Het wapen van Breeck Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam' 0P reis GEMEENTEBEGROTING Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de be groting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1954 vanaf heden tot de dag der behandeling in de gemeenteraad ter secretarie voor een ie der ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar gesteld. Texel, 2 November 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat gelegenheid wordt ge geven tot kosteloze inenting en herin enting tegen pokken in Den Burg op Donderdag 5 November 1953 te 14 uur in het Consultatiebureau van Het Witte Kruis. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen die nen de ter gemeente-secretarie bij de ge boorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Mooht een derge lijke kaart niet in uw bezit zijn, dan kan worden volstaan met medeneming van het trouwboekje. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook ge legenheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, voor zover zij nog geen twee jaar oud zijn, die tot op heden niet werden ingeënt, te laten in enten. Voor deze inenting worden de kinde ren vanaf de leeftijd van 2 maanden uitgenodigd. De Geneeskundig Inspec teur van de Volksgezondheid ziet als de meest gewenste tijd om kinderen tegen pokken in te enten de leeftijd van 24 maanden. In geen geval zullen kinderen tegen pokken mogen worden ingeënt, indien zij in de 2e week van November zullen worden ingeënt tegen diphterie, tetanus en kinkhoest. Kinderen, die voor de inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest zijn opgegeven, zullen eerst in het begin van het jaar 1954 tegen pokken kunnen wor den ingeënt. De gebruikeliike controle zal worden gehouden in de 2e week van December op nader aan te kondigen data en plaat sen. Texel, 31 October 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. VERGADERING BOND VAN AMBTENAREN Op de hedenavond te houden leden vergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Texel, zal het woord worden gevoerd door de Bonds voorzitter, het Tweede Kamerlid, de heer Blom, die zal spreken over de sa- larispositie van het overheidspersoneel. S.V. Texel. In 4A KNVB werd alleen gespeeld: RKAFC-Limmen: 1-0. Texel 2 verloor van Hollandia T: 2-3. Texel 3 verloor van ZAP 2: 1-10. Texel 2 stelde ons teleur. Behoudens de gebr. Vlaming, bleven de prestaties tot zwoegen beperkt, zonder enige be rekening in de opbouw. Geen verband en geen eenheid, slecht af dékken, waar door de vleugelspelers herhaaldelijk in gevaarlijke positie, geheel vrij komen te staan. Dat moet beter. Texel 3: Wanneer men opkomende spe lers traag en langzaam ziet reageren en 't maar dikwijls lijkt of ze maar blij zijn als de tegenpartij weer kan wegwerken, vragen we ons af of het wel verant woord is de kosten aan wedstrijden ver bonden, te maken. Mochten we voor de toekomst illusies gehad hebben over enige tijd weer over spelers voor T. 1 uit de jeugd te besohikken, dan komen we toch wel bedrogen uit. In de voorhoede deden Leen en Lody nog wel actief mee, maar de andere drie kan men gevoeg lijk uitschakelen. Voetballen kunnen ze wel, maar ze doen het niet en dat is het ergste. Wel beschikte ZAP over een veel ster ker elftal, maar uit de T-aanvallen die een enkele keer werden opgebouwd, bleek wel dat ze er wat van kunnen, maar.dat er ook tegenstanders mee spelen wordt telkens weer vergeten. De algemene indruk is: geen enthousi asme, geen clubliefde en veel te traag. De verdediging werkte wel hard, maar door weinig steun geen verband en slecht dekken, kon zij de aanval niet de baas worden. Kees deed veel goede dingen, al had hij wel een paar goaltjes kunnen voorkomen. Woensdagavond allemaal om 8 uur trainen. Wim Langeveld wordt in Den Helder verpleegd wegens een blinde darmoperatie Namens allen een voor spoedig herstel, Wim! Zaterdagmiddag: Texel B-Oosterend A. Zondag: Texel-Schagen; Vios 2-Texel 2; Watervogels 3-Texel 3. Adsp. Texel A HRC A, 12 uur. SVC-Nieuws Zondag speelde ons le in Schager- brug tegen Vesdo. De punten werden gedeeld (2-2). S. kiest voor de wind en dierct wordt het V-doel bestookt. Enige corners leveren niets op, maar de S.