Aanleg waterleidingnet Maandag begonnen! Coöp. Zuivelfabriek Eendracht vergaderde Ds M. N. de Wolf nam Zondag afscheid ..NEGENTIG LEDEN stellen voor om over te gaan tot het aanschaffen van een bussenschoonmaakmachine" Aldus vermeldde punt 5 van de agenda der algemene ledenvergadering der Coöperatieve Zuivelfabriek ..Eendracht" G A Dit icas ontegen zeggelijk het belangrijkste punt van de vergadering, waar het op een vorige vergade ring ook al aanhangig was gemaakt, maar bij de stemming werd verworpen Toen de voorzitter, de heer C Roeper Mzn zijn openingswoord sprak, kon hij niet minder dan 213 leden welkom heten. Een lid mompelde: ..Wat een belangstelling, het lijkt wel een TESO-vergadering!" Inderdaad, de grote zaal van Hotel ..Texel" was tot de laatste plaats bezet. De bussenschoonmakerij bracht zeer vele tongen in beweging en zelden hebben wij een onderwerp van zovele zijden belicht zien worden. Nadat de diverse beschouwingen naar voren waren gebracht ging het bestuur, dat eensgezind achter het voorstel-van-negentig stond, over tot de stemming. Deze had als uitslag. 188 vóór en 130 tegen, zodat de zuivelfabriek met een bussenschoonmaakmachine zal worden uitgerust. In tegenwoordigheid van het Dage lijks Bestuur onzer gemeente burge meester De Koning en de wethouders S. de Waard en Th. R. Hin de heer P- Beemsterboer en de staf van de Dienst Gemeentewerken de heren ir Kipperman, de heren J. Veldstra en J. van Hoorn vond Maandagmiddag omstreeks drie uur aan de Prof. Kee- somlaan een bijzondere plechtigheid plaats: toen werd namelijk de eerste buis gelegd voor de waterleiding, welke Texel en zijn bewoners straks vol gend jaar Mei-Juni weer een be langrijke stap dichter zal brengen bij het punt .Ideaal wonen en werken!" Voordat de eerste buis gelegd werd, gaf de heer M. Schrieken, districts hoofd van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf N-H. te Schagen, een inte ressante uiteenzetting inzake de hoeda nigheid van het materiaal alsmede de wijze waarop de buizen aan elkaar wor den gelast. Dit geschiedt volgens de zgv symplex-koppeling. De hoofdleidingen bestaan uit asbest-cementbuizen en de koppelingen maken een spelen van 20 om mogelijk! Op ieder punt van deze buis kan een kraan worden aangebracht ten behoeve van de watervoorziening in een belendend perceel, waar het bui zenmateriaal zicih uitstekend voor sdhroefboring leent. De eerste buis had en doorsnede van 10 cm., maar het net van De Koog naar Den Burg zal bestaan uit buizen met een doorsnede van 25 cm. „Wij hopen dit jaar het buizennet klaar te krijgen en omstreeks Mei-Juni van het volgende jaar water te kunnen leveren", aldus de heer Schrieken. Dis trictsbureau Schagen zal met de ex ploitatie van Texel worden belast- Wij kunnen dit wel aan de heer Schrieken toevertrouwen, waar hij reeds 30 jaar in dit speciale vak zit! Ons werd mede gedeeld, dat het nog niet zeker is, waar het pompstation zal worden gebouwd. Wethouder De Waard mericte op, dat reeds in 1912 de eerste proeven voor waterleiding over Texel waren ver richt. „Enfin, nou komt het dan toch, wij zullen het dus tóch nog beleven", DE A.S. LAMMERENMARKTEN Hier en daar huppelt al een lam door de weide en onwillekeurig doet hun verschijning ons de vraag stellen: „Wat zullen ze op de komende markten op brengen?" Uit goed bron vernemen wij, dat voor de lammeren ongetwijfeld goede prijzen zuilen worden gemaakt- Immers, de overhouders brengen thans de dubbele prijs op van hun kwaliteit als marktlam van vorig jaar en daar door is de verwachting gewettigd, dat de lammeren, oogst 1954, meer zullen opbrengen dan vorig jaar. De grasgroei is momenteel weliswaar nog ongunstig, maar dit kan, zoals men weet, spoedig veranderen! Wat de wol- prijs aangaat: deze ligt hoger dan