V Texel is en blijft het schapenfokstation aldus de conclusie van Jac. Lap Kzn. Het wapen van Breeck Het Jeugdverhaal „De avonturen van Bim en Bam' Op reis Ik heb grote liefde voor het schaap. Het dier waaraan Texel zijn grote naam bezit als schapeneiland. Reeds in de tijd van Abraham had men schapen. En als we verder in de bijbel lezen komen we dit edele en zachtaardige dier steeds te gen en tot nu toe zijn ze er gebleven, al dus de heer Lap, die Dinsdag 17 Nov. in de Landbouwschool voor een matig bezette zaal 'n lezing hield over het schaap. Het vlees is eigenlijk in Nederland niet veel waard. Het Nederlandse volk, met uitzondering van de grote steden, is geen schapenvleesetend volk. De eigenlijke vleeshandel bestaat dan ook met het buitenland. Dit is toch eigenaardig, want schapenvlees heeft zeker een zeer pi kante, fijne smaak. De levende export is zeer moeilijk. De grote financiële moeilijkheden zijn zo groot dat alleen grote exporteurs de bui tenlandse handel aandurven. De heer Lap zegt dat verschillende factoren als weersomstandigheden, zoals droogte en ziektes zeer nadelig zijn. Ver der kunnen tijdsomstandigheden als oor log, gunstig zijn voor de schapenhoude rij maar daartegenover de crisisjaren die zo nadelig kunnen werken dat de scha penhouderij gedeeltelijk wordt geruï neerd. Na deze woorden slaat spreker 'n blik in de geschiedenis. Voor de eerste wereldoorlog waren de prijzen redelijk goed. Na deze wereldoorlog werd het langzamerhand minder. Er kwam een in voerverbod uit Engeland, waarna de be ruchte dertiger jaren bij vele oudere boeren nog vers in het geheugen zullen liggen. Spr. herinnert zich nog dat hij zelf toen nog naar Den Haag is ge weest om te trachten hierin verbetering te krijgen. Dit is gedeeltelijk gelukt. Het bekende schapenpotje kwam in 't leven, omdat Texel zo'n belangrijk schapenfokstation was. Maar dit was slechts van korte duur, want de regering begon de scha pen als een minderwaardig dier te be schouwen en zodoende raakte deze voor vele boeren zo'n verlichtende steun ook weer ten einde. De tijden voor 't schaap waren en bleven slecht. Oorlog is, hoe jammer het misschien ook is, altijd weer een belangrijke tijd voor het schaap. Vooral de wol levert dan beste prijzen op. De 2e wereldoorlog heeft daarom de prijzen weer omhoog gehaald en tot nog toe zijn ze goed gebleven. Maar een oor deel over de toekomst durft spreker niet te geven. De export, waarvan eigen lijk het meeste afhangt is goed en daar om kunnen we volgend jaar misschien weer goede prijzen verwachten, zeker is echter dat Texel het fokstation is en blijft. Als hij dan nog even overstapt op het Texelse schaap, vertelt hij dat dit een kruising is met Engelse rassen, waarmee een paar Texelse boeren zeer gelukkig zijn geweest, 's werelds beste schapenras te fokken. Het Texelse schaap is be roemd vanwege zijn wol, zijn vlees, zijn hoge vruchtbaarheid, terwijl het dier tegen verschillende klimaten zeer goed bestand is. De heer Lap besloot zijn lezing met: „De Texelse schapenhouders zijn dan ook gelukkig met hun ras dat wereld faam geniet." Na deze voortreffelijke lezing stelde de voorzitter voor meteeen te beginnen met de discussie waarna dan eventuele vragen zouden kunnen worden beant woord. De zaal werd in drieën verdeeld waarna de 3 groepen de volgende vragen kregen voorgelegd: 1. Welke toekomst heeft schaap? 2. Moet het Texelse schaap bloedver- versing uit het buitenland hebben? 