- voorhoede komt terug. Gerrit geeft van- I af de vleugel een mooie trekbal die Ale onhoudbaar insahiet. Met moeite werkt V. zich iets los maar de S-achterhoede is paraat en weet met lange passes de voorhoede aan het werk te houden. Nog voor de rust weet Ale de stand op 20 te brengen. Na de thee zet V. alles op de aanval en nu wordt het S-doel onder vuur ge nomen. Na een dik half uur maakt de V-midvoor 2-1. S. verhoogt het tempo iets en weet gevaarlijk door te dringen, maar het beslissende sohot ontbreekt. V. trekt in z'n geheel op om een gelijkspel te forceren, wat in de laatste minuut gelukt. De V-midvoor neemt de bal mee en doordat Jan mist scoort hij onhoud baar: 2-2. Kort hierop komt het einde van deze sportieve en door de heer v.d. Wal goed geleide wedstrijd. Zaterdag 3 uur Texelse Boys-SVC A. Zondag Schellinikhout-SVC 1; SVC 2- Tex. Boys 2. S.V.O.-nieuws. Wisten onze adsp. vorige wéék met 4-1 van SVC te winnen, deze week werd het veel erger: met niet minder dan 10-0 werd de Koog gekraakt. Goed zo, jon gens, ga zo door en denk er om Zater dag tegen Texel B ook eeh overwinning. Dit is de enige ploeg die jullie heeft ver slagen. We rekenen op jullie, hoor! Eindelijk kon ons 2e weer in het veld verschijnen, zij het dan voor een vriend schappelijke wedstrijd tegen SVC 2. S. verscheen met 9 man. Simon Keijzer ging bij S. het doel verdedigen. Onze jongens hebben zich goed geweerd, alles ging nog wel niet 100 pet. maar het viel beslist mee, ze legden een geweldige werklust aan de dag. Wist S. zich voor de rust te handhaven (2-1), na de rust was het Oosterend dat de toon aangaf, wat dan ook nog 3 doelpunten oplever de. Met 5-1 kwam het einde. Jongéns, dit is een goed begin. We zullen proberen om over 14 dagen weer iets voor jullie te krijgen. Zij, die mee willen doen met een to neelstuk (ook niet-leden zijn van harte welkom) gelieven dit 9poedig op te ge ven bij Westerdijk, A. Kalis of Nel v.d. Vis. Zondag gaat het le naar WSW. Texelse Boys-nieuws. Het is de Tex. Bovs gelukt Holl. T., in hun opmars naar het kampioenschap, 'n voet dwars te zetten: onze jongens won nen met 2-1. De Boys begonnen tegen de zeer ster ke wind. Hierdoor was Holl. T. het meest in de aanval. Doch door het en thousiasme van de Boys werden er ook enige gevaarlijke aanvallen op de wei felende H.-veste ondernomen. Jammer was het dat de wind zoveel invloed op het spel had, waardoor van mooi opge zette aanvallen geen sprake was. Door het opdringen van de B-achteihoede werd het spel enigszins verplaatst op de H-helft, waardoor de H-verdediging on der grotere druk kwam te staan. Na 22 minuten schoot Lbinnen A. Boogaard 'n voorzet van de r-buiten ineens onhoud baar in. Dit gaf de Boys moed en een serie aanvallen volgde, waardoor de H- verdediging soms met kunst- en vlieg werk haar doel voor een doorboring wist te vrijwaren. Toch waren de aan vallen van H. ook niet zonder gevaar en onze verdediging moest ook alle zeilen bijzetten. 