige samenwerking en het mooie cadeau. Zij moest de kans, om in Den Buig les te kunnen geven, aangrijpen, al vond zij het in De Koog erg prettig. Zij was aan de kinderen c*aan hechten en de kinderen aan haar, er zijn er nog steeds, die niet kunnen begrijpen, dat Juf niet meer terug komt. De heer J. Zwan gaf „nieuws van het biggenfront". De eerste worp is ver kocht en bracht bruto f 495 op. De stemmen van de sprekers bij de eerste steenlegging waren nu opnieuw te horen op de wire-recorder. Bij de rondvraag kwam o.a. de in de oude school in te richten kleuterschool ter sprake. Er zal aan dit gebouw wel het nodige veranderd moeten worden om het voor dit doel enigszins geschikt te maken. Tot slot werden twee films vertoond. De f 300( waar citerc de kJ en 71 Ledil door damr manc frites worsl vers! AA B f geme aanzi de de verkc realis van c land. vlakt gen 1 Bij 3 reg méér te be 11 u. nr. f Te k. adres - Te Sli 'Wie leren A. Zi< Oudes Hoorn penkri hek te mante bur. v Kapte W. St Te vrouw ten tr sterke capuc wol totaal weg 2 winter II - 1 127 - voor I .eeml 32 ba 2ocks schrijf spiege met I )en f Te ko :apuc 'eper; Vot (en v ons 2 onder aan a Den I echte per stuk Uitsluitend bereid met SINT NICOLAAS WORDT OFFICIEEL INGEHAALD Onze volijverige Vereniging voor Volks feesten en Texelse Folklore (kortweg „De Feestcommissie") zal op Zaterdag 28 November a.s. Sint Nicolaas afhalen. Hij komt met de boot die om plm. 13,45 te Oudeschild arriveert. Ons Fanfarecorps zal op het Schilderend klaar staan. Na een tocht door Den Burg, zal er voor de leerlingen van de laagste klassen feest zijn in een van de toneelzalen, waar een goochelaar-buikspreker-poppenkast zal optreden en waar de kinderen zullen worden getracteerd. Het geld voor dit alles zal Zaterdag worden opgehaald. Geeft de „orgelmen sen" met milde hand, het is voor de kin deren! Het Bestuur van de Midden standsvereniging heeft ook zijn mede werking toegezegd. SV De Koog. Adsp.-Oosterend adsp. 0-10; De Koog 2-Watervogels 4 2-5; De Koog 1-KSV 2-5. Zondag a.s. De Koog 1-MVK. Winnen we? Aanvang 1,30 uur. De adsp. trainen vanaf hedenmiddag elke Woensdag om 4,15 uur o.l.v. de heer Veenstra. Kunnen we a.s. Zaterdag weer op de leden en donateurs rekenen? La ten we op de clubavonden even onze contributie afdragen. Handbalnieuws S.V. De Koog Voor a.s. Zondag een wedstrijd tegen Zeemeeuwen 2. i(Denkelijk om 4 uur) maar wordt nader bekend gemaakt. We rekenen op aller medewerking. Zaterdagmiddag training. VERKEERSVERBETERING Op de hoek Wilhelminalaan-Waalder- straat wordt het uitzicht belemmerd door een schuur. B en W zouden deze schuur willen kopen en slopen. Zwaluwen nieuws. Uit tegen Reigersboys kwamen onze jongens met een 2-3 overwinning thuis, waardoor zij zich in de kopgroep wisten te handhaven. R. bracht de bal aan het rollen. Wij speelden eerst voor de wind. De wed strijd golfde mooi heen en weer. Onze steeds gevaarlijker wordende aanvallen liepen dood op de uitstekende buiten- snelval. Na een paar goede kansen wis ten we de leiding te nemen: 1-0 en nog voor de rust kwam de 2e goal. Na de rust direct weer ten aanval en met een pracht doelpunt werd de stand 3-0. Dit werd R. toch te bar, het viel nu verwoed aan en slaagde er in een te- gengoal te maken. Lang hielden we stand, ja, we maakten er zelfs een doel punt bij, maar.... in eigen doel. Einde 3-2. Begrijpelijk waren de laatste 10 mi nuten nog zeer spannend. De stand aan de kop is nu: Winkel 6 5 1 0 11 29-12 Sporters 5 3 2 0 8 10- 5 ZDH 6 3 2 1 8 17-14 Zondag komt Sporters uit Hoorn hier. Dat wordt een zware opgave, vooral de achterhoede van de gasten is zeer sterk. Aanvang 1,30 uur. Woensdagavond allen ter training, aanvang 8 uur. Willen de leden even om de contributie denken en bij Willem aangaan?! POSTZEGELRUILBEURS Woensdagavond werd in Hotel De Graaf de eerste -postzegelruilavond van dit seizoen gehouden. De heer H. Gomes sprak zijn vreugde uit over de grote be langstelling. Alvorens tot het ruilen over te gaan, werden enige belangrijke kwesties bespraken. Kunnen we geen zichtzendingen laten komen, zo vroeg men zich af. Er zijn altijd verzamelaars die, óf door gebrek aan ruilmateriaal óf als vergevorderd verzamelaar van een ruilbeurs niet veel meer te verwachten hebben Speciaal voor hen, maar na tuurlijk ook voor de overigen zijn rond zendingen een uitkomst. Er werd be sloten op de volgende avond een derge lijke zending onder de leden te laten circuleren, opdat ieder lid, desnoods voor een klein bedrag, zegels voor zijn verzameling kan aanschaffen. Bestuur: Tot dusverre bestond dit uit slechts twee leden. Als derde bestuurs lid en tevens als voorzitter werd be noemd de heer J. v. Laar. Vervolgens kwam het 5-jarig bestaan van de ruilbeurs op 1 Februari ter sprake. Op die datum zal een ruilbeurs worden gehouden met eventueel een verloting en een kleine tentoonstelling. Hierop zal t.z.t. nader worden terugge komen. Bij de ruilbeurs verwisselden weer tal van zegels van eigenaar. De volgende ruilavond zal worden ge houden op 14 December. Wie van de ruilbeurs gebruik willen maken, kunnen zich alsnog als lid opgeven bij het be stuur of bij de penningmeester de heer H. Gomes, Zwaanstraat 7, Den Burg. Hie Dnze le ve ïenur /an c n Gi j In lank IM. ;leeüi aalst tewe: W' Jach U k Kot) liteit En t punt nieu eoigi V, S" a

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2