Sc Jsmx^iïïm lilckmani Manchester Broek Manchester Mouwvest fa. I. P. VERBERNE MANTJE DRIE EXTRAATJES „Klein Toneel" bracht „Van Ander Ras" 25 Jaar landbouwonderwijs Drukkerij Texelse Courant Voor een primo a f 19,90 et 121,50 NET MEISJE D< naaiwerk dikke speculaas 90 ct per 500 gr. Banketbakkerij Carel Schulte Donderdag kwaliteiten en in alle prijzen een pracht sortering. A. M. Z. een prima lederen jas! Kl. Mantje, Hogerstraat VIJGEN SUIKERBEESTJES A Ve Ui ve; He SC l rf£ËËBlI E i Pri WEI Het is al een paar jaar geleden dat het bestuur van de toneelvereniging „Klein Toneel" uit Oudeschild het oog liet vallen op het stuk van de auteurs A. D'Usseau en J. Gow: ,Van Ander Ras' in een vertaling van Froukje de Waard en bewerkt door A. v.d. Linden. De titel laat het onderwerp al raden, n.l. het kleurlingenprobleem in de Ver enigde Staten. Klein Toneel heeft blijk baar lange tijd geaarzeld vóór het stuk definitief een plaats op het programma kreeg. Dat is niet verwonderlijk. Het omvangrijke probleem kent vele voet angels en klemmen en is voor buiten staanders uiteraard veel moeilijker toe gankelijk dan voor de Amerikanen zelf. Maar Klein Toneel heeft moedig door gebeten, en jongstleden Zaterdag hebben W" in ,»De Oranjeboom" daarvan de re sultaten mogen zien. Het stuk, spelend kort na de tweede wereldoorlog, voert ons naar een plaats in een der Zuidelijke staten van de V.S. De dne bedrijven spelen zidh af in het huis van de oude Senator Langdon (J. S. Dros), een conservatieve negerha ter, die voor niets blijkt terug te dein zen als het gaat om het teniet doen van negeninvloeden. In zijn dienst is een ou de negerin, Bella (Mevr. A. Dros-Kuiper) wier zoon Brett (H. Vermeulen) juist als luitenant terugkeert van het Euro pese slagveld. De Senator heeft twee dochters, van wie Alice (Mevr. Koning- Bruin) aanvankelijk allerlei pogingen doet om de intelligente Brett via univer sitaire studie hogerop te laten komen en Newy (Mej. E. Dros), die verliefd is op Brett. Het gezin heeft een gast uit het Noorden te logeren, de schrijver Ho ward Thomas (J. D. Koning), die naar het Zuiden is gekomen om nader in con tact te komen met het rassenprobleem. Hij en Alice besluiten in het huwelijk te treden. Hoewel Brett, door toedoen van Alice, de kans krijgt naar een universiteit in Chicago te gaan, prefereert hij het baan tje van hoofd van de negersahool, omdat hij dan midden in „zijn" volk komt te staan om het te sterken in de strijd voor gelijke rechten van negers en blanken. Howard heeft van zijn aanstaande schoonvader, de Senator, een kostbaar horloge, een familiestuk, gekregen maar is dat op een gegeven moment kwijt. Hij vertelt het en de senator verdenkt on middellijk Brett ervan het klokje gesto len te hebben. Ondertussen is Brett 's nachts met Newy te zwemmen geweest, in de ogen van de conservatieven een misdaad van de eerste orde. Niet Newy, maar Alice krijgt een anonieme brief waarin zij er van wordt beschuldigd 's nachts met Brett uit te zijn geweest. Newy bekent haar zuster dat zij het is geweest. Brett doet meer verboden dingen. Hij is een bibliotheekgebouw door de in gang van de blanken binnengegaan, van welke gebeurtenis Roy Maxwell (T. Bergstra) een jonge politicus, een ge kleurd verslag uitbrengt aan de senator. Ook wil Brett naar een congres, waar blanken en negers elkaar zullen ont moeten, maar Alice verbiedt hem dat. Brett wil toch gaan, en Newy heeft in het geheim een spoorkaartje voor hem gekocht. Dit kaartje wordt gevonden als men zijn kamer ondersteboven haalt op zoek