VAL DA U-J Het wapen van Breeck Verkoudheid PAROCHIEAVOND IN CASINO zeer goed geslaagd. Gezelschap dames en heren uit Schijndel en Mr- X van Texel verzorgden de avond. Zondagavond werd in Casino de tra ditionele R.K. Parochie-avond gehou den, aangeboden aan hen. die in het af gelopen jaar hun gewaardeerde krach ten aan enig kerkelijk werk gaven. Na een woord van welkom door pas toor Persoon, opende een solistenkoor met „Lascia chio pianpa"- Al dadelijk was te merken dat de zang prima was en niet minder de begeleiding door de pianisit, de heer Jac. Driesen, die 's mor gens in de kerk het orgel had bespeeld en daarbij had getoond, dat hij er uit wist te halen wat er in zit. No. 2 „El fenballet" door de dames Stieneke van Kaathoven en Marietje Ma/thijsen-den Ouden, werd zeer gracieus gedanst. „La donna en mobile", gezongen door de te nor Jn- Mathijsen werd evenals o.a. „Ik hou van mijn Brabant" en „The ho ly City" prima vertolkt. Mien Mathijsen zong zeer verdienstelijk „Wiegenlied" van Chopin. Voor de toekomst verwach ten wij van deze nieuwe kracht nog heel veel goeds! De dames Ans Mathijsen, mezzo-so praan en Anny Doreleyens brachten „Ich ldebe didh" en „Wiegenlied" ontroe rend mooi. Ons verslag zou te groot worden om al de 24 nrs apart te be spreken en we doen dan ook maar een greep- Van de uitstekende bariton-bas zanger, de heer Piet Mathijsen. kregen we „In diesen heil'gen Hallen", „Mijn moederspraak" en „Zie aan 't raam de laatste rozen bloeien" terwijl hij aan het slot van de avond nog zong „Panis Angelicus". De heer Wim den Ouden zorgde voor grime en decor. En dan de vrolijke noot van de avond, gegeven door een dorpsgenoot onder de schuilnaam Mr X. Een verhaal van een verjongingskuur en over „Tien paar klompjes", waarin Mr- X verscheidene personen in Westfries dialect op bewon derenswaardige wijze imiteerde, sloegen denderend in. De poppenkast met „Lief de en Afgunst" was „vakwerk!" Niet minder succes had hij met de sprekende pop Kees, die heel wat aanwezigen bleek te kennen, zodat velen een veeg uit de pan kregen en het applaus haast niet van de lucht was. „Drama van Shakespeare"- gespeeld ïdoor genodigden uit de zaal. bracht grote hilariteit en deed ook weer zien, dat Mr X zijn spo ren op het gebied van de lach meer dan verdiend heeft! Aan het slot dankte pastoor Persoon het gezelschap en niet minder de pianist en Mr X voor het genomen initiatief om dit gezelschap naar hier te laten komen. De zaal was zo goed als bezet- Zater dagavond werd een zn. slotrepetitie ge houden en toen was de zaal eivol. Ook toen werd hetzelfde programma tot ie ders genoegen afgewerkt Een dergelijke avond met de „Bra banders" zien we met genoegen nog eens terug! MIJNHARDTJES bestrijders van kou en griep. sterke DE WESTFRIESE BOND VAN HAR MONIE- EN FANFARECORPSEN KRIJGT EEN SUPERIEURE AFDELING Op voorstel van het Koninklijk Texels Fanfarecorps werd in de verga dering van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen besloten met ingang van 1955 een superieure af deling in te stellen. De verenigingen die driemaal een eerste prijs (waarvan 2 maal met lof van de jury) in de e re- afdeling behalen, mogen in deze supen- eurafdeling uitkomen. Het concours zal dit jaar te Venhui zen worden gehouden op Zondag 23 en Hemelvaartsdag 27 Mei in verband met het zilveren jubileum van de Venhuizer vereniging. Tenslotte werd besloten, voorname lijk