leerling eleclriciën of halfwas Coöp. .F.T.Ï. Texel Kuikens AUTO VERHUUR MAARTEN SMIT Kerstbout Publieke Houtverkoping U.D.I. geeft uitvoering voor de ISutskleuterschool Ouwe Sunderklaas in De Koog Onze burgemeester ontsnapte aan de braadpot De betekenis van het toeristenverkeer min mm Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Drukkerij Texelse Courant 4iii min min mm mm mm mm iiiiii iiHii mil) min min mm uit Inlevering en uitbetaling landbouw- vacantiebonnen mm mm mm mui miii min Adventsdienst voor allen STAATSBOSBEHEER Verkocht zullen worden: N V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Autobusdienstdin ZONDER CHAUFFEUR Ir vei L vac VERGADERING VAN DE RAAD der Gemeente Texel op Maandag, 21 December 1953, des namiddags 2.30 uur ten Raadhuize. Texel, 14 December 1953. De Burgemeester van Texel 1. Ingekomen stukken en mededelingen 2. Van toepassmg verklaring van de al gemene salarisverhoging ingaande 1 Jan. 1954 op het personeel der gemeente Texel. 3. Aankoop van het pand hoek Kerk plein-Weststraat te Oosterend van de heer P. S. Kuiper, aldaar. 4. Aankoop van grond te Den Burg van mej. G. Komng, aldaar. 5. Ruiling van grond te Den Burg met de heer J. Smit, aldaar. 6. Verkoop van grond te De Koog aan de heer M. W. Koorn te Den Burg. 7. Vaststelling van de 26e suppletoire begroting voor de dienst 1953. Naar wij vernemen wordt door de spelers van de Rederijkerskamer UDI reeds druk gerepeteerd om de toneel avond welke zal worden gegeven ten ba te van de Nutskleutersohool weer in alle opzichten te doen slagen. Opge voerd zal worden de klucht: „Storing in het Limapark". In alle opzichten! Wij zijn overtuigd van het welslagen der opvoering, maar om een zo groot mogelijk batig saldo voor onze kas te bereiken is dit niet voldoende. Daarbij is het noodzakelijk, dat op Zaterdag 16 Januari 1954 geen enkele plaats in de zaal van „De Oran jeboom" onbezet blijft. Is dit mogelijk? Wij durven hierop volmondig ja te antwoorden. Wanneer Ouders, Donateurs en alle anderen die onze kleuters en daarmede de kleuter school een warm hart toedragen deze to neelavond bezoeken is het succes bij voorbaat verzekerd. In de loop van deze maand zullen door de leerkrachten der school en door de bestuursleden, kaarten ten verkoop worden aangeboden. Geef uw steun aan ons streven de kleuters te geven wat de kleuter toekomt en koop een toegangs kaart. Dan wacht u een avond van goed toneelspel en u draagt uw steentje bij voor de tot stand koming van een nieu we kleuterschool. Het gaat om het belang van de school, van de jeugd, om het belang van het kind. Het bestuur van de stichting Nutskleuterschool. OEFENING ALARMERINGSSYSTEEM POLDER EIJERLAND Op Donderdag 17 December a.s. zal een oefening worden gehouden in het gebied van de Polder Eijerland om het alarmermgs- en evacuatiesysteem te be proeven. 's Avonds 7 uur zullen sirenewagens door het gebied van de Polder rijden om de mensen vertrouwd te maken met de wijze, waarop eventueel het dijkle- ger zal worden opgeroepen. 's Avonds half acht zullen de aange brachte seinlampen gaan branden. Zo als bekend zijn de lampen aangebracht op de toren van de Ned. Herv. Kerk te De Cooksdorp; op de school te Zuid- Eierland en op de v.m. kaasfabriek van B. Dros Czn. De lampen, die zoals be kend is, bij gevaar voor doorbraak van de dijken zullen gaan branden zijn het sein, dat evacuatie niet meer mogelijk is, en dat ieder in huis dient te blijven. De lampen zullen blijven branden tot 8 uur 's avonds. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat het hier een OEFENING betreft. Het dijkleger zal derhalve a.s. Don derdag niet behoeven op te komen. De bedoeling is, dat een ieder nagaat of hij de sirenes van de sirenewagen heefit gehoord en of hij vanuit zijn woon plaats de alarmhchten kan zien bran den. Eventuele op- of aanmerkingen worden gaarne ingewacht bij het be stuur van de Polder Eijerland Texel. 14 December 1953. Het bestuur van Polder Eijerland Het gemeentebestuur van Texel HET feest is weer achter de rug. Ze ker, de avonden die de diverse vereni gingen van De Koog geven kunnen héél gezellig zijn, maar er is maar één avond waar iedereen, oud een jong, aan mee doet en dat is die van Ouwe Sunder klaas. De Dorpsstraat die m de winter nor maal uitgestorven is te noemen, be leefde een gezellige drukte. Tegen ne gen uur verschenen steeds meer spelerS, sommigen werden met gejuich en ge lach ontvangen. Ieder jaar opnieuw we ten de Kqogers met humor en fantasie de meest besproken gebeurtenissen van het jaar uit te beelden en er de spot mee te drijven. Met bijna onfeilbare ze kerheid worden zwakke plekken opge spoord en in het zonnetje gezet. Ook de vele toekijkers hebben zich kostelijk ge amuseerd. Het is ondoenlijk alle speulers op te sommen laat staan te beschrijven. Want niet alleen het "wat" maar ook het "hoeiV speelt een grote rol! Om zes uur 's avonds waren weer heel wat kinderen in de weer onder het motto: „jong geleerd, oud gedaan". Hun enthousiasme deed niet onder voor dat der ouderen. Verscheidene nog heel jon ge kinderen voelden zich met al die vreemde, door grimmen vervormde ge zichten. weinig op hun gemak. Zo zagen we een dreumes, die „de bakker" liep te zijn, maar hij schrok opeens zo van die vreemde snuiters om zich heen, dat hij het huilend op een lopen zette en bescherming zocht op moeders arm. De jury kende de volgende prijzen toe: Grote Groepen: 1. Zonnestraal: Jan Bruin, Peter Bruin en Fr. Drevel. 2. Muzikaalste gezin in Nederland: An nie Kramer, Corrie de Visser, Iedie Kramer, Annie Kuip, Irene Eelman en Peter Kramer. 3. Sneeuwwitje: Tineke de Visser, Hen- nie de Visser, Ineke Drevel, Nettie Kik kert. Hans Peters, Wim de Visser, Paul- tje van der Vis, Japie Burgman, An- dries de Ridder en Martien de Ridder. 4. Schoolbiggen: Trudie Kikkert. Corrie v.d. Vis, Bennie v.d. Berg, Tineke Wuis Harry Wuis, Leentje Zwan en Rietje Zwan. Behalve de prijswinnaars zagen we, om toch enkelen te noemen - met ver ontschuldiging aan hen die onvermeld bleven -: jagers; stropers; jutters; een "verlicht vanken"; een groep die zich afvroeg wat van al die "snackbars" moest worden als de kampeerders weg waren? Al is het dan waar, dat de voorpret net zo belangrijk is als het feest zelf, het is zeker dat Ouwe Sun derklaas een spring levende traditie is, die stellig „nooit verloren" zal gaan, mogen we wel zeggen. Tot diep in de nacht profiteerden de Kogers, daarbij vreugdevol geassisteerd door velen uit de andere dorpen, van de gezelligheid zich eens uit te leven. De netelige opgave, uit te maken, aan wie de prijzen toe te kennen, was in goede handen van de jury, bestaande uit mevrouw Luberti, de heren Boogaard en Drevel. De uitslag was: Enkelingen: 1. Ds Janse met scooter (Aris Eelman 29 punten) 2. Ooievaar (Mw Bakker-Pothman 28V2 pt.) 3. Kleuteronderwijzeres. (Mw Blók v.d. Velde 25% pt.) Grote groepen: 1. Fanfare (A. Daalder, P. Eelman etc. 29 pnt.) 2. Gymclub achter matglas (Wuis, Zwan etc. 28 pnt) 3. Gemeentebegroting (K. Groenhof etc. 23 pnt) Kleine groepen: 1. Oskam (D. Bonne, C. v.d. Werf 28% punt. 2. Drie schoolvarkens Mw B. Bruin. A. Brouwer, Hille 27 pnt) 3. Cokes op het strand (Hannie Vermeu len Corrie Pothman 26 pnt) 4. Cokes op het strand (in wagen) 25% punt) De totale opbrengst voor de kleuter school te De Koog bedraagt f 350. Ook het Ouwe Sunderklaasfeept in Den Hoorn is weer schitterend geslaagd, er was erg veel werk van gemaakt en ook dit jaar was de jury weer voor een moeilijke taak geplaatst. Reeds om half acht was het druk in de Dorpsstraat, de verlichting aan de huizen verhoogde de gezelligheid. Tussen 7.30 en 8.30 uur bevond de jury zich in de school om groep I, tm. 14 jaar, te beoordelen. Deze rubriek telde 34 Ouwe Sunderklazen, verdeeld in 17 groepjes. Hier kwamen de volgende prijswin naars uit te voorschijn: 1. Jacoba van Beijeren; 2. de Nederland se vlag; 3. Arretje Nof; 4. Vier oude wij ven (de wieken van de molen); 5. Chi neesje; 6. De boze wolf; 7. Cowboy; 8. Drie kleine kleuters (op een hek). Terwijl de jury nog druk bezig was, aan het uitwerken van de punten van groep I. renden wilde negers de school binnen. Terwijl de hoofdman op zijn zetel troonde en een paar negers tam tam muziek lieten horen, kwamen de an dere leden van de stam met een blanke gevangene die in de pot gestopt werd. Wat gingen die negens te keer en hoe oorlogzuchtig was hun dans. Wat zagen de negers en de negerin nen er echt uit! In de Dorpsstraat zorg den zij ook voor volop leven in de brou werij. Onze Burgervader, die ook aan ons dorp een bezoek bracht, werd door de negers naar de braadpot gevoerd, maar hij kreeg gratie. Voorts zagen we de bewonerjs van Loodsmansduin, die het Loodsmansduin gingen begraven. Zoals bekend, wordt Loodsmansduin volgend jaar ontruimd. In totaal telde de grote groep, dus groep II, 68 Sunderklazen, verdeeld in 20 groepen. Hier volgen de prijswin naars: 1. De Negers; 2. Wereldbol; 3. IJsco, (verplaatst de zomer zich naar de win ter); 4. Bewoners van Loodsmansduin; 5. Heks; 6. De muzikale familie; 7. Zwaan kleef aan; 8. Lente in de winter; 9. Texel op reis; 10. Jan en alleman. Het Ouwe Sunderklaas werd besloten met een gezellig bal en ook nu kunnen wij zeggen dat Ouwe Sunderklaas 1953 goed geslaagd is. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4de klas KNVB RKAFCOudesluis 20 SuccesTexel 31 WatervogelsSchagen 40 GrasshoppersVZV 40 DTSLimmen 21 BKC—ZAP 1—3 Wieringerwaard 2Texel 2 40 Afdeling Noordholland: ZAP 2—Texel 3 3—1 Adspiranten: Helder A—Texel A 1—1 Oosterend ATexel B 22 Texel B speelde in Oosterend een aar dige wedstrijd, einde 2-2. waardoor de spanning in onze afd. blijft. A.s. Zondag: Texel-Watervogels. Watervogels 2-Texel 2 HRC 6-Texel 3. Texel A-Flevo A. Texel B-De Koog A. Woensdag weer trainen, zie kastje. ZEVEN SOLLICITANTEN Voor de functie van Directrice van Huize „Irene" hebben zich zeven solli citanten (allen van buiten Texel) aange meld. DE SCHATTING van de heer Oskamp, directeur van de VVV „Texel", dat via het vreemdelingenverkeer Texel ieder jaar 2,5 millioen naar zijn stranden ziet spoelen, is blijkens het thans verschenen rapport van de Economisch-Teohnolo- gische Dienst Noordholland geen slag in de lucht geweest: ook dit bureau, dat uiteraard haar conclusies louter op we" tenschappelijke basis bouwde, komt tot een zelfde getal! Tijdens de Zaterdagmiddag in de Lin deboom, onder voorzitterschap van de heer J. C. Rab, voorzitter der VVV Texel gehouden persconferentie werd het door drs S. Sahreur samengestelde rapport, lopende over de jaren 1951, 1952 en 1953 door de directeur der VVV Texel op heldere wijze toegelicht. Het was een moeizame arbeid waaraan drs Schreur zich destijds zette, toen hij zich tot taak gesteld had de vacantiedrukte