naar het horloge. Het neger- dienstmeisje Honey (Janna de Waal) vinidt het horloge in de wasmand tussen goed van Howard. Zij vertelt het aan de senator, die haar met een 1 O-dollarbiljet „stopt" en haar verbiedt over de vondst ook maar iets te zepgen. Alice, die vreest dat Brett voor niets meer terugdeinst, belt de sheriff en laat Brett arresteren. Het geval dreigt een rel te worden in de stad. Een officiële aanklacht wordt tegen Brett niet uitgebracht. Roy pleit bij de senator om Brett vrij te laten en op een trein naar het Noorden te zetten. Ondanks daens weigering gebeurt dat, maar Brett weet uit de trein te komen en doet, in het huis van de senator te ruggekomen, een poging Alice te ver moorden. Zover komt het niet. Zijn Moe der, Bella, verbergt hem op haar kamer. Het dienstmeisje Honey kan het niet langer verwerken en vertelt Howard de ware toedracht met het horloge. Deze slingert dan de senator zijn verachting in het gezicht. De geroepen Brett roept uit voortaan alle blanken te zullen ha ten, maar Newy klampt zich aan "hem vast en bekent hem haar liefde, vraagt hem zelfs met haar te willen trouwen. Alice ziet haar verkeerde opvattingen in en vraagt Brett vergeving En dan rei ken Alice en Brett elkaar de hand. Het Spel De heer J. S. Dros heeft het als de grijze Senator niet het moeilijkste ge had. De minachting voor het negerras kwam goed tot uiting. Men ging een he kel aan de man krijgen, en dat mag als bewijs van overtuigend spel gezien wor den. Waarom zijn stoel steeds recht naar de zaal geplaatst stond zodat hij met de rug naar de andere spelers kwam te zit ten, was ons niet duidelijk. Een rol van heel ander kaliber was toebedeeld aan de heer J. D. Koning, die van de auteur Howard Thomas een aanvaardbare fi guur moest maken Deze Howard kreeg in het tweede bedrijf de kans van zijn leven. Zijn pleidooi voor de negers, ge houden tot Alice, had hartstochtelijk moeten zijn. Maar heel veel meer dan een gemoedelijk babbeltje werd het niet. Hij ging mank waaraan het spel als ge heel gezien enigszins mank ging: de dra matische spanning ontbrak. De rollen werden haast stuk voor stuk goed ge- SDroken, inderdaad, maar met spreken alleen zijn we er niet. Howard stond, naar onze zin, te vaak rustig zijn pijpje te roken. Liever hadden we gezien dat hij, in het vuur van zijn betoog, eens struikelde over z'n woorden. Mevr. Ko ning-Bruin braoht het er als Alice wel beter af. Een beetje zonderling was het dat zij in het tweede bedrijf, dat een dag voor haar huwelijk speelde, zo lang in haar bruidsjapon die ze alleen maar even wilde tonen, moest blijven rond lopen. Ook was haar overgang van pro- Brett naar anti-Brett niet zo gemakke lijk te volgen. Haar zuster Newy (Em- mv Dros) beet zich er goed doorheen. En dan was er Roy, gespeeld door de heer T. Bergstra. Dat aanmatigende mannetje werd werkelijk leuk uitgebeeld, net niet tè overdreven. In Brett hebben wij met steeds kunnen geloven. Was hij werke lijk de voor iZijn vernederde en vertrapte rasgenoten opkomende neger? In de scènes met zijn moeder Bella was hij dat wel. Op andere ogenblikken was zijn houding wat krampachtig en moest zijn stem het goed maken. De spelopvatting van Mevr. Dros als Bella vonden wij de juiste. Men kon haar accepteren als de negerin, die de bestaande verhouding tussen blanken en negers aanvaardde en het verschrikkelijk vond dat haar zoon Brett opstandig was. Het enigszins ge broken Nederlands, dat zij te spreken had, hield zij bijna zonder hapering vol. Anders was dat met het meisje Honey, in welke