Kostelijke U.D.I - avond American S AMERIKAANSE mm m Vraag Uw winkelier naar het nieuwe succes van Niemeijer: échte Amerikaanse sigaretten-tabak, en proef zelf hoe bijzonder zacht en geurig zo'n eigengemaakte Amerikaanse sigaret is. N I E M E U E R'S TABAK Let op het moderne, brede pakje, handig om uit te rollen. Rol de sigaretten niet te vast, dan geniet U het meest en U maakt minstens 45 heerlijke sigaretten uit zo'n royaal pakje American Star 85 cent. TABAK OP Z'N BEST! De Rederijkerskamer U.D.I. heeft haar leden en donateurs, die Zaterdagavond de zaal van De Oranjeboom geheel vul den, een gezellige avond bezorgd. „Dok ter Lexo", geschreven door Joop Spit, bleek een goede keuze en men heeft er zich dan ook kostelijk om geamuseerd- Dat, zoals de heer A. v.d. Meulen in zijn openingswoord zei, door afwezigheid zaekte en vertrek van emge spelers de datum moest worden verschoven, bleek het peil der uitvoering niet nadelig te hebben beïnvloed: er is in het algemeen goed en vlot gespeeld. „Dokter Lexo" is een blijspel, dat zich goed leent voor een vertolking door amateurs- Het heeft een vlotte en vaak geestige dialoog, de karakters zijn aan vaardbaar en aan het „verhaal" ontbre ken grappige situaties en spanning niet. De hoofdpersoon is een nogal eigen zinnige arts-in-ruste, die buiten woont, in gezelschap van een huishoudster en een huisknecht-koetsier. Zijn kleindoch ter, de 19-jange Aridia, die hij nooit heeft gezien door onaangenaamheden met zijn schoondochter, 21 jaar geleden, komt bij hem logeren. Dit meisje loopt nog altijd met vlechten rond en is door een wel buitengewoon stijve opvoeding een meisje zonder fleur, een ledepop ge worden Maar grootvader weet daar wel raad mee, onder zijn leiding verandert Aradia al spoedig in een aardig en spor tief meisje, dat van George Baron van Gieteren Brovink, een vriend van dokter Lexo, leert paardrijden. Behalve de ba ron komt ook Hein Hogeboom, een semi- arts, onder de bekoring van haar char mes. Hogeboom logeert bij zijn oom Van Cloven, een buurman van Lexo, waar mee hij ai jaren in onmin leeft. Als de dokter er achter komt, dat Ari dia verliefd is op Hogeboom, is dat aan leiding tot een heftige scène, maar zij houdt voet bij stuk, ook als later haar vader en moeder haar tot de orde komen roepen Als de dokter merkt, dat zijn schoondochter de verloving niet goed keurt, wijzigt hij zijn houding en het is aan zijn tussenkomst te danken, dat de twee jongelui de toestemming van Ari- dia's vader krijgen, ook al loopt haar moeder boos weg. Aan het slot lijkt het even of er een verzoening tussen de buren zal plaats vinden, maar een opmerking van Lexo verhindert dat en zo is er weer stof voor vele jaren hernieuwde burenruzie. Dit is dan, zij het zeer in het kort, de inhoud van het stuk. En nu het spel! Woorden van lof komen in de eerste plaats toe aan de heer Th- Witte, die de goedgeschreven hoofdrol, dokter Lexo, vertolkte, met een vanzelfsprekendheid, alsof het hem geen enkele inspanning kostte. Het was een genoegen naar zijn spel te kijken, hij deed de figuur van de dokter met al zijn eigenaardigheden voor de toeschouwers leven. Vrijwel in één adem dient mej. E- Remmers als Aridia, de kleindochter van de dokter te worden genoemd. Zij wist de nogal snelle gedaanteverandering aannemelijk te maken en had een goede opvatting van haar rol. In haar spel is stellig vooruitgang te bespeuren. Aan de heer Poel was de rol van de Baron toevertrouwd- Hij had nogal wat moeite met het in dat milieu gebruike lijke deftige jargon en hoewel in zijn vertolking veel viel te waarderen, was het toch moeilijk in hem de man-van- adel te zien. Mevr. J. v.d Vlies-Koopman heeft een behoorlijke spel routine. Zij was oo na tuurlijke wijze de huishoudster, die met bewonderingswaardig geduld de nukken en eigenaardigheden van de dokter ver droeg- De heer A. de Wilt zagen we ditmaal als