ten gerieve van de Texelse vereni gingen, om voortaan steeds in Schagen te vergaderen. VERTEGENWOORDIGER II.B.G. Naar men ons mededeelt is de heer C. Koorn, Duinweg B 153 Den Burg be noemd tot vertegenwoordiger van de Coop. Bloemlbolflenveilingsvereniging „H.B.G." te Lisse. SPORTVERENIGING SVC De Cooksdorp. SVC hield Zaterdag avond haar jaarvergadering in hotel „De Hoop"- De opkomst was zeer goed Te ruim acht uur kon de voorzitter, de heer P- Meindentsma, 45 belangstellenden wel kom heten, in het bijzonder het erelid, de heer J. Westdorp Sr. die nog altijd met SVC meeleeft. 1953 is niet ongunstig geweest- De jeugd, onze toekomst, begint al met de gym, deze afdeling is tamelijk groot. De financiën brengen altijd grote zorgen met zich mede, gezien het feit, dat we op een eiland zitten- Nadat de heer W. Ran de notulen had gelezen volgde behandeling der ingeko men stukken. Daarbij was een schrijven voor een vergadering te beleggen tot op richting van een Sportraad, waarin ge zamenlijk de belangen van de sport kun nen worden behandeld. Vervolgens laat de secr- de heer W. Verseput, de gebeur tenissen in het afgelopen jaar de revue passeren- Uit zijn verslag blijkt, dat de vereniging niet stil heeft gezeten. Het aantal leden en donateurs groeit. De jeugduitvoeringen slaagden schitterend met goed bezette zalen. De sport werd met alleen op het groene veld. maar ook door training en gym beoefend. De voorzitter dankt de secr- voor zijn keurig verslag- Verslag kascommissie. De heer A. de Wolf zegt, dat de boeken en bescheiden in prima orde werden bevonden. De voorzitter bedankt de controlecommissie voor haar werk. De penningmeester, de heer A- West dorp, deelde mede dat de contiibutie iets minder beloopt dan vorig jaar, me de door het feit, dat de jongeren twee maanden reductie genieten. De uitvoe ringen brachten 'n aardig duitje in het laadje. Ook de VlOS-avonden hadden belangstelling. Dit saldo werd met VIOS gedeeld. Ook de oliebollen en bietencampagne deden het goed. Van de obligatieuitkeringen werd een aardig bedrag aan de kas geschonken- Door verschillende actie's kon een aardig be drag worden afgelost- Aan het slot bleek, dat de penningmeester de blijde mede deling kon doen, dat de kas sloot met een batig saldo van f 730,51. Van dit saldo zal het restant der obligaties, groot f 442,50, worden uitbetaald, zodat de vereniging dan vrij van schuld is en bovendien nog een saldo heeft van f 288; zeker een mooi resultaat. We kunnen dus nu spreken van een bezit van on geveer f 1000. De voorzitter brengt dank aan de penningmeester, die op de juiste ma nier met de centen weet om te gaan- Er werden door enkele leden nog eni ge vragen gesteld betreffende de finan ciën, welke door de penningmeester duidelijk werden beantwoord- De voorzitter wekt alle leden, vooral de jongeren op, de gym te gaan beoefe nen. Bestuursverkiezing. Mej. Kooger stelt ziah niet meer beschikbaar In deze va cature wordt als candidate aanbevolen mej M. A. Kos. De uitslag is, dat de he ren Ran Verseput en Westdorp worden herkozen en mej- M. A. Kos mej. Kooger opvolgt. De voorz. dankt mej- Kooger, voor het werk dat ze in het belang van de vereniging heeft gedaan. De voorzit ter stelt voor om de elftallencommi9sie van de afdeling handbal ongewijzigd te laten, maar hiertegen wordt bezwaar gemaakt Deze commissie bestaat uit de heren M. de Waard, D- Buis en nmv. Meindertsma