rol Janna de Waal debuteerde. Het zou verstandig zijn haar bij een vol gende opvoering gewoon Nederlands te laten spreken Wij vermoeden dat Janna heel sterk met Bühnefieber te kampen had. Dat zal een volgende keer wel be ter gaan. De heer Dros sprak in zijn slotwoord de hoop uit dat het stuk het publjek iets zou hebben bijgebracht, want onder an dere dat is er de bedoeling van. Nu, een mislukking is dat zeker niet geworden. Maar toch vinden wij dat de greep naar dit stuk een beetje te hoog is geweest. Wij weten wel dat amateurtoneel met met dat van beroepsmensen vergeleken moet worden, maar aan de andere kant is het toch ook zo dat men moet weten hoe ver men gaan kan. Wij zien met spanning uit naar volgende uitvoeringen van dit actieve gezelschap. Want kenne lijk streeft het naar het brengen van het betere, en dat is altijd mooier dan tevreden te zijn met het eerste het beste niemandalletje. KLEINDIERENFEEST 1953 De a.s. tentoonstelling van konijnen, vissen en vogels belooft de vorige shows, die toch al indrukwekkend waren, nog in belangrijkheid te zullen overtreffen, dank zij het feit, dat het aantal rassen door uitbreiding van het aantal leden is vermeerderd. Voor deze show, die met recht de naam „Kleindierenfeest 1953" verdient, zijn 177 konijnen ingeschreven verdeeld over niet minder dan 14 rassen! Zo is de kortharige Rex alleen al in acht verschillende kleuren te bewonderen en de Franse Hangoor in vijf kleuren. Deze tentoonstelling van „Kotex" wordt ge houden in samenwerking met onze Aqu ariumvereniging, die met een grote ver scheidenheid van vissen deelneemt in diverse aquaria Bovendien hebben wij op Texel 'n kanarievereniging en die zal haar mooist zingende kanaries naar de Show zenden! Het gezamenlijk bestuur hoopt met dit alles de belangstelling van heel Texel te vestigen op de aange name zijde van de takken van sport. De show wordt van Zaterdagavond a.s. tot Maandag in het gymlokaal te Den Bun* gehouden. Moge zij door een tal rijk publiek worden bezocht. Wij verze keren u, dat het de moeite waard zal zijn. Zaterdagmiddag om vijf uur zal de jury de uitslag bekend maken, waarna wij de mooiste dieren op de foto zullen zetten. Om zeven uur zal Burgemeester De Koning het Kleindierenfeest openen. ERNSTIG ONGELUK OP DE HAVEN Maandagmiddag is op de haven een ernstig ongeluk gebeurd bij het bieten laden Toen de heer Spoelstra een wa gen bieten bij het schip wilde rijden, liep deze even te ver door en zakte de kade af. De 14-jange zoon Edo die achter de wagen stond raakte bekneld tussen wa gen en schip Vergeefs probeerde men met een tractor de wagen weer op de kade te trekken Dit lukte ook niet na dat een deel der bieten was gelost. Met een groot aantal mensen slaagde men er tenslotte in het schip iets van de wal te duwen, waarna het slachtoffer, dat zich kranig hield, kon worden bevrijd. Dok ter Elias, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp, waarna de jongen in het pakhuis van Keyser en Co werd binnengedragen. Een van zijn benen bleek ernstig te zijn gebroken. Het slachtoffer is daarop om kwart voor drie naar een ziekenhuis te Den Helder vervoerd. TEXELSE MARKT Den Burg, aangevoerd 9 November: 8 koeien f 700f 900.-. 14 graskalveren f 200.—f 300.-. 3§ biggen f40—f55.-. 18 n. kalveren f45f65.