Aan het onderzoek op T.B.C. doet heel Texel mee Het wapen van Breeck DAM PO T.B.C.-vrij en nu de Abortus Bang te lijf! Ir Tuynman sprak over de landbouwpolitiek in Amerika KOU,GRIEP Dool dat znurbrandon op Uw maag. Natuurlijk doet heel Texel mee aan het aanstaande bevolkingsonderzoek op tbc. Wie zal het risico van een mogelijke besmetting met tbc willen lopen door zich niet te laten onderzoeken? Wie zal er niet aan medewerken de tbc te be strijden? Er wordt nog wel eens vernomen, dat een bedrag van f 1,20 per persoon voor het onderzoek voor een gezin een vrij grote uitgave zou betekenen. Dit is ook inderdaad wel zo. Maar hebt u zich wel eens gerealiseerd wat een ellende en welke kosten er mee gepaard gaan als één van uw gezinsleden ter verpleging in een sanatorium zou moeten worden opgenomen? Ongetwijfeld zullen er ook bij het aan staande onderzoek wel weer enkele lich tere of zwaardere gevallen aan het licht komen. Waarschijnlijk wederom men sen, die er zelf niet het minste idee van hebben, dat zij een besmetting met ziah mee dragen. Mensen, die zich niet voor kunnen stellen, dat zij vroeg of laat een gevaar voor hun omgeving kun nen worden, dat zij anderen zouden kun nen gaan besmetten. U zult er wel niet bij zijn, denkt u. Wij hopen het met u. Maar laat dit een reden te meer zijn om er f 1,20 (en liefst meer per persoon voor te be talen. Immers door het onderzoek wordt de kans verkleind, dat u vroeg of laat door anderen besmet zou kunnen worden Een ieder kent uit eigen of naaste om geving wel voorbeelden van wat het be tekent besmet te zijn met en verpleegd te moeten worden wegens lijden aan tbc. En daarom verwacht het bestuur van „Het Witte Kruis" dat heel Texel mee zal doen aan het aanstaande onderzoek. Wij brengen u het navolgende in her innering: 1. Dit jaar zal wederom een massa- onderzoek op tbc plaats vinden en wel in de periode van 18 Maart 7 April. Een na-onderzoek zal plaats vinden in de eerste helft van Mei. 2. De kosten voor het onderzoek be dragen f 1,20 per persoon. Natuurlijk zijn er mensen voor wie de betaling van f 1,20 per gezinslid in de wintermaanden een zeer zwaar offer is. Daarom rekent het Witte Kruis^bestuur er op, dat zij, die daartoe in staat zijn hun bijdragen zullen willen verhogen. 3. Onderzocht zullen kunnen worden alle personen van 3 jaar en onder 4. Het massa-onderzoek zal op alle dorpen en in de buurtschappen Midden- en Zuid-Eierland plaats vinden. Op alle plaatsen vindt tenminste één avond-on derzoek plaats. 5. Huisbezoekers zullen in de komende DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uit spraken heeft gedaan: Bakker, Willem Mathijs, lichting 1952, voorgoed vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige wegens persoonlij ke onmisbaarheid. Beschikking van de Minister van Oorlog d.d. 29-1-1954 no. 943465. Tegen elke omtrent vrijstelling geda ne uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uit spraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschreve ne, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, mei overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. Texel, 1 Februari 1954 De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING 3 weken de verschuldigde bijdragen ko men innen, en het aantal te onderzoeken personen komen noteren. Bespreekt nu reeds een en ander in huiselijke kring en met uw eventuele kostgangers en legt het verschuldigde bedrag gereed. De huisbezoekers zullen u hiervoor zeer dankbaar zijn en de vlotte afhandeling van de voorbereidende organisatie zal hierdoor ten zeerste bevorderd worden. 