op Texel op exacte wijze in beeld te brengen. Het onderzoek hecht zich aan de vraag: „Wanneer komen onze gasten, wanneer nemen zij weer afscheid en hoeveel zijn er gelijktijdig over Texel aan het rondzwermen?" Volledig was de medewerking van Teso, die haar gege vens zeer gedetailleerd heeft geregi streerd. De Balans is van dag tot dag bekeken en zo ontstond een kostbare grafiek. In 1953 werden van Mei tot en met Sep tember 356.000 logeerdagen geboekt. Dat is 22.000 méér dan in 1952 of te wel 6,5 pet meer. Ten opzichte van 1951 bete kende dit een verhoging van 32.000 lo geerdagen, oftewel 10 pet méér! Het voorseizoen Het voorseizoen, lopende over tien we ken, van begin Mei tot de eerste tien da gen in Juni, telde dit jaar 76.000 logeer dagen, in dezelfde periode van 1952 wa ren het er 4600 minder (6,4 pot) en in 1951 8800 minder of 13 pet. Uit de grafiek blijkt ook, dat hoe eer der Pinkster valt, hoe groter het Pirik- sterbezoek is. Dit is verklaarbaar, waar na een late Pinkster ook het hiaat tot het eigenlijke vacantie seizoen kleiner is! Bij het bestuderen van de grafiek dient uiteraard rekening te worden ge houden met de weersomstandigheden tij dens het voorjaar! Opgemerkt wordt, dait Texel van 't voorseizoen veel kan ma ken, omdat dit eiland dan door zijn vo gelrijkdom op zijn mooist is, een con clusie die de directeur van onze VVV Texel al veel eerder trok en derhalve steeds heeft aangedrongen op propagan da, welke vooral gericht is op verlenging van het seizoen. Te meer waar het pu bliek, dat in het voorseizoen over de plas komt veel draagkrachtiger is dan de gasten, die tijdens het eigenlijke sei zoen op Texel komen uitblazen. Het Hoogseizoen Het hoogseizoen, de periode van half Juli tot en met de derde week van Au gustus, telde in 1953 238.000 logeerda gen. Dat was 11.000 meer of 5 pet dan in 1952 en 16 000 of 7,5 pet meer dan in 1951! Hoogst interessant was ook de mede deling uit dit rapport, dat 85 pet van de kampeerders (er waren dit jaar 115.000 overnachtingen) na 9 Juli zijn tenten op ons eiland opslaat! Het Naseizoen Ook het begin van het naseizoen was dit jaar beter dan in 1952, waarbij nog komt het zeer ongunstige weer. Hoe sterk een bepaalde indruk ons bij het maken van oppervlakkige conclusies kan beïnvloeden moge blijken uit het feit, dat Texel op 30 Augustus even veel toeristen telde als tijdens het „drukke" Pinksterweekend, terwijl de algemene opinie eind Augustus toch was: „Nog 'n paar dagen van dat hondenweer en ook de laatste toerist pakt zijn biezen!" Het aantal gasten Het aantal gasten bedroeg het afge lopen seizoen 42.000 of 6000 meer dan in 1952 en 6600 meer dan in 1951, resp. was dut in 1953 17 en 19 pet meer dan in de voorgaande jaren. Het aantal dagjes mensen bedroeg in 1953 18.700, in 1952 20.000 en in 1951 18.600. Hoe lang op Texel? EEN belangrijke vraag is ook: hoe lang vertoeven onze gasten op Texel? De gemiddelde verblijfsduur wordt ver kregen bij deling van het aantal logeer dagen (356.000) door het aantal gasten (46.000). Men komt dan op een gemiddel de verblijfsduur van acht dagen. Voor zichtig is het cijfer als men aanneemt, dat per hoofd en per dag f 6.