Als de klok ivaarschuwt De Cocksdorp keek naar H. v. d. Berg kampioen "van Eierland Jeugdsckaatswedstrijden op „De Geul" Konijnenvereniging „Kotex" hield haar jaarvergadering De nieuwe IJsclub te Den Burg telt reeds j)( meer dan 200 leden Oefening alarmeringssysteem watersnood I K I vc I te I b1 Texels Bioscoop Theater 99 99 De Cocksdorp is, in de goede beteke nis van het woord, een écht dorp. Een kleine gemeenschap, waar men elkaar nodig heeft. Ons hoofddorp Den Burg moge, gemeten naar omvang, eveneens een dorp zijn, het heeft toch min of meer 9teedse allures. Die mist De Cocksdorp in ieder opzicht. Dat blijkt al duidelijk als men een kijkje gaat nemen op een toneelavond, zoals die jongstleden Za terdag in Hotel De Hoop geboden werd. Iedereen kent er iedereen. Knus zaten wij daar in de door het toneelpodium nog kleiner geworden, goed bezette zaal Te wachten op de uitvoering van het „mysteriestuk" Als _de Klok Waar schuwt, een pennevrucht van de au teurs R. en Ch. Feenstra. Het bleek zo'n echt griezelgeval, compleet met (achter de coulissen opererende) spoken en lijken. De leden van de Cocksdor^se toneelvereniging O.D.I.T. hebben het stuk stevig aangepakt. Kapitein Brou wer (op de planken gezet door de heer J Zwart, die tevens regisseerde) is een gepensionneerd zeekapitein die, blijk baar goed in de slappe was zittend, een oud kasteel in Friesland heeft aange kocht en dat met vrouw (mevr. Boers- ma) en dochter Babette (mevr. Zwart) betrekt. De kapitein heeft zijn bootsman Lolke (J. van Beek) meegebracht. In het tuinhuis treffen zij de oude Sinne aan (W. van 't Noordende) en in huis de lief tallige dienstmaagd Wietske (mej. F. Dootjes). Het blijkt dat het in en om huis nogal zonderling toegaat. Er is nu en dan geheimzinnig gestamp op zolder en een gierend gegil zorgt voor de no dige koude rillingen. De oude Sinne, van uiterlijk een lugubere figuur, doet ver der uit de doeken dat de grote Friese staande klok de eigenschap heeft ko mend onheil te kunnen voorspellen. Er zijn in het jonge verleden enkele moor den gepleegd, waarvan o.a. een zoon van de vroegere bewoner, een baron, slachtoffer werd. Enfin, via allerlei ver wikkelingen blijkt het verwijfde dok tertje van Gendt (gespeeld door cfb heer J. Daalder) de dader, die ontmaskerd wordt door „de douairière", een in de nabijheid wonende, nogal ruige, adellij ke dame (mevr. J. Bakker-Kalf). Aan die ontmaskering helpt nog mee een weer opgedoken tweede zoon van wijlen de baron, gespeeld door de heer A. C. v. Linde. En wat heeft nu ODIT van dit verhaal tje, van welke soort er in iedere zich zelf respecterende uitleenbibliotheek' enkele honderden te vinden zijn, ge maakt? Daar is dan, om te beginnen, de kapitein. De heer Zwart maakte er wel de joviale slotbezitter met zeemans manieren van. In het laatst werden zijn bewegingen misschien wat schutterig!, waarschijnlijk doordat hij. als regisseur, te angstvallig bleef letten op de ver richtingen van z'n medespelers. Het aan tal bellen genever, dat hij wist te ver zwelgen, was eenvoudig verbijsterend. Mevrouw Boersma met haar Haegse spraak je en het hoog zittende hart gaf het beste spel van de avond. Zij deed met haar prachtige pruik aan vroeger tijden denken. Leuk, zoals zij, geaffec teerd, steeds haar stoere man meende te moeten wijzen op zijn tekortkomingen in de etiquette. Mevrouw Zwart was 'n spontane dochter Babette, aanvankelijk een tikje