Vier Texelaars Koninklijk onderscheiden Onze vrijwillige brandweer is paraat Afgekeurd wegens vlieg KIESPIJN? De helft van de Narcisssen afgekeurd Wie zijn Koninginnefeest Een natuurlijk tegenwicht. LAAT NU de Rode Haan maar de moed hebben om te kraaien! Victorie zal het niet gemakkelijk worden nu Texel verrijkt is met een nevelstr aaltank spuit, die 1500 liter water aan boord meevoert. In een ommezien heeft men de slan gen van de haspels bij de brandhaard. Een bepaalde brand kan bij blussing door nevel met 6-7 maal minder water worden geblust dan bij toepassing van het oude systeem. De waterschade blijft hierdoor tot een minimum beperkt30 Minuten lang kan men de brand met eigen tankinhoud bestrijden en indien dat nodig is, kan men het waterreservoir met bijvulling door emmers water op peil houdenls de brand echter nog te krachtig dan kan men onderwijl de grote spuit of spuiten in gereedheid brengen om de algehele strijd aan te bin den. Op deze foto ziet u de modernste brandweerauto met de commandant, de heer J. Veldstra, de hoofdbrandmeester, de heer PG- Spigt, brandmeester, de heer A. Stiggelbout en brandweerman, de heer J. Tjonk. Vier eilandgenoten, de heren J. en A. Bakker van De Cocksdorp, P. Spigt, Den Burg, en P- Visser, De Dennen, zijn door H.M. de Koningin ter gelegenheid van Haar verjaardag koninklijk onderschei den. De heer J. Bakker, oud-schipper van de Cocksdorper reddingsboot, werd benoemd tot Broeder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en de andere drie Texelaars werden onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Donderdag werd het eremetaal op de borst gespeld van de heren Spigt en Visser en gisteravond vond in Hotel De Hoop de plechtigheid plaats ter ere van de heren gebr- Bakker, waar de zilveren eretekens door burgemeester De Koning werden uitgereikt. In de Raadszaal waren het Dagelijks Bestuur onzer Gemeente, burgemeester De Koning en de wethouders, de heren De Waard en Hm met hun dames, en alle ambtenaren in dienst onzer gemeen te om half elf aanwezig om getuige te zijn van de plechtigheid met als middel punt de heer en mevrouw Spigt. Burgemeester De Koning noemde drie belangrijke data uit het leven van de heer Spigt: op 12 September 1920 werd hij in losse dienst benoemd, op 1 Mei 1921 volgde zijn vaste aanstellmg. Op 1 Mei 1951 werd hij benoemd tot Markt meester en op 1 Januari 1952 werd de heer Spigt bevorderd tot Hoofdbrand meester. „Maar deze staat is lang niet volledig", aldus de burgemeester. Wij weten allen, op welk een voorbeeldige wijze de heer Spigt zijn taak heeft ver vuld en wij weten, dat ook na het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, de band met de gemeente gehand haafd blijft, want de heer Spigt kan niet zonder de gemeente en omgekeerd- Hij kende maar één belang: het gemeente belang. Dat was zijn troetelkind, van daar ook „Ik en de gemeente". Groot zijn zijn verdiensten geweest en daarom zijn wij bijzonder verheugd, dat vanwege zijn verdiensten èn voor de gemeente èn voor het algemeen, het H.M. de Konin gin heeft behaagd hem te begiftigen met de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau". Hierop trad mevrouw De Koning-van Ramshorst naar voren om de heer Spigt het ere-metaal op de borst te spelden- De heer Spigt was zichtbaar verheugd en tegelijk diep onder de indruk wegens de ze koninklijke onderscheiding, welke de burgemeester tot het laatste moment toe geheim had gehouden, zelfs voor onze fotograferende verslaggever, die mevr. De Koning echter dadelijk bereid vond later nog even voor de lens te poseren