Aherican Sport op Texel Bim en Bam American Star 5 Dagen naar Parijs S.V. Texel. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M de Koningin speelde een Texel se Combinatie tegen een Marinierselftal van ,,De Mok". De recette ging ten bate van de Kankerbestrijding. De Mok verscheen met een pittige snelle ploeg met een aantal prima spe lers. We noemen de spil, de middenvoor maar ook de keeper kon er zijn- Het Texelse elftal bestond uit: Doel B. Heerschap. Achter G. Wilner en G. Kuiper {Oosterend); Midden H. Neijens, Henk Boon en Dick v-d. Slikke Voor Boogaard (Tex. Boys), G. Zoetelief, Dick Drijver (ZDH), Boogaard (Tex. Boys) en Lodie v.d- Wulp. De snelle wedstrijd golfde van doel tot doel en al leek ons <je M.aanval iets ster ker, bij T. zagen we dikwijls keurige aanvallen, waarbij de gebrs Boogaard ui terst snel reageerden op de listige pas jes of kopballen van Dick Drijver. Vooral voor de rust was de T aanval gevaarlijker en noteerden we een zeer goed schot van Lodie precies op de latkruismg. Daarna onvoldoende weggewerkt en weer 'bij de staanpaal gebracht, waar de keeper de bal onder hevige druk in eigen doel werkte. 10. De gasten trachtten de ach terstand door nog meer enthousiasme in te lopen, maar dat bleek niet eenvoudig. Henk had het met gemakkelijk met die snelle en technisch prima middenvoor, maar hij bleef meester op zijn helft, ter wijl Gerrit op rechts en Gerrit op links, de tegenstanders weinig illusies lieten Bertus had het oog er goed op, Herman en Dick beheersten het middenveld en voedden de voorhoede keer op keer. De prima verdediging van M. kon meestal op tijd ingrijpen, maar Herman plaatste een boogbal precies op maat, waarvan de linksbinnen Boogaard op fraaie wijze profiteerde door langs de uitlopende kee per in het doel te koppen. Een bijzonder mooi doelpunt 20. Aan beide zijden ontstonden nog een aantal kansen, maar met de rust is het nog 20- De Mok zette de 2de helft in met een extra hevig offensief, luide aangemoe digd door alles wat de M. vertegenwoor digde. Onze verdediging kreeg handen vol werk, temeer daar onze voorhoede met goed op slag kon komen. Het werd dan ook vrij spoedig 21. Het werd spannend en langs de lijn werd behoor lijk meegeleefd- Na ca. een half uur werd Henk uit positie gespeeld, waarna de midvoor met een ongelooflijk zuiver en hard schot gelijk maakte. 22. Door het verwisselen van Dick met Gerard kwam de T.aanval meermalen goed opzetten, maar de voorhoede schoot te weinig Met 22 kwam het einde, waarmede beide partijen tevreden konden zijn- Het was een stevige maar sportieve partij. Zaterdagmiddag speelden Texel-wel- pen tegen Tex. Boys-welpen. Dit was echt de jeugd in sportieve doen. Allen werken en nog eens werken- T. had het eerst succes en leek ook wel iets ster ker dan de Boys, vooral de kleine T. rechtbuiten viel op, alsook de linksbui ten. Na de rust maakte de rechtsbuiten met een mooi schot no. 2 en even later uit een praphtig geplaatste voorzet door de linksbipi^fi no. 3- Een leuke wedstrijd en al doende.-leert men. Uitslagen van-Zondag: 4e kl. A.: ZAP-Oudeslnis 6—2; RKAFC-Texe] 1—0; Succes-Sch^gèn 00; Watervogels-VZV 12; GraShöppers-Limmen 21; DTS- BKC 3—1- Texel kon deze keer de beide punten met bemachtigen, daarvoor was onze aanvalslime met sterk 'genoeg. Ondanks het overwicht van de gastheren slaagden ze er nauwelijks in onze verdediging in te deuken. Bertus was weer in prima vorm en alleen door een ongelukje kwam de bal slechts éénmaal over onze doellijn. Dat was voor de rust. Uit de halflinie werd een schot gelost, dat d°or B- op de knieën zittend werd gestopt, maar via het been van hem. liet hij de bal even los en bij het opnieuw pakken tikte hij de bal in het doel. Dus geen overtuigend doelpunt, maar voor RKAFC van grote waarde. A.s. Zondag: Texel 1-Succes 1- Op 16 Mei as wordt de Juniorendag gehouden- De Adspirantendag vindt op 30 Mei plaats. Zouden we nu maar eens een extra beurtje gaan trainen? Wie van onze le elftal-spelers helpt mede aan deze