Cjroen 2tmrL-Jexels in het hart., JEUK DDD D'<ZT 'aaak houd'""0Dler! KIESPIJN? <r- WRIGLEY ZATERDAG 12 JUNI 19S4 TEXELSE 68e JAARGANG No. 6844 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langev^ld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 -Tel. 11 M Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 1,95 p. kwart, -j- 20 ct. incasso. Adv. 8 c. p.mm. TEXEL KREEG EEN DRUK PINKSTERWEEKEND Zo mooi als het de Zaterdag vóór Pinkster was. zo „slecht" was het weer op de Eerste Pinksterdag, als wij dit ten minste uit toeristisch oogpunt willen bekijken, want de boeren zullen het beslist niet met ons eens zijn, dat de weergoden hen op die Eerste Pinkster dag slecht gezind waren! Maar ze heb ben voor een gulden middenweg willen zorgen: de Tweede Pinksterdag begon weliswaar met uitgaansweer van een twijfelachtig karakter, maar allengs kreeg de zon de overhand en deze dag is nu niet bepaald „verloren" gegaan voor wie er op uit wilde trekken! De Texelse boten hebben gevaren tot de schroeven over hun toeren dreigden te raken - bij wijze van spreken natuur lijk - trouwens met de Voorwaarts was er opeens iets aan de hand. toen zij Za terdagochtend eventjes van Den Helder naar het eiland trachtte weg te lopen: de motor viel finaal uit, zodat de ouwe, trouwe Marsdiep de jongeling op sleep touw moest nemen. Gelukkig heeft de technische staf zich meteen van haar meest actieve zijde laten zien en de vol gende dag koos ook de Voorwaarts weer het ruime sop. Intussen had de N-V. TESO een enorm aantal auto's te ver werken: Voor Zaterdag bv. stonden er eventjes 164 te boek! De andere boten, de Dokter Wagemaker en de Marsdiep kregen dus helemaal de handen vol- Zij hebben daardoor moeten varen tot Za terdagnacht één uur! Ook gedurende de beide Pinksterda gen en Dinsdag en Woensdag d-a-v- was het toeristische autovervoer zeer groot. De Zaterdag met 164 auto's werd een record genoemd in de geschiedenis van de verbinding Texel-Den Helder v-r. Dat grote waardering bestond voor de extra late boot, die Tweede Pinksterdag om 9 uur van Texel ging en om 10 uur van Den Helder bleek uit het enorme aantal reizigers- ,,Wij hebben met het Pinksterweekend nog nooit meegemaakt, dat wij alle ho tels moesten opbellen om onze gasten een plaatsje te bezorgen, doch steeds kregen wij ten antwoord „Vol", ,.vol"! Ja, alle hotels waren volledig bezet en ook waren zeer vele pensions volgeboekt Een goed Pinkserweekend!" Aldus deel de men ons mede van de zijde der VVV „Texel". Onder de buitenlandse gasten bevond zich een reisgezelschap met 8 Belgen en 22 Engelsen. „Het weer van de Eerste Pinksterdag werkte volop mee!" Aldus vernamen wij op het Texels Museum: gedurende de Pinksterdagen kregen wij bezoek van 570 personen (volwassenen en kinderen)- Dat was heel wat beter dan vorig jaar en de achterstand is thans omgezet in een voorsprong van 100 bezoekers! Als D de 40 gepasseerd bent ls oppassen dubbel geboden. Dan kunt eigenlijk niet bulten Kruschen Salts. Rheumatische pijnen vinden in veel ge vallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloedzui verende organen nieuwe kracht en ener gie- Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kruschen, worden onzuiverheden in het bloed op natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slopende nijn- DS J. J- J- VAN SLUIJS DEED INTREDE De jongste geschiedenis bewijst ons, dat er in het „uitlenen" van een predi kant gevaar kan schuilen: Ds J- J. J. van Sluijs, die de laatste tijd op ons eiland vertoefde als consulent, nam dezer dagen het beroep aan naar de Doopsge zinde gemeente van Texel, met als ge volg, dat de Doopsgezinde gemeente van Den Helder thans een vacature