9 rocn /wa in het harL, Loterij Vluchtelingenhulp - Behoud van Eijerlandse polder kost 8 millioen gulden Sanapïrin N° 1 Postzegeltentoonstelling met fraaie collecties PUROL GENEEST Verstopping sTor:Cg9e Dames! Vooral na De Texelse sportraad ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954 wel idt: TEXELSE 67e JAARGANG. No. 6809 lag COllRAN ar}~ Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 -Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdag». Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f1,95 p. kwart, -f- 20 ct. incasso. Adv. 8 c. p.mm. De strijd van ons land tegen het wa- ter blijft enorme geldsommen vergen. (Nog maar juist heeft men de finan ciële consequenties van de stormramp in 1953 kunnen begroten, of reeds vra gen andere aanvallen van de zee op het land de aandacht. De laatste tijd werd reeds herhaaldelijk alarm geslagen over de fatale land-afslag op de Waddenei landen en nu is het opnieuw Texel, dat dringend om voorzieningen vraagt. Daar wordt, aan de Noordoostpunt, de Eiier- landse polder ernstig bedreigd. Om snél de nodige voorzneningen aan te kun nen brengen het opwerpen van „bol werken'', die oeverafslag en overstro mingen moeten verhinderen stellen Ged. Staten voor Rijkswaterstaat een bedrag van 1.600.000 gulden te voteren om aan Texels verdediging te kunnen werken. De afslag van land, toebehorend aan de Noordelijke eilanden, gaat. onder in- vloed van de stromingen van de Wad denzee, steeds ernstiger vormen aanne men. Ondanks de maatregelen, die men met betrekking tot Texel's Noordoost- punt reeds in 1930 nam en daarna voort durend uitbreidde, gaat de afslag voort en de in 19361938 aangelegde, land waarts geprojecteerde, inlaagdijk wordt momenteel op zijn beurt bedreigd. Ten einde het lot, dat in 1926 de toen over stroomde polder De Volharding ten deel viel, aan de Eijerlandse polder te bespa ren. zal men óf die polder afdoende moe- ten beschermen, óf alle heil verwachten van de afsluiting van de zeegaten der Waddenzee waarbij men ook het Eij erlandse gat wil betrekken. Verleden jaar gaf de hoofdingenieur-directeur der - Rijkswaterstaat in Noordholland reeds de wenselijkheid te kennen van de aan leg van twee „bolwerken" en vijf strandhoofden. De totale kosten hiervan j worden op 8 millioen gulden geraamd. Lasten te zwaar j' De polder Eijerland heeft reeds 200.000 gulden ten koste gelegd aan de werk- zaamheden aan het eerste bolwerk. Zo- i wel de minister van Verkeer en Water- li staaf als Gedeputeerde Staten vinden, I dat deze polder daarmee aan het eind van zijn draagkracht is. Zolang er nu nog geen overeenstemming bestaat tus P sen Rijk en Provincie over het gezamen- lijk dragen van de verdere kosten, wil- bij de bestrijding van kou, koorts, griep en pijn. Prijs p«r kok«r 90 «n 50 ct len G.S. 1.600.000 gulden verlenen voor de beveiligingswenken van de Eijerland se polder of want men rekent er op dat het wel te eniger tijd tot afsluiting van de Noordelijke zeegaten zal komen, de sterke afslag eist dit! voor de af sluiting der gaten. In verband met de grote offers, die van het Rijk gevraagd worden, acht de minister het van belang, dat de verde digingswerken door het Rijk in beheer en onderhoud worden genomen. G.S. hadden er namelijk op gewezen dat de bedrijven van de Eijerlandse polder door de betrekkelijk armelijkheid der gronden en de geleden ernstige oorlogs schade tijdens de Russenoorlog in April- Mei 1945 hiervoor niet kunnen zor gen. De polder gaat met deze voorstel ling van de minister accoord. KOPPELWEDSTRIJD OP DE PUTTEN Zaterdagmiddag werd op de ijsbaan te Oost een koppelwedstrijd voor heren verreden. Nummer 1 werd het koppel Jn. BrouwerB. Vonk, die f 15 aan de haak sloegen en 129 ronden aflegden! 