Ook de „Perce Neige" naar het Zonnige Zuiden! Onze Texelse Bollenkwekers zagen Hollands Glorie Op reis Texel laat zich onderzoeken op TBC Verkort de Nederlandse kust groot worden door deze film, waaruit blijkt, dat wij inderdaad iets te bieden hebben zoals men nergens ter wereld vindt. Deze film wij minder zijn een reclame voor de Hobaho dan voor heit vak zelf: en de heren van de Hobaho hebben goed gezien door op te merken: ,,Als het het vak goed gaat, gaat het de Hobaho niet slecht!" Tenslotte legde de heer Van de Nou- land nog eens de klemtoon op de nood zakelijkheid te streven naar een zogoed mogelijk product, want dat is 'n facet van de reclame, welke steeds als de be langrijkste factor zal moeten worden beschouwd! Hierna was het woord aan de came- aman. ANDERHALF uur hebben wij volop genoten van deze nieuwe film, samen gesteld in opdracht van Holland's Bloem- bollenihuis, welke geheel in kleuren is opgenomen. Nog nimmer zijn de pracht van onze bloembollenvelden en de rijke schoonheid van elke bolbloem afzon derlijk zó tot hun recht gekomen. .Hol lands Glorie", vertoond op verzoek der afd. Texel" van Bloembollencultuur bleek een prachtfilm. Het waren vooral de details, zowel genomen uit „Bloem- lust" als uit de .Keukenhof' die ons ui termate boeiden. Het duinlandschap zagen wij ont staan achter de strandwal en uit de woeste schoonheid werd ons cultuur land geboren. De beelcien van de „bol- lendagen" en het corso riepen herinne ringen op aan de optocht van de vreem- delingenvloed die elk jaar de streek overstroomt en Hollands Glorie toont de zorgen voor het gewas te velde, met het laboratorium en de tuinbouwschool, che zo nauw met die zorgen zijn ver bonden. Want het is één van de grote verdien sten van deze kleurenfilm, dat zij ons ook kennis laat maken met alle onder delen van het vak, zodat de liefhebber naast de schoonheidder bloemen en de toepassing der bollen, tevens een indruk krijgt van de oneindige moeiten en op offeringen, die de kweker zich moet ge troosten cm een goed product aan de markt te brengen. Het tweede deel bracht het tulpen- pellen, het sorteren, het pakken, het versohepen en het vertrek van onze bloembollenreizigers naar de verschillen de landen in beeld In 't slot zagen wij de veelzijdige schoonheid van de „Keu kenhof". De muzikale begeleiding was in de goe de sfeer gehouden en ook de gesproken tekst droeg veel tot het succes bij. Het ensemble van Beumkes bracht tiidens de pauze een stukje muziek ten gehore- dan Uw spoorkaartje ge- haaldbij de V. VV„Texel CIIR. MANNENKOOR „OOSTEREND" Het Christelijk Mannenkoor „Ooster end" hoopt Zaterdagavond in het ge bouw voor Christelijke Belanden te Oos terend een uitvoering te geven. Het be looft een bijzonder attractieve avond te worden, want blijkens de adv. zal het programma worden afgewisseld door ©en interessante film, alsmede door di verse wedstrijden, waaraan alle bezoe kers kunnen deelnemen- Als we nagaan, dat de entree beoaald is op slechts drie kwartjes en men bo vendien noc kans heeft op een prijs, lijkt het ons met gewaagd te voorspellen dat de zaal flink vol zal lopen! En dat wensen wij koor en dirigent van harte toe! TE DEN BURG EN OUDESCHILD Onderzoektijden te Den Burg: Woensdag 24 Maart: vm. 9-12 uur mannen; nm. 13,30-16,30 vrouwen. Donderdag 25 Maart: vm. 9-9,30 uur mannen; vm. 9,30-10 onderzoek Gol- lards Rusthuis; vm. 10-11,30 vrouwen; vm. 11,30-12,30 uur mannen- Onderzoektijden te Oudeschild: Vrijdag 26 Maart: vm. 10-10,30 uur mannen vm. 10,30-12 onderzoek kleu terschool en o.l- school nm. 13,30-16,30 vrouwen; 's av. 19-20 uur mannen. Zaterdag 27 Maart: vm. 9-11 u- vrou wen; 11-12 mannen; nm. 14-15 u- kot tel bevolking. Het onderzoek te Oudeschild vindt plaats in de o.l. schooi te Oudeschild- Het onderzoek te Den Burg zal op Maandag 12 April a.s. worden voortge zet- Zij, die bij de eerste ronde van het onderzoek te Den Burg nog geen oproep ontvingen, zullen voor de tweede ronde worden opgeroepen. Men wordt voorts aan het navolgen de herinnerd. 