schichtig, maar steeds uitste kend rolvast met sympathieke heldere stem. W. van 't Noordende z'n Sinne was luguber genoeg, het gezicht was enorm toegetakeld. Eén oog hield hij nog keurig toegeknepen en de sinistere figuur, die ziich later ontpopte als een rechtvaardig mens, was compleet. Be hoorlijk spel. J. van Beek maakte een goed slome Lolke, die er steeds maar weer door z'n baas met het hazenhart op uit werd gestuurd. Ook al zo'n drinker. Steeds als hij de baas moest inschenken maakte hij op geestige wijze van de ge- genheid gebruik. Lolke klaarde het wel. Wieske was de Friese boerendeern, door mej. F. Dootjes op de planken ge bracht. Bedeesd, zoals het een dienst meid bij „hoge" familie betaamt, deed ze haar woordje. En dan de douairière, mevrouw Bakker Daar kwam ze bin nenbolderen, met haar armdikke wan delstok! Hield ook al flink van een redht-op-en-neertje. Daar mankeerde ndet zo veel aan. Ze leek ons een klein beetje benauwd, nu en dan teveel me vrouw Bakker en te weinig de douairi ère. Goed werd het toen ze, tegen het einde, de kwallige dokter van Gendt te Was is dat nou, is de sukelaatbus van Frouw omvölle? zei m'n kleinzoon, wat ziet de baan nou bruun! Een strop voor Frouw, zeg! De brand weermannen zeggen hier ook al: Zonde van die sukelaat! De brandweermannen, de tóverman- nen, bedoel je: ze zouwe water o^> de ïesbaan spuuten, maar d'r kwam klink klare sukelaat uut.... Raar spul, suke laat: ut wil gieniens bevriezen! lijf ging J. Daalder maakte van deze dokter een barre pias, zoals ook bedoeld. In het gedeelte, waar hij de pias moest uithangen, was hij ook het beste. Blijft de heer A v.d. Linde. Een aanvaard baar redder-in-^de-nood Eventjes on wennig in het begin, kwam hij later bij zonder vlot voor de dag Staat dit spel van onze Cocksdorpers op lager peil dan dat van Den Burg? Neen, stellig niet. Wij hadden, eerlijk gezegd, dit resultaat niet verwacht. Het dreigt in een critiek haast een gemeenplaats te worden als gezegd wordt dat de décors goed waren verzorgd. Wel, het décor was prima. Op alle mogelijke manieren was gewoekerd met de ruimte en het re sultaat was een alleraardigst interieur; er was een vorstelijk stormgeluid en het regende nu en dan zó hard dat je zweren zou dat het in werkelijkheid honden weer was De heer Zwart heeft eer van zijn weik. Behoudens een tè opvallend pruikje, heeft ten slotte de heer Venis kennelijk alle zorg aan 't kapwerk be steed. v. Wijk. CONSULTATIEBUREAU RHEUMA- BESTRIJDING GAAT VRIJDAG NIET DOOR. Door de onzekere bootverbinding is er Vrijdag a.s. geen consultatiebureau voor rheumabestrijding. De Cocksdorp. Zondagmidd?- had al hier op de Rogsloot hardrijden plaats om het kampioenschap van Eierland. Omdat er een stevige wind stond, werd er vóór de wind gereden. Er namen 18 rijders aan de wedstrijd deel. Het ijs vertoonde op enkele plaatsen slechte plekken De lengte van de baan was 250 meter. Ondanks de koude, was er flinke belangstelling voor deze spannende wed strijd. Vooral de finale was spannend. De uitslag was als volgt: I. H. v.d Berg, (Witte Hoek) kampioen, de beker en een medaille, hij maakte een tijd van 24 sec. 2. Nic. van Egmond Sr. (De Waal) me daille. 