i Het wapen van Breeck Uw Dividend-winkelier wenst U een Gelukkig Nieuwjaar! Centrale Transportarbeidersbond Slijterij J. de Wit De Hobaho Wij wensen familie, vrienden en bekenden een voorspoedig Nieuwjaar. De Texelse Bestuurdersbond De V.A.R.A. afdeling Texel j Wij wensen U een gelukkig en voorspoedig 1954. Fa J. M. Moerbeek en begunstigers 'n gelukkig 195f- voorspoedig 1954 P. MOERBEE, C. de Waard Loonwerk H.g. in 1954 Oh. de Waal Melkhandel Den Burg G.N. Fam. P. Bakker Kogerweg K 85, G.N. Loonwerkbedrij f Gebr. Kunst G.N. Vrienden en begunsti gers een gelukkig nieuw jaar. A. Plaatsman, Poelier I. Plaatsman-Boggia Kogerweg 36 Wed. G. v.d. Vis en Zn. Groente- en Fruithandel Gelukkig Nieuwjaar Familie, vrienden en be gunstigers een voorspoe dig 1954. Vishandel Mosk en Zoon Familie, vnenden en be kenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. J. Zijm J. Zijm-v. Leeuwen Eierland 119 Fam. P. Koopman P.H. Polder G.N. K. Riemerxs „Volharding" Eierland G.N. Aan fam., vrienden en kennissen Zalig nieuw jaar. G. Witte en echtgenote De Nes Fam. J. C. Rab G.N. P. Dros Bzn. P. Dros-Roeper Eierland p.f- Firma J. P. Verberne Den Burg - Texel Gelukkig Nieuwjaar D. Bruijn Jzn. B. Bruijn-v.d. Werve wensen familie, vrienden en begunstigers 'n voor spoedig 1954. E. Groot S. Groot-Zijm Z.N. Henk Craanen wenst alle verenigingen, vrien den en kennissen een voorspoedig nieuwjaar A. Boon Jzn. J. Boon-Dootjes De Cocksdorp G.N. G. Garritsen C. Garritsen-v.d. Werf G.N. Wij werisen familie, vrienden en cliënten 'n voorspoedig 1954. C. J. Visman De Cocksdorp Slagerij Goënga, Den Hoorn, wenst alle vrien den en bekenden een gelukkig nieuwjaar. N. Maat J. Maat-Kuiper wensen allen een geluk kig nieuwjaar. H. Gomes A. Gomes-de Ridder Z.N Vradhtdienst Oosterend -De Waal-Den Burg Ou- d es child v.v. P. Burger Gz. Peperstr. 55, Oosterend aan fam., vrienden en 'begunstigers een geluk kig nieuw jeer. KI. Kikkert A. P. Kikkert-Kuiper G.N. Gebr. Vendel Australië Z.N. Familie J. Grisnigt wenst vrienden en be kenden een gelukkig nieuwjaar. De Hal B 7 Joh. van Boven G. v. Boven-Kikkert G.N. Aan familie, vrienden en begunstigers een ge lukkig Nieuwjaar. Schildersbedrijf Gebr. van 't Noordende De Cocksdorp Familie A. van Exel wenst familie, vrienden en kennissen een geluk kig 1954 toe. Jacksons Gap Alabama USA De Familie Bakker uit 't Kaaswinkeltje wenst allen een geluk kig nieuwjaar. TESO-chauffeurs en ga rage personeel wensen allen een voorspoedig 1954 toe. Aan familie vrienden en bekenden gelukkig nieuwjaar. L. Wetsteen, Eierland Hoeve Prinsehage Familie Dros De Volharding G.N. Familie Westdorp Zwaanstraat 8 Gelukkig Nieuwjaar J. J. Westdorp G. Westdorp-Boon G.N. Familie, vrienden en be kenden een gelukkig nieuwjaar. H. J. Thomassen D. Thomassen-Vlaming Familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar Fam N. Vermeulen Oudeschild 177 Familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar D Vermeulen Groentehandel Oudeschild 177 N. GOMES Nieuwstr. 