Laatstgenoemde stelt zich wegens haar vele werkzaamheden niet meer beschikbaar. De. heren M de Waard en D. Buis worden herkozen- In de vacature wordt gekozen de heer D. Quartel. Dc elftallencommissie afdeling voet bal blijft ongewijzigd- Om de afdeling handbal op te nemen in de Nederlandse handbalbond geeft te veel bezwaren, maar het voornemen bestaat wel tot de Texelse handbalbond toe te treden. Voor de jeugduitvoering alhier wordt ijverig gestudeerd- Deze wordt gehou den in Café Nota. Bij de rondvraag wordt geinformeerd naar de hoge kosten betreffende schijn werpers. De voorzitter zegt, dat door medewerking van leden en donateurs door het houden van verschillende acties de financiële bezwaren belangrijk wor den verminderd De bezwaren inzake de indeling voor het trainen worden nader besproken Ten slotte neemt de heer INGEZONDEN Geachte redactie, Als Waddenzeevisser las ik uw be richtje in de krant van Zaterdag j.L met belangstelling, hoewel de toestand mij zeer goed bekend is. Ik heb hier dan ook niets aan toe te voegen. De aanvoer aan de markt geeft wel voldoende over zicht om tot de conclusie te komen, dat de Waddenzeevisserij zorgelijk is. Het bericht over de krukelaanvoer en het uitzaaien van zaad kan echter ver keerd begrepen worden door ondeskun- digen. Er kan n.l- uit opgemaakt wor den, dat het uitzaaien van krukelzaad, door het tevens uitzaaien van mosselen op het zelfde perceel, succes heeft be zorgd aan de ondernemer. Dit is echter niet geheel juist. De zaak is deze: De laatste vier winter seizoenen was de vraag naar krukels vrij groot en was het zoeken van dit artikel voor vele vissers een bijver dienste, echter geen bestaansbron. Over het algemeen overtrof de vraag het aanbod. Hierdoor ontstond de situatie, dat er bijna geen verschil in prijs be stond voor volwassen krukels en veel mindere soorten- Dit had tot gevolg, dat de visser zich toelegde op de grootste hoeveelheid om de beste uitkomsten te verkrijgen. De visserijinspectie kan dat volgens de wet met beletten. Zodoende werden alle krukels in de markt ge bracht, met het gevolg, dat er nu niet meer zijn te vinden en de visser eigen lijk zelf heeft meegewerkt aan deze gang van zaken. Wij zagen deze toe stand aankomen en omdat wij ons spe ciaal toeleggen op de krukelvissenj, hebben wij een proef perceel gekregen van de visserijinspectie, om op die ma nier te trachten de krukelvisserij in stand te houden. Wij moesten dat per ceel echter bewoonbaar maken en door samenloop van omstandigheden kregen wij vrij vlug meer zaad dan waarvoor wij woonruimte beschikbaar hadden. Het was hard werken om in die be hoefte te voorzien, maar we hebben die situatie gewonnen en hadden dus daar mede het succes, dat ze op de plaats bleven die wij voor hen bewoonbaar hadden gemaakt. Van verder succes is echter nog geen sprake- De krukel groeit nu eenmaal heel langzaam en om er zo goed mogelijke resultaten mee te bereiken is het noodzakelijk om ze zo lang te laten groeien, tot ze flink aan de maat voldoen. Dit proces duurt op z'n minst nog een vol jaar. Mede door de lange tijds duur van opgroeien zijn tegenslagen niet uitgesloten: Al kort na het uit zaaien constateerden wij dat er dorens of zeepokken aan het zaad gingen groeien. Ik zou te uitvoerig worden om van dit kwaad de oorzaak te beschrij ven, hoewel die mij wel bekend is. Tot op heden is het de krukel niet gelukt om zich