3. W. van 't Noordende Jz. (Durp) med. 4. D v. Beek (Writte Hoek) medaille. Ondanks de koude wind Vrijdagmid dag waren velen naar „De Geul" beto gen om te zien hoe de Hoornder jeugd het er af bracht bij de schaatswedstrij den, georganiseerd door de Hoornder IJsclub. Er is veel strijd geleverd, schaatsend, vallend, lopend enz., het mocht de jeugd niet hinderen hoe ze aan de eindstreep kwamen, zo leverden Fer ry Schilling en Gernt Duinker grote spanning in de demi-finale. Gerrit lag aan de kop, maar kwam te vallen, Ferry die hem passeerde, kwam ook te vallen, maar wist al glijdend vlak voor Gerrit over de streeo te komen. De uitslagen waren: Meisjes 6 en 7 jaar 1. Willy Duinker Dd. 2. Corrie Gottschal, 3. Ina Boon. Meisjes 8 en 9 jaar 1. Ria Hin; 2. Marijke Lap; 3. Suze Lap. Meisjes 10, 11 en 12 jaar 1. Tinie Beumkes; 2. Ria van Rossem; 3. Emma Bakker. Jongens 8 en 9 jaar 1. Jan Dros; 2. Eddi Drijver; 3. Piet Commandeur. Jongens 10, 11 en 12 jaar 1. Axel Lan 2. Ferry Schilling; 3. Sieme Timmer. DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN IJSCLUB „DE GEUL" IJsclub „De Geul" te Den Hoorn heeft Zondagmiddag de clubkampioenschap pen laten verrijden. Voor deze 125 meter wedstrijd hadden 15 personen ingeschre ven. De uitslag was: 1 P. de Wit, f 10. 2. G. Wdlner, f7,50 3 D. P. Drijver, f 5. De publieke belangstelling was groot en men genoot van uitermate spannende ritten. OPDOOI VAN WEGEN De Burgemeester van Texel maakt namens ALLE wegbeheerders op Texel bekend, dat zodra de dooi intreedt, het ingevolge artikel 40 van het Wegenre glement Noord-Holland, verboden is tot nader order op de wegen van het eiland te rijden, te doen of te laten rijden, met een motorrijtuig of een aanhangwagen waarvan de wielbelasting groter is dan: 600 kg. indien de wielbandbreedte 10 cm. of meer bedraagt; 300 kg. indien de wielbandbreedte minder dan 10 cm. bedraagt. Een ernstig beroep wordt gedaan op het gemeenschapsgevoel van alle be langhebbenden dit verbod nauwlettend in acht te nemen. Texel, 8 Februari 1954. De Burgemeester, C. DE KONING. ACCORDEONCLUB „AVANTI" „Avanti". Dat is de naam van de on langs in het leven geroepen accordeon club, waarvan de leiding berust bij de heer K Brouwer, Wilhelminalaan, Den Burg. „Avanti", dat wil zeggen „Zet 'm op!'' Welnu, morgenavond komt deze vereni ging in De Oranjeboom haar kunnen to nen met 'n uitvoering, die klokslag acht uur begint en precies op tijd, met het oog op de busvrienden, zal eindigen. De zaal zal reeds om zeven uur geopend zijn. Er zijn nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar en voorts bij de adressen, vermeld in de advertentie in dit num mer. „Degenen, die van muziek houden moeten deze avond ndet laten lopen!" zo werd ons van de zijde van de club ver zekerd. Een tip, die de muziekliefhebber dus wel in de muzikale oren zal knopen, dunkt ons! BOTSING DOOR GLADHEID Door de gladheid kwamen gistermor gen op de hoek Kogerstraat-Witte Kruis- laan de auto's van de fa. Eelman en Van Boven, beide thuishorend te Oude- schild, met elkaar in botsing. Er was veel materiële schade. Het gebeurde om 11,05 en toen was daar nog geen zand gestrooid. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 5 Febr. 1954: le k1as N. de Graaf-C. v.d. Werf 0—2; S. van Heerwaarden-G. Dros 11; J. Vinke-P. W. Kooij 11; Joh. D. Bakker-C. v. Heerwaarden 02. 2e klas* J. N. Riik-Jöh. Schoo 11; J. N. Rijk- W. J. Boon 2—0; W. J. Boon-J. N. Rijk 20; Jb. van Heerwaarden-W. J. Boon 02; J. Kikkert-H. Gomes 11; J. Hooijberg-J. P. Stam 20, A. van der Slikke-W. A. van Zeijlen 02. 