23 Den Burg p.f. C. Koom Hzn. en huisgenoten De Dennen H 92 G.N. Ondergetekende wenst familie, vrienden en be gunstigers een Gelukkig Nieuwjaar. Met dank voor de gunst ondervon den in het oude jaar be veelt hij zich beleefd voor het nieuwe aan. Bakkerij R. Beuving Kogerstraat 44 Aan al mijn cliëntele 'n Zalig en voorspoedig nieuwjaar. D. v. Sambeek-Sahrama Fa. Plaatsman en Cornelissen Den Burg p.f. Vanuit Zuid-Afrika wens ik al mijn fam. en vrien den, waar ook ter we reld, een voorspoedig en gezegend Nieuwjaar. C. K. Graaf en gezin 605 33ste laan Villieria Pretoria Gelukkig Nieuwjaar fa milie, vrienden en be gunstigers toegewenst. Bakkerij D. de Ruijter G. Geense T. E. Geense-Krijnen G.N. Smederij B. Paagman wenst fam., vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar. Aan fairn., vrienden en bekenden een gezegend nieuwjaar toegewenst. Fam. C. Ellen c.o. C. A. Martin RR I Fergus Ont. Canada A. Westdorp M. C. Westdorp-v.d. Linde Den Burg p.f. Fam. Kikkert Hotel „De Lindeboom" Hotel „Texel" G.N. Een Zalig en voorspoe dig nieuwjaar gewenst door Fa C. Witte Dzn. Fam. Heerschap Warmoesstraat G.N. ,,'t Fruithuis p.f. Den Burg De Koog W. J. Boon C. P. Boon-Dros Gelukkig Nieuwjaar Assurantiekantoor Ger Dros Bzn. De Koog G.N. Familie J. A. Eelman Auto-transport Den Burg G.N. Familie S. Wuis Azn. Oosterend Gelukkig Nieuwjaar Familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar Nc. Rijk en Zoon Den Burg - De Koog Drogisterij vxl. Slikke wenst cliëntele, vrienden en bekenden, een voor spoedig 1954. Rijwielhandel Bakelaar wenst al zijn cliëntele, fam. en vrienden een voorspoedig 1954 toe. KI. Boon G. Boon-v.d. Zwaard G.N. Fa. KI. Boon Zn. Manufacturen, Den Hoorn G.N. Jac. J. Zegel D. J. Zegel-Bas G.N. Oudeschild Wij wensen U allen een voorspoedig 1954. fam. Meindertsma Onze beste wensen voor 1954. Sj. Visser J. M. C. Visser-Dermson Bolsward Hid Heroplant- soen 12. Ieder mag dit wensen: voor alle mensen een goede weg naar h«t Hoornder strand, het mooiste plekje van Nederland. Gelukkig Nieuwjaar Familie Coevert „De Mol" A. Brouwer Monsternemer, Melkcon- trole, wenst allen een gelukkig 1954. De beste wensen voor 1954. C. Sijm, Bekroond Rietdekker 115 Oosterblokker Beleefd aanbevelend Wij wensen heel ons klantenschaar Veel zegen in het Nieuwe jaar Fruit- en Groentehandel W. Maas W. Geus en Echtgenote wenst allen een voor spoedig 1954. Weverstraat 55. Een gelukkig en goed fokjaar toegewenst aan alle sportvrienden van de KOTEX. Het Bestuur Wachtlokaal Tex. Boot Den Helder wenst directeur, commis sarissen, personeel en al le Texelaars een geluk kig nieuwjaar. Gelukkig Nieuwjaar „De Oranjeboom" Fam. J P. Stam wenst een ieder een Gezegend 1954. Voor 1954 veel geluk Alex Koning Zadelmakerij, Koffers en Lederwaren SVO wenst leden en do nateurs een gelukkig nieuwjaar. Pé Dé - Cor de Jong - Cor Lagerveld - R. Daalder Fam. P. Bugel, De Koog wenst familie, cliëntèle, vrienden en bekenden 'n gelukkig nieuwijaar. Wij wensen vrienden en bekenden een voorspoe dig 1954. Fam. Bosman Oosterend Nieuw Zeeland Veel heil en zegen en een Gelukkig Nieuwjaar toegewenst aan familie^ vrienden en bekender^. Fam. H. S. Donker Proctors Rd. Orini R.D. Tanpiri Jac. Kikkert J. Kikkert*Kikkert Hoogte B 52. G.N. Wij wensen familie, vrienden en begunsti gers een voorspoedig 1954. Fam. Lips Melkhandel Fam. S. H. Wuis 't Noorden O 171. G.N. P. de Graaf Architect, Amsterdam G.N. Wij wensen allen een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar-, J. Lok B. Lok-Roeper Barend Fam. S. J. v. Leeuwen „Zandvliet" Zd. Eierland Gelukkig Nieuwjaar Aan onze cliëntele, fa milie en vrienden een voorspoedig 1954. L. Witte Smederij, De Waal Aan familie, vrienden en begunstigers een ge lukkig 1954 M. Bonne „De Merel" De Koog