ml Henco is Veilig Timmerwerken aan Uw was! Zet Uw was KATHOLIEKEN Vóór alles eenheid Stemt Lijst 2 Terwijl U slaapt werken de Henco-kabouters GRATIS GULDENS GAREN voor krachtige De „Pasraman", startpunt en duidelijke evangelieverkondiging Algemene Leden vergadering Dokter Van Loon afwezig Dr W. v. Waveren Fa C. Witte Dz. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming dividend vastgesteld van 6 pCt P. de Porto - H. de Jong NUTSSPAARBANK Rente 2', pCt HYPOTHEEK beschikbaar. Autoverhuur zonder chauffeur Maarten Smit De wanhoop nabij CAMP. J. G. Dekker Prima BABY WEEGSCHALEN chauffeur Flinke jongen FORD Maarten Smit, Het hele jaar door kunt U veel EXTRA KOOPJES De zending op Bali Hoewel men natuurlijk ook aan de ver meerdering van intellectuele kennis op theologisch gebied grote betekenis toe kende, leefde er thans in de Balische Kerk een duidelijk uitgesproken verlangen, dat het in de te heropenen Pasraman" in de eerste plaats moest gaan om geestelijke bezinning. Het moest echt een Pasraman worden in de letterlijke betekenis van het woord, nl een plaats waar de gemeenschap met de Heer en met elkander beoefend zou worden; een soort retraite-oord dus. Dit verlangen in in de praktijk gegroeid, waar men voelde, dat geestelijke kracht en een brandend hart van oneindig veel meer betekenis was dan kennis. Een belangrijke vraag was op welke wijze men dit verlangen in de praktijk zou kunnen brengen. De voorzitter van de sy node van de Balische Kerk besprak deze vraag uitvoerig met de predikant van de Maleis-sprekende gemeente Denpasar, en mij. Bij het vaststellen van de lesrooster probeerden wij het aantal vakken en les uren zoveel mogelijk te beperken, opdat de leerlingen ruimschoots tijd zouden heb ben de gegeven stof te verwerken, maar vooral ook voldoende tijd zouden hebben voor persoonlijke bijbelstudie, meditatie en gebed. Het was echter duidelijk, dat meer nog dan de samenstelling van de lesrooster de persoonlijke houding van de goeroe's een grote rol zou spelen. Zij moesten er naar streven bij al hun lessen en ook in de gewone omgang, de leerlingen in levend contact te brengen met de Heer zelf. die het centrum van alles moet zijn. Hoe zou er ooit iets van deze dingen in de praktijk gebracht kunnen worden, wan neer wij zouden steunen op ons eigen in zicht, ónze kennis en ervaring? We waren er diep van doordrongen, dat onze krach ten ver te kort schoten en dat de school alleen dan aan zijn doel zou beantwoorden wanneer de Heer voortdurend mét ons zou zijn en Zijn zegen zou geven. Met die bede in het hart knielden wij drieën als goeroe's van de ..Pasraman" voor de Heer. Dit moment, waarin wij ons één wisten met de Heer en met elkander, was voor ons persoonlijk de eigenlijke opening, hoewel de officiële opening pas over enkele dagen zou plaats vinden. We besloten zo ook iedere Dinsdag middag samen te komen om eventuele pro blemen te bespreken en samen te bidden. Ook de leerlingen van de .Pasraman die in een eenvoudig internaat samenwonen, vlak naast het leslokaal, houden dagelijks hun wijdingssamenkomst voor gebed en meditatie Hoewel wij beseffen, dat hier mee nog geen garantie gegeven is. dat wij werkelijk tot een geestelijke vernieuwing zullen komen, zijn we er toch van over tuigd, dat de Heer zijn zegen in deze ge brekkige pogingen Hem te dienen, ons niet zal onthouden Moge Hij leerlingen zowel als goeroe's gedurende dit cursusjaar steeds dieper en rijker vervullen met Zijn Heilige Geest. Alleen dan zal naar het gevoelen van de Balische Kerk de ..Pasraman een „succes' zijn geworden De ..Pasraman": Voorbereiding tot Evangelisatie Bij onze terugkeer op Bali werden wij het meeste getroffen door de sterke zendingsgeest, die er heerst in de Kerk, vooral onder de