9 roen /wa in het harL. Exploitatie van Kampeercentrum door Middenstand Algemene Texelse Middenstand vergaderde ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 67e JAARGANG. No. 6784 TEXELSEWCOURAN Uitgave N.V. v.h. Lanqeveld De Rooi] Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbu* 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. -Abonn. pr. i 1,80 p. kwart. 4- IS ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. De grote zaal van Hotel Texel biedt ruimte aan velen. Wèl, de op de jaar vergadering van de Alg. Texelse Mid denstand Vereniging aanwezige leden hadden de ruimte, zelfs veel te veel! Want ihet aantal leden, dat aan de op roep gevolg had gegeven, was maar klein: circa dertig Wij geloven dat de houding van de afwezigen niet verstan dig is. Er zijn immers legio problemen, die gezamenlijk overleg noodzakelijk maken. Een lauwe houding houdt de za ken slepende. Niettemin was de stemming ter ver gadering opgewekt. De voorzitter, de heer C. v.d. Kooi, vroeg zich in zijn openingswoord af of er een aparte rege ling gemaakt moest worden voor het „vrouwentemrecht". Want in tegenstel ling tot overige jaren was deze keer de zwakke" afdeling goed vertegenwoor digd, en, merkwaardig, de sfeer was er direct gezelliger door. Spreker liet dan enkele onderwerpen die op de jaarvergadering te Amsterdam van de Kon. Ned. Middenstandsbond ter tafel waren gekomen, de revue passe ren. Onze abonné's hebben daarover in vorige nummers het een en ander kun nen lezen. Een oplossing van het drin gende vraagstuk van de kapitaalbehoef te ligt de middenstander ook na aan het hart. Sommige branches hebben waar borgfondsen gesticht, maar zij dékken de werkelijke behoefte lang niet. En dan is er de Kinderbijslag voor zelfstan digen. De KNMB is er geen voorstan der van en vindt dat de middenstander geheel zelfstandig moet blijven en in geen enkel opzicht afhankelijk van steun van de regering. Zou er een keu zemogelijkheid zijn, dan zou de K.N.M. B. verre de voorkeur geven aan een re geling voor de ouderdomsvoorziening, maar dan toch uitsluitend op vrijwillige basis. De voorzitter besluit zijn over zicht met een opwekking aan de leden de dag van de vergadering van de K. N.M.B. vrij te houden. Men steekt er veel op. De notulen van de secretaris, de heer G. Bakker, ondervinden weer geen cri- tiek, terwijl de penningmeester, de heer C. Mets, een gunstiger geluid kan laten horen dan verleden jaar. Er is een batig saldo, voornamelijk veroorzaakt door de contributieverhoging. Als er nu plotse ling eens iets ondernomen moet worden zijn er tenminste enige financiële moge lijkheden en wordt niet iedere actie bij voorbaat onmogelijk door geldgebrek. De secretaris komt in zijn jaarverslag tot de conclusie, dat het aantal aan bal- leroweken e.d. niet-deelnemende groe pen middenstanders steeds groter wordt. Overigens was het resultaat de laatste keer met ongunstig. Een onder de leden gehouden enquête maakte duidelijk, dat voor een braderie in het seizoen slechts zeer geringe belangstelling bestond en dan ook beslist niet kon doorgaan. Voornaamste oorzaak is natuurlijk het gebrek aan tijd, waarmee vrijwel iedere winkelier in het seizoen te kampen heeft. Bij de bestuursverkiezing worden de aftredende bestuurders, de heren C. Mets en P. S. Kuyper, met vrijwel al gemene stemmen herkozen. De zwarte lijst Het was voorzitter Ier ore gekomen, dat sommige winkeliers erg vlot ge weest waren met het bekend maken van op de zwarte lijst geplaatste namen van klanten. Dat is natuurlijk niet