3e klas: J. v.d. Vijver-D. van der Werf 02; J. v.d Vijver-Siem v. Heerwaarden 0-2; J. v.d, VijverF. van Sambeek 20; Jn. BarhorstJb. Koorn 02; Joh. Bar- horst-Siem v. Heerwaarden 02; P. Bakker-Joh. v. Heerwaarden 20. Siem van Heerwaarden moest een punt afstaan aan een vastberaden Dros, Vin- ke verzuimde tegen Kooij de volle winst; v.d. Werf wees De Graaf terug en C. v. Heerwaarden had weinig moeite met de melkboer. 2de klas: v. Zeijlen is er bijna vooral door v.d. Slikke terug te wijzen; Hooijberg kwam gelijk met Bur ger op de 2e plaats en Boon bezet de 5e plaats (4 punten uit 3 partijen); Schoo Rijk bleef onbeslist evenals Kikkert Gomes. Door al deze uitslagen is het on deraan een puzzle geworden. W. v. Zeijlen 18-30 pt.; C. Burger 18- 21; J. Hooijberg 18-21; A. v.d. Slikke 14- 18; W. Boon 16-16; Jb. v. Heerwaarden 18-15; H. Gomes 18-15; J. Rijk 15-14; A. inke 16-14; J. Schoo 14-13; J Kikkert 16-9; J. Stam 14-8. 3e klas: Hier is Siem van Heerwaar- den de onbetwiste leider, zoals v. d. Vijver en Joh. Barhorst ondervonden, v.d. Vijver verloor ook nog van vd. Werf maar verraste v. Sambeek, Koorn is nu no. 2 door zijn zege op Jn. Bar horst en door de nederlaag van Joh. van Heerwaarden. Om de 2e plaats wordt nog fel gestreden. De kopgroep ziet er als volgt uit: Siem v. Heerwaaiden 19-30; Jb. Koorn 19-25; Joh. v. Heerwaarden 20-25; D. v. d. Werf 19-23; Jn. Barhorst 17-17; C. Vinkc 14-17; J. A. v. Enst 19-17. Het is jammer, dat in deze groep en kele spelers een zeer groete achterstand hebben. Als hierin deze maand geen verandering komt, zal het bestuur in grijpen. Maandagavond vond in Hotel De Zwaan onder het waarnemend voorzit terschap van de heer H, Snoek de jaar vergadering plaats vn de konijnenfok- vereniging „Kotex." Een twintigtal per sonen woonde haar bij. Bestuur. De heer B. van Elk, tot dusverre tweede secreta ris, werd tot voorzitter gekozen. De he ren H. Snoek en H. A. Witte, secretaris, werden herkozen, terwijl tot nieuwe le den van het bestuur benoemd werden de heren C. Bruin, Oosterend en W. Kooi, Weverstraat, Den Burg. Besloten werd om omstreeks begin Augustus een Clubtentoonstelling te houden. Ook dan zal weer de medewer king van de Aquarium- en de Kanarie vereniging worden gevraagd. Samen met hen werd vorige keer immers zulk een groot succes geboekt! Van. 13-15 November zal weer een Jongdierendag worden gehouden. De waarnemend voorzitter stelde voor toe te treden tot de Sportraad. Met het bestuur daarvan zal contact worden op genomen. In zijn jaarverslag schreef de heer H. A. Witte, Kogerveld, dat het aantal le den door uittreding van enige konijnen- houders en toetreding van meuwe leden ongeveer hetzelfde was gebleven en wel van 52 op 50 kwam te staan. De belang stelling voor de „Kotex" blijft dus groot en met optimisme gaat men de toe komst dan ook tegemoet. De 118 door de leden zelf vervaardigde kooien kwamen op totaal plm. f 600.- en thans kon de penningmeester, de heer J. P. Stam, „als klein cadeautje" mededelen, dat er toch nog" f 55.in kas is! Niet slecht geboerd dus! De heer Snoek hoopte, dat het aantal kooien tot 200 kan worden uitgebreid, met het oog op een eventu eel te houden nationale tentoonstelling. De bouwstijl is zo prima, dat diverse verenigingen van de Vastewal al naar het type geinformeerd hebben. Een succes voor de ontwerper, de heer B. van Elk! Op de Provinciale tentoonstelling te Hilversum verschenen 12 Texelse „Ko tex" dieren, 7 exemplaren gingen naar de grote Bonds