TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT „De Man die terugkwam dijk wachtwaarschuwings- en evacuatiesysteem Toneelgroep „Het Masker" bracht: Mary Blekemolen boeide 125 plattelandsvrouwen Woningnood op Texel Op reis Imkeren, een duel tussen mens en bij Als er gevaar voor overstroming dreigt Wordt de Ploegwedstrijd een traditioneel festijn? WOENSDAG 2 DECEMBER 1953 Het was Zaterdag j.l. de tweede keer dat de toneelgroep „Het Masker" voor het voetlicht kwam met „De Man die terugkwam", een toneelstuk in drie oe- drijven van G. Nielen. Het plaatsje Dirkshorn in Noordhol land had de eer van de primeur, in het kader van 'n onderlinge toneelwedstrijd. Die eer bleek achteraf nogal twijfelach tig, want van het spel is daar niet erg veel terecht gekomen. Ondanks het *eit dat de rollen prima waren ingestudeerd, geraakten de hoofdrolspelers geheel van hun stuk. Zo werd het ons althans door toeschouwers medegedeeld. Het is dus niet verwonderlijk dat wij met gemengde gevoelens naar ons met moeite verworven plaatsje in de geneel bezette zaal van de Oranjeboom schui felden. Het is dan dybbel prettig met een ver licht hart weer op te kunnen staan! Het stuk Wij worden in het stuk voorgesteld aan een familie, bestaande uit moeder en drie volwassen kinderen, van wie de doohter is getrouwd. Na een zestal hu welijksjaren is mevrouw Clara Wester- veld alleen gelaten met haar drie kin deren. Oorzaak hiervan is geweest dat zij haar man, kunstschilder zonder be kendheid en inkomsten, steeds voor de voeten gooit dat hij eigenlijk een niets nut is, terwijl zijn vrouw voor allen, c-ok voor hem, moet zorgen. Hij heeft het getreiter niet langer kunnen verdragen en is verdwenen. Mevr. Westerveld heeft haar kinderen, Sophie. Frits en Henk, steeds het slechte voorbeeld van hun Vader voor ogen gesteld. Zij is zeer ma terialistisch ingesteld en tracht haar kinderen tot financieel goede huwelijken te dwingen, zonder er op te letten of er van liefde, of zelfs maar wederzijdse sympathie, sprake is. De dochter Sophie, de enige van le kinderen, die iets weet van het nog in leven zijn van de vader, is zeer ver kwistend en komt haar moeder steeds om geld vragen. Sophie's man, Cor van Zanten, heeft een goede zaak, die echter scheef dreigt te gaan, vooral door zijn veeleisende vrouw. Ook voor het mode- atelier van mevr. Westerveld komen zorgen. Als de nood het hoogst is, duikt plot seling de man weer op. Hij is in alle op zichten de reddende engel. Zijn vrouw stelt hem aan de kinderen voor als een broer van haar man, en oom Bart is het die er voor zorgt dat de dwaze verloving van zoon Frits met het meisje Lies Veerman een eind vindt, hij stopt finan ciële lekken en brengt Frits, die van plan was er met geld van oom Bart uit te knijpen, weer op het goede spoor. Moe der doet aan het slot ontboezemingen over de nog in leven zijnde vader, maar geen der 'kinderen schijnt op diens te rugkomst gesteld te zijn. Oom Bart, die bij de uiteenzettingen aanwezig is, trekt z'n consequenties en vertrekt. Maar de kinderen, die het duidelijk wordt dat hij hun vader is, dringen er bij moeder «.p- aan hem direct terug te halen. En als moeder wegsnelt om de daad bij het woord te voegen, valt het doek. Literair bezien een middelmatig stuk van een middelmatig auteur En hoe was het spel? Om met de deur in huis te vallen: het was, als geheel gezien, heel onderhou dend. Mevr. v.d. Struys had het als de materialistische moeder met het gemak kelijkst. Ze was aannemelijk als de vrouw die overal de financiële voorde len zocht en die, tenslotte, tot het in zicht kwam dat haar opvattingen fun damenteel fout waren. De ontmoeting met haar man, na 20 jaar afwezigheid, was wel wat emotieloos. Haar door smarl vertrokken gezicht ontplooide zich verder maar zelden tot een lachje. Mevr. Haak was de dochter Sophie Deze toneelspeelster is met sprongen vooruit gegaan! De