vorig jaar om deze tijd. DE HEER J. DRIJVER MET PENSIOEN! Onze oud-eilandgenoot, de heer Jn. Drijver, zal binnenkort onze eilandge- noot weer zijn: Zaterdag zal hij op de algemene vergadering van Natuurmonu menten in Kras te Amsterdam, als hoofddirecteur zijn laatste jaarverslag uitbrengen, waar hij besloten heeft met pensioen te gaan! De heer Drijver, die zal worden opgevolgd door de heer H. P. Gorter, blijft voorlopig secretaris van Vogelbescherming. Gedurende de zo mermaanden zal de fam. Drijver zich op Texel vestigen en wel in huize „De Merel", Westermient ZILVEREN JUBILEUM OP „DE HAL" Naar wij vernemen zal de heer Jac- Witte Thzn- op Zaterdag 20 Maart a. s. 25 jaar werkzaam zijn op boerderij „De Hal" van de heer S. Keijser Jaczn. Witte, nog vele jaren in goede ge zondheid! UITSLAG VERLOTING Maandagavond vond de trekking plaats van de verloting ten bate van het Ned- Herv. Jeugdwerk te Den Burg. De prij zen kunnen vanaf morgen worden afge haald bij de heer J. Koom, Nieuw- straat 22, Den Burg. Op de volgende nummers zijn de prij zen gevallen 1183 3250 1912 1671 1802 2187 752 2432 3457 1155 835 3126 3067 238 2717 984 2672 390 364 5057 5013 1132 1708 910 3829 349 1811 457 966 (horloge of cassette). DIJKER (DAMCLUB TEXEL) HEEFT TITEL VOOR HET GRIJPEN! Door op 12 Maart zelf van Vrnke te winnen en door de nederlaag van S. v. Heerwaarden heeft Dijker de titel voor het grijpen (Dijker 31 uit 18; v. Heer waarden 31 uit 21. S. Bakker wees De Graaf terug; Jan sen en Vinke brachten v.d. Werf heel dicht bij de 2e klassers. In de 2de klas zetelt Burger thans op de 2e plaats, door zijn zege op Van der Slikke, die ietwat achterop raakt even als Rijk, die een puntenverdeling met Vinke bereikte Burger 22-25 punten; Hooijberg 21-23 punten; v-d. Slikke 19- 22 p.; Rijk 20-21 p- Boon versloeg Kikkert en kwam nu veel veiliger te staan. De vele uitslagen in de 3e klas brachten geen enkele verrassing en de kopgroep bliifit dan ook ongewijzigd; om niet uit de strijd genomen te wor den dienen vooral v.d- Vijver en Schuit geregeld te verschijnen. Onze jeugdafdeling heeft het er weer opzitten en onder leiding van Ome Jan ging het prima. Er werd in 2 groepen gespeeld en de winnaars waren in A: J. Meedendorp, J- Moerbeek, Verstegen en in B: I. Moerbeek, Vlas en H. Kiewiet- Tot de volgende winter- aldus wethouder Hin, die terloops de moeilijkheden tekenden, waarmede een boerderij, die van goed water is ver stoken, te kampen heeft, vooral tijdens een langdurige periode van droogte. Ja, nu komt er schot in! Nu hebben wij de langste tijd in de akertjes ge speurd naar de aanwezigheid van slak ken, wormen, vogelsouvenirs en meer van dat spul (de Oosterender paling vooral niet te vergeten! In plaats van het „bouillonachtige vocht", dat jong en oud op Texel nog steeds tot zich moet nemen als het in lange tijd niet flink geregend heeft, in plaats van met on telbare ziektekiemen besmet drab, ge wordt ons binnen afzienbare tijd een bron, die ongeacht de weersomstandig heden, volop goed water zal leveren- Texel gaat volgend jaar een bijzon dere bevrijdingsdag vieren! MEDEDELING In de Texelse Courant van 13 Maart jl- stond een bericht over de vermoede lijke gang van zaken bij de waterleiding op Texel. De veronderstelling, dat reeds in de herfst Den Burg zou worden aan gesloten, is onjuist. In werkelijkheid is de situatie zo, dat het Provinciaal Waterleidng Bedrijf in zijn werkzaamheden met vele, soms zeer onverwachte, moeilijkheden heeft te kampen gekregen, die maken, dat zelfs de oorspronkelijke opzet van klaar ziin voor het zomerseizoen 1955 wellicht niet verwezenlijkt zal worden. Wil men in dit verband enig houvast, dan zou de verwachting kunnen worden uitgesproken dat in de loop van 1955 algemeen de aansluitingen zullen kun nen worden bewerkstelligd- Zeker is dat het Provinciaal Water leiding Bedrijf grote activiteit betoont t-a.v. het project van onze waterleiding en zeker is dat, wat steeds onzeker was: de waterleiding komt er. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P BEEMSTERBOER. Secretaris DOOR ZWARE TAK GETROFFEN De heer H. Vermeulen, Oudesdhild, zal voorshands met belast kunnen wor den met het bewaken van broedplaats ,,De Muy": Vrijdagochtend omstreeks 11 uur werd hij in de Westermient bij het afzagen van een boom door een zware tak zo ernstig aan de schouder gewond, dat hij enige weken op non-actief ge steld werd- UITLEENBIBLIOTHEEK TE DEN HOORN Ook Den Hoorn heeft nu een uitleen bibliotheek Vrijdagsavonds van 7,30-8,30 kan men in de ol.. school boeken bekomen van de Reizende Bibliotheek. Dit is tot stand gekomen door bemiddeling van de cul turele raad. Medewerksters zijn de da mes Lap-Terpstra en Beumkes-Baren- drecht- De boekenhuur bedraagt 7 cent per deel. De catalogus bestaat uit populair-we- tenschappelijke romans, jeugdboeken, alsmede Prot. Chr. en R.K- boeken. Ook is op aanvraag bij de boekhoud ster verkrijgbaar een catalogus van boeken op het gebied van land- en tuinbouw, ambachten enz. Vrijdagavond jl- is men gestart en ofschoon de opening nog niet algemeen bekend was, bestond er al flinke animo voor de lectuur. OUDERAVOND O.L. SCHOOL OOSTEREND Op de ouderavond van de oJ- school te Oosterend kon de voorzitter van de ou- dereommissie, de heer Renout, 'n grote schare ouders welkom heten, hij waar deerde ook zeer de aanwezigheid van burgemeester De Koning- Na de notulen en het financieel ver slag, besprak het hoofd der school, de heer Westerdijk, een reeks schoolaan- gelegenheden, waaronder het plan van een centrale tentoonstelling betreffende de activiteiten der openbare scholen. Dokter Renout vulde deze bespreking nog aan met een dringende aanbeveling van het a.s. tbc-onderzoek. Ook de bur gemeester bepleitte een massale deelna- die de momentele stand van 75 pet- zou doen oplopen tot minstens 99 pet. De heer Westerdijk bleek een warm voor stander van het a.s. psycho-technisdh onderzoek, vooral nu het in samenwer king met de school zal plaatsvinden. In de pauze had onder het genot van een kopje thee met gebak een prettige uitwisseling van gedachten plaats in het door de leerlingen ingerichte ten toonstellingslokaal- Na de pauze werd een viertal boeiende geluidsfilms ver toond. De mogelijkheden en resultaten van dorpsactiviteiten werden hierbij op treffende wijze belicht. Ook de gang van het op nieuwere inzichten gefundeerde onderwijs kwam in een der films prach tig uit. Na een dankwoord aan de bur gemeester voor zijn aanwezigheid en toelichting en aan de heer Laan voor 't beschikbaar stellen van een geluidspro jector en verder aan alle aanwezigen voor hun prettige medewerking, keer den allen voldaan huiswaarts. S.V.O.-nieuws. Dat na die zeer lange rust het moei- lii'k zou ziin was te .verwachten en er werd dan ook van beide kanten zeer matig gespeeld. ALC opent de score uit een vrije schop. Klaas antwoordt door een goed doelpunt, gevolgd door Gerrit, die uit een doelworsteling inschiet en tenslotte maakt Wim met een mooi schot 1-3. Na de rust wordt het spel nog minder- Wij denken dat de over winning al zeker is en zodoende ver zwakt het spel totdat A. er 2-3 van maakt. Dan komt er weer wat leven en als de doelman van A. zich verkeerd op stelt doelpunt Klaas onhoudbaar. Einde 2-4- Zondag naar Reiger Boys; adspiranten tegen SVC A. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de heer C. Kuip, Ere-lid Het afgelopen jaar, aldus spreker, gaf in sommige opzichten aanleiding tot tevredenheid, vooral ten opzichte van de gras- en voedergewassengroei De prijzen der zuivelproducten en die der melk liet een aanmerkelijke teruggang zien, maar wat de uitkomsten betreft, mag de veehouder toch over het algemeen tevreden zijn. Nadat de heer C H. Roeper, secretaris, de uitgebreide notulen had voorgelezen, volgde de ballotage van 15 nieuwe leden. Deze toetreding rechtvaardigt de conclusie, dat onze vereniging zich in de volle belang stelling der Texelse veehouders mag ver heugen Moge dit bestendigd blijven. Hierna volgde .mededelingen door de directeur De heer Wieringa merkte op dat 1953 in tegenstelling tot het droge jaar 1952 een gunstige melkproductie bevorder de De aanvoer lag dan ook hoger Vanaf 22 Maart 1953 tot 20 Febr jl. werd aange voerd 9.792.228 kg melk of plm 450 000 kg meer dan gedurende de vorige periode. Het vetgehalte bedroeg 3,65 pet of 0,01 hoger dan over 52, dus vrijwel gelijk. Er moest iets meer tot de tweede klasse melk worden gerangschikt. In de zachte herfst, toen al éénmaal per dag werd opgehaald, kwamen soms vele afwijkingen voor. Bij het product boter werd enige malen het gebrek goor waargenomen en in de winter enige malen het gebrek kuil- en voersmaak. Bij herha ling zou dit onaangename gevolgen kunnen hebben voor de fabriek, waar verbod tot het voeren van het ZKB-merk wel eens tot gevolg zou kunnen zijn. De installatie voor liet verwerken van de wei tot weipoeder werd midden Juni in werking gesteld. Deze heeft tot October gedraaid. Het product weibrokken was goed en werd vlot afgezet, waarbij een deel naar de melksuikerfabriek te Uitgeest werd gedirigeerd De garantieprijs voor de melk is voor Nov. '53Oct. '54 vastgesteld op 20,6 bij 3,70 pet vet. De verrekenprijs der consump- tiemelk werd op 0,226 bepaald De toe slagen zullen waarschijnlijk worden gewij zigd of zelfs helemaal verdwijnen in de z.g. tekort-gebieden De afzet der zuivelproduc ten gaf ons land in 1953 moeilijkheden De voorzitter dankte de directeur voor zijn uitgebreide mededelingen, waaruit wij slechts een greep hebben gedaan! De voorzitter adviseerde de avondmelk bussen slechts gedeeltelijk te vullen opdat de melk vlugger kan afkoelen. De volgen de morgen kan men de bussen geheel vullen: het bij elkaar doen van avond- en ochtend- melk heeft in de practijk nl geen bezwaren gegeven. Vervolgens kwam hét onderwerp van de Na bijna zes jaren de gemeente Ooster end als herder te hebben geleid, gaat Ds M N. de Wolf het eiland verlaten om zijn werkzaamheden in de dienst des Heren voort te zetten op een ander punt van de wereld: te Klazienaveen. dat in Drente ligt. Honderden hebben Zondagmiddag de hand gedrukt van hun scheidende predikant en veler ontroering bleef niet tot het inner lijk beperkt! Deze bijzondere dienst werd geopend met het zingen van Ps 68 10. waarna de 12 artikelen des geloofs werden voorgelezen Na samenzang van Ps. 68 14 las de voorzanger Hebreeën 1828. waar na Ds. De Wolf voorging in gebed. De gemeente zong vervolgens Ps. 73 12 en 13. waarop Ds De Wolf zijn afscheidspredi- katie hield n.a v. Hebr. 13:20 en 21. De arbeid van alle aardse ambtsdragers draagt een tijdelijk karakter, zo stelde hij vast. maar Gods werk op deze wereld gaat al toos voort tot aan het einde der tijden. Want die U roept, is getrouw Die het ook doen zal! Om Jezus' wil. onze Grote Her der, Wiens werk niet door tijd of plaats begrensd wordt, Die voor ons stierf, voor ons Zijn bloed stortte en daardoor aan an deren het leven gaf, waar de dood onaf wendbaar zou triompheren' Dat kan Hij, de Grote Herder, alleen Zijn leiden, lijden en sterven vinden hun grond in de afspraak tussen God en de Zoon, die de slag van het zwaard van Gods gerechtigheid opving En al werden de zo licht verschrikte scha pen verstrooid, Hij heeft hun het Heil ver worven! Zijn middelaarswerk zal zich on der alle omstandigheden