3. Welke eisen worden gesteld aan het Texelse schaap ten opzichte van wol en vlees? Nadat de deuren soms heftig getrild hadden van hevig debat keerden de groepen weer naar één zaal terug en kon de beantwoording volgen. De meningen waren verdeeld. Allereerst kwam d.e groep van de jongere leden aan de beurt: Het Texelse schaap zal een goede toe komst hebben als deze in gematigde aan tallen gehouden wordt, zodat de kwali teit wordt bevorderd en zodoende steeds goed fokmateriaal leverbaar is. De 2e groep, welke uit iets oudere le den bestond, meende de toekomst iets donkerder te moeten inzien. Zij meen den dat de schapenteelt te veel op het buitenland is aangewezen. Misschien zul len we dit kunnen verbeteren door re clame in het buitenland te maken door middel van films, wereldtentoonstellin gen of brochure's en door op de huis houdscholen ook schapenvlees te leren koken! De 3e groep, die alleen uit ouderen be stond, zag de toekomst van het Texelse schaap nog het gunstigst in. De wol b.v. is nog nooit door een synthetische stof overtroffen. De heer Lap durfde zich niet zo erg op het gladde ijs van de toekomst wagen, „We moeten in de toekomst de teelt op Texel speciaal op de fok leggen." De beantwoording van de 2e vraag luidde haast voor alle 3 groepen over eenkomstig. Het Texelse schaap heeft zeker geen noodzakelijke bloedverver- sing uit het buitenland nodig, maar we moeten hierbij toch niet stil blijven staan en zeker proberen het uiterste te berei ken. Met deze beantwoording was ook de spreker het eens. De derde vraag was meer een deskun dige vraag. Groep 1 beantwoordde deze CONCERT IN DE HOORNDER NED. HERV. KERK De uitvoerenden die bij het eerste concert in de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk te Den Burg vorige maand zoveel succes oogstten zullen Zondagavond we derom samen komen om ons met „zang van zoete tonen en met snarenspel,, te verblijden en niet te vergeten ook het orgelspel. Ditmaal zullen wij de ensem bles bijeen zien in de Ned. Herv. Kerk van Den Hoorn, dat prachtige kefkje in het Zuiden van ons eiland, dat echter eveneens hoognodig herstel behoeft! De entree zal geheel vrij zijn, maar natuur lijk hoopt men, dat u de collecte bij de uitgang wel zult willen gedenken! Alle instanties werken méde om de restaura tie zo spoedig mogelijk te kunnen aan pakken en dit moge ons allen animeren, waar dit gebouw ons aller trots is! Aan het komende concert nu werken mee: mevr. J. Beumkes-Breen, viool, mej. E. Dijt, cello, de heer P. Krayma, orgel, het dameskoor en het gemengde koor onder leiding van de heer J. Vis ser, terwijl Nel Kikkert, Den Hoorn, een leerlinge van de heer Visser, een orgelsolo ten gehore zal brengen. met: het vlees moet fijn en blank zijn. De wol moet een goed gestapelde geslo ten vacht van prima kwaliteit zijn. Groep 2 kort en bondig: beter 4 kg beste wol dan 6 kg mindere. Groep 3 was weer even serieuzer met beantwoording: wij moeten trachten de eisen op kwaliteit te zetten en niet zo zeer op kwantiteit! Dhr Lap voegde aan deze beantwoor ding nog toe. We moeten fijne schapen hebben, want alleen deze dieren kunnen fijne producten leveren. En we moeten vooral op ziektes letten. Nog altijd geldt het spreekwoord: „Een ziek schaap, een dood schaap". Als veel voorkomende ge vaarlijke ziektes noemde spreker: Schurft, Leverbotziekte, Rotikreupel. Het is zo moeilijk om achter alle scha penziektes te komen, omdat ze na de dood vaak zo onder de grond gaan. Na deze beantwoording vertelde de heer H. J. Keijser iets over de moeilijk heden bij de export. Om een goede ex porteur te zijn moet men over een goede talenkennis beschikken, terwijl men ook goed met de financiële verplichtingen en deviezen op de hoogte moet zijn. Het is natuurlijk logisch dat het handelsbloed voor dergelijke handel ook volop in je aderen moet bruisen. De voorzitter merkte op dat na dit gezellige napraatje inmiddels de wijzers van de klok al weer de half elf