voor gangers van de gemeente. Hoewel de Balische Kerk pas ruim 2000 leden telt, op een bevolking van meer dan twee millioen, voelt men zich verantwoor delijk voor de verkondiging van het Evan gelie aan het gehele Balische volk. Er wor den dan ook telkens nieuwe „overgangen gemeld, en wij maakten in de korte tijd, dat wij weer op Bah zijn, reeds tweemaal een doopdienst mee van nieuwe leden. Op verschillende plaatsen zijn er mensen, die tot de Kerk komen om ingelicht te worden over het Evangelie In dergelijke gesprek ken werden natuurlijk tal van moeilijke vragen gesteld, waardoor de voorgangers opnieuw er zich van bewust werden, dat hun kennis en inzicht betreffende het Chris telijk geloof nodig uitgebreid moest wor den. Tevens verwachtte men als en resul taat van geestelijke verdieping en bezin ning, dat men met grotere vrijmoedigheid en geestdrift het Evangelie zou kunnen verkondigen Daarom zag men verlangend uit naar de opening van de „Pasraman opdat spoedig dit verlangen vervuld zou kunnen worden. Er is dus geen sprake van, dat men de „Pas raman" wil zien als een centrum om zelf een tijd geestelijk te kunnen genieten, neen, het moest een startpunt worden voor krachtige en duidelijke evangelieverkondiging aan het Ba lische volk. Harten in vlam voor de Heer. Dat waren de woorden van de leider van de Pasraman, Made Ajoeb, toen hij kort maar krachtig zijn gedachten over het doel van de „Pasraman samenvatte. Har ten in vlam voor de Heer Als dat inderd- daad het geval zal zijn, zullen de gemeen ten met nieuwe bezieling en geestkracht geleid kunnen worden En dan zal inder daad het Evangelie verkondigd kunnen worden aan het Balische volk met onge kend enthousiasme. Moge ik u daarom ten slotte opweicken, te bidden voor de „Pasraman" opdat in derdaad de voorgangers der Balische Kerk door het vuur van de Heilige Geest in vlam worden gezet, in de dienst van onze Heer Jezus Christus Ds. H J Visch. BEKENDMAKING De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat in het tijdvak van 23 April tot 14 Mei 1954 op „De Hors" oefeningen gehouden worden in bommenwerpen en schieten met vliegtuigwapens. Het is daarom ten strengste verboden, wanneer de rode vlaggen gehesen zijn, „De Hors" te betreden- De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. OOK NAMENS KAB EN CNV In ons Raadsverslag meldden wij, dat de heer W. Wassenaar voorstelde om stappen te ondernemen om de Drees- mensen in de 3de klasse te krijgen, op dat hun inkomen enigszins omhoog zal worden gebracht Wij merken gaarne op, dat de heer Wassenaar deze suggestie deed in overleg met de heren P. Smit, bestuurslid van de KAB en Jn. Daalder, bestuurslid van het Christelijk Nationaal Vakverbond. SVC-De Koog Maandagmiddag werd te De Cocks- dorp een wedstrijd gespeeld tussen SVC en De Koog. Ofschoon de Durpers de hele wedstrijd in de meerderheid waren, wisten zij dit toch niet in cijfers uit te drukken. Ale maakte hun eerste en eni ge goal, welke twee punten scheen te zullen opleveren, doch één minuut voor het einde kende de scheidsrechter De Koog een doelpunt toe, welke door een der badplaatsbewoners onhoudbaar was ingekogeld, maar. volgens velen uit buitenspelpositie. Zoals dat wel meer gesbeurt, raakten de gemoederen eniger mate verhit, waarop de aanvoerder zijn mannetjes meteen maar uit het veld nam, teneinde onaangenaamheden te voorkomen. DAMCLUB TEXEL Vrijdag a.s. besluiten we ons winter seizoen met een grote simultaan-avond; tevens worden de kampioenen de me dailles uitgereikt- Het wordt door het bestuur vanzelfsprekend geacht, dat alle leden hierbij aanwezig zullen zijn, ook zij die een simultaan niet „je van het" vinden. Als lid van onze damfamilie maak je alle hoogtepunten mee. Dus tot Vrijdag 8 uur. Onze leden van Den Burg gelieven hun bord «net stukken mee te brengen! HERV. GEMEENTE DEN HOORN Heden Woensdag Half drie Kindervoorstelling in „Ons Huis", Kamalan en tekenfilm. Toegangsprijs 25 cent Kwart over acht in de N.H. Kerk, Kamalan en problemen van Oost-Afrika Toegangsprijs 50 cent- N.H. GEMEENTE OOSTEREND Vrijdagavond 8 uur Zendingsavond in de Hervormde Kerk, vertoning van 2 zendingsfilms. Entree f 0,50. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr f 0.20 meer. Voor Schuimrubber hoofd kussens f 16,50 met le kwa liteit damasttijk Groothandel J. Dito, Koningstraat 22, Telefoon 2230, Den Helder Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. plusfour z.g a n. voor lft. 12 jaar, hoge heren schoe nen m. 40. 1 paar bruine san dalen m. 40 P. Haker, Schil- derweg S 23 Te k. z.ga.n Philips radiotoestel met bat terij, kan omgeschakeld wor den op lichtnet Adres bur. Tex. Crt. Te k. gevr. zee schuim, ijzeren en glazen ballen Kwantum met pr.op- gaaf onder nr 478 bur. Tex. Crt. Te k. citroenbonen bij J. Visser, Slufterweg E 33 d Wie heeft Donder dagmorgen mijn fiets bij de boekhandel vandaan gehaald Gaarne terug Tiny Bremer, Kogerweg 16 a Een knof- lookkuurjis een verjongings kuur het heft vele bezwaren op, een fles voor 6 weken f3 Kruiden dépot, Schilderend 130 Te k. 2 crapauds f50 H. Mulder, Hoekstraat 10, Oosterend - Te k. i.g.stz. C.Z. motorrijwiel 150 c.c. bouwjaar 1950, deskundig onderzoek toegestaan Adres bur. Tex. Crt. Te k. beste aardappelen 14 ct p. kg en een sterke bakfiets N. de Jong Te k. een 2-delig konij nenkok W. Kikkert, Den Hoorn 52 Inplaats van kaarten. Jaap v.d. Berg en Lena v.d. Werve hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag 13 Mei 1954, des v m. 9 30 uur in de Parochiekerk te De Cocksdorp Toren weg C 87 Toren weg C 86 De Cocksdorp, Texel Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 4-6 uur Toren weg C 87. Enige kennisgeving voor Texel Met grete blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Arie Pieter Cornells A. P. C. Koopman J. Koopman-Boon Peperstraat 22, Oosterend Texel, 18 April 1954 Tijdelijk: Huize „Maris Stella" De Cocksdorp Heden nam God plot seling van ons weg on ze innig geliefde Man en Vader, de heer J. Drost Echtgenote van N. Zantinge in de ouderdom van 25 jaar N. Drost-Zantinge Wilma Enschede, 13 April '54 Geraniumstraat 130 De begrafenis heeft plaats gehad op Zater dag 17 April op de Oosterbegraafplaats Liever geen bezoek. v. d Afdeling Texel v. h. WITTE KRUIS op 27 April n.tn 8 30 uur in hotel Texel te Den Burg AGENDA: Opening Notulen laarverslag over 1953 Vaststelling Balans en Resultatenrekening 1953 Financieel verslag Vaststelling begroting 1954 Bestuursverkiezing Rondvraag Sluiting is Donderdag en Vrijdag Met blijdschap en dank baarheid aan God, geven wij kennis van de geboor te van onze zoon Jaap die bij het H. Doopsel de namen ontving Jacobus Theodorus Adrianus G. Hogenbosch-van Amerongen P. Hogenbosch Duinweg B 151a Texel, 19 April 1954 Langs deze weg betui gen wij, took namens wederzijdse ouders, onze ze hartelijke dank voor de zeer vele bloemen en gelukwensen bij ons hu welijk ontvangen. J. DEKKER A- DEKKER-Flens Stoombootkoffi thuis, 17 April 1954. Hiermede betuigen wij onze hartelijke danik voor de bewijzen van deelneming bij de ziek te en het overlijden van onze lieve Moeder^, Groot- en Overgroot moeder ANNA HUTJES Wed. van W. Smit- In het bijzonder aan Ds van Rhijn voor zijn troostvolle woorden en aan dokter Eli as en de wijkverpleegster voor hun hulp en verder aan allen die de laatste eer de overledene hebben bewezen. Namens de familie. De Koog, April 1954- AFWEZIG tot Dinsdag 27 April Nieuwe bloemvazen van een voorname grysviolette tint passend in elk interieur I Keuze uit vele