een weg blijven KLAVERJASCLUB TEXEL Zaterdagavond had in ons gezellig clublokaal „Het Domshuis" de revan- ahe-wedstrijd plaats tegen Oudesdhild. Weer werd er (aan de elf tafels) fel ge streden en weer waren het de krachti ge Skilders die de meeste punten verza melden. Den Burg mocht enige nieuwe leden boeken. Iedere Vrijdag is er clubavond. Een ieder is welkom- Waar blijven de dames? Zaterdagavond om 8 uur komt de volgende ploeg van Oudeschild op bezoek. Neemt u eens een kijkje? avond te berde: het voorstel tot aanschaf fing van een bussenschoonmaakmachine. De voorzitter betoogde, dat op een groot deel der bedrijven gebrek aan personeel bestaat, aanschaffing van zon machine zal dan ook in een behoefte voorzien. Uitge zien zal worden naar de modernste, doel treffendste machine, welke de bussen zo wel van binnen als van buiten reinigt De prijs van zo n apparaat kon nog niet wor den medegedeeld, daar men eerst de mening der leden wilde weten. De exploitatiekosten op 10.11000 geraamd of 10 ct per 100 kg melk. wat dus neer komt op 4 ct per volle bus of 0,4 ct per liter 80 Leden leveren jaarlijks minder dan 10.000 kg melk, per jaar wordt van 500600 maal aange voerd Deze categorie levert dus nog geen halve bus melk per aanvoerdag. Voor de kleinste leverancier zullen de reinigingskos- ten dus 1,52 ct per bus bedragen Er zijn zowel grote als kleinere aanvoerders, die geen of altijd wei afnemen De stemming, vóór of tegen wordt, zo vervolgde de voor zitter. doorgaans bepaald door de omstan digheden en de vraag ,.Welk profijt geeft het mij vandaag de dag7Het bestuur is er echter van overtuigd, dat het hier gaat om een belang voor nu en de toekomst. Als wij de economische omstandigheden in aan merking nemen de varkensfokkerij is tot dusverre goed lonend en van die zijde be staat er dan ook veel vraag naar wei Maar als deze fokkerij niet meer lonend is. zal deze tak belangrijk worden inge krompen en belangrijk minder wei worden afgenomen en derhalve meer lege bussen terug komen Dit geldt ook voor de opfok van kalveren, waarin ook tamelijk sterke wisselingen plaats hebben. Ook de huise lijke omstandigheden kunnen zich wijzigen, b.v. door ziekte, wijziging van familiever band wegens emigratie of huwelijk Dit alles is door ons goed overwogen eer wij het voorstel op de agenda plaatsten, vorig jaar en thans wordt plaatsing ervan door 90 leden verzocht, 1/5 deel van het totaal, zodat dit krachtens de statuten reeds thans wederom aanhangig gemaakt wordt. ..Door samenwerking is op Texel de melkprijs iets hoger komen te liggen dan die van het ge middelde in onze provincie, laten wij ook in deze onze eendracht bewaren en een loyale discussie voeren Aldus de voor zitter, die hierop het woord aan de verga dering gaf De heer Th Rutten meende dat van een systematische stimulering tot het nóg een zijdiger maken der bedrijven sprake is. Hij meende, dat de voordelen van een bussen schoonmaakmachine minder groot waren dan de voorz. „vrij optimistisch' had be toogd De heer J Koorn vroeg of het niet mogelijk was weipoeder inplaats van wei banen. Het is, zo vervolgde de predikant mijn oprechte bede, dat de God des Vredes. die onze Here Jezus heeft teruggebracht heiligmaking, wat nog aan Uw geestelijke wapenrusting ontbreekt. Voor waar gij nog niet volmaakt in zijt, Hij, de God des Vre des, heilige U geheel en al en geheel Uw geest, ziel en lichaam mogen bij de komst van onze He^r Jezus Christus blijken in alle delen onberispelijk bewaard gebleven te zijn Uw vertrouwen in God zij onge schokt De Here is zo getrouw als sterk. Hij zal zijn werk voor U voleindigen Ver laat niet wat Uw hand begon, o. Levens bron, wil bijstand zenden! Als mijn arbeid hier iets te betekenen heeft gehad, is dit te danken aan de God delijke