Wij wensen de heer en mevrouw Spigt van harte geluk met deze onderscheiding Vervolgens had in de werkloods „Rien Sans Pein" aan de Westermient een soortgelijke huldiging plaats. Daar werd de onderscheiding in tegenwoordigheid van de heer B. J- van den Bremen, tech nisch ambtenaar bij het Staatsbosbeheer, GRIEKENLAND VOORHEEN EN THANS Op Donderdag 20 April hield de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Texel haar laatste avond van dit seizoen- Ook deze bijeenkomst mag zeer geslaagd worden genoemd. Deze keer waren de heer en mevrouw Huüopen-Kannmga uit Haarlem over gekomen om ons te vertellen van hun reis naar Griekenland. Mevr. Hinlopen bleek een aangename spreekster te zijn en wist op boeiende en duidelijke wijze haar vele reisindruk ken aan ons door te geven. De prachtige lichtbeelden die de heer Hinlopen vertoonde, lieten ons de over blijfselen zien van de oude Griekse be schaving- Hierover werd veel interes sants verteld, daarbij gevoegd de erva ringen, opgedaan met de moderne Grie ken, maakten dat de tijd eigenlijk te be perkt bleek. Voorts liet de heer Hinlopen ons door middel van de grammofoon, aangrijpen de Griekse kerkmuziek horen, wat het geheej tot een mooie avond maakte. Mevr. Hinlopen moest dan ook te spoedig een einde aan haar reisverhaal maken, maar zoals mevr. Laan tot slot zei, hopen wij hen hier weer terug te zien- Er valt nog veel over hun andere reizen, o.a. Israël, te vertellen. Met een woord van dank voor het gebodene werd de avond besloten. POSTZEGELVERZAMELAARS ATTENTIE Maandagavond besluiten wij het sei zoen met een ruilbeurs met een rondzen ding, terwijl eveneens een verloting wordt georganiseerd met vele aantrek kelijke prijzen. Het spreekt vanzelf dat niet alleen ieder lid aanwezig is, maar ook daadwerkelijk deze verloting steunt. Dit kunt u doen door het kopen van een aantal loten en ook door het beschilk- baar stellen van een prijs. En mocht u echt verhinderd zijn, bestelt dan uw lo ten bij het Bestuur- Ook niet-leden-verzamelaars zijn van harte welkom. Dus tot Maandagavond in Hotel De Graaf. de bosbouwkundig ambtenaar A, de heer M. Mantje, mevr. Visser en het perso neel van „De Staat" bekend gemaaikt door de houtvester, ir I. D. Sepers, die hier het ere-metaal op de borst spelde van de heer P- Visser, die veertig jaar geleden bij „De Staat" in dienst trad en onze prachtige dennenbossen heeft hei- Pen planten. De heer Sepers bedankte in de allereerste plaats de arbeiders voor hun goede medewerking bij het dun- ningswerk in het laatste seizoen. Zij heb ben mooi werk geleverd. Spreker wen ste de heer D. van der Vliet van harte geluk met zijn benoeming tot voorwer ker op Terschelling en gaf vervolgens de „boswachter", de heer Mantje, een pluimpje voor het door hem verrichte werk. Daarna richtte de heer Sepers zich tot de heer Visser, hij herinnerde aan diens jubileum in Januari, toen was de heer Visser 40 jaar in dienst van de Staat - „Ik heb toen beloofd, dat er nóg iets te wachten stond, maar meer mocht ik niet zeggen, nu heb ik dan de „ont knoping" Het heeft H.M. de Koningin behaagd u te onderscheiden met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in het zilver". De heer Sepers wilde gaarne onderstrepen, dat het geen gelegenheidsonderscheiding gold, maar inderdaad als een verdienste voor zijn trouwe en nauwgezette plichts betrachting. De heer Visser gewaagde van zijn gro te erkentelijkheid en dank jegens deze onderscheiding, alsmede voor het tele gram van de zijde der directeur en in specteurs van het Staatsbosbeheer. Een gevolg van het feit dat U of