huisknecht-koetsier, vergrijsd in dienst bij de dokter. Hij maakte er een aardig t"Of> van, al was de rol lang niet gemakkelijk. De zoon van Lexo mocht dan een goed zakenman zijn, thuis had hij niet veel in te brengen en stellig was hij voor een groot deel het tegendeel van zijn vader. Deze man („het vel in mijn koffie heeft meer ruv«?p>t?raat dan jij", zei zijn vader), werd zeer behoorlijk gespeeld door de heer Zeldenrust- De heer C. de Wit was als d^ jonge chauffeur-stalknecht van de baron, niet helemaal de charmeur, die hij werd ver ondersteld te zijn, maar zeker zal hij, als hij zijn schroom weet te overwinnen, voor U.D.I. een goede kracht kunnen worden- Vlot speelde de heer Nieboer v or Hein Hogeboom, de medisch student, die het hart van Aridia wist te verove ren. Een moeilijke rol had mevr. I. Koorn- SCHAPEN Fokkerij en houdcrij in Nederland Eindelijk is er dan ook nu in Neder land een boek over schapenfokkerij en -houderij verschenen en hiermede aan de volslagen armoede aan actuele litera tuur op dit terrein, zoals prof. ir W. de Jong het in zijn aanbeveling uitdrukt, een einde gekomen. Het boekwerk, geschreven door E. J Bats, een bij uitstek deskundige op dit gebied, geeft in logische volgorde in 25 hoofdstukken een antwoord op alle mo gelijke praktijkproblemen, zoals be vruchting, voeding, ziektenbestrijding enz. enz. Zelfs voor moeder de vrouw zijn recepten voor de bereiding van schapen- en lamsvlees vermeld. Het 128 pagina's tellende boek is op fraai kunstdruk afgedrukt en met prach tige sprekende foto's rijkelijk geïllus treerd. Behalve dat het een goede vraag baak is, is het tevens een sieraad voor de boekenkast en mag d^ prijs van f 5,90 gezien de belangrijke inhoud en de fraaie uitvoering zeker met te hoog ge acht worden. Een boek, dat we iedere schapenfokker, sohapenhouder of zij die belangstellen in deze tak van bedrijf, warm kunnen aanbevelen. Ruis- In de korte tijd, dat zij op de plan ken was, diende zij de ijzig-deftige echt genote van Johan Lexo uit te beelden. Toch wist zij aanvaardbaar te maken, dat zij een dergelijke stijve opvoeding aan haar dochter had gegeven en haar man overheerste. Twee snelers van een oudere generatie de heren A. v-d. Meulen en H. Room, maakten hun rentrée. De heer V.d Meu len was de zo gehate buurman en de heer Room een „ki9tjeskerel". Allebei de rollen werden leuk gespeeld- De regie was wederom in handen van mevr. V.d. Meulen-Flens- De toneelaan kleding was goed verzorgd, de fa Vles- sing had hieraan haar medewerking ge geven. De spelers waren onopvallend en goed gegrimeerd. Het hartelijke applaus dat de acteurs beloonde was zéér zeker welverdiend! Genoeglijk was ook het bal met mu ziek van de Band van Beumkes. S.V. Texel Texel 2-Vios 2 24- Texel 2 kon het niet tot en overwinning brengen. Vios speelde in alle opzichten beter. Rust 11 Na de hervatting kwamen de gasten flink opzetten, trokken onze verdediging uit elkaar en spoedig was het 12, ge volgd door een mooi doelpunt uit een voorzet van rechts 13. Uit een corner verkleinde Ben de' achterstand en alhoe wel T- enkele malen tot kansvolle aan vallen kwam, was het V. dat scoorde: 24. De leiding was prima! Heden trainen. Adsniranten Vrijdag 6 u. Terschelling- Er is een weekend-trip in voorbereiding voor 2 voetbal- en 2 handbalelftallen. Bedoeling is einde Mei. Donderdag zal de film ons Hoge schoolvoetbal tonen. De belangstelling laat mets te wensen over, zowel de jeugd- als avondvoorstelling. Wie van sport houdt, late deze kans niet ontglip pen! Er zijn nog enkele toegangskaarten v erkrijgbaar- T.B-C.