DE SPAR M.S.LanoBVBld&Zn "stofzuiger Ode aan de snor net meisje LEMSTRA 10% KORTING MARTIEN BAKKER Goudhaartje De broeken van de Graaf Wederom schapen door hond verscheurd Permanent bovenhuis Voor het voorjaar Fcmgers Joco M.&A. J.Vonk Huiskamerkappen Scooterwol Badpakkenwoi FA. FRANS ZEGEL KZ. UITVOERING MARTIEN BAKKER Suikerbieten-campagne 1954! Suikerbieten-campagne 1954 J. C. RAB N.V. De echte Drogisten was A. v. d. Slikke, Parkstraat DRIE EXTRAATJES 10°/o VOORDEEL Gemeente Texel viaagt zo waar Een kapper voor de snor, U vraagt zichzelf misschien wel af Wie draagt nu nog zo'n lor? Maar heus, geachte lezerschaar, Er zijn nog van die knapen. Die zonder dotje bij die neus Maar heel slecht kunnen slapen. Maar nu weet u nog altijd niet, Waar of die snorren huizen, In binnen- of in buitendienst, 'k Wil 't graag voor u ontpluizen. Ze zitten niet in het plantsoen, En ook niet bij de schilders, De wegenbouw, och hou toch op. En nog niet bij de vilders. Gemeentewerken Parkstraat, Alles glad onder de neus, En bij de gemeent^reiniging Daar scheren ze zich, heus Dus. op de Vismarkt nummer één Daar moet het vast wel zijn, Is het nu boven of beneé, Of in het sousterrain De kamers van de beide W's, 't Is alles snorrenloos, En op financiën schiet men Nóg verder van de roos. Daar waart een aantal heren rond Met snor noch sigaret, Zij zeggen: „Na een zware dag Geeft roken je pas pret!" De Burgemeester zal 't niet wezen, De Broekman's krijg je niet zo gek, Waar moeten wij dan nu toch kijken, In 't secretarie, achter het hek? En waarlijk lui, daar zit 't stel, Maar 't maakt ze vast niet knapper, En duidelijk is Van Beek haar vraag „Een bekwame snorrenkapper". Adr. S. STRAATVERBETERING TE OOSTEREND De Hoekstraat te Oosterend is van 'n gloednieuwe klinikerbestrating voor zien, terwijl de Bosweg en de Nieuw- straat gedeeltelijk opnieuw zijn be straat. Een flinke verbetering! Vele Kogers gaven Zaterdagavond in „De Toekomst", blijk van belangstelling voor de prestaties van de schooljeugd. Die voerde daar de operette „Goudhaartje en de Troubadour" op en zonder overdrijving kan worden gezegd: met succes! Ilct is een feit, dat kinderzang vertedert. Men is geneigd de maatstaven met te hoog te leggen en de goede bedoelingen voor lief te nemen. Bij deze uitvoering was dit helemaal niet nodig. Men kon zien en horen, dat aan de eerste voorwaarde voor het slagen: ijverig en veel repeteren, was voldaan Het hoofd der school, de heer Onstenk, heeft hieraan wel het grootste aandeel gehad. Er werd door de jeugdige schare met en thousiasme en overgave gespeeld en gezongen. Ook aan de aankleding en décors was zorg besteed. De oprette verhaalt van een lentefeest, dat 111 een dorp wordt gevierd. Daar verschijnt de Troubadour, die over een jaar terug wil ko men en het liefste meisje, dat hij aan haar gouden haren kan herkennen, dan zal mee nemen. Zeven meisjes, die graag in aanmerking wil len komen, gaan dan, in het tweede bedrijf, naar het tovervrouwtje in het bos Zij raadt de meisjes aan, te gaan omdwalen en een ieder die lnilp nodig heeft, bij te staan. De meisjes ontmoeten dwaallichtjes, padde stoelen en elfjes, maar alleen goudhaartje heeft wat voor ze over. Vermoeid valt zc ten slotte in slaap en komt het tovervrouwtje haar te hulp, door haar haren te doen groeien. In het derde bedrijf is het jaar om en dan blijkt tijdens een feest ter ere van de Trouba dour, dat goudhaartje de hulpvaardigste en liefste