-. ONTWIKKELINGSCLUB DEN HOORN Zaterdagavond houdt de heer A. Sprey een lezing over zijn bezoek aan de Oos telijke satelliet staten, als afgevaardigde van de Wereldfederatie van Ohr. Stu denten. SINTE MAARTEN TE OUDESCHILD Omdat de vorig jaar door de Oude schilder Feestcommissie genomen proef niet zo bijster insloeg, heeft men beslo ten voortaan het feest van de Sinte Maarten weer op de oude, geliefde wijze te doen verlopen, zodat de jeugd er van daag weer individueel op uittrekt. VOOR HET SINTERKLAASFEEST Wij schreven reeds over de blijde in- comste van Sinterklaas op Zaterdag 28 November. Aan het hierna te houden kinderfeest zal worden deelgenomen door de jeugd van Den Burg, De Koog en De Waal, in totaal 900 jongens en meisjes, zodat er twee voorstellingen moeten worden gegeven! De Kogenaars gaan de 28ste per Jan Plezier naar Skil. Door vervoersmoeihjkheden is de orgel- collecte te Den Burg uitgesteld tot 21 November. Zaterdagmiddag a.s hoopt de Feestcommissie met het orgel naar De Koog te komen. Geeft met malde hand Het is voor onze jeugd! Het Bestuur van onze Landbouwschool hield Zaterdag een feestelijke vergade ring ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der school. De voorzitter, de heer J. Beumkes, heette Wethouder de Waard, die het Gemeentebestuur vertegenwoordigde bestuursleden, leerkrachten en de heer E. v.d. Ban, oud hoofd van de Land bouwschool met hun dames, welkom. Hij bracht hulde aan de heren Leber en Noordijk die hun zilveren jubileum als bestuurslid vierden en gaf hierna het woord aan de heer Leber, die een over zicht gaf van wat in de 25 jaar die gepas seerd waren, was gebeurd op het ge bied van Land- en Tumbouwonderwijs op Texel. De heer S. de Waard gewaagde van de goede verstandhouding tussen schoolbe stuur en gemeentebestuur en huldigde de heer Leber, die klein van stuk was maar groot als het er opaan kwam wij ze besluiten te nemen en uit te voeren en de heer Noordijk, die zijn vele wen sen nooit allemaal tegelijk naar voren bracht, maar één voor één afwerkte met een taaie volharding waardoor hij veel meer bereikte dan wanneer hij alles te gelijk zou hebben gelanceerd. Hierna verscheen een deputatie van de Huishoudschool bestaande uit de direc trice met vier meisjes uit de hoogste klas die onder het motto: „Moge het Landbouwonderwijs op Texel nog vele malen 25 jaren blij ven bouwen aan de toekomst van het volk van ons eiland" een fruitmand, een taart en twee ban- ketcijfers (25), die door de meisjes zelf waren gemaakt, kwamen aanbieden. U begrijpt dat deze geste door alle aanwezigen op hoge prijs gesteld weid. De heer Leber dankte voor de hulde. Hij had zijn bestuursfunctie altijd met genoegen waargenomen. Ook de heer Noordijk dankte voor de waarderende woorden. Hij wees op het grote verschil in de verhouding van Commissie van Toezicht en Bestuur in het verleden en heden. Vroeger vang men elkaar vliegen af bij te nemen besluiten, nu is er ééndrachtig samengaan van bei de commissies. Hij sprak de wens uit dat dit in de toekomst zo zou mogen blijven. De heer Buisman sprak namens de leerkrachten aan de school, de hulpmo toren zoals hij hen noemde. Hij roemde de goede verstandhouding met het hoofd en sprak de Ayens uit dat het landbouw onderwijs nog vele mijlpalen als deze mocht bereiken. De heer v.d. Ban, oud-hoofd, roemde de nieuwe school en releveerde dat de oude school indertijd onder de heer Klamp „tijdelijk" in gebruik genomen was. Dit „tijdelijk" had 24 jaar geduurd, wel een bewijs hoe rekbaar een begrip is. Hij bond de bestuursleden op het hart te zorgen dat er veel leerlingen naar de school zouden gaan. De heer Laan zei, dat waar allen de blik naar het verleden hadden gewend hij het Lever wou doen met een blik in de toekomst. En daarom wilde hy graag voortgaan in de voetstappen