2. het koppel B. PlaatsmanS. Dijt, f 10.- en 127 ronden. Zij werden op een halve ronde gevolgd door Kees KoningG. Kuiper f 5. Onze correspondent meldt, dat de ijs baan in uitstekende conditie verkeert en dan ook rijders uit alle windhoeken van Texel trekt, 's Avond is de baan verlicht. IJSSPORT OP DE ROGSLOOT De Cocksdorp. Maandagmiddag wer den op de Rogsloot wedstrijden gehou den met deelname van kinderen uit De Cocksdorp, Midden- en Zuid-Eierland. Ondanks de bittere koude was er flinke belangstelling. De prijzen bestonden uit waardebonnen. Hier zijn de uitslagen: Hardpnkken 6, 7 en 8 jaar 1. Elly Verberg f2,50; 2. Marian van Voorn f 2 3. Willy v. Heerwaarden f 1,50. Hardrijden meisjes 9 en 10 jaar 1. Annelies v. Heerwaarden f 2,50; 2. Ti ne Eelman f 2. Jongens 9 en 10 jaar 1. Wim Voorthuizen f2,50; 2. Arie van Veen f 2.3. Bouk Boersma f 1,50. Meisjes 11 en 12 jaar 1. Ineke Verberg f2,50; 2. Lina de Graaf f2.3. Ria Paagman f 1.50. Jongens 11 en 12 jaar 1 Jan de Waard f2,50; 2. Hans de Graaf f 2.3. Gerard van Heerwaarden f 1.50. Jongens 13 en 14 jaar 1. Jac. v. Voorn f2,50; 2. Jac. Voorthui- zen f2. „Ik wist niet dat er zoveel in postze- s gels zit", zo vertelde ons een bezoeker na afloop van de tentoonstelling. Dat er wat „in zit" hebben Maandagavond de l talrijke bezoekers kunnen zien tijdens de I expositie in hotel „De Graaf". Het was 3 de eerste maal dat er op ons eiland een dergelijke tentoonstelling werd gehou- I den. En ze mag geslaagd heten. Dat er zo het een en ander te zien was bewijst wel het feit dat de jury een dik uur I weiik heeft gehad met de beoordeling. I Zij heeft in deze zeker geen gemakkelij- - ke taak gehad. 1 S In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. v. Laar. in het bijzonder de juryleden, de heren A. van Dienst, A. Nierop en H. Westerdijk, als- J mede de heer A. B. Benfer uit Den Haag, die zich de moeite had willen ge- troosten om met zijn omvangrijke col- lectie naar Texel te komen. Spreker I hoopte dat deze tentoonstelling zou bij- I dragen tot de groei en bloei der vereni- l ging. Hierna nam de heer H. Westerdijk j namens de jury het woord. Spreker be- - toogde dat de beoordeling van de inge zonden zegels geen gemakkelijke taak was geweest. De inzenders waren aan i geen bepaalde inzending gebonden. Vol gens spreker waren veel inzendingen I niet op een bepaald doel gericht. Zelfs onder de beeldverzamelingen waren bla- j den te vinden die niet met het geheel V overeen stemden. Spreker sprak er zijn I voldoening over uit, dat deze jonge ver- eniging het aan gedurft heeft deze ten- I toonstelling te houden. Hij zag in de groeiende belangstelling voor de ver eniging een belangrijk cultureel werk tot stand komen. Vooral ook voor onze jeugd is het postzegel verzamelen een niet te onderschatten, leerzame bezig heid. Hierna ging de jury over tot het be- I kend maken van de prijswinnaars. Met zijn inzending Scheepvaart op Postze- I gels en De mens en zijn Arbeid, wist de heer C. Bakker beslag op de eerste prijs I te leggen. Jammer dat ook bij deze zen ding bladen waren die niet met het ge heel overeen stemden. De heer A. van Heerwaarden behaalde met zijn inzen- I óing Oranje op Postzegels de tweede Prijs. Van de zegels met het beeld van Willem van Oranje tot de thans gangba re met de prinsessen, bracht de geschie denis van de Oranje's prachtig in beeld. De derde prijs