is geweest en zij wordt dan ook zijn metgezellin. Tineke de Visser speelde met veel bravour de rol van de Troubadour. Het was een ge noegen naar haar te kijken en vooral het feestlied uit het laatste bedrijf droeg zij vro lijk en vrij voor. Goudhaartje werd door Hen- ny de Visser aardig getypeerd, terwijl het der de zusje, Corry de Visser, het tovervrouwtje was. Leo Schelfhout speelde vlot voor de dorpsjongen Piet en de ceremoniemeester Rietje Zwan en Fritsje Drevel waren de twee herauten en pages van de Troubadour. De zes vriendinnetjes van Goudhaartje waren: Corry v d. Vis. Annie Kuip, Tineke Wuis, Elly Stam. Grietje Mast en Idie Kramer. Als dwaallichtjes traden op Jan Paulus, en Dicky Kikkert, Reinie Verhoeven, Jaap Ver hagen, Ilenk Kiewit en Frits Koorn. Erg aar dig waren ook de „Paddestoelen", gespeeld en gezongen door Janny Pranger, Marietje en Annie v. d. Hoek. Geertje Eelman, Neeltje Daalder en Thea Bakker. De Elfjes, die in het Bos zongen en dansten waren Rietje Stoep- ker, Jansje van Tatenhoven, Trudie Kikkert, Irma Savelkouls en Ineke Drevel Het is niet mogelijk, alle verdere medespelenden bij name te noemen, al droegen ook zij bij tot het suc ces van de Operette. De pianobegeleiding werd verzorgd dooi de heer Visser. Hem komt alle lof toe voor de wijze waarop hij deze lang niet eenvoudige taak vervulde, want dat daar zo het één en ander bij komt kijken laat zich gemakkelijk in denken. De voorzitter der Oudercommissic, de heer C. M. Bakker, biacht dank aan allen, die had den "meegewerkt, o.a. het onderwijzend perso neel en de beide vroegere onderwijzeressen, de heer C. Bonne voor het afstaan van de zaal, de dames die de eostuums vervaardigden, de grimeur, de heer Bk gel en de schenkers der vele prijzen voor de verloting. Deze heeft trouwens een belangrijk aandeel gehad in de geldelijke opbrengst van de avond, die be stemd was voor het schoolreisje. De aanwezigen, onder wie we de Burge meester en zijn echtgenote opmerkten, hebben een prettige avond gehad en de medewerkers kunnen terugzien op een geslaagde uitvoering. Heel lang geleden woonde in ons land een man, die Richard heette. Omdat h\j ook nog een graaf was, noemde iedereen hem graaf Richard. Hij was een aardige man, die zo veel geld had dat hij nooit behoefde te werken. Toch deed hij nog wel eens wat. Iedere morgen stond hij om zeven uur op, verzorgde zijn hoenderpark, at een geroos terd boterhammetje met oude kaas en nam zelf stof af in het kasteel. Zijn hobby be stond uit broeken. Hij bezat de mooiste broekencollectie van West-Europa. Zijn col lectie omvatte broeken uit alle tijdperken. Hij had kuitbroeken, pofbroeken, generaais- broeken, pyamabroeken, fluwelen en zijden broeken Bovendien liet hij zijn lijfkleerma- ker iedere week een nieuw model ontwer pen, nu eens van grauw grashnnen, dan weer van kleurige Italiaanse weefsels. Als zij hem zagen zongen de kinderen dit liedje: Graaf Richard draagt een pantalon die is versierd met goudgalon. Elk voorjaar was het feest op het kasteel van de graaf. Dan kwamen zijn vrienden en aten in de openlucht aan lange tafels kalkoen en reerug, besproeid met een keur van wijnen. Elke gast verscheen daar in zijn fraaiste broek en hield bij het binnenkomen de pink op de naad zoals het behoorde. De uitnodigingen waren op Oud-Hollands pa pier gedrukt en de affiches aan de slotpoort gecalligrafeerd op het fijnste perkament. Een gehele week duurden de feestelijkheden en