1. Een ieder wordt verzocht zich zo veel mogelijk aan de aangegeven tiiden te willen houden. Indien men in bijzon dere gevallen niet op de a3 "'even tijd aanwezig zal kunnen zijn, zal men ook op een ander tijdstip kunnen worden onderzocht. Men dient rèkening te hou den met het hierboven aangekondigde schema- 2. De ouders worden verzocht op het tijdstip van het schoolonderzoek te let ten. Zij behoeven niet bij het onderzoek tegenwoordig te zijn. 3 Voor hen, die nog niet hebben af gerekend, zal gelegenheid bestaan de verschuldigde bijdragen alsnog te vol doen op het onderzoek-bureau In principe zal iedereen een oproep voor het komende onderzoek ontvan gen. Het zal evenwel mogelijk kunnen zijn, dat bepaalde personen door een m.sverstand geen oproep ontvangen. Zij zullen czich evenwel toch tot het on derzoek-bureau kunnen wenden en kun nen worden onderzocht. 4- Moeders zullen tegelijk met hun met-schoolgaande kinderen beneden 6 jaar kunnen worden onderzocht, ook al staat op de oproepingen een verschil lend tijdstip vermeld. 5. De bewoners van Oudeschild, die zich voor vervoer per auto hebben op gegeven, zullen naar alle waarschijn lijkheid Zaterdagsmorgens worden op gehaald en onderzocht- 6. De zitting op Zaterdagmiddag van 2-3 uur is speciaal bestemd voor de va rende bevolking Ook leden van de be manning, die niet op Texel staan in geschreven zullen uiteraard tegen betaling kunnen worden onderzocht 7. Te Oudeschild zijn nog een 3-tal vrouwelijke vrijwilligers nodig voor hulp bij de kleedcellen. Aanmeldingen wórden ingewacht bij de heer J. Th- Boom. 8 Een ieder wordt verzocht zich stipt aan de kledingvoorschriften te willen houden, zoals deze vermeld staan op de toegezonden oproemngen. Het bestuur van Het Witte Kruis. GESLAAGD Mej. R Kikkert, „Vredestein", deed te Amsterdam met gunstig gevolg exa men voor veearts-assistente. Mej. Fr. Keijser H.Jd-, Waalderstraat, is per 1 Mei aangesteld als informatrice bij de WV Texel, standplaats VVV- kantoor De Koog. LICHTBEELDEN- EN FILMAVOND VAN „ZONNESTRAAL" Het Plaatselijk Comité van „Zonne straal", organiseert Donderdag 1 April in Casino een lichtbeelden- en film avond- f9MH| De Oranjeboom was tot de laatste plaats bezet, toen daar Vrijdagavond de kleurenfilm „Hollands Glorie" gedraaid werd. Deze film, vervaardigd in op dracht van de HOBAHO, werd, na een kort welkomstwoord door de heer H- Bruijn, vertegenwoordiger van de HO BAHO, ingeleid door de heer P van de Nouland, die deze fraaie rolprent niet alleen in het binnenland, maar vooral in het buitenland vertoont. „Zojuist heb ik een tournee achter de rug door West- Duitsland", zei hij, „en ik kan u vertel len, dat de toeschouwers wel zó enthou siast waren, dat zij ongetwijfeld in gro ten getale over de grens zullen komen om al dit schoons nu ook eens met eigen ogen te zien enin te ademen, want geparfumeerde films hebben wij nu een maal nog niet!" Deze film, zo vervolgde h'ï zal ons ervan overtuigen, dat wij een vak beoefenen, waar wij trots op mopen zijn. De tekenen wijzen er op, dat er voor ons mooie vak goede perspectieven zijn weggelegd. Het zal aan onszelf lig gen of wij de perspeotieven willen uit buiten- Dus, laten wij vooral niet ver slappen in de totstandhouding van deze oultuur, die ons land zulk een -oede naam bezorgd heeft In het buitenland kreeg ik als wij het over Holland had den, nooit te horen „O, het land van de kaas" of van de boter of de groenten, maar „Het land van die mooie bloem