15 Minuten voor de rust kwam de gelijkmaker, toen onze keeper, ge hinderd door een paar Boysspelers, een hard sohot niet klemvast kon krijgen. De terugspringende bal kwam voor de vrijstaande 1-binnen die rustig in het verlaten doel schoot: 1-1. Kort hierop scoorde H. weer, maar dit doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Tijdens de 2e helft heeft het aan span ning niet ontbroken. Over het algemeen en vooral het laatste kwartier was H. sterk in de aanval. De eerste 15 minuten Op een Zondagmorgen staat Bim vroeg op om voor het ontbijt wat broodjes te bak ken. Hè, wat zaen die dingen er lékker uit, bruin en knap pend, je zou er trék in krij gen. Nu gaat hij vlug Bam wakker maken, die luilak ligt nog in bed, en dan roept hij tegen alle dieren, dat ze mo gen komen ontbijten. Daar hebben ze natuurlijk wel oren naar, want ze hebben allemaal de lekkere geur van de verse broodjes al geroken. Dan gaat Bim naar de keu ken om ze te halen. Maar wat is dat, waar zijn z'n broodjes gebleven? De schaal ós helemaal leeg. Hij kijkt naar buiten en dan snapt hij hij het direct, want daar zit de struisvogel en je hoeft maar even naar die lange hals te kijken om te zien wat er is gebeurd. Daar zitten de broodjes hoor, is dat even jammer! De dieren zijn zo verschrikkelijk kwaad, dat ze allemaal naar buiten rennen en de struisvogel kan er wel zeker van zijn dat ze daar zó maar niet af komt. Copyright P I 8 00. 6 Co waren voor ons, toen gaf r-binnen J. Nooy met een handige schijnbeweging de bal aan de vrijstaande midvoor. N. v. Heerwaarden tikte de bal rustig in de uiterste hoek: 2-1. Hierna begon het of fensief van H., doch door het goed op stellen van de B-verdediging werden al deze aanvallen, voordat zij gevaarlijk konden worden, onderschept. Geleide lijk kwam de B-verdediging met haar rug tegen de muur. Ook nu wist H. een doelpunt te forceren, maar wederom werd dit wegens buitenspel afgekeurd. Bij de weinige B-aanvallen, die volgden moest de gehele H-verdediging in stel ling 'komen. Met een beetje meer geluk had dat zeker nog doelpunten opgele verd, want we zagen een kogel van 1.- buiten van Tongelen op de buitenkant van de paal afketsen en een schot van Boogaard over de lat scheren. In de laatste 10 minuten ging geheel H. tot de aanval over, waardoor onze achterhoede handen vol werk kreeg, doch zij wist moedig stand te houden. Een halve mi nuut voor het einde maakte de Boys- spil hands in het beruchte gebied. Pe nalty. De B-aanhang beleefde het span nendste moment van hun leven, want ie dereen zag de bal reeds het net beroe ren. Doch keeper Hoogenbosch was van plan niet te capituleren en sterk gecon centreerd op de bal wachtte hij 't schot af Met een razend snelle duik stompte hij de bal uit de hoek, wat hem 'n ware ovatie opleverde. Tijdens de schermut seling die hierop volgde, floot scheids rechter Boékel voor de laatste maal. Tex. Boys heeft uit tegen Zeemacht 2 een spannende strijd gestreden. In de laatste minuut kwam het beslissende doelpunt in het voordeel van Zeemacht {2-1). De adsp. keerden met een 4-1 over winning uit De Cooksdorp terug. Zaterdag a.s.: Tex. Boys A-SVC A. Zondag a.s.: Koedijk-Tex. Boys; SVC 2Texelse Boys 2. BEVORDERD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. A. Langeveld M. Czn., thans wonen de te Castricum, is bevorderd tot gezag voerder ter koopvaardij. De heer Lan geveld vaart voor de Oostzee Mij. Vin- ke Co. HOUTBESCHERMING Er iis mij al meerdere analen door le zers gevraagd om eens een artikel te willen schrijven aangaande het im pregneren 'of conserveren van hout. Ik wil hiermee aan vragenstellers gaarne voldoen. Schrijver van dit artikel is er kend hout impregneerder heeft veel ervaring op dit gebied- Het gaat hierom het houtbeschermingismiddel Basilit Wolmanzout. Dit is een zout, dat al meer dan 25 jaar door landbouwers, vee houders, tuinbouwers met veel succes en b'i zeer grote hoeveelheden voor dit doel wordt gebruikt en daarmede af doende bewezen heeft ook voor ons land van onschatbare waarde te zijn. Basilit is een houtbeschermingsmiddel, dat niet schadelijk is voor het gewas. Het is een geel poeder, bestaande uit een mengsel van verschillende actieve chemische DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 4 October 1953 Op werkdagen: Van Texel: 5,20, 7,45, 11,45, 14,50, 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,00; 16,20 19,35 Op Zon- en ale. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,45; 11,45; 16,00; 18,10 Van Den Helder: 10,30; 13,00; 17,10; 19,35. Het leven begint bij veertig - ook met Uw Rheumatiek! Rheumatische Pijnen liggen op de loer. Neem U In acht - neem Krnschen. Regelmatig! De zes minerale zouten van Krusohen stimuleren Uw bloedzui verende organen. Zolang die maar krach tig blijven werken, worden pijnverwek- kende onzuiverheden op natuurlijke wij ze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet VVADDENCONFERENTIE (Slot) Het punt van de agenda Welke maat regelen kunnen genomen worden om het baden in zee veiliger te maken?" werd vlot besproken en daarna verwe zen naar de bespreking, welke de vol gende ochtend gehouden zou worden door de vijf Wadden-burgemeesters. Rond het middernachtelijk uur kon gesloten worden met een zeer hartelijk woord van dank voor de buitengewoon vlotte wijze, waarop de vergadering medegewerkt had om de besproken pun ten snel en deskundig van verschillende zijden te belichten en daarna besluiten te nemen. De tweede dag begon dus met het houden van verschillende zgn. werkver gaderingen. Besloten werd begin Decem ber weer bij elkander te komen i(in Fra- neker) om dan, aan de hand van binnen gekomen offertes, tekeningen enz., dere beslissingen te nemen. I De tweede werkvergadering was die I der burgemeesters; de deide en vierde re9p. van hotel- en pensionhouders en van de middenstanders. Speciaal de be sprekingen van de Horecagroep en mid denstanders bleken vruchtbaar te zijn hetgeen natuurlijk niet zeggen wil, dai de burgemeesters niet tot het slaan var. spijkers met koppen kwamen. Maar daar twee burgemeesters eerder moesten opstappen dan de „rest", kon niet to! publicatie van het resultaat der bespre kingen worden overgegaan. Hierna begon het plesante gedeelte Eerst een uitstekende lunch, aangeboden door de Vlielandse Middenstand; daarna een thee, aangeboden door de VV\ „Vlieland"; vervolgens een rondrit (ei genlijk een „rechtuitrit", daar Vlieland maar één weg telt). Interessant was tocht over de geweldige uitgestrektheid van de Vliehors. Na deze tocht bood het gemeentebe stuur van Vlieland de congressisten eer gezellig uurtje aan. Het diner, aangebo zouten, die een sterke zwamdodende j door de VVV „Vlieland was per werking hebben. Door drenking of be handeling van het hout in deze in water opgeloste zouten, wordt het hout als voedingsbodem voor zwamkiemen (de oorzaak der rotting) en aantasting van de zgn. houtworm blijvend ongeschikt gemaakt. De levensduur van het hout wordt hierdoor in vele gevallen tot het drievoudige en meer verlengd. De een maal diep in het hout binnengedrongen zouten fixeren zich dusdanig op de houtnerf, dat een uitlogen door licht, lucht, water, practisch onmogelijk is. Gebasiliteerd hout is reukloos, het heeft een aangename frisse kleur, het kan ge schilderd worden, is goedkoop in ge bruik, het tast het daarin gemonteerde ijzer niet aan, wëert insecten en is in geen geval voor planten, mensen en die ren schadelijk. Voor de bestrijding van de zgn. molm, dit is de houtworm, veelvuldig voorko mende op zolders, dakspanten in schu ren, ongebruikte opslagplaatsen, scho len, kerken en ook bij opberging van strandtenten, is een behandeling met Basilit zeer aan te bevelen. Zij, die nader kennis willen nemen van dit product, ^worden verwezen naar de advertentie in dit nummer. Joh- KiuperHoutimpregneerder, Tweeboomlaan 159, Hoorn, tel. 