heeft! „Maar", aldus de heer J de Winter, lid van de Helderse Doopsgezinde Kerke raad, >,wij als de Helderse kerkeraad hebben er geen ogenblik aan kunnen denken. Texel ook maar iets kwalijk te nemen, want tenslotte, waarom zou Den Helder alleen het recht hebben op do minee Van Sluijs?!" „Wij (hopen- dat U allen, dominee en gemeente, in liefde tot elkaar gekomen, zult werken tot zegen van de Doopsgezinde gemeente van Texel"- Het kerkgebouw aan de Kogerstraat was zeer goed bezet, een bewijs, dat Doopsgezind Texel zich bewust is van het belang van de komst van een nieu we voorganger: het is immers al weer een jaar geleden, dat Ds Van Veen naar Leeuwarden vertrok! Ds Van Sluijs had als tekst van zijn intredepreek gekozen Efeziërs 4:15. Ik wilde mijn intrede doens aldus Ds Van Sluijs, met een woord, dat over het Pinksterfeest handelt en tegelijkertijd aandacht besteden aan de komst van Uw nieuwe predikant- Ik begin met liefde en Niet krabben De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk in enkele seconden, doodt de 2lekteklemen. geneest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN TEXELSE MARKT Aangevoerd 8 Juni 1954 2250 Lammeren 4753; 40 Biggen 55 70; 19 Nuchtere kalveren 3555. VOETGANGER NU VRIJGESPROKEN De heer L. K-, ,,'t Hooge" Oosteren- derweg, kan op geen enkele manier aansprakelijk worden gesteld voor de schade, die voortvloeide uit de botsing tussen een autobus en een luxe auto na bij Molenbuurt De heer K- was aanvan kelijk schuldig verklaard omdat hij als voetganger de chauffeur van de bus in moeilijkheden zou hebben gebracht, maar bij vonnis van de Arrondddsse- ments-Rechtbank te Alkmaar is hij nu in hoger beroep vrijgesproken. CAREL SCHMIDT TUP innnktc het woer. heek Model Kleermakerij BooinkaDipstr. 8 b/d Wcsterweg, Alkinuur i EEN AVOND JOOL VOOR DE KLEUTERSCHOOL Op verzoek van het Bestuur van de Stichting Nutskleuterschool zal op Don derdag 17 Juni a-s. door de bootscholie- ren de Bootrevue worden opgevoerd- Het daverende succes van de eerste uitvoering wettigt het vertrouwen, dat ook ditmaal de zaal weer zal zijn uit verkocht- Ook zij die de eerste opvoering hebben meegemaakt kunnen weer hun schreden naar ..De Oranjeboom" richten, want zoals ons werd meegedeeld zijn talrijke nieuwe bedjes en schetsjes aan het repertoire toegevoegd. Gaarne doen wij een beroep op oudei's, donateurs en andere belangstellenden om èn de bootscholieren én de kleuters niet teleur te stellen. De toegangsprijs van deze feestavond is gesteld op f 1,25, ter wijl na afloop van de uitvoering een ge zellig bal de avond zaïl besluiten- Maakt allen van de gelegenheid ge bruik om tegen een minimumprijs een maximum van gezonde ontspanning op te doen. Kaai ten verkrijgbaar bij het Bestuur der Stiahjting Nutskleuterschool, aan de School en bij de bootscholieren Het blijft dus afgesproken: Tot ziens op 17 Juni a.s- in De Oranjeboom- vertrouwen en hoop. dat U mij niet zult beschamen- Eerlijke openheid geworden ons door de eenheid van geest- Pinkste ren draagt ons op, die geest levend te houden en zo nodig te versterken, want de gemeente 'is voor ieder van ons een bron van geestelijk leven, een bron, om zich te laven met troost en nieuwe moed. Hier toch, kunt gij komen met al uw vragen en moeiten, uw noden en zorgen, uw verdriet en leed. De gemeente zij onder ons een krachtcentrum. Dit kan zij enkel zijn door diezelfde geest, die wij in Christus hebben leren kennen- De ge meente is, zij en blijve onder ons de geesteseenheid. waarin wij leven met al- .e liefde, geloof en verdraagzaamheid. Laten wij elkanders lasten zo dragen als een 'Uitvloeisel van de Christelijke geest, opdat daaruit blijke, dat wij de Pink- sterboodschap