-ONDERZOEK Onderzoektijden te Oosterend, in het gymnastieklokaal te Oosterend. Woensdag 7 April a.s-, 's morgens van 9-11 uur mannen. Onderzoektijden te De Koog, in de O.L. School te De Koog- Woensdag 7 April a.s., 's avonds van 7- 9 uur mannen. Donderdag 8 April a.s-, 's morgens van 9 -10.30 uur vrouwen; 's morgens van 10.30 -11.30 uur mannen; 's morgens van 11-30 -12 uur schoolonderzoek; 's middags van 2-5 uur vrouwen. Ondeizcektijden te Den Hoorn: Vrijdag 9 April a.s-, 's middags van 2-5 uur vrouwen; 's avonds van 7-9 uur mannen. Zaterdag 10 April a.s., 's morgens van 9 9-45 uur schoolonderzoek; 's molens van 9.45-11 uur vrouwen 's morgens van 11-12 uur mannen. Wilt u voorts rekening houden met het volgende: 1. Een ieder wordt verzocht zich zo veel mogelijk aan de aangegeven tijden te willen houden. Indien men in bijzon dere gevallen niet op de a -'even tijd aanwezig zal kunnen zijn, zal men ook op een ander tijdstip kunnen worden onderzocht. Men dient daarbij echter re kening te houden met het hierboven aangekondigde schema, dus geen man nen op vrouwenuren of omgekeerd. Zelfs is in bijzondere gevallen onderzoek in een andere plaats mogelijk, dan waar voor men is opgeroepen. Ook dan dient men echter rekening te houden met het voor die plaats opgestelde schema. 2. Voor hen, die nog niet hebben af gerekend, zal gelegenheid bestaan de verschuldigde bijdragen alsnog te vol doen op het onderzoek-bureau- In principe zal iedereen een oproep voor het komende onderzoek ontvan gen. Het zal evenwel mogelijk kunnen zijn, dat bepaalde personen door een misverstand geen oproep ontvangen. Zij zullen evenwel toch kunnen worden on derzocht en zich zonder oproep tot het onderzoekbureau kunnen wenden. 3. Zij, die niet op eigen gelegenheid naar het or.derzoeklokaal kunnen gaan, zullen per auto kunnen worden opge haald. Men dient zich hiervoor op te ge ven bij de plaatselijke leden van het „Witte Kruis"-bestuur, t w- de heer Nic. van Schoonhoven voor De Koog en de heer J. A. Dros te Den Hoorn Deze leden zullen pogen hiervoor plaatselijk een regeling te treffen. 4- In elke plaats zijn tijdens het onder zoek een 2-tal vrouwelijke vrijwilligers nodig voor hulp bij de kleedcellen. Aan meldingen voor Den Hoorn en De Koog b de hoofden van scholen- 5. Houdt u strot aan de kledingvoor schriften, zoals deze vermeld staan op de toegezonden oproepingen. Onderzoek kleuterschool te Den Hoorn De kleuterschool te Den Hoorn zal worden onderzocht op Zaterdag 10 April a.s- te 9 uur. De ouders behoeven niet bij het ondérzoetk aanwezig te zijn. De kin deren dienen tien minuten voor de tijd b; de school aanwezig te zijn. Het bestuur van „Het Witte Kruis" HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun beschikking van 3 Aorii 1954, in gevolge de hinderwet vergunning heb ben verleend aan N V. In- en Verkoop kantoor voor den Land- en Tuinbouw, afdeling Texel, Weststraat 8 te Den Burg Texel, tot het uitbreiden van de elec- trisdhe drijfkracht ten behoeve van de graanschoonderij en opslag, in het per ceel, plaatselijk gemerkt Oudesdhild, ka dastraal bekend, gemeente Texel, sectie D nr. 3611. Texel, 3 April 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd C DE KONING, Burgemeester. P- BEEMSTERBOER, Secretaris TEXEL - KENYA Toen de heer M. C. Gorter, Haffeler- weg, alhier, als radio-amateurzender in gesprek was met een Engelse pater in Kenya, arriveerde daar juist onze vroe gere eilandgenoot, pater M. Witte, die in de buurt autopech had gekregen- „Ik heb zojuast nog gesproken met een Texe laar" zo vertelde zijn collega hem. „Als je wéér Texel „aan de lijn" vraagt, breng me dan tijdig op de hoogte, ik had graag aan het gesprek deelgenomen", aldus Pater Witte Texelse Boysnieuws Söhoorl-Tex. Boys 12. Wij togen meteen ten aanval, maar Sahoorl had zijn grootste kracht in de verdediging gelegd, zodat onze voorhoede een zware taak wachtte. Na 10 minuten zou de toe gesnelde Schoorl-midvoor juist inschie ten toen onze kee^r zich op de bal wierp. De gastheer viel en werd zo ern stig aan een knie verwond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd- Boys besnoeide haar club meteen tot tien man en pas nadat Schoorl een