manier, waarop zij het verkwistende vrouwtje uithing was werkelijk voortreffelijk. De uiteenzet ting tussen Sophie en haar man in het 2de bedrijf werd een pracht van een kibbelpartij. Zwakker werd zij toen ook bij haar het moment van inzicht kwam dank zij ingrijpen van „oom Bart". Ter wijl zij eerst verklaarde niet van haar man te houden, zei zij later weer haar best te zullen doen. Dat zijn dingen die voor een normaal mens moeilijk zijn te volgen. De heer A. Pennekamp bracht Frits op de planken. Zoon Frits, die door moe- der's dwang een lusteloos leven had op een accountantsbureau en zich liet ver loven met Lies Veerman, het inhoudlo ze vlindertje van „goede" familie. We kunnen de heer Pennekamp met zijn de buut gelukwensen, en het Masker aan raden deze geestige flapuit vast te hou den. Goed, er waren momenten dat het gezicht wat al te krampachtig bleef staan. Maar dat is te overwinnen. Jam mer dat de stem wat licht is. De artistiek aangelegde Henk werd vertolkt door de heer J. Schotanus. Zijn liefdesidylle met het meisje Dora Go- vers (Mevr. Vetter) bleef een beetje moeilijk op de been. Zijn spel was iet wat oppervlakkig, alsof hij er moeite mee had uit zichzelf te treden. Zijn ge sprek met oom Bart daarentegen kwam goed tot zijn recht. Mevr. Vetter speelde het van goed be grip zijnde meisje Dora op prettige ma nier. De heer Hillen was de geplaagde man Cor van Zanten. Het hartstochtelijk be toog tot zijn vrouw, als hij ontdekt dat ze feitelijk niets om hem geeft, was prima. Minder werd het weer bij zijn vertrouwelijk gesprek met zijn vader. Op dat moment heette hij weer Hillen die een rol opzei. Lies Veerman was een rolletje voor Mevr. van Loon. Ja, men kon meestal wel in haar geloven als een wuft, waardeloos persoontje. Haar stem zou wat meer volume moeten hebben. Even zien wij de heer P. Haaker ver schijnen als vertegenwoordiger Boersma. Een afgetakelde, zielige man, die een jeugdvriend van mevr. Westerfeld blijkt te zijn. Een goed rolletje. Verder kwam Elly Versteegen als het dienstmeisje Ali nu en dan even charmant om de hoek kijken. Blijft oom Bart. De heer H. Prins had een dankbare rol en hij heeft er veel van gemaakt. Onbegrijpelijk dat onder andere hij het geweest is die in Dirkshorn de draai kwijt raakte! En wat had hij een prachtige kop. De gri meur, de oude heer Gerritsen, had alle eer van zijn werk. Eén ding was er, waar de spelers zich nog al eens aan bezon digden: het slechte invallen. Als men ie mands woorden onderbreekt, gebeurt dat plotseling. Een pauze is dan in elk geval onlogisch. De regisseur, de heer P. Stechweij, za gen we na afloop met een tevreden ge zicht rondlopen. Terecht. In zijn slotwoord kondigde de heer Moojen, voorzitter van Het Masker, nan dat als volgend stuk: „Gaslicht" op het programma staat. Een stuk van zwaar kaliber! Wij zijn benieuwd. Van Wijik. De Donderdagavond in „De Oranje boom" gehouden bijeenkomst van de af deling Texel van de Bond van Platte landsvrouwen met mej. Mary Blekemo len, vooidrachtskunstenares, trok 125 bezoeksters. Mevr. Bakker-Zuidewmd bracht verslag uit van de te Utrecht ge houden najaarsvergadering, waarin me degedeeld werd dat de bond zowel in binnen- als buitenland groeit. Op het congres van de Associated Country Wo men of the World te Toronto vergeleek met de Bond met netwerk dat de gehele aarde omspant. Mej. Blekemolen droeg op fijne, be schaafde wijze schetsen voor van Annie Schmidt, Henriëtte van Eijk e.a. Met grote aandacht werd haar repertoire, waarvan wij noemen: „Het open raam" en „Het geruite jasje", beluisterd. Ja, het bestuur had hier een goede keuze gedaan. De rondvraag was eveneens belangrijk, Er zal worden geïnformeerd naar 'n lam penkapcursus, welke men nog dit sei zoen hoopt te houden, verder naar een cursus letterkunde- de Ned. roman en een cursus Algemene Ontwikkeling, wel ke dan volgend jaar zullen beginnen en een half