Cjroen 27warLrJexels in het harL, bij Meer dan honderd man 't Horntje in aetie Revue Oud-leerlingen Landbouwschool weer een succes De feestavond van het N.V.V. Op re/s WOENSDAG 27 JANUARI 1934 TEXELSE 87. JAARGANG. No. 8806 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 -Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. -Abonn. pr. f 1,95 p. kwart. -|- 20 ct. incasso. Adv. 8 c. p.mm. HOE GENOEGLIJK rolt het leven van de Oud-Leerlingen onzer Landbouw school heen! Voor geen Koningskroon zouden zij bv. hun traditionele revue willen missen en dit is dan ook wel het hoogtepunt in het winterseizoen van de ze actieve vereniging die in de laatste jaren nóg hechter is geworden door de oprichting van de vereniging voor Oud-Leerlingen onzer Landbouw huishoudschool, want nu kunnen zij sa- zo'n feestavond in elkaar gooien, maar altijd toch nog met het lid Joop Roeper uit Spang („Joop-van-Geertje" zeggen wc hier) als de geestelijke vader en de heer Laan (Meester Laan) zeggen we hier) als toeziend voogd, terwijl de heer G. J. Logman die dit keer de regie wegens ziekte niet kon verzorg- gen toch altijd als peetoom zijn volle waarde blijft behouden! TOEN de volle zaal van De Oranje boom Vrijdagavond het doek zag split sen, ontwaarde zij een typisch Texels landschap: de Noordelijke helling van Zuidhaffel met in het groene dal Den Burg. Bloemengeur overal, maar óók tierde daar de onafscheidelijke stiekel weelderig en de vlijtige boer (Marius Roeper van Molenbuurt) was drók an het hakken. Tjonge, wat stonge hij en z'n vrouwtje (Iet de Wit van Den Hoorn) met open mond naar de hemel te gapen, toen d'r plotseling deur de radio bekend gemaakt werd, dat Texel voortaan opge nomen zou zijn in het Helicoptèr-lucht- net van de Belgische Maatschappij ,,De Sabena", die Texel in het moderne ver keer had betrokken, toen men door kreeg dat TESO tóch geen geld kon vo teren voor een pontverbinding Horntje- Nieuwediep. Begrijpelijk is, dat 't echt paar Thomassiaanse neigingen vertoon de, want dat was te mooi om waar te zijn! Eerst moesten ze 'm zien! Welnu, toen ze de hele buurt bij elkar getrom meld hadden en druk over het grote nieuws stonden te delibereren, werd de lucht vervuld als door het geluid van een helicoper en dat ding koos precies het Stiekelweidje van Marius! De piloot, (Nico de Wit, van de „Vooruitgang", zat aan de stuurknuppel en pootte 'm netjes aan de grond Welk een enthousiasme op Texel! De avontuurlijke boeren zagen er veel mogelijkheden in en zonder dralen namen zij afscheid van moeder de vrouw om met de heli naar Mokum te reizen. Dit quartet werd gevormd door de heren C. Smit, Nieuwstraat, C. Witte Dzn., Waimoesstraat, W. Kikkert, Den Hoorn, en Marius Roeper. Onze vriend Joop had reuze pech, toen het ding nèt voor z'n voeten wegvloog, maar gelukkig wierp iemand het anker uit en zo lukte het hem toch nog dit quartet tot een quin tet uit te breiden Dan zien we een parmamg soldaat, zwaar gecamoufleerd met rode bessen- struiken achter een tuunwaol opdui ken. Hij is een soort luchtverkenner en geeft in de persoon van de heer Aat Boerhorst, een parodie op de paraatheid van de Boomgaardianen. Nina Wuis en Marry Kuip vergasten ons vervolgens op vrolijke en vlotte accordeonmuziek en vervolgens zien wij Marius en Ger- da Bakker van „Spyk'' in „De Boer en het Meisje". Wat een stel was dat! Die Gerda en Marius deden blijkbaar wie de malste gezichten kon fabriceren?! Ook zij hadden groot succes! Henk Smit was hierin een vakkundige ober. „Annemieke" werd vertolkt door Annie Smit, die bleu wegsloop, toen een stoutmoedige zanger haar