werd toegekend aan M. J. Witte met zijn collectie van dieren en planten. De inzending van Jac. Schrama Hz. werd bekroond met een eervolle vermelding. Deze had een fraai verzorg de inzending enveloppen met Dingaan- zegels van Zudd-Afrika. De heer Westerdijk hoopte dat het niet bij deze eerste tentoonstelling zou blij ven. Hierna was het ingezondene voor het publiek te bezichtigen. De middenzaal van hotel „De Graaf" werd geheel ingenomen door de inzen ding van de bekende filatelist A. B. Ben fer uit Den Haag, die een speciale studie gemaakt heeft inzake de vervalsingen o*-> postzegelgebied. Met welk een geraf fineerdheid de vervalsers te werk zijn gegaan kwam in deze collectie duidelijk aan het licht. Zo kon men zegels zien die gedrukt waren op randen van post- zegelvellen, waardoor het gebruikte pa pier zelfs het gebruikelijke watermerk bevatte. Verder toonde hij een uitgebrei de collectie zegels en documenten uit Egypte. Handtekeningen van vooraan staande persoonlijkheden, brieven van het koninklijk huis en eigen ontwerpen. Ook een complete collectie van West- Nieuw-Guinea en een bijna complete collectie puntstempels. Het een en ander werd door de heer Benfer op boeiende wijze toegelicht. Bijvoorbeeld hoe er bij een Belgische uitgave geknoeid werd om de z.g. hoge waarden tegen uitzonderlijk hoge prijzen van de hand te doen. Ook kon men op deze inzending de Bijbelse geschiedenis op de postzegels zien weer gegeven. Zelfs het persoonlijk visite kaartje van ex koning Faroek met zijn handtekening was te bewonderen. Dat de wereld bedrogen wil worden demon streerde de heer Benfer, toen hij zegels toonde waar zijn portret op stond af gebeeld. In Italië waren ze wat in hun schik met zo'n exemplaar, vertelde hij lachend. Na dit doolhof van geheimzinnigheid en vervalsingen kwamen de inzendingen van de Texelse verzamelaars onder het oog. Dat deze ook hun best hadden ge daan om met iets goeds voor de dag te komen bewezen wel de vele aardige in zendingen. Wat dacht u bijvoorbeeld van de complete bevrijdings-serie. opge plakt in V vorm met de zegenvierende BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Van 29 Januari tot en met 4 Februari: Geboren: Robert zv Jan Tromp en Jannetje W. van Bekkum. Adrianus Jo hannes zv Petrus G. den Brok en Frouw- tje M. Halsema. Henderina Jantdne, dv Nicolaas D. Koers en Cornelia Stark. Margaretha Annaatje dv Johannes N. Witte en Godefnda W. van Sambeek. Anna Elisabeth dv Johannes T. Boom en Naantje de Graaf. Cornelis zv Gijs- bertus C. Kikkert en Hendrika Werther. Johannes Hermannus zv Christiaan van Lingen en Elisabeth Sman. Martha dv Jacob Stark en Hendrika J. C. Z. Roeper. Maria Dieuwertje dv Louis M. Boekhof f en Aagje C. Knol. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Cornelis van Heerwaarde en Cornelia A. Schraag. Overleden: Jan Visman, oud 91 jaar, weduwn. van Geertje Postema. Gevonden voorwerpen 1 paar bruine meisjes handschoenen. INGEKOMEN PERSONEN Johannes de Vries v 's Hertogembosoh, Acaciasingel 25 n Wdllhelminalaan 4 met gezin. Hendrik J. Scholten v Naaldwijk, Moddermanplein 5 n Oosterend, Peper straat. Willem F. Stomp, v Dnebergen- Rijsenburg, Drieklinken 14 n Secr. Jon kerstraat 9, met gezin VERTROKKEN PERSONEN Wiitske van der Molen, v Halflerweg 2 n Vlaardingen, Joh. de Witstraat 23b. Henricus S. M. Buisman v Wilhelmina- laan 84 n Den Helder, Buitenhaven 5. BOUWVERGUNNINGEN RK. Kerkbestuur, Molenstraat 18, Den Burg, bouw van een bergruimte met afdak aan de Hollewalsweg te Den Burg. OP VISITE IN AUSTRALIË Onze edandgenoot, de heer