van de doorn vrij te maken doordat de groei van krukel en zeepok gelijke tred houdt Wanneer we het geluk hebben dat de krukel op een zeker tijdstip vlugger gaat groeien dan de zeepok, dan barst hij er af en als dan de mosselplaaitjes willen begroeien met z.g klappers, dan hebben we kans dat het zich niet herhaalt. Ons succes is dus financieel nog waar deloos. En na deze uiteenzetting zal het wel duidelijk zijn, dat voorlopig nog niet valt te zeggen of de gedane moeite wel winstgevend zal zijn. We willen het hopen, want als het gelukt, dan is er voor enkelingen althans nog een geringe bestaansmogelijkheid. Tot het verstrekken van gegevens ben ik altijd bereid U, mijnheer de re dacteur. dankende voor uw plaats ruimte, met vriendelijke groeten, H. Steigstra, Oost 88, Texel. Texelse Boys-nieuws. Zondag Boys 1-Duinranders 1. Dit kan spannend worden, daar we uit met 20 wonnen. Aanvang 1,30 uur. Allemaal op tijd hoor! Heden 3 uur Adsp.-Texel B- Terrein- dienst: J. Nooij en D. Witte. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 15 Januari: G. Dros-P^W. Kooi 1—1 C. v. Heerwaarden-S. Ros 11 J. Vinke-N. de Graaf 20 2e klas* Joh. Schoo-W- J. Boon 02 C. P. Burger-J. Kikkert 20 Joh. Sdhoo-Jb. v- Heerwaarden 02 3e klas: Joh. Barhorst-F. v. Sambeek 02 Jb. Koorn-F- Schuit 11 S. v. Heerwaarden-C. Vinke 20 Joh. v. Heerwaarden-D- v.d. Werf 11 F. v. Sambeek-J'b. Koom 02 J. A- v. Enst-F. Schuit 02 F. Schuit-J. A. v. Enst 20 Vdnke behaalde een vlotte overwin ning op De Graaf. Ros en C- v. Heer waarden waren even sterk en ook Dros- Kooi bleef onbeslist. Het inhaalpro gramma in de 2e klas bracht aan Sahoo 2 nederlagen tegen Boon en Jb. van Heerwaarden. Burger versloeg Kikkert ten tweede male. De grote man in de 3e klas was Schuit, die in 3 partijen 1 verldespunt incasseerde. Koorn had erg veel moeite met v- Sambeek, evenals met C. Vinke. D. v.d. Werf en Joh. v- Heerwaarden speelden remise en bleven allebei in de running Zaterdag 23 Jan.: Zijpe-Texel, ver trek met boot van kwart voor twaalf. DAMMEN OP TEXEL Uitslagen van afgelopen week: OosterendTexel 3 164 De KoogTexel 2 713 Einduitslag OosterendDe Koog 119 Dd. Oosterend beet zo fel van zich af, dat Texel 3 kansloos ten onder ging; ten koste van De Koog behaalde Texel 2 haar eerste zege; door het verliezen van de hangpartij tegen Oosterend zijn de Kogers nu hekkesluiter. De stand is nu: De Cocksdorp Oosterend Texel 2 Texel 3 De Koog 0 0 6 40—20 2 1 0 5 35—25 1 1 2 3 41—39 1 -0 2 2 25—35 0 0 3 0 1941 N ft A Westdorp Sr. nog het woord- Spréker zegt dat van een gezonde vereniging veel te verwachten is. SVC staat er goed voor. Leden en donateurs, sta het be stuur trouw ter zijde om de vereniging op te werken tot de beste van Texel. De voorzitter bedankt de heer Westdorp voor zijn waarderende woorden en sluit vervolgens deze gezellige vergadering- Nog te spelen: De CoCksdorp-Ooster- end, de wedstrijd van het jaar en Texel 3-De Koog, allebei op 8 Febr. a.s- Oosterend-Texel 3: J. Visman-Joh. Schoo 20 J. Trap-C. P- Burger 20 A. Bakker-J. Kikkert 20 C. Timmer-Jb. v- Heerwaarden 11 J. Voort-D. v.d. Werf 2—0 H. Mulder-Joh. v- Heerwaarden 20 K. Burger-J. Koom 20 J. Mechielsen-J. A. v. Enst 11 J- Breman-Siem v. Heerwaarden 11 R. Eelman-F. v. Sambeek 11 Eindstand 164 De Koog-Texel 2: C Groenhof-C. v.d. Werf 20 H. v- Dorp-Joh. D. Bakker 11 C. Sitoepker-W. A. v. Zeijlen 11 C. Hopman-J. P. Stam 20 