jaar zullen duren. De voorzitster, mevr. Laan dankte mej. Blekemolen voor haar mooie voordracht en wenste allen een tot ziens op de Ad- ventsavond, 17 December in Hotel Texel. „Het schijnt, zo schrijft ons een bewo ner van Eierland, dat het woningvraag stuk in de polder opgelost is, want er staan al geruime tijd vier werkmanswo ningen leeg. Een schitterend teken des tijds voor woningzoekenden!" Nou, geachte Eierlander, zo schitterend is dat teken echter niet: twee der door u bedoelde woningen behoren bij boerde rij „De Korenschoof" en deze dubbele landartoeiderswoning zajl wel spoedig weer bewoond zijn. Het gaat hier om de werving van een vaste knecht, terwijl de andere woning ook door een vaste knecht zal worden bewoond: binnenkort valt de beslissing. De andere woning maakt misschien deel uit van hoeve „Breda"? Deze zaak ligt volkomen in handen van de eigenaar en wat tenslot te de vierde woning betreft: U bedoelt misschien het perceel, dat destijds be woond werd door wijlen de heer Bake- laar? Dit pand is te klein voor een gezin, misschien kan dit nog eens bij het aan grenzende worden getrokken. Naar we vernemen is het aantal wo ning-zoekenden voor enige buitendorpen iets gunstiger geworden, maar voor Den Burg is het nog altijd een even groot probleem. dan Uw spoorkaartje ge- "jjj haaldbijdeV.V.V. „Texel" X „NACHT EN MORGEN" De Cocksdorp. Dinsdagavond gaf de Toneelclub van Zuid-Eierland onder gro te belangstelling een heropvoering van het toneelstuk „Nacht en Morgen". Ds Soesan opende met een hartelijk welkom en wenste allen een goede avond. „Nacht en Morgen" is een stuk, «lat hoge eisen stelt. Er is behoorlijk spel gegeven. In de pauze kon thee en koek worden genuttigd. Tevens werd er een verloting gehouden. De le prijs, een taart, werd gewonnen door mej. F. Dootjes, de 2e prijs een fruitmand, was voor mevr. T. Boon-de Waard. Aan het einde bedankte Ds Soesan de medewer kenden, die met een daverend applaus werden beloond. BIJEN HOUDEN is heel gemakkelijk: je koopt wat bijen in kasten of korven en zet ze in je tuin. Zo nu en dan zet je een bijenkap op, trekt een paar stevi ge handschoenen aan, legt een rookgor dijn om je heen en haalt er voor de ogen van je verbaasde gasten enkele ramen uit, om triomfantelijk de koningin aan te wijzen. Doodeenvoudig. Goed imkeren echter is een kunst, en wel een van die, waarvoor het oude gezegde geldt, dat de kunst lang en het leven kort is: ars longa, vita breva. Of, zoals een Ameri kaans imker het eens heeft gezegd: „Er zijn twee manieren waarop je bijen kunt houden: in het ene geval onder houdt de imker de bijen en in het andere onderhouden de bijen de imker". Bijen kunnen inderdaad een bijver dienste opleveren, men kan er zelfs van bestaan, maar dan moet men de rechte mens er voor zijn: toegewijd, geduldig, opmerkzaam en koppig-taai, over veel ervaring beschikken en er behoorlijk wat van weten. Want imkeren is een duel van de mens met een wezentje, dat uitermate intelligent ondernemend, spitsvondig, hardnekkig en eigen zinnig is en bovendien nog grillig als een echte Eva. Neen, goed imkeren is niet gemakkelijk Geachte lezers, zo begint het nieuwe belangrijke boek over de bijenteelt, dat als titel draagt „Het stapelkast systeem als grondslag voor de productieve bijen teelt". geschreven door Johan W. Schot man en uitgegeven door „De Tijdstroom" te Lochem. Prijs ingebonden f 7,20 ge bonden f 8,90. Wij - redactie - zijn toevallig geen bijenmensen, maar ook de buitenstaan der boeit dit boek, dat op een bijzonder prettige wijze met ons door het rijk van de imker trekt. Het is een betrouwbare gids voor de nieuwe en nieuwste metho den. die de weg wijst tot de beginselen van winstgevende bijenteelt met moder ne kasten. Schotman behoort tot degenen die al vele jaren hamerden op dat aam beeld, hervorming, modernisatie. Hij is op bijengebied een goede bekende. Zijn nieuwste