voorbij waren geschoven en na nog opgemerkt te hebben dat het Texelse schaap nog lang niet uit de tijd is, nee zelfs nog een hoopvolle toekomst tegemoet gaat, sloot hij deze zeer leerzame praatavond. K.H. Copr'KjM P Het huisje van Bim en Bam heeft wel erg een verfje no dig, maar die twee zijn veel te lui om zelf aan de slag te gaan. „Weet je wat we doen" zegt Bim, die denkt dat hij weer heel slim is, „deze grote emmer, daar doen we verf in. Tegen Jumbo zeggen we dan dat het aardbeiensap is en we vragen of hij zin heeft om •het eens te proeven. Als hij merkt dat het verf is, spuit hij het natuurlijk over het he le huis en dan hebben wij op een vlugge manier het huis geverfd." Bam vindt dat ook een pracht idee. Maar natuur lijk komt het heel anders uit dan zij wel denken. De em mer staat klaar met verf en Jumbo wordt gevraagd of hij trek heeft in aard'beiensap. Allicht, wie zou dat niet lus ten? Maar als Jumbo merkt dat hij voor de gek is gehou den, wordt hij zo nijdig, dat hij woedend begint te spui ten, maar niet op het huis hoor, neen op Bim en Bam, die nu heus niet te lui zijn en weghollen zo hard zij kunnen. Maar niet zo vlug of ze zien toch nog helemaal rood, de deugnieten. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag 4e klas KNVB: TexelZAP 2-1; Schagen-Oudesluis 1-2; Limmen-Succes 2-1; BKC-Watervogels 5-1; DTS-Grasshoppers 1-1. Afd. Nh.: Holl. T 2-Texel 2 2-3; Texel 3 -Helder 4 2-5. Texel-ZAP. In een uiterst snelle en spannende wedstrijd heeft Texel de tra ditie om thuis van Z te winnen, gehand haafd. Z opent met enige aanvallen die slechts een corner opleveren. Als T ten aanval trekt blijft een goede kans onbe nut. Z oefent enige druk op ons doel uit en wordt zelfs gevaarlijk maar Bertus heeft grote plannen en keert alles. Maar dan neemt T de aanval over, Max zet goed voor, maar Leen mist. Intussen is T los gekomen en gaat de strijd volko men gelijk op met om beurten aanval len. Bertus verwerkt enige lastige scho ten, maar ook de achterhoede en halfs spelen een prima partij en het ziet er naar uit dat Henk en zijn mannen de poort dicht willen houden. Uit oen mooie pass van Max redt de Z keeper. Piet (Eelman) die weer in het elftal mee speelt, waarover alle spelers zich ver heugen, vangt een pass van Max op, maar z'n schot gaat hoog achter. Z valt aan, maar achter zit alles potdicht. Een verrassend schot werkt Bertus juist over de lat. Een „indirecte" voor ons doel wordt over en naast gekopt. Een goede voorzet van Dirk kan op het nip pertje door de keeper gered worden. Een prachtig schot van Z rechtsbinnen wordt door Bertus afdoende behandeld, hij heeft trouwens druk werk. Leen loopt door op een pass en lost een goed schot en meteen moet Bertus een hoge voorzet onderscheppen. Bij T komen de passen te ver door het midden, waardoor de Z keeper dikwijls het gevaar kan ke ren. Bij een zeer snelle en gevaarlijke Z aanval grijpt Henk prachtig in en redt samen met Bertus. Dick wint een duel langs de lijn, geeft zuiver af aan Bob, die even doorloopt en dan onhoud baar langs de keeper sohiet 1-0. Weer valt T aan. Diok schiet in, de keeper stompt weg waardoor Piet een kans krijgt, maar het duurde even te lang. Direct na de aanvang een fel offensief, dadelijk antwoordt Z met een mooie aanval maar Bertus plukt de bal uit de lucht en een volgende zeer gevaarlijke bal wordt door hem meesterlijk tot cor ner gewerkt. Dan breekt Dick door maar zijn kogel gaat juist over. Uit een nieuwe aanval zet Dick goed door, deZ achter zal terug spelen maar te zacht. De bal komt bij Piet die geen fout be gaat 2-0. Fel komt Z opzetten. Aanval op aanval wordt opgezet en de gehele achterhoede, halflime en binnenspelers moeten zich