Uw buurman zijn narcissenopslag liet staan PRIJSUITREIKING LANDBOUWSCHOOL Op de Woensdagavond in de Land bouwschool gehouden Voorjaarsvergade ring werden o.a- de prijzen van de Le zingwedstrijd bekend gemaakt: Hoofdklasse: 1. A. Hm 448 pnt; 2- Jh. Kikkert 430 pnt. Beginners: 1- J. Kikkert 398,5 pnt; 2. W. Kikkert 386 pnt. Zij verwierven een boekwerk, resp. aangeboden door TESO, de Coop- Boe renleenbank, de Coop. Aankoopvereni ging Texel' en de Coop. PTV „Texel". Vervolgens werd bekend gemaakt de uitslag van de keuring op hooimonsters: 1 C, Koorn 89 strafpnt; 2. H. J. Smit 94 straf pnt; 3. J Rutten 97 strafpnt. Zij werden eveneens met boekwerken verrast- Deze waren resp. aangeboden door Coop. Zuivelfabriek „Eendracht", de fa J C. Rab en de Handelsraad der LTB- VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 19 tot en met 24 April 483 kg tong; 34 kg tarbot; 658 kg schar; 487 kg bot;ll kg kabeljauw; 3418 kg gar nalen, 3 kg zalm; 2400 kg kokhanen en 130 kg vispuf. FILMNIEUWS MOULIN ROUGE Het leven van de beroemde schilder Henri de Toulouse Lautrec, verfilmd door John Huston, is een ongemeen boeiend schouwspel, dat ondanks lank moedige glimlachjes tot het brede pu bliek grote kwaliteiten heeft. „Moulin rouge" heet de film en men kan haar komend weekend in Texels Bioscoop- Theater zien- Als men dit doet, dient men te beseffen, dat men geen opgewekt verhaal krijgt voorgeschoteld. Het leven van De Toulouse Lautrec verfilmd: zijn tragische val van een trap, welke hem voor zijn leven ongelukkig maakt, zijn drinkpartijen, zijn grote liefde voor een meisje van de straat en eindelijk de vrouw, die hem wezenlijk bemint en niet let op zijn mismaakte gestalte. Zij Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct trouwt 'n ander, van wie zij niet houdt, omdat zij meent de liefde van de schil der niet te kunnen winnen. De Toulouse Lautrec komt té laat tot het besef, dat hij nu eindelijk het geluk binnen zijn bereik had. Nauwelijks een jaar later sterft hij, doordat hij dronken van een trap valt- BART, DE VRIJBUITER Een uit het goede hout gesneden Wes tern in prettige kleuren. Het gebruike lijke recept: postkoetsen, overvallen, re volverduels en natuurlijk een beeldscho ne jongedame. Een spannend verhaal, goed gespeeld en geregisseerd met fraaie natuuropnamen. Buitenlands nieuws O.a.: Zweeds schip in nood voor Casa blanca; Om de verbindingswegen in In- do-Ohina; Nederlands nieuws O-a.: Watersporttentoonstelling te Leeuwarden; Officiële ingebruikneming van de Helicopterlijn Lisse-Haarlem- Zandvoort; Versnelde bouw van de Vel- sertunnel; Russisch Volksdanstheater in ons land; De voorjaarstoiletten van Jacques Fath. Van een partij van 5000 narcissen werd 50 °/o, dus 2500 stuks, afgekeurd wegens vlieg. Dat is voorheen wel meer gebeurd zult u zeggen. Dat is ook zo! Doch dit gebeurde „Anno 1953" En hoe dit mogelijk was? De kweker - een kleine kweker - had het twijfelachtig genoegen zijn narcissen te telen in een omgeving, waar zeer veel opslagnarcissen voorkwamen- Deze op slag werd niet, of veel te laat, opgeruimd met als gevolg, dat de hele partij nar cissen retour kwam Een grote schade post dus! Een schadepost die hij te dan ken had aan zijn - overigens zeer be vriende buren. Is hier nu niets aan te doen? Ja,zeker! Heel gemakkelijk zelfs! Laat ieder, of hij narcissenkweker is of niet, die nar cissenopslag op zijn land heeft bedenken, dat ook hij die buurman kan zijn, en onverwijld die rommel verwijderen. Dit is niet alleen een plicht tegenover zijn buren, om van schade aan eigen kraam niet te spreken, maar