bollenvelden!" Dit is het product, dat ons kleine landje, een stipje op de wereldkaart, vermaardheid en roem heeft gebracht en deze zullen nog ver- UITSLAG AANBESTEDING Door architect N Bijl, Bergen, werd namens de heer C. Kooger, Oorsprong- weg, Eierland, aanbesteed het bouwen van een landbouwsChuur met veestalling etc. De inschrijvers waren: H. Daalder en Zonen, De Cocksdorp 83, Texel f46 300,- Th- Veul, 't Zand, gem. Zijpe f52.200,-. De gunning is nog niet bekend. BILJARTEN TE DEN HOORN Deze week vonden in Café Loods manswelvaren de laatste biljartwed strijden plaats van Biljartclub „Den Hoorn". Clubkampioen werd H. Slegtenhorst 2. D. Koopman; 3. H le Noble Deze vereniging kan op spannende en mooie wedstrijden terugzien. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Uitslag competitiewedstrijd 17 Maart, (maximum 84 punten): A.: 1. v. Lenten-van Santen 52 p.; 2- Kok-Baoker 47 p 3- Mantje-Venema 44 p; 4. Bruin-Wessels 43 p; 5. Jouwersma- Borgwat 41 p; 6. Echtp. Bruin 39 p; 7V2. Echtp. Beemsterboer 35 p; 7%. Roeper-van der Werf 35 p. B. (maximum 72 punten): 1. Bakker-Briicher 44Vs p; 2. Mevr-de Graaf-P. Oosterhaven 42 p; 3. Mevr- Kooijman- Boeder 4lVs p; 4. Idema- v. Sambeek 39 p; 5- Edhtp. v.d Heerik 38 p; 6. Edhtp Bakker 36 p; 7. Keijzer-Mi- chels 32V2 p; 8 Echtp. v- Hoorn 26 p; 9. Dob-Bos 24 V2 p. Volgende comoetitiewedstrijd 31 Maart- A.W. KLAVERJASCLUB TEXEL Zaterdagavond verscheen de 2e helft van de Oudeschilder klaverjasclub om de strijd met ons aan te gaan. Ditmaal is het Den Burg gelukt deze zeer span nende strijd te winnen. Zwaar en sterk werd er gespeeld Het leukste koppel der Oudeschilders was zeker het krasse bejaarde paar Jonas Schagen en S. Kuiper, die er nog heel niet tegen op za^en meerdere malen een mars in de wacht te slepen. Wij allen genoten van een plezierige en leerzame avond. Over enkele dagen gaan we nog een maal naar Oudeschild. Ook is het de bedoeling om straks tijdens het badsei zoen, onder auspicië n der VVV, kla- verjasdrives te organiseren. Wij verwachten u Vrijdag allen op onze clubavond. Nog enkele leden zijn van harte welkom. Secr. P. Br Zwaluwennieuws Het was Zondag een goede dag voor de Zwaluwen: ons elftal zag kans de leider Winkel een zware nederlaag toe te brengen Om 1,30 uur stelden beide elftallen zich op. Ons elftal was voor deze wedstrijd in witte shirts gestoken, daar W. ook blauw-wit heeft- Al dade lijk bleek dat Z. een zware wedstrijd tegemoet ging. W. beschikte over een prima ploeg en we moesten de binnen- spelers terugtrekken, daar W- met een hevig offensief begon, maar de uitval len van ons waren ook zeer gevaarlijk en zo ontstond direct een spannende strijd. W kreeg een paar maal de gele genheid om de leiding te nemen, maar profiteerde hier niet van. Inmiddels had onze voorhoede met enkele schoten de W-doel-man op de proef gesteld, maar deze bleek ook in goede vorm te zijn. Toch slaagden wij er in met 2 goe de goals de rust met een 2-0 voorsprong in te gaan- Na de rust een gelijk opgaande strijd. Nadat Kees een penalty gestopt had, slaagde W er in de stand op 2-1 te brengen, verder lieten wij hen niet ko men, maar voerden de stand op tot 5-1. Een zeer goede wedstrijd- Dat geeft de burger weer moed. Sporters verloor met 2-0 van WSW, het wordt nu spannend aan de kop. Zondag ALC thuis om 1,30 uur, alle maal op tijd op het veld hoor, niet zoals Zondag. De handbal won met 2-1 van een Zeemeeuwen-combinatfre- Woensdag avond om 7,30 uur handbaltraining; om 8,15 uur voetbaltraining; allemaal pre sent NOGMAALS ARBEIDSVOORZIENING OP TEXEL IN HET A.S. SEIZOEN Om op dezelfde wijze te kunnen voor zien in de behoefte aan landarbeiders voor het a.s. seizoen op Texel, wil de Soc- Comm. van de Stichting v.d. Landb. het volgende