Het wapen van Breeck •".3 Rusthuis werd geopend NOODWET OUDERDOMSVOOR ZIENING Verhoging uitkeringsbedragen, herzie ning aftrekregeling, wijziging inkomen- grens Onder de aandacht van belanghebben den wordt gebracht dat de wijziging van de Noodwet Ouderdomsvoorziening (ver hoging van uitkeringsbedragen en her ziening van aftrekregeling) op 1 Januari 1954 in werking zal treden- Tevens wordt de inkomengrens ver hoogd. Zij die reeds eerder een aan vraag indienden voor uitkering ingevol ge deze wet, doch hierop een afwijzing ontvingen op grond van een te hoog in komen, wordt in overweging gegeven ophieuw een aanvraag in te dienen- Zij kunnen zich hiertoe wenden tot de afdeling Sociale Dienst in deze gemeente in het gemeentehuis. Meegebracht dient te worden alle bescheiden, het bezit en- of inkomen betreffende. Nogmaals wordt medegedeeld dat aan vragen om uitkering krachtens de Nood wet Ouderdomsvoorziening door hen die de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben, steeds dient te worden aangevraagd ten kantore van de Sociale Dienst, hiervoor genoemd- Automatisch wordt deze uit kering niet toegekend. W. De commissie van onderzoek. NIEUWE TELEFOONAANSLUTINGEN Den Burg: 363 Broekman H., Hoeve Tienhoven, W 3, De Waal. 359 Hin. Gebrs., veehouders, Hoornder- weg, wijk B 109- 358 Keijser A. J., landbouwer, Ongeren B 198 5 Maas, J., strandexploitant, Duin weg B 144. De Koog: 69 Bonne, A los werkman, K 56 64 Zutphen, C., bloembollenkweker en kampeerbedrijf, Pelikaanweg- TEXELSE KONIJNENFOKKERS BOEKTEN SUCCES De Texelse leden van konijnenfokver- emging „De Sportfokkers'', aangesloten bij de NKB, beihaalden te Hilversum en Enschede op de resp. Proven Bonds- show enige opmerkelijke successen- In Hilversum verwierf de heer Van der Molen met zijn Franse Hangoor Bont en Wit de preducaten ZZG en plaatste zich hierdoor als no. 1 van alle ingezon den Fr- H. Van zijn vier inzendingen be haalden er 2 ZZG en 2 ZG, de verdere uitslagen daar waren Gr. Chinchilla R. Kooistra 3 maal GG, Alaska's A. de Jong en Tj. v-d. Veen 2 maal GG en 1 maal GG. Fr- H. Zwart W. Rijk 1 maal G- De uitslagen op de bondsshow te En schede waren: Fr. H. Bont P. v.d. Molen. 1 x ZZG; W- Rijk 1 x ZG; Fr. H- Wit 1 x ZG, tevens beste witte, en en 2 x "GG eveneens v.d. Molen Gr. Ohmchilliha's Kooistra 2 x GG. Gele v. Bourgondië C- Witsiers 1 maal ZG, tevens beste dier op één na- Jo de Zwart 1 maal GG. Alaska A. de Jong 1 maal ZG. Aangezien de Bondsshow geldt als af sluiting van het seizoen kunnen de „Sportfokkers" op een zeer geslaagd tentoonstellings- en fokseizoen terug zien. Het secretariaat voor de afd. Texel van „De Sportfokkers" is gevestigd: Hallerweg 2, Den Burg- Nieuwe leden voor onze vereniging, die met ons de mooie konijnensport willen beoefenen zijn van harte welkom. K SV De Koog. De training van de adspiranten be gint vandaag weer. Dus zijn we om vier uur weer allen present. De Koog 1 speelt Zondag om 1.30 uur thuis tegen Twisk De adsp- spelen Zaterdag om drie uur thuis tegen Oosterend A. Vanaf de ze piaats wensen wij F Otte van harte beterschap toe en spreken de wens uit, dat hij van zijn sportvrienden meer be zoek mag ontvangen dan tot nu toe het geval was.' DIENSTREGELING N.V T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,20, 7,45, 11,45, 14,50, 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,00; 16,20 19.35 Op Zon- en alf?. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,45; 11,45, 16,00; 18,10 Van Den Helder: 10,30; 13,00; 17,10; 19,35. Vervolg van pagina 1 richting moogt vertoeven is een geluk wens waard, rk hoop, dat u nog lang van dit rusthuis zult mogen genieten! Ook directie en personeel wens ik geluk. En tot het bestuur: Of ik mijn geluk wensen tot de gehele Texelse gemeen schap kan richten is voor mij een vraag- De zaak lag destijds zo, dat als de Ker ken niet konden slagen, de gemeente Texel de taak zou aanvatten, maar de keitk slaagde. Echter, toen de voorwaar den voor opneming bekend werden ont stond in brede lagen der bevolking een gevoel van teleurstelling. Dit is geen verwijt aan u, want wij beleven momen teel een dure tijd- Onder de huidige be palingen kan echter slechts een betrek kelijk kleine groep van dit rusthuis pro fiteren. Er kunnen voor een gehele be zetting twee wegen worden bewandeld: door reclame elders zult u daarin zeker slagen en zodoende in staat zijn om een sluitende exploitatie mogelijk te maken. Maar de andere weg lijkt mij beter: la ten alle daarvoor in aanmerking komen de ;nstanties de koppen bij elkaar ste ken. dus samenwerking tussen het be stuur van dit rusthuis met de kerkbe sturen en de sociale dienst der gemeente Texel. Dan toch moet het mogelijk zijn ook in deze te slagen! Ik besluit met de hoop, dat dit inderdaad verwezenlijkt kan worden." Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer P- Bakker Azn, die o.a. opmerkte, dat het voor het bestuur een hoogtijdag is om na het vele werk dit rusthuis als dankbare herinnering aan de schenkster, mej- Gollards, te mogen onenen, in het bijzonder voor de heer en mevrouw Bruin-Keijser. die tijd nodh moeite hebben gespaard om dit mooie gebouw tot stand te brengen. Ik hoop, en vertrouw, zo besloot hij, dat het voor velen in alle opzichten onder de goede leiding van de dames Oldenkamp en De Jong, een waar thuis mag zijn. De heer G. J. B. Mulder, .thans werke lijk in kwaliteit als notaris, zeide hier te staan als redacteur van het testament, waarbij de stichting is ingesteld. In het licht van de eerste steenlegging be schouwde hij zich slechts als de troffel! Er waren moeilijkheden van juridische en fiscale aard, maar wij slaagden er in de fiscus te bewegen een groot bedrag aan successie te laten schieten- Na zich met een speciaal woord te hebben ge richt tot de heren Bakker en Bruin, sprak de heer Mulder de hoop uit, hier nog eens te kunnen samenkomen t^1" êe~ legenheid van de ingebruikneming van een vierde vleugel! Hierna sprak de heer Kaczor. Oude- sahild, als oud-lid der commissie- Hij sprak o.a. woorden van dank tot Ds van Veen, die zoveel voor de stichting van een rusthuis heeft gedaan en betrok in zijn hulde ook de heer N. Schermer, die als architect nog al wat moeilijkheden met ,Den Haag' had uit te vechten, maar schitterend slaagde, zodat de heer Drij ver. de hoofdaannemer, Texel een prach tig gebouw heeft kunnen geven! Ds P Klijnsma zei. dat de heren Bak ker en Bruin ondanks vele moeilijkhe den hebben doorgezet. Hij meende, dat van kerkelijke zijde tot dusverre wel wat in gebreke is gebleven. „Men heeft te veel gedacht: .,'t gaat wel!", maar het gaat met en speciaal de kerken, ja, de géhele Texelse bevolking roep uk op, zidh achter het rusthuis te scharen, op dat alle ouden van dagen daar hun le vensavond kunnen doorbrengen- Laat men niet zeggen „het is te duur" maar, „wij zullen ons inspannen, opdat dit rusthuis straks door iedereen betrokken kan worden!" De heer Jac- Drijver