4660. fect; de toespraken eveneens! Vlielands zangvereniging bracht hier op de operette „Het klokje van de Here miet". Op een wijze, die aller bewonde ring afdwong. Een speciaal applausje kreeg de charmante hoofdrolvertolkster die voor deze gelegenheid speciaal naai het eiland overgekomen was. Ook oudste toneelspeler van deze avond, 82-jarige dragonder, werd in het ge klap betrokken. Een dansje, nog een avondloopje toen naar bed, want de volgende ochten* zou de boot alweer om kwart over zevei vertrekken. Ondanks het feit, dat ver schillende deelnemers van dit congre weinig bed hadden gezien, kon het schij op tijd vertrekken om in de StortemeJl de Terschellinger boot te ontmoeten, dat punt konden wij tevens onze burgt meester begroeten: de vorige dag was h naar Terschelling overgestoken om zien hoe zijn collega, de heer Wieling eveneens oud-Indischman, de problem daar aanpakte, welke parallel liggen m die van Texel. Onze indruk van het geheel: Zé goed! De vergaderingen waren zet vruchtdragend; de stemming perfect, dat we met het volste vertrouwen d verdere ontwikkeling tegemoet moge zien. FEUILLETON door T. LODEWIJK 14.) Zo juffrouw van Vueren baste zijn zware stem dat u gekomen bent vind ik bijzonder aardig. Lk was al bang en ik zei al tegen Harm, m'n zoon hier (Harm knipoogde) als meneer van Vue ren die uitnodiging nu maar opvat als het bewijs dat ik graag met alle colle ga's in prettige verstandhouding leven wil. We zitten hier zo vlak bij elkaar. maar daarom ben ik erg blij, dat u er bent. Hij schudde haar hartelijk de hand. U loopt toch nog niet meteen weer weg? Harm, weet je wat jij moest doen? Jij moest jufrouw van Vueren de zaak eens laten zienals het u inte resseert, natuurlijk! O, maar dat wel verzekerde Marian. Nou kijk es anwe zien elkaar straks nog welen hij wendde zich tot de gemeentesecretaris, die ook even kwam feliciteren. Het lijkt wel een Amerikaan, die vader van jou, zei Marian tegen Harm. Hij doet wel graag wat Amerikaans de oude heer, glimlachte de zoon, maar wat zakendoen betreft hoeven de Ame rikanen hem niet veel te leren. Ik vind het tenminste nogal een onderneming, hier in Breeck zoiets op te zetten meende Marian. Ja, kijk es antwoordde Harm vertrouwelijk eigenlijk is de oorzaak een andere. Moeder moet in een andere omgeving, daar in Rotterdam kwijnde ze weg. Daarom is vader hierheen ge trokken. En nu maakt hij er ook wat van. En ik geloof, dat hij het redt ook! Hij ziet er naar uit peinsde Ma rian. Ze keek naar de moderne, smaak volle inrichting van het nieuwe restau rant, naar de kegelbaan waar de burge meester al een pracht van een poedel be werkstelligde, ze bewonderde de grote zaal met het fraaie toneel en alle snuf jes die Harm haar trots liet zien, de eenvoudige, maar keurig iifgeriahte ho telkamers met warm en koud water, en ze dacht aan de wasstellen thuisals vader maar niet zo stijfkoppig was.... en toen zei Harm: Nou wou ik je nog iets laten zien. Wat dan? Ga maar mee. Ze gingen een trap af en kwamen te recht op een corridor, waar het rumoer vanuit de zalen slechts vaag doordrong. Hij tikte tegen een deur. Van binnen klonk een zacht geluid. Enkele ogenblikken later stond Mari an in een kamer, rustig en met smaak gemeubileerd, heel licht en zonnig. En bij het raam zat een vrouw met reeds geheel grirs haar maar een nog wonder lijk jong gezicht, in een gemakkelijke stoel. Moeder zei Harm met onvaste stem ik zou erg graag willen dat u even kennis maakte met juffrouw Van Vueren, onze overbuurvrouw. Mevrouw Verdonök glimlachte en haar ogen kregen een ondeugende schitte ring. Ik kan niet opstaan zei ze ver ontschuldigend, toen Marian naar haar toekwam. Ze greep de hand van het meisje en trók haar zachtjes naar een stoeltje dat vlak