zijn liefde kwam verklaren in de persoon van onze Luit Sok! Hij zong uit volle borst en kreeg bij het refrein de zaal vlot mee. Kees Hin en Iet de Wit leverden aller aardigst toneelspel in de schets „50 iaar geleden". Hoe ouder hoe gekker, ging ook hier op! Waar deze avond ook een ernstige noot gebracht werd kwam nu een ernstig verhaal, dat door Anneke Meindertsma werd ingeleid en besloten met een gedicht, dat gemaakt was door mevr. Laan-Ki9temaker. Zij bezong het leven van de boer, dat eigenlijk nauw verbonden is aan dat van de visser, waarop de heer C. Smit, bariton en L. Sok, tenor, een d<uet zongen „Als de Noodklok straks luidt!" Buitengewoon goed geslaagd was het décor: een woes te zee, vlak voor Skil. Dit en het andere doek was geschilderd door de heer P. v. Heerwaarden, die wederom zijn talent heeft mogen tonen. Het nummer Vioolsoli van mevr. Jan- ny Breen sloot hierbij voortreffelijk aan. Mooi vonden wij ook de bloemendans door acht paren, waarvan de meisjes in fraaie rose-oranje balletjurkjes waren gehuld. Het laatste nummer voor de pauze gaf ons 'n kijkie achter de scher men, maar niet van het culturele leven! Onze olijke Texelse mannekes waren in een Amsterdamse kroeg ver zeild geraakt en daar werden hun de centjes op geroutineerde wijze door de mooie meisjes uit de zak ontfutseld! Ja, zo'n uitwas je kan geld gaan kosten en daarom behoorde dit kennelijk tot de vraag „Texel op z'n best??" Nee, dat zat niet in de haak! L. Sok was hierin een conferencier-liedjeszanger. Het ge heel was door Joop en Marry (als straat- muzijkan.it) ingeleid, waarna Luit zong), dat hij aan de voet van die Ouwe Wester als kind was geboren (14 pond??). Het tweede deel opende met Texel op z'n best! Ja, definitief, want hierin za gen wij de gezonde volksdans «nder lei ding van de heer Feldwisch, vader van Jeugdherberg „Panorama". De 5 paren voerden deze „lintendans", onberispe lijk uit. „De Koe" werd opgevoerd door Marius en Wim Kikkert. Dit was ook weer zo'n écht Texels amusementsstuk, waarom hartelijk werd gelachen. Veel bijval kreeg ook de ambtenaar van de Burgerlijke Stand (de heer Joop Roeper) die, geassisteerd door z'n bode {de heer Kees Hin) het ene paartje na het andere in de boot hielp. Dat afsteken van die speeches begon de ambtenaar te verve len, maar zijn assistent had een mooie uitvinding bedacht: de stem van de amb tenaar werd op de wire-recorder (de geluidsband dus) vastgelegd en de zaak was gepiept. Maar.laat dat ding nou juist blijven slippen toen hij betoogde „Als er ruzie komt!!" Dat ding ging maar door „Als er ruzie komt, als er ru zie komt!" Het werd dan ook een fiasco De bruidsparen waren: A. Boerhorst en Anneke Meindertsma. C. Koorn en Fien Iloogenbosch, H de Lugt en Iet de Wit, Nico de Wit en Gerda Bakker. Nadat Nina en Marry schone klanken uit hun instrumenten hadden getoverd, zegde Kees Hin een gevoelvolle voor dracht van een eenzame emigrant, die hoopte op de trouw van zijn aanstaande. Het was treffend en vooral door het mooie decor van zijn nieuwe vaderland, Zijn meisje (mevr. G. Roeper-Keijser) zong vanuit de verte hem heel lief toe De tekst voor een en ander was verzorgd door mevr. Laan. „Het Lijk" was een schets met C. Koorn als inspecteur, C. Witte Dzn. als agent Snuffel en Marius als de beklaagde. Er werd goed ge speeld, maar de keuze van dit stuk, ovenals dat van „De man die officieel dood was", met Kees Hin, Wim Kikkert en Henk Smit, konden wij niet zo sterk bewonderen. Bijzonder goed was „Musetteklanken" gebracht door Dia Visser Fd.. guitaar, Janny Breen, viool, Marry Kuip accor deon en