de bedoe ling; de zwarte lijst is bedoeld als een waarschuwing voor winkeliers, terwijl het publiek er weinig mee te maken heeft. De heer de Wit bleek een andere mening toegedaan. Hij zou een groot biljet met de namen van de „zwarten" in de winkels opgehangen willen rien. Er is immers door de winkeliers al heel wat gedaan voordat een naam de zwarte lijst bereikt Voorzitter veronderstelt, dat het niet mag; er is hier en daar wel eens een proces over geweest. Familie-avond. Besloten is die deze winter te laten doorgaan. In het begin van dit jaar was de overstromingsramp oorzaak van het afstellen van de familieavond. Het be stuur zou graag suggesties uit de ver gadering horen. De heer de Wit zou iets voelen voor een tocht naar de Arden nen, maar dat zou een te kostbare boel worden. Na de vergadering wordt een clubje van vijf man bereid gevonden, de familieavond te organiseren. Temito II? Het grote succes van de Temito, ver leden jaar, vraagt om een herhaling. Er zal op dezelfde basis een tentoonstelling worden opgezet. De deelnemers zullen zelf de lasten dragen, zonder dat de verenigingskas risico's loopt. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Zwan zich af of niet wat meer aan ledenwer ving voor de vereniging zou kunnen worden gedaan. Het bestuur vindt dit ook belangrijk en vindt tevens dat de leden zelf in dat opziöht actief kunnen zijn. Het uitnodigen van niet-leden op de familieavond verdient overweging. Verder zou de heer Zwan iets van het kampeercentrum willen weten. Voorzit ter antwoordt dat we nog niet zo heel veel verder zijn dan drie jaar geleden. Het is de bedoeling, dat het kampeercen trum bij Den Hoorn zal komen. Moge lijk krijgt de Texelse Middenstand de kans de exploitatie in handen te krij gen. Natuurlijk aoht de vergadering dat van zeer groot belang. Concrete gege vens betreffende de kosten zijn nog niet te geven. Wie zorgt voor het geld, en wie zal de leiding hebben, ziedaar de twee belangrijkste vragen. Het bestuur zal, zodra iets definitiefs bekend is, zich wel laten horen. De heer Sok ziet iets in het organise ren van een „liahtweek". Dat moet na der bekeken worden, waarschijnlijk is de uitvoering wel mogelijk. Verder had dezelfde vraagsteller iets vernomen over een anti-Duitse tendenz in het vreemdelingenverkeer. Ook voor zitter is dat bekend, maar hij zegt dat men zakelijk moet redeneren en dat Duitsland nu eenmaal ons achterland is. De geslagen wonden zullen moeten he len. Er gaan jaarlijks zo'n 400,000 Ne derlanders naar Duitsland, met welke motieven zouden dan de Duitsers ge weerd moeten worden? De heer C. P. Moojen steekt tenslotte nog een propagandaspeechje af ten be hoeve van de middenstandsspaarbank. Waar zouden de middenstanders beter met hun spaargeld terecht kunnen? Voorzitter doet er nog een goed woordje bij. Het heeft al middernacht geslagen als de vergadering uiteen gaat. OPRUIMING VAN KROTTEN Op de begroting wordt f 15000 uitge trokken voor het aankopen van krotten. Het ligt in het voornemen met 't samen stellen van plannen en voorstellen als mede met het daadwerkelijk opruimen van krotten in 1954 een begin te maken. Wij stellen ons voor, aldus B en W, in de komende jaren op de ingeslagen weg voort te gaan. Geraamd wordt als begin een bedrag van f 15000. Daar in de na bije toekomst wederom bedragen zullen worden uitgegeven, wordt het bedrag van f 15000 op korte termijn afgeschre ven. De afschrijving bedraagt 1/3 van f 15000 is f5000. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Agenda van komende uitvoeringen, bijeenkomsten, voorstellingen enz.: Zaterdag 7 Nov.: Casino, NW kinder middag en vrouwenavond, gezelschap Frans Nienihiuys; Den Burg De Oranje boom, Klein Toneel Oudesahild met „Van ander Ras"; Oosterend: Wapen van Amsterdam, vogelfilm door de heer J. v. DöiV- De Waal: o.l.s. tentoonstelling schooljeugd van 14,30-22 uur; De Cocks- dorp: De Hoop, SVC, lezing door dokter W. Renout; Den Buig: snertrit motor club Texel. Zondag 8 Nov.: o.l.s. tentoonstelling schooljeugd van 14 30-22 uur. Maandag 9 Nov.: De Cocksdorp: „De Hoop", Vogelfilm door de heer J. v. Dijk Dinsdag 10 Nov.: De Koog: „De Toe komst", vogelfilm door de heer J. van Dijk. Woensdag 11 Nov.: „Loodsmanswel varen" vogelfilm door de heer J. v. Diik. Donderdag 12 Nov.: Den Burg: De Zwaan, R. K. Ontwikkelingsclub, onder werp „De Jordaan"; Oudeschild: „Eigen Gebouw", vogelfilm door de heer J. van Dijk. Zaterdag 14 Nov.: Den Burg gymlokaal opening tentoonstelling „Kotex", kana rievereniging en aquariumvereniging. De tentoonstellng is open t.m. Maandag 16 Nov. Zaterdag 14 Nov.: Den Burg: Oranje boom, toneelvoorstelling UDI. Zondag 15 Nov.: Den Burg: Casino, to neelvoorstelling St. Jan. Donderdag 19 Nov Den Burg, Oran jeboom, Ver. v. Plattelandsvrouwen, voordrachtskunstenares rmv. Blekemo- len uit Purmerend. Den Burg: Land bouwschool praatavond oud-leerlingen lagere landbouwschool. Zaterdag 21 Nov.: Den Burg, R.K Middenstandsver. 20-jarig bestaan o.m. voordrachtskunstenaar Cor v. Beek. De Koog: De Toekomst, feestavond S.V. De Koog. De Cocksdorp, De Hoop, toneel vereniging ODIT, uitvoering. Midden- Eierland: o.l.s. school uitvoering. De verenigingsbesturen worden ver zocht opgaven van voorgenomen uitvoe ringen, vergaderingen, tentoonstellingen enz. ook op langere termijn in te zenden aan' de secretaris van de Cultu rele Raad der gemeente p.a. raadhuis te Den Burg. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 30 October t.m. 5 November 1953 Geboren: Gene. Ondertrouwd: Pieter Anthonie van der Vis en Maria Petronella Louisa Bre mer. Getrouwd: Pieter Maarten Koorn en Joanna Maria van Beurden. Hendrik Poortier en Jannetje Coevert. Overleden: Miehiel Witte, 65 jaar, eohtgen. v. Antonia Majoor. Gevonden voorwerpen 1 passer, 1 benzinedop van DKW. VERTROKKEN PERSONEN Johanna E. de Koning v. Weverstr 101 n. Wageningen, Nassauweg 14. Annie P. A. Rol, v. Groeneplaats 11 n. Warmen- hiuizen, Dorpsstr. 157. Sijbrand Dros v. Weststr. 21, Oosterend n. 's-Gravenhage, P. Krugerlaan 205. Andreas N. C. Riik, v. Emmalaan 5 n. Opsterland, Gorredijk Markt 6. Maria A. v. d. Berg, v C 87 n. Sneek, Jachthavenstr. 24. Paul Kooistra v. Groeneplaats 11 n. Amsterdam, Prin segracht 64. Johannes E. Duif er v. Ou deschild 128 n. Westerbork, Hoofdstraat A 87 (met gezin). Hendrik Poortier van Weststr. 4 Den Burg n. Utingeradeel, Terhorne (en echtg.). INGEKOMEN PERSONEN Gijsbertha C. den Blanken v. Nieu- wer-Amstel, Amsteldijk Zuid 120 naar Den Hoorn 8. INENTING TEGEN DIPHTHERIE, Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest tegen diphtherie en tetanus in de na volgende plaatsen: Den Burg op Donderdag 12 Nov. 1953 te 14 uur in het Consultatiebureau van ,,Het Witte Kruis", De Koog op Dinsdag 10 Nov. 1953 te 16 uur in de o.l. school; Oudeschild op Woensdag 11 Nov. 1953 te 9 uur in de o.l. school; De Waal op Woensdag 11 Nov. 1953 te 14 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 13,30 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 14,30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Donderdag 12 Nov. 1953 te 15,30 uur in de o.l. school; Den Hoorn op Donderdag 12 Nov. 1953 te 16 uur in de o.l. school; Oosterend op Vrijdag 13 Nov. 1953 te 9,30 uur in de dokterswoning. De tweede inenting zal plaats vinden in de tweede week van December en de derde, waarop alleen- kinderen zullen worden ingeënt, die geen kinkhoest heb ben gehad, in de eerste week van Janu ari. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, die nen de ter gemeente-secretarie bij de geboorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Onder de aan dacht wordt gebracht, dat alleen kinde ren in de leeftijd van 4 maanden tot en met 5 jaar, welke vóór 1 November jl. ten gemeentehuize of op de kleuterscho len zijn opgegeven, zullen worden inge ënt. Kinderen, die kinkhoest hebben gehad zullen alleen een inspuiting tegen diph therie en tetanus ontvangen. De overi gen krijgen een injectie tegen diphthe rie, tetanus en kinkhoest toegediend. In geen geval zullen kinderen tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest en te gen diphtherie en tetanus mogen wor den ingeënt, indien zij in de maand No vember zijn of zullen worden ingeënt tegen pokken. Kinderen, die voor de inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest zijn opgegeven zullen eerst in het begin van het jaar 1954 tegen pokken kunnen wor den ingeënt. Texel, 7 November 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd C DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER. Secretaris. Handbal SV Texel De wedstrijd tegen ZDH gaat door. Aanvang half 5, na de wedstrijd Texel Sdhagen. Terreindienst: F. Dros en D. Dros. Texelse Boys-nieuws. Een zware wedstrijd 'staat het le te wachten, nl. Koedijk 1. Vertrek om 11,15 uur van de Groeneplaats. Boys 2 speelt om 2 uur aan De Cocksdorp tegen SVC 2. Vertrek uiterlijk 1,30 uur per taxi van de Groeneplaats. De adsp. spelen Zaterdagmiddag om 3 uur thuis tegen SVC A. SVC-Nieuws Hedenmiddag 3 uur Adsp. A uit tegen Tex. Boys ADenk er om jongens, dat de aanvangstijd niet 4 uur meer is. Vertrek Cocksdorp bij goed weer per fiets om kwart voor twee. Het 2e ontvangt Zondag Tex. Boys 2 om 2 uur. Terreindienst: C. Nota en D. Buijs. Het eerste gaat naar Schellink- hout, een zware opgaaf daar Soh. tot een van de sterkste van de afdeling behoort. UITSLAG AANBESTEDING Door architect P. de Graaf werd Woensdag namens de Woningbouwver eniging Texel" ten Raadhuize open baar aanbesteed het bouwen van 31 wo ningwetwoningen in Plan-Zuid, te Den Burg. De laagste inschrijfster was de fa. Jac. Drijver Czn., voor f 315,400 (massa). De begroting was f 308,000. Hier volgt de volledige uitslag: Fa. Bakker Koorn: Blok A f47,238; E. f23,834. C. Keijzer A f45,592; B f41,855. B. Gieze H f 52,957; gebr. Timmer E f24,764; D. Trap E f24,706; G f24,706, W. D. Bakker A f45,840, B f41,476; Duin (massa) f338,000, Bot f335,000, Drijver, 12 woningen i(3 blokken van 4) f 122,500; 19 woningen f 194,900, massa f315,400; Fa. Wed. I. Voigt massa f343,265. Voor de 12 woningen was de begro- fin? f 120,000, voor de 19 woningen f 190,000 en voor de massa f 308,000.