Drie-eenheid Wie getrouw is tot de dood zal, als de Grote Herder komt, de kroon der heerlijkheid behalen Zich na de predicatie tot de Broeders der Kerkeraad richtend, zei de Predikant: Wij scheiden thans als broeders in de Here, één in het geloof en één in de verwachting Dank voor Uw gebed en Uw steun Uw toewijding voor de gemeente is boven alle twijfel verheven. Nu U zich straks gesteld ziet voor de moeilijke taak in de vacature te voorzien, moge de Here Uw arbeid voor spoedig maken. Moge de gemeente U dra gen en gedenken in haar gebeden. Tot de gemeente sprekend: Er is dank baarheid in mijn hart voor alles wat U voor mij. voor ons. hebt willen en mogen zijn Wij danken U allen voor alles en met name sommigen voor zo ontzaglijk veel wat zij ons hebben toegedacht, telkens opnieuw Ik heb getracht mede te leven in Uw vreug den en Uw verdrietelijkheden, aan ziek- en sterfbed Ik heb getracht hen te troosten door hun te wijzen op de enige troost in leven en in streven: onze Here Jezus Voor zover ik U verkeerd mocht hebben beoor deeld en bejegend moge ik aanspraak ma ken op de vergiffenis. Bij dit scheiden is er tegen niemand uwer wrok of vijandschap in mijn hart Daar dank ik Hem voor Hij ver- vuile de geestelijke en lichamelijke nood druft in U door Jezus Christus Spreker richtte zich vervolgens tot de jeugd, waarbij hij de betekenis van het jeugdwerk naar voren bracht. Hij dankt de af te leveren, maar de voorzitter rekende hem voor, dat die poeder de boer dan op drie cent per (aangemaakte) liter zou ko men te staan, terwijl de prijs der wei thans slechts één cent bedraagt De heer C. Commandeur voelde veel voor aflevering van wei door een tankwa gen. dan heeft ieder schone bussen terug In ieder geval leek het hem mogelijk om de wei-aflevering tot enkele b.v. drie of vier, dagen te beperken. De directeur meende, dat een rouleersysteem mogelijk was. De voorz. antwoordde, dat het afleveren per tankauto wellicht duurder zou worden dan het ophalen der bussen melk. In Spanbroek wordt de wei weliswaar per tankauto af geleverd, maar daar heeft men veel bedrij ven op een klein gebied Texel behoort tot een der uitgebreidste gebieden van Noord- holland' De heer C. Wonder hoopte, dat men het volste vertrouwen in het bestuursbeleid zou kunnen opbrengen en men ook in deze achter het voorstel zou willen staan. Hierna volgde de stemming, welker uit slag wij reeds noemden. Bestuur. De heer M C. Bakker werd met 249 van de 268 herkozen, de heer Jac Keijser Albz. volgde de heer F Keijser op als lid van de fin. comm. De klok wees reeds half één toen de voorzitter de ver gadering sloot met een woord van dank voor de loyale wijze waarop de diverse punten waren behandeld. BEVOLKINGSONDERZOEK OP TBC. Den Burg; Donderdag 18 Maart 's av. van 7-9 uur voor mannen. Vrijdag 19 Maant 's morgens onder zoek van de R.K. School; 's middags on derzoek van de ol. school en van de C. V.O.-school. Ter herinnering: Moeders zuil entegelijk met hun niet- sohoolgaande kinderen beneden 6 jaar kunnen worden onderzocht. De ouders worden verzocht op het tijdstip van de schoolvoorliehting te willen letten- Vrijwilligers zijn in elk dorp nog nodig voor asstentie bij de kleedcellen. Aan melding bij de heer Remmers. Kledingvoorschrift: Voor het onderzoek behoeft men zich met te ontkleden, indien het bovenli chaam met niet meer dan 2 lagen be dekt is. De beste kleding voor vrouwen is: camisole en blouse; voor mannen: hemd en overhemd Met nadruk wordt erop gewezen, dat alle metalen voorwerpen van het bo venlichaam verwijderd moeten worden- oök knopen in de kleding kunnen de foto waardeloos maken. Knopen mogen alleen voorkomen in het midden van borst en rug. Dus geen schouderknopen van ondergoed, blouse of jurk. Indien het zich begeven naar het