tentoonstelling te Ensche de. Men verzocht ons nog mede te delen, dat nieuwe leden zich kunnen aanmel den bij: B. van Elk, H. Snoek, A. Bakker Jaczn., J. P. Stam, W. Kooi, C. Bruin Oosterend of H. A. Witte, Kogerveld. THANS zitten we elkaar nog behoor lijk dwars op het vijvertje in Plan-Zuid, te Den Burg, maar volgend wintersei zoen zal dat wel even anders zijn: dan hoopt gemeentewerken immers op de „Speelweide" een ijsbaan te hebben aan gelegd van 130 bij 70 meter, ja mis schien komt er aan beide zijden nog wel een meter of 8-9 bij! Dit werd medege deeld op de Maandagavond in De Oran jeboom belegde vergadering met het doel te komen tot oprichting van een IJscluib voor Den Burg. De voorlopige commissie had de heer E. Breeuwer ver zocht de leiding van deze belangrijke avond te willen nemen. Toen hij opende was de biljartzaal best bezet: 47 ijslief- hebbers hadden aan de oproep deze ver gadering bij te wonen, gevolg willen ge ven. De volijverige heer A. Poel kon KINDERFEEST TE DEN BURG Hedenmiddag aanvang half twee wor den op de vijver in Plan-Zuid wedstrij den voor de jeugd gehouden. BEVORDERD Onze vroegere eilandgenoot, de heer H. A. de Mul, lid van de Koninklijke Marechaussee te Venlo, is bevorderd tot Wachtmeester eerste klasse. TEXEL—DEN HELDER Door de zware mist raakte het pro gramma van de Texelse boot Dinsdag goed in de war. In plaats van om kwart voor acht voer de Wagemaker pas om kwart over negen uit Oudeschild. De boot kwam vlot in Den Helder Om kwart voor twaalf ging er weer een boot van Skil. Uit Den Helder vertrok de boot om half tien in plaats van om kwart voor acht. De tweede dienst vanaf Den Hel der vertrok om één uur. VANDAAG: Van Texel en van Den Helder om half elf en één uur. RINGSTEKEN OP DE ROGSLOOT De Cocksdorp. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werd Zaterdag middag door de ijsclub „Eierland" ring steken op de schaats voor dames en he ren gehouden. Voor deze ijssport bestaat enorme belangstelling. Niet minder dan 82 deelnemers(sters) namen aan de wed strijd deel. Eerst reed een ieder 5 ronden Om voor een prijs in aanmerking te ko men moest men minstens 4 ringen heb ben. De heer W. Stolk zorgde dat alles een vlot verloop had en de ringen op rolletjes liepen. De uitslag was: I. f 15.de heer Jac. Boon, (,t Noorden) 2. f 10.de heer J. Beerling (Durp) 3. f5 de heer Nic. de Wit (Eierland) BILJARTEN Naar wij vernemen zijn de pers. kam pioenschappen op het groene laken als volgt vastgesteld: 3de klas libre gem. 2,tot 3,op 1, 2, 4, 5 6 en 7 Maart in Hotel De Graaf, le klas libre op 16, 17, 18, 19 en 20 Maart in De Oranjeboom. Voor het kampioenschap bandstoten werd nog geen datum vastgesteld. Inschrijvingen voor de 3e klas libre worden ingewacht t.m. 21 Febr., voor de le klas libre t.m. 7 Maart bij De Graaf en De Oranjeboom. Deze week zullen een aantal oefenin gen worden gehouden in het gebied van de Polder Eierland, de Dertig Gemeen schappelijke Polders en de Prins Hen drikpolder, om het alarmerings- en eva cuatiesysteem te beoroeven. Voor de polder Eierland zal de oefe ning plaats vinden op Donderdag 11 Fe bruari a.s. 's Avonds 7 uur zullen sire newagens door het gebied van de polder rijden om de mensen vertrouwd te ma ken met de wijze, waarop eventueel het dijkleger zal worden oogeroepen. 