-. A, B en C is ieder een blok van 4; D de combinatie van A, B en C; E en F ieder 1 blok van 2; G en H ieder blok van 3; J 1 blok van 4 en K 1 blok van 5. L de combinatie van E t.m. K; M is alle 31 woningen. VERKEERSPROBLEEM „Kunnen", zo vroeg ons een eilandge- noot, „bepaalde straten van Den Burg met tot de zg. stopstraten worden ver klaard door het plaatsen van de beken de driehoekige borden met rode band en het woord „Stop"?; Hiervoor zouden bv. de Julianastraat, de Warmoesstraat (bij de Weverstraat), de op het Hoekje (Ste nenplaats) uitkomende Kogerstraat, de Emmalaan (bij de Autocentrale) en de Wilhelminalaan (aan weerszijden) in aanmerking kunnen komen. In ieder ge val moet er toch iets gebeuren, want het snelverkeer wordt al omvangrijker!" Wij hebben deze vraag voorgelegd aan de heer J. Veldstra, die als Hoofd Veilig Verkeer, afdeling Texel, op dit terrein goed bekend is. De heer Veldstra zou dergelijke borden graag geplaatst zien, doch die mogen van hogerhand alleen geplaatst worden op punten waar de ge vaar opleverende weg is aangemerkt als Hoofdverkeersweg, de zgn. voorrangs- weg dus. De 30 Polders hadden deze zo mer op de „Californiëweg" en bij de Bomendijk borden geplaatst met het be kende let op uitroepteken, maar deze moesten van overheidswege worden verwijderd! Toch zal er iets moeten ge beuren, aldus de heer Veldstra. Op de daarvoor in aanmerking komende pun ten zouden borden kunnen worden ge plaatst met de roodomlijnde driehoek en een kruis in het veld: „Let op, u nadert een gevaarlijke kruising!" F 30,000 VOOR AANKOOP BRAND- BLUSMIDDELEN In het kader van de verdere opbouw van de brandweer worden op begroting 1954 de volgende investeringen ge raamd: a. aanbrengen van op de centrale wa terleiding aangesloten brandkranen, t.w. Den Burg 27, De Cocksdorp 11, Midden- Eierland 5, Zuid-Eierland 7, Den Hoorn 11, De Koog 10, Oost 2, Oosterend 11, Oudeschild 8 en De Waal 8. Totaal 100 brandkranen 5 f 150 is f 15,000. Blijkens de voorlopig uitgewerkte plannen, die nen de aantallen te plaatsen brandkra nen te worden uitgebreid en wel voor Den Burg met 48, De Koog met 17, Oost met 3, Oosterend met 6, Oudeschild met 17 en andere woonkernen bmten de dor pen met 51. Totaal 142 brandkranen is f 21,300. In een ander voorstel zal r»o de ze aangelegenheid worden teruggeko men; b. aankoop van tw.ee kleine motor spuiten met een capaciteit van 800 tot 1000 L. per minuut voor de dorpen De Koog en Oudeschild. De kosten zullen f 9000 bedragen. Laatstgenoemd bedrag kan worden verminderd met de ver wachte opbiengst van 2 in te ruilen ou de spuiten ad f 1000.-; c. aankoop van 4 agregaten ten behoe ve van de brandweer. Dienst Bescher ming Bevolking en eventuele bedreigin gen van de dijken bij hoge waterstand. Kosten 4 x f 1500 is f 6000. DE EERSTE BEWOONSTER Hedenmiddag verwacht het Rusthuis de eerste bewoonster: de officiële ope ning vindt eind December plaats. NA 31 JAAR WEER OP TEXEL De heer D. Plaatsman Azn., was een jongeman van 18 jaar, toen hij ons ei land verliet cm naar Amerika te emi greren Dat gebeurde in 1910. Hij maak te het daar best en is met hart en ziel Amerikaan geworden, wat echter niet zegt, dat hij Texel óók uit het hart had verloren: in 1912, '22 en Dinsdagmiddag jl. keerde hij weer voor vacantie op ons eiland terug. Vandaar de vlaggentooi in de Binnenburg. Zijn voorlaatste bezoek aan zijn geboortegrond is dus 31 jaar geleden geweest. Wij kunnen ons dus best voorstellen, dat onze vroegere-ei- landgenoot hier wel het een en ander veranderd vond! EEN VLOEIWEIDE TE DE KOOG De hiervoor geraamde kosten zijn: Aankoop 2 ha. grond f 5000, draine ren f 10,000; vuilwaterpomp en pomp- gebouwtje f 5000; vuilwatergoten en schuiven f 3000 Totaal f 23000 AANKOOP VAN VEEGWAGENTJES Voor de aankoop van vier veegwagen- tjes voor Den Burg, De Koog, Den Hoorn en Oosterend wordt een bedrag geraamd van f 1400 (f 350 per stuk). DE AVOND VAN SVC Doordat de heer Klaas Schenk plotse ling is verhinderd op te treden voor SVC