geducht verweren. De Z achterhoede gaat op buitenspel spelen, waarmede ze enige tijd succes heeft. Alle pogingen van Z mislukken, de hoge voorzetten zijn voor Betus. Een critiek moment ontstaat voor ons doel uit een vrije schop, maar wordt gered. Harry redt achterovertrappend tussen 2 spelers door, nog enkele minuten zijn te spelen, de spanning blijft en als uit een aanval van links de bal voor ons doel geplaatst wordt en een aanvaring ontstaat tussen Gerrit en Henk, schiet Z zuiver in 2-1. T antwoordt met een snelle aanval maar het einde is daar en als climax van de spanning de vreugde 1 over de veroverde punten. Scheidsrech- ter De Graaf was als steeds, goed. Bravo Texel 2! Dat zijn toch weer 3 punten uit 2 wedstrijden, zo door gaan. Texel 3 - Helder 4. Het 3e speelde voor de rust een goede partij. Na de rust ging het mis. Verdedigingsfoutjes. Het werd 2-5. Zondag a.s. Oudesluis-Texel; Texel 2- BKC 2; Texel 3-Geel Zwart 2. Adsp. Schagen-Texel. Texel B - De Cocksdorp Zaterdagmiddag 3 uur. Adsp. let op. Voor enige weken terug moet door een van jullie een verkeerde schoen meegenomen zijn, waardoor de keeper van A met 2 linkse schoenen zit. Kijk allemaal je spullen na en helpt de beide paren weer compleet te krijgen. Adres W. Wassenaar, Wittekruislaan. Zaterdagavond werd door de heren V. d. Linde en Bakker, Hoofdconsul en 1 Administrateur afd. Nh. KNVB een con- 1 tactavond gehouden in de Lindeboom. 1 Een interessante en opbouwende in- leiding en een meer technisch inzicht betreffende de administratie ontlokten een prettige discussie. SCHIETOEFENINGEN De Burgemeester van Texel maak+ be kend, dat op 30 November 1953 zonder voorafgaande waarschuwing op de Hors zal worden geschoten. Het is daarom ten strengste verboden wanneer de rode vlaggen gehesen zijn, de Hors te betreden. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. KAMPEER-EXPLOITATIE- VERGUNNINGEN SEIZOEN 1954 Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij in principe hebben besloten voor het seizoen 1954 geen kampeer-exploitatievergunning te verlenen aan personen, die in het sei zoen 1953 geen dergelijke vergunning hadden. Belanghebbenden worden verzocht hiermede rekening te houden. Texel, 20 November 1953 Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. BURGERZINLENING Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat per 1 December 1953 coupon no. 4 van de 4°/o oblilening 1951, uitsluitend ten kantore van de gemeenteontvanger, be taalbaar zal worden gesteld. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat degenen, die de coupon's no. 2 en 3 nog niet hebben verzilverd, dit alsnog kunnen doen. Texel, 18 November 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. INKWARTIERINGSREGISTER Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat door hun Col lege is vastgesteld een inkwartieringsre- gister, als bedoeld in artikel 20 van de Inkwartieringswet. Iedere inwoner kan te allen tijde uit bovengenoemd register inlichtingen ver krijgen, voorzover deze op hem betrek king hebben. Deze inlichtingen worden kosteloos verstrekt, indien de aanvragen daartoe binnen 14 dagen na de datum van deze kennisgeving zijn ingediend. Texel, 21 November 1953. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester C. DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 20 November le klas: N. de GraafS. Ros 02 S. BakkerJoh. D. Bakker 02 P. JansenC. v. Heerwaarden 02 C. v.d. WerfJ. Vdnke 0—2 P. KooiC. Dijker 02 G. DrosS. v. Heerwaarden 02 2e klas: W. J. BoonJb. v. Heerwaarden 20 A. VinkeW. A. v. Zeylen 02 J HooybergJ. Kikkert 02 H. GomesJ. N. Rijk 20 3e klas: Joh. BarhorstJ. v.d. Vijver 02 S. v. HeerwaardenA. de Vries 11 Jn. BarhorstF. v. Sambeek 11 D. v.d. Werf—Jb Koorn 2—0 Het was een „zwarte" dag voor de Wit spelers in de le klas. De koplopers kwamen tegen Dros en Kooi tot de volle winst, evenals Vinke tegen v.d. Werf. De overwinning van C. v. Heerwaar- den was tevens de eerste nederlaag van Jansen. S. Bakker verloor van de goed op dreef zijnde Joh. D. Bakker en Ros was voor de Graaf te sterk. Bij de 2e klassers staat v. Zeylen een zaam bovenaan uit 9 partijen de volle winst, heel in de verte volgt de rest. Vinke behield ondanks z'n verlies toch de 2e plaats. Van Heerwaarden verloor in een mooie partij van de sterk spelen de Boon, Hooyberg liet zich door Kik kert verrassen en Gomes hield Rijk er onder. D. v.d. Werf komt de leiders in de 3e klas dicht op de hielen, door zelf van Koorn te winnen en door de goede pres tatie van A. de Vries (remise tegen no. I.) Jn Barhorst-Sambeek werd onbe slist en v.d. Vijver won van Joh. Bar horst. De opkomst in de laagste afdeling is niet bijzonder. Een GOED LID komt trouw en blijft met zo maar weg, waar door de competitie onnodig vertraagd wordt. FEUILLETON door T. LODEWIJK 20). Op een of andere manier verbond Marian al deze ellende met Sartonus. Niet dat ze er een direct aanwijsbare re den voor had: haar intuïtie, gevoegd bij haar toenemende afkeer voor deze man, wees haar de weg. Zijn houding, die al gemeenzamer en tegelijk baziger werd, deed haar vermoeden dat hij op een of andere manier macht over haar vader had. Meermalen lag ze 's avonds uren wak ker, peinzend en piekerend. Dat ze ook niemand had met wie ze dit eens kon uitpraten! Dan dacht ze aan Harm. Ja, het was waar, hij zat in het kamp van de con current, van de tegenstander. Maar, zo vroeg ze zich af, Wie was de vijand? De concurrent, Verdonck, die een eerlijke concurrentiestrijd voerde, of Sartorius, die, dat vemoedde ze met steeds groter zekerheid, haar vader naar de rand van de ondergang voerde? BEKENTENISSEN Tijdens een van hun „toevallige ont moetingen" in Vierhouten zat Marian met Harm in het vaste hoekje, waar zij bij een kopje koffie met elkaar praatten over alle belangrijke en onbelangrijke dingen. De laatste tijd meende Harm te moe ten constateren, dat Marian niet dezelfde meer was. Hij maakte zich daarover zorg en, verliefd als hij was, kon hij ziah niet anders voorstellen dan dat haar teneergeslagenheid iets met hun verhouding te maken had. Zou ze er ge noeg van krijgen? Hield ze niet meer van hem? Wou ze van hem af en durfde ze het niet zeggen? Harm piekerde hier over en besloot kordaat, zich zekeiheid te verschaffen. Hij zou het haar op de man, of liever op de vrouw af, vragen. Kwam het ergste dan wist hij tenminste waar hij aan toe was. Wat hij zonder Marian zou moeten beginnen, wist hij niet. De gedachte dat er geen handvol maar een landvol meis jes was, troostte hem niet. Marian of geen ander. Hij kon zich niet voor stellen, dat er definitief iets zou komen tussen Marian en hem, hij weigerde het te geloven. Maar hij wilde zekeiheid. En daarom stelde hij haar deze avond de vraag, waarop hij zich minstens een kwartier, tussen allerlei onbelangrijk, verstrooid gepraat door, had voorbereid: Marian, wat is er met je? Je bent de zelfde niet meer. Is er iets gebeurd? Is er iets.tussen ons tweeën? Ze keek hem verbaasd en een beetje geschrokken aan. Haar gezicht vertrok. Dan trachtte ze zich een vrolijk air te geven en zei met een gemaakt lachje: Wel nee jongen, wat zou er zijn? Je haalt je muizenissen in je hoofd! Nee kaatste hij terug jij hebt muizenissen in je hoofdik hoop ten minste dat het muizenissen zijn. En je moet het mij vertellen, Marian. Ik maak me ongerust over ons tweeën. Ze legde haar hand op de zijne en keek hem aan. Als je tenminste