6. Dit jaar zal voor het gemeenteper- soneel geen personeelsonderzoek plaats vinden. Burgemeester en Wethouders van Texel hebben het gemeenteperso- neel geadviseerd van de geboden gele genheid zich te laten onderzoeken, ge bruik te maken. Het College verwacht, dat het personeel zonder uitzondering van deze gelegenheid gebruik zal maken. Texel, 3 Februari 1954 Het bestuur van de afd. Texel van „Het Witte Kruis". OOK „DE ROGSLOOT'' VERLICHT Ook op de Rogsioot wordt druk ge schaatst. Wij vermelden hierbij nog, dat de baan 's avonds verlicht wordt, wat door velen en vooral door hen, die over dag werken moeten, op hoge prijs wordt gesteld. DAN IS HET POSTKANTOOR OPEN Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor telegraaf en tele foon van 8-9 uur. De Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Noordholland, Directeur dr Rempt, zond ons het zevende jaarverslag met een grote kaart, waarop de reactie- percentages van de diverse streken staan aangegeven door middel van cirkels en cijfers. Texel prijkt met een blanke cir kel wat zeggen wil: tbc-vrij gebied! Die zelfde blanke cirkel kan gevoerd worden door Hoogkarspel en Hem. Op Texel werden 7074 dieren onderzocht op 480 bedrijven. Twee dieren reageerden, re actie-percentage 0. vorig jaar 0,1. In Hoogkarspel werden op 38 bedrijven 900 dieren onderzocht. Geen reactie, vorig Voor de onlangs gehouden lezing van Ir Tuynman, secretaris van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw, ook op Texel een bekende figuur, bestond aar dig wat belangstelling, maar toch had de achterzaal van „De Lindeboom" be ter gevuld kunnen zijn. De voorzitter van de afdeling „Texel", de heer Jac. Roeper Johzn. merkte in zijn openings woord t.a.v. het aantal aanwezige land bouwers op: „Wij kunnen de laatste tijd niet spreken van vergadermoeheid, maar beter van een vergaderwoede!" Hierop was het woord aan Ir Tuyn man, die als onderwerp gekozen had: De landbouwpolitiek in Amerika". Ir Tuynman bleek niet alleen een goed opmerker te zijn doch ook een begaafd spreker. Op zijn reis door de Verenigde Staten welke hij ondernam in opdracht der Ned. regering had hij verschillende aspecten der Amerikaanse landbouw bestudeerd. Men kan na een studiereis van een jaar geen volledig overzicht geven van de gehele Amerikaanse landbouw, zo begon Ir Tuynman zijn causerie, omdat daarvoor het land te groot en de grond en klimaat te verschillend is. Landbouw - Minded De psychologische instelling van het Amerikaanse volk is ten opzichte van het platteland vrij gunstig. De meeste Amerikanen laten zich er op voorstaan dat zij door familiebanden in nauwe re latie met de landbouw staan. Daarvoor is een zeer aannemelijke verklaring te vinden. In 1900 telde Amerika 75 milli- oen inwoners, waarvan zeventig procent in de landbouw werkzaam was. Thans zijn van de 160 millioen Amerikanen 23 millioen direct of indirect bij de land bouw betrokken. De Amerikaan heeft over het algemeen veel belangstelling voor de landbouw. Het is dan ook heel gewoon als b.v. een filmster, industnëel, professor of politicus er tevens een farm op na houdt. De politieke invloed van het agrarische blok is in Amerika dan ook zeer groot. Daarbij komt nog. dat men niet de massa laat beslissen. Elk der 48 staten van Amerika levert twee senatoren. Het maakt niet uit hoe groot deze staat is of hoeveel inwoners. Dat daar de overwegend agrarische midden sector door gebaat is valt te begrijpen. Er wonen meer mensen in de steden dan op het platteland. Deze senatoren, democraat of republikein, vormen in feite de regering. Twee problemen Edsenhouwer, de huidige president, heeft twee hoofdproblemen te verwerken nl. de buitenlandse politiek en de land bouwpolitiek. Waarom de boer in het toch zo industriële