zal de avond nu worden verzorgd door de heer W. Renout van Oosterend, die vertellen zal van zijn reis door de Scandinavische landen, met na de pau ze de door hem aldaar opgenomen films. DIPLOMA IJSBEREIDING Mej. D. Huizinga, „De Smulpot", Bin nenburg, Den Burg, deed Maandag te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor het vakdiploma ijsbereidmg. Zij behaalde bij het mondelinge gedeelte 't hoogst aantal punten. INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat gelegenheid wordt ge geven tot kosteloze inenting en herin- enting tegen pokken in de navolgende plaatsen: De Koog op Dinsdag 10 November 1953 te 16 uur in de oJ. school; Oudeschild oo Woensdag 11 November 1953 te 9 uur in de o.l. school; De Waal op Woensdag 11 November 1953 te 14 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 13,30 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 12 No vember 1953 te 14,30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Donderdag 12 Nov. 1953 te 15,30 uur in de o.l. school; Den Hoorn op Donderdag 12 Nov. vemfoer 1953 te 16 uur in de o.l. school; Oosterend or> Vrijdag 13 Nov. 1953 te 9,30 uur in de dokterswoning. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen die nen de ter gemeente-secretarie bij de ge boorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Mocht een derge lijke kaart niet in uw bezit zijn, dan kan worden volstaan met medeneming van het trouwboekje. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook ge legenheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan óén jaar, voor zover zij nog geen twee jaar oud zijn, die tot op heden niet werden ingeënt, te laten in enten. Voor deze inenting worden de kinde ren vanaf de leeftijd van 2 maanden uitgenodigd. De Geneeskundig Inspec teur van de Volksgezondheid ziet als de meest gewenste tijd om kinderen tegen pokken in te enten de leeftijd van 24 maanden. In geen geval zullen kinderen tegen pokken mogen worden ingeënt, indien zij in de 2e week van November zullen worden ingeënt tegen diphterie, tetanus en kinkhoest. Kinderen, die voor de inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest zijn opgegeven, zullen eerst in het begin van het jaar 1954 tegen pokken kunnen wor den ingeënt De gebruikel"ke controle zal worden gehouden in de 2e week van December op nader aan te kondigen data en plaat sen. Texel, 7 November 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER. Secretaris PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 November 1953 N.H. GEMEENTE Oudeschild 9,30 uur Ds v. Reijendam. Najaarszendingsoollecte Den Burg 11 uur Ds v. Reijendam, Na j aarszendingscollecte Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Zend ingsd ïenst. Kerkkoor. Najaars zendingsoollecte. 3,30 uur Instuif v. jongens 16 jaar en ouder De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds v. Rhijn Bediening H. Avondmaal 7,30 uur jeugddienst. Ds v. Rhijn: Onderwerp: Vergeven en vergeten. De Koog 10 uur Ds Janse Na j aarszendingscollecte De Waal 19,30 uur Ds Janse Najaarszendingscollecte GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp Dankuur voor het gewas n.m. 3 uur Ds Goedendorp Oosterend 10 uur en 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh art 11 K O Oosterend 3 en 7,30 uur Ds L. E. Oos- terhoff van Ten Post DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Br. L. Bijlsma De Koog (N.H. kerk) 19,30 uur Br. L. Bijlsma Zondagsschool De Waal: 10 uur groten; 11 uur kleintjes

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 1