sprak hierna niet als aannemer, maar als oud-bestuurslid van de afdeling Texel van Nederlands Volksherstel, dat in 1945 werd opgericht. (De heer Drijver is tevens bestuurslid van de rusthuiscommiissie geweest). Spreker bood de heer J N. Brum een enveloppe aan met inhoud, zijnde de koslen van de fraaie glas-in-lood ramen, waarover wij in vorig nummer schreven Namens zijn bedrijf bood dhr Drijver een tafel en bank voor de bovenhal aan, ontwerp de heer Schermer. De heer J- N- Bruin, voorzatter van de Stichting, merkte o-a. op, dat of schoon het legaat zeer groot was, dit be- PAARDENFOKKERIJ De Burgemeester van Texel herinnert er aan, dat het volgens artikel 8 der Paardenwet 1939 verboden is een hengst van twee jaren of ouder te hou den zonder in het bezit te zijn van een bewijs van aangifte. De aangifte moet geschieden bij de stamboekvereniging, als de hengst in een stamboek is inge schreven en anders bij de Burgemeester der gemeente, waarbinnen de hengst wordt gehouden. De aangifte kan ter ge meentesecretarie geschieden, dagelijks van 8-30 tot 12.30 uur- Texel, 13 Januari 1954. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. TEXELSE MARKT Den Burg. Aangevoerd 18 Januari: 9 Koeien 700—850; 18 Biggen 45—65; 6 Schapen 8095; 19 N- Kalveren 4065 VOLKSDANSGROEP „TEXEL" Donderdag 21 Januari a-s. wordt er een openbare les gehouden in Zuid-Eier- land. De jeugd aldaar zal laten zien wat zij kunnen. Ook ouders en belangstellen den zijn van harte welkom- De avond wordt gehouden in het schoolgebouw. Ouderen en jongeren wacht een pret tige avond BAL MASQUé SV TEXEL Op Zondag 14 Februari wordt dit bal weer gehouden in „Hotel Texel''. We hebben de meest prettige ervaring en verwachten dat we ook nu weer tal van deelnemers(sters) mogen verwach ten. Vorig jaar kon het niet doorgaan om de bekende reden- Laat dus nu weer eens extra mooie, originele en grappige figuren, deze avond tot een waar SV Texel feest maken. Zie nadere aankon digingen en advertentie. Inlichtingen en opgave enz- bij de heer L. Sok, Park straat. DD SVC -Nieuws Zondag: SVC 1—Vada 1. Het 2de en adsp- zijn vrij. Nu we al enige weken verstoken zijn van voetbal is het meer dan ooit gewenst op de training te ko men. Dit is door meerdere spelers de laatste tijd verzuimd. Donderdag om 8 uur present, mannen! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE OOSTEREND Hedenavond 8 uur samenkomst in de •chool van Oost- LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Het maken van ondervloeren met het leiveren en leggen van linoleum m de Theorie- en Naailokalen van onze uitge breide Landbouwhu-ishoudschool, archi tect P. de Graaf, is gegund aan de laag ste inschrijver, D. Bruin, „Linoleumpa- leis." AANRIJDING MET EEN BROMFIETS De Cooksdorp. De heer H. Beuving, Eierland, stond dezer dagen aan de kant van de weg, toen de heer C- Smit Jzn met zijn bromfiets tegen hem op botste. Oorzaak? De heer Smit liep verschillen de verwondingen op- De bromfiets werd niet beschadigd. REVUE „TETMAN DE VRIES" Na een zeer geslaagde tournee voor de VARA komt thans het bekende gezel schap Tetman de Vries, op uitnodiging van de Fryske Krite, naar Texel. Goede wijn. zegt men, behoeft geen krans. Wij herinneren ons nog de prach tige revue's „De tiid haldt gjin Skoft en 't Kin raer biteare", waarmee Tetman de Vries enige jaren geleden op Texel zo'n goede beurt maakte. Melodietjes uit deze revue's zijn een tijdlang erg populair geweest, en hebben ook Texelse