Amerika zoveel in vloed heeft komt door de idee, dat al leen bij een gezonde landbouw de in dustrie, middenstand enz. goed kan functioneren. Men is daarbij uitgegaan FEUILLETON door T. LODEWIJK 39) Kijk maar niet zo benauwd, juffrouw van Vueren. Opeens glim lachte de man en ze vond dat hij een aardig gezicht had. Hij leek te vertrou wen. Ach, bedacht ze, was er tenslotte nog iets te bederven, nu haar vader openlijk had verklaard dat hij zelf de brand in zijn huis gestoken had? U moest eens even met me mee ko men. allebei, ging de verzekeringsman voort ik ben eigenlijk erg blij dat u er bent, juffrouw Van Vueren. U bent hier natuurlijk bekend, u kent het huis van haver tot gort. Misschien kunt u me wel een beetje wijzer maken. Want ik sta hier voor een raad- V Ik vind het een .Jendige zaak inspecteur Blankwater steunde het hoofd in de handen Kors van Vueren heeft zich wel tot over de oren in de put ge werkt en ik moet zetten, opper, dat ik wed wou. dat ik hem er uit kon halen, al is dat zeker mijn taak niet. Inspecteur Blankwater was eigenlijk geen inspecteur, hij was luitenant van de Rijkspolitie, maar ieder noemde hem inspecteur als in de dagen toen Breeck nog gemeentepolitie had. De inspecteur had zo juist een moei zaam onderhoud achter de rug met de jonge adjudant Vennema, die hij wel eens in gedachten Vinnema noemde, omdat hij zo'n vinnig dienstkloppertje was. Tussen de inspecteur en de adjudant was niet zo heel veel sympathie verlo ren, want terwijl Blankwater gemoede lijk was en bezadigd en tact verlangde ook van zijn onderhebbenden, stond Vennema op het standpunt „dienst is dienst" en kende geen pardon voor over tredingen. Vennema was jong en actief. Blankewater werd al een dagje ouder. Inzake de brand in Het Wapen was Vennema met zijn conclusies bij de in specteur gekomen, en die conclusies lie ten geen twijfel over. Het iS een zaak, zo helder als de dag had Vennema geconcludeerd Ik heb Van Vueren zelf gehoord en die bekent zonder omwegen de brand te hebben "esticht. Ja ja had Blankewater toegege ven maar zelfs die bekentenis is me niet voldoende. Er zijn méér mensen ge weest die bekenden wat ze niet gedaan hadden, al was het maar om een ander te redden. Natuurlijk had Vennema triom fantelijk toegegeven daaraan heb ik ook gedacht. Ik heb me met die bekente nis niet tevreden gesteld. Ik heb de kellner Marinus gehoord en die wist te vertellen dat Van Vueren heel de dag in een wonderlijke staat had verkeerd, half verdoofd. Verder heb ik nog enkele getuigen verklaringen, ik zal u de verbalen zo dadelijk laten brengen. Roozen zit ze uit te tikken, en die komen in het kort hierop neer, dat Van Vueren heftig me ningsverschil heeft gehad, met meneer van een basisproductie met garantieprij zen. Men stelde voorop dat men b.v. in de jaren 19101914 voor 100 kg tarwe een goed overhemd kon krijgen. Maar dan moet men in 1950 voor 100 kg tarwe ook een goed overhemd daar tegenover stellen. Zo heeft men dit systeem voor alle producten doorgetrokken, hoewel met de tijd de producten en kostprijzen in industrie zich wijzigden. Thans zoekt men het dan ook op een basis der tien voorgaande jaren met als basis-produc ten tarwe, rijst, mais en katoen. Deze producten kan de landbouwer vrij op de markt verkopen maar de regering geeft de boer er een garantieprijs van 90 pet voor. Te veel voedsel Gedurende de oorlog was dit systeem wel te volvoeren, vooral een strijdend leger heeft meer dan normaal nodig, maar toch was er nog een overschot. Dit overschot kwam na de oorlog wel ten goede aan de ontzette landen, maar nu neemt het weer gestadig toe. Het idee om aan de hongerende volken van India en Pakistan gratis