van de heer Noordijk die af en toe met een nieuwe wens komt. En deze is voor de Land bouwschool een nieuw lokaal van 8 bij 15 meter waarin het mogelijk is om ma chines uit elkaar te halen en groot vee te beoordelen. De voorzitter dankte alle sprekers voor hun woorden en daarna werd een serie geluidsfilms vertoond, die zeer in de smaak vielen. Tegen één uur gaf de voorzitter gele genheid voor de rondvraag waarvan al leen de heer Hin gebruik maakte, die antwoordde op de wens van de heer Laan. Hij zou deze suggestie ernstig in overweging nemen en als ze voor verwe zenlijking vatbaar blijkt te zijn zal hij in het Gemeentebestuur zijn medewer king hiervoor verlenen. Hierna sloot de voorzitter de verga dering na dank te hebben gebracht aan de dames Keyser, Beumkes, Buisman en Laan, voor hun goede zorgen, waardoor het de aanwezigen op deze avond aan niets ontbroken had TEXELSE VISSERS NAAR DE FRANSE KUST De TX 19, schipper D. Krijnen en de TX 39, schipoer P. v.d. Vis, vertrekken heden naar de Franse kust om daar met speciale netten, z.g. atoomkuilen op ha ring te vangen. Een aantal Urker vissers is daar reeds bezig. Het is weer iets nieuws, wij wensen de ondernemende vissers veel succes. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N. H. GEMEENTE DEN BURG. Vrijdagavond 8 uur vergadering van de Jonge Kerk in de Consistoriekamer. DOOPSGEZINDE ZUSTERKRING Bijeenkomst Donderdag 12 November. VOGELFILMS IN „DE HOOP" Ongeveer honderd personen waren in Hotel „De Hoon" te De Cocksdorp bijeen toen de heer Jo van Dijk daar Maandag avond zijn filmprogramma vertoonde. TONEELVERBETERING TE OUDESCHILD Om de opvoeringen van toneelstuk ken beter tot haar recht te laten komen hebben leden van „Klein Toneel" het toneel van het Eigen Gebouw grondig veranderd. Ook de toeschouwers die aan de kant zitten kunnen nu alle handelin gen op het toneel volgen. Het is voor het Eigen Gebouw een zeer grote ver betering EVEN DE PRIJZEN AFHALEN Wie lotnummer 705 bezit heeft een buks van de VlOS-bazar gewonnen en nr 109 is goed voor een konijn. Even afhalen bij het bestuur s.v.p. IN VOLGEND NUMMER Wegens de ons bereikte overstelpende hoeveelheid copy moeten enige stukken tot volgend nummer wachten. Red. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te k. kamerkachel met beun. kinderstoel, wit fornuis, box met beun, kinderwieg, spie gel, d. schoenen m. 40 zw. kindersch. kl. m. Adres Tex. Crt. Welke bewoner van flink huis wil met ons ruilen? J. Vermeulen, Schilderend 130 Te k. kinderledikant met toebeh. en 2 fauteuils. Bin- nenburg 3 Voerbieten te k. gevr. Miltenburg, 't Noor den Te k. 1 pers. eiken ledikant, 2-pers. kapok matras en dressoir Mevr. T. Dros- Eelman, Warmoesstraat Te k. z g.a.n. voetbalschoe nen m. 42 f12 50 Henk Prins Weverstraat 33 Te k. z.g. a n. meisjesmantel ltt. 8 10 jr en z.g.a.n. zw. damesman tel m. 42 Adres Oudeschild 187 Gevr. meisje 1 maal per week Bosch en Zee, De Koog Verl. bruine motor- want in Gerritsland of op Kogerweg tegen bel. terug te bezorgen bij C. Koorn, Duinweg Te k. een klei- nt haardkachel en vulkachel Witte Kruisweg 7 Te k. contant karpet, spiegel, schilderijen en grote leren- koffer. Julianastr. 5. Den Burg Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Marijke M ZIJM-Garritsen R. ZIJM JOKE Westerweg 13, Den Burg, 8 November 1953. Enige kennisgeving Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Pieter Klaas (PETER) G. VAN DER V1S- De Boer J. VAN DER VIS Texel, 8 November 1953. Tijdelijk Oudeschild. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter Wilma J. EELMAN M. M EELMAN- Grisnich Den Burg, Westerweg 9, Texel, 6 November 1953. Op Maandag 16 November a s hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Joh. Spigt en F. Spigl-Kok hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinde ren en Kleinkind BEP en ARIE ANNA PIETJE JOHANNA jAN MEIIERT en HANSIE Koogerveld, Texel, November 1953. Op Zaterdag 21 November hopen onze geliefde Ouders Adr. Schoo en C. G. M. Schoo- van Gulik hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare Kinde ren en Kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren Zondag 15 November van 3 tot 5 uur, Min. Ruys- weg 99a, De Koog. Op Zaterdag 7 No vember, overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, mijn voor malige Pleegvader en trouw Vriend, Vader J. Moenis, in de leeftijd van 67 jaar. Zijn heengaan treft mij zeer, daar ik in het vervolg zijn bezoeken zal moeten missen. Mijn gedachten verge zellen U, vader Moenis. A. SMIDT, „Maris Stella", De Cocksdorp. VERHUISD van Wilhel minalaan 52 naar SCHILDEREINDE 111 A. BREET Algemene kennisgeving voor Texel. Hiermede geven wij U kennis, dat 7 November in het Centraal Zieken huis te Alkmaar is over leden, mijn geliefde Man, Zwager en Oom Jan Moenis, echtgenoot van Petronclla Oom, in de ouderdom van ruim 67 jaar. Uit aller naam: P. MOENIS-OOM Den Burg, Koogerweg 9. Texel, 7 November 1953 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 11 Novem ber (heden), 's nam. 2 uur vanaf Koogerweg 9 Heden overleed na een langdurig, kalm gedragen lijden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Neeltje Ocqué, Wed. van G Eelman in de ouderdom van 82 jaar Uit aller naam: A. EELMAN. Oost 117, Texel, 6 November 1953. De begrafenis heeft Maandag 9 November plaats gehad. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze innig geliefde Man en Vader Marinus Evert Sinke, in de leeftijd van 38 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw en Dochtertje N. SINKE-WEIJDT GERTI Oudeschild, Singel 344, Texel, 8 November 1953 De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 12 November, 's namiddags 2 uur op de Oudtschilder Be graafplaats Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Schoon zoon, Zwager en Oom M. E. Sinke, in de leeftijd van 38 jaar. Fam WEIJDT Oudeschild Texel, 8 November 1953 Voor F a m i 1 i e- D r u k w er k slechts één adres Dokter Schalkwijk heden AFWEZIG. NAAR Tel. 263 - Binnenburg Gevraagd voor 2 dagen per week een of WERKSTER. Adres bureau Tex. Crt. VIEKVRU DOOR jgeROHZILR Gero artikelenmits niet gebruikt, kunt U altijd bij ons ruilen voor het model dat U wenst Den Burg Heel gepr telei Stop nog Reet klan Het dure verv Ook verk Op thuis Alle* Ervaren coupeuse vraagt aan huis of naaihuizen. p.a Pension Zonneweelde, Schildereinde 54. Deze week Bijzonder lekkere Voor St. Maarten Pepermoppen 40 ct per 250 gram zijn we weer op de kust in alle De winkel aan huis voor U een gemak DEN HELDER Tel. K 2230 369 Zonder prijsverhoging naar maat! Bestel nu voor de Sint. dan heeft U tijdig een PASSENDE |AS, die jaren meegaat. Veel beter en zeer weinig duurder! Onze wekelijkse demi fleur per 500 gram 43 Ct KAAS jongbelegen 40-(- 500 gram J12 Ct 200 gram 37 ct Oi Zatei Oran Dinsi Vo< Ci Ledei veren To de i Zon tot pali Plaat: gekoc Ziek Dei Woen 1953 i in Ho Voor vergal zich i De vi 1952 Wilhe ti tot O KL te De Hag 1 in Ho Het Sc! 1 WêVERSTR. 70 C.JVV.d.K00l OEN.URG TELEFOON 50 K R Ut D E NIER TEXEL De Ra< Rad t N Scl

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2