- wordt be steed en dan komt men dus naar de 2,5 millioen gulden, wat door het toeristen verkeer in het laadje der Texelaars wordt gebracht. Hierin is dan nog niet begrepen de som die naar Teso voor de vervoerkosten afvloeit. Hoeveel bedden? Het aantal bij de VVV ingeschreven bedden bedraagt rond 3000, bij een be zetting van 60 dagen komt men voor de gezamenlijke hotels en pensions dus op 180.000 dagen, daarbij komen nog 115.000 overnachtingen door kampeerders, to" taal dus 295.000 overnachtingen. Waar 356.000 overnachtingen door het Economisch-Technologisch Instituut zijn geregistreerd blijkt, dat een kwart van het aantal bedden zoek is. Ofschoon de eilandbewoners veel familie, vrienden en kennissen krijgen te logeren mag toch wordjpn verondersteld, dat er nog een aantal zwarte bedden te vinden is. DE BELANGRIJKSTE CONCLUSIE uit dit rapport moge zijn, dat het toe ristenverkeer nog steeds in omvang toe neemt, wat te danken is aan de juiste koers die onze VVV vaart. Een compli ment voor hen, die deze aangelegenheid op zulk een voorbeeldige wijze weten te behartigen is hier zeker op zijn plaats! SVC Nieuws Zondag a.s.: SVC 1— AGSV 1. Zaterdag 3 uur: Oosterend ASVC A. 12 DECEMBER TE DE COCKSDORP De Cocksdorp. Onder zeer gunstige weersomstandigheden heeft het dorp weer traditie getrouw Ouwe Sunderklaas gevierd. Vooral in „De Hoop" was het de gehele avond ontzettend druk, er was geen plaatsje onbezet. Ook dit jaar hebben de gemaskerden er veel werk van gemaakt, ofschoon het aantal spe lers beneden dat van '52 was. SVC loofde weer enige prijzen uit, alsmede de SVC-beker. De jury heeft weer geen gemakkelijke taak gehad. Van de groe pen noemen we: Bejaard echtpaar met het opschrift „We gaan naar het rust huis"; een groep die de Mount Everest wilde beklimmen, onder leiding van kolonel John Hent; of ze dezelfde avond nog boven zijn gekomen is niet bekend. Ook waren er een paar stropers op het appèl, ze knalden er lustig op los, de buit was 4 konijnen en geen procesver baal. Dan een musicerende groep: VW presenteert u „Die Tiroler Holzhacker Bub'n". Dit was aardig. Verder waren aanwezig De Grote Vier, voorstellend De Vrijheid. Wollemijntje v. Wijk ont brak ook niet. Opoe had de breikous meegenomen. Voorts een groep van: Wordt lid van het K.W-fonds, giro 26000. Origineel waren ook de weegschaal SVC (de motoren ronken) en ODIT (het big van het 168ste) Motor en big bleven in balans. Het derde opschrift was: Vrien denkring met „Geef mij maar Cabaret". Vervolgens verscheen de Grote Ooster se Tovenaar; Hans en Grietje; Simpel man en zijn aanhang, Agent ontslagen contra het vrijend paartje in het Von delpark, dit was een schilderstuk, een groep voorstellende Assepoester; Huize Irene; Gemeenteraad met gesloten deu ren; de verdeling van Triëst enz. Om elf uur was de jury klaar met de uitslag: 1. Tirolergroep (Witte hoek) met 260,5 punt plus de SVC beker evenals vorig jaar; 2. De grote Oosterse Tovenaar met 247,5 pnt; 3. Hans en Grietje met 247 p; 4. Wordt lid van het K.W.-fonds met 241,5 pnt; 5. De weegschaal met 240 pnit; Ook werd er een verloting gehouden: 1. een fruitmand no. 55; 2. no. 871; 3. no 460; 4. no 785; 5. no 239; 6. no 718; 7. no 940. Tegen overleg van deze num mers kunnen de prijzen worden opge haald. In „De Hoop" werd nog lange tijd gedanst. II (lilt? TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (met eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te k. gevr. een 1-pers. hou ten ledikant. Adres bur. v d. blad Te k 2 petroleum lampen. P. Kok, Hogebeig B 54 - Te koop gevr. lange Ieren jas m. 52. Br. onder no. 430 bur. v.d. blad Te k. i.g.st.z. accordeon 12 bas sen met koffer f50. R. Kuil Nieuweweg S27, Oudeschild Aangeb. een nieuw blauw kamgaren costuum maat 54 of 56 voor halve prijs. Adrts P. Plaatsman, De Waal 33 Aangeb. prima vruchtbo men. zwarte en rode bessen Ligustrum, els, populier, enz. P. v.d. Slikke Wie kan 6 ton materiaal ophalen in Eindhoven? Jannes, Slufter. Te k. ronde tafel, 2 tafels