Het wapen van Breeck Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam„ Texels Bioscoop Theater INENTING TEGEN DIPHTHERIE, Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoesft tegen diphtherie en tetanus in de na volgende plaatsen: Den Burg op Donderdag 12 Nov. 1953 te 14 uur in het Consultatiebureau van ,,Het Witte Kruis"; Oudeschild op Woensdag 11 Nov. 1953 te 9 uur in de o.l. school; De Waal op Woensdag 11 Nov. 1953 te 14 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 13,30 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 14,30 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Donderdag 12 Nov. 1953 te 15,30 uur in de oi. school; Den Hoorn op Donderdag 12 Nov. 1953 te 16 uur in de o.l. school; Oosterend op Vrijdag 13 Nov. 1953 te 9,30 uur in de dokterswoning. De tweede inenting zal plaats vinden in de tweede week van December en de derde, waarop alleen kinderen zullen worden ingeënt, die geen kinkhoest heb ben gehad, in de eerste week van Janu ari. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, die nen de ter gemeente-secretarie bij de geboorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Onder de aan dacht wordt gebracht, dat alleen kinde ren in de leeftijd van 4 maanden tot en met 5 jaar, welke vóór 1 November jl. ten gemeentehuize of op de kleuterscho len zijn opgegeven, zullen worden inge ënt. Kinderen, die kinkhoest hebben gehad zullen alleen een inspuiting tegen diph therie en tetanus ontvangen. De overi gen krijgen een injectie tegen diphthe rie, tetanus en kinkhoest toegediend. In geen geval zullen kinderen tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest en te gen diphtherie en tetanus mogen wor den ingeënt, indien zij in de maand No vember zijn of zullen worden ingeënt tegen pokken. Kinderen, die voor de inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest zijn opgegeven zullen eerst in het begin van het jaar 1954 tegen pokken kunnen wor den ingeënt. Texel, 7 November 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. ZITTING CONSULTATIEBUREAU Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt HEDEN weer zitting. Van 2-2,30 zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 11 Nov. 11.46 en 12 Nov. 0.13 en 0,25. 13 Nov. 1,01 en 1,10 Aan het strand is het ongeveer één uur eerder hoog water. INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat gelegenheid wordt ge geven tot kosteloze inenting en herin- enting tegen pokken in de navolgende plaatsen: Oudeschild op Woensdag 11 November 1953 te 9 uur in de o.l. school; De Waal op Woensdag 11 November 1953 te 14 uur in de oi. school; Zuid-Eierland op Donderdag 12 Nov. 1953 te 13,30 uur in de o.l. school; Midden-Eierland op Donderdag 12 No vember 1953 te 14,30 uur in de o.l. school De Cocksdorp op Donderdag 12 Nov. 1953 te 15,30 uur in de o.l. school; Den Hoorn op Donderdag 12 Nov. vember 1953 te 16 uur in de o.l. school; Oosterend op Vrijdag 13 Nov. 1953 te 9,30 uur in de dokterswoning. Teneinde abuizen bij 'het opnemen van namen en voornamen te voorkomen die nen de ter gemeente-secretarie bij de ge boorte afgegeven inentingskaarten te worden medegebracht. Mocht een derge lijke kaart niet in uw bezit zijn, dan kan worden volstaan met medeneming van het trouwboekje. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook ge legenheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, voor zover zij nog geen twee jaar oud zijn, die tot op heden niet werden ingeënt, te laten in enten. Voor deze inenting worden de kinde ren vanaf de leeftijd van 2 maanden uitgenodigd. De Geneeskundig Inspec teur van de Volksgezondheid ziet als de meest gewenste tijd om kinderen tegen pokken in te enten de leeftijd van 24 maanden. In geen geval zullen kinderen tegen pokken mogen worden ingeënt, indien zij in de 2e week van November zullen worden ingeënt tegen diphterie, tetanus en kinkhoest. Kinderen, die voor de inenting tegen diphtherie, tetanus en kinkhoest zijn opgegeven, zullen eerst in het begin van het jaar 1954 tegen pokken kunnen wor den ingeënt. De gebruikelijke controle zal worden gehouden in de 2e week van December op nader aan te kondigen data en plaat sen. Texel, 7 November 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P BEEMSTERBOER, Secretaris DONDERDAG BIBLIOTHEEK In verband met de viering van Sinte Maarten zal de bibliotheek in de o.l. school te Oosterend hedenavond geslo ten zijn. In plaats van op de vaste ruil- avond zal de bibliotheek deze week Don derdagavond (8-9 uur) geopend zijn. Naar men ons meedeelt blijkt deze bibliotheek, uitgaande van de organisatie ,De Reizende Bibliotheek", in een grote behoefte te voorzien, daar zij reeds in relatie staat met een zestigtal lezers! S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4de kl A NVB TexelSchagen 20 OudesluisVZV 1-1, RKAFC-Limmen (vorige Zondag gespeeld). Watervogels- DTS 2-3. Succes-BKC 2-1. ZAP-Gras- hoppers 1-1. Afd. Nh.: Vios 2-Texel 2 3-0. Watervo gels 3-Texel 3 5-1. Adspiranten: Texel A-HRC A 2-2. Texel B-Oosterend A 1-3. Handbal (dames) Texel-ZDH 4-1. De traditie getrouw heeft Texel van Schagen kunnen wannen 2-0. Dit gaat gewoonlijk om de beurt, vorig seizoen verloren we. Maar het was tot het eind toe spannend, S meende vandaag haar slag te kunnen slaan, maar T popelde om een paar puntjes en alhoewel S het meest ten aanval trok, wisten ze ons hecht verdedigingsblok niet uit haar voegen te drukken. Overal werd op tijd ingegrepen en goed samenwerkend werd dan de voorhoede aan het werk gezet. Deze linie heeft vandaag een betere in druk gemaakt en we geloven dat bij een behoud van deze opstelling uiteindelijk meerdere successsen zullen worden ver kregen. Balbehandeling, liahaamsbeheer- sing, spelbegrip en daarbij meer snelheid zijn factoren die bij de training beoefend en behandeld behoren te worden. Er werd direct een flink tempo inge zet, men gaf elkaar niets toe en aanval len volgden over en weer. Bob zat over al, steunde, verdeelde en gaf bij ons het tempo aan. Na een kwartier kreeg Leen de bal toegespeeld waaruit hij een schot op de bovenhoek loste, de S keepers zou nonchalant vangen, maar liet de bal los en Lodie was er als de kippen bij om T de leiding te bezorgen. Opnieuw we derzijdse aanvallen en heel dikwijls was het buitenspel, het bleek dat men nog •moet leren ingooien. De scheidsrechter zal wel een droge keel gehad hebben van het vele fluiten. Bob lostte een kan jer, terwijl ook Max het met een prima schot probeerde. Er werden tal van vrije schoppen uitgedeeld en dan .w weer buitenspel. Bij T was het Dick en ook wel Lodie die zich bezondigde. Hierna bracht Bob goed op, gaf door het midden waaruit Lodie meteen in schoot en de keeper alle moeite bezorgde Uit een dezer aanvallen joeg Leen uit een pracht corner van Bob de bal on houdbaar in het doel 20. Wat een weelde! De voorsprong inspireerde elke T speler. Een goede pass van Max werd niet begrepen. Ook de S aanvallers le verden dikwijls gevaar op, maar steeds zorgden Henk, Gerrit en Harry voor het afslaan terwijl in de laatste instantie Bertus ongenaakbaar was. Hij ving, stompte, schopte alles op tijd, zodat S heel wat moest meebrengen. Uit een snelle S aanval keerde de lat het harde schot en ook Bertus redde fraai bij een uiterst zuiver hard schot. Leen kwam vrij maar schoot te^en een badk aan. S zette nog even een offensief in en T Bim en Bam hebben een weegschaal gekocht. Als ze er een stuiver in gooien, weten ze precies hoeveel ze wegen. Nu zullen ze eens proberen of je daar iets mee kan verdie nen, want alle dieren willen natuurlijk weten hoeveel ze wegen. Eerst