modellen. te Texel Ingevolge besluit van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders is over het boekjaar 1953 een Dit dividend is van 15 April af op div. bew no. 9 na aftrek div. belasting betaalbaar bij de Rotter- damsche Bank N.V. te Den Burg De div bew. nos. 1 t.m. 4 zijn vanaf die datum ongeldig. Voor al Uw timmmerwerk zowel voor nieuwbouw als voor reparatie houden wij ons beleefd aanbevolen Overleg en leg wat over Spaar bij de Dagelijks berekend Inlichtingen: Bij kantoor Kooger straat 34, tel. 215 Zendt vroegtijdig Uw advertenties in 4, 5 en 6 persoons wa gens. Prima materiaal. Billijke tarieven per km per dag of per week. De auto's worden aan de boot gebracht. Koegras, Rijksweg95-99 Telef. 202 Julianadorp Heeft U cofset na corset geprobeerd en alleen teleurstelling geboekt? Stop dat zoeken en pas nog heden een Reeds honderden tevreden klanten Het corset onder voort durend medisch toezicht vervaardigd. Ook de grootste maten verkrijgbaar. Op verzoek komen wij U thuis passen. Alleenverkoop voor Texel DEN BURG. te huur bij N. WONDER, Shilderend 8 Biedt zich aan 'n ervaren Brieven onder no 479 bur. van dit blad 16 jaar zoekt werk, bollen boeren- of loodgietersbe- drijf. Adres Molenstraat 23, Den Burg altijd een avond tevoren in een koude Henco-oplossing. Reeds de volgende morgen is het vuil uit het wasgoed losgeweekt, zonder ook maar één vezeltje te hebben aangetast, want Henco bevat vezelbeschermende stoffen I Een paar handjes Henco geven U op wasdag de helft minder werk. Henco Henco Henco SLECHTS CENT is geen gewone soda, maar volkomen gezuiverd en ge concentreerd en samenge steld uit krachtig werkende bestanddelen. bevat bovendien bijzondere stoffen, waardoor het losge maakte vuil zich niet opnieuw op het wasgoed kan vastzetten voorkomt het geel worden van het wasgoed, maakt het schrale water-zó- uit-de-kraan zacht als regen water, zodat er geen gram zeep verloren gaat en kalk- vlekken in Uw goed worden voorkomen. PER FLINK PAK want het is een Persil-product! Bond van Pla tte lands vrou wen Door omstandigheden wordt de laatste bijeen komst niet op 29 doelt op 22 April gehouden in Hotel Texel Het Bestuur Industrie en Scheepsmotoren Keuze uit 20 verschil lende typen van24P.K. lot 160 P K Grondig beproefd en klaar voor gebruik. Levering aan scheeps bouwers met alle be nodigde gegevens door Off. Forddealer KOEGRAS Rijksweg 95—99 Telef. K 2235 (202) JULIANADORP GELD credieten uitsluitend groot fl. 1600,— k 3% zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen „Samenwerking", Verstolk- straat 31, Leeuwarden. Het Bestuur van het Waterschap „De Dertig Gemeenschapelijke Folders" deelt aan belanghebbenden mee, dat het Ontwerp-Besluit van Ged. Staten van Noord holland, betreffende wijziging van het Bijzon der Reglement van genoemd waterschap, dat o nt. inhoudt lastenregeling van de polders Koog en Everstekoog van 22 April tot 7 Mei 1954 ter inzage ligt bij de Teclinisch-ambtenaar, Waalderweg 49 op werkdagen van 9-12 uur en dat gedurende die tijd schriftelijke be zwaren tegen dit ontwerp bij het College van Dagelijks Bestuur kunnen worden ingediend. Het College van Dagelijks Bestuur P. BAKKER AzVoorzitter D. v.d OORD, Secretaris 250 gram echte Fruitwafels 69 ct met 10 punten extra 150 grant Amand.bonen 32 c met 10 punten extra 3 Grote rollen Zuurtjes 25 ct met 10 punten extra Zolang de voorraad strekt 12 Spritsstukken 50 ct 1 Carton Appelstroop 39 ct 1 Pak Lucifers 19 ct 1 fles BLEEKWATER en I fles PRESTO samen 58 ct met 10 punten extra 1 groot blik Appelmoes 79 ct met 15 punten extra 1 pak MAIZEMA en 1 pak AARDAPPELMEEL samen 47 ct met 10 punten extra Pé Dé - Cordejong - Cor Lagerveld - R. Daalder

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 3