Joh- Hillenius-A. Vinke 02 W. Bakker-J. N. Rijk 11 W. v.d. Werf-J. Hooyberg 02 Jb. Kooiman-W- J. Boon 02 H. Daalder-H. Gomes 02 T. Vennink-A. v.d. Slakke 02 Eindstand 713 S.V. Texel. Programma voor a.s- Zondag: 4e kl. A KNVB: VZV—Sohagen; Lim- menTexel; BKCOudesluis; DTS RKAFC, GrasshoppersSucces en Wa tervogelsZAP. Afd. N.H.:Let nu op, er zijn program ma's gewijzigd. Texel 2VZV 2, aan vang 1.30 uur; Texel 3Watervogels 3, aanvang 11-45 uur. Adsp.. Succes ATexel A, aanvang 10 uur, boot vertrek zie kastje. Tex. Boys B—Texel B Texel A nu dus naar Succes, opletten nu hoor! Texel B en nu eens kijken of je de punten mee zult nemen. Uitkijken snel en niet pingelen. Voor Texel 1, 2 en 3 hebben de pun tten dubbele waarde, zorg er dus voor, dat ze niet verloren gaan. Bij gunstig weer en goede terreinge- steldheid trainen voor adspiranten, aan vang half vier. Heb je al een plannetje voor het Bal- masqué op Zondag 14 Februan a.s. in Hotel Texel?! Stand onderste 4 in Res. 2 D: VZV 2 11 4 2 5 23-24 10 Texel 2 14 4 2 8 22-48 10 W vogels 2 13 2 3 8 32-49 7 BKC 3 13 3 2 8 29-47 6 BKC 3 2 verliespunten voor niet op komen tegen Texel 2 d.d. 3-l-'54. „AFRIKA ONTWAAKT" De op verschillende plaatsen op ons eiland vertoonde kleurenfilm „Afrika Ontwaakt", opgenomen door mr. Re?out en geïntroduceerd door de Sociëteit voor Afrikaanse missiën te Cadier en Keer, heeft iedere bezoeker, jong en oud, zeer geboeid. U kon goed merken, dat mensen van het vak, mensen met grote liefde voor dit prachtige be roep hieraan gewerkt hebben- De re clame „een imposant filmwerk" is geenszins overdreven. Heeft u ooit zo'n goede indruk gekregen bv. van de moei lijkheden welke aan een tocht door een woestijn als de Sahara verbonden zijn?! Dat rulle zand, waarop de zon haar ver zengende stralen afvuurt! En dan in fel contrast: de oases met hun groene pal men, hun bronnen, waaraan de kamelen hun dorst laafden. Zo zakten wij al die per Afrika in en belandden tenslotte door oerwouden en over bergen aan de Goudkust, waar wij de negerbevolking van vlakbij konden gadeslaan. Wij za gen hun schilderachtige markten, hun festiviteiten met allerhande soorten mu ziekinstrumenten, hun kleurige kledij. Wij woonden hun heidense gebruiken bij, welk een indruk maakte bv. die heksendans van die heidense neger-to- venaar-waarzep^er, die danste tot hij er letterlijk bij neerviel, waarop zijn dorps genoten wachtten, want dan in trance geraakt zou hij mogelijk een of andere belangrijke uitspraak kunnen doen! Diep medelijden vervult je, als je deze arme stervelingen zo gadeslaat. En door dat diepe medelijden vervuld moet ook de bezieling geboren zijn in hen, die zich als missionaris geroepen zagen om hun beklagenswaardige zwar te broeders te komen vertellen van Hem Die de wereld schiep en zag dat het goed was, tot de zondeval de ganse we reld meesleeote in een dreigende, radi cale ondergang en totHij Zijn zoon als de Redder der wereld midden tus sen zonde en dood bracht, opdat een ie der, die in Hem gelooft, niet verloren zou gaan. Een evangelie, voor èlle vol keren. Die opdracht is gelukkig door velen verstaan en aanvaard. Dan zien zien wij de vruchten van het contact met de afgezanten van Hem, zien wij wat ook daar onder de Afrikaanse zon door de dienstkneohten des Heren tot stand wordt gebracht, trouw tot in de dood! Dat was het blijde besluit van deze ontmoeting met hen, die dezelfde kan sen