's Avonds half acht zullen de aange brachte seinlampen gaan branden. Zo als bekend zijn de lampen aangebracht op de toren van de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp; op de school te Zuid- Eierland en op de v.m. kaasfabriek van B. Dros Czn. De lampen zullen blijven branden tot 8 uur 's avonds. Voor de Dertig Gemeenschappelijke Polders vindt de oefening plaats op Vrij dag 12 Februari a.s. Van half acht tot acht uur 's avonds zullen de aangebrachte seinlampen branden. De lampen zijn aangebracht op de molen in 't Noorden; de schoorsteen van de v.m. zuivelfabriek te De Waal. het gemaal te Dijikmanshuizen, de molen te Oudeschild en de toren te Oosterend. Voor dc Prins Hendrikpolder vindt de oefening eveneens plaats op Vrijdag 12 Februari a.s. De seinlampen zullen van acht uur tot half negen 's avonds bran den. De lampen zijn aangebracht op de molen bij het gemaal en op de boerderij van A. de Visser. De lampen, die zoals bekend is, bij ge vaar voor doorbraak van de dijken zul len gaan branden, zijn het sein, dat eva cuatie niet meer mogelijk is en dat een ieder in huis dient te blijven. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat het hier een OEFENING betreft. Het dijkleger in Eierland zal derhalve niet behoeven op te komen. Het is de bedoeling, dat een ieder nagaat of hij de sirenes van de sirenewagen heeft ge hoord en of hij vanuit zijn woonplaats de alarmlichten kan zien branden Eventuele op- of aanmerkingen wor den gaarne ingewacht bij de polderbe sturen. Texel, 9 Februari 1954. Het gemeentebestuur van Texel Het bestuur van Polder Eierland. Het bestuur van de Dertig Ge meenschappelijke Polders Het bestuur van de Prins Hendrik- polder. mededelen, dat al 220 leden waren in geschreven! Hoofdschotel vormde de verkiezing van een definitief bestuur. Bij de eer ste stemming werden gekozen de heren A. Poel, 39 stemmen; A. Stolk 37, S. W. Bruin 33, C. D. Keijser 26, W. Kager 26 en J. Briigemann 25. Bij de derde stem ming werd benoemd de heer C. Drijver Jzn., die bij de eerste ronde 22 stemmen verwierf. De heer J. Veldstra, adjunct- directeur van gemeentewerken, werd benoemd tot technisch adviseur. De heer C. Mets meende, dat cr nog een IJsclub moet bestaan, althans dat er nog baten op de Boerenleenbank van die voormalige club aanwezig moeten zijn. Antwoord: Inderdaad zijn er nog baten De voormalige vereniging schijnt destijds te zijn samengesmolten met IJs club De Waai. De heer C. Mets stelde verder voor om het lidmaatschap als gezinslidmaat schap te beschouwen, opdat zich geen financiële bezwaren zullen voordoen. Het bestuur zal in deze de nodige rege ling ti effen. Voorts adviseerde de heer Mets de IJsclub zuch zo spoedig moge lijk aan te sluiten bij de Sportraad. De heer B. Kiewiet had de vraag ge steld inzake de grootte van de toe komstige baan wat wij in de aanhef al noemden. Ook vroeg hij welke naam men zal kiezen. „Het Vijvertje?" Men nam nog geen besluit, doch wij advise ren de naam „Elemert'" ook in de nieu we IJsclub haar recht te doen weder- E wai ling doe ma; me] ver Dei mei een var te en I uit lijk bed -vu] Ds zar eer in jes dis Za in. we pla 1 ne hei me hoi „K tje Di: ja: he lai Pi j da j en I la: ee I di DE SVC-JEUGD OP DE PLANKEN Vierenveertig adspirant-leden van de Cocksdorper Sportvereniging SVC wer- ken mede aan de jeugduitvoering welke 1 Zaterdagavond, aanvang 8 uur n Hotel De Hoop aldaar zal worden gehouden. Deze jaarlijkse feestavond geniet welis waar altijd flinke belangstelling van de zijde der Eierlanders, maar