die gast die in deze week geen druppel tje op zijn pa talon gemorst had werd tot Pantalonnenkoning benoemd. Hij kreeg een anker wijn thuisgestuurd en een gouden broekenpers. Voor het drukken van de invitatiekaarten en het vervaardigen van de affiches, had graaf Richard een oud baasje, die het al jaren deed en altijd weer het land had als het zover was. Hij vond graaf Richard een malloot. Veel liever dan werken voorde graaf las hij bij het haardvuur de sprook jes van Moeder de Gans. Omdat hij altijd met boeken bezig was, en onder de dorpe lingen als een boekenwurm bekend stond, vonden de mensen het niet zo eig vreemd dat hij zich op een keer vergiste. Op de uit nodigingskaarten, die dat jaar werden rondgestuurd kwam te staan: Het is graaf Richard Pantalone een grote eer U uit te nodigen voor zijn jaarlijkse, feestelijke boekenweek Alle genodigden begrepen direct dat het een stomme fout van de zetter was. En dat het met boekenweek, maai bro-ake.nveek moest zijn. Dus trokken zij allemaal hun voortreffelijkste broek aan. Maar voor alle zekerheid, omdat je nooit weten kunt, na men ze ook nog een boek mee. (De meesten hadden zelf wel geen boek, maar ze leenden er gauw een van de stalknecht of van een overbuurman.) De een kwam met „Verte.'- lingen uit Duizend en één Nacht", de ander met „Reinaert de Vos", een derde rnet „Ciske de Rat" of de Memoires van Chur chill of Gorters „Mei" of in elk geval iets dat erop leek. Het werd een schokkende gebeurtenis Niemand had nog ooit zoveel boeken bijeen gezien als die week op het kasteel van graaf Richard. De grootste schok ontvingen de gasten tussen dc maaltijden door. Men ontdekte, dat men de boeken open kon ma ken en erin kon lezen. Velen gingen daar toe over en lieten er een stuk kalkoen voor passeren. In de komende dagen vond men een baron op zijn buik in het gras liggen, verdiept in „Eline Vere". Een jong mar- kiesje zat boven m een kastanjeboom Bre- dero te lezen Het heet, dat uit deze curieuze vergissing van een zetter in de loop der jaren de Ne derlandse Boekenweek is ontstaan Han G. Hoekstra. Wederom zijn op ons eiland enige schapen het slachtoffer geworden van een bloed dorstige hond. Vrijdag vond Dick Drijver Pzn.. Den Hoorn, in een duinsloot het ka daver van een schaap, dat verschrikkelijk was verwond. Naderbij komend ontdekte hjj twee honden, Belgische herders, waarvan er een de vlucht nam in de richting van het dorp, terwijl de andere hond de duinen ver der in ging. Dick volgde de ene hond, die kennelijk naar huis ging. Zo kon hij nagaan, aan wie de hond behoorde. Deze hond ver toonde echter geen bloedsporen. De andere hond. die men spoedig daarna dank zij de medewerking van de eigenaar kon grijpen, zat onder het bloed De volgende dag, Zaterdag jl., vond de heer Drijver nog een schaap, dat totaal verscheurd was. Ook een maand geleden had de heer Drijver in de duinen al een uoor een hond (en) aangevreten woldrager ontdekt. Een van de honden is afgemaakt, de andere zal naar de Overkant worden gezon den. „GASLICHT VOOR HET VOETLICHT" „Het Masker" brengt ons morgen- en Zaterdagavond een voortreffelijk to neelstuk, getiteld „Gaslicht". Liefheb bers van toneel wachten interessante opvoeringen- (Zie adv.) Voor sportverslagen zie volgend nr. Red- TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,G0; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0.20 meer. WATERD. KAMPEERTEN- TEN met 20% korting. Iets smoezelig. Showmateriaal. Volle gar. Gei II. cat. op aan vraag THE INDIANA, Hfd. kant. v. Ned Haarlem,Zijlweg 111, tel 17877. R'dam.Mathe- nesscrlaan 30, tel. 24034 Voor Schuimrubber hoofd kussens f 16,50 met le kwa liteit damasttijk Groothandel J. Dito, Koningstraat 22, Telefoon 2230, Den Helder Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. prima klampje mest. N. de Jong, Den Burg Te k. 6 beste schrammen en een kunstmoederkachel A v. d. Vis, Wilhelminal. 