mevr. Roeper-Keijser, zang. Heel aardig vonden wij ook het buur praatje in de dierenwereld met Herik de Lugt als rund en Aat Boerhorst als krulstaart. Ja, de dieren hebben recht op felle critiek aan het adres van de veel te zakelijk ingestelde mensen! Be sloten werd met de finale „Texel op z'n best!" Hierin werd een serie mooie volksdansen gedemonstreerd, de soldaat was een toonbeeld van weerbaarheid, de Heli kwam met de vijf boertjes uit Mo kum terug, zij hadden werkelijk spijt van hun slippertje en trachtten moeder de vrouw met bloemen te vermurwen. Mevr. RoeperKeijser zong hierin een toepasselijk lied. De voorzitter van de Stichting Land bouwonderwijs op Texel, de heer Jurr. Beumkes, merkte op, dat het feit, dat deze revue niet alleen door de jonge landbouwers werd verzorgd, maar dat hieraan ook zakenlieden en andere landgenoten medewerkten, een bewijs is, dat de Texelaars een eenheid vor men, ongeacht hun beroep! Daarin geeft cnze landbouwjeugd een goed voor beeld, wat onze trots mag zijn! Destijds zijn we gestart met de „Kafblazers" en nu hebben wij reeds dit peil mogen be reiken. Het verheugt ons, dat wij deze vordering mogen constateren!" In zijn slotwoord sprak de heer H. de Lugt, voorzitter van de vereniging, die hoop uit, dat dit niet de laatste Revue van-Joop Roeper zou zijn. Joop werd met een mooi cadeautje verrast. Hij be trok in de hulde gaarne de heer G. J. Logman „van wie hij veel heeft mogen opsteken!" Tenslotte werd ook nog dank gebracht aan de heer R. J. Boom, onder wiens leiding de zang- en dans nummers waren ingestudeerd en de heer Feldwitsch, die de volksdansers had ge leid. Een geanimeerd bal besloot de feest avond, welke Zaterdag as. zal worden herhaald. Ook dan zal De Ornjeboom weer geheel gevuld zijn! De avondtoiletten waar alle dames (en heren!) ongetwijfeld met grote belang stelling naar hebben gekeken, waren, zo vernemen wij, geleverd door Fa. J M Moerbeek, Parkstraat, Den Burg. TEXELSE MARKT Den Burg, 25 Jan. 1954. Aangevoerd: 3 koeien f 700-f 900. 22 schrammen f 70-f 90 4 biggen f 45-f 55. 8 sohapen f 75-f 95. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 27 Jan. 2,23 en 2,24. 28 Jan. 3,08 3,14. 29 Jan. 4,06 en 4,20 Aan het strand is het ongeveer één uur eerder hoog water. EEN LASTIG KARWEI! ,Wat er overdag wordt gestort, wordt er 's nachts weer door de stroming weg gezogen!" aldus vertelde men ons op 't Arbeidsbureau, door welks bemiddeling Maandag in totaal al 95 arbeidskrach ten voor het Horntje waren bijeenge- trommeld De eerste ploeg werd Vrij dagmiddag om vijf uur telegrafisch op geroepen, Zaterdagochtend gingen zij op 't Horntje aan het werk. Zaterdagoch tend vroeg werd de heer Stoeriker van het Arbeidsbureau wederom aan de te lefoon geroepen: men had nog meer werkkrachten nodig. Uit Den Burg, De Waal, Den Hoorn en Oudeschild werden toen in totaal 30 man voor het Horntje opgeroepen en Maandag werd dit aantal nog weer met vijftig man uitgebreid. Maandag waren dus behalve de vaste ploeg van Daalder, 95 mannen in touw om te helpen bij het aanbrengen van een noodvoorziening aan de Wadden zeedijk. D.E.K. KOCHT DE FILM De film van Den Hoorn, die vervaar digd en gedraaid werd door bemiddeling van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen te Brummen, is door D.E.K. gekocht. DAMMEN OP TEXEL In de reservegroep is de belissing ge vallen ten gunste van de Oosterend re serve's die Del. Texel 4 ten tweede ma le in het zand deed bijten (104). Oosterend 2-Dcl. Texel 4: J. VlamingJ. Barhorst 2-0 D TrapA. de Vries 1-1 W de RooyG. J. Dingemanse 1-1 Jb. Eelman Gzn.D. Roeper 2-0 J. P. PlaatsmanF. Sohuit 