hebben verstaan! De ge meente heeft te zijn een voorbeeld voor de wereld- Wij allen schieten tekort in ons enthousiasme, maar in ieder geval is ons pogen er dan toch om gehoor te ge ven aan de opdracht die wij in de wereld hebben! Deze middag kunnen wij tevens beschouwen als een godsdienstoefening, dit is een oefening in de dienst van God- Nu de oefening, straks dienen wij de oe fening in de praktijk toe ite passen! Er naar leven, van Maandag tot Zaterdag! God dienen in het gewone leven! Vol gens de roeping waarmede wij tot het ambt van gelovige zijn geroepen bidden wij niet alleen het Onze Vader, maar weten wij tegelijkertijd met heel de hun kering van ons hart, dat wij uitzien naar het einde der tijden; het Koninkrijk Gods, dat eens zal komen en het -is onze taak dit Koninkrijk voor te bereiden- Christelijke liefde is daarbij onze norm voor onze medearbeid in dienst van het komende Koninkrijk". De heer J. C- Rab sprak namens Ker keraad en Gemeente. Spreker dankte allereerst de zustergemeente van Den Helder voor haar hulpvaardigheid en sprak de hoop uit. dat het de nieuwe predikant gegeven zal zijn ook op Texel te werken, zoals hij dat te Den Helder heeft mogen doen onder Gods zegen- Zich tot mevr- Van Sluijs wendend, zei de heer Rab: „U heeft te Den Helder altijd veel werk voor de gemeente van Den Helder verricht, U was Uw man daardoor tot grote steun en daarom doet het ons goed, dat U de vrouw van onze nieuwe predikant zijt- Moge ook Uw ar beid hier vruchtdragend zijn. Burgemeester De Koning verklaarde de nieuwe predikant reeds geruime tijd te kennen en daarom kon hij de ge meente als insider gelukwensen met haar nieuwe predikant. Moge de band. die U zo zeer wenst tussen gemeente en U. groeien en blijven bestaan- Met de sa menwerking tussen kerkelijke autori teiten en gemeentelijke instanties is het wel eens merkwaardig gesteld, zij is feitelijk nauwelijks te concretiseren. Hier is zij altijd geruisloos aanwezig ge weest, tussen ons en Uw voorganger, ds Van Veen.Moge de samenwerking op de- MOTOR UIT SCHERPE BOCHT Een dame van de Vastewal werd tij dens een motorrijles verrast door de zeer scherpe bocht bij het gemaal van Waal enburg- Zij kwam daardoor met een been tegen een paal, met het gevolg, dat zij een ernstige beenwonde opliep. Haai man, die op de duo zat, bleef ongedeerd- Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct VRIJ ERNSTIGE BOTSING Een auto met een Texelse ohauffeur aan het roer ramde op Eerste Pinkster dag, op de hoek Slingerweggetje-Emma- laan, dus ter hoogte van het Belasting kantoor. een auto. welke bestuurd werd door een toerist, een Rotterdamse dokter De botsing kwam hevig aan en had dan ook ernstige gevolgen: de overkanlse be stuurder kreeg een lichte hersenschud ding, terwijl zijn passagier een gebroken pols opliep- De Texelse chauffeur bleef ongedeerd. Beide wagens droegen de die pe sporen van deze aanrijding. HANDELSREGISTER In „Handelregister" vinden wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: Boekhoudbureau T- M. Graaf en Th. I- van Arnhem, Texel, Den Burg, Emma- laan 90- Administratie- en belastingad vieskan toor. Venn-: T. M- Graaf en T. I. van Arnhem- En onder „wijzigingen"; M -J. Lutterman. Texel. Den Burg, Schoonoordweg 31. Tegelzetterij- Bedrijf verplaatst naar: Den Helder, Joris van Spilbergenstraat 24. Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. 