nog onder de aandacht brengen van de Texelse landbouwers: De bedoeling is om een enquête -te houden bij alle daarvoor in aanmerking komende landbouwbedrijven op Texel-, om een inzicht te krijgen over het are aal intensieve gewassen, welke men denkt te zaaien of alreeds gezaaid heeft. Hiervoor zullen formulieren worden toe gezonden, waarop tevens gelegenheid is om het aantal arbeiders aan te vragen, dat men denkt nodig te hebben voor '54. (Deze aanvrage sluit niet uit de officiële aanvrage voor 1954) De Soc. Comm. wil in overleg met di verse instanties, alles proberen om de Arbeidersvoorziening te doen slagen, maar heeft daarvoor natuurlijk de volle medewerking nodig van de belangheb- de landbouwers- Op het formulier zal een uiterste datum van inzending zijn vermeld. Degene, die zich NIET aan de gestelde voorwaarden houdt, zal helaas door ons moeten worden uitgesloten. Wij hopen op Uw volle medewerking. Soc. Comm- v.d. Stichting voor de Landbouw op Texel. OP EEN WINTERDAG kocht een be woner van De Koog in een boekhandel een Frans zakwoordenboekje. „Ik moet m'n Frans een beetje ophalen had hij -geantwoord, toen de winkelier hem had gevraagd of de reis ver zou zijn. „Ja", had de klant gezegl, „in Frankrijk staan sneeuwklokjes en we willen ze rooien!" Een half jaar later werden in de Texelse grond kleine bolletjes geplant van sneeuwklokjes, welke in het prille voor jaar in groten getale langs de rivier de Loire in Midden-Frankrijk hadden ge bloeid. Deze ondernemende Texelaar was de heer P. Kikkert en zijn eerste expeditie werd vijf jaar geleden op touw "ezet- De sneeuwklokjes groeien in Midden- Frankrijk op vele olaatsen in het wild en het is niet moeilijk om de groot grondbezitters op wier eigendommen ze bloeien tot verkoop te bewegen. „Som migen beschouwen de sneeuwklokjes zelfs als onkruid en zeggen, als je er van wilt kopen: Ga je ^-nig maar, dat ruimt op!" Toen wij er de eerste keer gingen rooien, troffen we de sneeuwklokjes in machtige bossen aan en het zoeken er naar viel dan ook niet moeilijk! In latere jaren gingen ook bij verschillende inwo ners ter plaatse de ogen open en thans zijn diverse personen ook al in dit vak terecht gekomen en de door hen gerooi de bollen worden eveneens naar Neder land geëxporteerd". Aldus de heer P. Kikkert, die wij Maandagmiddag bij zijn woning aantroffen, waar hij de laatste hand legde aan de heden gestarte expe ditie. De reis gaat oer autobus, een oude, maar nog best lonende wagen, waarin vóór de oorlc- duizenden Texelaars en Toeristen hebben rondgereden over het eiland. In 1950 schafte de NV. TESO nieuwe bussen aan en toen de heer Kik kert met zijn grootse plannen rondliep, aarzelde hij "een moment, toen de oude autobus te koop werd aangeboden. Voor zeshonderd gulden werd hij de eigenaar en het Opel-tje, plaats biedend aan 27 personen, loopt nog steeds naar wens. Het voertuig werd ingericht tot reis wagen „Niet luxueus", zegt de heer Kikkert, „maar goed geschikt voor ons werk!" We steken onze neus naar bin nen en ontwaren drie éénpersoons bed den, een keuken met butagas voor de kok en de verlichtin en een lange bank. „Daar slaao ik op!" licht de bollenrooier toe- „En hoe lang blijft U weg?" „Onge veer twee maanden, nee langer niet. Vo rige week heeft mün broer een andere club weggebracht, die zijn nu niet ver van dè Pyreneeë n aangekomen, waar ze narcissen gaan rooien. Daar hot n.l. de bakermat van de ook op Texel zo be kende en goed groeiende Dubbele von Sion- Zij gingen er heen per kampeer wagen „De Trekvogel", die door een jeeD werd getrokken. Na zes dagen kwa men ze op de plaats van bestemming aan. Wij - de heer KikJker-t wordt ge assisteerd door drie jongemannen - zak ken maar negenhonderd km zuidwaarts. Hoe heeft U het met de export zelf, kunt U ze gemakkelijk over de grens krijgen? „Dat heeft geen al te grote moeilijkhe den opgeleverd" „De sneeuwklokjes zijn duur, U maakt zeker wel goeie zaken," durfden wij PROTESTANTSE KERKDIENSTEN NED. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdag 8 uur N.H. Pastorie Doop- zitting- N.H. GEMEENTE OOSTEREND Hedenavond 8 uur samenkomst in de School te Oost. Morgenavond (Donder dag) 9 uur Doopzitting in de Pastorie. „Ons geslacht is bijzonder geschikt de plannen om de Nederlandse kust te verkorten in daden om te zetten. Met de ervaring van de Zuiderzeeinpoldering, het herstel van Walcheren, de afdam mingen van de Brielse Maas en Braak man en het dichten van de gaten, die de Februari-ramp sloeg kan onze gene ratie ook het beste het Deltaplan en de Waddeninpoldering verwezenlijken. Als wij het niet doen, zullen onze kin deren en kindskinderen het moeten doen en zij zullen die ervaring niet heb ben." Deze woorden sprak Ir J. van Veen, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat tijdens een lezing in Amsterdam voor het college Zeemanshoop. Een van de drie klauwen van de zee hebben we lamgemaakt door de Zuider zee in te polderen. Als de Zeeuwse en Zuidhollandse zeegaten gesloten zijn, blijft er nog maar één gevaarlijke plek over:de Waddenzee. Als ook die van de Noordzee is afge sloten, zal Nederland een kust hebben met een lengte van 500 km. Nu is onze kust nog ruim 1000 km lang. Over het verziltingsprobleem, dat zo nauw met deze vraagstukken samen hangt zei ir Van Veen: „Aan de ene kant hebben we veel te veel sluizen, die toegang geven tot de Noordzee en die veel zout water binnenlaten. Aan de andere kant geven de Rijn en de Maas te weinig zoet water. Daardoor is de schade, die het zout aan onze bo dem toebrengt, aanzienlijk." „Men moest het zoete water in natte perioden kunnen oppotten in reservoirs. Het IJselmeer is al zo'n zoetwaterverza melplaats." Als het Deltaplan uitgevoerd is, krij gen we er het zoete „Zeeuwse Meer" bij en in de nog verder verwijderde toe komst waarschijnlijk oök de afgedam de Waddenzee." Alle ingepolderde gebieden moet men niet geheel voor bouwland bestemmen. Er moet ook zoet water binnen de dij ken blijven. Een hectare zoetwater is even belangrijk als een hectare land. stellen, maar de Texelaar wees ons er on dat men niet dadelijk aan de winst toe is: het duurt enige jaren eer men een leverbaar product heeft verkregen. „Gaat U maar eens in de „Biesbos" kij ken, daar hebben wij Zg geplant!" zo zei hij. Nadat wij de heer Kikkert een succes volle expeditie hadden toegewenst, heb ben wij nog even een kijkje genomen in de Biesbos, welke ook op Texel te vin den is en wel in het hartje van de uit gestrekte dennenbossen. Daar troffen wij vele bunders met sneeuwklokjes be groeide velden aan. Aan de dikte van het gewas kon men nagaan waar de oudste bollen stonden- Het witte kleed van de talloze sneeuwklokjes stak prach tig af tegen het grijs-groen der bomen. In ieder geval meenden wij te mogen veronderstellen, dat de heer Kikkert er de kosten van het boekje „De vlugge Fransman" er wel zo ongeveer uit heeftl TEXELSE MARKT Den Burg 22 Maart 1954. Aangevoerd: 3 koeien f 750-f 950. 5 schapen f 80 f 105; 48 biggen f 50-f 65; 4 schrammen f90f 105; 74 n. kalveren f40-f55. WANNEER IS HET POSTKANTOOR TE DEN BURG OPEN? Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor telegraaf en tele foon van 8-9 uur. DIENSTREGELING N.V- TESO Op werkdagen: Van Texel: 5,20, 7,45, 11,45, 14,50, 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,00; 16,20 19,35 Op Zon- en alg. erkende chr. feestd.: Van Texel: 7,45; 11,45; 16,00; 18,10 Van Den Helder: 10,30; 13,00; 17,10; 19,35. DE DOODSKLOK. Tot mijn verwondering heb ik gelezen, dat mijn stukje over het veelvuldig en lang durig luiden van de doodsklok enkele pro testen heeft uitgelokt. Men kan blijkbaar niet inzien, dat door de moderne communicatiemiddelen, door de radio en niet het minst door het vreem delingenverkeer. de laatste jaren zeer vele dorpen uit hun isolement bevrijd werden Er kwamen overal niet alleen nieuwe ideeën, maar ook nieuwe mensen en het gevolg daarvan is. dat de tijd waarin men als één grote familie samenleefde is ver dwenen en dat men niet zo intens meer als vroeger in eikaars lief en leed kan delen Het plaatsen van overlijdensadvertenties is volkomen begrijpelijk. Dat gebeurt over al en wie de overledene niet heeft gekend en zich daarom uiteraard voor een sterfge val minder interesseert dan de naaste ver wanten en intiemste vrienden, behoeft de inhoud van zo'n advertentie niet diep tot zich te laten doordringen. Iets anders is het en daar gaat het ten slotte om dat die familie niet iedereen moet noodzaken zich mede in haar leed te verdiepen, vooral wanneer gevoelige na turen dat langdurige klokgelui moeilijk kunnen verdragen ..De doodsklok roept ons toe: „Bereidt Uw huis, want gij zult sterven", heeft een der inzenders geschreven. Er zullen mis schien mensen zijn, die het op prijs stellen als hun dat onophoudelijk wordt toegeroe pen, maar men moet ook rekening houden met anderen, die daarop geen prijs stellen I Een enkele opmerking zou ik willen ma- I ken naar aanleiding van het stukje van een geregelde bezoekster, die van mening is. dat een gast zich te allen tijde moet aan passen bij zijn gastheer, in casu het uitver koren Texel. Naar mijn mening onderschat deze dame I de enorme betekenis van het toeristenver- I keer, een betekenis zó groot, dat men in de felle concurrentiestrijd om de vreemdelin gen tot zich te trekken heeft begrepen, dat het niet meer de gast. maar de gastheer is. die zich het meeste zal moeten aanpassen Ik wil hierop niet te veel de nadruk leg gen omdat het geenszins mijn bedoeling is de schijn te wekken, dat ik zou willen, dat men te allen tijde terwille van de vreemde lingen oude gebruiken zou moeten afschaf fen Ik bepleit matiging in het voortdurend i luiden van de doodsklok ook voor onge twijfeld velen op het eiland, die zich niet kunnen of durven uiten, maar met mij van I mening zijn, dat men eigen begrijpelijke droefheid niet te veelvuldig en te nadruk- I kclijk aan anderen mag opdringen. „Een mens moet om zijn medemensen I denken heeft een der inzenders geschre ven en ik ben dat volkomen met hem eens. al staan wij in deze kwestie dan ook op een geheel verschillend standpunt Intussen ben ik er van overtuigd, dat dit oude gebruik ook hier binnen afzienbare tijd zal verdwijnen Ik ken verscheidene dorpen waar het enerverende klokgelui bij begrafenissen reeds -s afgeschaft, niet ter wille van de vreemdelingen, maar omdat men daar reeds begrepen heeft, dat het volkomen uit de tijd is. Het ligt niet in mijn voornemen, mijn heer de Redacteur, na de opname van dit stukje nog op deze kwestie terug te komen Ik dank u inmiddels vriendelijk voor de plaatsruimte, welke u mij in uw veelgelezen blad heeft willen afstaan Een geregelde bezoeker van het mooie eiland Texel Uit de reactie op het eerste stuk van dc schrijver is afdoende gebleken, dat de Te- xelaars zijn zienswijze niet delen Wij heb- ben ook vele felle mondelinge reacties ge- hoord. zoals „Geef mij het adres van die I inzender eens. dan zal ik hem langs de di- recte weg eens van repliek dienen" en I andere bewijzen van verwerping. Wij persoonlijk zijn het ook verre van eens met de „geregelde bezoeker De discussie wordt hiermede onge- I twijfeld tot veler genoegen gesloten. Red,

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2