re serve in het veld zond, maakrte ook de Boys haar ploeg weer compleet. Schoorl scoorde doorda/t wij talmden. Wij vaelen het meest aan, maar de schoten stuitten allemaal af; de S. keeper had tussen haakjes met weinng geluk- Rust 10i In de 2de helft waren wij overwegend in de aanval, maar steeds wist S. zijn doel te beschermen. Na 25 min. kregen w" een penalty, doch het schot ging over Door het ver naar voren dringen van onze verdediging waren de S. aanvallen lanp met zonder gevaar, want de 1 .bin nen was vlug. 10 Minuten voor het ein de bereikte onze midvoor een bal van rechts en schoot deze vakkundig over de keeper heen: 11. Nu ging heel het Boys-elftal ten aanval. Een voorzet van links werd door onze rJbuiten prachtig benut en zo kwam met 21 het einde ten gunste van de Boys. Zondag: Holl. T. -Tex. Boys; WGW 3- Tex- Boys 2. Morgenavond geen trainen in verband met de film En^eland-Fifa. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 2 April: le klas C. Dijker-S. Ros 11 P. Jansen-P- W. Kooi 02 2e klas A. Vinke-H. Gomes 11 Joh. Sohoo-A- v.d. Slikke 02 3e klas Jb Koorn-C. Vinke 20 C. Vmke-Jn Barhorst 20 P. Bakker-F- v. Sambeek 02 A. de Vries-J. A. v- Enst 20 C. Vinke-J- A. v. Enst 20 Jansen werd door Kooi overspeeld, ter wijl de remise tussen Dijker en Ros nor maal is te noemen. In de tweede klas zijn we bijna rond: de strijd om de tweede plaats is ten gunste van V.d. Slikke beslist, doordat Schoo met voor een verrassing wist te zorgen- Gomes kwam tegen Vinke niet verder als 11 en is nu met Boon en Stam ge lijk geëindigd .Door vertrek van Boon zijn hier geen beslissingswedstrijden nodig. In de 3de klas wist Vinke zijn achter stand bijna weg te werken, 2 overwin ningen (Jn Barhorst en Van Enst) en 1 nederlaag tegen Koorn waren het resul taat. Sambeek besloot de comp. met een goede zege op Bakker, hetzelfde deed De Vries tegen Van Enst- Laatstgenoemde had dus een finale zonder winst. Nog te spelen: 1ste klas J. Vinke-S. R09; C- v. HeerwaardenhC. v.d. Werf; P Jansen-G. Dros. 2de klas: Jb v. Heerwaarden-J- N. Rijk. 3de klas: Jn Barhorst-C. Vinke; D. vxi- Werf-C. Vinke en Joh- v. Heerwaarden- C. Vinke. De hierboven genoemde spelers wor den verzocht in ieder geval Vrijdag aan wezig te zijn om het programma af te werken. PRAATAVOND De heer J- Koorn (Jan van de „Jawa") hield dezer dagen op de laatste praat avond van de vereniging van oud-leer- linigen een inleiding over „Veebeoorde ling". Onder de jury bevonden zich drie personen van de Vastewal: Deze lezing- wedstrijd werd nl. gehouden in Provin ciaal verband. Op de vraag, wat de heer Koorn van de Texelse veestapel over het algemeen dacht antwoordde deze: „Hier is nog wel het één en ander te verbeteren, zeker er zijn mooie stallen bij, maar de Zuivel fabriek telt 450 leveranciers en hiervan zijn er maar 115 boeren aangesloten bij de Rundveefokvereniging. Dit is veel te laag. Wij moeten met onze tijd mee en de tijd vraagt productie. Om een goede productie tft bereiken, moeten we onze veestapel op een hoger plan brengen. Dit kunnen we bereiken door het beste fok- materiaal aan te houden. Spreker zag in de zelfmonstering de eerste sta>p. Hiermee moeten we niet zeggen: „Zo kan het wel!". De volgende stap is de contröle en daarna de aan sluiting bij de fokvereniging. Als we onze dieren willen exporteren, dan moeten deze goede papieren hebben- Italië voert nog wei ongeregistreerd vee in, Frankrijk alleen geregistreerd vrij vee. Ongeregistreerd vee wordt daar wel ingevoerd, doch vergt 30 pot invoer rechten! Dit zegt genoeg. Aan de causerie van J- Koorn, die als hoofdpunt had gekozen het zwartbont- veeslag, ontlenen wii: Nadat de bouw van de koe op zeer deskundige wijze was behandeld, werd stilgestaan bij twee andere types, nl. de Blaarkop en het MRY-type. De blaarkop is het vleesmelktype, heeft ook een niet groot ontwikkelde uier, de MRY- koe (Maas, Rijn