W. G. Bak ker, Molenstraat, Den Burg, is, zoals hij reeds per advertentie mededeelde, Dinsdag met het ss „Sibajak" naar Au stralië vertrokken. Niet alls emigrant, maar als vacantieganger. Een flinke va- cantie zal het worden, want hij wil daar zijn zoon bezoeken, die hem had uitge nodigd. „Kom per vliegtuig!" had die geschreven, maar de heer Bakker, die de zeven kruisjes er al op heeft zitten, gaf de voorkeur aan een zeereisje! Hij dacht een klein jaartje weg te zullen blijven. Vorig jaar heeft hij zijn twee zoons in Frankrijk opgezocht en die trip is hem zo goed bevallen, dat hij de in vitatie voor Australië onverwijld en met plezier aanvaard heeft! Goede reis toegewenst! RECTIFICATIE Aan de overzijde Men maakt er ons op attent, dat de scheidende orgeltrapper, de heer Jb. Drijver Thzn., Oosterend, deze functie niet in de Geref. Kerk heeft vervuld, doch in de Doopsgzinde Kerk. RINGSTEKEN OP „DE PUTTEN" Vrijdagmiddag had op „De Putten", de ijsbaan van IJsclub „Oost", een ring steekwedstrijd voor dames en heren plaats. Ondanks de felle kou namen er 28 paren aan deel. De eerste prijs werd gewonnen door de heer Jn. Brouwer Jzn., luxe portemonnaie; 2 werd de heer A. Boogaard, een scheerdoos; 3, de heer A. Brans Pzn zaklantaarn. ruwe huid. ruwe handen, ruwe lippen Nederlandse Leeuw in het midden. Bij na op elke tak van het postzegelverza- melen was er wat te zien. Zo ook oen brief van de Uiver die bij de vlucht naar India in de Syrische woestijn veronge lukte. Verder zegels van het Vaticaan, Israël en tal van andere landen. En na tuurlijk van Nederland en zijn Koloniën. Iedere verzamelaar toch heeft voor al les altijd nog de meeste liefde voor de zegels uit zijn eigen land. Dit is ook te bemerken door de zichtzendingen. Ruim 90 pet der gekochte zegels komen uit de boekjes van Nederlandse Koloniën. Tijdens de tentoonstelling was er weer gelegenheid tot ruilen. Hier werd ook nu weer flink gebruik van gemaakt. In de middaguren werd er voor de jeugd een ruilbeurs gehouden. Dat er heel wat jeugdige verzamelaars zijn be wees wel de grote opkomst, ondanks de ijspret Ook hier wist de heer Benfer de jeugd op leerzame wijze bezig te hou den. Na afloop der tentoonstelling deelde de heer Benfer mede dat hij vol bewon dering was voor het werk der ver eniging. Hij hoopte dan ook dat het niet voor de laatste maal was dat er een ten toonstelling op touw was gezet. Het be stuur kan tevreden zijn en zal zeker op de ingeslagen weg voortgaan. Er zijn nu ruim 30 leden, moge dit binnen afzien bare tijd zijn verdubbeld! Wordt lid van de Texelse Postzegelvereniging.! De burgemeester van Texel maakt op verzoek van de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp het navolgende bekend. Zoals bekend heeft de commissie in 1952-,53 een grootse loterij georganiseerd ten bate van de hulp aan vluchtelingen. Ook in deze gemeente werd een groot aantal loten verkocht. De loterij omvatte 500.000 loten a 25 cent. Eind Januari 1953 waren hiervan 80.000 loten uitgezet. Voorbereidingen waren getroffen voor een uitgebreide campagne toen de ramp alle activiteiten voor enkele maanden onderbrak. Van de uitgezette loten bleek bovendien nog meer dan de helft onverkocht. Welis waar zijn omstreeks Juli 1953 nog een aantal loten onverkocht, doch op het ge heel was dit van weinig betekenis. Zon der een nieuwe landelijke actie zou het niet mogelijk zijn om ook maar bij be nadering te voldoen aan de eisen, welke de Minister van Justitie stelt t.a.v. de opbrengst van loterijen. Een landelijke actie was evenwel on mogelijk