training? Adspiranten Vrijdagavond half zeven. Texelse Boysnieuws Texelse Boys-Zeemacht (33) was zeer spannend Wij startten met de vrij ster ke wind tegen Al spoedig ging Zeemacht tot de aanval over, maar onze achter hoede gaf niet thuis-Z. zag paal en lat soms redden. In deze periode was sprake van een klein Boys-overwicht. Bij een van de tegenaanvallen wist de Z.midvoor zich vrij te spelen en onze keeper te passeren: 10 Maar spoedig bracht on ze midvoor na goed samenspel de stand op 11. Rust. Tijdens de tweede helft zagen wij een fel spelend Z. De Boys waren over het algemeen iets te langzaam, waardoor Z, de toon aangaf, wat na een kwartier door een doelpunt onderstreept werd: 12. Met de wind in de rug werd het Z.doel door de Boys onder vuur genomen- Een schot van onze linksbinnen stuitte van de lat af, waarna de bal door Z. corner gewerkt werd. Deze werd door onze 1. buiten zo scherp geplaatst, dat de wind voor de gelijkmaker zorgde 22. De 9trijd werd nu harder, maar bleef spor tief- Nadat een van onze backs door twee man onder de voet was gelopen, scoorde Z. haar derde goal. Een dubieus doelpunt dus. De hierna volgende Boys-aanvallen werden alle op één na afgeslagen: 5 mi nuten voor het eindsignaal kwam onze rechtsbuiten vrij voor de uitlopende keeper en passeerde hem daarop met een handige boogbal: 33. Einde- Hierdoor bleven wij ongeslagen op eigen veld. Handbal op Texel i De stand is nu: Texel 1 4 4 8 35- 0 GDS 1 3 3 6 20- 2 SVC 4 3 1 6 28-10 Zeemeeuwen 1 3 2 4 21-10 ZDH 3 1 2 2 9-10 Zeemeeuwen 2 3 1 2 1 1-23 GDS 2 4—131 1-28 Texel 2 4 4 0 2-34 De competitieleider, W. van Zeylen SV De Koog. De uitwedstrijd tegen Vesdo eindigde in een gelijkspel. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd, al nam Vesdo na een half uur met een onhoudbaar schot de leiding. Jammer dat Burger een strafschop mi9te- Maar Cees wist voor de rust nog de gelijkmaker te scoren. Na de thee was De Koog overwegend sterker. Toch wist Ve9do nog éénmaal te scoren, maar al gauw maakte Jan met een kopbal gelijk. Nog tweemaal wist De Koog de Vesdo-keeper te passeren, maar beiden werden afgekeurd wegens buiten spel, waarna onder uitstekende leiding van scheidsrechter Mulder met 22 het einde kwam Zondag uit tegen MOC. Vertrek De Koog 10-45 uur. Zijn de adsp. en welpen vanavond weer om half zeven op de trai ning? Ook zij die nog niet op de lijst in het kastje staan zijn van harte welkom. Sportnieuws S.V.C- Ons 1ste speelde in Midswoud gelijk {00) tegen M.O.C Het ongelijke, harde veld maakte goed voetbal onmogelijk. S- koos voor de wind en schiep meteen ge vaarlijke situaties. Na een half uur wist M. z;ch los te werken, maar onze backs en spil wisten wel raad. Een harde, lage schuiver van Dirk liet de Mkeeper glip pen, maar er was geen onzer voorhoede spelers bij om het goaltje te maken en tergend langzaam rolde het leer over de cornerlijn. Even hierna kwam Henk ten val wat hem een pijnlijke pols bezorgde Ale nam zijn plaats in. Rust 00. Na de thee was M direct voor het doel- Eddy redde ten koste van 'n corner. Deze was uiterst gevaarlijk, maar Ale kopte weg. Het spei ging lange tijd gelijk op, doordat Ale zich als een ware spil ont popte en beide kanthalfs goed aansloten. Drie minuten voor het einde kreeg M. een penalty toegewezen, maar het schot werd corner gewerkt- Dit gaf onze ach terhoede de kracht om deze laatste mi nuten tegen het sterke M.offensief stand te houden.Toen de goed leidende scheids rechter, de heer De 'Boer, het einde blies, was de stand nog altijd 00. Zondag gaat ons eerste zijn laatste uit wedstrijd 9pelen en wel tegen Dirkshorn Leden en donateurs, Zaterdag allen present op onze vergadering in het Thee- huis. BRIDGEN Uitslag Competitie-avond 27 April: A. (maximum 48). 