beoefenaars van de klein kunst meerdere malen geinspireerd- De nieuwe revue is getiteld: „Fan 't iene yn't oare" (Van het één in het an der), 'en Tetman, die van alle markten thuis is. geeft hierin o.a. les in algebra- Verder zal men weer kunnen genie ten van diverse aardige sketches en zangnummertjes. Aan het slot van het programma kunnen we getuige zijn van een ouderwetse, gezellige autotocht van ouden van dagen. Wij wensen de Friezen, en verdere belangstellenden, een genoeglijke avond. FEUILLETON door T. LODEWIJK 34.) Ja, ik snap wel ging Sartorius verder, die de betekenis van het gebaar begrepen had dat zal zo makkelijk niet zijn. Want ehluister eens. kan ik ronduit spreken? Ik bedoel, kun je 't hebben? Anders kom ik een andere keer liever terug, als het je te veel vermoeit. Ik maak maar liever af werk zei Korstiaan duidelijk. Wat je gelijk hebt. Nu goed- Ik wind er geen doekjes om. Misschien zeg ik het wat cru, maar wat hebben we aan zoetsappigheid- Als we weten waar we staan, kunnen we de zaak ook verder bekijken. Korstiaan van Vueren knikte instem mend. Het was beter, te weten waar je aan toe was. Nou, zoals ik het zie, staat het er met best voor. Ik hoor van de politie, dat er "edacht wordt aan brandstichting.. hij aarzelde- Ga maar door moedigde Korsti aan met een sarcastische trek om de mond daar hebben ze gelijk aan. Ik heb zelf de boel in de fik gezet. Dit bracht Sartorius toch even van zijn stuk- Jij, jijzelf??? En je vertelt me dat zo doodrustig? Ach, ze ontdekken het t°ch we^- zou er trouwens niet om heen gedraaid hebben. Ik was het zat. Ik zag geen uit weg meer, en daar weet u wel méér van AUTOBOTSING IN GEVAARLIJKE BOCHT Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur kwam de heer Jac- Drijver, op weg naar de feestelijke opening van het Rusthuis te Den Burg, op de hoek Bosweg-West straat in botsing met een vrachtauto van de Coop. Aankoopvereniging. De heer Drijver kwam de Weststraat uit, de andere auto ging richting Spang. De luxe wagen werd zwaar beschadigd. De verzekering is er echter goed voor- O.D-I-T. OP DE PLANKEN De Cocksdonp. Zaterdag 30 Januari hoopt toneelvereniging ODIT een uitvoe ring te geven in hotel „De Hoop". Op gevoerd zal worden: .,Als de klok waar schuwt" een vrolijk mysterie-spel in 3 bedrijven door R. Veenstra- Weer een mooi stuk dat een volle zaal verdient- Er is gezellig bal na. „DOEL EN WEZEN VAN EEN SPORTRAAD" Over dit onderwerp houdt de heer A. G v.d. Linde, Bestuurslid der afd- Nih. van de KNVB, Donderdag een inleiding in hotel De Graaf- De verenigingen zijn per circulaire, uitgaande van de voor lopige org. commissie, uitgenodigd om een tweetal bestuurders af te vaardigen- Waar het samenbrengen van alle spor ten op ons eiland ook de aandacht heeft van de culturele raad en ook van deze zijde belangstelling bestaat, en vermoe delijk suggesties worden gedaan, is het noodzakelijk dat AI T E sportverenigin gen aanwezig zijn om een goede basis te leggen voor een belangrijk gemeen schappelijk doel: de verbreiding van sport en lichamelijke opvoeding van de jeugd. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag. 4e klas A KNVB: ZAP—VZV 5-1; Schagen—Dim men 4-1, TexelBKC 2-2; Oudesluis- DTS 1-3; SuccesWatervogels 3-1; RK AFCGrasshoppers afgelast. Texel 3 en adsp. afgelast- Texel - BKC leidde tot een verdeling der punten. Een harde wind en zo af en oe een stevige hagelbui, waarvoor twee maal werd gestopt, maakte de balbehan deling niet eenvoudig- Voor de rust met de wind schuin in de rug, speelde T beter dan in de tweede helft. BKC was sneller en doortasten der en dus gevaarlijker. De eerste aan vallen waren voor B, maar voorlopig wisten onze verdedigers stand te houden, totdat na een kwartier spelen de B mid denvoor de bal met het hoofd bewerkte en Henk passeerde, terwijl Bertus al was toegelopen: 0-1 Ook T probeerde met goede aanvallen, waarbij Lodie en Max goed samenwerkten. De voorzetten echter bleven onbenut omdat de andere aanvallers niet ter plaatse waren. Uit een schop van Harry naar Kees, maakte deze met een hard schot gelijk: 1-1- Jam mer dat Kees niet fit was, waardoor de rechter vleugel weinig te betekenen had. Even werd gestopt voor een fikse hagelbui en meteen volgde een zeer ge vaarlijke B aanval, die door Bertus zijn uitlopen werd gered- De 2de helft gaf de verwachting, dat het zwaarste werk nu gebeurd zou zijn. B bewees echter dat ze zich niet gewonnen wenste te ge ven en trok keer op keer gevaarlijk ten aanval. Na 10 minuten gaf Niek door naar links, vandaar werd doorgespeeld naar voren, Harry liep door en won het duel met de B doelman. B werkte har der, steeds moesten er aanvallen wor den afgeslagen. De ballen uit de achter hoede werden bijna steeds een prooi der B halflinie Het reageren bij onze spe lers ging te traag, ineens doorspelen en doorlopen misten we geheel. We voelden ons ook niet rustig en na een halfuur werd een slecht afgewerkte bal over links in onze doelmond gebracht, waar alweer een traag ingrijpen, de snelle linksbinnen in staat stelde om met een hard schot gelijk te maken- Wel kwam er bij T wat meer leven in, maar de aanvallen leverden geen ge vaar op, temeer daar de B keeper ook prima was De heer Hol leidde uitste kend. A.s. Zondag: Texel 1 naar Limrnen; Texel 2BKC 3; Texel 3 geen wedstrijd- Adspiranten: Texel A geen wedstrijd; Texel BTex. Boys A- meneer Sartorius. De ander maakte een nerveuze bewe ging. Onzin- Van Vueren, goed, ik heb je het vuur na aan de schenen gelegd, maar wat. verdraaid als ik maar één ogenblik gedacht had dat je het zó.... dat je zoiets. Korstiaan Vervueren glimlachte ver moeid- We zullen hier niet verder over praten zei hij bedaard het is gebeurd. Sartorius zag de man op het bed ver baasd, bijna verschrikt aan. Die Van Vueren, je wist niet wat er leefde in zo'n vent- Wie had hem in staat geacht zoiets.en dan om.Hij schudde zich. De glimlach kwam weer op zijn gezicht. Goed zei hij je bent er nogal rustig onder. Je begrijpt dat je er last mee kunt krijgen? Dat je zelfs De gevangenis <er voor kunt in gaan vulde de ander aan ja. dat weet ik. Ik heb tijd genoeg gehad, er over na te denken- Dat wil zeggen vervolgde Sar torius haastig ik bedoel, dat wil niet zeggen dat dit noodzakelijk is. Je kunt er nog best tussen uit. Je was overspan nen, met? Vreeselijk opgewonden, druk kende zorgen, heftig meningsverschil dezelfde dag, schulden, geen uitweg dat zijn allemaal zeer verzachtende omstandigheden- Het is de vraag of je op dat moment werkelijk toerekenbaar- was. U had advocaat moeten worden, Korstiaan's glimlach was als een sneer. Goed, goed, in ieder geval, zo sim- pel als jij zegt ligt de zaak niet. Maar in ieder geval heb je een dot van een kans dat de verzekering niets uitkeert: Dan zit je met een afgebrande zaak, nog een hoop schulden, je hebt kans op een faillissementen wat mioet er van jou terechtkomen en van je dochter? U hebt het wél allemaal overdacht