komt de schild pad, doet een stuivertje in de gleuf en daar gaat de wij zer van de schaal; het valt nogal mee, want de schildpad is maar klein. Maar wat komt er nu aan; om je naar te la chen, de krokodil; die kan er toch zeker niet op. Maar ja hoor, daar gaat ie, eerst z'n kop en voorpoten en dan het achtereindje. En dat is twee maal wegen en dus twee stuivers. Die Bim en Bam, ze lopen nog binnen vandaag, ze zien zichzelf al rijk. En daar komt mevrouw Pelikaan met foiaar eventjes tien kindertjes. Bim en Bab wrijven al bij voorbaat in hun handen. Is dat even wat? Tien maal we gen natuurlijk, dat is tien stuivertjes. Ja, moet je gelo ven. Moe Pelikaan is slimmer dan Bim en Bam, want ze zet alle tien babies tegelijk op Copyright P de schaal voor één stuiver en dan deelt ze het gewicht door tien. Nee, daar zullen onze beertjes niet rijk van worden. moest alle zeilen bijzetten, maar met de rust was het nog steeds 2-0. Direct in de 2e helft bracht Bob de bal op, gaf goed door naar Leen die ste vig doorzette. De S keeper liep uit, in moeilijke positie schoot Leen juist over. Enige vrij schoppen verplaatsten de moeilijkheden naar ons doel, waar Henk en Gerrit, de reeds geslagen Bertus nog juist wisten te redden. S werd gaande weg sterker, viel voortdurend aan, waar tegen T zich tot uitvallen moest bepa len. Een aantal corners werd afgeslagen. Heel de defensie werkte op volle kracht en ze hield stand. Ook Herman en Diok werkten best en 't was voor S om wan hopig van te worden. Maar om beurten brachten Bob, Max, Herman en Harry de bal in de voorlijn. Dick kwam vrij voor de S keeper maar wilde deze pas seren. De keeper wierp zich op de bal en weg was de kans. Een ander maal schoot hij in slechte positie in plaats van door te geven naar Lodie en Leen die vrii stonden. Intussen heeft de druk op ons doel aangehouden, maar de 2-0 bleef voor ons. Scheidsrechter was prima, maar on derbrak te veel. Texel 2 weer mis. Mannen, was dat nodig? Ook Texel 3 bracht er weinig van terecht. Adsp. A speelde beneden haar kunnen. Nu was HRC A een flinke ploeg maar T viel meer aan. Uit een ver schot liet de H keeper de bal door de benen gaan, uit een mooie corner schopte Max beheerst in 2-0. Toch werd H steeds sterker, terwijl het achter niet klopte. Goed dat Wilke behoorlijk op dreef was. Na de rust zagen we T gaan verdedigen. Fout natuurlijk en soms leek T over speeld te worden. Dat was zo, want vrij spoedig was het 2-1 en zelfs, zij het dan door een foutje, werd het 2-2, waarmede H meer kreeg dan haar toe kwam. Texel B verloor met 3-1 4 spelers wa ren niet van de partij. De leiders wilden echter geen uitstel vragen met het ge volg verliezen. Zondag a.s. Texel 1 vrij. Texel 2 - Wieringerwaard 2. Succes 3 - Texel 3. Texel A - Schagen A. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 6 November le klas: S. RosC. Dijker 02 P. JansenP. W. Kooi 20 J. Vinke—G. Dros 2—0 S. v. HeerwaardenS. Bakker 20 C. v.d. WerfN. de Graaf 02 Joh. D. BakkerC. v. Heerwaarden 20 2e klas: A. VinkeW. J. Boon 0—2 Jb. v. HeerwaardenC. P. Burger 11 H. Gomes—J. Kikkert 2—0 J. N. RijkJ. P. Stam 1—1 3e klas: G. J. DingemansJ. A. v. Enst 02 S. v. HeerwaardenF. v. Sambeek 11 Joh. v. HeerwaardenJn. Barhorst 20 C. Vinke—Jb. Koorn 1—1 S. van Heerwaarden en Dijker bleven koplopers door hun overwinningen op resp. S. Bakker en Ros, maar C. van Heerwaarden viel iets terug door zijn niet verwachte nederlaag tegen Joh. D. Bakker. Ook tegen Kooi wist P. Jansen zijn ongeslagen record te handhaven. De overwinningen van J. Vinke en de Graaf kwamen niet onverwacht. Zelf niet spelen en toch winst boeken dat overkwam Van Zeijlen in de 2de klas, want terwijl Van Heerwaarden en Burger de punten deelden, moest Vinke zelfs beide punten aan Boon afstaan. Rijk-Stam bleef onbeslist en Gomes be