boek bevat het belangrijkste wat nodig is om werkelijk honig te win nen. Het bevat talloze goede raadgevin gen, berustend op een 20-jarige ervaring met bijen. Het is uitmuntend voor de be ginner. maar eveneens vindt de oudere imker hier in kort bestek bijeen, wat on ontbeerlijk is voor de bijenman, die ho nig wil oogsten. Een handig en onmis baar werkboek. De echtgenote van de imker of aspi rant-imker, wéét dus met welk geschenk zij haar man bijzonder verrast! „DE VARENDE ZANGERS" IN CASINO Op 9 Februari zal in „Casino" optre den 't gezelschap „De Varende Zangers", een kleinkunst-ensemble met: Jules de Corte uit Negen heit de klok, Zonne bloem en Beurzen open, Dijken dicht; Jacq v. Kollenburg, Negen heit de klok; Peter van Zon de romantische tenor; Leberto, goochelaar, jongleur en mani pulator; de twee accordeonisten The Marco's; Jac. v.d. Bijl, arrangeur voor diverse radio-orkesten; Frans Jansen, al gehele leiding brengt lied en voordrac.it, herinneringen aan grote figuren uit de klein-Kunst. Een avond dus welke grote belangstel ling verdient. DAMMEN OP TEXEL Uitslagen van de eilandcompetitie: De Koog - De Cocksdorp 317 Texel 2 - Oosterend 10—10 Texel 3 - De Cocksdorp 812 Het afgelopen weekend was voor De Cocksdorp wel zeer succesvol, want na eerst in De Koog (waar bleef de uitslag Koger secr.) een monster zege behaald te hebben, bonden ze later Texel 3 aan hun zegekar. Oosterend bleef in de run ning door een volkomen verdiend gelijk spel tegen Texel 2 te behalen. De ranglijst ziet er nu uit: (de wedstrijd Oosterend-De Koog is hier nog niet in verwerkt) De Cocksdorp 3 3 0 0 6 Texel 3 2 10 12 Oosterend 10 10 1 Texel 2 3 0 1 2 1 De Koog 10 0 10 De Koog - De Cocksdorp: C. GroenhofP. de Bloois 02 H. van DorpA. Dootjes 02 Joh. HilleniusG. ten Brug 02 C. HopmanR. Buis 11 W. BakkerJ van Strien 11 W. v.d. Werf—W. de Bloois 1—1 Jac. KooimanA. Boon 02 W. Stam—W. Stolk 0—2 C. BakkerP. Voorthuizen 02 J. MakJ. van Loo 02 Eindstand 317 Texel 2 Oosterend C. v.d. WerfJ. Visman 11 Joh. D. BakkerA. Bakker 02 W. A van ZeylenC. Timmer 20 J. StamJ. Voort 02 A. Vinke—H. Mulder 0—2 J. N. RijkK. Burger 20 W. J. BoonJ. Medhielse 20 H. GomesJb. Breman 20 A. v.d. SlikkeP. S. Kuiper 11 A. de VriesR. Eelman 02 Eindstand 1010 Texel 3 De Cocksdorp Joh. SchooP. de Bloois 02 C. P. BurgerA. Dootjes 02 Jn. KikkertG. ten Brug 11 Jb. v HeerwaardenR. Buis 20 D. v.d. WerfJn. van Strien 02 Joh. v. HeerwaardenW. de Bloois 02 P. BakkerA. Boon 20 Jb. KoornH. Stolk 20 J. A. van EnstW. Stolk 02 Siem v. Heerwaarden-P Voorthuizen 1-1 Eindstand 812 Voor de goede orde is het noodzakelijk dat de uitgestelde wedstrijd Texel 4 Oosterend 2 en de afgebroken partij W. Bakker-C. Timmer nog dit jaar gespeeld resp. uitgespeeld wordt. De Competitieleider Werkschema opgesteld voor een In overleg met de betreffende pol derbesturen en met de Provinciale Wa terstaat is een werkschema opgesteld, dat een dijkwacht-, waarschuwings- en evacuatiesysteem inhoudt in verband met overstromingsgevaar. De polderbesturen zorgen bij storm weer voor vaste dijkwachten. Elke dijk wacht bestaat uit tenminste 2 personen, terwijl zij de beschikking hebben over een kleine uitrusting om eventuele schade in het allereerste stadium te kunnen herstellen. Reserve ploegen zijn in het algemeen aanwezig om de dijk wachten bij voortdurende storm te kun nen aflossen of bij eventuele ziekte te kunnen invallen. Elke dijkwacht heeft het toezicht over een aangewezen dijkvak. De buitenwa terkeringen zijn in een groot aantal dijkvakken verdeeld. In elk dijkvak is in de directe omgeving van de dijk een telefoonpost aanwezig, die dag en nacht doorverbinding heeft. Zodra lichte schade aan de dijk ont staat wordt in het algemeen een groep van 10-15 man uit de naaste omgeving ingeschakeld. Deze groep wordt mon deling of telefonisch gewaarschuwd en staat onder het bevel van de aangewe zen commandant. De