is ook wettelijk verplicht. Laat daarom ieder de nar cissenopslag op zijn land verwijderen binnen een paar dagen- Wij verzoeken hierna opgaaf van de genen, die nog niets er aan deden, opdat in samenwerking met de bevoegde in stanties de nodige maatregelen kunnen worden genomen. Wij vertrouwen er echter op, dat in het algemeen belang, binnen een paar dagen alle opslag weg zal zijn. Het Bestuur van Bloembollencultuur EVEN AUTO HELPEN STARTEN Bij het helpen starten van een auto werd de heer P. Koorn, De Koog, zo ernstig door de terugslaande slinger aan hand en pols gekwetst, dat hij zich on der doktersbehandeling moest stellen. NIEUW LEVEN IN DE VOGELWERELD Naar de heer D- Boot, opzichter bij „Natuurmonumenten" ons meedeelt heb ben de vogelwachters Janssen en Bake- laar op 26 April de eerste drie jonge kieviten gevonden op het broedterrein te Dijkmanshuizen. In Waalenburg wer den de eerste jonge eenden 14 stuks, waargenomen en op „De Bol" hebben Engelse vogelvrienden de Dougall's stern gezien, dit is een dwaalgast, die hier nog maar twee keer is gesignaleerd. Hij broedt in Engeland en langs de Ier se en Bretonse kust, echter in kleine aantallen. narcissenopslag laat staan, ziet zijn cultuur ten gronde gaan. NATIONALE HERDENKING OP DINSDAG 4 MEI Alle Nederlanders, zowej in ons eigen land als verspreid over de gehele we reld, zullen op Dinslag 4 Mei a.s., op de avond van de Nationale herdenking, in gedachten weer stil staan in herinnering aan de oorlogsjaren, die ons land en volk veel ellende, veel moeilijk te vergeten leed hebben gebracht. Een gelukkige omstandigheid in het leven van elk mens is, dat de tijd vele wonden heelt; maar enige ogenblikken van inkeer, van bezinning en herdenking zullen onze waardering en dankbaarheid jegens hen, die grote offers hebben ge bracht, verdiepen. In deze minuten van herdenking zijn wij één; hebben velen van ons in de ban ge jaren niet anders gedacht, dan dat wij na de bevrijding één zouden blijven, zo als wij dat toen waren? De herdenking op ons eiland zal niet veej afwijken van die in vorige jaren- Ook nu wordt op een ieder, die daartoe in staat is, een beroep gedaan deel te nemen aan de stille tochten, de herden kingsplechtigheden of de daartoe ge houden diensten. Wie daaraan niet deel neemt, groepere zich toch niet op straat of voor de huizen. Mogen velen zich gedrongen gevoelen een bloemenhulde te brengen. Aan particulieren en instellingen wordt verzocht om 18 uur de vlag half stok uit te steken. Ook op ons eiland kan dit worden tot een algemeen eren van de vele gevallenen- Laat men verder ook op geheel Texel de twee minuten stilte be trachten. De herdenking is voorts als volgt weer te geven: Den Burg. Van 7.35 uur af luiden de klokken. De stoet stelt zich tegen 7-30 u. op de Groeneplaats op en vertrekt om 7.35 naar het voorlopig Monument. Na de rondgang over het oorlogskerkhof en de algemene begraafplaats houdt het klokgelui op en zullen twee minuten stilte worden betracht. Hierna speelt het Koninklijk Texels Fanfarecorps een lied- Hierop krans- en bloemlegging, waarna de Fanfare met een lied zal besluiten. De ontbinding van de stoet op de Ste nenplaats. De Cocksdorp. Klokgelui van 7.45 tot 8 uur- In beide kerken wordt een her denkingsdienst gehouden. Den Hoorn. 