2-0 S. TrapF. van Sambeek 2-0 C C. BarhorstJoh. Barhoist 0-2 Eindstand 104. RATTEN? VERDELG ZE! Zij betekenen altijd, ccn gevaar voor de gezondheid van u en uw gezin door verspreiding van besmettelijke ziekten als bv.: de ziekte van Weil, parat,rHhus; gevaar voor uw veestapel door verspreiding van: pseudo vogel pest, varkenspest, rundertuberculose, mond- en klauwzeer. Texelaars, bestrijdt dit ongedierte; haal Maandagmorgen in Hotel Texel ïaitenkoekjes bij de heer Witte, assis tent van de Voorlichtingsdienst. De secretaris v.d. Commissie voor Rattenbestrijding op Texel, E. NOORDIJK. S.V. Texel. 4e klas A KNVB: Limmen-Texel 1-2 Watervogels-ZAP 2-0. Texel 2 en 3 en A afgekeurd. Tex. Boys A-Texel B 4-5. Van Limmen werd gewonnen. Vooral onze jeugdige voorhoede heeft pittig gespeeld en was ook technisch beter. Door training en conditie gaan we dus de goede kant uit. Na de rust (0-0) benutten Herman en Harry een vrije schop, waartegen de gastheren slechts eenmaal scoorden. Texel B speelde maar mati<*. het hep uit tot 2-0, waarna Boys er 2-3 van maakte, weer werd het gelijk en om beurten zelfs 4-4, maar tenslotte een nieuwe voorzet van Siem, een kopstoot je en T. won met 5-4. Zondag- Texel-VZV, Texel 2-BKC; Texel 3 vrij Texel A vrij Texel B- Tex. Boys A. Hedenavond 8 uur trainen óf in de zaal óf op het terrein. Zie kastje. BOUWVERGUNNINGEN De heer C. Bakker, „Lida", De Koog, bouw van een rijwielbergplaats aan de Kamerweg; bestuur Coop. Pluimvee- '.eëltvereiiiging Texel, uitbreiding pak huis met kantoor aan de Kantoorstraat de heer J. G. Roeper, Rozendijk, bouw kippenhok; de heer M. J. Bakker, bouw kippenhok aan de Driehuizerweg; de heer H. Barhorst, uitbreiding woonhuis met bijkeuken nabij de Hoornderweg B 104 CONGRES VAN BLINDE ESPERANTISTEN In het kader van het Internationaal Esperantisten-congres, dat te Zagreb (Joegoslavië) plaats vond, werd ook het 23ste Internationaal congres der blinde Esperantisten gehouden. Hieraan werd deelgenomen door 50 blinden uit 10 lan den. In dit congres was als waarnemer van de UNESCO aanwezig de heer Pier re Lebar uit Frankrijk. Hij interesseerde zich sterk voor hetgeen in dit congres werd behandeld. Professor Karl Muhar uit Joegoslavië hield een lezing over de „Arbeid van de blinde onderwijzer in een klas van ziende kinderen". De heer Raymond Corin (Frankrijk) sprak over: „Het onderwijs in het blindeninstituut te Villeurbanne (Frankrijk)". De heer Lebar liet zich inlichten over de Esper- anto-beweging onder blinden en sprak er zijn bewondering over uit, dat hier blinde mensen uit 10 verschillende lan den zich zo gemakkelijk konden onder houden in het Esperanto. Het A.N.P. maakte Zaterdagochtend in haar uitzendingen van zeven en acht uur wereldkundig, dat de berm van de Texelse Waddenzeedijk over een lengte van plm. 100 meter was weggezakt door zgn. oeverval. Waar? Zo peinsden de Texelaars, wie dit nog niet bekend was, want een verre omroeper kan zich blijkbaar maar nooit realiseren, dat ons eiland toch altijd nog een 25 kilometer lang is! Welnu, de oeverval had plaats gehad aan 't Horntje, een meter of der tig ten Westen van het steigertje. Wij kunnen deze oeverval het beste een ver zakking van het strand voor de berm van de dijk noemen. Het gat is langs de dijk zo'n 70-90 meter en strekt zich zee.vaarts zo'n 150 meter uit. De gemiddel de diepte mag rustig op 10 meter N.A.P. worden getaxeerd! Voorstanders van liet plan-'t Hointjc gekscheerden al: „Ziezo, nu hebben we meteen 'n prach tige natuurlijke haven!" Maar daar zou de ponthaven natuurlijk nooit komen! Die zou men veilig binnen