antwoordde Korstaan ijzig en die bezorgdheid voor mij, en voor mijn dochter. Sartorius maakte weer een ongedul dige beweging. Van Vueren. laten we nu eens verge ten wat geweest is. Ik voel dat ik aan deze zaak schuld heb, nee, nee, laat me uitpraten, als ik met zo'n rel had ge schopt had jij met. nee Van Vueren, heus, ik dacht zo, dat ik hier wat heb goed te maken- En daarom kom ik pra ten Korstiaan van Vueren staarde ver baasd naar zijn bezoeker. Zou hij zich zo in Sartorius hebben vergist- Zou de man tenslotte nog zoiets als een gewe ten, zelfs een hart hebben. Luister beval Sartorius ik vermoei je toch niet te veel hé? Anders zeg je het maar. Ik had een plan. Hij pauseerde even als om zijn woorden nog meer effect te geven. Allereerst proberen we wat we kunnen om te zorgen dat die. brand stichting voor jou geen, of althans zo min mogelijk, onaangenaam effect heeft- Hoe, dat weet ik nog niet precies, maar ik zie toch verscheidene gaatjes. En dan, moet het Wapen weer worden opge bouwd. Opgebouwd? Korstiaan's stem klonk ongelovig Ja, opgebouwd. Beter en mooier dan voorheen. Daar is geen geld voor, want al loopt het met die brandstichting nogal los, ik denk dat de verzekering niet over de brug zal komen. Dat denk ik ook niet zei Korsti aan met 'een kalmte, die zijn bezoeker verbijsterde. De man was tochniet helemaal je dat. Goed- Dat nemen we dus aan. Ver der heb ik een vordering van acht dui zend piek op je, .en je hebt nog een hy potheek niet? Ook dat stemde Van Vueren gela ten toe. En dan nog verschillende lopende schulden- Zoals ik het zie draait het uit op een faillissement met een uitkering van nul komma nul voor de crediteuren. Vind je dat een prettig vooruitzicht? Op het ogenblik kan het me niets schelen zei Korstiaan effen na wat er in het Wapen gebeurd is. na wat ik heb moeten beleven, laat het me koud als ijs. Sartorius dacht na. Dit was natuurlijk onzin. Maar hij begreep dat de geest van Van Vueren door dit alles te zeer ge schokt was, dan dat hij zich de ernst der feiten kon voorstellen. Al was het maar om de toekomst van je dochter De «pijl had doel getroffen. De oogle den van de man op het bed knipperden- Nu heb ik een voorstel ging Sar torius verder, iets méér zeker van zijn drag toch lang niet voldoende was om het rusthuis in zijn huidige vorm op te trekken. Dit laatste is mogelijk gewor den door de volledige samenwerking met de protestants-christelijke rusthuis- commissde. die reeds jaren aan het werk was om tot de oprichting van een soort gelijk gebouw te kunnen komen en waarvan de plannen reeds ver gevor derd waren. Met nadruk willen wij er op wijzen, zo vervolgde spreker, dat dat rusthuis toegankelijk is voor mensen van alle richtingen. Onze gemeenten, vooral onze heer Bur gemeester. moeten wij bedanken voor het beschikbaar stellen van het bouw volume en het vele werk wat verder gedaan is, de heer Jansen van het Mi nisterie van Wederopbouw voor het be spoedigen van de bouwvergunning en voor de vaststelling van de rijksbijdra ge. Onze architect, de heer Schermer, verdient hier, meen ik, een bijzonder woord van lof en dank- Hij heeft hier een levenswerk van gemaakt, dat ons aller bewondering verdient- „Onver moeid, heer Schermer, bent u bezig ge weest. uw beste krachten hebt u gege ven om het gebouw zo mooi en gerief lijk mogelijk te krijgen en het geheel zonder verhoging van kosten, zo fraai mogelijk te maken! De aannemers, Drij ver, Toolens, Van Veen, Bunte en