v. boerderij, keukentafel, mangel en kamerlamp, alles spotgoedkoop Weverstraat 1 of 11 Bra. net meisje, 2 of 3 dagen per week. Gré Hopman, Ongeren Gevr. net meisje voor de morgen uren. Adres te bevr bur. v.d. blad Meisje gevr. voor dag of dag en nacht Adres bur. v.d. blad Te k. een paar z.g.a.n. damesschoenen m. 38, bruin, peau de peche, voor halve prijs, Adres bur. v.d. blad Gev. steenkool- zakken, terug te bekomen Jan Kloosterman, Walerge- maal Algemene kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje Kornelis H. WIEGERS H. WIEGERS-Cafs ALBERT JAN Dorpsstraat 155, De Koog, Texel, 12 December 1953 Heden overleed zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Cornells Bremer Az. in de ouderdom van 89 jaar en 5 maanden Uit aller naam G. BREMER Oosterend, Texel, 13 December 1953. De begrafenis vindt plaats heden, Woensdag 16 December n m. 2 uur te Oosterend Hiermede geven wij kennis van het overlij den van onze lieve, goede Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Neeltje Bakker, geb. Roeper Wed. van de heer C. B Bakker in de leeftijd van 85 jaar. Arnhem C. J BAKKER CATH E BAKKER- de Vries en Kleinkinderen Den Burg, Texel, 13 December 1953 De teraardebestelling vindt heden, Woensdag 16 December 1953, n.m 1.30 uur plaats vanuit Huize „Irene". Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den tijdens de ziekte, na hel overlijden en bij de teraardebestelling van mijn lieve Man IOHANNES VAN DER SLIKKE, betuig ik mijn hartelijke dank. In het bijzonder Dokter Renout voor zijn onver moeide hulp, Ds J. J. J. van Sluys voor zijn troost volle woorden en buren, dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen Namens de familie, T. v d. Slikke-Burger Den Burg, December 1953 Zalerdag 19 December (Max f 30, Den Burg, Joh. Gieles Schoonoordweg 2 4 30 - 6.30 De Koog, Jb. Eelman 4 - 6 Oost, P. Verijzer 4-6 De Cocksdorp, O. L. De Kind 4-6 GEVRAAGD MARTIEN BAKKER Electriciën Bestelt Uw voor de feestdagen vroeg tijdig Fa Plaatsman Cornelisse Poeliers Kogerweg 6, telefoon 195 In verband met de Kerst dagen zullen de eieren volgende week vroeger dan gewoonlijk worden afgehaald. Leveranciers gelieven hier mede vooral rekening te willen houden, door kisten met inhoud tijdig gereed te houden Het bestuur Zondagavond a.s. 8 u. in de Herv. Kerk te Den Burg Medewerking van het Herv Kerkkoor. Toegang en plaatsen vrij eendagskuikens eendagshennetjes eendagshaantjes levering na 1 Febr. tegen vastgestelde prijzen, voor 1 Febr1 tegen sterk ver laagde prijzen. P Keyser, Schilderweg Aangeboden prima konijnen voor de slacht Daalder, Singel 37IH, Oudeschild bij ofslug ct contant in Hotel „Bos en Duin" te Westermient op Texel op 18 December 1953. Aanvang 13 uur. 212 percelen DENNENSLIETEN 4 percelen DAKSPARREN 7 percelen BRANDHOUT 10 percelen ZWARE SITKASPARREN 16 percelen SITKASLIETEN. Alles liggende op de Everstekogermient, be ginnende vanaf Hotel Californië. DienstDe Cocksdorp - Eierland - Ooster end - De Waal - Den Burg v.v. Met ingang van 17 December a s. wordt de ochtend dienst van bovenstaande dienst als volgt gewijzigd; Richting Den Burg: Vertrek De Cocksdorp: 6 35 uur Vertrek Oosterend7 00 uur Vertrek De Waal: 7 10 uur DE DIRECTEUR. voor elke gelegenheid. Tegen zeer lage tarieven per kin per dag en per week, met prima 4-, 5- en 6-persoons wa gens, welke ook op verzoek aan huis worden voorgereden. t? W.A. en All Risks verzekerde wagens. RljKSWEG 95 99, KOEGRAS, tel. K2235(202) JULIANADORP. De wagens worden aan de boot gebracht. op Za 1953, bij C j C. Sm Houte,

Texelsche Courant | 1953 | | pagina 2