tarwe te zenden bleek niet uitvoerbaar. Niet alleen zat men met de hoge transportkosten, maar bo vendien i^s deze bevolking op rijst inge steld. Natuurlijk kan men het tarwe-are- aal beperken, doch men heeft rekening te houden met grote oppervlakten, nl. tien maal de oppervlakte van geheel Ne derland. (Minister Mansholt noemde op de bijeenkomst te Rome deze Amerikaan se tarweoversohotten geen Amerikaans probleem dooh een wereldprobleem.) Groeiend Amerika Met de jaren neemt ook het zielen tal van Amerika toe, de verwachting is in de komende 20 a 30 jaar tot 200 mil lioen. Om de eigen bevolking te kunnen voe den is een productie-opvoering nodig en mogelijk men berekent van met 25 pet in de landbouw en 16 pet in de veehou derij. Was voorheen de opbrengst maïs jaar 0,1, te Hem op 201 bedrijven 4055 dieren. Hiervan reageerden er 20. Re actie percentage 0,5, vorig jaar 0,8. Door genoemde Dienst werden in onze Provincie 211.355 dieren onderzocht op 12.384 bedrijven. Het gemiddelde reac tie percentage ligt nog betrekkelijk hoog 13.8, waaraan vooral de gebieden rond Amsterdam en Haarlem debet zijn. Slo ten spant de kroon met 'n reactie-percen tage van 43.6. Den Helder noteert 20.5 pet reactie! Nu de Abortus Bang te lijf Na dit prachtige resultaat maak er reclame mee, VVV „Texel" werpt men zich met nieuwe strijdlust op Staatsvijand nr 2: de Abortus Bang. Hierover lezen wij in genoemd verslag: „In samenwerking met collega Noor- dijk, hoofd van de Vétérinair Hygiëni sche Dienst op het eiland Texel (en een niet genoeg te waarderen propagandist voor het werk van onze Gezondheids dienst), zijn wij daar begonnen met de georganiseerde abortusbestrijding. In verband met de geïsoleerde ligging, doet collega Noordijk de A.B.R. reactie op de busmonsters en zo nodig op de koemonsters. Texel staat er zeer gunstig voor en het laat zich aanzien, dat het eiland zeer spoedig abortusvrij zal zijn. Het gemeentebestuur verleent zijn volledi(ge medewerking en het is dan ook krachtens een gemeentelijke veror dening verboden runderen in te voeren die een positieve Bang reactie hebben. Het bloedonderzoek gebeurt op de Ge zondheidsdienst in Alkmaar en in het afgelopen boekjaar onderzochten wij 1117 bloedmonsters van Texelse runde ren, afkomstig van bedrijven waar de A B.R. tenminste 3 maal negatief was. Hiervan hadden er 6 een titer van 1/100 of hoger en 8 van 1/50." peil hoog houden door de landbouwer zoveel mogelijk in het welvaartsplan te betrekken. Dat dit wel enigszins ge rechtvaardigd is moge blijken uit het volgende. Het staalverbruik in de land bouw is groter dan in de gehele Ameri kaanse automobielindustrie, n.l. 17 mil lioen ton. Aan ruwe olie verbruikt de farmer 62,5 millioen ton, aan rubber 6 millioen ton. De landbouwoogstschatting is een voornaam onderdeel der landbouwpoli tiek, en jwordt tot op het laatste moment zeer geheim gehouden. De gegevens van de geraamde oogst worden op een zeker tijdstip overal tegelijk prijsgegeven. Men wil daarmee voorkomen dat ongemoti veerde prijsstijgingen en beursspecula ties plaats vinden. Het teveel aan landbouwproductie kan door de Amerikaanse regering worden opgenomen, waarvoor een investerings fonds van 25 milliard dollar is gevormd. Eisenhouwer wenst dit bedrag op te 1T7 L J H t I voeren tot 32 milliard, daar het beschik- gemiddeld 1507 .kg per ha, thans is dit n. 2550 kg. De behandeling met stikstof zou zeker grotere opbrengsten geven, dooh de Amerikaanse boer schrikt daarvoor te rug. Door het legeren van het graan is mechanisatie met goed mogelijk. Doch door fosfaatbemesting en bestrijdings middelen, en tevens het opvoeren van de mechanisatie, wordt de landbouwpro ductie