zonder andere collecterende in stellingen schade te doen. De Minister van Justitie wenste geen langer uitstel van de loterij te verle nen dan tot 1 Februari ji., in verband waarmee tot annulering van de loterij werd besloten. Hiervoor is inmiddels toestemming verkregen, op voorwaarde, dat de afwikkeling op 1 Maart a.s. zijn beslag zal hebben moeten gekregen. Zij, die hun loten wensen terug te ge ven, kunnen deze loten alsnog tot en met 20 Februari a.s. ten gemeentehuize imleveren, waarna restitutie zal olaats vinden. De Nationale Commissie wijst er even wel op, dat door deze gang van zaken de vluchtelingen gedupeerd zijn. Dit is FILMNIEUWS Nederlands nieuws O.a.: Een vrouw als edelsmid. Natio nale turnkampioenschappen voor heren te Leiden. Deelnemers aan de rallye van Monte Carlo nasseren ons land. Prinses Margriet 11 jaar. Kinderfeest op Soest- dijk. Buitenlands nieuws O.a.: Elizabeth II opent het parlement van Nieuw-Zeeland. De derde Britse atoombom tot ontploffing gebracht. La wines in de Zwitserse en Oostenrijkse Alpen. Vlug, zacht en pijnloos werken Mijnhardt's Laxeertabletten 65ct REVUE VERENIGING VAN OUDLEERLINGEN Op Zaterdag 20 Februari a.s. vindt de derde opvoering plaats van de revue: „Texel op z'n Best??!!" Er zijn weer kaarten verkrijgbaar 's Maandags in hotel Texel en steeds bij de heer C. P. Laan, Koogerstraat 21, Den Burg, Tele foon 126. Aangezien men meteen zijn plaatsen kan bespreken wordt iedereen die deze revue wil zien, aangeraden zich zo spoedig mogelijk van kaarten te voor zien. Reeds bestelde kaarten kunnen worden afgehaald. EMIGRATIE-HOEKJE Binnen niet al te lange tijd kunnen zeer waarschijnlijk leerling-stokers en drijversassistenten, leerling-rangeerders en leerling-baanmeesters worden aange nomen door de Spoorwegen in Zuid- Afrika. Leerlingstokers en drijversassi stenten moeten 18-23 jaar oud, fors ge bouwd en minstens 1.65 m. lang zijn terwijl hun gezichtsseherpte zonder bril normaal moet zijn. Leerling-rangeerders en leerling-baanmeesters moeten tussen 18-25 jaar zijn. De aanvangssalarissen zijn zeer goed, terwijl de toekomstmogelijkheden prima zijn. Alle candidaten moeten minstens 8 jaar schoolopleiding hebben genoten en daarnevens medisch, lichamelijk en ook verder geschikt zijn voor het beroep. Ongehuwden genieten voorkeur, doch ook gehuwden zonder en met kinderen maken een goede kans. Voor nadere in lichtingen aangaande lonen en promo tiekansen vervoege men zich op het arbeidsbureau. Gegadigden kunnen zich hiervoor thans reeds bij vnd. Bu reau opgeven. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 Februari op om 8.11 en gaat onder om 5.38. Maan: 10 Februari E.K.; 17 Februari V.M. Hoog water ter rede van Texel: 6 Febr. 11.20 en 11.57; 7 Febr. en 0.00; 8 Febr. 0.37 en 0.44; 9 Febr. 1.20 en 1.25; 10 Febr. 2.03 en 2.11; 11 Febr. 2.56 en 3.05; 12 Febr. 4.00 en 4.22. Aan het strand is het ongeveer een uux eerder hoog water. Hamea-Gelei voor Uw banden bij de ontstellend grote nood der vluch telingen wel ten zeerste te betreuren. Daarom hoopt de Commissie, dat ve len aan deze nood zullen willen tege moet komen, door het bedrag, dat men voor de aankoop van loten besteedde als gift te willen beschouwen. De burgemeester van Texel sluit zich bij de door de Commissie uitgesproken hoop aan, opdat een zo groot mogelijk bedrag ten goede kan komen aan het zo noodzakelijke vluchtelingenwerk. Texel, 4 Februari 1954 De oprichting van de Texelse Sport raad is een verheugend feit. Immers, een vaste kern zal nu worden gevormd. Een kern, onze Sportraad, die de