bij haar leunstoel stond. Ga even zitten, juffrouw van Vue ren of mag ik Marian zeggen? Marian kleurde tot onder haar haar wortels en toen ze naar Harm keek, be merkte ze dat die er niet veel beter aan toe was. Plotseling begreep ze, dat deze vrouw wist. Dat moest Harm haar ver teld hebben. Een ogenblik was ze in tweestrijd, of ze boos op hem moest zijn of niet. Maar dan begreep ze hoe goed het was, dat hij zijn moeder in vertrouwen genomen had. Dat pleitte voor hem.... en dat pleitte voor zijn moeder. In haar kwam opeens een wondere blijdschapnu waren er twee mensen die zich om haar bekommerden, want de hartelijkheid, waarmee mevrouw Verdonck haar te genlachte, maakte haar duidelijk, dat ze hier welkom was. Ik was zó verschrikkelijk nieuws gierig bekende ze aan Marian, die nog niet helemaal op haar gemak was hoe je er uit zou zien. Harm had me wel verteld en ik verwachtte iets dat het midden hield tussen de Venus van Milo en Dorothy Lamour. Die jongens zijn altijd zo overdreven. Harm, jongen, wil je even een kopje thee inschenken voor Marian? U ook moeder? Ja, voor de gezelligheid. Marian dronk zwijgend haar thee en nam, voorzover dat mogelijk was zonder vrijpostig te zijn, de moeder van Harm op. Ze was klein, dat kon je wel zien, zelfs als ze zat. Ze had mooie handen, een teer gezicht, alsof ze veel geleden had. Maar haar ogen waren vrolijk en daaromheen zag Marian de kraaiepoot- jes, kenmerk van opgeruimde mensen. Je moest toöh wel moed hebben, dacht ze, om zo je leven lang aan de stoel ge kluisterd te zijn, en toch zo blij door het leven te gaan. Marian zei een paar heel alledaagse dingen, want ze wist met haar houding niet recht raad. En toen pakte mevrouw VerdonCk opeens de zaak resoluut aan. Net zo resoluut als Harm dat kon doen, erkende ze plots. Ze had eerst gedacht dat hij dat van zijn vader had.... nu zag ze dat hij op zijn moeder leek, al was de flinke gestalte die van de vader. Ja kind zei mevrouw Verdonck ik heb zo het een en ander van Harm gehoord en nu ik je zie, kan ik het alle maal zo best begrijpen. Het is niet mak kelijk voor jullie, maar als je het aan durft, moet je het ook tot een goed eind brengen en je niet door de omstandig heden laten terneerslaan. U vindt het dus. goed? Het klonk nogal onbeholpen vond Marian. Wat moet ik goedvinden? Het is 'n zaak tussen jullie tweeën. Als ik ge loofde, dat Harm zich in het verderf stortte '(haar ogen glansden humoris tisch) wanneer hij zich met jou bemoei de, zou ik hem moeten waarschuwen, maar verder staat hij op eigen benen. Trouwens, zo ging ze na een ogen- dan Uw spoorkaartje ge- "T<7 haaldbijdeV.V.V.„Texel" blik verder, ouders kunnen niet bete doen dan om de liefde in de hand werken dan verbieden. Maar ik ben bl dat Harm iemand vindt als jij, en mis schien zul jij eens blij zijn met Harm.. Ga me nou niet zitten aanprijzen moeder! lachte de jongen. O, m'n zoon, over je ondeugden f onhebbelijkheden praten we wel eea onder vier ogen, wat Marian? Maar begrijp wël hoe moeilijk het is. Jouw v> der zal het slecht kunnen verkroppee wanneer zijn enige dochter juist de zoon van zijn grootste concurrent op zoekt. Ja, laten we er geen doekjes on winden, zo is het toch, niet? En mij: man, ach, die kan zulke dingen so"1 ook zo wonderlijk kronkelig zien. Daar om, Marian, zou ik zeggen, houd iulli het voorlopig maar zoals totnogt# Komt tijd, komt raad. Ik houd niet van dat stiekeme barstte Marian uit. Daar ben ik blij om. Ik evenrmj Je merkt, Harm ook niet. Want die hees me alles verteld. En nu.nu is h' toch ook niet stiekum meer? We moeten het stil houden... mijn vader mag het met weten ze Marian gesmoord. Mevrouw Verdonck greep haar hand- (Wordt vervolgd)-

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4