7.40 uur Klokgelui. Van beide einden vertrekt de stille stoet naar de begraafplaats, waar na 't zwijgen van de klok twee minuten stilte worden be tracht De Fanfare zal met een lied be sluiten. Oostcrend. Klokgelui om 7.45 uur. Bij het plantsoen zal een herdenking m-m.v. „Excelsior" worden gehoden. Oudeschild. Klokgelui van 7.45-8 uur. In de R K. kerk wordt om 7.30 uur een kerkdienst gehouden met gebeden voor de gevallenen; na het zwijgen van de klok twee minuten stilte. In de N.H. kerk komt men onder het klokgelui bin nen; na het klokgelui twee minuten stilte; daarna zang van de koren- Te De Koog en De Waal zullen geen afzonderlijke plechtigheden plaats vin den. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij DE COCKSDORP: De aangekondigde Avonddienst op Zondag 2 Mei in de Ned. Herv- Kerk te De Cocksdorp gaat niet door. In plaats daarvan zal er 's morgens 10 uur dienst zijn. De Koog 11 uur Ds Janse De Waal 7.30 uur Ds Janse Den Hoorn 10 uur Ds Van Rhijn Extra collecte voor het restauratiefonds Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de kerkeraadskas 3-30 uur instuif-film Oudeschild 9.30 uur Ds Janse Kwart voor elf Zondagsschool GEREF. KERK Oosterend 10 en 3 uur Ds Swen van Den Helder Den Burg 10 uur Leesdienst Voorbereiding H. Avondmaal Half acht Ds Swen van Den Helder GEREF. KERK (ondenh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur br. C. Inja, Baarn Den Hoorn 11.15 uur br- C. Inja, Baarn DEN HOORN OP REIS Op Woensdag 5 Mei a.s. gaan 10 leden van de Jongemannenver. ,De Kustwacht' per bromfiets een week op stap met als einddoel België. On 12 Mei gaat de reis- vereniging der junioren naar Arnhem, volgende dag weer terug en op 18 Mei verlaat de reisvereniging der senioren Den Hoorn om een tocht naar Limburg te maken. Zij keren de 20ste terug. S.V. Texel. Senioren en adspiranten, die om ker kelijke redenen niet op Zondag spelen, willen wij in de gelegenheid stellen om op Zaterdag te spelen. Een ieder, die voor dit plan iets voelt, gelieve zich vóór 15 Mei a.s. schriftelijk op te geven bij de secr-, de heer G. ten Cate, tel. 143. Nieuwe leden ook hartelijk welkom. Er kwam een ongetekende briefkaart met het verzoek om de Sportdag, geor ganiseerd door de Tex. Sportraad, en dus niet door S.V. Texel, met het oog op de kerkelijke leden, niet op Zondag te doen houden- De Sportraad besloot in de toekomst deze sportdagen op 2e Pink sterdag te houden. Morgen Texel 1-RKAFC; geen ge makkelijke taak. Zwaluwenniemvs Voor Zondag is de belangrijke wed strijd Sporters-ZDH te Hoorn ingelast. Winkel 15 11 1 3 23 Sporters 15 10 3 2 23 ZDH 17 9 5 3 23 Sporters kreeg .in 15 wedstrijden slechts 11 goals tegen en verspeelde thuis nog geen enkele punt. Thuis was de stand 1—1. Op 29 en 30 Mei gaan een voetbal- en handbalelftal van S.V- Texel, en het handbalelftal van onze vereniging naar Terschelling- Supporters gelieven zich omgaand op te geven bij Nel Bakker, Dijk 10 of Dick Drijver, Den Hoorn 77. Zeemeeuwen-nieuws Woensdag werd Zeemeeuwen 1-Cocks dorp gespeeld, een match, die door ons altijd op het nippertje gewonnen werd. Maar nu hadden wij nogal met tegenslag te kampen, daar we niet volledig konden uitkomen Hoewel we voor de rust met 10 man speelden, ging het mooi gelijk op; rust 33. Daarna was SVC sterker en won met 75. De adspirantenwedstrijd wordt uit gesteld vanwege het 1 Mei-feest. Handbal S.V.T. De competitie verloopt vlot. Ons eer ste heeft de vier wedstrijden die ge speeld zijn gewonnen. Maar de drie zwaarste tegenstanders krijgen we nog en dus trainen! Maandag 7,30 uur op het terrein- Ons tweede neemt voor het eerst aan de competitie deel, het resul taat is tot nu toe vier nederlagen, maar we zijn op de goede weg. Handbal op Texel Uitslagen' GDS 1-SVC 42, GDS 2- GDS 1 0—8; SVC-GDS 2 9—0; ZDH- Texel 1 03; GDS 1-Zeemeeuwen 2 80 Zeemeeuwen 1-Texel 2 100; Zeemeeu wen 1-SVC 57; Zeemeeuwen —GDS 2 11; Texel 2-Texel 1 08. Den Burg, Vrijdag, 12 uur. Nu wij dit schrijven zijn de Kinderspelen op de Groeneplaats nog in volle gang- Het feest, georganiseerd door onze volijveri ge Feestcommissie, begon al hedenmor gen om acht uur met muziek van de toren aan de Binnenburg door ons Ko ninklijk Texels Fanfarecorps; allengs kwam het oranjezonnetje door en toen de stoet versierde fietsen, autopeds, wa gentjes enz. zich opstelde, was het heer lijk lenteweer. Met het Fanfare aan het hoofd trok de feestelijke optocht door het dorp, waarna de prijzen bekend gemaakt wer den: Enkelingen: 1. Janneke Dijksen met versierde autoped; 2. J van Boven, Nar- cis-Ralley; 3. José van Dienst, autoped (eend); 4. Ineke Boon versierde kruiwa gen; 5. Nelleke Visser, versierde autoped. Paren: 1- Duo Hoogerheide-Bruin „Le ve de Koningin"; 2. W. Geus-M. Keijser Cd, „Terug van de Bollen"; 3. Witvliet- van der Zwaag, versierde fietsen. Groepen: 1 Vier versierde fietsen Liesje Vinke, Marja en Lyda Koorn en Janny Maat met de voorstelling „Leve de Koningin"; 2- kinderen van de fam. Craanen „Lentefee", 3. kinderen fam. Van Groningen „Bloemenfee". Steenlopen: Meisjes le en 2de kl 1. Martha Boekei; 2. Marja Koorn en 3- Dineke Bakker. Eierlopen, Jongens le en 2de kl.: 1. Peter Zoetelief, 2- Dick Eelman en 3. Tonny Gielis. Zaklopen, Meisjes 3e en 4e kl.: 1. Juultje Swarthof, 2- Maartje van Gro ningen en 3. Rietje Jimmink. Knikkers op een bord. Jongens 3e en 4e kl.: 1- Kees Smit, 2. Co Vinke en 3. Hans Geus. Ton rollen, Jongens 5e en 6e kl.: 1 Adrie van der Slikke, 2- Siem van der Knaap en 3. Jan Commandeur. Koekhappen. Meisjes, 5, 6 en 7de klas: 1 Janny Lap, 2 Jenny de Jong, 3 Janna Vlas. Fietsen met Hindernissen: Jongens 1 en 2 ULO: 1 Bert Boekei, 2 Toon Iedema, 3 Bert Doornbos Spriet(hard)lopen ULO^meisjes 1 en 2 en Huishoudschool 1 Tiny Roeper; 2- Corry de Visser; 3. Rita Bruin. De deelname aan de Allegorische Op tocht was jammergenoeg gering. GOUDEN ECHTVERENIGING Het echtpaar G. Hin en M- Hin-Mulder, Molenstraat, hoopt Maandag 17 Mei zijn gouden huwelijksfeest te vieren. TEXELCOMBINATIE-DE MOK Voor gisteravond werd er op het ter rein van S.V. Texel een voetbalwedstrijd •georganiseerd tussen Texel-combinatie en een ploeg van De Mok. TEXEL ONTSTAK DE MEIERBLIS Gisteravond heeft op ons eiland een groot aantal Meierblisvuren gebrand. Wij hebben ze maar niet geteld, het aan tal was legio- De jeugd heeft zich weer opperbest geamuseerd. DE ULO NAAR BELGIE EN DUITSLAND Op 15 Mei vertrekt onze ULO voor een zevendaagse reis naar het Zuiden: per Teso-bus gaat het de eerste dag al recht streeks naar Vaals, het Drielandenpunt, waar in een Jeugdherberg wordt over nacht. O.a. zal de Sint Pietersberg wor den bezocht. Daarna een tocht door de Belgische Ardennen en de Eifel. Er zal te Prüm, Duitsland, in een Jeugdher berg worden gelogeerd- GESLAAGD Onze eilandgenoten F- Meindertsma, Eierland en H. Keijser, Ongeren, slaag den aan de Landbouwhuishoudschool te Doetinchem voor het examen lesgeven. Begin dezer maand behaalden zij als cursisten van opleidingsschool „Rolle Ca te" het diploma lerares. In weer en wind moeten zij erop uit de ingenieur, de opzichter de postbode, de melkboer Maar wat hun werk ook mag zi|n KING hoort erbijKING verdrijft de vermoeidheid, KING ver kwikt en verfrist. In KING-pepermunt werken de edelste gaven der natuur samen, om de mens een gezond tegenwicht te geven tegen de vermoeienissen van zijn inspannende dagtaak Mer KING als partner valt het werk aanzienlijk lichter

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2