in Amerika steeds hoger. In 1925 waren er 225.000 tractoren, in 1930 telde men er 900.000, in 1940 reeds anderhalf mil'lioen: en thans zelfs meer dan vijf millioen. Met combines hetzelfde beeld. In 1920 waren er 225.000, thans 900.000 combines. Melkmachines 200.000 in 1940 en thans 700.000. De oorlog stimuleerde de mechanisatie, maar volgens de Ame rikaanse boer is de mechanisatie in de 'landbouw pas begonnen. De landbouwer als consument Men wil in Amerika het consumptie- bare bedrag bijna is bereikt. De opge nomen producten kunnen door de rege ring worden besteed voor voeding op de scholen, voor noodgebieden en andere doeleinden. Maar ondanks dit blijft het een der problemen der Amerikaanse landbouw. Opleiding en toekomst Spreker gaf vervolgens nog een over zicht van de landbouwopleiding, het verenigingsleven, o,m. de 4 H. Clubs en de landbouworganisaties. Vooral de laatsten hebben grote invloed bij de ver kiezing van de senatoren. De regering heeft veel gedaan aan de credietverle- ning in de landbouw. Als de farmer goed en degelijk is wordt hem zonder bezwaar crediet verleend. Faalt hij dan kan men hard zakelijk zijn. De koop op afbetaling neemt in Amerika onrustba rend grote vormen aan. Bij een eventu ele crisis zal dit fataal blijken. W Jeemich, wat staat deer nou voor de deur! zeide een vrouwmens dat see- vens laat tuuskwam. Laat ut nou een butterflootje weze! Hoe komt dat deer zo laat op street? Wie zou 'm dat nou toch lapt hewwe? Hee is in ieder geval goed uutlikt! Ze doen deer maar puur raar in de Wónmoesstreet en de blaad jes komme nog lang. niet an de bóme! SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. Wc be je dii da PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 6 Februari 1954: Den Burg, „De Oranjeboom", uitvoe ring Texels Fanfarecorps. De Koog. „De Toekomst", uitvoering UDI ten bate van de kleuterschool te De Koog. Zondag 7 Februari 1954: De Cocksdorp, „De Hoop", toneeluitv. ODIT met „Als de klok waarschuwt". Maandag 8 Februari 1954: Den Burg: „De Zwaan", jaarvergade ring konijnenfokver. Kotex. Dinsdag 9 Februari 1954: Den Burg, „Texel" Pluimveever. Ir K. Bosma spreekt over „Nieuwe inzichten in de pluimveehouderij. Donderdag 11 Februari 1954: Den Burg: „De Oranjeboom", uitvoe ring accordeonclub „Avanti" o.l.v. de heer K. Brouwer. Vrijdag 12 Februari 1954: Den Burg: „De Zwaan", R.K. Ontwik- kelingsclub. Brigadier Heringa spreekt over „Politie en Recherche". Den Hoorn: „Loodsmanswelvaren", uitvoering fanfarecorps D.E.K. Zaterdag 13 Februari 1954: Den Burg: „Casino", uitvoering gym nastiekvereniging G.V.T. Den Burg, „Texel" feestavond paar densportvereniging. Den Hoorn: „Loodsmanswelvaren", uitv. fanfarecorps D.E.K. De Cocksdorp: „De Hoop", jeugduit- voering sportver. SVC met Bont pro gramma. Zondag 14 Februari Den Burg, „Texel", Bal masqué ten bate van SV Texel. Dinsdag 16 Februari Den Burg, „Oranjeboom" Bloembol-1 lenkweekers, filmavond „Hollands Glo- hj rie." „Texel", Buurtvereniging Weverstraat. Woensdag 17 Februari Den Burg, „Oranjeboom", Sparrevue Donderdag 18 Februari Den Burg, „Oranjeboom", Sparrevue „Texel", Het Nut, de heer Verhagen spreekt over zeesleepvaart. Raadhuis, vergadering Culturele Raad. „.Landbouwschool" Oud-leerl,. provin ciale wedstrijd in het spreken. Zaterdag 20 Februari Den Burg. „Oranjeboom", Revue oud leerlingen. „Texel", familie-avond Middenstands- vereniging „Texel". „Casino" uitv. zangver. „Con Amore". Ei De verenigingsbesturen worden ver zocht opgaven van voorgenomen uitvoe ringen, vergaderingen, tentoonstellingen enz. ook op langere termijn in te zenden aan de secretaris van de Cultu rele Raad der gemeente p.a. raadhuis. (Telefoon 