en IJsel) is al weer meer het melkvleestype en heeft ook een betere uierontwikkeling dan eerst genoemde. Het zwartbonte veeslag, dat vnl. in Holland en Friesland gefokt wordt, kan zijn melkvlees, vleesmelk, melk- en vleestype- In de laatste jaren wordt heel veel gefokt in de richting van het melk- tvipe, vooral in Friesland, maar dit melk- type kan als het niet drachtig is te krij gen en een uierontsteking of een andere ziekte krijgt, als melkkoe ongeschikt worden. Het melkvleestype zal in zo'n geval, nadat hij geweid is altijd nog een zeer redelijke prijs opbrengen. Hoe gaan we nu een koe beoordelen? le. Zien we graag een goed gevormde, sprekende kop met goed gevormde ho rens; afstand horens tot de ogen en ogen tot muil ongeveer gelijk. Flinke brede muil, die het ruwvoeder goed kan ver werken- Verder een goed gevormde, niet te zware nek. Vooraanzicht niet smal en stand van de voorpoten niet te nauw. Dit geeft een goede ruimte voor de longen, een niet laag hangend passem Wat betreft de middenhand van de koe: een flinke buikontwikkeling, het dier kan dan grote hoeveelheden ruwvoeder opnemen, wat de productie ten goede komt, een goed ontwikkelde uier en meikaders, de uier moet los zijn en niet vlezig aanvoelen. Als we achter de koe staan, letten we allereerst op de breedte, die wordt gevormd door de verhouding van heupbeen, draaiers en zitbeenknob- bels. Een brede koe heeft een ruime ge- boorteweg en een mooie staartmplan- ting. Het dier moet goed op de poten staan, geen hoekige of zabelbenen. De huid moet soepel aanvoelen en los zit ten. Dit in tegenstelling tot in de prac- tij'k voorkomende gevallen, waar de huid hard en plankerig aanvoelt C. K (Causerie Kees H-in in volgend nr.) AANTAL WERKLOZEN SLONK SNEL Bedroeg eind Februari het aantal bij het Arbeidsbureau alhier ingeschreven werklozen nog 191personen, eind Maart was dit aantal teruggerend tot 20 werk lozen. Zij vonden hoofdzakelijk werk in de landbouw (w.o. ruilverkaveling i- de Eendrachtpolder en de P.H- Polder). Vervolg van pagina 1- Noordhollandse tarief 35 cent per ra3 worden verstrekt. Dit komt voor een klei ne woning neer op 14 40 per jaar. Voor één sigaret per dag geniet men dus het ge mak van een waterleiding! De kosten zul len meer dan drie millioen gld bedragen (dit was aanvankelijk op 2.300.000 gld. geraamd). De lasten zullen jaarlijks 226 000 gld bedragen, de baten 80.000,gld Wij hebben vrijwel de toezegging dat het Rijk tot 68 000 gld in dit tekort zal bijdragen. De Prov. is bereid de helft van het reste rende tekort van 78.000 gld. (dus 39 000 gld.) op zich te nemen. Van de hogere kos ten voor de gemeente zult u niets merken: de bijdragen uit het gemeentefonds zullen nl. moeten worden verhoogd. Zoals ge zegd moet nog een onderzoek worden in gesteld in zuidelijker deel van de duinen, maar wij nemen aan dat u in 1955 uw wa terleiding bezit. Aldus de heer Prakken, die deze inleiding besloot met zijn gehoor op te roepen zich als een man te scharen achter de heer P. S. van der Vaart, lijst aanvoerder. Na de pauze zong „De Stem" weer eni ge liederen en declameerde mej. Nelly Westdorp enige verzen van Garmt Stuive ling U vraagt Vervolgens bestond gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer J. Westdorp Sr. merkte op, dat te De Koog de gemoe deren verontrust zijn door de vrees, dat al daar natuurschoon verloren zal gaan zo daar ter plaatse het water voor de water leiding aan de duinen zal worden onttrok ken. De heer W Wassenaar voegde daar nog aan toe, dat men te De Koog, gelet op de sterkere windkracht dan in het binnen land, het zeer gewenst is, dat De Koog zijn oppertje van het dennenbos aan de Minister Ruisweg behoudt Vervolgens wees de heer Westdorp op de duinafslag ten NW en ten Noorden van de Eierlandse vuurtoren De heer J. D Koning wilde graag weten hoe het met de bootverbinding staat Weer een andere