leden van deze groep zijn reeds aangewezen. Voor de Prins Hendrikpolder en de Polder E.j- erland beslaat deze groep uit gedeelten van het dijkleger. Het dijkleger in de Polder Eijerland wordt middels een si renewagen en de sirene te De Cocks dorp opgeroepen. Bij uitbreiding van de schade of voor aflossing van de eerste ploeg is een 2de groep uit de naaste omgeving beschik baar Oosterend, Oudeschild en De Waal zijn in dit stadium ook al geheel of ten dele ingeschakeld. Den Hoorn is aan gewezen om assistentie te verlenen aan de Prins Hendrikpolder en voor de verdediging van het Molwerk /an Rijkswaterstaat. In de dorpen geschiedt de waarschuwing door middel van de sirene, elders mondeling of telefonisch. Bij uitbreiding van de schade wordt in het algemeen ten gemeentehuize de voorbereiding van een eventuele eva cuatie ter hand genomen. Tevens wor den op dit moment centrale posten in gericht. Het bestuur van de 30 gemeen schappelijke polders en de gemeente zullen een gezamenlijke centrale post inrichten ten gemeentehuize. De Prins Hendrikpolder richt een centrale post in in het gemaal van deze polder. Als centrale post voor de polder Eijerland fungeert het polderhuis te De Cocks dorp. Zodra sprake is van een gevaarlijke uitbreiding van de schade volgt een be roep op de algemene reserve Als algemene reserve fungeren de inwo ners van de dorpen Den Burg en De Koog, terwijl ook De Westen is ingedeeld bij de algemene. reser ve. De polder Eijerland zal geen beroep doen op de algemene reserve, aangezien het totale dijkleger 350 man telt. Op dit moment volgt tevens de eerste waarschuwing om zich gereed te houden voor evacuatie. Voor het gebied van de Dertig Gemeenschappelijke Pol ders blijft de bestaande indeling in ge varenzone I en II gehandhaafd. Uit de zóne II zal de evacuatie beperkt kunnen blijven tot een evacuatie van vee. Zóne I dient eventueel geheel te evacueren De Prins Hendrikpolder zal eventueel ook geheel geëvacueerd moeten worden Een eventuele evaouati/e wordt van uit Den Burg door de burgemeester ge regeld aan de hand van de regelmatig verstrekte inlichtingen en rapporten. In principe dienen de mensen voor eigen evacuatie te zorgen, zodra zij daar'oe een aanzegging hebben gekregen. Zo veel als mogelijk is, zullen vanuit Den Burg vervoermiddelen worden beschik baar gesteld. Als uitwijkmogelijkheden gelden: voor het gebied van de 30 Polders: voor vee: uit de polder Het Noorden - de polder Eijerland, voor de rest van 't vee - De Waal, Ongeren en Hogeberg. voor personen: Eijerland, Den Burg, De Koog en Hogeberg. voor het gebied van de P. H. Polder: zowel voor personen als vee: Hogeberg, Den Hoorn en 't Horntje. Onverhoopt geldt als voorlopig evacua- tiegebied voor de polder Eijerland: voor het gebied N.O. van de le Dwars weg: de duinenrij, voor het gebied Z.W van de le Dwarsweg: Waalenburg en De Koog, voor de Hoofdweg en het ge bied ten O. daarvan: de binnendijk van de Polder Eijerland. Bij gevaar voor doorbraak worden sei nen aangebracht. Evacuatie is dan niet meer mogelijk en iedereen dient dan in huis te blijven. De seinen zullen bestaan uit: Overdag: 1 zwarte bal 's Nachts: 2 rode lichten loodrecht bo ven elkaar. De seihen zullen worden aangebracht voor de 30 Polders: aan de molen in Het Noorden aan de v.m. zuivelfabriek te De Waal aan het gemaal te Dijkmanshuizen aan de molen te Oudeschild op de toren te Oosterend voor de Prins Hendrikpolder: op het gemaal op de boerderij van A. de Visser op de toren van de N. H. Kerk te De Cocksdorp voor de polder Eijerland: op de school te Zuid-Eijerland op de v.m. zuivelfabriek, bewoond door B. Dros Czn. In de naaste toekomst zal een oefe ning worden gehouden met de aange brachte lampen. De oefening zal log nader in de courant worden aangekon digd. De situatie in de Polder Eendracht is nog zodanig, dat de toestand in deze polder op zichzelf zal moeten worden