17, Tel. 256 Te k. landhekken 3 meter f 12,50, 4 m. f 15,00 A v. d. Vis, Wilhelminal. 17 tel. 256 Te k. een frisse 2-jarige koe U. Bouwsma, Strooppot Te k. gevr. een 2-pers. houten ledikant K. Eelman, Kerkplein I, Oosterend Te k. een I-pers houten ledikant kleine maat, met matrassen Waalderstr. 47 2-Pers. opklapbed te k. gevr. Brieven onder no. 447 bur. Tex. Crt. Verl. enig geld zilverbon nen f 17 Gaarne terug Molen- str. 44, Den Burg Wie vond mijn hoofddoek met afbeeldingen van Robinson Crusoë? Gaarne terug Room. Schilderend 47 Verl. veer van motorduo, gaande van Oosterend, De Waal, Den Burg, Oudeschild Gaarne terug A.v.d, Vis, Weststraat, Oosterend Te k. i.g.st.z. Italiaanse slagguitaar Adres bur. Tex. Crt. Wie heeft Silly Feenstra haar zwarte poes gezien Ze wil hem graag terug. Vrijdagavond vei nust Warmoesstr. 72 Te k. gevr. commode. Adres bur. Tex. Crt. GEBOREN. CORNELIS J- Dijksen J. D i jks en-Mi ederna Adriaan en Lieuwe Elzenhout, De Westen, Texel, 23 Maart 1954. Tijdelijk Binnenburg 13. Met blijdschap en dank baarheid geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje THEO P. v.d. Slikke C- v:d. Slikke-Koorn en Kinderen Den Burg, Texel, 18 Maart 1954. Voor de zeer vele blijken van belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en het overlijden van on ze lieve Moeder, Gehuwd en Grootmoeder Margaretha Zijm-Kees betuigen wij U onze op rechte dank. Uit aller naam: W. Zijm, Molenstr. 27 Voorzien van de Sacramenten der Stervenden, ontsliep onze lieve Vader, Broer, Behuwd-Broer en Oom, de heer NICOLAAS TIIEODOOR GRAAF, weduwnaar van Maria Antoma Clara Simon, in de leeftud van 50 jaar- Namens de Familie GRAAF. Namens de Familie SIMON- KEES N L. GRAAF Den Helder, 21 Maart 1954. Kerkgraoht 31. De Missa Requiem wordt opgedragen in de kerk van de H.H. Apostelen Pe trus en Paulus, Kerkgracht Den Helder, on Woensdag 24 Maart (heden) rte 9,30 uur. De begrafenis daaraan volgend op het kerkhof „St. Joseph" te Huisduinen te circa 11 uur- Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Moeder Mevrouw C. J. LANGEVELD- Flierman, De teraardebestelling heeft, ingevolge de wens van de overle dene, in stilte plaats gevonden op de alge mene begraafplaats te Alkmaar. Geen rouwbeklag. Namens de familie A- C. Langeveld. Harderweg 12, Epe (Geld.) Algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm ten huize van J. Verijzer, De Waal, onze innig ge liefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Jannetje Thorenaar echtgenote van P- Ver ijzer, in de ouderdom van bijna 74 jaar. Oost: P. Verijzer P. Verijzer M- Verijzer- Halsema De Waal. J. Verijzer J. Verijzer- Koopman De 'Koog; H. Ver ijzer M- Verijzer-Bugel Eierland: M. Verijzer J. Verijzer-Druif en kleinkinderen- Texel, 22 Maart 1954. Begrafenis Donder dag 25 Maart, 3 uur van sterfhuis De Waal Voor een betere slaagt U zeker in Oostcrend KAPPER BAKKER. Telef.37 Wie ruilt mijn ruim voor een kleiner beneden huis in Den Burg Brieven lulianastraat 2, Den Burg GEVRAAGD