vragensteller wilde graag de visie van de heer Prakken hebben inzake het voorstel van vele vogelbeschermers om H.M. de Koningin geen eerste Kievitseitje meer aan te bieden. De heer Prakken wilde beginnen met die vraag te beantwoorden, welke wellicht de actueelste is: de bootverbinding. „Dit is een moeilijke kwestie, welke verschillen de facetten telt. Wij als Prov. Bestuur zijn van mening, dat men niet zonder meer mag overgaan naar een verbinding via het Horntje Er kunnen argumenten zijn, die tot de conclusie leiden, dat een kortere ver binding de voorkeur verdient. Die conclu sie is destijds getrokken door de Rijks waterstaat, maar de Prov. heeft terecht gezegd, dat zij de houding van de Rijks waterstaat verre van bewonderenswaardig vond, waar zij in deze aangelegenheid niet werd geraadpleegd! Dit probleem toch, dat zovele voor- en nadelen met zich brengt, werpt tevens een groot aantal vragen op, dat niet alleen door de Rijkswaterstaat maar ook door andere instanties onder zocht dient te worden Wij wensen daar een zeer uitgebreid onderzoek over en erin gehoord te worden, evenals het gemeente bestuur van Texel. Het resultaat was ech ter, dat de Rijkswaterstaat wederom een rapport had opgemaakt zonder overleg met het Prov. Bestuur. Wij zijn thans bezig daartegen te protesteren. Wij hebben niet gezegd het moet 't Horntje of Oudeschild worden, maar wij willen niet, dat er een beslissing wordt genomen zonder dat het plan aan alle kanten is bekeken en dat is thans nog niet het geval In zoverre moet ik u het antwoord schuldig blijven' Tav. de Waterleiding merkte de heer Prakken op, dat de mogelijkheid bestaat, dat enige andere belangen zullen moeten wijken. Wij zullen de wateronttrekking zo danig doen geschieden, dat het verant woord is en in economisch opzicht zo wei nig mogelijk schade wordt aangericht met zoveel mogelijk behoud van het natuur schoon Wij weten, dat het natuurschoon ook bij De Koog een zeer grote rol speelt. Wat de afslag bij de vuurtoren betreft: De Prov heeft er op aangedrongen op korte termijn de nodige maatregelen te nemen en de Rijkswaterstaat heeft dit toe gezegd. Het Rijk wil geleidelijk aan be paalde hoofden maken en daarbij kan blij ken of het wenselijk is het Eierlandse Gat af te sluiten (maar dat zal heel wat meer kosten dan 8 millioen) Wanneer eventuele afsluiting een feit zal zijn? Als ik mij som ber uitdruk moet u rekenen op 20 jaar, maar ik verwacht het eerder: over 10—15 jaar. Wat het verbieden van eierrapen be treft: de vogelbeschermers lijden in zekere zin misschien aan overdrijving, maar an derszins doen zij zeer veel goed werk Te xel heeft als vogeleiland een zijner wel vaartsbronnen voor een groot deel aan de bemoeiingen van Vogelbescherming te danken! Ik draag de heer Strijbos c.s dan ook een goed hart toe. De natuur dient zo veel mogelijk beschermd te worden Alle zorg besteedt de Prov. ook aan het probleem der binnenvissers voor wie men een nieuw terrein tracht te verschaffen en dat van de mosselenvangst, terwijl hun voor de aanschaffing van beter materiaal extra hulp uit het fonds van de Econo- misch-technologische Dienst moet worden geboden. De heer De Waard deelde tot zijn ge noegen mede dat Gedep. Staten dezer da gen voor 300.000 gld., waarvan 200.000 gld. voor nieuwe rioleringswerken, hebben goedgekeurd uit de kapitaalsdienst der ge meente Texel, ofschoon door het Rijk nog geen overeenstemming is bereikt over het standpunt met betrekking tot de uitkering uit het gemeentefonds ten behoeve van het tekort Omstreeks elf uur werd de avond door de heer W. Wassenaar gesloten met de hoop, dat de uitslag der komende verkie zing voldoening zal wekken in de gelede ren van de P v d A. TEXELSE MARKT Aangevoerd 5 Ainril 1954: 4 koeien 700900; 5 pinken 300400; 20 schrammen 85110; 4 biggen 5060; 97 nuchtere kalveren 4055.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4