de dijklijn aanleggen! Deze oeverval deed de stortberm en de berm over genoemde afstand finaal van de kaart verdwijnen. De paaltjes, welJke u rechts op de foto ziet, zaten voor de oeverval nog tot aan hun kruin tussen de zetsienen. In twee rijen zaten ze achter de stortberm dat zijn de losse stenen, die de eerste stoot van de golven moeten opvangen maar op de meest beschadigde plaats is zelfs de tweede rij paaltjes uit haar voegen ge rukt. Deze oeverval was ontdekt door de heer De Puizelaar, die toevallig de neus eens boven de hoge dijk stak. Gelukkig was de wind Oostelijk, zodat de waterstand zeer laag wasl Bij hoge waterstand zou de dijk zelf ook schade hebben kunnen oplopen! Ogenblikkelijk werden de nodige maatregelen getroffen en via het Ar beidsbureau arbeidskrachten gerequi- reerd, die daar sinds Vrijdagmiddag aan de slag zijn in dienst van Daalder's Aan nemersbedrijf te Alkmaar. Vanaf de duinen, die vlakbij liggen, weiden meteen zakken zand aangevoerd om noodvoorzieningen te treffen. Za terdag waren honderden zakken zand gevuld en ter plaatse gedeponeerd, maar. toen men Zondagochtend weer ter plaatse kwam, bleken alle zakken zand te zijn verdwenen.... Geen wonder, als men nagaat, dat vlak voor de dij'k door die oeverval een zeer diep water is ontstaan. Zondagmor gen ging men over tot de strijd op twee fronten men ging weer door met aan voer van zakken zand via de duinen en bovendien met klei vanaf het depót te Oudesohild waar de dragline van de 30 Polders in actie kwam. Vanaf de duinen ging men Zaterdag óver de dijk, maar al spoedig hadden de zware vrachtauto's een diep spoor in de weke dijkkruin ge ploegd: ze gingen er soms tot vlak on der de assen doorheen! Daarom werd Zaterdagmiddag een speciale oprit ge maakt en wel even ten Noorden van het kantonmershuis. 's Middags zou op het Horntje zelf ook een dragline worden ingeschakeld. Maandagmidóg zou de eerste partij rijs hout vanaf de overkant worden aange voerd, welk materiaal nodig is voor de vervaardiging van zinkstukken, be kende verschijningen aan 't Horntje! Maandagmiddag verwachtte men bo vendien de eerste zolderschuiten met klei. Deze zolderschuiten lagen in het Nocidhollands Kanaal In 1920 Een bewoner van de P. H. Polder ver telde ons, dat in 1920 ook een oeverval was voorgekomen. „Maar toen was de situatie veel erger: Wij lezen in de Texe laar van 14 Januari 1920 o.a.. .Over een lengte van honderd meter is de gehele steengloonng met alleen verdwenen, doch over de volle lengte is tevens een breodte van meer dan drie meter dijik in zee verdwenen. Gelukkig dat over de helft het verhoogde opslagterrein aan de dijk aanslu.t, zedat men zich met de be strijding van het gevaar, dat in onze tegenwoordigheid sterk in omvang toe nam, tot de andere helft kon bepalen. Over die helft was van de kruin geen spoor te verkennen, zodat slechts een tuinwalietje was overgebleven om de grote zee te keeren.. Aan beide zijden van dien tuinwal ploeterden de menschenkiruderen, zoo klein in verhouding tot de groote zee, met stroo en zakken zand om dat grote watervlak zijn buit te betwisten. En steeds bleef het water wassen en al maar ploeterde en sjouwde men en af en toe sloegen de golven spattend over die onvermoeiden, die aan een lange lijn daar bn voortduring aan den buiten kant zakken stapelden, hen vanaf de binnenzijde toegeworpen. Een zucht van verlichting ging op, toen men te even half 12 mocht consta teren, dat het water begon te vallen. Gerustgesteld mochten wij den terug weg aanvaarden. Gerustgesteld, voor hoelang? Want het gevaar was wel ogenblikkelijk ge keerd, maar