sport- belangen voor heel Texel in de toekomst zal behartigen. Een woord van dank past ook hier aan de heer A. G. v.d. Linde voor zijn glasheldere en anime rende lezing. Waren bij de oprichtingsvergadering 14 verenigingen vertegenwoordigd, de initiatief nemers hopen dat nog meerde re zidh zullen aansluiten eer een defini tief bestuur wordt gekozen. Aansuliting kan geschieden op deze vergadering, maar natuurlijk ook eerder bij onze voorlopige org. commissie. Het definitieve bestuur voor de sport raad kiest men uit een voordracht sa mengesteld door alle deelnemende ver enigingen (de leden). Iedere club dus die lid is of zich op genoemde vergadering of eerder als lid aanmeldt kan opgave van personen verstrekken die zij ge schikt acht in de Sportraad zitting te doen nemen. Gedacht wordt aan een be stuur van 5 leden. Deze mensen behoe ven geenszins lid te zijn van een vereni ging. Hiervoor wordt evenwel uitgezien naar diegenen, waarvan men mag ver wachten dat hun intresse voor en hun kijk op de sport zowel als op het verde re leven ruim en diep genoeg is om zich met deze taak te belasten. Schrif telijke opgaven worden ingewacht bij de secretaris der voorlopige org. com missie, tot en met 19 Februari a.s. Men late deze opgaven vergezellen van een bevestiging van de personen in kwestie dat deze een eventuele benoeming zul len aanvaarden. Dit bespaart de commis sie veel informatief wenk. Ten aanzien van deze bestuursverkie zing stelt de voorl. org. comm. voor dat iedere vereniging met twee stemgerech tigde afgevaardigden aanwezig zal zijn, met dien verstande dat verenigingen die kennelijk meerdere takken van sport bezigen voor iedere tak van sport twee stemmen heeft Deze eerste ledenvergadering zal wor den gehouden op 25 Februari in hotel De Graaf, acht uur. Agenda: 1. Oopening; 2. Notulen en in gekomen stukken; 3. Vaststelling grootte van het bestuur; 4. Bestuursverkiezing; vDe haerna volgende punten naar oordeel van het definitief bestuur) 5. Vaststellen periodiek aftreden; 6. Vaststellen contributie; 7. Rondvraag. •Het zal geen verwondering wekken dat het voorlopig bestuur alle Texelse sportverenigingen animeert zich aan te sluiten bij de Texelse Sportraad en op deze vergadering vertegenwoordigd te zijn. GYM-NIEUWS De adspiranten-uitvoering, welke zou worden gehouden op 12 Februari, is we gens de vorst en de daardoor veroor zaakte slechte vervoersmogelijkheden van de leider, uitgesteld tot 26 Februari. De lessen gaan wel door op de gewone tijden. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Uitslag competitie 3 Februari A lijn (max. 63 punten) 1. KramerVennik 2. Mant jeVeenema 3%. Echtpaar Bruin 3V2. BruinWessels 5. Echtpaar Beemsterboer 6%. Echtpaar Jouwersma 6%. Roenerv.d. Werf 8. BakkerKok B lijn (max. 72 punten) 1. BakkerBrucher 2. Echtpaar Bakker 3. Echtpaar v.d. Heerik 4. Mevr. de Graaf-Oosterhaven 5%. Mevr. Kooiman-List 5%. KeijserMichels VI*. Echtpaar van Hoorn 7%. DobBos 9. IdemaVan Sambeek Volgende drive op 17 Februari 34% 34 32% 32% 32 30 30 26% 50 39% 36 35% 33% 33% 32% 32% 31 ZAKENNIEUWS In het inwendige van het winkelpand van de N.V. Goederenhandel Ph. Vles- sing is, ter ere van Zijne Majesteit de Baby, een fraaie wijziging gebracht. Er is een babyboek ontstaan die er zijn mag. Over de omvangrijkheid van het artikel babygoederen hebben wij ver baasd eestaan. Men kan de verkoper zo gek niet vragen, of met een geoefende greep haalt hij het uit de nieuwe ei kenhouten stelling tevoorschijn. Een fe licitatie waard.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 1