1. Echtpaar Beemsterboer 30 pnt-; 2. Mevr. Keijser Jouwersma 27; 3. Echtpaar Bruin 26V2; 4. J- N. Bruin-Wessels 24; 5. Van Lente-van Santen 23; 6. Mant je Venema 22; 7- Roeper-v.d Werf 15Vs. B. (maximum 63 pnt.) 1. Bakker-Brücher 36 pnt; 2- Echtpaar Bakker 35V2; 3. Dob-Bos 35; 4. Mevr- Kooiman-Boeder 33Va; 5. Keijser-Michels 32; 6 Echtpaar van Hoorn 29Vs; 7. Ide- ma-van Sambeek 28; 8. Mevr. De Graaf- Oosterhaven 22Vs. Slotavond op Woensdag 12 Mei- A W. KRAAMZORGCENRUM Het Kraamzorgcentrum houdt Donder dag 6 Mei a.s. weer zitting in het Con sultatiebureau van 1011 uur-. Men ge lieve steeds vroegtijdig aan te vragen. Bim en Bam gaan vandaag naar de stad met Parsival, hun papegaai.Daar gaan ze direct naar een winkel, waar gramofoonplaten worden ver kocht en vragen de eigenaar wat mooie opera-platen te mo gen horen. De winkelier laat de mooiste platen horen die hij heeft. Als Bim en Bam al les hebben gehoord, gaan ze zonder plaat de winkel uit, de winkelier zeer teleurgesteld achterlatend- Hij had vast ge dacht flink wat platen te ver kopen. Daar wandelen ze weer naar huis met Parsival. Maar 's avonds worden de dieren uitgenodigd voor een concert. En daar luisteren ze naar Par sival, die 's morgens in de winkel alle opera's uit zijn hoofd heeft geleerd. En zingen dat hij doet. De dieren zijn het er allemaal over eens, dat hij minstens even mooi zingt als de zangers en zangeressen van de gramofoonplaten- Wilt U echt genieten van Utv zelfgerolde Amerikaanse sigaret, zie dan toe dat U liet handige, platte pakje met de ster er op krijgt zuivere, milde, échte Amerikaanse sigaretten-tahak, rijpbruin van kleur zoiets lekkers rookte U nog nooit! NIEIIEIJER'S TABAK TABAK OP Z'iN BEST AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS Burgemeester en Wethouders van Texel: herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van het besluit bevol kingsboekhouding, inhoudende: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in een der bevolkingsregisters: 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust of de daarvoor in de plaats treden de rust te genieten; 3. dat in geval van onzekerheid om trent het onder 2e- vermelde, bijzondere voorschriften gelden; 4e. dat behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden af gevoerd; 5e. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente monde ling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek bij het verlaten van Nederland (ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der ge meente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b- dat aan de aanvrager van een ver trek behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uit gereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen 5 dagen worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse gemeente, in welker bevolkingsregister de personen moeten worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats treden de rust geniet, en die nog niet in een be volkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in hét bevolkingsregister ener andere ge meente is opgenomen zich binnen 5 da gen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur on der overlegging van een paspoort of an der identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legimitatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Neder land is gekomen, tenzij hij overeenkom stig <je desbetreffende bepalingen is vrij gesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen gestichten of schepen waarin personen onder enig bestuur inwonen, alsmede ho telhouders, pensionhoudrs en kamerver huurders uiterlijk 5 dagen na de opne ming of huisvesting of na het vertrek mededeling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van iede re persoon, die langer dan 14 dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pen sion of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van iedere zodanige persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevol kingsregister gelegenheid zal worden ge geven op werkdagen van 9 tot en met 12,30 uur, bij de afdeling bevolking der gemeentesecretarie, gelegen te Den Burg Vismarkt. Texel, 27 April 1954- Burgemeester en Wethouders van Texel, C DE KONING, Burgemeester. P- BEEMSTERBOER, Secretaris TEXELSE MARKT Aangevoerd 