bezitten als wij. Voorwaar: een blij ontwaken! PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 23 Januari Den Burg, Oranjeboom, De Cooksdorp: Zaal Nota, voering SVC. Maandag 25 Januari Den Burg, Fryske Krite. Dinsdag 26 Januari Den Burg, „Texel", oud-leerl. lanrib Donderdag 28 Januari 1954: Den Burg, in De Oranjeboom, Ir Louwes voor Landbouwcoöperaties, „Landbouwschool"voorbespreking filmavond „Stichting Het Vierde Prin senkind". Vrijdag 29 Januari Den Burg. Oranjeboom Tex. Fanfare. Zaterdag 30 Januari Den Burg, Oranjeboomi, Revue oud- leerlingen. „Texel op zijn best??!!". Den Burg, „Texel". Feestavond paar- densportvereniging De Cocksdorp, De Hoop, uitvoering „ODIT" met „Als de klok waarschuwt". Dinsdag 1 Februari 1954: Den Burg, „De Graaf" tentoonstelling postzegels, 's middags ruilbeurs voor kinderen, 's avonds voor leden. Woensdag 3 Februari 1954: Den Burg, Casino. Avro-feestavond Donderdag 4 Februari 1954: ,Den Burg, „De Zwaan", R.K. Ontw. club. Hotel Texel: LTB, CTB en Holl. Mij. van Landbouw. Spreker Dr L. J. v. Dijk „De Oranjeboom", uitvoering man doline- en accordeonver. o.l.v. de heer J. Visser met zapgklas v.d. Boomgaard. Zaterdag 6 Februari 1954: Den Burg, „De Oranjeboom", uitvoe ring Texels Fanfarecorps. De verenigingsbesturen worden ver zocht opgaven van voorgenomen uitvoe ringen. vergaderingen, tentoonstellingen enz. ook op langere termijn in te zenden aan de secretaris van de Cultu rele Raad der gemeente p.a. raadhuis. (Telefoon 21 of 300 Den Burg) Cabaret- toneeluit- lezing FEUILLETON door T. LODEWIJK 35.) Wat nee? vroeg Sartorius ver baasd en geërgerd. Man, je weet niet wal je zegt. Je krijgt nooit zo'n aanbod meer! Nee! herhaalde Van Vueren. nu met meer nadruk. Maar waarom niet? smeekte Sartorius bijna, maar zijn gezicht had een andere uitdrukking gekregen- Zijn ogen waren toegeknepen en onder zijn opgetrokken bovenlip kwamen zijn tan den te zien- Daar hoef ik geen tekst en uitleg voor te geven, ik zeg: nee. Dat kun jij gemakkelijk zeggen., maar denk eens om je dochter? Daar denk ik juist om. Zou je haar zelf dan niet eens vragen? Dat is niet nodig. Nee, maar Van Vueren, dil is onge hoord kerel, het is toch geen kind meer, je kunt maar niet zo zonder meer beslissen... je kunt haar todh op z'n minst vragen Ik hoef het haar niet te vragen. Ze zegt ook nee! Hoe weet je dat? Je kunt het zelf ook weten, kijk haar maar eens aan, als ze je er de kans voor geeftKorstiaan's toon was nu harder geworden- Hij was zelfs niet meer beleefd als voorheen als keistenen vielen zijn woorden. Onbetwist de beste bandpasta Ja maar. Niks te jamaren, ik doe het niet. En zij óók niet. En ik ben moe, ik wou dat je. Ja maar, dit is idioot kreet Sar torius vent, denk toch eens even na! Ik Ik heb nee gezegd en het blijft nee. En laten we er een punt achter zet ten- Sartorius stond op- Alle welwillend heid was van zijn gezicht geweken Maar nog altijd glimlachte hij. Ik kom morgen terug zei hij en 9preek er over met je dochter. Mor gen zul je anders piepen, als de politie hier geweest is. Dan zul je blij zijn met wat. ik je aanbied- Jij en je dochter! Adieu! En snel liep hij naar de deur, trok die harder aahter ziah didht dan paste voor een ziekenkamer- Op de gang stond Marian. Had ze geluisterd? Hij plooide haastig zijn gezicht tot beminnelijke vriendelijkheid. Ah, juffrouw Marian.... begon hij. Wat moest u van vader? Dat zou ik u graag even onder vier ogen vertellen. Kan dat? Dat is niet nodig, ik hoor het wel van vader Juffrouw Marian uw vader is.