omdat er tegenwoordig nu niet bepaald gebrek aan festiviteiten heerst, heeft de leiding besloten om het voorshands bij één uit voering te laten. Alleen bij voldoende belangstelling zal sprake kunnen zijn van een herhaling. Het programma zal weer zeer gevari eerd zijn, terwijl er al lange tijd met veel animo is gerepeteerd onder de be proefde leiding van de dames Mein- dertsma en Van 't Noordende. De jeugd zal tonen, dat zij behalve de turnsport, I de handbal- en voetbalsport ook nog op andere terreinen haar beste beentje j weet te demonstreren! Veel succes toe gewenst S.V. Texel. Nu de vooruitzichten nog onzeker zijn j wat het weer betreft, zullen we met het bekendmaken van het voetbalprogram- i ma maar even wachten. Wel willen we er op wijzen dat, als de schaatsen in het vet gezet zijn, Woensdagavond (dus he den) allen ter training dienen te komen j in het gymlokaal, opdat we Zondag weer i fit zullen zijn als er weer gespeeld zou kunnen worden. Dan a.s. Zondag het Balmasqué, dat I belooft weer prima te worden. Zorg dus j dat u er bij bent. Er is ruime belar stelling voor, zodat de jury het weer niet gemakkelijk zal hebben. Zorgt voor een prettige sfeer en houdt onze spor tieve gedachten hoog. We verwachten er weer vele nieuwe vindingen op 't ge bied van uitbeelden van geestige en fraaie vertoningen. Succes dan allemaal. „SCHOTS EN SCHEEF" Stan Laurel en zijn raadsman Oliver J3 Hardy vragen weer eens onze aandacht „Die moet ik weer zien!" riepen een paar knapen elkaar toe, toen van de j week in de Zwaanstraat de plaatjes van j Texels Bioscoon reclame bekeken. Ja, I dit tweetal komieken heeft nog altijd i enorme aantrekkingskracht en die zege M verdienen zij ten volle, want nog nooit ,j is er een beter duo opgestaan! Ditmaal *1 maken wij met hen kenms terwijl zij 9 achter een grote erfenis aan jagen. Jam- I mei-genoeg blijft voor hen niks anders y over dan een doedelzak en een snuif- g doos. Intussen kunnen ze op die manier rj goed beslagen ten ijs komen als solda- I ten van het regiment Schotse Hooglan- ft ders. Ze worden naar India gezonden en wat daar allemaal door hen wordt be- jv leefd? Kijk maar even naar de alleszeg- i gende titel! „MIN OF MEER EEN ZEEMEE UVIIN'' Dat Annette, een Australisch meisje, als bakvis recordhoudster is op alle af standen in Nieuw-Zeeland zal geen ver wondering wekken als men weet, dat zii haar kinderverlamming door dage lijkse zwemoefeningen wist te overwin nen. Door toeval raakt haar vader in fi nanciële moeilijkheden. Annette zwemt dan als reclamestunt 26 mijl door de Theems wat haar beroemd maakt. Zij treedt al spoedig op in een groot the ater. Vervolgens naar de film, maar tij dens een opname springt een reusachti ge watertank, waarin zij zwom. Ze wordt zwaar gewond. Zij herstelt ech ter weer dank zij een zekere Jimmy, die haar de morele kracht geeft de schok van haar tijdelijke verlamming te over winnen. Nederlands nieuws Eén jaar later. Balans van 12 maan den werk in het rampgebied. Buitenlands nieuws O.a.: Overdracht van krijgsgevange nen in Korea. Grondverschuiving in de Ver. Staten. Demonstraties in Spaans Marokko Onderzoek van de ..Cornets". De atoom-onderzeeër „Nautilus" loopt van stapel. Harddraven om de Prix d' Amerique. De conferentie van Berlijn begonnen. Athletiekwedstrijden op de overdekte baan te Parijs. 3 rr tc 1 n G hc K

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2