wie zal ze^en of niet straks de gevaarlijke belager, de zee, het moei zaam werk van die rappe menschenhan- den zal ongedaan maken Wie zal het zeggen! Laatste berichten de werkzaamheden Maandagmorgen met kracht aangevan gen en sedert, zelfs gedurende den nacht, voortgezet, hebben het gevaar, althans het direct gevaar, veel verminderd. Woensdagmorgen 8 uur: toestand on veranderd, dus niet ongunstig". Het is toen goed afgelopen, want de eerstvolgende nummers melden met geen letter van de dreiging meer! In de krant van 24 Jan. 1920 lezen wij: Vol gens een artikel in de Telegraaf van de hand van den technischen medewerker van dat blad, komen de oeverafschui- vingen, zooals onlangs aan het Horntje er een heeft plaats gehad, vnl. voor, wanneer een hooge vloed onmiddellijk gevolgd wordt door een lage eb en een diepe stroom zich in de nabriheid van ien oever bevindt. Het water, dat zidh .en gevolge van de vloed in de hoogere zandlagen van de kust bevindt, kan niet gauw genoeg terugvloeien en neemt het „and mede. De schrijver acht het uit- eggen van dammen om den stroom af te leiden, dringend nodig". ,U heeft ons een uitstekend pro- giamma geboden. Het verheugt ons, .lat het NVV zo'n goede avond weet te brengen dank zij uw welwillende mede werking Tot weerziens! Wij hebben hier op Texel reeds een grote afdeling, maar die kan nog groter, opdat de ar beidersorganisatie haar invloed naar wans kan doen gelden!" Aldus onge veer sprak de heer D. Dapper, voor zitter van de Texelse Bestuurdersbond op de Zaterdagavond gehouden feest avond van het NVV, de tweede van dit seizcen in het kader der culturele avon den. De zaal was behoorlijk bezet tn dat s voor de leiding verheugend, want le gio is tegenwoordig het aantal feest avonden Op deze avond, die o.a. werd bijge woond door burgemeester en mevrouw De Koning, was een gezelschap geën gageerd, dal een uitnemende naam en reputatie geniet: wie heeft nooit ge luisterd via Brussel of Luxemburg naar de mooie stem van Jetty Gitan?! Wie heeft nooit de fenomenale muziek gehoord van de Showboat, met solisten van naam?! Maar er was nog veel meer, wat je nu eenmaal niét over de radio in je huiskamer kunt krijgen, waarvoor je televisie moet hebben: Elly de Latt vouwde zidh op tot slangenmens, waar een sneeuwman - lèès de dagbladen! - met ontzetting naar zou hebben ge huiverd!! Soms dachten wij verheugd: Ja, ze is tóch nog heel!!" Bovenmense lijke touren maakte zij en groot was dan ook haar succes, waarin haar partner ten volle mocht delen. Zo'n clown als Nioholls kom je ook niet iedere dag op Texel tegen! Deze man had waarlijk iets nieuws op het gebied van de snelteken- kunst: hij had in zijn ezel een vernuf tige installatie verborgen en toverde een heel zonnestelsel, fonteinen, molens en weet ik wat meer op het papier. Ieder een joeg hij dan ook de lachstuipen op het lijf. De Showboat opende zo bijzon der intiem, doordat zij de sfeer van ons enigermate geïsoleerde eiland zo goed aanvoelde en er het volle profijt uit trok. Van dit zeer afwisselende programma noemen wij de vertolking van de on sterfelijke Sneeuwwitje en de fanfare uit Zuidlaren. Ook noemen wij gaarne apart het optreden van het accordeon- duo, terwijl de talrijke schetjes alsmede de conférences eveneens in prima han den waren. Zo werd dit een zeer goede avond. Naar de voorzitter nog mededeelde, zal op 6 Maart wederom een feestavond werden gehouden. Dan brengt men ons eon toneelspel onder de titel „Wat is de waarheid?" i rlan Uw spoorkaartje ge- "jjj haald bij de V.V.V.„Texel"

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 1