G. Kikkert A. Kikkert-Blom Den Hoorn 53, G.N. Fam. de Wit Smederij Den Hoorn 9 G.N. J. D. Troost en Echtgenote, Den Hoorn G.N. Hotel „De Toekomst" wenst Fam. en cliënten een voorspoedig 1954. In- en Verkoopkantoor L.T.B. afd. Texel p.f. Aan fam., vrienden en bekenden een gelukkig 1954 toegewenst. J. C. Vinike, Canada BC Wij wensen familie, vrienden en cliëntele een voorspoedig 1954. Fam. P. Hoogerheide Den Burg. A. Wuis T. Wuis-Roeper 't Noorden), Texel G.N!. Wij wensen allen een voorspoedig 1954 toe. Fam. C. P. Moojen Assurantiekantoor Aan allen een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Fam. Ipenburg, De Koog wenst leden en huisgenoten een gelukkig 1954- Al onze cliëntèle, vrienden en bekenden onze oprechte ivensen voor een gelukkig en voorspoedig 1954. H. C. Prins en echtgenote Dameskapper - Weverstraat 33 wenst begunstigers, vrienden en kennissen een voorspoedig 1954. wenst alle Texelse bloembollen kwekers een voorspoedig 1954. De nieuwe bolbloemenfilm „HOLLANDS GLORIE" komt 16 Februari. D. Krijnen, 2e stuurman A. Bakker, 3e stuurman J. Visser, le steward m.s. „Westland", vanaf Equator. Wij wensen U een in alle opzichten voorspoedig 1954. Directie en personeel Fa. Frans Zegel Kzn. wenst alle leden een voorspoe dig en strijdvaardig 1954 toe. Wij. geluk 1954 De V ensen allen een en voorspoedig kerij Plaatsman Sn-rij J. Keijzer De Waal Geluj; nieuwjaar. M. G.K BAKKER „Mermohoeve Aamze geachte cli ënte) een Gelukkig Nieuar. Zui\andel ,De Koog BA1JRIJ p.f. ,DE HOOP ÈELMAN'S ïnemersbedrijf De ag. wenst familie vn«n en begunsti ger.! gelukkig nieuw jaaj At>nze cliëntèle, fa rmten vrienden een vooedig 1954. D. BONNE Aifinsport, De Koog familie, vrienden engunstigers een ge- luf nieuwjaar. am. KI. Kikkert Dfltr. 34 f. De Koog -j Fie1, vrienden en bfstigers een voor- sjlg 1954 toegewenst Fam. G. J. Bakker Boog, „De Brem" Ij J. Verhoeve-Doorn ïweg, wenst fami- ïiaenden en kennis- jen gelukkig nieuw- gelukkig en voor- ig 1954 tel Café Restaurant Witte Huis De Koog ;WED. v.d. WAL Weerboompje" De Koog w r. Öet 'RTVER. DE KOOG st alle leden en do- urs een voorspoedig Jac van Lenten wenst alle leden een gelukkigl an Lent™-Boon en voorspoedig 1954 toe. jlliuiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii wensen van uit Au- blië familie, vrienden bekenden een Geluk- Nieuwjaar. fam. Jan van Lenten S. Rentenaar mederij Oosterend ?nst cliëntele, vrienden kennissen een Geluk- Nieuwjaar. %illlllllililiiiIUIIIIIIIIIliIIIIIlimit p J Halsemft lenst familie, vrienden Wil wensen iamilie, vnende? kennissen een Geluk- ïg Nieuwjaar o H a c1 Accumulatorenbedrijf P S KEYPER Z E Hamerslag r. O. I\U 1 1LI\ tv ^Venst clientele, vrienden Manufacturen handel m kennissen een Geluk- Oosterend - Den 1 }tig Nieuwjaar. Wij wensen U een Meubelhandel en Woninginrichtii LA.an familie, vrienden en pekenden een Gelukkig 'Nieuwjaar. R. Vermeulen D. Vermeulen-Jonker Averkampstraat 31 Eindhoven W. H. Zijm M. A. Zijm-Hollenberg Z.N. FEUILLETON door T. LODEWIJK 29) Korstiaan van Vueren was als een slaapwandelaar van het bureau naar zijn zaak gewandeld. Heel de dag had den de woorden van de inspecteur hem door het hoofd gegonsd. Hazardspel! Een man gevangen, een vrouw, een ge zin diep ongelukkig. En dat alles in zijn zaak! Marian had niet gemerkt hoe afge trokken haar vader was. Ze had genoeg aan haar eigen gedachten en bleef hem maar