haalde op Kikkert zijn eerste zege. De 3e klas leverde goede prestaties op van Vinke en Sambeek die beide koplopers tot remise dwongen. Jn Barhorst viel iets terug door zijn nederlaag tegen Joh. v. Heerwaarden en Van Enst bedwong Dingemans. A.s. Vrijdagmiddag zal er weer be gonnen worden met onze nieuwe Jeugd afdeling. Ouders laat uw kinderen ken nismaken met het mooie damspel. Aan vang 4.30 uur in Hotel de Graaf. Ongetwijfeld tot aller teleurstelling kan er dit jaar niets komen van onze Feestavond. Nu niet de juiste medewer kers beschikbaar zijn vindt het bestuur het niet verantwoord iets op te bouwen. „DE VLOOT OP STELTEN" De Vloot op stelten, ja en ongetwijfeld de gehele zaal van Texels Bioscoop The ater, als daar straks de film draait, waar Dean Martin en Jerry Lewis de hoofd rollen in vertolken. Wie afgelopen week end enkele flitsen uit deze rolprent heb ben gezien, zullen er dadelijk van over tuigd zijn, dat deze film bijzonder gees tig is! Bijzonder goed ook is het spel van beide jongens, wie naast de vele pech tooh ook zo onmetelijk veel geluk in hun leven ten deel valt! De traan is enkel no dig om niet in de lach te blijven. „HONGKONG" „Hongkong", in technicolor is een ro mantische boeiende geschiedenis die voornamelijk wordt gespeeld door Ro nald Reagan en Rhonda Fleming. Eerstgenoemde (als Jeff) is na de tweede wereldoorlog naar Ghina terug gekeerd met het voornemen, er rijk te worden. Met duizenden vluchtelingen neemt hij de wijk uit de provincie Ghe Kiang, wanneer die wordt bedreigd door de communistische troepen. Hij vindt 'n weesje en ontmoet een knappe onderwij zeres. In het jongetje schuilt voor Jeff een fortuin, want het is in het bezit van een kostbaar beeldje. Op slinkse wijze volbrengt hij, na vele avonturen, zijn plannen, maar dan krijgt hij toch spijt van zijn daden. Hij betert dus zijn leven en laat zelfs niet na, zich ten bate van het jongetje en de onderwijzeres volle dig tegen een sluwe oplichter in de strijd te werpen. Nederlands nieuws O.a. Schouwen-Duivenland. De situatie in Zienkzee negen maanden na de storm. Den Haag, concert van vrouwelijke mili taire kapel uit Engeland. Nederland-België 1-0 Buitenlands nieuws O.a. De overstroming in Italië. Pre miere van de Everest film. Geluidsmuur in horizontale vlucht doorbroken. VAN HUISKAMER TOT GROOT BEDRIJF Kent u de zin van de propagandabord- jes van de „Bond tegen het vloeken?" En hebt u ook de „zin" ervan ver staan? Het gaat in het leven om de Ere Gods, op alle terreinen. Daarvan getuigen is de eerste en de hoogste opdracht. „Spreök vrijmoedig over God". Dit getuigenis van de „Bond tegen het vloe ken" staat op de stations, in vele trams en autobussen en is geplaatst in een groot aantal bedrijven. Het is een op roep tot jong en oud. Vóór de eerbied en de heiliging van 's Heren Naam. En tot het weren van vloek en laste ringen in de omgangstaal. Wandkaarten en emaille bordjes wor den door de bond gratis beschikbaar ge steld, evenals de grote affiches. Van huiskamer tot grootbedrijf dient het getuigenis van deze bond tot de mensen te spréken. Dat steunt ook bij het persoonlijk getuigenis. Vraagt u ook deze bordjes aan en vermeldt erbij in welk soort bedrijf u deze wilt plaatsen: in een wachtkamer of werkplaats, een cantine of consulaat, een garage of ge bouw, een fabriek of factorij, een kan toor of kleedkamer. Helpt de „Bond tegen het vloeken" in het plaatsen van de affiches van „huis kamer tot grootbedrijf". Wie hiervoor enkele uren per maand over heeft, om als plaatselijk propagandist op te tre den, schrijft zijn (haar) naam en adres aan de secretaris van de bond, de heer Nic. M. Laarsman, Sportlaan 45, 's-Gra- venhage. „VADER MOENIS" OVERLEDEN De heer J. Moenis, Kogerweg, is Za terdag in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar op 67-jarige leeftijd overleden. De heer Moems is van 19251949 sa men met zijn echtgenote belast geweest met de leiding van Huize „Irene". Al die jaren heeft hij zich op uitnemende wijze van zijn verre van r,emakkelijke taak gekweten en hoe gaarne hadden wij hem dan ook een lange, onbezorgde le vensavond in zijn knusse woning aan de Kogerweg toegewenst. Helaas maakte een ernstige kwaal nog vrij spoedig een einde aan zijn leven. „Vader Moenis", rust zacht. FEUILLETON door T. LODEWIJK 16). De dochter van de dokter zat in de toneelclub en aangezien in heel Breeck bekend was, dat in de dokterswoning vrouw en dochter onbetwist de scepter zwaaiden, begreep Korstiaan wel dat de goede dokter Rademakers zelfs geen kans had gehad om het Gouden Leeuw plan aan te vallen, laat staan de kop in te drukken. Je weet, van Vueren, de jongelui zien die dingen anders. Wij ouderen ge raken gehecht aan eh.nou ja, aan de traditie en zo. Wij weten niet beter of het Nut en het Wapen dat is feitelijk één. Hier zijn we altijd thuis gewest en haastte hij zich er bij te voegen hier willen we ook blijven. Je moet maar denken, dat het de uitzondering is, die de regel bevestigt. Ja, ja, knikte Korstiaan. Hij begreep het wel. Kijk es van Vueren zei meneer van Houtigehage, de voorzitter van de zangvereniging „Kunst Veredelt" voor zo'n groot werk als we nu hebben is jouw zaal te klein. Er is geen plaats voor een orkest en ook de acoustiek is niet je dèt, als je begrijpt wat ik bedoel. Als de heren denken, dat ze aan de overkant beter terecht kunnen zei Korstiaan kalm dan zal ik er niets van zeggen. Ik hèb er trouwens niets van gezegd. Nee, dat weet ik wel, maar daar om wou ik het juist even zeggen. Even toelichten, snap je. We zijn alle jaren nog bij je geweest en we hopen bij je te blijven, maar we hebben nu een ora torium onder handen ter gelegenheid van het jubileum en je snapt.... Ik zelf heb me er met hand en tand tegen verzet, maar de rest van het bestuur was er vlak vóór.er staat trouwens een pracht van een vleugel dan behoeven we die niet meer uit Vierhouten te la ten komen, dat scheelt je zo'n vijftig gulden; enfin, je snapt. Korstiaan van Vueren snapte het. En hij las in de krant van meneer Hamerslag, die iedere morgen nog zijn borreltje kwam halen in Het Wapen in gezelschap van de Oude Garde, dat het culturele leven in Breeck op een hoger plan was gekomen en dat verbe terde zalen-accomodatie nu ook de ver enigingen ih staat stelde tot hogere prestaties. Marian snapte het al lang. En ze zei het haar vader ook. Onom wonden. U hebt het zeker al gezien zei ze scherp langzaam maar zeker trekt al les op de Gouden Leeuw aan. Als nu het Nut, dat hier kind aan huis was, daar al toneeluitvoeringen gaat geven, wan neer ze van de zang daar uitvoeringen houden,- wat houden we dan over? Een paar vergaderingen, een paar lezingen, een enkele bruiloft. We krijgen hier straks de kleinere verenigingen, de vis club en zo, die hier vroeger nooit kwa men, en we zullen nog blij moeten zijn als ze komen. De zaak gaat achteruit, zo hard als een paard maar lopen kan, en doet er niets tegen. Nieuwe bezems vegen schoon zei Korstiaan koppig we zullen wel eens zien. We zullen wel eens zien Marian vergat bijna dat ze tegen haar vader sprak ja, we zullen zéker wel eens zien. Als we dan tenminste nog iets kunnen zien, door onze tranen heen. Va der, waarom doet u niet wat? Waarom moderniseert u de boel niet? Waarom gaat u niet concurreren met hem aan de overkant? Tweehonderd jaar antwoordde Korstiaan rustig bestaat Het Wapen van Breeck, Mijn vader en mijn groot vader hebben er een boterham in ver diend. Het zal mijn tijd nog wel uitdu- ren. De mensen lopen altijd naar wat nieuws. Het zal uw tijd wel uitduren, dat hopen we tenminste. Maar ik dan? Hij zag haar verwonderd