bezien. Bij stormgevaar zal een lö^tal vaste dijkwachten op de buitendijk pa trouilleren. Reeds bij gevaar voor scha de aan de dijk zal een evacuatie worden voorbereid. Versterking van de dijk wacht met inwoners van de polder Eij erland of inschakeling van de algemene reserve zal in het algemeen slechts in aanmerking komen indien door inval lende eb de aan de dijk ontstane schade zal zijn te herstellen. Als teken, dat de bewoners van de Polder Eendracht moeten evacueren zullen op een viertal masten in de pol der de navolgende seinen worden aan gebracht. Overdag: 1 zwarte bal 's Nachts: 1 rode lamp Zowel voor mensen als voor het vee geldt als uitwijkplaats de polder Eijer land. Als teken, dat het betreden van de pol der levensgevaarlijk en daarom verbo den is, zullen worden aangebracht: Overdag: 2 zwarte ballen 's Nachts: 2 rode lampen. Verwacht mag worden, dat door toe passing van het ontworpen dijkwacht-, waarschuwings- en evaouatiesysteem voor de bewoners van Texel een zo groot mogelijke veiligheid kan worden bereikt. UITKNIPPEN EN BEWAREN DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uit spraken heeft gedaan: Vonk, Arie lichting 1953. Verzoek om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoonlijke on misbaarheid afgewezen. Beschikking van Minister van Oorlog d.d. 20 November 1953, nr. 915144. Zijm, Jacobus C. lichting 1946. M.i v. 1 December 1953 voor één jaar vrijstel ling van dienst als gewoon dienstplichti ge wegens het verkeren in een geval, als bedoeld in art. 15, eerste lid, onder let ter C, der Dienstplichtwet. Beschikking van de Minister van Oorlog d.d. 19 Nov. 1953, nr. 913655. Witte, Cornells H, lichting 1951, zelf de uitspraak als boven. Beschikking van de Minister van Oorlog d.d. 18 Novem ber 1953, nr. 913680. Tegen elke omtrent vrijstelling geda ne uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uit-, spraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschreve ne, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. Texel, 24 November 1953. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. Hoewel in de organisatie van deze wedstrijd nog wel enkele fouten zijn aan te wijzen -4- grotendeels een gevolg van een te korte tijd van voorbereiding zullen ongetwijfeld de meeste deelne mers en bezoekers van de wedstrijd het er over eens zijn, dat het een zeer ge lukkige gedachte is geweest een derge lijke wedstrijd uit te schrijven. En wij zijn er dan ook bijna zeker van dat het thans geen 100 jaar zal duren voordat ons eiland opnieuw een dergelijk expe riment te zien zal krijgen. Eén der juryleden wist ons nl. te -/er- tellen, dat de afd. Eierland van de Holl. Mij van Landbouw kort na haar op richting eveneens een ploegwedstrijd op touw had gezet en zoals u bekend kan zijn vierde deze afdeling ruim een jaar geleden haar eeuwfeest. We hopen har telijk en wij weten dat deze wens in meerdere harten leeft, dat de ploegwed strijd een telkens terugkerend festijn op ons eiland zal worden. Er kan worden vermeld dat het maxi mum aantal punten, dat door een deel nemer kon behaald worden 500 was. Rubriek I. 1 of 2-scharige twee-weg- of wentel ploegen. Aantal deelnemers 10. le prijs, C. Mechielsen 414 punten 2e prijs, C. Jongejan 407punten 3e prijs H. Oosterhof 403 punten. Rubriek II. 1- of 2-seharige rondgaande ploegen. Aantal deelnemers 10. le prijs. KI. Eelman 432 punten 2e prijs, Mich. Kuip 416 punten 3e prijs, C. de Wolf 411 punten Rubriek III. Meerscharige rondgaande ploegen. Aantal deelnemers 6. le prijs, Jn. Blom Pzn. 435 punten 2e prijs, P. Riemens 417 punten 3e prijs, P. Rutten 515 punten. Vermelding verdient dat de eerste en derde prijswinnaar ujt rubriek II, resp. Klaas Eelman en Cor de Wolf tot de jongste deelnemers behoorden. Ze zijn nl. beiden 15 jaar. Een extra felicitatie voor deze jeugdige ploegers.

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 3