3 Mei 1954 4 Pinken 300400 16 Biggen 5565; 62 nuohtere kalveren 3555. ODIT MET „SONNA" GAF WAARDIG SLOT AAN HET SEIZOEN VAN UITGAAND ZUID-EIERLAND Het Zaaltje van „Bethel" was weer tot de laatste plaats bezet, ondanks het vergevorderde seizoen, toen Woensdag avond de Toneelclub ODIT van de Cocks- dorp de heropvoering van het toneelstuk „Sonna' van Fabricius voor het voetlicht bracht- Een zwaar stuk, met een moraal welke tot de verbeelding spreekt en in die geest doet denken aan „Op Hoop van Zegen" van Heijermans, al had de inhoud van het stuk een geheel andere strekking. Stuk voor stuk waren de verschillende medespelers voor de hun toebedeelde rollen geknipt. Wim van 't Noordende was zoals we eertijds van de „oude" Wim gewend waren. Van het talent van mevr. Boersma en de heer en mevr. Zwart be hoeven we niets te zeggen: wij kennen hun igaven zo langzamerhand nu wel- Jan Daalder Hzn, die de rol van kapitein van het vroegere K.N.I.L, uitbeeldde, leek ons in zijn rol iets te druk. Toneelaankleding, décors en costuums waren af, tijd en zorg waren daaraan be steed door de familie Boersma met haar staf. Alles tezamen een waardig slot van een waardig seizoen- Van E. FEUILLETON door T. LODEWIJK Els en Carla behoorden tot de vroeg- sten en hadden dus 'n prachtige gelegen heid de rest van 't gezelschap op te ne men. Pas bij het thuiskomen hadden ze opgemerkt, dat hun hotel slechts een paar honderd meter van de Place de 'l'Etoile verwijderd was en vlak bij de beroemde Ohamps Elysées. Toen ze uit de Metro waren gekomen, hadden ze 'de blanke Triomfboog zien oprijzen tegen de avondhemel, en daaronder de eeuwi ge vlam zien flakkeren ter ere van de onbekende soldaat. Zo successievelijk kwamen de andere reisgenoten binnen. Hannes ging met een joviaal goeienmorrege tegenover Els zitten- Naast hem namen voorzichtig plaats het wonderlijke paar, waarvan Carla had gedacht, dat ze getrouwd wa ren, terwijl gebleken was, dat dit niet zo was Maar ze waren zó eens geest es dat die vergissing te verontschuldigen was. De heer Laarman stak zijn licht niet onder de korenmaat en wat 'hij wist deel de hij uitgebreid mede. 'Mevr. Kierke- wasser luisterde aandachtig en getroffen, beaamde wat 'hij zei en vulde het aan met algemeenheden, die een bespiege lend en idealistisch karakter droegen En aan haar linkerhand zat mijnheer Hol- lenga, die wel iets op 'n rechercheur leek en alleen opmerkte dat het mooi weer was. Naast Carla zat de elegante mevrouw Perland met haar Italiaans uiterlijk. Naast haar zwijgzame, correcte echtge noot. Ze zag er weer bijzonder smaakvol uit, vond Carla waarderend, in haar kof fiebruin wandeltolletje. Mevr. Perland babbelde onderhoudend met Carla over Parijs, gaf haar practische tips en bleek zelfs op de hoogte van alle concurrentie- schandaaltjes tussen de grote modeko ningen- Els werd in beslag genomen door de conversatie, die de jonge Averkamp, een stuk „stokkebrood" in de ene en een kom koffie in de andere hand, voerde. „Prikkie" en .,£>ikkie" hadden onder el kaar smoezend schik, blijkbaar over wat ze de vorige avond beleefd hadden. Me vrouw Hoogeboezem voerde een zuch tend gesprek met drie oudere dames vol jeugdig vuur, die alle drie witte sokjes en jumpers droegen en waarvan Carla giste, dat ze leraressen op een nijver heidsschool of oud-verpleegsters waren. Het jonge echtpaar Van Weezei be studeerde tijdens het ontbijt, de hoofden naar elkaar gebogen, ijverig de platte grond. Die morgen zou men per bus een tour door Parijs maken met bezoek aan deNotre Dame, de Invalides, enzovoort, en Hannes zat juist Els te beïnvloeden dat niet te doen, maar onder zijn bekwa me leiding gedrieën op stap te gaan om op eigen houtje de lichtstad te gaan ver kennen- De Place de la Concorde!, riep me neer Laarman uit, schouwspel van harts tochten en omwentelingen. Oaar heeft het bloed van Lodewijk de Zestiende en van Marie Antoinette gevloeid Ja, zuchtte mevr. Kierkewasser aangedaan, en de dood maakt ons allen gelijk, of wij nu koningin