bedoelt of ik me zorg over jou. Of niet meer van me houdt vulde hij aan. Dan zou ik het je zeggen Harm. Ge loof me. Jij bent de enige die ik heb, die ik vertrouw Behalve je vader Onbewust had hij daarmee precies in de roos geschoten. Hij zag haar ineen krimpen, alle vrolijkheid week van haar gezicht. Het was haar aan te zien dat ze een inwendige strijd streed, en de jongen tegenover haar had tact genoeg om te zwijgen en te wachten. Eindelijk over won Marian zichzelf. Harm zei ze bijna fluisterend 'het is.... allemaal om vader. Het gaat niet goed met hem Hij gaat er onder dóór. Wat bedoel je.... financieel? Was het dat maar alleen, hoewel ik me daar al zorg genoeg om maak. Nee dat is het ergste niet. Vader veroudert met de dag, hij heeft verdriet, zorg, na righeid, veel meer narigheid dan ik wel weet. En hij wil het mij niet zeggen. Hij snauwt me af. Hij behandelt me als een klein, ondeugend kind. En Ga door moedigde hij aan. Nee aarzelde ze dat kan ik je niet zeggen. Niet tegen jou. Dit gaat over de zaak. Vergeet een ogenblik dat ik in De Gouden Leeuw zit pleitte hij. Ik zelf vergeet dat iedere keer als ik te genover je zit. O, Marian, als die zaken maar niet tussen ons schoven. Ik kan zo blij zijn soms als ik zie dat het vader goed gaat. Maar nooit heb ik echt ple zier in die zaak, want ik weet: iedere klant méér bij ons is een klant bij jou minder. En ikïk kan daar nooit met iemand over praten. Ook niet met je moeder? Met moeder hoef ik niet te praten, die begrijpt zulke dingen vanzelf. Maar wat kan ze doen? Ja zei Marian zacht wat kan ze doen? Hoe komt het Harm vroeg ze opeens, blij met de afleiding, dat je moeder zo is. Heeft ze eenongeluk gehad? Daar kan ik nu weer niet over praten zei hij somiber. Waarom niet? Met mij niet? Waar om vraag je mij vertrouwen en vertrouw je mij niet? Het is geen kwestie van vertrou wen. Je zoudt de dingen verkeerd be grijpen. Je zou een verkeerd beeld krij gen van Van wie? Van.mijn Vader Wat heeft je vader hier mee te ma ken? Nu was het de beurt van Harm om te vechten met zijn neiging hierover te zwijgen. Hij keek haar aan, zoals ze daar zat. Eens zal ik het haar toch moeten vertellen, dacht hij. Luister begon hij op zachte toon.- Vroeger hadden we een zaak in Rotter dam. Vader heeft vroeger gevaren, hij heeft trouwens van alles gedaan, over al gezworven. En vader was een prima zakenman, maar hij had een gebrek. Hij dronk. Hij zweeg na deze onthulling. Marian dan Uw spoorkaartje ge haald bij de V.V. V. „Texel" keek hem aan en in haar ogen las hij, dat hij door moest gaan. Moeder had daar veel verdriet van vertelde de jongen op doffe toon en telkens weer smeekte ze vader er mee op te houden. Een keertoen kwam vader weer zoraar thuis en moedei stond boven aan de trap. Ik weet met precies wat er gebeurd is, of ze ruzie haddenmoeder maakte nooit ruzie maar vader kon soms erg kort aange bonden zijn.maar moederis van de trap gevallen. En daardoor is ze nu. zo. Marians ogen werden donker. Ze zag voor zich die grote sterke, wilskrachtige man, die lieve, tere, levenslang gebrekki ge vrouw, die ze zo impulsief had om helsd en die haar zo wonderlijk had aan gekeken. Ja ging Harm voort nu zie ik het al aan je gezicht. Je ziet mijn va der als een bruut, een schoft. Nu, dan zie je hem net zo als ik hem zag, iaren geleden Natuurlijk hoorde ik wel hoe het gekomen was, dat moeder naar het ziëkenhuis moest dat ze daar maanden niet d moest liggen, dat ze, toen ze thuis kwam. maar invalide was. En ik haatte mijn vader ja, ik haatte hem. (Wordt vervolgd). Pe] per f Denk heeft maan De o: bedra spaar dat g spaar Vai Onze ten va *ou je Jb. B<

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 4