onderzoek! okaa moeilijkheden oplevert zal het mogelijk zijn per auto naar en van het onderzoeklokaal te worden ge bracht Zij die zich hiervoor bij het huisbezoek opgaven zijn hiervoor reeds genoteerd- Anderen zullen zich hier voor alsnog kunnen opgeven bij de heer Remmers. De tbc-thermometer heeft de 80 pet. bereikt. uit de dood, LI moge bevestigen in alle goeds om Zijn wil te doen, dewijl Hij aan U moge doen wat in zijn ogen welbehaag lijk is door Jezus Christus. Zo moge Hij U voorzien door Zijn woord en Zijn geest, want de geest van Christus is de geest der koster, de heer Van der Brink, voor diens toegewijde arbeid en de heer Jn Bakker voor de wijze waarop die zich van zijn taak als organist kweet ,,Mij persoonlijk heeft het altijd zeer sterk getroffen hoe U aan het eind der dienst altijd een lied wist te vinden en te spelen dat metterdaad ver tolkte wat de predikatie in zich hield. Dat heeft mij zelf altijd buitengewoon gesticht Vervolgens sprak Ds. De Wolf harte lijke woorden tot Ds. Goedendorp, predi kant bij de Geref. Kerk te Den Burg, die de classis Alkmaar vertegenwoordigde Tot Ds. Klijnsma van de Herv Gemeente te Oosterend zei spreker: Ook Uw tegen woordigheid stel ik op hoge prijs. Samen hebben wij mogen beleven, dat onze ker ken gezamenlijk mochten uitdragen dat zij willen staan en staan op dit ene fundament dat gelegd is: Jezus Christus De Here geve. dat op Zijn tijd en Zijn wijze alles door Hem zo beschikt mag worden, dat LIw kerk en de mijne op die ene grondslag, Jezus Christus en Die is gekruisigd, nog eéns mo gen samen gaan tot de eer en heerlijkheid van de God des Vredes. die de Grote Her der der schapen uit de dood heeft terug gebracht Nadat samen was gezongen Ps. 89 7, nam Ds Goedendorp het woord! „On danks dit scheiden moet er de vreugde zijn dat Oostcrend bijna zes jaren van U heeft mogen profiteren Hartelijk dank ik U voor dc vriendschap jegens mij Moge U ook in Klazienaveen een goede tijd tegemoet gaan. Moge Oosterend niet voor lange tijd va cant zijn Dat zij daarvoor bidde en werke" Ds Klijnsma sprak namens de Herv Ge meente van Oosterend. „Ik ben blij. dat het U aan het hart lag. dat onze gemeenten dikwijls samen waren. Moge deze visie U ook in Klazienaveen bij blijven, dat wij samen die kant op moeten, om Gods en Jezus Christus wil, tot het behoud van de wereld. Ik hoop, dat Uw opvolger het werk op dezelfde wijze zal willen voortzetten. Mijn beste wensen vergezellen U en Uw gezin op Uw verdere levensweg." Sprekende namens het Texelse Theolo gen Convent verklaarde spreker, dat het principiële geluid van Ds De Wolf altijd zeer gewaardeerd werd. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer R. Stoepker en wel als ver tegenwoordiger van de Geref. Kerk van Den Burg. Ook zijn toespraak getuigde van de grote waardering voor de wijze waarop Ds De Wolf zijn arbeid op ons eiland heeft vervuld. Nadat de heer P. Vlaming dominee had toegesproken (zie aanhef van dit verslag) werd nog gezongen Gezang 233 en 5, waarna Ds. De Wolf voorging in gebed. ..HET AFSCHEID doet enigszins pijnlijk aan omdat U hier een eigen plaats heeft verworven in het midden dezer gemeente, waarvoor LI zoveel heeft betekend. Gij gaat henen, maar de zege van Uw arbeid blijft. Nee. ijdel is zij niet geweest, want ..wat gedaan wordt uit liefde tot fezus. dat houdt haar waarde". Wij wensen U Gods zegen ook toe in Uw nieuwe gemeente. Klazienaveen Gemeente, laat ons dominee en mevrouw toezingen Psalm 121 4: ..Dat s Heren zege op U daal! Aldus sprak en verzocht de heer P. Vlaming namens de gereformeerde kerk van Oosterend bij het afscheid van Ds en mevrouw be Wolf. dat Zondagmiddag onder buitengewoon grote belangstelling te Oosterend plaats vond

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2