zijn of Kellnerin, hielp Hannes. De Place de la Concorde, meneer Laarman liet zich niet storen, noch door zijn geestesvriendin, noch door dat im pertinente jongmens, is gebouwd onder Lodewijk de Vijftiende, die daarmee 'n onvergetelijke herinnering geschapen heeft aan zijn regeringsperiode. Er zijn momenten, lichtte mevrouw Kierkewasser toe. die al!e eeuwen door blijven herinneren aan vergane groot heid- Daarom vinden wij het zo heerlijk samen door Parijs te dwalen en ze te beschouwen. Het herinnert je aan de tij delijkheid van het tijdelijke, maar ook aan de onsterfelijkheid van het eeuwige. Hannes, tegenover Els, sloeg de blik omhoog, en Els wist niet beter te doen dan met veel ijver haar broodje te sme ren met de lik boter, -die op haar bord- rand was gevleid. Inmiddels trachtte mevrouw Hooge boezem aan de geduldige Jeannine uit te leggen, dat ze dat harde brood niet eten kon in verband met de staat van haar gebit, en werd daarin krachtig bij gestaan door een van het eeuwig-jeug- dige trio, die in een schoon schobl-Frans de situatie voor Jeannine nog onover zichtelijker maakte. Els, die allang voor het idee op eigen houtje Parijs in te gaan, gewonnen was, begon er nu bij Carla op aan te dringen om sémen (en ze Slaagde erin uit te doen komen, dat dit alleen sloeg op Carla en haar) de stad in te gaan en de bus bus te laten. Carla was er meteen voor te vinden en mevrouw Perland raadde haar aan, met te veel aan toeristenj te doen, maar haar eigen zin te volgen, dan had ze het meeste plezier- Hannes informeer de of ze de weg wel wisten. Ik ben hier niet voor 't eerst, ant woordde Els uit de hoogte, die inderdaad al eens twee dagen in de hoofdstad had vertoefd. Els slaagde er, zonder iets te zeggen, in haar overbuurman duidelijk te ma ken, dat het spreekwoord „drie is te veel" ook hier gold, maar tegelijk zo luidop met Carla te overleggen, dat ze in ieder geval naar de Notre Dame moesten, dat de jongeman met een samenzweerders- blik en een ondoorgrondelijke glimlach zich verder zwijgend aan zijn ontbijt wijdde, en zich ook nog over 'het stokke brood van mevrouw Hoogeboezem ont fermde. Die jongelui, sprak deze dame met een moederlijke glimlach, ze dóén maar. De kordate lerares had in 'n bakkers winkel op het hoekje even gauw een paar luchtige croissants voor de onge lukkige dame kunnen bemachtigen en raadde haar aan voortaan deze heerlijke, knapperige en toch zachte broodjes voor haar ontbijt te gebruiken. Carla dronk de sterke koffie met het cichoreismaak- je met genot en vond dat Franse ontbijt no» zo gek niet- Vóór de bus kwam, waren ze al op weg Hannes was nog niet klaar en groette hen met zoveel gehuicheld leedwezen als hii maar kon opbrengen. Hij zat a] op een plattegrond te gluren welke metro lijn hij moest nemen om in de 'buurt van de Notre Dame te belanden'. Dat ventje zijn we kwijt, sprak Els met veel vertoon van opluchting. Waarom ben je daar zo blij om? informeerde Carla. Ik vind hem heel met ongeschikt, en wat mij betreft, had hij best meegekund- Smaken verschillen. Els haalde haar neus op en stak die superieur in de lucht. Carla keek haar eens van terzijde aan en glimlachte haar „Oosterse glimlach", zoals Els altijd zei. Wie weet waar dat gekibbel op uit draaide. Binnen vijf minuten waren ze bij het l grote stervormige plein rond de Are de Triomphe en bereikten de Champs Ely sées, de prachtige boulevard met de sta tige bomen, waarvan het eind zich in de verte in een lichte nevej verloor- Prachtige winkels hielden hun aan dacht geboeid, vooral de elegante mode zaken met de dure, luisterrijke model japonnen deden him harten sneller klop pen Plots stootte Els haar vriendin aan. Zeg, als wij hier niet de hele mor gen winkels willen kijken, zuillen we toch eens verder moeten. Die winkels komen nog wel; in de buurt van de Opé ra is het ook de moeite waard- Maar nu gaan we eerst eens naar de lie de ia Cité, het stads-eiland midden in de Seine, naar de Nötre Dame. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4