'n Wonder, op hoe korte termijn die hel pen- Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong. behoort het zuurbranden tot het verle den. Rennies kunt U altijd en overal in nemen, onopvallend, zonder water of wat ook- zelfde wijze groeien en voortbestaan- Ds Van Reijendam sprak namens het Texels Theologenconvent en de her vormde collega's- „Ik hoop, dat wij goed zullen kunnen samenwerken en wat het Theologenconvent betreft, ik wil U gaar ne uitnodigen toe te treden- Wij hebben telkens weer nodig theologie té bedrij ven, het is nuttig en goed, dat wij de te genstellingen met elkaar beleven en be handelen. Uw voorganger heeft in het T.T-C. altijd een belangrijke functie be kleed en zo waS er steeds contact met alle plaatsen die vertegenwoordigd zijn op dit convent. Ds Van Veen besprak allereerst de verhouding dorD-stad- De stad onthoudt ons van het intieme en persoonlijke, wat ik in rnijn nieuwe standplaats ook erg mis, maar wij moeten het hebben van daiteene, dat van boven tot ons komt: de geest Gods- De heer J- de Winter: In Den Helder is wel eens gezegd, zeker, Texel is een groot eiland, maar toch een eiland! Da<t geeft feitelijk zo'n beetje de indruk van. Wat minder dan bij ons aan het Vaste land. Een eiland is inderdaad een geslo ten gemeenschap, maar Texel kennend, weet ik- dat de Texelaars er zich op la ten voorstaan, dat zij van brede opvat ting zijn en dat heeft mij persoonlijk al tijd aangetrokken. „Ds Van Sluijs be werkte de akker Gods altijd op een vrije manier" zo werd bij Uw afscheid be toogd. maar is het niet altijd een Doops gezinde traditie geweest, dat een ieder 'zo veel mogelijk zijn eigen vrije over tuiging mag hebben? En uit het woord van Ds Van Reijendam maak ik op, dat dit 20115 in het Texelse Theologen Con vent met vreugde wordt begroet?! Texel. U krijgt heden een predikant, waarvan Den Helder slechts node afscheid neemt" De heer Laan las vervolgens een brief voor. waarin Ds Goedendorp, predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier, tot. zijn spijt moest mededelen, dat hij ver hinderd was deze intrede bij te wonen- Hij wenste de Dooosgezinde Gemeente geluk met het hernieuwde bezit van een eigen predikant. Ds Versluijs dankte de Kerkeraad voor de wijze waarop zij hem en zijn vrouw steeds tegemoet waren gekomen: Tijdens mijn consul ent schap heb ik nimmer te vergeefs aangeklopt en altijd grote gast vrijheid ondervonden. Tot de gemeente: Ik dank U hartelijk voor het vertrouwen- Spr- richtte vervolgens nog woorden van waardering aan het adres van broeder Bijisma. wiens werk „van onschatbare waarde is geweest door de samenbinden de kracht" Nadat ds Van Sluijs zich tot alle spre kers afzonderlijk had gericht, zong het Koor ..Dat 's Heren zege op U daal' waarna allen in de gelegenheid gesteld werden ds en mevr. Van Sluijs de hand te drukken. De in deze dienst gezongen liederen waren: Koor lied 16 en 171; gemeente Lied 1. 170 en 194- Zeer goed ook klonk de tegenmelodie bij de koorzang. Mej. K- Beekenkamp. fluit, en de heer P- Kleve, viool, vorm den hierbij een uitstekend duo. TEXELAARS NAAR AFRIKA Henk Bakker, een jeugdig metselaar, is ook al niet van plan om z'n leven lang muurtjes te bouwen op zijn geboorte grond: wij ontmoetten hem eergisteren in het Gerrifsland, waar hij op „De Bremakker" zijn beste krachten aan de bouw van een Kindervacantiehuis geeft. -.Over een paar weken zitten we op de boot," zo sprak hij al metselende, „we gaan met z'n vieren tegelijk naar Zuid- llhodesia, we krijgen daar werk in Gwel- lo, waar Tinus Langeveld woont. De an dere Texelaars zijn Joop Schot en Reijer Gomes en dan gaat er nog een jongen uit Den Helder mee- Op Vrijdag 16 Juli vertrekken we"- Bij voorbaat onze beste wensen, man nen! Op de dijk bij Oudeschild ontmoetten wij een dezer dagen een zoon van de fa milie Van der Meer Een paar jaar ge leden vertrok hij naar Zuid-Rhodesia om daar te gaan werken bij de Spoor wegen Hij stond op een locomotief «- tegen de 200 km per