- Ziek vulde ze aan daaraan dacht u zeker niet toen u die deur zo ihard dichtsmeet- U lijkt me de ideale ziekenbezoeker! In ieder geval hoop ik dat dit uw eerste en uw laatste bezoek is. U vergist zich zei hij, en ze vond dat hij griezelig leek op een welwillen de tijger ik kom terug. We zullen praten Ook wij.samen. Ik heb met u niets meer te praten, meneer Sartorius- O ja verzekerde hij op een toon van triomf en u zult graag willen praten, Marian Wilt u nu alsublieft heengaan? vroeg ze ijzig en trok zich een paar passen terug of moet ik de portier bellen om u de weg te wijzen? Hij stond onbeweeglijk- Alleen zijn ogen schenen te leven, gif^groen en schitterend achter de brillenglazen, in het onwezenlijke licht op de halfduiste re corridor. Toen liet hij een wonderlijk lachje ho ren. Morgen kom ik terug herhaalde hij dan zullen we verder zien Adieu, juffrouw Marian. Ze keek hem na, haar handen trilden- Deze man gaf haar een sensatie van dreigend, onmiddellijk gevaar. Ze haastte ziidh de ziekenkamer bin nen. Haar vader lag met gesloten ogen. Hij keek op toen ze binnenkwam. Marian, lieve kand zei hij moeilijk en de tranen kwamen haar in de ogen. Zo zelden had ze de laatste tijd een har telijk woord van hem gehoord Ga eens zitten, ik moet je wait zeggen Lang zaten vader en dodhter bij- el kaar- Van Vueren vertelde haar alles. En zij luisterde, bewegingloos en lang zaam trok de kleur uit haar gezicht. Hij vertelde van de ruzie met Sartorius, de schuld, de waarschuwing van de politie, Sartorius' dreigement Van zijn waan- zunnige daad, in een opwelling verricht. Van het aanbod dat Sartorius hem ge daan had- En toen vroeg hij ronduit: Vertel me, wat er tussen jou en hem is? Niets verzekerde Marian zo stel- li" dat het gezicht van de man op het bed een andere, zachtere uitdrukking kreeg. Alléén heb ik mijnheer Sarto rius leren kennen voor wat hij is en ze vertelde hem haar avontuur Ik heb nee gezegd peinsde Kor- stiaan hardop. U zou eens wat anders gezegd moe ten hebben! antwoordde ze fel en voor het eerst glimlachte hij. Zijn hand zocht de hare. Ik wist het wel fluisterde hij zacht het was of ik het aanvoelde- Hijmet jou, nooit. Nee, kind, dan liever failliet, dan liever achter de tra lies- Wordt vervolgd) van neus, keel of borst. snuift en wrflft U weg met BIJ VERKOUDHEID PAST I L. L- EE S DE ZACHTE VALDAMILD DAN IS HET POSTKANTOOR OPEN Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor telegraaf en tele foon van 8-9 uur. VEEVOEDING Op uitnodiging van de besturen van de Vereen, van Oud-Leerlingen en de Bedrijfsvereniging zal de heer A. M Frens, directeur van het Rijkslandbouw- proefstation te Hoorn Dinsdag een leiding houden over 't onderwerp Nieu were Inzichten in de Veevoeding. Het Proefstation te Hoorn houdt zich al ve le jaren bezig met het nemen van voe derproeven bij verschillende diersoor ten en daar de heer Frens zijn kennis op duidelijke en aangename wijze naar vo ren weet te brengen, wacht de bezoe* kers een goede avond. Iedereen, die iets met veevoeding te maken heeft, weet dat er zich op dit ge bied de laatste jaren verschillende „nieuwigheden" hebben voorgedaan. De heer Frens is één der genen, die ons hierover het beste kan inlichten.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4