21 of 300 Den Burg) Sartorius, u weet wel, die financieel bij de zaak betrokken schijnt te zijn ge weest als geldschieter. In feite heeft Van Vueren Sartorius bedreigd en hem practisch de deur uitgeschopt. Een en ander is me bevestigd door Van Vue- rens dochter, die ik ieder woord uit haar mond moest trekken. Dat is een lastig meisje.... Een heel pienter meisje en aardig ook wierp Blankwater er tussen. Daar heb ik zo niet op gelet antwoordde Vennema en in zijn toon lag een duidelijke terechtwijzing en ver der is bij het onderzoek door deskundi gen gebleken, dat in het gangetje tussen de woonkamer en de achterkamer over duidelijke sporen van brandstichting aanwezig waren. Het rook er zelfs nog naar petroleumtrouwens, Van Vue ren zegt dat hij de brand aangestoken heeft met in petroleum gedrenkte vod den. Ik begrijp vervolgde Vennema - dat het u tegen de borst stuit, de zaak tegen Van Vueren te openen, omdat hij een oude vriend van u is, maar dat weegt niet op tegen uwtegen onze plicht Ja ja sneed Blankwater ongedul dig af ik weet dat allemaal wel. Ik hoop dat je het met erg vindt, dat ik die getuigen zelf óók nog eens ondervragen wil? Vennema keek alsof hij een lelijk drankje had ingeslikt. Begrijp me goed vervolgde Blank- water dat is geen kwestie van wan trouwen of zo. Je hebt hier keurig en snel werk geleverd. Maar twee weten zware hoofd- en borscverkoudheid, diep vastzittend slijm,snuift en wrijft U weg met meer dan één. En wellichtkijk. ik kén die mensen allemaal. Ze zien in mij niet alleen de politieman. Misschien la ten ze tegenover mij nog iets los Maar wat dan in vredesnaam riep Vennema ongeduldig de man die heeft bekend, de getuigenverklaringen wijzen alle in dezelfde richting, sporen van brandstichting zijn gevonden Ja ja, weerde Blankevoort ver moeid af maar ik kan me aan de in druk niet onttrekken dit dit van het be gin af te veel als een bewezen zaak is aangenomen, Vennema, Van Vueren met zijn verklaringen te bevestigen. Maar je hebt wel alles in het werk gesteld om te proberen die verklaringen te ontzenu wen? Vennema keek alsof hij water zag branden. Nee antwoordde hij scherp ik ben er natuurlijk niet van uitgegaan dat die man door de politie min of meer geprotegeerd moest worden Daar heb ik het niet over gehad sneed Blankwater af hier is geen sprake van protectie. Maar wij hebben niet alleen tot taak misdrijven op te hel deren, wij hebben ook tot taak mensen te beschermen, desnoods tegen zichzelf. U zoekt het wél ver! meende Vennema met duidelijke geringschatting. Al moest ik het ik weet niet waar zoeken antwoordde zijn chef maar ik ben niet bereid zo prima vista aan te nemen, wat ieder ander helder als de dag vindt. In ieder geval, Vennema. we spreken elkaar hier nog over. Hij dacht aan dit gesprek, toen hij zat tegenover zijn oude vertrouwde opper, een oud vriend van Korstiaan van Vue ren, die zoals duidelijk was te zien, ook met het geval in de maag zat. En op dat zelfde ogenblik stak een agent het hoofd om de hoek van de deur. Hier is ene meneer Koningsbrug- gen van de Verzekeringsmaatschappij Providentia kondigde hij aan en of u vijf minuten voor hem had. Het gaat over de zaak Van Vueren voeg de hij er haastig aan toe, toen hij het af werend gezicht van zijn chef zag. Laat binnenkomen riep Blank water we zullen eens zien wat die me neer te vertellen heeft voegde hij er aan toe en laten we hopen dat het wat goeds is. (Wordt vervolgd) Neem een of twee Rennies als er van Uw maal eens iets „verkeerd gevallen" is. Rennies blussen dat zuurbranden da delijk. Een smakelijk middel, onfeilbaar in zijn werking en.... onopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4