hun onderaannemers, allen hebben, door hun volledige samenwerking en door hun beste krachten te geven, dit mooie gebouw zover gebracht. Ik meen. dat Texel en de Texelaars trots op dit ge bouw kunnen zijn. Wij danken u harte lijk! Ook de andere medewerkers harte lijk dank Onze commissie, zo besloot de heer Bruin, zal zeker haar uiterste best doen om de bewoners hier een tehuis te ge ven waarin zij zich in volle tevreden heid thuis zullen gevoelen." Hierna sprak de heer Zeeman, nieuw- Texelaar, namens zijn medebewoners van het rusthuis. „Wij zijn allen buiten gewoon tevreden en leven vreedzaam met elkaar. U kunt ervan verzekerd zijn, dat dit tehuis de bewoners een onbezorg de oude dag geeft! De heer D. G- Toolens „schilderde" in bloemrijke woorden, samengebundeld in een keurig gedicht het grootse van deze dag- Hij rijmde o.a.: ,,'t Is al ruim een jaar geleden, Dat de bouw begonnen werd, Maar er werd zeer veel gemopperd Want de bouwplaats leek wel snert! Veel te klein en gans geen ruimte, Hier te kort en daar te lang, Maar de man die 't had te zeggen Staat bekend voor: is niet bang! Leef je in de zestig jaren. Gaat de zeventig voorbij, Slip je in de tachtig jaren, Komt er negentig soms bij, Ga je naar de honderd lopen, Och, wat komt het er op aan: Vraag het maar aan Tante Marrie, Zij toch is hier zeer voldaan! Ds Van Veen bood tenslotte een boek werk aan, geschreven door dr van Leus den „Oud worden en gelukkig zijn". Spreker gewaagde met dank van de electrasche klok, geschonken door de fa Jan Agter. een fraai schilderstuk, ge schonken door de fa Moerbeek, „Het V/oonhuis" en dankte voorts voor de bloemenhulde van vele zijden betoond. Hiermede kwam het einde van het of- ficiale gedeelte. Besluiten wij met de lof, geuit in het lied van de heer Toolens: „Heerlijk is het daar te toeven, De verzorging die is af! En dat is nu juist datgene Wat ons Texel hun niet gaf!" VOOR HUURKWESTIES NAAR ALKMAAR Omdat sommigen zich ten Raadhuize vervoegen in verband met moeilijkheden inzake de nieuwe huurtarieven, wordt ons «verzocht mede te delen, dat het adres van de huuradviescommissie in het ressort Den Helder is: Gasthuisstraat 2, Alkmaar- Daar kan men monde ling of schriftelijk volledig worden ingelicht. zaak. Ik financier de wederopbouw en betaal de schulden, en we maken er een pracht zaak van, waar die Gouden Leeuw wel drie keer in kan omdraaien. Ik heb wel zin in zoiets, en het lijkt me niet eens zo'n rare geldbelegging. Ten slotte heeft de zaak een enorme good will. Korstiaan van Vueren vertrok geen spier. En dan verder? informeerde hij- Sartomus weifelde, ging dan wat min der zeker verder. Ik had zo gedacht, we maken er een vennootschap van- Ik neem de mees te aandelen, ik vind misschien voor de rest nog een paar anderen, en we ma ken eh.... je dochter., directrice, voor de leiding van de zaak. En ik houd dan zo'n beetje een oogje in 't zeil voor de financiële besognes. Hij leunde achteruit en keek naar Van Vueren met waakzame afwachting in zijn ogen. Het duurde geruime tijd eer er enige beweging kwam in de figuur op het bed. Korstaan had de ogen gesloten, geen trek op zijn gezicht verried wat er in hem omging. Nee zei hij opeens, vlak en zon der intonatie- Wordt vervolgd) „HANDELSREGISTER" In „Handelsregister" lezen wij onder wijzigingen: M- Hoogesteger, Texel, Ou- deschild 133, Schilder en behanger. Be drijf overgedragen aan de heer J. Klomp.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2