aan. Later kun je toch doen wat je wilt? Als er dan nog wat te doen valt ze had zich omgedraaid en was wegge gaan. Ze beet op haar onderlip om niet te huilen. Want het was om te huilen, wanneer je zo'n prachtige oude zaak als Het Wapen langzaam maar zeker ten onder zag gaan. Alles trok naar De Gouden Leeuw. Des zomers zater er toeristen op het ter ras. Een enkele liefhebber kwam naar het oude café om daar rustig te zitten. De oude klantjes bleven de zaak trouw, die vonden het te rommelig en te mo dern in De Gouden Leeuw. De jongelui kwamen allang niet meer in Het Wapen. Korstiaan van Vueren kreeg nog an dere bezoekers dan meneer Van Houti gehage en dokter Rademaker. Op een goede morgen kwam meneer Van Me- chelen binnenlopen. Meneer Van Me- chelen was het hoofd van de firma die reeds tientallen jaren leverde aan Kor stiaan van Vueren, die relatie stond zo vast als een huis, reizigers van andere firma kregen zelfs geen kans. Iedere week ging Marian voor haar vader naar Vierhouten om te bestellen. Aan 't eind van iedere maand kwam de kwitantielo per, die prompt met acht dagen zijn geld kreeg. Zo was het jaren en jaren gegaan. Wanneer meneer Van Meohelen al eens aankwam, was dat om de oude vriend schap weer eens op te halen. Met uitgestrekte hand kwam hij op Korstiaan toe. Sjonge Kors, blij je weer eens te zien man. Ik moest hier in Breeck zijn en ik dacht: laat ik eens kijken hoe die ouwe Kors het maakt. Hoe is het met je dochter? Ah, dat hoef ik met eens te vragen, de schoonste maagd van heel Breeck. Marian fronste het voorhoofd bij die luidruchtige begroeting. De hartelijk heid van meneer Van Meohelen, dat voelde zij intuïtief aan, had iets ge maakts. Zorg vervulde haar hart. Ze wist precies hoe de zaken stonden. Zou Van Mechelen Er werd heen en weer gepraat (geen woord over De Gouden Leeuw) en na allerlei koetjes en kalfjes de revue te hebben laten passeren zei meneer Van Mechelen opeens: Kors, ik wou es even vertrouwelijk met je praten. Kun nen we even in de kamer gaan? Natuurlijk zei Van Vueren Marian, hou jij de zaak in 't oog?" Binnen viel de opgewekte hartelijk heid als een kleed van de bezoeker af. Zijn gezicht stond zorgelijk, hij wreef zich onophoudelijk in de handen en staarde voor zich uit als wist hij niet waarover te beginnen. En opeens viel hij, zoals meer ge beurt met goedhartige mensen, die zich van een onaangename taak moeten kwij ten, met de deur in huis. 't Gaat niet best de laatste tijd, Kors. Van Vueren keek hem aan met die onpersoonlijke, afwerende blik, die hij steeds vaker aannam en vroeg koeltjes: Hoezo? O, ik dacht maar zo. Ik dacht ei genlijk... nou ja, met zo'n concurrent aan de overkant, dat gaat je toch niet in je kouwe kleren zitten, wat? Je moet leven en laten leven vond Korstiaan. Als je zelf het leven er maar niet bij inschiet, lachte Van Meohelen, maar zijn lach klonk niet van harte. Hij staar de door het raam, wreef zich weer in de handen, verwenste inwendig Korstiaan om zijn weinig toeschietelijke houding en sneed toen het netelige onderwerp aan. Kijk es, Kors, wij doen nou al heel lang zaken, niet. Zelfs al toen je vader hier in zat, leverden wij aan hem. Ik hoop, altijd naar genoegen. Altijd naar genoegen bevestig de Korstiaan. ZAT Uit< Boe Dei Zc derz zal 1 gene tijd, Het in d ren aak besli weei nen Oi geve toen een naar de g zeer voor H( t e D( dive reigc film De dene film ste 1 naa'] kosti niet W ens ■ijke Hits] Mij L. M 2. B; V, 4 Vt. 1%. K R. E< E< B-lij M B< M M B< Ec l Ec Id /olg Aa nerl [ezie it a '0 k loor lorp iver :erst ,De E tvees uur. torn de s ijenb rolgc jichi straf punt' straf Iwaï straf Dost He 'erzc •Iets !end start )en De C )e V De K. Den Dude Oosti Den n.r Oosti GE] f10 ui (Wordt vervolgd). Den Oosti

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4