liever uit de weg om lastige vra gen te vermijden. Ze was het nog niet met zichzelf eens, wat ze zou moeten zeggen als. En nu kwam Sartorius daar binnen. Van Vueren, reken je er op dat we morgen de groene kamer hebben? vroeg hij kortaf. Zijn stem klonk dreigend. Het spijt me wel, meneer Sartorius zei Korstiaan maar de kamer is bezet. Bezet? vroeg de ander verbaasd. Nou dan ontzet je hem maar weer. Hij grinnkte om zijn woordspeling. En toch ben ik bang dat het niet zal gaan meneer Sartorius. Als de heren 'n kaartje willen leggen, kunnen ze hier in de gelagkamer terecht. Wat bezielt je man? nep Sarto rius uit. Denk je dat ik wil dat Jan en alleman me op m'n vingers zitten te kijken? Iets van de oude Van Vueren herleef de weer. Nee, misschien vindt u dat wel niet zo prettig zei Korstiaan langzaam en dat kan ik me indenken, na wat er met die meneer Reynierse gebeurd is, die hier óók zo graag een kaartje legde. Sartorius stond een ogenblik als aan de grond genageld. De kleur trok weg uit zijn gezicht, om dan als een donker rode blos langzaam terug te keren. Wat wou je daarmee zeggen schreeuwde hij en al het herige ver dween uit zijn houding wat wou je daarmee zeggen! Je durft heel wat aan mannetje! Ik zou mijn gemak maar een beetje houden, want als er iemand tot zijn nek aan toe in de put zit, dan ben jij het! Dat staat nog te bezien ant woordde Van Vueren. zichzelf tot kalm te dwingend maar in ieder geval krijgt u de groene kamer niet. Sartorius zag hem zwijgend aan. Dan glimlachte hij gemeen en liet zijn wit te tanden zien. Zozei hij kalm krijgen we praatjes! Ik zou niet zoveel praatjes hebben, als ik jou was, Van Vueren. Ik heb jou geholpen, en ik verwacht uit erkentelijkheid een zekere service. Be grepen? En als die niet gegeven wordt, dan héb ik geen interesse meer in deze zaak. Je weet wat dat betékent? U bedoelt? vroeg Korstiaan, wit tot z'n lippen. Dat ik mijn geld voor andere din gen nodig heb dan om het te steken in een verlopen kroeg, dat bedoel ik siste de ander. En dat ik je morgen een aangete kende zal sturen dat je maar binnen 3 maanden zorgt dat het er is. Achtdui zend mét de rente. Denk je erom? En vertel dat maar aan je dochter, die zal dan ook niet zoveel plezier meer heb ben. Jullie bent samen een onbeschoft en ongemanierd stel vlegels, maar ik zal je morres leren! Van Vueren begreep op dat moment niet, wat de verwijzing naar Marian met het geval te maken had. Maar in ieder geval had hij nog nooit iemand toegestaan, zich op zulk een wijze over zijn dochter uit te laten. Hij greep het eerste wat hem voor de hand kwam.... een fles spuitwater. Langzaam kwam hij van achter de tapkast vandaan, de fles in de vuist ge klemd. Ik weet niet wat jij op mijn doch ter te zeggen hebt zei hij, steeds op Sartorius toekomend, die verbaasd bleef staan maar als ze jou behandeld heeft naar dat je verdient, jij lelijke ge le adder, dan heeft ze mijn zegen. En als jij nu niet als de weerlander maakt dat je met spoed uit mijn zaak komt, dan zal ik jezo waar als ik Kors tiaan van Vueren heet! Dat is me behal ve die vervloekte achtduizend pop van jou, dat stinkende geld dat je weet ik van welke vuilnishoop hebt gegraaid, nóg wel eens acht jaar waard om te overdenken, hoe ik de wereld van zo'n stuik ongedierte verlost heb! Sartorius verbleekte. Hij wilde wat zeggen. Van Vueren hief zijn hand op. De aderen op zijn voorhoofd