in- of extern Bakkerij Snik Molenstraat GEVRAAGD hulp in de huish. bij 2 bejaarde mensen te Den Burg Brieven onder nr 448 aan bureau Texelse Courant Leuke kleutertruitjes in katoen en wol Babyvestjes Bretelbroekjes Grote sortering babyjurkjes overgooiers en pakjes ALLES BIJ Parkstraat TE HUUR éénrijige volautomatische aardappel- pootmachine. DROS, Smederij. GEVRAAGD HUISHOUDSTER (middelbare leeftijd) J. SLIKKER, Westergeest C- J. de Porto en C. Th de Porto-Boom betuigen hiermede, ook namens wederzijdse ou ders, hun hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden. Oudeschild 118. En Uu) kopje Koffie en Vtv kopje Thee 1 50gr.Ovenverso Kattetongen 35ct en 7zegels 100 gr. Chocol. Ananaspuntjes 35 ct en 7zegels 9port en tourrijwielen sportrijwielen met raceframe Kom eens kijken bij Kogerstraat, telefoon 78 Hogerstraat telefoon 273 Wij haalden rechlstreeks van de fa briek een pracht collectie KAPPEN, in alle maten en prijzen KAPPEN, die veel licht geven. KAPPEN, die U kunt afwassen KAPPEN, die niet donker worden de dikke wol voor moderne, sporlie e truien vesten en pullovers Grote knot van II2 gram 2,85 In 12 modetinten voorradig gegarandeerd krimpvrij 2,50 Voor breiwol slaagt U zeker naar Uw zin bij DEN BURG OUDESCHILD door het Christelijke Mannenkoor „Oosterend" op ZATERDAG 27 MAART, 8 uur in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Wij hopen u een fijne avond aan te bieden. De zang wordt afgewis seld door mooie filmvertoning, wed strijden om prijzen, waaraan een ieder kan meedoen (potlood of pen meene men). Bewijs van toegang a f 0,75 bij COR BREMER en voor zover voorradig aan de zaal. Zorgt in de schoonmaak voor Uw groenlen panklaar VOLOP Bloemkool Witlof Andijvie Boerenkool Kropsla Garebiet Zuurkool Gezoul. Snijb Gedroogde snijbonen Rode en gele kool Wortelen Uien Rapen Soepgroenten Diepvries Busgroenten te veel om op le noemen Alleen beste sinaasappelen en Jaffa's enz enz enz Uw Vrouw is er om verlegen met de sciioonmaok Alleen de beste merken bij I)e Bond van Suikerbietenverb'ouwers nodigt belangstellenden uit tot het bij wonen van een bespreking over de in Hotel „De Lindeboom", op Donderdag 25 Maart 1954, 's avonds 8 uur. De Directie van de Suikerfabriek „Hol land" zal tevens aanwezig zijn, om even tuele vragen te beantwoorden. De Agent voor Texel, is weer voorradig, in alle kleuren, met zuivere terpentijn, per doos 69-95 cl Kamferballen Terpentijn Kamferschubben Terpentine Kamferblokjes Geschaafde was Luchtverversers Houtzeep Extra sterke Kamfer Zoutzuur 45 ct per ons Lisol Beslist geen motten Witkalk meer in uw kleren Enz enz. Tiptop in alle kleuren le soort Zeemleer in alle prijzen, niet goed. geld terug. Onze wekelijkse ZAANSE JOOI. Croquant biscuilje mei lichte cocossmaak, 250 gram 39 Ct LENTEVARIA frisse verpakte drops, 150 gr. 29 Ct ECHTE CHOC. HAGEL 200 gram 49 Ct Voor 35 cent en 7 Sparspaarxegels 1 pak Zelfwerkend Wasmiddel35 ct en 7 zegels 1 dubbel stuk Huishoudzeep en35 c, 7 zegels 1 kaart VeerknijpersS Een prima harde Wasboender35 ct en 7 zegels 1 Literfles Bleekwater -+- Pannespons 35 ct en 7 zegels Een grote volle Cocosboender35 ct en 7 zegels 1 driellngstuk Hulsh.Zeep 4- tyj Kg Soda 35 ct en 7 zegels Een fles Azijn Pannespons 35 ct en 7 zegels 1 Gootsteenboender en 1 Nagelschuier 35 ct en 7 zegels Rol Kastpapier -f- 1 rol Closetpapier 35 ct en 7 zegels Zelfstandige kruideniers

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4