uur ging het - toen ze een brug passeerden Het moet wel oververmoeidheid geweest zijn, andere verklaring vernamen wij tenminste niet maar op eens sloeg hij tegen de vloer van het voertuig- Hij was blijkbaar te ver uit 't raam gaan hangen en daardoor aan het hoofd getroffen toen ze een brug passeerden Meer dood dan levend werd hij naar jsen ziekenhuis getransporteerd. Het is een wonder, dat hij het toch kan na vertellen: „Een op de tienduizend komt door zoiets heen!" had zijn dokter gezegd. De klap was verschrikkelijk aangekomen en u herinnert zich nog wel de Jobstijding die ons op Texel bereikte! Maar Van der Meer Jr kwam er door- Hij is nog wel niet de oude, maar iedere maand komt hij verder- „Daar gebeuren erg veel ongelukken" „DE PLANKENIERS" In een kort bericht maakten wij reeds melding van de oprichting van een to neelvereniging te Oosterend, die de naam draagt ,.De Plankeniers". De heer B- H. Roest, d c namens de initiatief nemers, tijdens de in Café Dijt gehouden oprich tingsvergadering presideerde, heeft niet veel moeilijkheden ondervonden- Hij zette doel en streven uiteen, nl- een toneel vereniging voor geheel Oosterend met goede speelstukken naar het leven of met diepe inhoud of blijspelen met een in houd, waar men wat van meedraagt, kor tom, speelstukken, waardig door een ie der gezien en beluisterd te worden Na enige discussie werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter, de heer Jb Visman, secretaris, de heer B- H. Roest, penningm- mevr. D Keizer-Ko- mng, terwijl naast dit bestuur nog een Adviescommissie van Overleg zal funge ren. \tf&arin zitting namen mevr- J. Daalder-Brouwer, mej N. Mosk en de heer J- Smit Jr. De regie werd in han den gelegd van de heer Roest. De keuze van het eerste stuk viel al meteen in goede aarde- Wij komen daar op terug als de tonelisten dit in October a.s- voor het voetlicht brengen. Tot slot kon de heer Roest nog mede delen, dat een toneelliefhebber een voor schot van f 50.heeft verstrekt om de moeilijke beginperiode te kunnen over bruggen Deze suggestie werd uiteraard ten zeerste gewaardeerd. De repetitieavonden zullen regelmatig o-p Woensdagavond plaats hebben, de eerste avond is Woensdag j-1. al gehou den- „Indien, zo besloot de heer Roest, er nog zijn die het toneelspel een warm hart toedragen, breng hen dan mee naar onze repetities of overwint u zelf de schroom en kom eens praten bij een der bestuursleden- Wij heten een ieder van harte welkom bij „De Plankeniers"! MINISTER STAF WOONDE AMPIIIBISCïlE OEFENING BIJ Nee. wij op het andere deel van Texel merken daar niet zoveel van als er iets op of rond de Mok aan de hand is. Het lijkt wel of De Mok er niet écht bijhoort, ufschoon het aardrijkskundig bekeken toch een hechte eenheid met de rest van Texel vormt- Is De Mok zelf een ver woed aanhanger van het isolatisme? Je krijgt die indruk als je een poging onder neemt om er al rijdende te komen. Dat lukt als men zijn voertuig tot geen al te grote snelheid dwingt èn het bandenma teriaal in goede staat is! En toch hoort De Mok erbij en zij bewijst die wil da gelijks; snorren de trucks niet steeds naar het centrum van het eiland? ,.Maar niks te beleven daar. jo!" Al dus een marinier- „Maar dan weet jij de weg er niet!" pochte een ander. Ja, wij geloven, dat De Mok bij ons wil hoien: komen ze niet steeds met een voetbalploeg vanuit het Zuiden naar de Slingerweg7 Lopen ook zij in de voor avond niet de Texelse rondjes? Waarom dan die weg in een derge lijke oerstaat gelaten? „Het herstel zal zeker f50.000 vergen!" aldus een andere Mok-stem, ,.en da-t geld is er niet voor!" Maar hoe dan ook: minister Staf heb ben ze in ieder geval toch maar niet langs de „Texelse Mokweg" naar het Kamp geleid- Zijne Excellentie kwam door de lucht en vanuit het Zuiden. In alle dagbladen heeft U stellig gelezen ver de amphibische oefening, die na de gebruikelijke inspectie volgde! Heft ging er geducht van langs en het was heus geen dikdoenerij, toen ze de minister ad- viseeren een helm op de kuif te planten, terwijl ook de krantenmensen aldus uit gerust werden- Want er werd met scherp gescholen: de bliksemsnelle Seafuries doken vanuit het luchtruim op een vij andelijke bunker neer en begroetten ze laar met vervaarlijke raketten en ande re projectielen. Mariniers glipten vanaf een onderzeeboot met rubberbootjes het tientallen meters diepe water aan de kop van de Stuif dijk in om even een radar station op te blazen. Oorlogsbodems teunden met krachtig vuur toen lan- dingsgoepen (mariniers van De Mok) aangevoerd met 5 landingsboten vanaf het troepentransportschip Soemba naar is kust kwamen en de vijand met bazoo ka's, mortieren en andere ingrediënten de volle laa^ gaven- Onderwijl had een Helicopter-groep aan de Noordelijke oever van de Mok- baai een zware mitrailleurstelling on schadelijk gemaakt, kortom een échte ranval werd met de nauwgezetste gelijk vormigheid nagebootst. Natuurlijk moes ten er een paar schrammen worden op gelopen. maar gelukkig was de helicop ter zo vriendelijk de „zwaar gewonden" te evacueren in de buurt van het Hoorn- der voetbalveld- De oefening slaafde uitstekend en de minister kreeg dan ook een goed beeld van de bekwaamheden der diverse on derdeden- Te^en drieën verliet Zijne Excellentie het eiland weer, in Zuidelijke richting, want. enfin over die Mokweg wilt U na tuurlijk geen kwaad meer horen! DRIE PLECHTIGHEDEN Al eerder werd gemeld, dat het gym nastieklokaal te Den Burg, alsmede de uitbreiding van de nieuwe oJ- school al hier, op 19 Juni. dus Zaterdag a.s-, offi ciéél zal worden geopend- Thans 'kunnen wij daar nog aan toevoegen, dat De Koog en De Waal binnenkort ook aan de fees telijke ingebruikneming van hun school toe zijn: De nieuwe Waalder ol. school zal op Dinsdag 22 Juni worden ge opend en de nieuwe Koger o-l. school op Donderdag 24 Juni- Schep vreugde ln .p vreua 'erdrllfl Uw ,r,r„.n verdrl|H Uw lorgen. leven de echte kauwgom PUBLIEK VERKOCHT De woonhuizen Weverstraat 49 en 51, eigendom van de heer J- Plaatsman, werden de vorige week in Hotel „De Graaf" ten overstaan van notaris Mul der publiek verkocht- Koper werd het Waterschap „De Dertig Gemeenschap pelijke Polders" voor de som van resp. f 12-000 en f 7 000 Het woonhuis Schilderend no. 60, eigendom van mw. de wed- Bruin-Rab cs- werd opgehouden voor f 5750, ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 12 Juni op om 4.20 uur en gaat onder om 9.00 Maan: 16 Juni V-M-; 23 Juni L.K- Hoog water ter rede van Texel: 12 Juni 6.15 en 7 05; 13 Juni 7.14 en 7 56; 14 Juni 8.03 en 8-3815 Juni 8-41 en 9-15; 16 Juni 9.21 en 954; 17 Juni 10.05 en 10-30; 18 Juni 10-46 en 11 03. Aan het strand is het ongeveer een mn ftrder hoog water BH TEXELAARS OP SPRINGCONCOURS Texelse ruiters hebben deelgenomen aan het grote springconcours en andere wedstrijden te Anna Paulowna De uitslag was Springconcours KI- du Porto 2de prijs Individuele dressuur: Matty Keijser, kl. N. 2de prijs overgegaan naar kl B- Ria Kikkert kl. N- 5de prijs C- Koonman, kl. N. 4de prijs Achttallen dressuur: W'mcer I, zware klasse 1ste prijs W'meer II, middel klasse 2de prijs W'meer III, lichte klasse 3de prijs Waddenruiters, lichte klasse 4de nrijs Ivoggepuiters. lichte klasse 5de prijs Rap, lidhte klasse 6de prijs Rossinant, lichte klasse 7de prijs Wiron, lichte klasse 8ste prijs

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 1