waren als koorden gespannen. Zijn ogen schenen vonken te spatten. De geduldige last- ezel was plotseling veranderd in een briesende leeuw. En nou er uit! zei hij bijna on hoorbaar, maar met zulk een dodelijke dreiging in zijn stem, dat Sartorius nu besefte dat die fles geen loos dreige ment was. Er uit! En de eerste de beste keer dat je d'r weer een poot in zet, bréék ik Tn. begrepen? D'r uit jij! - Sartorius retireerde haastig. Bij de deur wachtte hij even en zei kwaadaar dig: Niet ik, maar de deurwaarder zal je de volgende bezoeker zijn. Kijken wat je dan doet! Korstiaan maakte een beweging met de opgeheven hand, en het venijnige ge zicht trok zich haastig terug. Korstiaan hoorde buiten de motor van de auto aanronken. Langzaam zakte zijn hand omlaag. Toen slofte hij, als was alle kracht uit hem weggezogen, naar zijn toonbank te rug. Tastend zocht hij naar het krukje,' dat daar achter stond. Langzaam ging hij zitten, legde het hoofd op de armen. Zo vond Marian hem. Mooie wagen zei Verdonck se nior tegen Verdonck junior, toen ze Sartorius zagen instappen in zijn dure Cadillac. Mooie meneer ook antwoordde Harm Sartorius, kent u hem, vader? De wagen startte. Verdonck wierp 'n blik op de inzuttenden. Sartorius keek uit het raampje, trok zich dan snel te rug. Verdonck zei niets. Harm keek ver wonderd zijn vader aan. Kent u die man. vader? Niet van naam, wel van gezicht zei de vader. Of ik zou me al heel sterk moeten vergissen. Maar de man die ik kende, heette beslist geen Sartori us. Of het moest zijn dubbelganger zijn! Wat wéét u van die man, vader? vroeg Harm, opeens sterk geinteres- seerd. Want plotseling dacht hij aan Ma rian. Sartorius! In hém had de oorzaak gezeten van de moeilijkheden van haar vader. Hij had, met jongensachtige bra voure beloofd dat hij wel eens zou pro beren uit te vissen wie en wat die Sar torius was. Met schaamte bekende hij zich, dat hij het vergeten was. Maar nu.zou zijn vader deze man ken nen? Ik zou wel eens willen weten, wat' jij daar voor belang bij hebt zei de oude v* en zaS zijn zoon achter dochtig (haal niks antwoordde Harm lucilt maar de man ïn- teressh- Toe vader, als u wat weet f11» vertel het me dan. 1 wel eens willen weten herhc^nkmd* met nadruk wat jij da' belang bij hebt! En geen smoa^iblieft Verdonck Junior! pjjirde als een schooljongen. Hoe dat zijn vader vertellen. D^ieer Verdonck was niet gis- tereFn- ^ad oren aan en °gen m /d, zoals hij zelf gaarne aan beidde toehoorders mocht ver kil wist dat het met zijn colle ga overkant slecht ging en dat Spgoprecht. Hij wenste Van Vue- rej}twaads, veroordeelde alleen ^j^servatisme, dat oorzaak was vahteruitgang van Het Wapen. Sjils hij, Verdonck, daar eens 'n hje de boel op poten modht zet te! in Breeck was genoeg te doen V( Wapen en de Gouden Leeuw dat zou straks, met de toene- nf het toeristenverkeer, nog wel jyrden! èk naar zijn zoon, die hij blijk- Jzijn zwakke plek had geraakt. £n stond met de mond vol tan- ^jstateerde de vader niet zonder jdvermaak. Door het hoofd van |k flitsten allerlei herinneringen, j, gebaren, toespelingen, gerudh- één ogenblik vatte zijn intuitie fel. wat hem totnogtoe een raad- s gebleven omdat het hem niet Ide interesseerde, aan de oplos- in dat raadsel te werken. Maar aan interesse voor zijn enige 'on Verdonck niet verweten wor- ïtegendeel. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4